Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#15551 Re: Zeničani

Post by Casual's »

kakavdanakneiskustvu wrote:

konkurs za policiju?
Da, da..
veliki_ah
Posts: 1125
Joined: 28/09/2008 23:42

#15552 Re: Zeničani

Post by veliki_ah »

Ima li igdje podatak koliko ima poslovnica kladionica u zenici?
Koliko vidim oporezivanje je po poslovnicama, tako da ce to smanjiti broj poslovnica, ali obzirom da se raja nece nista manje kladiti, oni vrtit će se iste pare, samo ce dio davati gradu. Fino je to fudo zamislio.
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#15553 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

veliki_ah wrote:Ima li igdje podatak koliko ima poslovnica kladionica u zenici?
Koliko vidim oporezivanje je po poslovnicama, tako da ce to smanjiti broj poslovnica, ali obzirom da se raja nece nista manje kladiti, oni vrtit će se iste pare, samo ce dio davati gradu. Fino je to fudo zamislio.
Neko reče da ih ima preko 100-tinjak.
vwlover
Posts: 90
Joined: 29/06/2016 21:48

#15554 Re: Zeničani

Post by vwlover »

necu da citiram ovu krmacu gore jer pravimo onda post dug ko ponjavu al cu ovako rec , nemam rijeci na njen mentalitet i kako je suplja , nije ovo Las Vegas kravo , i jos da dodam sta je porodica unisteno kockom i bingom , da ona zna sto ja znam ne bi tako pricala nego da je njoj 300 km platu i dobro je , ne puca se , ....
User avatar
Amagon
Posts: 392
Joined: 12/07/2007 16:10
Location: Zenica-Sarajevo

#15555 Re: Zeničani

Post by Amagon »

Plate tim radnicama u Premieru su mnooogo veće od 300KM :D
User avatar
nacho_
Posts: 754
Joined: 21/02/2008 23:03

#15556 Re: Zeničani

Post by nacho_ »

veliki_ah wrote:Ima li igdje podatak koliko ima poslovnica kladionica u zenici?
Koliko vidim oporezivanje je po poslovnicama, tako da ce to smanjiti broj poslovnica, ali obzirom da se raja nece nista manje kladiti, oni vrtit će se iste pare, samo ce dio davati gradu. Fino je to fudo zamislio.
Reče doFu 109 da ih ima.
User avatar
Partijaner
Posts: 15365
Joined: 17/10/2010 13:56
Location: Südkurve München

#15557 Re: Zeničani

Post by Partijaner »

Ah sto se ne bi zalile, taj im posao dodje kao kancelarijski, uvijek im je toplo, drkaju na mobitel, malo kuca po kompjuteru i prodje radno vrijeme, jeben je taj osjecaj. :mrgreen:
User avatar
Zaitsev
Posts: 1998
Joined: 08/10/2011 14:31
Location: Zenica
Contact:

#15558 Re: Zeničani

Post by Zaitsev »

Hahahahha čuj Lejle kvočke :lol:

A ni ova dvojica joj nisu ravna...
:lol:
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#15559 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Ovdje mnogi u zabludi da su plate po kladionicama 300KM, barem su u nekim odredjenim mnogo vise, vise nego duplo od 300,00KM, tacnije 800,00KM, mnoge radnice imaju ugovore na neodredjeno. Info sam dobio iz prve ruke.
Da ne bude zabune, apsolutno podrzavam oporezivanje, davno je to trebalo uraditi!
Mislim da je Ilidza to prva uvela, ne znam jesu li stigli do suda i kako je zavrsilo
Last edited by clio_dci120 on 30/12/2016 00:17, edited 1 time in total.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83456
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#15560 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Partijaner wrote:Ah sto se ne bi zalile, taj im posao dodje kao kancelarijski, uvijek im je toplo, drkaju na mobitel, malo kuca po kompjuteru i prodje radno vrijeme, jeben je taj osjecaj. :mrgreen:
Ma po svim parametrima je to iznadprosjecno dobar posao za taj kadar. Koju god znam, ne zali se :D

Jos ako uzmes u obzir da su alternativa Ekro i slicni robovolasnici...
User avatar
Kikibombona
Posts: 34325
Joined: 29/06/2013 08:48

#15561 Re: Zeničani

Post by Kikibombona »

sorted wrote:Primjer kad od prve do zadnje rijeci pokazes da si ameba :-) :-)

Image
Image
Bato, kontaktiraj ovu malu i objasni joj sta je 'dzamahirija', vidim da ne zna! :izet: :D

Fudo me ovim veoma iznenadio, pozitivno. Mislio sam da je prica o oporezivnju kladionica cisti supljak. Ako istraje, bice prvi ljaks kojem cu dati glas na narednim izborima! :thumbup: :D

Samo naprijed. Trebaju nam ljudi poput Fude i nacelnice Visokog da zatalasaju ustajalu zabokrecinu.
User avatar
Ajatolah_
Posts: 8609
Joined: 11/02/2009 15:21

#15562 Re: Zeničani

Post by Ajatolah_ »

Koliko su inače iznosile komunalne takse?
Mustang1
Posts: 29924
Joined: 29/12/2010 17:31

#15563 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

Moja rodica radila u kladionici nosala iphone 6 1000KM... Pocela raditi u bolnici nosa neku nokiu :D
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#15564 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester »

kamen spoticanja wrote:
Freamon Lester wrote:Evo Spahija iz Stranke Demokratske Kladionice veli da nije Fahrina zaluga progon kladionica vec iskljucivo GV. :lol: Jao majko mila. SDA ce se kroz ovaj mandat dovesti na nivo SDP-a. :lol:
Jeko fahro? :oops:
samo bice zanimljivo kad nam ustavni sud nalozi isplatu pola miliona maraka skutorima,slusat medjusobno okrivljavanje ko je kriv za donesenu odluku :mrgreen:

btw jel se to vrac povukao iz price o celiku
nista cahones i to
Fudo, kakav crni Fahro bandit. :D

Da prostis nisam bas siguran da se Ustavni sudovi bave ciframa i konkretnim odstetim zahtjevima vec ustavnostima odluka i zakona. Dok se oni "poceraju" na sudovima, pa zalbe, pa zalbe na zalbe i sl. prodjose mandati. A i nisam bas nesto siguran da imaju prolaz na Ustavnom sudu.

SDA ja imala priliku udarati po kladionicama protekla tri mandata ali jedino sta se postiglo za SDA vlasti je da su se nakotile kao gljive poslije kise.

Zao mi je sto davno zakon o igrama na srecu nije zabranio privatno organizovanje igara na srecu vec predvidio da jedino kladionice moze otvarati drzava kroz Lutriju, a da svaki kanton ucestvuje u zaradi kroz srazmjer uplate. Svi sretni, a ako se kockamo onda drzava/kantoni/opcine stvarno imaju koristi. Ovako smo dopustili da se hercegovacki lupezi (iako je jasno da SDA zestoko ima upetaljne prste u med od kladionica) bogate na nasem narodu.
Mustang1
Posts: 29924
Joined: 29/12/2010 17:31

#15565 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

I ima li gdje spisak koje su se zatvorile a koje ostaju :D
Mustang1
Posts: 29924
Joined: 29/12/2010 17:31

#15566 Re: Zeničani

Post by Mustang1 »

I imam novi ritual za popravljanje dana. Citanje ovih komentara radnica na fb.u. Ovaj sa pascetom mi je popravio godinu :oops:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#15567 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#15568 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#15569 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester »

Jadni, bas mi ih zao. :lol: :lol: :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83456
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#15570 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Freamon Lester wrote:Evo Spahija iz Stranke Demokratske Kladionice veli da nije Fahrina zaluga progon kladionica vec iskljucivo GV. :lol: Jao majko mila. SDA ce se kroz ovaj mandat dovesti na nivo SDP-a. :lol:
Fakat ne kontam ove likove koji idu u verbalni klinc sa Fudom :-) Spahija je daleko od glupog covjeka, ali je harizmatican ko i Forma Ideale vitrina za kupatilo. I fakat ne kontam sto mu trebaju ovakve stvari kad ce ga Fudo pojest pricom za uzinu.
User avatar
nacho_
Posts: 754
Joined: 21/02/2008 23:03

#15571 Re: Zeničani

Post by nacho_ »

šatrorović kao i svaki sindikalista se bavi šatrologijom (ili kako je danas popularno reći "prosipa ublehe"), njemu čak i samo ime govori. :mrgreen:

@Eborg Kojim zlom je on predložen? :run:
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#15572 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester »

Iz pouzdanih izvora i Premier prestaje sa radom. Radnice ce biti obavjestene kad sutra pazar predaju. :izet:
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#15573 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Zao mi je radnika ali mi nimalo nije zao kladionice i vlasnika

Poslano sa mog SM-J710F
Mobile_Disco
Posts: 1454
Joined: 03/02/2008 15:41
Location: Auckland

#15574 Re: Zeničani

Post by Mobile_Disco »

Kakvo zatvaranje mozda privremeno neki blef al kad vide koliko para ce faliti svaki mjesec otvorit ce se one pa da je i 100.000 porez
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#15575 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Blefiraju. Dogovorili su zatvaranje par dana u Vitezu nedavno.
Post Reply