Kviz "Film"

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Atticus Finch
Posts: 3156
Joined: 21/07/2010 20:36
Location: Hiroshima mon amour

#1551 Re: Kviz "Film"

Post by Atticus Finch »

1900?
mirash
Posts: 232
Joined: 11/07/2010 01:03

#1552 Re: Kviz "Film"

Post by mirash »

Bloo wrote:
joeaziz wrote:it is aj, mirash. dajte mi moje bodove.

vjerujemo ti Mulderu
:)

jest, jest. miras je joeaziz.
mirash
Posts: 232
Joined: 11/07/2010 01:03

#1553 Re: Kviz "Film"

Post by mirash »

Atticus Finch wrote:1900?

jel vas dvojica mozda radite u kinu?


jeste. dva prijatelja rodjena su na isti dan, novu 1900-tu..... pojasni ostalima o cemu se tacno radi.
User avatar
Atticus Finch
Posts: 3156
Joined: 21/07/2010 20:36
Location: Hiroshima mon amour

#1554 Re: Kviz "Film"

Post by Atticus Finch »

pokazivao čovjek ljudima kako ubiti komunistu, s tim što je jadna mačka trebala poslužiti kao isti, zavezao je kaišem, zaletio se i..., eto...inače, kako kaže ne voli baš ovu ulogu!
User avatar
Atticus Finch
Posts: 3156
Joined: 21/07/2010 20:36
Location: Hiroshima mon amour

#1555 Re: Kviz "Film"

Post by Atticus Finch »

šta piše na nozi, odnosno na gipsu (čovjek, jelte, slomio nogu) James Stewarta u jednom Hitchcockovom filmu? :lol:
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#1556 Re: Kviz "Film"

Post by Pera Trta »

Atticus Finch wrote:šta piše na nozi, odnosno na gipsu (čovjek, jelte, slomio nogu) James Stewarta u jednom Hitchcockovom filmu? :lol:
Here lie the broken bones of L.B. Jefferies. :)
User avatar
Atticus Finch
Posts: 3156
Joined: 21/07/2010 20:36
Location: Hiroshima mon amour

#1557 Re: Kviz "Film"

Post by Atticus Finch »

:lol: :thumbup:
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#1558 Re: Kviz "Film"

Post by Pera Trta »

Koja slavna scena iz jednog legendarnog filma svoje postojanje duguje proljevu (dijareji)? :D
User avatar
Atticus Finch
Posts: 3156
Joined: 21/07/2010 20:36
Location: Hiroshima mon amour

#1559 Re: Kviz "Film"

Post by Atticus Finch »

o mnogo toga mi pada napamet :lol: možda misliš na glup gluplji, ili trainspotting, pojma neam :lol:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1560 Re: Kviz "Film"

Post by Bloo »

meni samo pada na pamet silent bob i jay strike back...sa onim diarea demon u wcu :S al ko da gledam nije to to
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#1561 Re: Kviz "Film"

Post by Pera Trta »

Pazite, nisam rekao da se isti pojavljuje u sceni (niti da se ne pojavljuje). Ali jeste uticao da scena bude snimljena onako kako je na filmu zabilježena.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1562 Re: Kviz "Film"

Post by Bloo »

hmm glup i gluplji mozda ona scena sa ricinusom?
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#1563 Re: Kviz "Film"

Post by Pera Trta »

Bloo wrote:hmm glup i gluplji mozda ona scena sa ricinusom?
Ne.
Dakle, da neko nije imao bolest, čija je jedna od manifestacija i masivno litanje, ta scena u filmu ne bi bila snimljena tako, nego drukčije, duže i konvencionalnije. Ovako je ispala tako kako je ispala i postala jedna od najpoznatijih scena u slavnom filmu.
User avatar
Atticus Finch
Posts: 3156
Joined: 21/07/2010 20:36
Location: Hiroshima mon amour

#1564 Re: Kviz "Film"

Post by Atticus Finch »

Indiana Jones :lol: je patio od dijareje tokom snimanja prvog filma, možda je to :lol:
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#1565 Re: Kviz "Film"

Post by Pera Trta »

Atticus Finch wrote:Indiana Jones :lol: je patio od dijareje tokom snimanja prvog filma, možda je to :lol:
I...šta je onda bilo? :)
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1566 Re: Kviz "Film"

Post by Bloo »

the shinning?
User avatar
Atticus Finch
Posts: 3156
Joined: 21/07/2010 20:36
Location: Hiroshima mon amour

#1567 Re: Kviz "Film"

Post by Atticus Finch »

nekoga su riješili po kratkom postupku, bez odugovlačenja :lol:
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#1568 Re: Kviz "Film"

Post by Pera Trta »

Atticus Finch wrote:nekoga su riješili po kratkom postupku, bez odugovlačenja :lol:
Ok, priznaćemo.
Scena kada Arap sa sabljom ga izaziva na dvoboj trebala je rezultirati pravom borbom između njih dvojice. No, pošto je Harrison jedva stajao na nogama od iscrpljenosti kenjanjem, zamolio je Spielberga da scenu skrate, pa u filmu Indie jednostavno izvuče pištolj i upuca Arapa, što je poslužilo kao ilustracija njegovog nonšalantnog karaktera :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1569 Re: Kviz "Film"

Post by Bloo »

:roll:
User avatar
Atticus Finch
Posts: 3156
Joined: 21/07/2010 20:36
Location: Hiroshima mon amour

#1570 Re: Kviz "Film"

Post by Atticus Finch »

:lol: :lol: :lol:
User avatar
Atticus Finch
Posts: 3156
Joined: 21/07/2010 20:36
Location: Hiroshima mon amour

#1571 Re: Kviz "Film"

Post by Atticus Finch »

opet muka, u kojem filmu Srđan Todorović strada od snajpera?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1572 Re: Kviz "Film"

Post by Bloo »

apsolutnih 100?
User avatar
Atticus Finch
Posts: 3156
Joined: 21/07/2010 20:36
Location: Hiroshima mon amour

#1573 Re: Kviz "Film"

Post by Atticus Finch »

:thumbup: , tačnije sam sebi presudi snajperom, pokušao sam malo da zakamufliram :-D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1574 Re: Kviz "Film"

Post by Bloo »

ne mogu da vjerujem :D hem prva pogodila :D hem tvoje pitanje :D hel domaci film nemrem bilivit :D :D nikad se necu oporaviti od ovoga
User avatar
Atticus Finch
Posts: 3156
Joined: 21/07/2010 20:36
Location: Hiroshima mon amour

#1575 Re: Kviz "Film"

Post by Atticus Finch »

ju beder biliv! :mrgreen: end giv as anader kveščn :D
Post Reply