Zeničani

Kulturno-politička scena, dešavanja u centralnim gradovima BiH: Zenici, Travniku, Visokom, Jajcu, Bugojnu, Tešnju, Doboju...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Freamon Lester
Posts: 3398
Joined: 06/09/2014 01:18

#15451 Re: Zeničani

Post by Freamon Lester »

Jednom kada izadju kompletni rezultati popisa stanovnistva dobicemo tacnu informaciju koliko je stanovnistva koristilo ugalj za zagrijavanje u 2013. godini. :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83486
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#15452 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Je li se to fakat prodaje Inter (ne klub, nego hotel :D )?
Kralj Tvrtko I.
Posts: 1910
Joined: 04/07/2011 18:53

#15453 Re: Zeničani

Post by Kralj Tvrtko I. »

Vala nek se i proda, al uspjesno nekom ko ce ga znati cijeniti.

Poslano sa mog SM-J710F
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#15454 Re: Zeničani

Post by avenija »

_BataZiv_0809 wrote:Je li se to fakat prodaje Inter (ne klub, nego hotel :D )?
istina , cujem danas, Bajra i Dzananovic opcije.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83486
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#15455 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Ma i ja kazem. Definitivno jedna od najdrazih zgrada u Zenici. Onako neobican i mocan :thumbup:

Sta je samo generacija tu proslavilo maturu :)

Ovako pretpostavljam da zivotari od kirija i sporadicnih slavlja i svadbi :roll:

EDIT: Cuj Bajra i Dzananovic, otkud to :-?
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#15456 Re: Zeničani

Post by avenija »

Bas danas cujem od poznanika da se prodaje i da su Bajra i Dzananovic ozbiljni da ga kupe.
Nadam se da ce ga ako dodje do toga rekonstruisat objekat

Image

lijep je vala.. :)
veliki_ah
Posts: 1125
Joined: 28/09/2008 23:42

#15457 Re: Zeničani

Post by veliki_ah »

Lokacija i objekat odlični.. Sa ulaganjem/sminkanjem moze postati prvi hotel grada i regije. Nazalost, ovi sada nisu znali da ga vode.. Par poslova sam s njima pokusavao dogovoriti, ali jednostavno takav objekat ne moze da funkcionise na taj nacin. To mora uzeti privatnik koji ce znati posao i koji ce znati iskoristiti njegovu historiju.

Šta je sa objektom na bistricaku? Jel i to prodaju?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83486
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#15458 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

Ne kontam Dzananovica, koja mu je poslovna logika da ima dva hotela udaljena par stotina metara zracne linije u turisticki relativno neatraktivnom gradu. Doduse nisu mi ni Bajrine namjere bas najjasnije.

Ali dobro, ljudi imaju milione, ja radim za platu, nije ni cudo sto ih ponekad ne kontam :D

U svakom slucaju nadam se da ce opstati koliko toliko u izvornom obliku i da ga nece sjebati krkanstinom :roll:
User avatar
nacho_
Posts: 754
Joined: 21/02/2008 23:03

#15459 Re: Zeničani

Post by nacho_ »

ZENICA - Stare slike i pričice wrote:Za potrebe željezare Zenica i RMK izgrađen je hotel Internacional, tadašnje visoke B kategorije. Pušten je u rad krajem 1977. godine. U tom momentu je bio najbolji hotel centralne Bosne, komplet klimatiziran, sa saunom i drugim sadržajima, ali što je interesantno, nije imao predsjednički apartman, kao što ga je imao željezarin hotel kasina.
Arhitektonski je kako kažu razigrane konstrukcije, ali su mu interijeri prilično nefunkcionalni. Na primjer na spratu gdje je restoran, nema ni jednoga toaleta. To je isti promašaj kao u hotelu Metalurg (i sada ostalo u Metalurg City Centru!). Ima toga još, ali ovdje nije mjesto za kritiku promašaja arhitekte, koji je čak dobio nagradu za smjelost izvođenja konzolnog vješanja sale sa restoranom. Takva konstrukcija je protiv razigranih igrača narodnih kola, jer se kod iole većega kola, sala počne drmusati, ali za vrijeme plesa kao što je tango, miruje. Mi smo imali običaj kazati, da je arhitekta svjesno to uradio da udalji jednu vrstu posjetilaca hehehehehee.
Na slici je hotel Internacional snimljen u martu 1978. godine.
Image
:)

Hotel Internacional je ciljano uništavan da bi mu opala cijena, pa da ga bananović ili neko sličan kupi jeftino. Više o svemu nam može reći povjerenik sda za temu Zeničani. :mrgreen:
User avatar
N.N.
Posts: 3552
Joined: 04/04/2012 19:27
Location: 072

#15460 Re: Zeničani

Post by N.N. »

Kod nas neki sahadzija da dobro radi sredjivanje sata, treba poliranje i to da se odradi ?

Samo Gladan u carsiji ? Jos neko ?
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#15461 Re: Zeničani

Post by Norm »

veliki_ah
Posts: 1125
Joined: 28/09/2008 23:42

#15462 Re: Zeničani

Post by veliki_ah »

_BataZiv_0809 wrote:Ne kontam Dzananovica, koja mu je poslovna logika da ima dva hotela udaljena par stotina metara zracne linije u turisticki relativno neatraktivnom gradu. Doduse nisu mi ni Bajrine namjere bas najjasnije.

Ali dobro, ljudi imaju milione, ja radim za platu, nije ni cudo sto ih ponekad ne kontam :D

U svakom slucaju nadam se da ce opstati koliko toliko u izvornom obliku i da ga nece sjebati krkanstinom :roll:
Prva mu je logika da je bolje da ga uzme on, nego neko drugi ko će mu biti direktna konkurencija. Druga je da vjerovatno na osnovu rada hotela Zenica vidi da ima potencijala i tržišta za još jedan hotel. Ne znam kako rade ni jedan ni drugi, ali mislim da situacija i nije tako crna kao što mislimo mi koji gledamo sa strane.

Možda neko kupi hotel i pretvori ga u SPO :)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83486
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#15463 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

veliki_ah wrote:
Prva mu je logika da je bolje da ga uzme on, nego neko drugi ko će mu biti direktna konkurencija. Druga je da vjerovatno na osnovu rada hotela Zenica vidi da ima potencijala i tržišta za još jedan hotel. Ne znam kako rade ni jedan ni drugi, ali mislim da situacija i nije tako crna kao što mislimo mi koji gledamo sa strane.

Možda neko kupi hotel i pretvori ga u SPO :)
Sigurno je situacija bolja za njih nego sto mi mislimo. Jer to su rezimski ljudi i ne zavise iskljucivo od trzista :wink:

Medjutim, pitanje je koliko hotela uopste radi u Zenici :-?Ne brojimo motele, pansione i ostalo, nego bas hotele.

Za Dubrovnik se vec par godina prica da je pred/u stecaju.

Imaju jos samo njegov hotel Zenica i Inter. Rudara vise nema, Penzionerskog takodjer... Sve u svemu zanimljivo ce biti.

Inter je jako neobican i zanimljiv arhitektonski uradak. Nadam se da ga novi vlasnik nece shebat :roll:
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#15464 Re: Zeničani

Post by Casual's »

Prvi put čujem to za Dubrovnik, samo po kojem osnovu je priča? Imaju finu dobit i radnici fine uslove.
User avatar
avenija
Posts: 1529
Joined: 29/03/2016 16:20

#15465 Re: Zeničani

Post by avenija »

Bato nije istina to za Dubrovnik.

Nego kako se moze provjeriti podatak koliko je umrlih i koliko rodjenih u Zenici ove godine i 2015 godine .
Imaju li gdje podatci ?
veliki_ah
Posts: 1125
Joined: 28/09/2008 23:42

#15466 Re: Zeničani

Post by veliki_ah »

_BataZiv_0809 wrote:
veliki_ah wrote:
Prva mu je logika da je bolje da ga uzme on, nego neko drugi ko će mu biti direktna konkurencija. Druga je da vjerovatno na osnovu rada hotela Zenica vidi da ima potencijala i tržišta za još jedan hotel. Ne znam kako rade ni jedan ni drugi, ali mislim da situacija i nije tako crna kao što mislimo mi koji gledamo sa strane.

Možda neko kupi hotel i pretvori ga u SPO :)
Sigurno je situacija bolja za njih nego sto mi mislimo. Jer to su rezimski ljudi i ne zavise iskljucivo od trzista :wink:

Medjutim, pitanje je koliko hotela uopste radi u Zenici :-?Ne brojimo motele, pansione i ostalo, nego bas hotele.

Za Dubrovnik se vec par godina prica da je pred/u stecaju.

Imaju jos samo njegov hotel Zenica i Inter. Rudara vise nema, Penzionerskog takodjer... Sve u svemu zanimljivo ce biti.

Inter je jako neobican i zanimljiv arhitektonski uradak. Nadam se da ga novi vlasnik nece shebat :roll:
Mislim da hoteli rade mnogo bolje nego što mislis.. Računajući da su Dubrovnik i Zenica luksuzniji smještaj, a da Inter, Fontana i sl su jeftiniji. Npr, znam da je svojevremeno onaj indijski direktor Mitala sa porodicom živio u Interu i da je to Mital plaćao.

Mislim da Dubrovnik ima oko 20tak soba, dok Zenica ima možda 50tak, i to uopšte nije veliki kapacitet. Imaš uvijek dovoljno poslovnih događanja da 50-60 % tih kapaciteta na mjesečnom nivou bude popunjeno. Sjećam se da je nekad bio problem što ljudi nisu mogli naći normalan smještaj za svoje poslovne partnere u Zenici. Također, treba imati u vidu da Hotel nije samo smještaj nego da su to i prijemi, seminari, konferencije i svašta nešto od čega se može lijepo zaraditi. Npr. Restoran na krovu intera bi bio sigurno jedna od poželjnijih destinacija za večeru ili neki događaj, čak mogućnost za neki sky roof bar kao što je u mariotu u sarajevu.

Sve u svemu, mislim da ima dovoljno kapaciteta da i inter postane hotel visoke kategorije, a da isto tako ima u gradu mjesta za hostel ili neki sličan oblik jeftinijeg (a normalnog) smještaja.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#15467 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

8)
_BataZiv_0809 wrote:
veliki_ah wrote:
Prva mu je logika da je bolje da ga uzme on, nego neko drugi ko će mu biti direktna konkurencija. Druga je da vjerovatno na osnovu rada hotela Zenica vidi da ima potencijala i tržišta za još jedan hotel. Ne znam kako rade ni jedan ni drugi, ali mislim da situacija i nije tako crna kao što mislimo mi koji gledamo sa strane.

Možda neko kupi hotel i pretvori ga u SPO :)
Sigurno je situacija bolja za njih nego sto mi mislimo. Jer to su rezimski ljudi i ne zavise iskljucivo od trzista :wink:

Medjutim, pitanje je koliko hotela uopste radi u Zenici :-?Ne brojimo motele, pansione i ostalo, nego bas hotele.

Za Dubrovnik se vec par godina prica da je pred/u stecaju.

Imaju jos samo njegov hotel Zenica i Inter. Rudara vise nema, Penzionerskog takodjer... Sve u svemu zanimljivo ce biti.

Inter je jako neobican i zanimljiv arhitektonski uradak. Nadam se da ga novi vlasnik nece shebat :roll:
Navodno je naki dubaji buroj sasomange imao zelju kupit inter...sto mrkiju ne moze odgovarati
btw isti kaze da hotel na godisnjem nivou ima preko 80% popunjenosti...dubrovnik isto tako
mada ni meni nikad nije bilo jasno koji qrac ljudi rade u zenickim hotelima
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#15468 Re: Zeničani

Post by Norm »

kamen spoticanja wrote: mada ni meni nikad nije bilo jasno koji qrac ljudi rade u zenickim hotelima
ejs, cuj sta rade??? :bije:
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#15469 Re: Zeničani

Post by Jimmy McNulty »

Norm wrote:
kamen spoticanja wrote: mada ni meni nikad nije bilo jasno koji qrac ljudi rade u zenickim hotelima
ejs, cuj sta rade??? :bije:
Ono kad su toliko uništili grad da se i sami čude da ljude dolaze ovdje odsjest u hotel. :lol:
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#15470 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

Jimmy McNulty wrote:
Norm wrote:
kamen spoticanja wrote: mada ni meni nikad nije bilo jasno koji qrac ljudi rade u zenickim hotelima
ejs, cuj sta rade??? :bije:
Ono kad su toliko uništili grad da se i sami čude da ljude dolaze ovdje odsjest u hotel. :lol:
:mrgreen: :lol:
popravljate se mladicu
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83486
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#15471 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

kamen spoticanja wrote: Navodno je naki dubaji buroj sasomange imao zelju kupit inter...sto mrkiju ne moze odgovarati
btw isti kaze da hotel na godisnjem nivou ima preko 80% popunjenosti...dubrovnik isto tako
mada ni meni nikad nije bilo jasno koji qrac ljudi rade u zenickim hotelima
Ma hajde naspram Buroj Dubai sasomange, Mrki je Juraj Najhardt :D

A to za 80 posto popunjenosti, je li i Inter spada tu?

Sta je sa Dubrovnikom? Kad i kad smo pisali da je u stecaju, a on i dalje fercera?

P.S. Vjerujem da dosta raje guzi u Interu jer je manji zent, lako mu je pric sa autoputa. Mislim na raju koja nije iz Zenice.

Nasi guze valjda u Fransizom u Vitezu :D
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#15472 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

_BataZiv_0809 wrote:
kamen spoticanja wrote: Navodno je naki dubaji buroj sasomange imao zelju kupit inter...sto mrkiju ne moze odgovarati
btw isti kaze da hotel na godisnjem nivou ima preko 80% popunjenosti...dubrovnik isto tako
mada ni meni nikad nije bilo jasno koji qrac ljudi rade u zenickim hotelima
Ma hajde naspram Buroj Dubai sasomange, Mrki je Juraj Najhardt :D

A to za 80 posto popunjenosti, je li i Inter spada tu?

Sta je sa Dubrovnikom? Kad i kad smo pisali da je u stecaju, a on i dalje fercera?

P.S. Vjerujem da dosta raje guzi u Interu jer je manji zent, lako mu je pric sa autoputa. Mislim na raju koja nije iz Zenice.

Nasi guze valjda u Fransizom u Vitezu :D
Ma kakav inter...taj hotel je ostao u 1963.oj
tako da ni opcija prangijanja ne vjerujem da fercera...al bi ga neki ozbiljan kupac lahko mogao pretvoriti u mariott jal tako nesto...lokacija grmi
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 83486
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#15473 Re: Zeničani

Post by _BataZiv_0809 »

kamen spoticanja wrote: Ma kakav inter...taj hotel je ostao u 1963.oj
tako da ni opcija prangijanja ne vjerujem da fercera...al bi ga neki ozbiljan kupac lahko mogao pretvoriti u mariott jal tako nesto...lokacija grmi
Kud u 63-coj, a izgradjen nekad krajem 70-tih :P

Ne bih se bas slozio. Rudar npr. jeste bio takav i vidno se bio ofucao. Sad stoji kao ruglo, a mucke oko prenamjene u studentski dom nikako da stanu.

Inter se kako tako drzi. Bio sam bas nedavno na jednoj svadbi, zreo je za dobru rekonstrukciju, ali ne propada. Sto se tice atraktivnosti za jebace to ne znam, ali pretpostavljam :D

Lokacija i ostalo-boli glava. Strasan potencijal.

P.S. Raja nisam vidio pisanja na prosloj stranici-znaci Dubrovnik dobro stoji?
clio_dci120
Posts: 3147
Joined: 17/07/2012 09:25

#15474 Re: Zeničani

Post by clio_dci120 »

Otac mi je imao velikih problema da obezbjedi smjestaj za poslovne partnere i to skoro na mjesec i po dana trebao smjestaj, sve do tada ni ja nisam vjerovao u price oko rentabilnog poslovanja hotela u Zenici i pitao sam se ko to toliko noci u Zenici koja realno nije tursticki centar, osim kada se igraju utakmice reprezntacije. Svi hoteli bili su popunjeni, jos bio mjesec septembar, nekako se usjeli dogovoriti sa hotelom Zenica, bili su najfleksbilniji, posto su imali malo specificnije zahjeve.
User avatar
kamen spoticanja
Posts: 13126
Joined: 08/11/2009 15:29
Location: na tragu za Istinom

#15475 Re: Zeničani

Post by kamen spoticanja »

_BataZiv_0809 wrote:
kamen spoticanja wrote: Ma kakav inter...taj hotel je ostao u 1963.oj
tako da ni opcija prangijanja ne vjerujem da fercera...al bi ga neki ozbiljan kupac lahko mogao pretvoriti u mariott jal tako nesto...lokacija grmi
Kud u 63-coj, a izgradjen nekad krajem 70-tih :P

Ne bih se bas slozio. Rudar npr. jeste bio takav i vidno se bio ofucao. Sad stoji kao ruglo, a mucke oko prenamjene u studentski dom nikako da stanu.

Inter se kako tako drzi. Bio sam bas nedavno na jednoj svadbi, zreo je za dobru rekonstrukciju, ali ne propada. Sto se tice atraktivnosti za jebace to ne znam, ali pretpostavljam :D

Lokacija i ostalo-boli glava. Strasan potencijal.

P.S. Raja nisam vidio pisanja na prosloj stranici-znaci Dubrovnik dobro stoji?
Jesi bio u sobi hotelskoj
Post Reply