Raiffeisen banka - sve o tome

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#1551 Re: Raiffeisen banka

Post by realna do boli »

eto ti sad :shock: ...a meni lijepo javlja u pola jedan..broj se vise ne koristi...
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#1552 Re: Raiffeisen banka

Post by O'zone »

realna do boli wrote:eto ti sad :shock: ...a meni lijepo javlja u pola jedan..broj se vise ne koristi...
Evo ja sad pozvao broj i radi....
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#1553 Re: Raiffeisen banka

Post by realna do boli »

Poslije zvanja direktra...kartica vracena, covjek ljubazan, rece da sam rekla da je hitno bilo bi brze :D
User avatar
4m3l
Posts: 1109
Joined: 04/04/2010 00:31

#1554 Re: Raiffeisen banka

Post by 4m3l »

Ostala i meni kartica u bankomatu, pogrijesio pin 3x, znaci i ja kad bi ih nazvao mogao bi prije doci do kartice a ne da cekam do 10 dana :D
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#1555 Re: Raiffeisen banka

Post by realna do boli »

4m3l wrote:Ostala i meni kartica u bankomatu, pogrijesio pin 3x, znaci i ja kad bi ih nazvao mogao bi prije doci do kartice a ne da cekam do 10 dana :D
Ne kontam, uredno sam prijavila karticu u svojoj filijali, ali nakon sedam dana cekanja i kada su me poceli setati, naljutila sam se jer mi je, realno, period od deset dana za takvu "uslugu" bio predugacak...ali rijeseno je.
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1556 Re: Raiffeisen banka

Post by Nisrin »

.
Last edited by Nisrin on 28/11/2015 16:18, edited 1 time in total.
User avatar
perfect_guy
Posts: 6942
Joined: 18/04/2008 23:08
Location: Anfield road
Contact:

#1557 Re: Raiffeisen banka

Post by perfect_guy »

Nisrin wrote:Koliko naplacuju za vodjenje racuna kad je kartica neaktivna godinu i po? S obzirom da se i PIN zaboravio ...
kao i uvijek, 1,99
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1558 Re: Raiffeisen banka

Post by Nisrin »

.
Android Knego
Posts: 1580
Joined: 13/03/2012 08:11

#1559 Re: Raiffeisen banka

Post by Android Knego »

O'zone wrote:Da se pohvalim da su mi smanjili kamate na kredit nakon zahtjeva :mrgreen: Znači može se. Nije neka cifra na ukupan kredit oko 1.500,00 KM ali od koga je jebitačno je :lol:
koji su ti argumenti bili? :)
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Usa
Contact:

#1560 Re: Raiffeisen banka

Post by O'zone »

Android Knego wrote:
O'zone wrote:Da se pohvalim da su mi smanjili kamate na kredit nakon zahtjeva :mrgreen: Znači može se. Nije neka cifra na ukupan kredit oko 1.500,00 KM ali od koga je jebitačno je :lol:
koji su ti argumenti bili? :)
10 godina klijent, već jedan isplaćen kredit, širok osmjeh i Zlatan zub :D
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#1561 Re: Raiffeisen banka

Post by iceman ze »

Greska u prezimenu prilikom reizdavanja kartice.....supruga isla 5-6 puta.....cca mjesec cekala da dobije novu...tada je bila u 8 mjesecu trudnoce.
User avatar
Dr.medicine
Posts: 1785
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#1562 Re: Raiffeisen banka

Post by Dr.medicine »

Neki dan zovu mene. Dobar dan, imamo super ponudu samo za vas. Kredit u iznosu ......prekidam :D i rijecima: vi ste se davno pokazali kada sam ja i kredit u pitanju. hvala i doviđenja. p.s. ne zamarajte me više glupostima :D


ko ja ne znam gdje mi je povoljno. kad mi bude trebalo, lako se raspitati.
a ne, dogovoris jednu kamatu, dodjes da potpises, a oni je podigli za 2% :evil:
User avatar
Ratoborna Gljiva
Posts: 222
Joined: 21/11/2015 10:45

#1563 Re: Raiffeisen banka

Post by Ratoborna Gljiva »

Dr.medicine wrote:Neki dan zovu mene. Dobar dan, imamo super ponudu samo za vas. Kredit u iznosu ......prekidam :D i rijecima: vi ste se davno pokazali kada sam ja i kredit u pitanju. hvala i doviđenja. p.s. ne zamarajte me više glupostima :D


ko ja ne znam gdje mi je povoljno. kad mi bude trebalo, lako se raspitati.
a ne, dogovoris jednu kamatu, dodjes da potpises, a oni je podigli za 2% :evil:
još ne djele jadnim penzionerima penzije preko te šupačke banke, gledam danas red se otego 10 metara, čeka jadni narod ono malo sirotinje.
User avatar
Dr.medicine
Posts: 1785
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#1564 Re: Raiffeisen banka

Post by Dr.medicine »

[quote="Ratoborna Gljiva"
još ne djele jadnim penzionerima penzije preko te šupačke banke, gledam danas red se otego 10 metara, čeka jadni narod ono malo sirotinje.[/quote]


zar penzioneri ne mogu promijeniti banku?
mislio sam da to funkcionise kao s platom.ja nakon te situacije s kreditom, sam automatski obrisao sve moguce kod njih i prebacio platu u unicredit.


zar penzići ne mogu otvoriti račun negdje drugo, odnijeti broj računa i kraj price
User avatar
Ratoborna Gljiva
Posts: 222
Joined: 21/11/2015 10:45

#1565 Re: Raiffeisen banka

Post by Ratoborna Gljiva »

Dr.medicine wrote:[quote="Ratoborna Gljiva"
još ne djele jadnim penzionerima penzije preko te šupačke banke, gledam danas red se otego 10 metara, čeka jadni narod ono malo sirotinje.

zar penzioneri ne mogu promijeniti banku?
mislio sam da to funkcionise kao s platom.ja nakon te situacije s kreditom, sam automatski obrisao sve moguce kod njih i prebacio platu u unicredit.


zar penzići ne mogu otvoriti račun negdje drugo, odnijeti broj računa i kraj price[/quote]
đuturumi od 70-80 godina nemaju oni pojma
Dzontra_Volta
Posts: 8008
Joined: 20/01/2011 11:10

#1566 Re: Raiffeisen banka

Post by Dzontra_Volta »

Kakve veze sad ima banka sa "nedijeljenjem" penzija? Valjda kad uplati PIO, tad će i penzije biti isplaćene.
User avatar
Ratoborna Gljiva
Posts: 222
Joined: 21/11/2015 10:45

#1567 Re: Raiffeisen banka

Post by Ratoborna Gljiva »

Dzontra_Volta wrote:Kakve veze sad ima banka sa "nedijeljenjem" penzija? Valjda kad uplati PIO, tad će i penzije biti isplaćene.
zadnji put naslov u avazu zbog greške raiffaisen banke nema isplate penzija, šta je bilo uplatili pare na drugi račun i tamo stajale 10 dana pa tek onda počeli djelit penzije
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#1568 Re: Raiffeisen banka

Post by vjesticanametli »

Dr.medicine wrote:Neki dan zovu mene. Dobar dan, imamo super ponudu samo za vas. Kredit u iznosu ......prekidam :D i rijecima: vi ste se davno pokazali kada sam ja i kredit u pitanju. hvala i doviđenja. p.s. ne zamarajte me više glupostima :D


ko ja ne znam gdje mi je povoljno. kad mi bude trebalo, lako se raspitati.
a ne, dogovoris jednu kamatu, dodjes da potpises, a oni je podigli za 2% :evil:
i mene zvali hahah kazu imam cistu kred. Istoriju a on8 su povoljni. Hahahha reko pa biste da mi zaprljate....nece moci a ima povoljnijih od vas....jos sam rekla gospoji da to zapise i da me v8se ne zove :mrgreen:
User avatar
bach
Posts: 3478
Joined: 05/11/2005 11:52

#1569 Re: Raiffeisen banka

Post by bach »

Ratoborna Gljiva wrote:
Dzontra_Volta wrote:Kakve veze sad ima banka sa "nedijeljenjem" penzija? Valjda kad uplati PIO, tad će i penzije biti isplaćene.
zadnji put naslov u avazu zbog greške raiffaisen banke nema isplate penzija, šta je bilo uplatili pare na drugi račun i tamo stajale 10 dana pa tek onda počeli djelit penzije
Je li zbog te greške i ovih dana kasne penzije kasne preko RF banke. Moj stari ludi zbog toga...
User avatar
iceman ze
Posts: 6563
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#1570 Re: Raiffeisen banka

Post by iceman ze »

Meni na salteru uvije nude neko novo osiguranje. Reko nema sanse jer se ne bi ni vama ni meni isplatilo.... :zoka:
User avatar
Dr.medicine
Posts: 1785
Joined: 20/02/2011 17:17
Location: London, UK

#1571 Re: Raiffeisen banka

Post by Dr.medicine »

vjesticanametli wrote: mene zvali hahah kazu imam cistu kred. Istoriju a on8 su povoljni. Hahahha reko pa biste da mi zaprljate....nece moci a ima povoljnijih od vas....jos sam rekla gospoji da to zapise i da me v8se ne zove :mrgreen:
ja sam kod njih dizao dava puta kratkorocne kredite do godinu,
i onda dosao da uzmem dugorocni, dogovorimo kamatu koja je bila.....dodjem nakon par dana da potpisem ugovor oni meni sa 9,5 digli na 11,99% :lol:
reko šta je ovo? kaže zbog vašeg prethodnog zaposlenja :lol: :lol:
u međuvremenu promjenio ustnaovu. mislim nigdje veze. te prethodne sam cak i prijevremena otplatio.
odem u unicredit i tamo neka akcija 4,99% :shock:
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#1572 Re: Raiffeisen banka

Post by Raigor Stonehoof »

Trebale mi potvrse o zatvorenim racunima za firmu iz dvije banke. Haj reko trazice nekakavu molbu da im napravim, otkucam na memorandumu i podjem
Odem u Unicredit i za 5 minuta izadjem s potvrdom, bez ikakvih troskova.
Odem u Raiffeisen, posalju me u drugu poslovnicu. Odem u drugu poslovnicu, posalju me u glavnu zgradu kod importanea. Odem tamo, nema te nekakve sto radi, dodji sutra. Odem sutra, kaze nije zatvoren racun, mora se uplatit neki iznos, al ne mozes ti nego gazda. I kad zatvoris onda platis 10km da ti izdaju potvrdu da su zatvorili :lol: jebem im mater komplikovanu
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#1573 Re: Raiffeisen banka

Post by Sodom1 »

Imam racun u RB nije devizni, ako bi ja uplatio €, bi li bilo provizije ili bi samo racunali po kursu?
Ako neko zna hvala
Saka
Posts: 2640
Joined: 25/02/2011 11:49

#1574 Re: Raiffeisen banka

Post by Saka »

Sodom1 wrote:Imam racun u RB nije devizni, ako bi ja uplatio €, bi li bilo provizije ili bi samo racunali po kursu?
Ako neko zna hvala
Provizija 1%, uvijek ti je tako kad se mijenjaju EUR.
User avatar
Sodom1
Posts: 4886
Joined: 15/05/2013 02:00
Location: zivot je sranje

#1575 Re: Raiffeisen banka

Post by Sodom1 »

Saka wrote:
Sodom1 wrote:Imam racun u RB nije devizni, ako bi ja uplatio €, bi li bilo provizije ili bi samo racunali po kursu?
Ako neko zna hvala
Provizija 1%, uvijek ti je tako kad se mijenjaju EUR.
Znaci njih definitivno zaobilaziti u sirokom luku
Post Reply