Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
Shahab
Posts: 1997
Joined: 01/05/2007 08:31
Location: mahala

#15551 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Shahab »

Pedja Kojovic wrote:superhik

Slazem se.
Posljednji izvjestaj tuzilastva kaze da se pokrenute dvije istrage u vezi GRAS-a koje ukljucuju 10-15 ljudi.
(Istrage je pokrenula Vlada na celu sa SDP-om).

Jos uvijek je, cini mi se, vladama i poslanicima nejasno koliki se pritisak u tom smislu smije vrsiti na tuzilastvo, a da se ne narusi njihova autonomija.
(Ja mislim da moze puno vise od sadasnjeg i da njihova opreznost ima druge motive).

p.k.
Pustite da Sud i Tužilaštvo rade svoj posao bez političkog pritiska. GRAS riješite u skladu sa LEGISLATIVOM eu, ODNOSNO rEGULATIVOM 1370/2007... http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/Lex ... 370:en:NOT
User avatar
Panini
Posts: 260
Joined: 08/04/2013 23:00

#15552 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Panini »

@Lud i Ponosan

Apsolutno se slazem sa tobom, dan po dan prolazi a ništa se ne rješava. Najvece zlo koje se moglo desiti ovom kantonu jeste da u stolicu premijera sjedne ekspert koji je prethodno napravio milionske gubitke cime je dokazao da je nikakav menadzer ili ti ekspert za bilo sta

@Pedja

Vama svaka cast na informaciji koju ste plasirali putem twittera, a pekaru konakovicu i kabadahiji zukicu neka je na cast za sve diskvalifikacije koje je uputio na vas racun.
User avatar
Panini
Posts: 260
Joined: 08/04/2013 23:00

#15553 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Panini »

Shahab wrote:
Pedja Kojovic wrote:superhik

Slazem se.
Posljednji izvjestaj tuzilastva kaze da se pokrenute dvije istrage u vezi GRAS-a koje ukljucuju 10-15 ljudi.
(Istrage je pokrenula Vlada na celu sa SDP-om).

Jos uvijek je, cini mi se, vladama i poslanicima nejasno koliki se pritisak u tom smislu smije vrsiti na tuzilastvo, a da se ne narusi njihova autonomija.
(Ja mislim da moze puno vise od sadasnjeg i da njihova opreznost ima druge motive).

p.k.
Pustite da Sud i Tužilaštvo rade svoj posao bez političkog pritiska. GRAS riješite u skladu sa LEGISLATIVOM eu, ODNOSNO rEGULATIVOM 1370/2007... http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/Lex ... 370:en:NOT
mislim da je prijeko potrebno utvrditi ko je i na kakav nacin sistematski 17 godina unistavao GRAS, izvlacio pare kroz gorivo, opremanje kabineta, rezervne dijelove i nabavku novih vozila.

Sve sto GRAS ima vecinom je dobio putem donacija vlade Japana i drugih vlada.
User avatar
Atlant
Posts: 108
Joined: 31/03/2009 15:50

#15554 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Atlant »

Pedja,
- da li je neophodno da se uskladi zakon KS koji se tice primanja zastupnika sa onim na federalnom nivou (po kojem ti primas platu)?
- jer, ukoliko sam ja dobro razumio, to se radi iz razloga uskladjivanja i sprecavanja daljih tuzbi po sudovima i placanja odsteta (po tuzbama) po ovom osnovu? (to su bili argumenti koje sam juce vidio u medijima pa me zanima da li imaju osnova i smisla)
-takodjer, da li se ova odredba o povecanju odnosi samo na ''profesionalne zastupnike'' (ne znam njihov tacan broj, pa ako mozes i to nam reci) u skupstini kantona?
- da li je tacno da su istovremeno smanjene naknade (''pausali'') za one koji nisu ''profesionalni zastupnici''? (koliko je takvih? - ovo, naravno direktno proizilazi iz pitanja o broju onih koji jesu profesionalni, ali vjerovatno ima onih koji ne znaju tacan broj ljudi koji sjede u skupstini kantona)
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#15555 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by veljaca »

Shahab wrote:
veljaca wrote: Nisam pitao tebe .... :D

A kada se vec javljas, procitaj dobro moj post i odgovori mi sada ti:

- Zar Pedja nije zastupniku u Skupstini Kantona Sarajevo - pa ga nemam pravo ti piitati ?
Naša stranka pokušava uvesti evropske standarde u komunikaciji između javnosti i skupštinskih poslanika. Otvoreni su za pitanja i razmjenu stavova. Umjesto da pozitivno akceptiraš njihov pristup, ti zloupotrebljavaš i infantilno provociraš i sugestibilno prijetiš batinama, opozicionom skupštinskom zastupniku, uvodeći termin kolektivne krivice za sve zastupnike u skupštini KS. Kojović je toliko puta jasno i otvoreno iznio svoj stav vezano za GRAS. Tu nema tajne. Bilo bi poštenije da na isti način, na koji kontaktiraš Kojovića, kontaktiraš i branioce bošnjačkog nacionalnog interesa, Konakovića i Radeljaša, koji imaju stvarnu moć i instrumente da mijenjaju situaciju u GRAS-u. naravno to nisi u stanju, jer Konaković i Radeljaš, ne funkcioniraju po evropskim standardima komunikacije, gdje su poslanici dostupni javnosti. Oni funkcionišu prema afganistanskim standardima. To je poenta. Nemoj zloupotrebljavati pionirske korake uvođenja transparentnosti u komunikaciji poslanika i javnosti, da bi deklarisao svoje infantilne frustracije...Pokušaj izvršiti pritisak na Dinu Konakovića, da i on, poput Kojovića, bude dostupan forumašima za pitanja i odgovore.
Cijenjeni Pedja, izvini sto moram odgovoriti na ove nebuloze.... rekoh ja da me interesuje tvoje miljenje :thumbup: a ne ovih satelita.
Procitaj forumasu Shahab - moje misljenje i izjave ( u ranijim postovima - ako ti to nije pretesko i prenaporno ) o ovom obracanju Pedje. Nemoj izvrtati stvari ...
Ako provociram Pedju - neka javno kaze - a ne ti da me vrijedjas takvom tvrdnjom. I pravo da ti kazem, malo mi je stalo do tvoga anonimnog misljenja, puno mi je vaznije misljenje Pedje, sa KOJIM SAM LICNO I RAZMIJENIO NEKOLIKO MISLJENJA ( zna to Pedja ). Na svako moje konkretno pitanje, Cijenjeni Pedja se udostoji i odgovori mi.

A najveca ti je greska sto me trpas u tor SDA - jednom sam rekao ovdje na Forumu i da ponovim , na zadnjim izborima sam glasao za SDP ...
Meni je na prvom mjestu Drzava Bosna i Hercegovina, ravnopravnih Bosnjaka, Srba, Hrvata i Ostalih, na svakom njenom pedlju .... :bih:
I zato vidim ovdje pokusaj njene destabilizacije i zelim da se ovaj moguci problem rijesi sto prije, ne zbog mene, Pedje ili eto ako hoces i tebe, nego zbog Drzave Bosne i Hercegovine, Drzave ravnopravnih Bosnjaka, Srba, Hrvata i Ostalih, na svakom njenom pedlju .... :bih:

Cijenjeni Pedja, izvini jos jednom ....

Veljaca,
s.r.
Last edited by veljaca on 09/04/2013 16:06, edited 1 time in total.
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#15556 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Pedja Kojovic »

vjeciti student

Ne.

p.k.
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#15557 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by udrch »

Pedja Kojovic wrote:vjeciti student

Ne.

p.k.
:lol:

e moj Vječiti..jesam li ti rekao par stranica ranije..
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#15558 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Innovation »

Pedja Kojovic wrote:veljaca

To je pitanje koje sam nekoliko puta postavljao na pocetku mandata.
Ocekivao sam da ce 2010. odmah po dolasku na vlast nova Vlada odmah promjeniti Poslovnik kako bi bilo
omoguceno cesce zasjedanje Skupstine po potrebi Vlade...Medjutim, nije bilo podrske.


p.k.
Ovo mi je malo nejasno g. Kojovicu.
Ciji poslovnik i kakve veze ima on sa cestim zasjedanjem SKS. Ja sam mislila da SK kroz svoj Program rada odredjuje, sta ce razmatrati tokom godine, a pripremu joj vrsi Vlada u najvecem dijelu. Vlada joj ne priprema niti predlaze Poslovnik o radu SK. O terminima i broju sjednica odlucuje Kolegij SKS bez uticaja Vlade.
Moje misljenje je da je SKS mogla biti u stalnom zasjedanju dok se ne rijesi problem Grasa. To je mogao predloziti bilo ko od zastupnika, a Skupstina da usvoji ili ne.
User avatar
svjezi_ustipak
Posts: 1840
Joined: 13/12/2010 16:28

#15559 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by svjezi_ustipak »

ot
Last edited by svjezi_ustipak on 09/04/2013 16:14, edited 1 time in total.
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#15560 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by veljaca »

Innovation wrote:
Pedja Kojovic wrote:veljaca

To je pitanje koje sam nekoliko puta postavljao na pocetku mandata.
Ocekivao sam da ce 2010. odmah po dolasku na vlast nova Vlada odmah promjeniti Poslovnik kako bi bilo
omoguceno cesce zasjedanje Skupstine po potrebi Vlade...Medjutim, nije bilo podrske.


p.k.
Ovo mi je malo nejasno g. Kojovicu.
Ciji poslovnik i kakve veze ima on sa cestim zasjedanjem SKS. Ja sam mislila da SK kroz svoj Program rada odredjuje, sta ce razmatrati tokom godine, a pripremu joj vrsi Vlada u najvecem dijelu. Vlada joj ne priprema niti predlaze Poslovnik o radu SK. O terminima i broju sjednica odlucuje Kolegij SKS bez uticaja Vlade.
Moje misljenje je da je SKS mogla biti u stalnom zasjedanju dok se ne rijesi problem Grasa. To je mogao predloziti bilo ko od zastupnika, a Skupstina da usvoji ili ne.
:thumbup:

Apsolutno tacno .... sa malom ispravkom ovo: "mogla biti" treba preformulisati u " MORALA BITI " ....
Last edited by veljaca on 09/04/2013 16:12, edited 1 time in total.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#15561 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by KatarinaKosaca »

svjezi_ustipak wrote:gospodine Zeljkovicu ipak nije posteno da tako nesto radite jednom od skupstinskih delegata. Mollio bih malo vise ozbiljnosti, Vas nick je odavno provaljen.
Off.. ali moram zamoliti moderatore da na ovakve postove koji su plaho u modi u zadnje vrijeme na forumu reagiraju.. Jako se kao otkriva stvarni identitet, sa pretpostavkama ide u krajnji bezobrazluk , iznose se neke stvari koje se načuju preko pp o forumašima itd.. Sve i da jeste ovaj nik g-din Zeljković, ima apsolutno pravo da foruma pod nikom , kao i ti i bez da ga se radi toga proziva... Jadno, infantilo, i drsko..
User avatar
svjezi_ustipak
Posts: 1840
Joined: 13/12/2010 16:28

#15562 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by svjezi_ustipak »

KatarinaKosaca wrote:
svjezi_ustipak wrote:gospodine Zeljkovicu ipak nije posteno da tako nesto radite jednom od skupstinskih delegata. Mollio bih malo vise ozbiljnosti, Vas nick je odavno provaljen.
Off.. ali moram zamoliti moderatore da na ovakve postove koji su plaho u modi u zadnje vrijeme na forumu reagiraju.. Jako se kao otkriva stvarni identitet, sa pretpostavkama ide u krajnji bezobrazluk , iznose se neke stvari koje se načuju preko pp o forumašima itd.. Sve i da jeste ovaj nik g-din Zeljković, ima apsolutno pravo da foruma pod nikom , kao i ti i bez da ga se radi toga proziva... Jadno, infantilo, i drsko..

bolje da ne napisem ono sto mislim o tebi. puno bolje.

necu vise u ot. izvinjavam se pedji.
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#15563 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Innovation »

Odavno ovakav kompliment /funkcije premijera/ jedna nana nije dobila. Hvala lijepo. :thumbup:
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#15564 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by veljaca »

KatarinaKosaca wrote:
svjezi_ustipak wrote:gospodine Zeljkovicu ipak nije posteno da tako nesto radite jednom od skupstinskih delegata. Mollio bih malo vise ozbiljnosti, Vas nick je odavno provaljen.
Off.. ali moram zamoliti moderatore da na ovakve postove koji su plaho u modi u zadnje vrijeme na forumu reagiraju.. Jako se kao otkriva stvarni identitet, sa pretpostavkama ide u krajnji bezobrazluk , iznose se neke stvari koje se načuju preko pp o forumašima itd.. Sve i da jeste ovaj nik g-din Zeljković, ima apsolutno pravo da foruma pod nikom , kao i ti i bez da ga se radi toga proziva... Jadno, infantilo, i drsko..
Ne sikiraj se koleginice po Forumu :thumbup: ...

Svi smo mi ovdje anoNimni , osim cijenjenog Pedje ...

Ima i ona narodna: " Nije vazno sta ti kaze, nego ko ti kaze ..."

Btw - Cijenjeni Pedja, primjetis li ti da je narod stvarno natakaren i da treba jedan HEPEK ?

Zato ja i krajnje ozbiljno govorim o ovom STALNOM ZASJEDANJU SKUPSTINE KANTONA SARAJEVO ...

Hvala na odgovoru,

Veljaca,
s.r.
Last edited by veljaca on 09/04/2013 16:21, edited 1 time in total.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#15565 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by KatarinaKosaca »

:D
po skupštinskom hodniku u kojem narodni poslanici pitaju svoje kolege “je li, bogati, a šta mu dođe taj Twitter, koji je to vrag?”, dok oni s nešto malo više tehničke osposobljenosti odgovaraju: “Ma, vidi, to ti je ko onaj Facebook, samo, kako bih ti rek’o – malo manje.
Bravo Pedja :thumbup: Juče ne stigoh da ti napišem :)
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#15566 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Pedja Kojovic »

Atlant wrote:Pedja,
- da li je neophodno da se uskladi zakon KS koji se tice primanja zastupnika sa onim na federalnom nivou (po kojem ti primas platu)?
- jer, ukoliko sam ja dobro razumio, to se radi iz razloga uskladjivanja i sprecavanja daljih tuzbi po sudovima i placanja odsteta (po tuzbama) po ovom osnovu? (to su bili argumenti koje sam juce vidio u medijima pa me zanima da li imaju osnova i smisla)
-takodjer, da li se ova odredba o povecanju odnosi samo na ''profesionalne zastupnike'' (ne znam njihov tacan broj, pa ako mozes i to nam reci) u skupstini kantona?
- da li je tacno da su istovremeno smanjene naknade (''pausali'') za one koji nisu ''profesionalni zastupnici''? (koliko je takvih? - ovo, naravno direktno proizilazi iz pitanja o broju onih koji jesu profesionalni, ali vjerovatno ima onih koji ne znaju tacan broj ljudi koji sjede u skupstini kantona)
1)
Ali postoji mnogo federalnih zakona, sudskih odluka, itd. koji nisu uskladjene niti su sprovedene.
Osim toga, postoje mnogi zakoni, i drzavni, i federalni i kantonalni koji su usvojeni, ali se ne primjenjuju jer za njihovu implementaciju nema budzetskih sredstava.
Do uskladjivanja je moglo doci na nizem, a ne na visem nivou.

2)
Kao sto sam premijeru rekao, tokom jednog razgovora u pauzi...
Da je Vlada svojim primjerom pokazala namjeru da stedi onda bi i njihova pozicija u pregovorima bila jaca i imali bi moralno pravo da od sindikata zahtijevaju ustupke.
(Banalno receno. Dok god ja primam 2500 km necu glasati da se radniku koji zaradjuje 850km "oduzima" topli obrok.
Zakonom se ne moze ograniciti pravo na tuzbe zbog ranije povrijedjenih prava. Radi se o obecanju???).
U krajnjem slucaju, rekao sam mu; izasao bih pred Skupstinu i rekao...
Dogovor sa sindikatima kao "nuspojavu" proizvodi povecanje plata poslanicima. Smatram to neprihvatljivim u ovom trenutku i trazim da pronadjemo rjesenje kako da to izbjegnemo.
3)
Odnosi se samo na profesionalne zastupnike, ciji tacan broj ne znam ali mislim da je u pitanju vise od 10 a manje od 15.
4)
Pausali su smanjeni za 300 km.
(To ce, po meni, dodatno motivisati profesionalizaciju)
Povecanje plata i smanjenje pausala nece rezultirati balansom.

O visini svoje plate i o tome sta mislim o tome sam i u ovim tijelima i ovdje na forumu govorio mnogo puta i nema potrebe da ponavljam.

p.k.
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#15567 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by udrch »

novinar kojem je najveći domet radiosarajevo i stalni gost na BHT kao svojevoljno onaj trener mlade reprezentacije..
User avatar
Paranoid
Posts: 3788
Joined: 21/12/2011 11:14
Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...

#15568 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Paranoid »

KatarinaKosaca wrote:
:D
po skupštinskom hodniku u kojem narodni poslanici pitaju svoje kolege “je li, bogati, a šta mu dođe taj Twitter, koji je to vrag?”, dok oni s nešto malo više tehničke osposobljenosti odgovaraju: “Ma, vidi, to ti je ko onaj Facebook, samo, kako bih ti rek’o – malo manje.
Bravo Pedja :thumbup: Juče ne stigoh da ti napišem :)
Nisam ni ja vidio ali...
Svojevremeno je Zlatko javno i na predizbornim tribinama na isti način ponižavao svoje kolege u drugim strankama tako što ih je prozivao da nisu u stanju mail poslat... Možda i nisu znali, kao što ne znaju ni ovi danas, ali svejedno, meni to liči kao podsmjehivanje na nečiju nepismenost i pucanj u prazno jednog twiteraša (kao i kod UN-ovog Vuka J.)

Do skoro nije ni papa znao šta je Twiter, pa mu to nije bila prepreka da pod prozor i pred tv-om skupi milione ljudi, dok ovde je izgleda kod malih zastupnika bitno da se vidi na stolu dell, acer, apple..(pogotovo u šumskoj kad je slikanje za medije)

jbt... neki su zaboravili da ta skupštinksa mjesta gdje sjede nisu odbranjena windosima, linuxima, MacOS i ostalim tehnološkim dostignućima, nego srcem i puškom danas internetski-nepismenih ljudi..
User avatar
Atlant
Posts: 108
Joined: 31/03/2009 15:50

#15569 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Atlant »

Pedja Kojovic wrote: 1)
Ali postoji mnogo federalnih zakona, sudskih odluka, itd. koji nisu uskladjene niti su sprovedene.
Osim toga, postoje mnogi zakoni, i drzavni, i federalni i kantonalni koji su usvojeni, ali se ne primjenjuju jer za njihovu implementaciju nema budzetskih sredstava.
Do uskladjivanja je moglo doci na nizem, a ne na visem nivou.

2)
Kao sto sam premijeru rekao, tokom jednog razgovora u pauzi...
Da je Vlada svojim primjerom pokazala namjeru da stedi onda bi i njihova pozicija u pregovorima bila jaca i imali bi moralno pravo da od sindikata zahtijevaju ustupke.
(Banalno receno. Dok god ja primam 2500 km necu glasati da se radniku koji zaradjuje 850km "oduzima" topli obrok.
Zakonom se ne moze ograniciti pravo na tuzbe zbog ranije povrijedjenih prava. Radi se o obecanju???).
U krajnjem slucaju, rekao sam mu; izasao bih pred Skupstinu i rekao...
Dogovor sa sindikatima kao "nuspojavu" proizvodi povecanje plata poslanicima. Smatram to neprihvatljivim u ovom trenutku i trazim da pronadjemo rjesenje kako da to izbjegnemo.
3)
Odnosi se samo na profesionalne zastupnike, ciji tacan broj ne znam ali mislim da je u pitanju vise od 10 a manje od 15.
4)
Pausali su smanjeni za 300 km.
(To ce, po meni, dodatno motivisati profesionalizaciju)
Povecanje plata i smanjenje pausala nece rezultirati balansom.

O visini svoje plate i o tome sta mislim o tome sam i u ovim tijelima i ovdje na forumu govorio mnogo puta i nema potrebe da ponavljam.

p.k.
hvala na odgovorima :thumbup:
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#15570 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by KatarinaKosaca »

Paranoid wrote:Nisam ni ja vidio ali...
Svojevremeno je Zlatko javno i na predizbornim tribinama na isti način ponižavao svoje kolege u drugim strankama tako što ih je prozivao da nisu u stanju mail poslat... Možda i nisu znali, kao što ne znaju ni ovi danas, ali svejedno, meni to liči kao podsmjehivanje na nečiju nepismenost i pucanj u prazno jednog twiteraša (kao i kod UN-ovog Vuka J.)

Do skoro nije ni papa znao šta je Twiter, pa mu to nije bila prepreka da pod prozor i pred tv-om skupi milione ljudi, dok ovde je izgleda kod malih zastupnika bitno da se vidi na stolu dell, acer, apple..(pogotovo u šumskoj kad je slikanje za medije)

jbt... neki su zaboravili da ta skupštinksa mjesta gdje sjede nisu odbranjena windosima, linuxima, MacOS i ostalim tehnološkim dostignućima, nego srcem i puškom danas internetski-nepismenih ljudi..
Pobrkao si nešto :roll: Kao prvo citirano nije citat od pk , nego od ovog Ahmeta Burića sa linka, pa mi je bilo smiješno.. a moje čestitke za @pk nisu prema tome išle, nego prema jučerašnjem nastupu. Nadam se da je sad jasnije

Oko pape, twitera itd.. nikako, ali baš nikako se vjerski vođa ne može uspoređivati sa političarem. U zemlji u kojoj je za svako radno mjesto neophodno , bar po formalnom natječaju poznavanje računara, zašto bi političari bili izuzeti i zašto bi njima bilo dozvoljeno da budu nepismeni? Jer, u današnje vrijeme biti informatički nepismen jeste = biti nepismen
User avatar
Paranoid
Posts: 3788
Joined: 21/12/2011 11:14
Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...

#15571 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Paranoid »

KatarinaKosaca wrote:
Paranoid wrote:Nisam ni ja vidio ali...
Svojevremeno je Zlatko javno i na predizbornim tribinama na isti način ponižavao svoje kolege u drugim strankama tako što ih je prozivao da nisu u stanju mail poslat... Možda i nisu znali, kao što ne znaju ni ovi danas, ali svejedno, meni to liči kao podsmjehivanje na nečiju nepismenost i pucanj u prazno jednog twiteraša (kao i kod UN-ovog Vuka J.)

Do skoro nije ni papa znao šta je Twiter, pa mu to nije bila prepreka da pod prozor i pred tv-om skupi milione ljudi, dok ovde je izgleda kod malih zastupnika bitno da se vidi na stolu dell, acer, apple..(pogotovo u šumskoj kad je slikanje za medije)

jbt... neki su zaboravili da ta skupštinksa mjesta gdje sjede nisu odbranjena windosima, linuxima, MacOS i ostalim tehnološkim dostignućima, nego srcem i puškom danas internetski-nepismenih ljudi..
Pobrkao si nešto :roll: Kao prvo citirano nije citat od pk , nego od ovog Ahmeta Burića sa linka, pa mi je bilo smiješno.. a moje čestitke za @pk nisu prema tome išle, nego prema jučerašnjem nastupu. Nadam se da je sad jasnije

Oko pape, twitera itd.. nikako, ali baš nikako se vjerski vođa ne može uspoređivati sa političarem. U zemlji u kojoj je za svako radno mjesto neophodno , bar po formalnom natječaju poznavanje računara, zašto bi političari bili izuzeti i zašto bi njima bilo dozvoljeno da budu nepismeni? Jer, u današnje vrijeme biti informatički nepismen jeste = biti nepismen
Moj post je jasan i shvatiće ko čita...osim, nažalost tebe koja uvijek imaš nešto da dodaš. pa si tako i ovaj put preko PK čestitala Buriću...

Sledeći put pošalji mail sa molitvom...možda dodje u prave ruke..
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#15572 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by sabina1 »

Peđa ,
od srca jedno veliko HVALA na jučešnjem reagovanju spram odluka gomile mediokriteta koji nažalost imaju šansu zgrtati velike a ni na koji način zarađene novce.

Ponavljam veliko Vam hvala od srca , ponosna sam i pitam se kako uopšte možete da se suzdržite u onakvoj "radnoj" i stručnoj (cinici bi rekli "ekspertskoj") atmosferi.
Bravo , bravo , bravo :thumbup: :thumbup: :thumbup:
Last edited by sabina1 on 09/04/2013 16:57, edited 1 time in total.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#15573 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by ultima_palabra »

Zna li Kljujić poslati mail? :mrgreen:
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#15574 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by KatarinaKosaca »

ultima_palabra wrote:Zna li Kljujić poslati mail? :mrgreen:
:roll: Nešto mi ne piše u zadnje vrijeme :D
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#15575 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by veljaca »

KatarinaKosaca wrote:
Paranoid wrote:Nisam ni ja vidio ali...
Svojevremeno je Zlatko javno i na predizbornim tribinama na isti način ponižavao svoje kolege u drugim strankama tako što ih je prozivao da nisu u stanju mail poslat... Možda i nisu znali, kao što ne znaju ni ovi danas, ali svejedno, meni to liči kao podsmjehivanje na nečiju nepismenost i pucanj u prazno jednog twiteraša (kao i kod UN-ovog Vuka J.)

Do skoro nije ni papa znao šta je Twiter, pa mu to nije bila prepreka da pod prozor i pred tv-om skupi milione ljudi, dok ovde je izgleda kod malih zastupnika bitno da se vidi na stolu dell, acer, apple..(pogotovo u šumskoj kad je slikanje za medije)

jbt... neki su zaboravili da ta skupštinksa mjesta gdje sjede nisu odbranjena windosima, linuxima, MacOS i ostalim tehnološkim dostignućima, nego srcem i puškom danas internetski-nepismenih ljudi..
Pobrkao si nešto :roll: Kao prvo citirano nije citat od pk , nego od ovog Ahmeta Burića sa linka, pa mi je bilo smiješno.. a moje čestitke za @pk nisu prema tome išle, nego prema jučerašnjem nastupu. Nadam se da je sad jasnije

Oko pape, twitera itd.. nikako, ali baš nikako se vjerski vođa ne može uspoređivati sa političarem. U zemlji u kojoj je za svako radno mjesto neophodno , bar po formalnom natječaju poznavanje računara, zašto bi političari bili izuzeti i zašto bi njima bilo dozvoljeno da budu nepismeni? Jer, u današnje vrijeme biti informatički nepismen jeste = biti nepismen
Morao sam reagirati - jer je informatika i moj poziv i dijelom od toga zivim ... a dijelom iz realnog sektora ....
Politicari su svugdje izuzetci, za njih ne treba racunar - jer su oni najpametniji. CAST MALIM IZUZETCIMA ... Oni nose ove informaticke spravice da bi se pokazali ( opet CAST MALIM IZUZETCIMA ), da imaju, da im se moze ....
I ono zbog cega sam najvise reagirao: sta znaci biti informaticki nepismen ? Ne znati upaliti i ugasiti kompjuter ... Ili jos vaznije: Sta znaci biti informaticki pismen. Posto jako puno radim sa ljudima u sferi informatike, najvise se nasmijem onima koji kazu: pa i moj sincic zna upaliti PC i on je informaticki pismen.
Informatika je itekako ozbiljna nauka. I sa puno odgovornosti tvrdim:
- u BIH informaticki obrazovanih ljudi ja jako malo .... Najvise je obicnih korisnika - priucenih korisnika....
Evo jedna anegdota ( ustvari ziva istina ) : Dodjem ti ja kod jednog kolege i kaze on meni - nece mi ovaj stampac da radi. Ja ga pitam - da li si ga upalio. Kaze - nisam ..... :?

Btw - donedavno je ne znati koristiti kompjuter, nemati vozacku i ne znati jedan strani jezik - znacilo da si "nepismen". Odnedavno - sve to mozes imati ali ako nemas STELU - onda si stvarno nepismen .... :D na zalost .... :(
Locked