Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
karanana
Posts: 50762
Joined: 26/02/2004 00:00

#15501 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by karanana »

ne mogu da vjerujem da je toliko glupa i da toliko zapostavlja opasnost od walkera i da vec gleda fajt sa targerijankom a ne konta da su walkeri favoriti gore.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11654
Joined: 15/01/2010 18:31

#15502 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Jack Be Nimble »

Nisam gledao uzivo, 2 sata pricekali da se sva raja skupi. Hodao kroz grad u 18h i haman nigdje zive duse. Koda je svjetsko prvenstvo.

Set up epizoda, sve sto smo mi znali sada su likovi saznali. Najbolji dio je uvodna spica, samo gledao jednom ali puno detalja se moglo primjetiti. Mislim da sam zapazio da je vuk ubijen.
User avatar
choxnox
Posts: 1102
Joined: 05/09/2009 12:32

#15503 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by choxnox »

User avatar
pici
Posts: 46363
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#15504 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

karanana wrote:ne mogu da vjerujem da je toliko glupa i da toliko zapostavlja opasnost od walkera i da vec gleda fajt sa targerijankom a ne konta da su walkeri favoriti gore.

nije glupa, samo nema pojma s kim ima posla, ona je sve sezone bila u KL samo u prvoj na pocetku u winterfellu, nema ta pojma sta se desava van zidina niti je interesuje, tipicna plemkinja bez dodira sa stvarnoscu, ona misli da je divlja vatra dovoljna da zaustavi WW i NK, uglavnom zidine oko nje, placenici, lanisteri, euron itd, smatra to dovoljnim za bilo kakav obracun... bas me interesuje faca eurona kad mu kaze da je zatrudnila sa njim, mislis da ce joj povjerovat :mrgreen:
User avatar
Gandalf
Posts: 11175
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#15505 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Gandalf »

ne znam kog se više vraga zamaraju sa sersei, totalno je nebitan lik već drugu sezonu za redom

ona i belish su bili bitni u onom medievil dijelu serije dok su se ispletale klasične spletke, korupcije, noževi u leđa

serija je već podobro prešla u onaj SF-ezoterični dio, njene dosadne dvorske igre samo razvodnjavaju seriju

kraj joj je trebao biti kada i belishu, ako ne i prije

s druge strane creepy brann će svojom pojavom rastjerati i šetače sa sjevera :lol:
User avatar
pici
Posts: 46363
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#15506 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

choxnox wrote:
:thumbup: ima komentar ismijo sam se...

Brandon Stark: Knows everything and did nothing
Jon snow: Knows nothing, does everything

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
ferratilis
Posts: 8372
Joined: 25/11/2013 16:48

#15507 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by ferratilis »

Za ljubitelje historije, ono sa slonovima sigurno ima neke veze sa Hanibalom. :D Prvi put kad je sa slonovima presao Alpe, pobijedio je Rimljane, i to sa sjevera, odakle su se najmanje nadali. Na kraju ih je Rim porazio i posuo Kartagu solju da hiljadam godina nista ne raste. Vjerovatno ima neka simbolika pa su scenaristi htjeli to da ubace. :D
Juliuscezar
Posts: 6717
Joined: 11/05/2014 23:47

#15508 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Juliuscezar »

ferratilis wrote:Za ljubitelje historije, ono sa slonovima sigurno ima neke veze sa Hanibalom. :D Prvi put kad je sa slonovima presao Alpe, pobijedio je Rimljane, i to sa sjevera, odakle su se najmanje nadali. Na kraju ih je Rim porazio i posuo Kartagu solju da hiljadam godina nista ne raste. Vjerovatno ima neka simbolika pa su scenaristi htjeli to da ubace. :D
Samo jedan slon je prezivio, umro poslije koliko se sjecam u nekim mocvarama
User avatar
Hasan006
Posts: 686
Joined: 14/06/2015 20:45

#15509 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Hasan006 »

Epizoda ko epizoda bezze, sve potpuno očekivano, mlak dijalog i scenario, nabacana scena za scenom bez ikakve dinamike i build-upa. Scena kada Jon saznaje za svoj identitet je više nego razočaravajuća. Sve u svemu nisam se nešto hajpao za sljedeću al gledat će se normalno.

A što se tiče slonova očigledno je da nisu imali budžeta pa se stali zajebavat na svoj račun :D :D
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3887
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#15510 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Kaligrafija »

Mene interesuje jel Jon sad zvanicno sisterfucker!? :lol: Ili je cousinfucker!? Haj ovi rodoslovlje sto prate da nam objasne...! Prema najavama za sljedecu epizodu kingslayeru ce se sudit, mogao bi on zavrsiti i mrtav u drugoj epizodi...
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4364
Joined: 09/09/2018 23:21

#15511 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by tuzlak1212 »

Predobra epizoda dramski gledano, mislim da je najteza scena kad Jon na konju prolazi uspred Arye. Barem meni nekako najteze legla s obzirom kakav si odnos imali...
Teorije unistise seriju, ne treba ih gledat i vise ce se uzivat :D
User avatar
tuzlak1212
Posts: 4364
Joined: 09/09/2018 23:21

#15512 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by tuzlak1212 »

Kaligrafija wrote:Mene interesuje jel Jon sad zvanicno sisterfucker!? :lol: Ili je cousinfucker!? Haj ovi rodoslovlje sto prate da nam objasne...! Prema najavama za sljedecu epizodu kingslayeru ce se sudit, mogao bi on zavrsiti i mrtav u drugoj epizodi...
Ne postoji incest kod Targariena ako ti je sta lakse :D
User avatar
Hasan006
Posts: 686
Joined: 14/06/2015 20:45

#15513 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Hasan006 »

Kaligrafija wrote:Mene interesuje jel Jon sad zvanicno sisterfucker!? :lol: Ili je cousinfucker!? Haj ovi rodoslovlje sto prate da nam objasne...! Prema najavama za sljedecu epizodu kingslayeru ce se sudit, mogao bi on zavrsiti i mrtav u drugoj epizodi...
Jon je sin Rhaegara Targaryena, brata od Daenerys i starijeg sina Mad Kinga, znači ona mu je tetka. Imaš ovdje https://www.youtube.com/watch?v=kHqzFwodZqQ sve lijepo objašnjeno iako je tad to bila još teorija.

A što se tiče Jaimeja nema šanse da umire u sljedećoj, nemaju D&D muda za to. Mislim da će bit sa Jonom i ostalima kada krenu bježati ka jugu i Cersei od Walkera.
User avatar
Gandalf
Posts: 11175
Joined: 02/06/2008 23:52
Location: ...........................

#15514 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Gandalf »

Jon Snow, King of the North, auntie banger of the realm :lol:
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3887
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#15515 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Kaligrafija »

Hebo on tetku svoju...! :lol:
User avatar
Kaligrafija
Posts: 3887
Joined: 24/12/2010 11:37
Location: Lociranje u tijeku...

#15516 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Kaligrafija »

tuzlak1212 wrote:
Kaligrafija wrote:Mene interesuje jel Jon sad zvanicno sisterfucker!? :lol: Ili je cousinfucker!? Haj ovi rodoslovlje sto prate da nam objasne...! Prema najavama za sljedecu epizodu kingslayeru ce se sudit, mogao bi on zavrsiti i mrtav u drugoj epizodi...
Ne postoji incest kod Targariena ako ti je sta lakse :D
A vala ni kod Lanistera... :lol:
omar little
Posts: 17378
Joined: 14/03/2008 21:14

#15517 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by omar little »

Kaligrafija wrote:Mene interesuje jel Jon sad zvanicno sisterfucker!? :lol: Ili je cousinfucker!? Haj ovi rodoslovlje sto prate da nam objasne...! Prema najavama za sljedecu epizodu kingslayeru ce se sudit, mogao bi on zavrsiti i mrtav u drugoj epizodi...
ona mu je tetka, a ne sestra. znaci AILF.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65956
Joined: 03/08/2010 19:04

#15518 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by kakavdanakneiskustvu »

pici wrote:
karanana wrote:Neko spomenu iznenadjenje s bronom. Sta je ono bilo s njim? Sta je iznenadjenje? Nisam imo titlove pa mozda nisam uhvatio to.

Da malo prebrojimo snagu winterfela. Sta imamo gore? Oko 9000 bezmudih, imamo vjerovatno nekih 5-6 hiljada starkovih sjevernjaka. Sta jos imamo? Koliko imamo wildlingsa? Koliko imamo dotrakija? Jel ima jos neko?
Mada protiv walkera je mozda mana imati puno ljudi jer to znaci vise zombija za njega.
40 000 dotrakija, 7000 bezmudana, 2000 free folk, 5000 do 10000 sjevernjka, 20 000 do 40 000 Vale i dva zmaja... solidna sila naspram 100 000 zombija... sad WW prave zobije kao i NK... i tijela moraju biti spaljena inace ih ovi pretvaraju u zombije, vidjeli smo malog Umbera kako se pretvori na kraju... sa dragonglassom mislim da im nema povratka kao i sa vatrom, jedino su WW i NK otporni na vatru zapravo vatra se povlaci kada oni stupaju prema njoj ili kroz nju.

kako ubiti night kinga,moze li zmajeva vatra tu sta uciniti štete?
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#15519 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by alibaba_i_30_godina »

pici wrote:
karanana wrote:ne mogu da vjerujem da je toliko glupa i da toliko zapostavlja opasnost od walkera i da vec gleda fajt sa targerijankom a ne konta da su walkeri favoriti gore.

nije glupa, samo nema pojma s kim ima posla, ona je sve sezone bila u KL samo u prvoj na pocetku u winterfellu, nema ta pojma sta se desava van zidina niti je interesuje, tipicna plemkinja bez dodira sa stvarnoscu, ona misli da je divlja vatra dovoljna da zaustavi WW i NK, uglavnom zidine oko nje, placenici, lanisteri, euron itd, smatra to dovoljnim za bilo kakav obracun... bas me interesuje faca eurona kad mu kaze da je zatrudnila sa njim, mislis da ce joj povjerovat :mrgreen:
Upoznata je Cersei sa dešavanjima na sjeveru, čak je i vidjela uživo onog jednog walkera kada su joj dovoli kako bi je nagovorili da se pridruži i krene u odbranu. Ona je sama krajem prošle sezone rekla Jamie-u da pusti ostale da ratuju protiv Night Kinga očekujući da će ovaj većinju pobiti. Što u suštini možda i nije loše. Ovaj dok/ako dođe do King Landinga njoj je lako uskočiti u brod i otići za Essos i ostala mjesta preko bare.
gidra
Posts: 4106
Joined: 17/11/2011 16:11
Location: Sarajevo

#15521 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by gidra »

Night king i Brann stark facom liče, barem meni.
Svaki put kad vidim mutavu i čudnu facu Brann Starka vidim i hladnu facu Night kinga.
User avatar
ferratilis
Posts: 8372
Joined: 25/11/2013 16:48

#15522 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by ferratilis »

Cak su promijenili i glumca, NK sad vise izgleda kao Bran, nije bez razloga vjerovatno

Image
Image
User avatar
karanana
Posts: 50762
Joined: 26/02/2004 00:00

#15523 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by karanana »

alibaba_i_30_godina wrote:
pici wrote:
karanana wrote:ne mogu da vjerujem da je toliko glupa i da toliko zapostavlja opasnost od walkera i da vec gleda fajt sa targerijankom a ne konta da su walkeri favoriti gore.

nije glupa, samo nema pojma s kim ima posla, ona je sve sezone bila u KL samo u prvoj na pocetku u winterfellu, nema ta pojma sta se desava van zidina niti je interesuje, tipicna plemkinja bez dodira sa stvarnoscu, ona misli da je divlja vatra dovoljna da zaustavi WW i NK, uglavnom zidine oko nje, placenici, lanisteri, euron itd, smatra to dovoljnim za bilo kakav obracun... bas me interesuje faca eurona kad mu kaze da je zatrudnila sa njim, mislis da ce joj povjerovat :mrgreen:
Upoznata je Cersei sa dešavanjima na sjeveru, čak je i vidjela uživo onog jednog walkera kada su joj dovoli kako bi je nagovorili da se pridruži i krene u odbranu. Ona je sama krajem prošle sezone rekla Jamie-u da pusti ostale da ratuju protiv Night Kinga očekujući da će ovaj većinju pobiti. Što u suštini možda i nije loše. Ovaj dok/ako dođe do King Landinga njoj je lako uskočiti u brod i otići za Essos i ostala mjesta preko bare.
aha, znaci ona se nada da ce ovi na sjeveru pobjediti walkere ali da ce biti toliko desetkovani da ce ih onda ona poklopiti cim zavrse bitku sa walkerima. a ako walkeri gore pobjede plan je bezanija preko bare.
User avatar
Hunter96
Posts: 38
Joined: 04/11/2016 17:15

#15524 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Hunter96 »

U moru raznih teorija, ipak mslm da Bran nije NK, mda ce igrati vaznu ulogu u raspletu.
User avatar
Optimus09
Posts: 3717
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#15525 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Optimus09 »

Post Reply