Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Moderator: _BataZiv_0809
- karanana
- Posts: 50762
- Joined: 26/02/2004 00:00
#15501 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
ne mogu da vjerujem da je toliko glupa i da toliko zapostavlja opasnost od walkera i da vec gleda fajt sa targerijankom a ne konta da su walkeri favoriti gore.
- Jack Be Nimble
- Posts: 11654
- Joined: 15/01/2010 18:31
#15502 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Nisam gledao uzivo, 2 sata pricekali da se sva raja skupi. Hodao kroz grad u 18h i haman nigdje zive duse. Koda je svjetsko prvenstvo.
Set up epizoda, sve sto smo mi znali sada su likovi saznali. Najbolji dio je uvodna spica, samo gledao jednom ali puno detalja se moglo primjetiti. Mislim da sam zapazio da je vuk ubijen.
Set up epizoda, sve sto smo mi znali sada su likovi saznali. Najbolji dio je uvodna spica, samo gledao jednom ali puno detalja se moglo primjetiti. Mislim da sam zapazio da je vuk ubijen.
- pici
- Posts: 46363
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#15504 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
karanana wrote:ne mogu da vjerujem da je toliko glupa i da toliko zapostavlja opasnost od walkera i da vec gleda fajt sa targerijankom a ne konta da su walkeri favoriti gore.
nije glupa, samo nema pojma s kim ima posla, ona je sve sezone bila u KL samo u prvoj na pocetku u winterfellu, nema ta pojma sta se desava van zidina niti je interesuje, tipicna plemkinja bez dodira sa stvarnoscu, ona misli da je divlja vatra dovoljna da zaustavi WW i NK, uglavnom zidine oko nje, placenici, lanisteri, euron itd, smatra to dovoljnim za bilo kakav obracun... bas me interesuje faca eurona kad mu kaze da je zatrudnila sa njim, mislis da ce joj povjerovat
- Gandalf
- Posts: 11175
- Joined: 02/06/2008 23:52
- Location: ...........................
#15505 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
ne znam kog se više vraga zamaraju sa sersei, totalno je nebitan lik već drugu sezonu za redom
ona i belish su bili bitni u onom medievil dijelu serije dok su se ispletale klasične spletke, korupcije, noževi u leđa
serija je već podobro prešla u onaj SF-ezoterični dio, njene dosadne dvorske igre samo razvodnjavaju seriju
kraj joj je trebao biti kada i belishu, ako ne i prije
s druge strane creepy brann će svojom pojavom rastjerati i šetače sa sjevera
ona i belish su bili bitni u onom medievil dijelu serije dok su se ispletale klasične spletke, korupcije, noževi u leđa
serija je već podobro prešla u onaj SF-ezoterični dio, njene dosadne dvorske igre samo razvodnjavaju seriju
kraj joj je trebao biti kada i belishu, ako ne i prije
s druge strane creepy brann će svojom pojavom rastjerati i šetače sa sjevera
- pici
- Posts: 46363
- Joined: 19/07/2007 23:17
- Location: zbrinut u kupleraju...
- Grijem se na: Ženske gHuzove
- Vozim: Trajvan
- Horoskop: Djevac
#15506 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
choxnox wrote:
Brandon Stark: Knows everything and did nothing
Jon snow: Knows nothing, does everything
- ferratilis
- Posts: 8372
- Joined: 25/11/2013 16:48
#15507 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Za ljubitelje historije, ono sa slonovima sigurno ima neke veze sa Hanibalom.
Prvi put kad je sa slonovima presao Alpe, pobijedio je Rimljane, i to sa sjevera, odakle su se najmanje nadali. Na kraju ih je Rim porazio i posuo Kartagu solju da hiljadam godina nista ne raste. Vjerovatno ima neka simbolika pa su scenaristi htjeli to da ubace. 
-
Juliuscezar
- Posts: 6717
- Joined: 11/05/2014 23:47
#15508 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Samo jedan slon je prezivio, umro poslije koliko se sjecam u nekim mocvaramaferratilis wrote:Za ljubitelje historije, ono sa slonovima sigurno ima neke veze sa Hanibalom.Prvi put kad je sa slonovima presao Alpe, pobijedio je Rimljane, i to sa sjevera, odakle su se najmanje nadali. Na kraju ih je Rim porazio i posuo Kartagu solju da hiljadam godina nista ne raste. Vjerovatno ima neka simbolika pa su scenaristi htjeli to da ubace.
- Hasan006
- Posts: 686
- Joined: 14/06/2015 20:45
#15509 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Epizoda ko epizoda bezze, sve potpuno očekivano, mlak dijalog i scenario, nabacana scena za scenom bez ikakve dinamike i build-upa. Scena kada Jon saznaje za svoj identitet je više nego razočaravajuća. Sve u svemu nisam se nešto hajpao za sljedeću al gledat će se normalno.
A što se tiče slonova očigledno je da nisu imali budžeta pa se stali zajebavat na svoj račun

A što se tiče slonova očigledno je da nisu imali budžeta pa se stali zajebavat na svoj račun
- Kaligrafija
- Posts: 3887
- Joined: 24/12/2010 11:37
- Location: Lociranje u tijeku...
#15510 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Mene interesuje jel Jon sad zvanicno sisterfucker!?
Ili je cousinfucker!? Haj ovi rodoslovlje sto prate da nam objasne...! Prema najavama za sljedecu epizodu kingslayeru ce se sudit, mogao bi on zavrsiti i mrtav u drugoj epizodi...
- tuzlak1212
- Posts: 4364
- Joined: 09/09/2018 23:21
#15511 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Predobra epizoda dramski gledano, mislim da je najteza scena kad Jon na konju prolazi uspred Arye. Barem meni nekako najteze legla s obzirom kakav si odnos imali...
Teorije unistise seriju, ne treba ih gledat i vise ce se uzivat
Teorije unistise seriju, ne treba ih gledat i vise ce se uzivat
- tuzlak1212
- Posts: 4364
- Joined: 09/09/2018 23:21
#15512 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Ne postoji incest kod Targariena ako ti je sta lakseKaligrafija wrote:Mene interesuje jel Jon sad zvanicno sisterfucker!?Ili je cousinfucker!? Haj ovi rodoslovlje sto prate da nam objasne...! Prema najavama za sljedecu epizodu kingslayeru ce se sudit, mogao bi on zavrsiti i mrtav u drugoj epizodi...
- Hasan006
- Posts: 686
- Joined: 14/06/2015 20:45
#15513 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Jon je sin Rhaegara Targaryena, brata od Daenerys i starijeg sina Mad Kinga, znači ona mu je tetka. Imaš ovdje https://www.youtube.com/watch?v=kHqzFwodZqQ sve lijepo objašnjeno iako je tad to bila još teorija.Kaligrafija wrote:Mene interesuje jel Jon sad zvanicno sisterfucker!?Ili je cousinfucker!? Haj ovi rodoslovlje sto prate da nam objasne...! Prema najavama za sljedecu epizodu kingslayeru ce se sudit, mogao bi on zavrsiti i mrtav u drugoj epizodi...
A što se tiče Jaimeja nema šanse da umire u sljedećoj, nemaju D&D muda za to. Mislim da će bit sa Jonom i ostalima kada krenu bježati ka jugu i Cersei od Walkera.
- Gandalf
- Posts: 11175
- Joined: 02/06/2008 23:52
- Location: ...........................
#15514 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Jon Snow, King of the North, auntie banger of the realm 
- Kaligrafija
- Posts: 3887
- Joined: 24/12/2010 11:37
- Location: Lociranje u tijeku...
#15515 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Hebo on tetku svoju...! 
- Kaligrafija
- Posts: 3887
- Joined: 24/12/2010 11:37
- Location: Lociranje u tijeku...
#15516 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
A vala ni kod Lanistera...tuzlak1212 wrote:Ne postoji incest kod Targariena ako ti je sta lakseKaligrafija wrote:Mene interesuje jel Jon sad zvanicno sisterfucker!?Ili je cousinfucker!? Haj ovi rodoslovlje sto prate da nam objasne...! Prema najavama za sljedecu epizodu kingslayeru ce se sudit, mogao bi on zavrsiti i mrtav u drugoj epizodi...
-
omar little
- Posts: 17378
- Joined: 14/03/2008 21:14
#15517 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
ona mu je tetka, a ne sestra. znaci AILF.Kaligrafija wrote:Mene interesuje jel Jon sad zvanicno sisterfucker!?Ili je cousinfucker!? Haj ovi rodoslovlje sto prate da nam objasne...! Prema najavama za sljedecu epizodu kingslayeru ce se sudit, mogao bi on zavrsiti i mrtav u drugoj epizodi...
-
kakavdanakneiskustvu
- Posts: 65956
- Joined: 03/08/2010 19:04
#15518 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
pici wrote:40 000 dotrakija, 7000 bezmudana, 2000 free folk, 5000 do 10000 sjevernjka, 20 000 do 40 000 Vale i dva zmaja... solidna sila naspram 100 000 zombija... sad WW prave zobije kao i NK... i tijela moraju biti spaljena inace ih ovi pretvaraju u zombije, vidjeli smo malog Umbera kako se pretvori na kraju... sa dragonglassom mislim da im nema povratka kao i sa vatrom, jedino su WW i NK otporni na vatru zapravo vatra se povlaci kada oni stupaju prema njoj ili kroz nju.karanana wrote:Neko spomenu iznenadjenje s bronom. Sta je ono bilo s njim? Sta je iznenadjenje? Nisam imo titlove pa mozda nisam uhvatio to.
Da malo prebrojimo snagu winterfela. Sta imamo gore? Oko 9000 bezmudih, imamo vjerovatno nekih 5-6 hiljada starkovih sjevernjaka. Sta jos imamo? Koliko imamo wildlingsa? Koliko imamo dotrakija? Jel ima jos neko?
Mada protiv walkera je mozda mana imati puno ljudi jer to znaci vise zombija za njega.
kako ubiti night kinga,moze li zmajeva vatra tu sta uciniti štete?
- alibaba_i_30_godina
- Posts: 16995
- Joined: 16/01/2010 19:15
#15519 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Upoznata je Cersei sa dešavanjima na sjeveru, čak je i vidjela uživo onog jednog walkera kada su joj dovoli kako bi je nagovorili da se pridruži i krene u odbranu. Ona je sama krajem prošle sezone rekla Jamie-u da pusti ostale da ratuju protiv Night Kinga očekujući da će ovaj većinju pobiti. Što u suštini možda i nije loše. Ovaj dok/ako dođe do King Landinga njoj je lako uskočiti u brod i otići za Essos i ostala mjesta preko bare.pici wrote:karanana wrote:ne mogu da vjerujem da je toliko glupa i da toliko zapostavlja opasnost od walkera i da vec gleda fajt sa targerijankom a ne konta da su walkeri favoriti gore.
nije glupa, samo nema pojma s kim ima posla, ona je sve sezone bila u KL samo u prvoj na pocetku u winterfellu, nema ta pojma sta se desava van zidina niti je interesuje, tipicna plemkinja bez dodira sa stvarnoscu, ona misli da je divlja vatra dovoljna da zaustavi WW i NK, uglavnom zidine oko nje, placenici, lanisteri, euron itd, smatra to dovoljnim za bilo kakav obracun... bas me interesuje faca eurona kad mu kaze da je zatrudnila sa njim, mislis da ce joj povjerovat
-
gidra
- Posts: 4106
- Joined: 17/11/2011 16:11
- Location: Sarajevo
#15521 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Night king i Brann stark facom liče, barem meni.
Svaki put kad vidim mutavu i čudnu facu Brann Starka vidim i hladnu facu Night kinga.
Svaki put kad vidim mutavu i čudnu facu Brann Starka vidim i hladnu facu Night kinga.
- ferratilis
- Posts: 8372
- Joined: 25/11/2013 16:48
#15522 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
Cak su promijenili i glumca, NK sad vise izgleda kao Bran, nije bez razloga vjerovatno




- karanana
- Posts: 50762
- Joined: 26/02/2004 00:00
#15523 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
aha, znaci ona se nada da ce ovi na sjeveru pobjediti walkere ali da ce biti toliko desetkovani da ce ih onda ona poklopiti cim zavrse bitku sa walkerima. a ako walkeri gore pobjede plan je bezanija preko bare.alibaba_i_30_godina wrote:Upoznata je Cersei sa dešavanjima na sjeveru, čak je i vidjela uživo onog jednog walkera kada su joj dovoli kako bi je nagovorili da se pridruži i krene u odbranu. Ona je sama krajem prošle sezone rekla Jamie-u da pusti ostale da ratuju protiv Night Kinga očekujući da će ovaj većinju pobiti. Što u suštini možda i nije loše. Ovaj dok/ako dođe do King Landinga njoj je lako uskočiti u brod i otići za Essos i ostala mjesta preko bare.pici wrote:karanana wrote:ne mogu da vjerujem da je toliko glupa i da toliko zapostavlja opasnost od walkera i da vec gleda fajt sa targerijankom a ne konta da su walkeri favoriti gore.
nije glupa, samo nema pojma s kim ima posla, ona je sve sezone bila u KL samo u prvoj na pocetku u winterfellu, nema ta pojma sta se desava van zidina niti je interesuje, tipicna plemkinja bez dodira sa stvarnoscu, ona misli da je divlja vatra dovoljna da zaustavi WW i NK, uglavnom zidine oko nje, placenici, lanisteri, euron itd, smatra to dovoljnim za bilo kakav obracun... bas me interesuje faca eurona kad mu kaze da je zatrudnila sa njim, mislis da ce joj povjerovat
- Hunter96
- Posts: 38
- Joined: 04/11/2016 17:15
#15524 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)
U moru raznih teorija, ipak mslm da Bran nije NK, mda ce igrati vaznu ulogu u raspletu.
- Optimus09
- Posts: 3717
- Joined: 27/11/2017 06:48
- Location: Berlin
