Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#15451 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Innovation »

ultima_palabra wrote:Post Postao/la ultima_palabra dana 08/04/2013 16:15
Kaže ministar finansija: "dolazi ovdi na posao" :skoljka: :run:
Jel to od muke sve sto mu nalazis kao manu. :lol: :run:
moradoh
Posts: 4
Joined: 16/06/2011 08:58

#15452 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by moradoh »

Bravo, pravo u srce :thumbup:
Nije toliko ni bitno ko je i iz kojih razloga osujetio namjeru poslanika o izglasavanju povišice, bitno je da je konačno neko to učinio.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#15453 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by ultima_palabra »

Pa ako tebi nije muka od ove skupštine, onda imaš dobar stomak :)
User avatar
_Reds_
Posts: 9475
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#15454 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by _Reds_ »

ultima_palabra wrote:Kaže ministar finansija: "dolazi ovdi na posao" :skoljka: :run:
Cek si ti onaj isti koji podrzavas DF na njihovoj temi, a ovdje sad podrzavas PK, kad je ta ista DF glasala za ovu odluku.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#15455 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by -LIBERO- »

veljaca wrote:.Treba onda govoriti o smanjenju plata i na vecem nivou, I ogorcen sam na vas SVE vise nego sto si ti ogorcen na one koje si spomenuo. ....

Jer u suprotnom mi to lici na: Lako je tudjim k..... gloginje mlatiti ...
Kojovic je u Domu naroda vise puta govorio isto ovo sto sada govori i u KS. Cak je pozvao na ukidanje Doma naroda.

Zna da nisi mene pitao, ali nije mi jasno kako to nisi vec upratio. ;-)
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#15456 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by ultima_palabra »

_Reds_ wrote:
ultima_palabra wrote:Kaže ministar finansija: "dolazi ovdi na posao" :skoljka: :run:
Cek si ti onaj isti koji podrzavas DF na njihovoj temi, a ovdje sad podrzavas PK, kad je ta ista DF glasala za ovu odluku.
Ja podržavam ili napadam odluke, mišljenja, ideje, ljude... stranke ne.
User avatar
slucajni prolaznik
Posts: 376
Joined: 18/12/2012 21:07

#15457 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by slucajni prolaznik »

Innovation wrote:
ultima_palabra wrote:Post Postao/la ultima_palabra dana 08/04/2013 16:15
Kaže ministar finansija: "dolazi ovdi na posao" :skoljka: :run:
Jel to od muke sve sto mu nalazis kao manu. :lol: :run:

Tesko je dospjeti do nabrajanja mana od nabrajanja odgovornosti u ministrovom radu, ali ponesto iskoci :D
User avatar
_Reds_
Posts: 9475
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#15458 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by _Reds_ »

ultima_palabra wrote:
_Reds_ wrote:
ultima_palabra wrote:Kaže ministar finansija: "dolazi ovdi na posao" :skoljka: :run:
Cek si ti onaj isti koji podrzavas DF na njihovoj temi, a ovdje sad podrzavas PK, kad je ta ista DF glasala za ovu odluku.
Ja podržavam ili napadam odluke, mišljenja, ideje, ljude... stranke ne.
Tvoja mišljenja su malo otisla u corsokak.

Slijed stvari ide ovako, podrzavas ZK >> Podrzavas DF >> Podrzavas HV kao pp ove stranke >> HV glasala za ovu odluku >> Ti << Ti podrzavas PK.

Malo smo upali u nelogicne stvari zar ne ?
Innovation
Posts: 4229
Joined: 23/03/2011 11:58

#15459 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Innovation »

Nemam vremena sada, gledam SKS. :mrgreen:
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#15460 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by StupskaBitanga »

Innovation wrote:Nemam vremena sada, gledam SKS. :mrgreen:
Misliš učestvuješ u istoj
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#15461 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by ultima_palabra »

_Reds_ wrote:Tvoja mišljenja su malo otisla u corsokak.

Slijed stvari ide ovako, podrzavas ZK >> Podrzavas DF >> Podrzavas HV kao pp ove stranke >> HV glasala za ovu odluku >> Ti << Ti podrzavas PK.

Malo smo upali u nelogicne stvari zar ne ?
Pa sad kad bi SDA odlučila da silom zavede red u GRAS-u, ja bih ih u tome podržao. Što ne znači da bi ih podržao u bilo čemu drugom.

Ne znam odakle ti pomisao da bi sad ljudi trebali slijepo slijediti stavove (ako to jesu) stranke koja postoji jedan dan.
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#15462 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by veljaca »

-LIBERO- wrote:
veljaca wrote:.Treba onda govoriti o smanjenju plata i na vecem nivou, I ogorcen sam na vas SVE vise nego sto si ti ogorcen na one koje si spomenuo. ....

Jer u suprotnom mi to lici na: Lako je tudjim k..... gloginje mlatiti ...
Kojovic je u Domu naroda vise puta govorio isto ovo sto sada govori i u KS. Cak je pozvao na ukidanje Doma naroda.

Zna da nisi mene pitao, ali nije mi jasno kako to nisi vec upratio. ;-)
Kao prvo ne pratim Dom naroda - samo SKS .... jer je to moguce preko TV-a

Hvala sto si pokusao da mi odgovoris .... Ali nisi shvatio poentu ...

Ako si gledao SKS - onda si cuo od poslanika Konakovica o tim prijedlozima ( populizmu ) tih prijedloga ...

Evo ja predlazem da svi imamo platu 10.000 € - sta kazes na to ? Ovo direktno tebe pitam ... :D
Lako je tudjim k..... gloginje mlatiti i predlagati nesto sto je lijepo za usi a znas da to nece proci ( a lijepo uzimati mjesecno cca 4.000 KM ) i biti suZdrzan ...
Evo ja predlazem da svi mi imamo plate ne 10.000 €, nego 100.000 € ..... valjali ova ? Zasto smanjivati plate - povecajmo ih, da budemo bolji i od Amerike i Svedske .... :D

Volio bih kada bi ( posto si se ukljucio ) mogao shvatiti poentu moju ....
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#15463 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by nosara »

-LIBERO- wrote:Pedja i Tarik....puna podrska, svaka cast....ako nista drugo, barem ste vas dvojica digli glas protiv tih nemoralnim povecanja primanja.

Grad, i kanton, se raspada po savovima, a ova nemoralna bagra dize sebi prihod. :x

Da puknes od muke. :x :x :x
Ako je istina da su se na ime sudskih presuda izdvajala ta sredstva, samo na drugi nacin, onda je pedja, opet, slagao, ili da se izrazim preciznije, krivo interpretirao istinu...

pedja, pedja... :roll:
hecimnadri
Posts: 331
Joined: 23/01/2011 06:09

#15464 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by hecimnadri »

Zbog svih neistina koje je g-din Kojović iznio ,trebao bi se javno izviniti,ukoliko to ne ičini treba biti isključen iz Naše Stranke jer je i kredibilitet i moral iste doveo u pitanje.

Neki zastipnici koji primaju paušal od 550KM i na njih se povećanje ne odnosi(Ostaje im primanje isto)
Ovo govori da je izjava Kojovića Zlonamjerna .Dali je za istu dobio novac(s obzirom da smo navikli na trgovine poslanika)
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15270
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#15465 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Prpa.ba »

nosara wrote:Ako je istina da su se na ime sudskih presuda izdvajala ta sredstva, samo na drugi nacin, onda je pedja, opet, slagao, ili da se izrazim preciznije, krivo interpretirao istinu... pedja, pedja... :roll:
Iskoristeni od SDP-a i SBB-a za test napada na DF, a ionako su potrosena roba jer idu ispod cenzusa i u zaborav. Potpuno razumljivo i ocekivano dejstvovanje i uzburkavanje duhova, da ne kazem- moralno, posebno imajuci u vidu da SDP-ovci trenutno imaju zabranu dejstvovanja po DF-u. :mrgreen:
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#15466 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by nosara »

Prpa.ba wrote:
nosara wrote:Ako je istina da su se na ime sudskih presuda izdvajala ta sredstva, samo na drugi nacin, onda je pedja, opet, slagao, ili da se izrazim preciznije, krivo interpretirao istinu... pedja, pedja... :roll:
Iskoristeni od SDP-a i SBB-a za test napada na DF, a ionako su potrosena roba jer idu ispod cenzusa i u zaborav. Potpuno razumljivo i ocekivano dejstvovanje i uzburkavanje duhova, da ne kazem- moralno, posebno imajuci u vidu da SDP-ovci trenutno imaju zabranu dejstvovanja po DF-u. :mrgreen:
Logicno... Al' opet, valja sutra medju svijet... Il' ce se pedja ispalit, again...? :lol:
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#15467 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by It_is_a_Leclerc »

Gospodine Kojoviću, čestitam na odvažnosti da ovim konjokradicama iz SDA saspete u brk što im ide. Vidite kako se njihovi forumski zaštitnici dižu na zadnje noge čim im neko spomene Sudbu i Dušu.
User avatar
_Reds_
Posts: 9475
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#15468 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by _Reds_ »

Prpa.ba wrote:
nosara wrote:Ako je istina da su se na ime sudskih presuda izdvajala ta sredstva, samo na drugi nacin, onda je pedja, opet, slagao, ili da se izrazim preciznije, krivo interpretirao istinu... pedja, pedja... :roll:
Iskoristeni od SDP-a i SBB-a za test napada na DF, a ionako su potrosena roba jer idu ispod cenzusa i u zaborav. Potpuno razumljivo i ocekivano dejstvovanje i uzburkavanje duhova, da ne kazem- moralno, posebno imajuci u vidu da SDP-ovci trenutno imaju zabranu dejstvovanja po DF-u. :mrgreen:
De nam ti moralisto odgovori na koji nacin opravadavas ova povecanja, i dizanje ruke podpredsjednice stranke o kojoj hvalospjeve iznosis ovdje. Bice da ciljas na uhljebljivanje zvano poslanik u SKS, i placu od 2100 KM+ topli obrok + karta + komisije.

I ove price kako je neko iskoristen ti ne piju nikako vode obzirom da je ista NS podrzala SDA u Gradskom vijecu.
Albin Zuhric
Posts: 186
Joined: 24/12/2012 20:49

#15469 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Albin Zuhric »

veljaca,

Mislim da ste djelomicno u pravu, odnosno slozio bih se s vama da se desilo da je Pedja trazio ukidanje Doma naroda a onda glasao protiv ili se povukao kada taj trenutak dodje. Ili da je NS sama dovoljno jaka da napravi ovaj potez pa odustanemo. Cinjenica je da je to u nasem programu, i nasem vidjenju uredjenja. Ja sam apsolutno uvjeren da bi Pedja postupio isto da je profesionalno angazovan u SKS i da je danas njemu povecana plata.

hecimnadri,

Pedjin citat koji je izasao nedugo nakon twitter statusa. "Vlada KS je tokom pregovora sa sindikatima državnih službenika pristala da poveća platnu osnovicu sa 263 km na 282 km. Sindikat će, za uzvrat, odustati od milionskih tužbi protiv KS.Ta odluka Vlade KS je dovela do toga da se plaće profesionalnih poslanika u SKS povećaju od 600 km pa naviše - u zavisnosti od radnog staža svakog poslanika. Paušali poslanicima (880 km - prosjećna FBiH plata) su smanjeni za oko 300 km. Po meni, ovo je (još jedan) moralno neodbranjiv potez Vlade KS."

Ne znam o kakvim lazima govorite, a jos manje o izvinjenju.

Sjednica je danas zanimljiva. Optuzeni smo i za zloupotrebu vitalnog etnickog interesa, i od svih stranaka od SDA!?

P.S. Drago mi je da je Twitter od danas izgleda relevantan za portale.

Zdravo
boris_nsa
Posts: 52
Joined: 28/09/2012 20:01
Location: novo sarajevo

#15470 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by boris_nsa »

Kojović je lažov i prevarant.
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#15471 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by nosara »

Albin Zuhric wrote:veljaca,

Mislim da ste djelomicno u pravu, odnosno slozio bih se s vama da se desilo da je Pedja trazio ukidanje Doma naroda a onda glasao protiv ili se povukao kada taj trenutak dodje. Ili da je NS sama dovoljno jaka da napravi ovaj potez pa odustanemo. Cinjenica je da je to u nasem programu, i nasem vidjenju uredjenja. Ja sam apsolutno uvjeren da bi Pedja postupio isto da je profesionalno angazovan u SKS i da je danas njemu povecana plata.

hecimnadri,

Pedjin citat koji je izasao nedugo nakon twitter statusa. "Vlada KS je tokom pregovora sa sindikatima državnih službenika pristala da poveća platnu osnovicu sa 263 km na 282 km. Sindikat će, za uzvrat, odustati od milionskih tužbi protiv KS.Ta odluka Vlade KS je dovela do toga da se plaće profesionalnih poslanika u SKS povećaju od 600 km pa naviše - u zavisnosti od radnog staža svakog poslanika. Paušali poslanicima (880 km - prosjećna FBiH plata) su smanjeni za oko 300 km. Po meni, ovo je (još jedan) moralno neodbranjiv potez Vlade KS."

Ne znam o kakvim lazima govorite, a jos manje o izvinjenju.

Sjednica je danas zanimljiva. Optuzeni smo i za zloupotrebu vitalnog etnickog interesa, i od svih stranaka od SDA!?

P.S. Drago mi je da je Twitter od danas izgleda relevantan za portale.

Zdravo
Pa filozofe, sta je skuplje po budzet, ova povisica ili milionske tuzbe...? Samo konkretno...
User avatar
iPod
Posts: 1801
Joined: 20/11/2006 17:20

#15472 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by iPod »

Nosara,

Ovo nije nikakvo opravdanje, ova vlada kao niti jedna vlada do sada nije niti ce ikada raditi na tome da bude nesto bolje ili ekonomicnije. Jednostavno ovi jastrebovi i kokošari su u svemu ovome vidjeli priliku pod krinkom tužbi da sebi dignu plate i to su uradili, svako opravdanje je smješno.

Pitanje je samo dokle će se ovako rasipništvo trpiti, gasiti vatru tako što je posipaju sa benzinom nije ok.
User avatar
nosara
Posts: 22696
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#15473 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by nosara »

iPod wrote:Nosara,

Ovo nije nikakvo opravdanje, ova vlada kao niti jedna vlada do sada nije niti ce ikada raditi na tome da bude nesto bolje ili ekonomicnije. Jednostavno ovi jastrebovi i kokošari su u svemu ovome vidjeli priliku pod krinkom tužbi da sebi dignu plate i to su uradili, svako opravdanje je smješno.

Pitanje je samo dokle će se ovako rasipništvo trpiti, gasiti vatru tako što je posipaju sa benzinom nije ok.
Kako nije opravdanje, ako svakako MORAJU platit zbog neuskladjenosti, zar nije bolje ovako, nego po tuzbi...?

Dakle MORAJU PLATIT... Samo je pitanje modaliteta...
User avatar
_Reds_
Posts: 9475
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#15474 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by _Reds_ »

nosara wrote:
Albin Zuhric wrote:veljaca,

Mislim da ste djelomicno u pravu, odnosno slozio bih se s vama da se desilo da je Pedja trazio ukidanje Doma naroda a onda glasao protiv ili se povukao kada taj trenutak dodje. Ili da je NS sama dovoljno jaka da napravi ovaj potez pa odustanemo. Cinjenica je da je to u nasem programu, i nasem vidjenju uredjenja. Ja sam apsolutno uvjeren da bi Pedja postupio isto da je profesionalno angazovan u SKS i da je danas njemu povecana plata.

hecimnadri,

Pedjin citat koji je izasao nedugo nakon twitter statusa. "Vlada KS je tokom pregovora sa sindikatima državnih službenika pristala da poveća platnu osnovicu sa 263 km na 282 km. Sindikat će, za uzvrat, odustati od milionskih tužbi protiv KS.Ta odluka Vlade KS je dovela do toga da se plaće profesionalnih poslanika u SKS povećaju od 600 km pa naviše - u zavisnosti od radnog staža svakog poslanika. Paušali poslanicima (880 km - prosjećna FBiH plata) su smanjeni za oko 300 km. Po meni, ovo je (još jedan) moralno neodbranjiv potez Vlade KS."

Ne znam o kakvim lazima govorite, a jos manje o izvinjenju.

Sjednica je danas zanimljiva. Optuzeni smo i za zloupotrebu vitalnog etnickog interesa, i od svih stranaka od SDA!?

P.S. Drago mi je da je Twitter od danas izgleda relevantan za portale.

Zdravo
Pa filozofe, sta je skuplje po budzet, ova povisica ili milionske tuzbe...? Samo konkretno...
Sta je skuplje po budzet, uvođenje alterntaivnog prevoza u gradu, ili rijesavanje problema ?
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15270
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#15475 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Prpa.ba »

_Reds_ wrote: De nam ti moralisto odgovori na koji nacin opravadavas ova povecanja, i dizanje ruke podpredsjednice stranke o kojoj hvalospjeve iznosis ovdje. Bice da ciljas na uhljebljivanje zvano poslanik u SKS, i placu od 2100 KM+ topli obrok + karta + komisije.

I ove price kako je neko iskoristen ti ne piju nikako vode obzirom da je ista NS podrzala SDA u Gradskom vijecu.
Cemu toliko uzbudjenje? Evo, ako ce ti biti lakse: svaka cast SDP-u, SBB-u i NS-u na dosljednosti i moralu, te solidarisanju sa izrabljenim radnicima GRAS-a, te sveukupnom situacijom u Kantonu jer su, moralni kakvi jesu, odbili primati finansiranje svojih politickih organizacija iz budzeta, odbili place iz budzeta i svim silama se trudili da administracija ne zagrabi jos vise novca.

Zadovoljan? :mrgreen:
Locked