Trebali su dodat - za svakog člana menadžmenta kompanije za koju se utvrdi da je bila u gubitku će se pokrenuti proces u cilju utvrđivanja krivične odgovornosti. Nakon toga sprovesti kažnjavanje odgovornih...madner wrote:Uf evo je super vijest.
Nema vise pravi gubitak a ima budala da to nadoknade.
Vlada FBiH (2011 - .........?)
- novi.dan.nova.nafaka
- Posts: 3028
- Joined: 28/08/2010 11:17
#1551 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#1552 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Glupost, koliko firmi propadne godisnje svugdje po svijetu?novi.dan.nova.nafaka wrote:Trebali su dodat - za svakog člana menadžmenta kompanije za koju se utvrdi da je bila u gubitku će se pokrenuti proces u cilju utvrđivanja krivične odgovornosti. Nakon toga sprovesti kažnjavanje odgovornih...madner wrote:Uf evo je super vijest.
Nema vise pravi gubitak a ima budala da to nadoknade.
- novi.dan.nova.nafaka
- Posts: 3028
- Joined: 28/08/2010 11:17
#1553 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Dakle, sutra EP ode u stečaj zbog nesposobnog asistenta bez iskustva, koji je u istu došao bez ikakvog plana poslovanja iste, i nikome ništa ?madner wrote:Glupost, koliko firmi propadne godisnje svugdje po svijetu?novi.dan.nova.nafaka wrote:Trebali su dodat - za svakog člana menadžmenta kompanije za koju se utvrdi da je bila u gubitku će se pokrenuti proces u cilju utvrđivanja krivične odgovornosti. Nakon toga sprovesti kažnjavanje odgovornih...madner wrote:Uf evo je super vijest.
Nema vise pravi gubitak a ima budala da to nadoknade.
Šta smeta utvrđivanje odgovornosti ? Nije to njihova ćaćevina pa da raspolažu njome kako hoće - a mnogi se vjeruj tako ponašaju!
- ultima_palabra
- Posts: 59308
- Joined: 15/12/2008 16:53
#1554 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Postoji interna i vanjska revizija firme i njihovi izvještaji idu na Vladu. Ako postoje nepravilnosti, onda se može ići na sud.
Neke javne firme će praviti gubitak zbog objektivnih okolnosti... ne možeš nekog direktora firme koja se bavi recimo namjenskom industrijom gurati na sud po kratkom postupku.
Neke javne firme će praviti gubitak zbog objektivnih okolnosti... ne možeš nekog direktora firme koja se bavi recimo namjenskom industrijom gurati na sud po kratkom postupku.
- ReD aka Socijalista
- Posts: 2187
- Joined: 22/08/2010 00:23
- Location: U Daytonu General major
#1555 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Jerko naostrio nozeve
Ivanković-Lijanović na Konferenciji u Istanbulu
Ivanković-Lijanović na Konferenciji u Istanbulu
Dopremijer FBiH i federalni ministar poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva Jerko Ivanković-Lijanović boravi u Istanbulu, Republika Turska, gdje se održava 6. ministarska konferencija Organizacije islamske suradnje (OIC) vezano za sigurnost hrane i poljoprivredni razvoj.
Na Konferenciji se razmatraju pitanja sigurnosti hrane, poljoprivrednoga razvoja i pristup hrani i prehrani u zemljama Organizacije islamske suradnje.
Jerko Ivanković-Lijanović je u Istanbulu imao više bilateralnih susreta, na kojima se sastao se s domaćinom, turskim ministrom hrane, poljoprivrede i stočarstva dr. Mehmedom Mehdi Ekerom, na čiji poziv, kao gost, sudjeluju u radu Konferencije, te sa kolegama iz Iraka i Azerbejdžana, Ezzulddinom A. Aldolom i Ismetom Abbasovim. Razgovarano je o snažnijem otvaranju tržišta tih zemalja za poljoprivredne i prehrambene proizvode iz BiH i drugim vidovima suradnje.
„Složili smo se da naše odnose dalje razvijamo u smjeru snažnije ekonomske suradnje, te da zajednička nastojanja usmjerimo i na unapređenje razmjene u području poljoprivrednih proizvoda. Bez obzira na zemljopisne, demografske i ekonomske razlike među našim zemljama, poljoprivredni razvoj i pristup hrani i ishrana su naši zajednički izazovi i trebaju se rješavati u sklopu međusobne suradnje i razumijevanja“- kazao je Ivanković-Lijanović.
Na ovom istanbulskom skupu pružena je i mogućnost ministrima i šefovima izaslanstava da podijele iskustva svojih zemalja vezano za strategije, postignuća i izazove u poticanju poljoprivrednoga razvoja i osiguranja hrane. Također će se utvrditi konkretna područja suradnje, te načini njihove provedbe.

- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#1556 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Biti nesposoban sam po sebi nije krivicno dijelo. Ili mislis da neko ko zatvori granap ide u zatvor?novi.dan.nova.nafaka wrote:Dakle, sutra EP ode u stečaj zbog nesposobnog asistenta bez iskustva, koji je u istu došao bez ikakvog plana poslovanja iste, i nikome ništa ?madner wrote:Glupost, koliko firmi propadne godisnje svugdje po svijetu?novi.dan.nova.nafaka wrote:Trebali su dodat - za svakog člana menadžmenta kompanije za koju se utvrdi da je bila u gubitku će se pokrenuti proces u cilju utvrđivanja krivične odgovornosti. Nakon toga sprovesti kažnjavanje odgovornih...![]()
Šta smeta utvrđivanje odgovornosti ? Nije to njihova ćaćevina pa da raspolažu njome kako hoće - a mnogi se vjeruj tako ponašaju!
Ako je neko iskoristio poziciju to je druga prica, ali za to ne treba tako glup zakon.
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#1557 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Postoji tzv. kriminalna privredna djelatnost, pa onda gubitak iz nemara, pa gubitak iz nehata (ili nesposobnosti).
Prvo dvoje je kaznjivo (ono prvo naravno strogo kaznjivo), a trece nije. Kazna je u tom slucaju otkaz.
Prvo dvoje je kaznjivo (ono prvo naravno strogo kaznjivo), a trece nije. Kazna je u tom slucaju otkaz.
- novi.dan.nova.nafaka
- Posts: 3028
- Joined: 28/08/2010 11:17
#1558 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Evo, EP je u navodno u gubitku i radi toga je smijenjen Jerlagić. Zašto nije rečeno šta su tačno njegovi propusti i zašto nije kažnjen radi gubitaka u vrijednosti desetine miliona KM ?seln wrote:Postoji tzv. kriminalna privredna djelatnost, pa onda gubitak iz nemara, pa gubitak iz nehata (ili nesposobnosti).
Prvo dvoje je kaznjivo (ono prvo naravno strogo kaznjivo), a trece nije. Kazna je u tom slucaju otkaz.
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#1559 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Ne znam, ali sam siguran da kao gradjanin mozes pitati vijecnika iz tvog okruga. Ponavljam, ako je iz nehata (nesposobnosti), to nije krivicno djelo. Jedino se moze zamjeriti prosloj vladi sto ga ranije nije smijenila.novi.dan.nova.nafaka wrote:Evo, EP je u navodno u gubitku i radi toga je smijenjen Jerlagić. Zašto nije rečeno šta su tačno njegovi propusti i zašto nije kažnjen radi gubitaka u vrijednosti desetine miliona KM ?seln wrote:Postoji tzv. kriminalna privredna djelatnost, pa onda gubitak iz nemara, pa gubitak iz nehata (ili nesposobnosti).
Prvo dvoje je kaznjivo (ono prvo naravno strogo kaznjivo), a trece nije. Kazna je u tom slucaju otkaz.
- Truba
- Posts: 93843
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#1560 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
joj kad se sjetim brankovića...neka forumašica je ovdje pisala da je jednim pozivom mogao zapošljavati ljude gdje god
i bičakćićevog polaganja kamena temeljca
i bičakćićevog polaganja kamena temeljca
- novi.dan.nova.nafaka
- Posts: 3028
- Joined: 28/08/2010 11:17
#1561 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Ako će se ovakve stvari svoditi na inicijative pojedinaca upućenih njihovim vijećnicima, onda to možeš mačku o rep okačiti. Pa, majka mu stara, radi se o gubicima reda desetina miliona KM - Jerlagić smijenjen i to je sve (u principu, on sada radi na poziciji koja je plaćena kao šef službe sada, ima platu otprilike oko 2500 KM, umjesto 5-6 što je imao kao gen. dir.seln wrote:Ne znam, ali sam siguran da kao gradjanin mozes pitati vijecnika iz tvog okruga. Ponavljam, ako je iz nehata (nesposobnosti), to nije krivicno djelo. Jedino se moze zamjeriti prosloj vladi sto ga ranije nije smijenila.novi.dan.nova.nafaka wrote:Evo, EP je u navodno u gubitku i radi toga je smijenjen Jerlagić. Zašto nije rečeno šta su tačno njegovi propusti i zašto nije kažnjen radi gubitaka u vrijednosti desetine miliona KM ?seln wrote:Postoji tzv. kriminalna privredna djelatnost, pa onda gubitak iz nemara, pa gubitak iz nehata (ili nesposobnosti).
Prvo dvoje je kaznjivo (ono prvo naravno strogo kaznjivo), a trece nije. Kazna je u tom slucaju otkaz.
Ni Interna ni eksterna revizija NIKAD neće utvrditi prave razloge (ako ih je i bilo). I da se ponove gubici kod Grabovice također će se sve završiti smjenom i to je to. Po meni je to velika tuga, al' šta ćemo, kako je - tako je...
- nosara
- Posts: 22696
- Joined: 30/03/2005 12:10
- Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija
#1562 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Meni, u zadnje vrijeme, pocesto ova narodna pada na pamet kad je sdp u pitanju...novi.dan.nova.nafaka wrote: Ako će se ovakve stvari svoditi na inicijative pojedinaca upućenih njihovim vijećnicima, onda to možeš mačku o rep okačiti. Pa, majka mu stara, radi se o gubicima reda desetina miliona KM - Jerlagić smijenjen i to je sve (u principu, on sada radi na poziciji koja je plaćena kao šef službe sada, ima platu otprilike oko 2500 KM, umjesto 5-6 što je imao kao gen. dir.)? Dakle, nit je krivično gonjen, niti je otpušten iz firme. Vuk sit, a ovce na broju.
Ni Interna ni eksterna revizija NIKAD neće utvrditi prave razloge (ako ih je i bilo). I da se ponove gubici kod Grabovice također će se sve završiti smjenom i to je to. Po meni je to velika tuga, al' šta ćemo, kako je - tako je...
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#1563 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Jebi ga, sad zvucis kao @stocar, "proslo je vec 6 mjeseci, a SDP nije rijesio sve probleme svijeta". Opet kazem, ako je Jerlagic sve te gubitke napravio jer je nesposoban (vrlo rasirena pojava medju direktorima u BiH), onda to nije kaznjivo.novi.dan.nova.nafaka wrote:Ako će se ovakve stvari svoditi na inicijative pojedinaca upućenih njihovim vijećnicima, onda to možeš mačku o rep okačiti. Pa, majka mu stara, radi se o gubicima reda desetina miliona KM - Jerlagić smijenjen i to je sve (u principu, on sada radi na poziciji koja je plaćena kao šef službe sada, ima platu otprilike oko 2500 KM, umjesto 5-6 što je imao kao gen. dir.seln wrote:Ne znam, ali sam siguran da kao gradjanin mozes pitati vijecnika iz tvog okruga. Ponavljam, ako je iz nehata (nesposobnosti), to nije krivicno djelo. Jedino se moze zamjeriti prosloj vladi sto ga ranije nije smijenila.novi.dan.nova.nafaka wrote: Evo, EP je u navodno u gubitku i radi toga je smijenjen Jerlagić. Zašto nije rečeno šta su tačno njegovi propusti i zašto nije kažnjen radi gubitaka u vrijednosti desetine miliona KM ?)? Dakle, nit je krivično gonjen, niti je otpušten iz firme. Vuk sit, a ovce na broju.
Ni Interna ni eksterna revizija NIKAD neće utvrditi prave razloge (ako ih je i bilo). I da se ponove gubici kod Grabovice također će se sve završiti smjenom i to je to. Po meni je to velika tuga, al' šta ćemo, kako je - tako je...
Za optuzbu u smislu "kriminalna djelatnost" ili "gubitak iz nemara" su potrebni dokazi. Ne znam je li planirana istraga, ali ovo
stvarno vise ne mogu cuti. Pa ko ce? Svi bi da se nesto promijeni, ali da niko ne mrdne qrcem.Ako će se ovakve stvari svoditi na inicijative pojedinaca upućenih njihovim vijećnicima, onda to možeš mačku o rep okačiti
Ne postoji posten politicar, takvim ih cine samo budni i savjesni gradjani. Ja sam se vec x puta popickao sa mojim SDP-ovcima (oni bar saslusaju, ostali ti direktno kazu "jebe mi se") za ovo ili ono, iako ne zivim u BiH i moze me 'ladno zabolljeti tjuna za sve sto se desava.
- Gandalf
- Posts: 11175
- Joined: 02/06/2008 23:52
- Location: ...........................
#1564 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Pravo na penziju izgubilo 929 lažnih ratnih vojnih invalida
Revizijom korisnika invalidnina i penzija pod povoljnijim uslovima, koja je u Federaciji BiH izvršena u aprilu, maju i junu, pravo na ove naknade izgubilo je 929 korisnika, od čega 584 pripadnika bivše Armije BiH i 345 pripadnika HVO-a, za koje je utvrđeno da su ih primali nezakonito, potvrđeno je iz federalnog Ministarstva za pitanja boraca.
Resorni ministar Zukan Helez rekao je da je na ovaj način u federalnom budžetu ušteđeno oko četiri miliona maraka. Na spisku nelegalnih korisnika boračko-invalidske zaštite, odnosno lažnih ratnih vojnih invalidima, ima i ministara, poslanika, gradonačelnika, pa čak i više od desetero službenika Ministarstva za pitanja boraca FBiH.
Helez je rekao da će ministarstvo kojem je na čelu reviziju "istjerati do kraja" i otkriti sve nelegalne korisnike, bez obzira o kome se radi i kojoj je komponenti bivše Vojske FBiH pripadao. Prema procjenama resornog federalnog ministarstva, oko 50 odsto korisnika povoljnih penzija ovo pravo ostvarili su samo na osnovu izjave dva svjedoka.
Ministar je potvrdio da u FBiH postoje interesno-kriminalni lobiji koji na sve moguće načine pokušavaju da zaustave reviziju, a radi se, kako je rekao, o grupama uvezanih ljudi koji su ciljano i nezakonito uvodili korisnike u pravo koje im po zakonu ne pripada, a to su ljekari i pojedini komandanti koji su pripadnicima Armije BiH i HVO-a davali lažne potvrde na osnovu kojih im je priznata invalidnost.
"Od početka korištenja invalidskih naknada, a to je od 1995, 1996. i 1997. godine, budžet FBiH oštećen je za više od 100 miliona maraka, ne računajući interes koji su pojedini korisnici imali za uvoz automobila bez plaćanja carine i poreza", rekao je Helez i dodao da korisnici kojima su revizijom ukinute ove naknade imaju pravo žalbe i sudskog odlučivanja.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Vjerovatno je i ovo loš potez Vlade FBIH - zločinci platformaški, kako se samo usuđuju diskreditirati lažne invalide - bolje bi im bilo da pristanu na sve što Mile i Čovo traže, umjesto što tjeraju "invalide" poput Borjaninog muža od budžeta
Revizijom korisnika invalidnina i penzija pod povoljnijim uslovima, koja je u Federaciji BiH izvršena u aprilu, maju i junu, pravo na ove naknade izgubilo je 929 korisnika, od čega 584 pripadnika bivše Armije BiH i 345 pripadnika HVO-a, za koje je utvrđeno da su ih primali nezakonito, potvrđeno je iz federalnog Ministarstva za pitanja boraca.
Resorni ministar Zukan Helez rekao je da je na ovaj način u federalnom budžetu ušteđeno oko četiri miliona maraka. Na spisku nelegalnih korisnika boračko-invalidske zaštite, odnosno lažnih ratnih vojnih invalidima, ima i ministara, poslanika, gradonačelnika, pa čak i više od desetero službenika Ministarstva za pitanja boraca FBiH.
Helez je rekao da će ministarstvo kojem je na čelu reviziju "istjerati do kraja" i otkriti sve nelegalne korisnike, bez obzira o kome se radi i kojoj je komponenti bivše Vojske FBiH pripadao. Prema procjenama resornog federalnog ministarstva, oko 50 odsto korisnika povoljnih penzija ovo pravo ostvarili su samo na osnovu izjave dva svjedoka.
Ministar je potvrdio da u FBiH postoje interesno-kriminalni lobiji koji na sve moguće načine pokušavaju da zaustave reviziju, a radi se, kako je rekao, o grupama uvezanih ljudi koji su ciljano i nezakonito uvodili korisnike u pravo koje im po zakonu ne pripada, a to su ljekari i pojedini komandanti koji su pripadnicima Armije BiH i HVO-a davali lažne potvrde na osnovu kojih im je priznata invalidnost.
"Od početka korištenja invalidskih naknada, a to je od 1995, 1996. i 1997. godine, budžet FBiH oštećen je za više od 100 miliona maraka, ne računajući interes koji su pojedini korisnici imali za uvoz automobila bez plaćanja carine i poreza", rekao je Helez i dodao da korisnici kojima su revizijom ukinute ove naknade imaju pravo žalbe i sudskog odlučivanja.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Vjerovatno je i ovo loš potez Vlade FBIH - zločinci platformaški, kako se samo usuđuju diskreditirati lažne invalide - bolje bi im bilo da pristanu na sve što Mile i Čovo traže, umjesto što tjeraju "invalide" poput Borjaninog muža od budžeta
- Truba
- Posts: 93843
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#1565 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
ko zna kakvu li će osvetu spremati lažni invalidi
- nosara
- Posts: 22696
- Joined: 30/03/2005 12:10
- Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija
#1566 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Odlican potez...! Ali... Da li ce sdp postavit pitanje odgovornosti svog koalicionog partnera za tih 100 miliona i vise, koje su skrckali lazni invalidi pod pokroviteljstvom i sda...? Cije su komisije procjenjivale invalidnost...? Ko ih je osnivao sve ove godine...?Gandalf wrote:Pravo na penziju izgubilo 929 lažnih ratnih vojnih invalida
Revizijom korisnika invalidnina i penzija pod povoljnijim uslovima, koja je u Federaciji BiH izvršena u aprilu, maju i junu, pravo na ove naknade izgubilo je 929 korisnika, od čega 584 pripadnika bivše Armije BiH i 345 pripadnika HVO-a, za koje je utvrđeno da su ih primali nezakonito, potvrđeno je iz federalnog Ministarstva za pitanja boraca.
Resorni ministar Zukan Helez rekao je da je na ovaj način u federalnom budžetu ušteđeno oko četiri miliona maraka. Na spisku nelegalnih korisnika boračko-invalidske zaštite, odnosno lažnih ratnih vojnih invalidima, ima i ministara, poslanika, gradonačelnika, pa čak i više od desetero službenika Ministarstva za pitanja boraca FBiH.
Helez je rekao da će ministarstvo kojem je na čelu reviziju "istjerati do kraja" i otkriti sve nelegalne korisnike, bez obzira o kome se radi i kojoj je komponenti bivše Vojske FBiH pripadao. Prema procjenama resornog federalnog ministarstva, oko 50 odsto korisnika povoljnih penzija ovo pravo ostvarili su samo na osnovu izjave dva svjedoka.
Ministar je potvrdio da u FBiH postoje interesno-kriminalni lobiji koji na sve moguće načine pokušavaju da zaustave reviziju, a radi se, kako je rekao, o grupama uvezanih ljudi koji su ciljano i nezakonito uvodili korisnike u pravo koje im po zakonu ne pripada, a to su ljekari i pojedini komandanti koji su pripadnicima Armije BiH i HVO-a davali lažne potvrde na osnovu kojih im je priznata invalidnost.
"Od početka korištenja invalidskih naknada, a to je od 1995, 1996. i 1997. godine, budžet FBiH oštećen je za više od 100 miliona maraka, ne računajući interes koji su pojedini korisnici imali za uvoz automobila bez plaćanja carine i poreza", rekao je Helez i dodao da korisnici kojima su revizijom ukinute ove naknade imaju pravo žalbe i sudskog odlučivanja.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Vjerovatno je i ovo loš potez Vlade FBIH - zloćinci kako se samo usuđuju diskreditirati lažne invalide - bolje bi im bilo da pristanu na sve što Mile i Čovo traže, umjesto što tjeraju "invalide" poput Borjaninog muža od budžeta
Ponavljam, odlican potez i bolje ikad nego nikad, mada ce ova pitanja ostat...
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#1567 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Vjerovatno nikad vise nece glasati za SDP.Black swan wrote:ko zna kakvu li će osvetu spremati lažni invalidi
- Truba
- Posts: 93843
- Joined: 17/03/2004 09:36
- Location: Vizantija
- Grijem se na: Plin i struju
- Horoskop: Vodolija
- Contact:
#1568 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
ni mrtvi neće više glasovati
elem ako ima 200 recimo iz nekog kantona
mogu vrlo lako blokirati neku cesti zajedno sa ženama djecom i rodbinom

elem ako ima 200 recimo iz nekog kantona
mogu vrlo lako blokirati neku cesti zajedno sa ženama djecom i rodbinom
- ultima_palabra
- Posts: 59308
- Joined: 15/12/2008 16:53
#1569 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Mislim da Helez jedini pribavlja SDP-u nove glasače.
- Gandalf
- Posts: 11175
- Joined: 02/06/2008 23:52
- Location: ...........................
#1570 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Svi ti "invalidi" su naravno našli se na spiskovima zahvaljujući zaslužnim HDZ/SDA ministrima iz prethodnih saziva VFBIH - ali bitno je da se krenulo u raščišćavanje smeća - nešto kontam, da je kojim slučajem Čović se uspio uvaliti u Vladu, siguran sam da bi i on, Ljubić, Relota i slični slobodarci bili na tim RVI spiskovima, sa naravno posebnim paketom posebnih beneficija.
- novi.dan.nova.nafaka
- Posts: 3028
- Joined: 28/08/2010 11:17
#1571 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Ovo i jeste ključna stvar - ja ne mogu da shvatim da ćemo se tek tako miriti sa tim da će se KRASTI pare poreznih obveznika, a da Zakonom ne budu predviđeni mehanizmi da se to naknadno kazni. Pa ako nema smrtnih kazni, onda makar dugogodišnjim zatvorima. Ako ništa, drugačije bi se mnogi direktori/menadžeri ponašali kada bi znali da će možda kroz 10 godina neki drugi protabiriti fascikle i analizirati zašto je neka državna firma tako loše poslovala...nosara wrote:Odlican potez...! Ali... Da li ce sdp postavit pitanje odgovornosti svog koalicionog partnera za tih 100 miliona i vise, koje su skrckali lazni invalidi pod pokroviteljstvom i sda...? Cije su komisije procjenjivale invalidnost...? Ko ih je osnivao sve ove godine...?
Ponavljam, odlican potez i bolje ikad nego nikad, mada ce ova pitanja ostat...
- nosara
- Posts: 22696
- Joined: 30/03/2005 12:10
- Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija
#1572 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Izgleda da cemo se morat pomirit s "vukom i ovcama"...novi.dan.nova.nafaka wrote:Ovo i jeste ključna stvar - ja ne mogu da shvatim da ćemo se tek tako miriti sa tim da će se KRASTI pare poreznih obveznika, a da Zakonom ne budu predviđeni mehanizmi da se to naknadno kazni. Pa ako nema smrtnih kazni, onda makar dugogodišnjim zatvorima. Ako ništa, drugačije bi se mnogi direktori/menadžeri ponašali kada bi znali da će možda kroz 10 godina neki drugi protabiriti fascikle i analizirati zašto je neka državna firma tako loše poslovala...nosara wrote:Odlican potez...! Ali... Da li ce sdp postavit pitanje odgovornosti svog koalicionog partnera za tih 100 miliona i vise, koje su skrckali lazni invalidi pod pokroviteljstvom i sda...? Cije su komisije procjenjivale invalidnost...? Ko ih je osnivao sve ove godine...?
Ponavljam, odlican potez i bolje ikad nego nikad, mada ce ova pitanja ostat...
- vee-jay
- Posts: 9893
- Joined: 22/06/2004 20:50
- Location: --- nisam vise ovdje ---
#1573 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
znas da nece. cak i da u vlasti ne sjedi sda vjerovatno nebi toga bilo. sdp je jednom krenuo tim putem i sta se desilo.nosara wrote:Odlican potez...! Ali... Da li ce sdp postavit pitanje odgovornosti svog koalicionog partnera za tih 100 miliona i vise, koje su skrckali lazni invalidi pod pokroviteljstvom i sda...? Cije su komisije procjenjivale invalidnost...? Ko ih je osnivao sve ove godine...?Gandalf wrote:Pravo na penziju izgubilo 929 lažnih ratnih vojnih invalida
Revizijom korisnika invalidnina i penzija pod povoljnijim uslovima, koja je u Federaciji BiH izvršena u aprilu, maju i junu, pravo na ove naknade izgubilo je 929 korisnika, od čega 584 pripadnika bivše Armije BiH i 345 pripadnika HVO-a, za koje je utvrđeno da su ih primali nezakonito, potvrđeno je iz federalnog Ministarstva za pitanja boraca.
Resorni ministar Zukan Helez rekao je da je na ovaj način u federalnom budžetu ušteđeno oko četiri miliona maraka. Na spisku nelegalnih korisnika boračko-invalidske zaštite, odnosno lažnih ratnih vojnih invalidima, ima i ministara, poslanika, gradonačelnika, pa čak i više od desetero službenika Ministarstva za pitanja boraca FBiH.
Helez je rekao da će ministarstvo kojem je na čelu reviziju "istjerati do kraja" i otkriti sve nelegalne korisnike, bez obzira o kome se radi i kojoj je komponenti bivše Vojske FBiH pripadao. Prema procjenama resornog federalnog ministarstva, oko 50 odsto korisnika povoljnih penzija ovo pravo ostvarili su samo na osnovu izjave dva svjedoka.
Ministar je potvrdio da u FBiH postoje interesno-kriminalni lobiji koji na sve moguće načine pokušavaju da zaustave reviziju, a radi se, kako je rekao, o grupama uvezanih ljudi koji su ciljano i nezakonito uvodili korisnike u pravo koje im po zakonu ne pripada, a to su ljekari i pojedini komandanti koji su pripadnicima Armije BiH i HVO-a davali lažne potvrde na osnovu kojih im je priznata invalidnost.
"Od početka korištenja invalidskih naknada, a to je od 1995, 1996. i 1997. godine, budžet FBiH oštećen je za više od 100 miliona maraka, ne računajući interes koji su pojedini korisnici imali za uvoz automobila bez plaćanja carine i poreza", rekao je Helez i dodao da korisnici kojima su revizijom ukinute ove naknade imaju pravo žalbe i sudskog odlučivanja.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Vjerovatno je i ovo loš potez Vlade FBIH - zloćinci kako se samo usuđuju diskreditirati lažne invalide - bolje bi im bilo da pristanu na sve što Mile i Čovo traže, umjesto što tjeraju "invalide" poput Borjaninog muža od budžeta
Ponavljam, odlican potez i bolje ikad nego nikad, mada ce ova pitanja ostat...
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#1574 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Toliko dugo dok SDP ne dobije apsolutnu vecinu, mora koalirati s ovim ili onim. Dakle, koga imamo? SBiH?
Hajmo, ruke gore ko je za ovu koaliciju. HDZ 1 ili 2? NS? Eeee. NS bi bila dobra, da ima malo vise od 1 % glasova..
Dakle, nemojmo se praviti ludi. Tako je kako jeste. Ili ova gorka pilula ili vjecita opozicija. Ili jos ludje, najjaca stranka, a opozicija.
Hajmo, ruke gore ko je za ovu koaliciju. HDZ 1 ili 2? NS? Eeee. NS bi bila dobra, da ima malo vise od 1 % glasova..
Dakle, nemojmo se praviti ludi. Tako je kako jeste. Ili ova gorka pilula ili vjecita opozicija. Ili jos ludje, najjaca stranka, a opozicija.
- nosara
- Posts: 22696
- Joined: 30/03/2005 12:10
- Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija
#1575 Re: Vlada FBiH (2011 - .........?)
Sve mi vise postaje svejedno s kim ce ovakav sdp u koaliciju... Nekad bih rekao "neka koaliraju, samo neka nametnu svoje" a danas ne znam sta je to "svoje" u odnosu na druge...seln wrote:Toliko dugo dok SDP ne dobije apsolutnu vecinu, mora koalirati s ovim ili onim. Dakle, koga imamo? SBiH?
Hajmo, ruke gore ko je za ovu koaliciju. HDZ 1 ili 2? NS? Eeee. NS bi bila dobra, da ima malo vise od 1 % glasova..
Dakle, nemojmo se praviti ludi. Tako je kako jeste. Ili ova gorka pilula ili vjecita opozicija. Ili jos ludje, najjaca stranka, a opozicija.
