hrvatska-more

Post Reply
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#1551 Re: hrvatska-more

Post by Havatar »

Desnik wrote:
uglavnomja wrote:
Desnik wrote:Kako nas vide domaći iznajmljivači apartmana u Makarskoj, na hrvatskom forumu:

"Ali moram priznati da je dobro odkada nema Bosanaca,
jer mi je dodijalo stalno slušati onu viku " baboo " po plaži."


:roll: :roll: :roll:

http://www.forum.hr/showthread.php?t=789022&page=2
forum kao forum :zzzz: svako laprda sta mu padne na pamet, anonimni heroj :roll: .

isti su otkad postoje, i prije rata i poslije ulaska u eu. ima citavih porodica koje ne govore izmedju sebe, sela u kojim pola sela ratuje sa drugim, ne podnose sami sebe, a sad treba da lizu bosnacima noge.
isto kao sto postoje ekstra dobri ljudi.

kao sto i u bosni postoje neljubazni, bezobrazni, pohlepni ugostitelji prevaranti.
Nisam nikada čuo , ni od"anonimnih heroja" da nekome u Bosni smeta
kada neko svoga oca zove tata, a često sam čuo od milja tatababo i slično...
Taj komentar je ogledalo stanja ,
jer on govori što oni pametniji misle a neće da kažu.
Vecinu negativnih komentara o turistima Bosancima na hr portalima i forumima i ostavljaju upravo iznajmljivaci apartmana
Smajic.smajo
Posts: 614
Joined: 01/07/2013 14:05

#1552 Re: hrvatska-more

Post by Smajic.smajo »

Havatar wrote:
Desnik wrote:
uglavnomja wrote: forum kao forum :zzzz: svako laprda sta mu padne na pamet, anonimni heroj :roll: .

isti su otkad postoje, i prije rata i poslije ulaska u eu. ima citavih porodica koje ne govore izmedju sebe, sela u kojim pola sela ratuje sa drugim, ne podnose sami sebe, a sad treba da lizu bosnacima noge.
isto kao sto postoje ekstra dobri ljudi.

kao sto i u bosni postoje neljubazni, bezobrazni, pohlepni ugostitelji prevaranti.
Nisam nikada čuo , ni od"anonimnih heroja" da nekome u Bosni smeta
kada neko svoga oca zove tata, a često sam čuo od milja tatababo i slično...
Taj komentar je ogledalo stanja ,
jer on govori što oni pametniji misle a neće da kažu.
Vecinu negativnih komentara o turistima Bosancima na hr portalima i forumima i ostavljaju upravo iznajmljivaci apartmana

Kako znas to? Na osnovu cega? Kako znas da neko nije trol, ocigledno je da ih ima i ocigledno je da se provodi kampanja protiv rvacke
User avatar
Desnik
Posts: 287
Joined: 14/03/2013 13:15
Location: Between upper and lower mandible.

#1553 Re: hrvatska-more

Post by Desnik »

Havatar wrote:
Desnik wrote:
Desnik wrote:Kako nas vide domaći iznajmljivači apartmana u Makarskoj, na hrvatskom forumu:
"Ali moram priznati da je dobro odkada nema Bosanaca,
jer mi je dodijalo stalno slušati onu viku " baboo " po plaži."

:roll: :roll: :roll:
http://www.forum.hr/showthread.php?t=789022&page=2
Vecinu negativnih komentara o turistima Bosancima na hr portalima i forumima
i ostavljaju upravo iznajmljivaci apartmana
Ili možda njihova dokona dica i snaje.. :roll:
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#1554 Re: hrvatska-more

Post by VjecitiStudent »

Zdravstveno osiguranje vrijedi i u Hrvatskoj:
"Mi smo informisali naše osiguranike putem vodiča, koji je jako dobro urađen i koji sadrži uputstva o načinima i korištenju zdravstvene zaštite u inostranstvu na teret ZZO-a", ističe Abdul-Kerim Fazlić iz ZZO-a Kantona Sarajevo (KS).

Procedura dobijanja obrazaca je relativno jednostavna.

Procedura

"Prije odlaska u inostranstvo obratite se svom porodičnom doktoru, a za dijete pedijatru. Tražite potvrdu o zdravstvenom stanju, odnosno izvod iz vaše medicinske dokumentacije. Nakon toga, s tim izvodom i ovjerenom knjižicom, u najbližoj poslovnici ZZO-a zatražite potvrdu o pravu korištenja zdravstvene zaštite u inostranstvu", kaže Al Jazeerin reporter.

To će vas koštati najviše pet konvertabilnih maraka (KM), odnosno 2,5 eura.

Nažalost, mali broj građana Bosne i Hercegovine je upoznat s pravom na ovu vrstu zdravstvene zaštite. Izostala su vidljiva obavještenja u zdravstvenim ustanovama, a time i mogućnost da što više osiguranika bude informirano o pravu na besplatnu hitnu medicinsku pomoć u inostranstvu.
http://balkans.aljazeera.net/vijesti/ne ... anja-u-bih
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#1555 Re: hrvatska-more

Post by Warashii »

Bosanci i Hercegovci ipak najviše ljetuju u Hrvatskoj, a ne u Turskoj kako pišu mediji, izjavio je za Fenu direktor Centrotoursa Muamer Lutvić. Dodao je da njemu nije poznato da je neko vraćen s graničnog prijelaza s Hrvatskom, jer nije imao 100 eura za dan.

- Hrvatska će ove godine imati rekordnu sezonu, samo će većina posjetitelja doći avionom, a ne kopnom - naglasio je on.

Lutvić smatra da se ove godine ipak smanjio broj bh. turista koji ljetuju u Hrvatskoj u odnosu na prošlu godinu, ali kao razlog navodi ekonomsku situaciju u zemlji te mjesec ramazan.

- U toku sezone u Tursku maksimalno može da ode pet do šest hiljada ljudi, jer je toliki kapacitet u avionskom prijevozu. Na Jadran ide desetine hiljada ljudi - objasnio je Lutvić.


Što se tiče ostalih destinacija, ove godine također su popularne plaže u Crnoj Gori te Albaniji.

- Organizovana ljetovanja u Tunisu nisu u ponudi u toku mjeseca ramazana. Grčka nikada nije bila toliko interesantna našim građanima, a Egipat je ispao iz konkurencije - naglasio je Lutvić.

Dodao je da je razlika samo u tome što posjetitelji koji su ljetovali u Egiptu, idu u Tursku.

U agenciji Sol azur kažu da je ponuda za ljetovanje u Hrvatskoj i Turskoj prisutna na bh. tržištu, ali konkretno za organizovano ljetovanje veće je interesovanje za Tursku.

- Turska je atraktivnija destinacija u odnosu na Hrvatsku, koja je svima pristupačna. Kada se sve sabere, dobije se ista računica za all-inclusive aranžman za osam dana u Turskoj i polupansion za pet dana u Hrvatskoj - objasnio je Amar Rahimagić iz Sol azura.

Dodao je da se smanjio broj turista za sve destinacije te smatra da je opao broj bh. turista u Hrvatskoj prije svega zbog pasoša, ali napominje da "nam pasoši trebaju gdje god da krenemo".

Od ostalih popularnih destinacija izdvaja Siciliju i Grčku.



(FENA)
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#1556 Re: hrvatska-more

Post by Pasiflora »

Smajic.smajo wrote:Kako znas da neko nije trol, ocigledno je da ih ima i ocigledno je da se provodi kampanja protiv rvacke
Sto se mene tice i ti si trol. Naime, zemlja o kojoj pises se zove Hrvatska, a ne "rvacka". Znaci: ili si trol ili nepismen.
Smajic.smajo
Posts: 614
Joined: 01/07/2013 14:05

#1557 Re: hrvatska-more

Post by Smajic.smajo »

Pasiflora wrote:
Smajic.smajo wrote:Kako znas da neko nije trol, ocigledno je da ih ima i ocigledno je da se provodi kampanja protiv rvacke
Sto se mene tice i ti si trol. Naime, zemlja o kojoj pises se zove Hrvatska, a ne "rvacka". Znaci: ili si trol ili nepismen.
:lol:
il ti ne kontas nista
User avatar
Pasiflora
Posts: 3838
Joined: 30/03/2007 20:41
Location: Bolje bi bilo da je malo dalje

#1558 Re: hrvatska-more

Post by Pasiflora »

Izgleda da danas bas ne kontam. Jos na jednoj temi sam se provalila :cry: . Izvinjavam se ...
Nikada od mene Napoleona :D
User avatar
JohnnyS
Posts: 17551
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#1559 Re: hrvatska-more

Post by JohnnyS »

Ova tema vrvi stereotipima samo takvim... Ali najjače je kad se kao relevantna uzimaju misšljenja s forum.hr... Pa zamislite da netko stvara sliku o Sarajevu po klix.ba. Ili o bilo čemu da stvara sliku pomoću mišljenja forumaša (Pa mislili bi da je FK Sarajevo jači od Barcelone, a znamo kako je u stvarnosti :D )
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#1560 Re: hrvatska-more

Post by Havatar »

JohnnyS wrote:Ova tema vrvi stereotipima samo takvim... Ali najjače je kad se kao relevantna uzimaju misšljenja s forum.hr... Pa zamislite da netko stvara sliku o Sarajevu po klix.ba. Ili o bilo čemu da stvara sliku pomoću mišljenja forumaša (Pa mislili bi da je FK Sarajevo jači od Barcelone, a znamo kako je u stvarnosti :D )
Ne znam da li je Sarajevo jace od Barcelone ali znam da je Zeljeznicar jaci od Napolija i Atletiko Madrida
User avatar
Maharadza
Posts: 17071
Joined: 30/01/2013 15:13

#1561 Re: hrvatska-more

Post by Maharadza »

JohnnyS wrote:Ova tema vrvi stereotipima samo takvim... Ali najjače je kad se kao relevantna uzimaju misšljenja s forum.hr... Pa zamislite da netko stvara sliku o Sarajevu po klix.ba. Ili o bilo čemu da stvara sliku pomoću mišljenja forumaša (Pa mislili bi da je FK Sarajevo jači od Barcelone, a znamo kako je u stvarnosti :D )
Veze ti nemaš ni o FK Sarajevu ni o navijačima istoga, tako da ga ne spominji kompleksašu. Znam da ga poneki od vas sanjate svake druge noći, ali zadrži taj animozitet u sebi umjesto što kakiš. ;)

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 4 Beta
User avatar
šrilančananin
Posts: 450
Joined: 06/07/2013 12:36

#1562 Re: hrvatska-more

Post by šrilančananin »

Evo na temi hrvatska -more došlo i do rasprave na temu Željezničar -Sarajevo, takve su plaže, da, zapravo Željo je u Hrvatskoj puno priznatiji i cijenjeniji klub, uostalom, evo gledam da je i trofejniji od Sarajeva, a Sarajevo je zapravo klub osnovan od komunističkog režima , takvi niti u HR ,a niti na moru ne prolaze.
Smajic.smajo
Posts: 614
Joined: 01/07/2013 14:05

#1563 Re: hrvatska-more

Post by Smajic.smajo »

pitare ne vole dole :lol:
User avatar
Šveđanin
Posts: 5649
Joined: 13/06/2013 00:19

#1564 Re: hrvatska-more

Post by Šveđanin »

šrilančananin wrote:Evo na temi hrvatska -more došlo i do rasprave na temu Željezničar -Sarajevo, takve su plaže, da, zapravo Željo je u Hrvatskoj puno priznatiji i cijenjeniji klub, uostalom, evo gledam da je i trofejniji od Sarajeva, a Sarajevo je zapravo klub osnovan od komunističkog režima , takvi niti u HR ,a niti na moru ne prolaze.
Kao neko ko je nepristrasan u ovom slučaju.. složiću se sa ovim, da istina je. :)
User avatar
Havatar
Posts: 14696
Joined: 20/06/2013 13:56
Location: na hajr

#1565 Re: hrvatska-more

Post by Havatar »

Hrvatska nije skupa ako je usporedite s Danskom, a konkurentske Španjolska i Turska jeftinije su od nas

http://www.index.hr/vijesti/clanak/hrva ... 89470.aspx
sistematski pregled
Posts: 334
Joined: 09/03/2010 19:31

#1566 Re: hrvatska-more

Post by sistematski pregled »

šrilančananin wrote:Evo na temi hrvatska -more došlo i do rasprave na temu Željezničar -Sarajevo, takve su plaže, da, zapravo Željo je u Hrvatskoj puno priznatiji i cijenjeniji klub, uostalom, evo gledam da je i trofejniji od Sarajeva, a Sarajevo je zapravo klub osnovan od komunističkog režima , takvi niti u HR ,a niti na moru ne prolaze.
A zato najhrvatskiji od svih klubova na svijetu, uprkos titulama i uspjesima, ima onako mizernu posjetu.
A inače na temu hrvatsko more što se mene tiče :thumbup:
sandokann
Posts: 589
Joined: 16/02/2009 00:15

#1567 Re: hrvatska-more

Post by sandokann »

Havatar wrote:Hrvatska nije skupa ako je usporedite s Danskom, a konkurentske Španjolska i Turska jeftinije su od nas

http://www.index.hr/vijesti/clanak/hrva ... 89470.aspx
Vidim im i u komentarima da se porede sa Danskom. Hajde, dobro!

U zemlji gdje je minimalna zarada 1.900 € logicno je da kugla sladoleda bude 3 €-

A u Hr je minimalac oko, a kugla im 1 €.

Ali to je njihova logika kojom deru turiste pod izgovorom skuplje je u Danskoj, Svedskoj..., ali nisu ni turisti pali sa grane.
mrAdil
Posts: 417
Joined: 06/08/2012 12:01

#1568 Re: hrvatska-more

Post by mrAdil »

sandokann wrote:
Havatar wrote:Hrvatska nije skupa ako je usporedite s Danskom, a konkurentske Španjolska i Turska jeftinije su od nas

http://www.index.hr/vijesti/clanak/hrva ... 89470.aspx
Vidim im i u komentarima da se porede sa Danskom. Hajde, dobro!

U zemlji gdje je minimalna zarada 1.900 € logicno je da kugla sladoleda bude 3 €-

A u Hr je minimalac oko, a kugla im 1 €.

Ali to je njihova logika kojom deru turiste pod izgovorom skuplje je u Danskoj, Svedskoj..., ali nisu ni turisti pali sa grane.
Pukla je Hrvatska skroz, kakav minimalac. Robuju gore od nas za razne Todorice za 300 € mjesecno,
Smajic.smajo
Posts: 614
Joined: 01/07/2013 14:05

#1569 Re: hrvatska-more

Post by Smajic.smajo »

sandokann wrote:
Havatar wrote:Hrvatska nije skupa ako je usporedite s Danskom, a konkurentske Španjolska i Turska jeftinije su od nas

http://www.index.hr/vijesti/clanak/hrva ... 89470.aspx
Vidim im i u komentarima da se porede sa Danskom. Hajde, dobro!

U zemlji gdje je minimalna zarada 1.900 € logicno je da kugla sladoleda bude 3 €-

A u Hr je minimalac oko, a kugla im 1 €.

Ali to je njihova logika kojom deru turiste pod izgovorom skuplje je u Danskoj, Svedskoj..., ali nisu ni turisti pali sa grane.
Kod nas je kugla 1km a porsjecna placa nam je ko pola hrvatske :D
mrAdil
Posts: 417
Joined: 06/08/2012 12:01

#1570 Re: hrvatska-more

Post by mrAdil »

Smajic.smajo wrote:
Kod nas je kugla 1km a porsjecna placa nam je ko pola hrvatske :D
Pa i 1 km je pola €, znaci isto kao kod hrvata - ako su nam i plate kao pola hrvatske.

Ali, ne kontas ti opet!

Sto se mjeriti sa zemljom ciji stanovnici idu u kupovinu u Njemacku ( Flensburg ) jer im je jeftije nego u DK.
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#1571 Re: hrvatska-more

Post by Warashii »

Jbte ovo se jos ne smiruje :P
Ne prestaju uvrede, prijetnje i maltretiranja prodavačice: "Sad si ljubazna, a znam da nisi i da mrziš Bosance"

Ne prestaju uvrede, prijetnje i maltretiranja prodavačice u kiosku “Tiska” na makarskoj plaži, koju je čitatelj sarajevskog “Dnevnog avaza”, nakon povratka s ljetovanja, optužio da ga je vrijeđala po nacionalnoj osnovi i rekla mu da mrzi Bosance. Prodavačica Kata je to, naravno, za “Slobodnu Dalmaciju” demantirala, ali ipak trpi razne neugodnosti. Prodavačica je u šoku i radi u suzama.

Čekat ćemo te i istući...

Nakon što su joj dva muškarca oko 23 sata prije dvije večeri zaprijetila da će je sačekati i istući te porazbijati kiosk, u ponedjeljak ujutro uslijedile su žešće uvrede mlađeg muškarca, koji se njezinoj kolegici u drugom kiosku predstavio kao novinar “Dnevnog avaza”. Susjedi su pozvali policiju koja je prodavačicu saslušala, a “Slobodnu Dalmaciju” o svemu je izvijestila grupa mladih koji u neposrednom susjedstvu prodavačice u spornom kiosku iznajmljuju brodove ili rade kao animatori.

– Čovjek se u ponedjeljak ujutro približio kiosku i čekao da sve mušterije budu poslužene. Onda je prišao i obratio joj se riječima: “Sad si ljubazna, a znam da nisi, da mrziš Bosance i da si gadura.” Upitao ju je zašto “Dnevni avaz” ne stoji pored “Jutarnjeg lista” i drugih hrvatskih novina, na što je prodavačica odgovorila da strane novine imaju svoje mjesto na stalaži. Ovaj joj je na to zaprijetio da ima vezu u Zagrebu i da će sve učiniti da se ona otjera s posla, samo neka se usudi dati novu izjavu za novine. Zatim je krenuo rukom prema njoj unutra, kao da će je ščepati. Prodavačica se uplašila, istrčala vani preko šetnice do nas – ispričao je Luka Buljubašić.

Ničim nije zaslužila

– Gospođa je iz Prozora, i to da bi ona ikoga uvrijedila da je Bosanac, notorna je glupost. Osim toga, od prvoga dana otkako smo tu zajedno na plaži, vidimo s koliko ljubaznosti poslužuje mušterije i na kakav se način ophodi. Nikada ni mene ni ostale koji tu radimo nije upitala odakle smo ili da je uputila ijednu pogrešnu riječ. Nema šanse da bi gledala odakle je tko – kazao nam je Saša iz Doboja, animator na plaži. I ostali su u razgovoru tvrdili kako je muškarac došao s tendencijom da je isprovocira ne bi li ona nešto rekla.

– Žena ničim nije zaslužila da je se terorizira i napada. Nisam je mogao gledati kako joj suze kapaju i kako se trese, a došla je jadna zaraditi za kruh. Netko tko je zadrt može je stvarno dočekati nakon posla i napasti je. Zato bi policija morala češće patrolirati plažom – dodaje Saša. – Bosanci su nama dragi gosti, ako netko naleti tako isfrustriran, to nema nikakve veze s nacionalnom netrpeljivošću. Nama su svi gosti dobrodošli – ističe Luka, a Mario Bulatović poziva nadležne da zaustave agoniju koju žena bez razloga proživljava.

( SD )
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59309
Joined: 15/12/2008 16:53

#1572 Re: hrvatska-more

Post by ultima_palabra »

Ceterum censeo Avaz esse delendam.
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#1574 Re: hrvatska-more

Post by Warashii »

Da nas ima "grlatih" Boga mi ima, al da smo gori od Ceha e to vala nismo, tako da preceruju :) .
Ovo mi vise sad lici na prepucavanje sa "komicarom" Osmanom Dzihom koji svako malo izbaci neki "smjesan" tekst o Makarskoj i hrvatskom turizmu. :)
User avatar
Warashii
Posts: 4282
Joined: 13/09/2011 12:55

#1575 Re: hrvatska-more

Post by Warashii »

A jbtmi nisam bio nikad na ovom portalu :P

Ev pojedinih naslova:
Hrvatskoj u srpnju nedostaje više turista nego Srba nakon Oluje
Kerum lopatom zatukao Ultra Europe partijanera: Mislio sam da je zombi!
Već tri dana ne izlazi iz tramvaja da mu ne bi vidjeli očitu erekciju
Arapske zemlje posebno cijene Hrvatsku jer jedina nije sudjelovala u križarskim ratovima
ZET nudi besplatnu godišnju kartu svakomu tko prijavi člana uže obitelji koji se šverca


Ovo su sve udarne vijesti :)

hahahaha dobar je dobar portal, spicim ih u bookmarks .
Post Reply