SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
aspera
Posts: 2
Joined: 24/03/2014 18:51

#15526 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by aspera »

Cure zanima me da li ima neka iz Banjaluke , ako ima treba mi savjet tj. smjernica. trebala bih ici za par dana tamo po haljinu pa me sada zanima drogerija gdje mogu kupiti Estee Lauder kozmetiku :)
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#15527 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Ductus Holedocus »

neko je pisao za neku genera kremu sa spf,trazila sam u cm-u na ilidzi,nisam nasla..Gdje drugdje da potrazim?
User avatar
brown.sugar
Posts: 1133
Joined: 09/09/2013 19:32
Location: I'm a female. :D

#15528 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by brown.sugar »

Ductus Holedocus wrote:neko je pisao za neku genera kremu sa spf,trazila sam u cm-u na ilidzi,nisam nasla..Gdje drugdje da potrazim?
Ja sam vidjala Genera proizvode u Marsu i Bingu.
switty
Posts: 130
Joined: 02/02/2013 20:20

#15529 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by switty »

Kakva su vam iskustva sa http://www.beautybay.com/ za koliko stiže i sl?
User avatar
MersY
Posts: 295
Joined: 21/12/2011 15:08

#15530 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by MersY »

switty wrote:Kakva su vam iskustva sa http://www.beautybay.com/ za koliko stiže i sl?
Imam pozitivna iskustva, par puta sam naručivala i sve je stizalo za 15 dana u prosjeku
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#15531 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin »

Za sve nas- plavuse, odlican je set za obrve ESSENCE u novom pakovanju, sa svjetlijim tonovima nego je prije bio :D
5.55KM u CMu :D
User avatar
VenomousV
Posts: 13244
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#15532 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by VenomousV »

nije bas sminka per se :D ali gdje ima kupiti dobru pincetu? :D
User avatar
otherside
Posts: 4922
Joined: 30/10/2004 00:32
Location: sarajevo

#15533 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by otherside »

MersY wrote:
switty wrote:Kakva su vam iskustva sa http://www.beautybay.com/ za koliko stiže i sl?
Imam pozitivna iskustva, par puta sam naručivala i sve je stizalo za 15 dana u prosjeku
na ovoj stranici art deco skuplji nego u cm-u.
konkretno mislim na korektor.
BJB
Posts: 4599
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#15534 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Ne samo korektor, vec sve ArtDeco je punooo skuplje na beautybay.com
maja82
Posts: 38
Joined: 25/11/2008 22:24

#15535 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by maja82 »

VenomousV wrote:nije bas sminka per se :D ali gdje ima kupiti dobru pincetu? :D
Nisam probala al čula sam da su Essence iznenađujuće dobre :D , a nisu skupe za probat.
Ako ti je blizu Didaco oni imaju dobar izbor Solingen pinceta i tog pribora.
User avatar
VenomousV
Posts: 13244
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#15536 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by VenomousV »

hvala ti =)

ne znam ni gdje je didaco tako da... :roll: :D
BJB
Posts: 4599
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#15537 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Ima u DM-u dobrih.
User avatar
muhanata
Posts: 702
Joined: 09/11/2011 12:49

#15538 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by muhanata »

VenomousV wrote:ne znam ni gdje je didaco tako da... :roll: :D
Didaco je na Ilidži, kod pijace, a ima ga i u Lukavici. Ja još "gulim" svoju staru pincetu, pa ako nađeš gdje da valja, javi.

Kako služi uvijač? :D
User avatar
VenomousV
Posts: 13244
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#15539 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by VenomousV »

jah vidis nikako da javim dojmove :D
dobar je, koristim ga, za 1KM i vise nego dobar :lol:
vec sam rekla da mi malo smeta sto nema "naslonjac" za srednji prst, al' na sve se covjek navikne kad-tad :D
User avatar
LieToMe
Posts: 1300
Joined: 21/02/2011 11:07
Location: ...tamo gdje je sve po mom...

#15540 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by LieToMe »

joj ja bih samo da pohvalim ovu antistress calming effect podlogu :mrgreen: koristila je nekad davno na faxu i tad je radila cuda a vala i sad radi cuda :mrgreen: eto ja samo da podijelim svoje odusevljenje :run:

Image
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#15541 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by nera18 »

kakvu kozu imas? meni nije odgovarala, tesko mi se razmazuje, brzo se masti koza... od avona, radije Avon Ideal Flawless, LUXE Miracle tečni puder... vjerovatno drugaciji tip koze imamo :)
User avatar
LieToMe
Posts: 1300
Joined: 21/02/2011 11:07
Location: ...tamo gdje je sve po mom...

#15542 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by LieToMe »

Ja inace pravo slabo pudere koristim, imam ok lice (tu i tamo iskoci ponesto od prljavstine, mahom oko usana jer imam maniju da se naslanjam i da stalno rukama diram lice a i olovke, tastature... :-) ) Kod mene je kombinovana koza (masnije celo, nos i brada a normala obrazi) pa mi fino ujednaci i dodje mi i kao krema i kao puder, s tim sto ja nanosim vrlo tanak sloj i ne stavljam nista preko (ni puder u kamenu ni bilo koji drugi). Bas onako izgledam odmorno i svjeze :mrgreen: A i nisam je bas dugo koristila (sigurno 4-5 godina) nisam imala nikog da "dila" avon :D pa moze biti da mi je koza zeljna ovog tipa njege, sta znam vise :roll:

Inace koristim max factor miracle touch liquid illusion foundation, ali nikad na cijelo lice i odlicno mi odogovara. S tim sto je kod mene ciscenje i njega lica nuklearna fizika :roll: ali eto neka mi je utjeha sto mi kazu da ovaj tip koze sporije stari i da se bore kasnije pocinju pojavljivati, pa valjda ce i biti tako :wink:
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#15543 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by nera18 »

generalno, bar 8 godina radim za avon, uvijek je jako trazen, hvale ga ljudi , s tim da je zvanicno taj puder namjenjen za osjetljivu, suhu kozu... "hranjiv je" u smislu kremast i drago mi je eto da i tebi pase :) ja sam se sjajila ko lampa u roku sat vremena :;)
User avatar
LieToMe
Posts: 1300
Joined: 21/02/2011 11:07
Location: ...tamo gdje je sve po mom...

#15544 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by LieToMe »

nera18 wrote:generalno, bar 8 godina radim za avon, uvijek je jako trazen, hvale ga ljudi , s tim da je zvanicno taj puder namjenjen za osjetljivu, suhu kozu... "hranjiv je" u smislu kremast i drago mi je eto da i tebi pase :) ja sam se sjajila ko lampa u roku sat vremena :;)
Sad za sad pase pa vidjecemo :wink: nadam se da ce tako i ostati jer ide ljeto i lijepi dani, sve se teze nakanjujem da bilo sta stavljam na lice pa bi mi on bio idealan kao krema i kao neki blagi puder.

A nedavno sam nakon bezuspjesne potrage za onom podlogom za sjene od art deco-a slucajno nabasala na avonovu (preporucila mi kolegica) i nije losa, bolje je nego kad nemas nista ali mi je art deco daleko bolja, samo sto je ne mozes uganjat :roll:
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#15545 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by nera18 »

hahahahaha, a ja sam prosli mjesec slucajno tu avonovu isprobala i od tada je koristim stalno...puno mi bolja od art deco, on mi se brzo osusi :)))) ma dobro, sve je to individualno :))))

i da, izvinjavam se djevojkama koje su narucile avon za petak, pomjera se narudzba za iduci sedmicu, nadam se da nije problem...na putu sam par dana :( (da ne pisem pp svima )
User avatar
LieToMe
Posts: 1300
Joined: 21/02/2011 11:07
Location: ...tamo gdje je sve po mom...

#15546 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by LieToMe »

ma nije losa ni meni, nekako je kremastija od art deco-ove ali mi je art deco nekako svjetlucavija, nekako mi sjene skroz drugacije, oci ljepse vece...moze biti i da je do navike. A posto je bilo na nekom snjizenju uzela sam odmah dva :lol: da mi ne zafali :mrgreen:
Amy82
Posts: 388
Joined: 03/07/2006 10:19
Location: LaLaLand

#15547 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Amy82 »

Gdje ste zenice drage :cao:

Ja sam narucila ELF bazu za sjenu od 2 USD :mrgreen: pa vam javim kakva je.
BJB
Posts: 4599
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#15548 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Ovo mi nje trenutno glavna maskara, Image
Druga super stvar je sto se skida mlakom vodom, fiber maskara je, trepavice super izgledaju ali se skida najboolje vodom.
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#15549 Re: Odg: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by manekenka u penziji »

Meni na slici stoje naušnice, od maskare ni traga :shock:
User avatar
limunada25
Posts: 1928
Joined: 23/06/2010 14:20

#15550 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by limunada25 »

:lol::lol::lol:
Haha nisam ovakvu maskaru vidjala :lol::lol:

Sent from my GT-S5830i using Tapatalk 2
Post Reply