SMINKA oliti MAKE-UP
Moderator: anex
- lemniskata
- Posts: 303
- Joined: 25/07/2012 18:48
- Location: Sarajevo
#15476 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Ima li još neko problema sa L'orealovim puderom Mat Maguiqe? Kombinovana mi je koža, od pudera bude masnija preko dana. Ovaj puder mi bas isusi kožu prvih sati, moram namazati preko nešto. Osjecaj bude kao da koza puca. Lice mi je bas neujednačene boje zbog crvenila i kapilara. Rane 20-te. Inace korostim flover perfection, ali bih sad nešto lakše. Neka preporuka?
Sent from my LT26ii using Tapatalk
Sent from my LT26ii using Tapatalk
- azurna_obala
- Posts: 5880
- Joined: 06/11/2010 03:22
- Location: Tamo gdje nebo ljubi more
#15477 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Ja sam ga kupila na sniženju kad je sva kolekcija artdeco bila 50% manja, tako da sam ga platila oko 10.50 KM, a inače košta oko 21 KM...šatirana_ljubičica wrote:
Ma... cm je pijaca postao, a koja je cijena molim te još mi to reci?
hvala.
Sretno u potrazi...
nema na čemu.
- Queen_of_hearts
- Posts: 714
- Joined: 17/02/2013 23:05
#15478 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Ovo mi je jutros stiglo

Ja sam impresionirana pokrivanjem,mirisom i minimalnom kolicinom koja je potrebna za cijelo lice i faktor 30

Ja sam impresionirana pokrivanjem,mirisom i minimalnom kolicinom koja je potrebna za cijelo lice i faktor 30
-
switty
- Posts: 130
- Joined: 02/02/2013 20:20
#15479 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Cure, gdje najjeftinije mogu naci Tangle teezer The Original?
- ladyblue18
- Posts: 22380
- Joined: 24/12/2006 22:57
- Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status
#15480 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Samo da prijavim da su i mene jucer pokusali zahebat u CM-u, ono sto je na snizenju otkuca mi punoj cijeni, e nece moci

- šatirana_ljubičica
- Posts: 4798
- Joined: 20/11/2010 12:37
#15481 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Sta bi??? pricaj 
- lavorpunvode
- Posts: 3109
- Joined: 19/07/2012 19:16
#15482 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
to Ladyblue, osveti nas sveladyblue18 wrote:Samo da prijavim da su i mene jucer pokusali zahebat u CM-u, ono sto je na snizenju otkuca mi punoj cijeni, e nece moci![]()
lemniskata wrote:Ima li još neko problema sa L'orealovim puderom Mat Maguiqe? Kombinovana mi je koža, od pudera bude masnija preko dana. Ovaj puder mi bas isusi kožu prvih sati, moram namazati preko nešto. Osjecaj bude kao da koza puca. Lice mi je bas neujednačene boje zbog crvenila i kapilara. Rane 20-te. Inace korostim flover perfection, ali bih sad nešto lakše. Neka preporuka?
Sent from my LT26ii using Tapatalk

ja prezadovoljna! svima preporucujem
-
Amy82
- Posts: 388
- Joined: 03/07/2006 10:19
- Location: LaLaLand
#15483 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
@Lily, Kakav nered, hvala za preporuke, probacu malo u DM-u kakvi sulemniskata wrote:Ima li još neko problema sa L'orealovim puderom Mat Maguiqe? Kombinovana mi je koža, od pudera bude masnija preko dana. Ovaj puder mi bas isusi kožu prvih sati, moram namazati preko nešto. Osjecaj bude kao da koza puca. Lice mi je bas neujednačene boje zbog crvenila i kapilara. Rane 20-te. Inace korostim flover perfection, ali bih sad nešto lakše. Neka preporuka?
Sent from my LT26ii using Tapatalk
@Lemniskata - ja sam imala testere tog MM, meni se isto cinio kao maska, ja sam ga stavila nekoliko puta navece, nekako mi se ne svidja ni sto je pregust i bas mi se ucinio tezak. Mozda ponekad samo na nekoliko sati ali ne znam je li bas za svaki dan.
- Nisrin
- Posts: 5495
- Joined: 26/04/2009 15:40
- Location: Bistrik, RajvoSA
#15484 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
I ja koristim REVLON COLORSTAY 180 SAND BEIGE---savrsena nijansa za moje blijedo lice, bas se lijepo stopi, savrseno prekriva sve, ali se prilicno brzo trosi---ne koristim njega svaki dan, ne stavljam puno, ali svejedno mi se brzo potrosim, kupila sam ga nekad prije mozda mjesec i po-dva...inace, puder mi traje po 4-5 mjeseci, najmanje 
I da, skidam ga gelom od morskih algi- alverde, fino se skine...ali neki dan kad mi je kapljica kanula na plahtu, morala sam je 2x otkuhavati...
I da, skidam ga gelom od morskih algi- alverde, fino se skine...ali neki dan kad mi je kapljica kanula na plahtu, morala sam je 2x otkuhavati...
- VenomousV
- Posts: 13244
- Joined: 30/11/2010 15:45
- Location: where oceans bleed into the sky
#15485 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Nisrin wrote:I ja koristim REVLON COLORSTAY 180 SAND BEIGE---savrsena nijansa za moje blijedo lice, bas se lijepo stopi, savrseno prekriva sve, ali se prilicno brzo trosi---ne koristim njega svaki dan, ne stavljam puno, ali svejedno mi se brzo potrosim, kupila sam ga nekad prije mozda mjesec i po-dva...inace, puder mi traje po 4-5 mjeseci, najmanje
I da, skidam ga gelom od morskih algi- alverde, fino se skine...ali neki dan kad mi je kapljica kanula na plahtu, morala sam je 2x otkuhavati...
ako koristis 180 onda nisi toliko blijeda koliko mislis
ja sam nju dugo koristila ali me nervirala ocita razlika izmedju boje lica i vrata/dekoltea (iako "spustam" puder malo i na vrat)
kad sam prvi put htjela promjeniti nijansu, teta u bezistanu me nagovarala da uzmem nijansu tamniju
helem, koristim 150 vec neka dva mjeseca, razlika lice-vrat/dekolte je neznatna
- Ductus Holedocus
- Posts: 2502
- Joined: 18/07/2010 00:33
- Location: mejhana,kod morića hana
#15486 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Đe u Bezistanu kupujete Revlonov puder?
- Krizzia
- Posts: 574
- Joined: 13/03/2013 00:35
- Location: Kalifornija
- Contact:
#15487 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Ja sam ga prolila po majici i nije se mogao oprati.Nisrin wrote: I da, skidam ga gelom od morskih algi- alverde, fino se skine...ali neki dan kad mi je kapljica kanula na plahtu, morala sam je 2x otkuhavati...
- VenomousV
- Posts: 13244
- Joined: 30/11/2010 15:45
- Location: where oceans bleed into the sky
#15488 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
kad udjes na glavni ulaz, jedna od posljednjih 5 radnjiDuctus Holedocus wrote:Đe u Bezistanu kupujete Revlonov puder?
@Krizzia & Nisrin: jeste probale sa Vanishom?
- VenomousV
- Posts: 13244
- Joined: 30/11/2010 15:45
- Location: where oceans bleed into the sky
#15489 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
oko 23 KM
zaboravih naglasiti, jedna od posljednjih pet radnji sa lijeve strane
zaboravih naglasiti, jedna od posljednjih pet radnji sa lijeve strane
- soraya93
- Posts: 111
- Joined: 03/12/2013 13:39
#15490 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
ecotools ili real techniques? nikako da se skontam

-
Amy82
- Posts: 388
- Joined: 03/07/2006 10:19
- Location: LaLaLand
#15491 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
RTsoraya93 wrote:ecotools ili real techniques? nikako da se skontam![]()
![]()
- Nisrin
- Posts: 5495
- Joined: 26/04/2009 15:40
- Location: Bistrik, RajvoSA
#15492 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
VenomousV wrote:kad udjes na glavni ulaz, jedna od posljednjih 5 radnjiDuctus Holedocus wrote:Đe u Bezistanu kupujete Revlonov puder?ne znam ima li ista izlozeno vani u vezi sa kozmetikom ali ima unutra nekoliko stalaka
@Krizzia & Nisrin: jeste probale sa Vanishom?
Ma na kraju sam otkuhavala na peci i u masini pa sam uspjela nakon 4. pokusaja---nego sam htjela reci da ima u sastavu najlona, to sam davno negdje procitala i da je zbog toga tako JAK...
A i meni bi vise odgovarala 150ka, cini mi se, jer ima male razlike izmedju lica i vrata...neznatna ali meni nekad smeta, kad ne nosim sal...
Iako bi najbolje bilo da izmijesam te 2 nijanse
-
Mirelas
- Posts: 24
- Joined: 30/01/2014 10:26
#15493 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
RT definitivno !soraya93 wrote:ecotools ili real techniques? nikako da se skontam![]()
![]()
- lavorpunvode
- Posts: 3109
- Joined: 19/07/2012 19:16
#15494 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
pa vi imate pravu aristokratsku put, nekad vam bas zavidim, jer ne izgledate cigankasto s malo vise crne sminke na ocima
ja koristim nijansu 220, al sam se mozda zeznula jer mi je svijetla..
a iza ove ima samo nijansa 330, sto mi je, bar mi se tak cinilo, pretamno
zna li ko ima li se negdje kupiti neka nijansa izmedju ove dvije? mislim da bi mi bila presavrsena 
edit: evo na pvj slici koju sm postavila iznad vidim da postoji i 250 nijansa.. ima li je gdje u Sarajevu?
ja koristim nijansu 220, al sam se mozda zeznula jer mi je svijetla..
a iza ove ima samo nijansa 330, sto mi je, bar mi se tak cinilo, pretamno
edit: evo na pvj slici koju sm postavila iznad vidim da postoji i 250 nijansa.. ima li je gdje u Sarajevu?
- Nisrin
- Posts: 5495
- Joined: 26/04/2009 15:40
- Location: Bistrik, RajvoSA
#15495 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
jesi pogledala kod narodnog pozorista??? nema vise nigdje, nazalost...lavorpunvode wrote:pa vi imate pravu aristokratsku put, nekad vam bas zavidim, jer ne izgledate cigankasto s malo vise crne sminke na ocima![]()
ja koristim nijansu 220, al sam se mozda zeznula jer mi je svijetla..
a iza ove ima samo nijansa 330, sto mi je, bar mi se tak cinilo, pretamnozna li ko ima li se negdje kupiti neka nijansa izmedju ove dvije? mislim da bi mi bila presavrsena
edit: evo na pvj slici koju sm postavila iznad vidim da postoji i 250 nijansa.. ima li je gdje u Sarajevu?
A meni se vise svidja tamnija put, patim za tim, da nije stetanm stalno bih isla u solarijum...jedva cekam ljeto da dobijem boje
- lavorpunvode
- Posts: 3109
- Joined: 19/07/2012 19:16
#15496 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
tamo sam i kupila, nema nazalost. ovako kad nanosim ovaj puder izgleda mi kao da je identican boji lica, ali vani, na suncu, sam bas svijetla 
- Ductus Holedocus
- Posts: 2502
- Joined: 18/07/2010 00:33
- Location: mejhana,kod morića hana
#15497 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
gdje ,u kojoj apoteci je vichy kozmetika,samponi etc,najjetniji?
Moram u "namiru"
Moram u "namiru"
-
BJB
- Posts: 4599
- Joined: 16/10/2010 17:17
- Location: California
#15498 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Jesam i stvarno je besprijekorno nanesena podloga s njim..Rozi prvi mi se raspao na dva dijela, idalje ga koristim. Kupila sam bijeli sad. Najjeftiniji je na cultbeauty.com zato sto oni odbiju svoj PDV od cijene proizvoda, postarinu naplate.
RT beauty blender nikako da ugrabim, hocu da ga isprobam cisto zato sto je originalni BB preskup. Onaj set od 2 bb je najisplativiji.
BBlender je savrsen za zene koje nanesu previse podloge, kad ga navlazis i predjes po licu, podloga se ssavrseno izjednaci, ne bude viska, nema prelaza..
RT beauty blender nikako da ugrabim, hocu da ga isprobam cisto zato sto je originalni BB preskup. Onaj set od 2 bb je najisplativiji.
BBlender je savrsen za zene koje nanesu previse podloge, kad ga navlazis i predjes po licu, podloga se ssavrseno izjednaci, ne bude viska, nema prelaza..
-
BJB
- Posts: 4599
- Joined: 16/10/2010 17:17
- Location: California
#15499 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Dok jos traje, french pharmacy na escentual.com..Ductus Holedocus wrote:gdje ,u kojoj apoteci je vichy kozmetika,samponi etc,najjetniji?
Moram u "namiru"
- Ductus Holedocus
- Posts: 2502
- Joined: 18/07/2010 00:33
- Location: mejhana,kod morića hana
#15500 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
za koliko stize ? Bojim se postarineBJB wrote:Dok jos traje, french pharmacy na escentual.com..Ductus Holedocus wrote:gdje ,u kojoj apoteci je vichy kozmetika,samponi etc,najjetniji?
Moram u "namiru"
