SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
lemniskata
Posts: 303
Joined: 25/07/2012 18:48
Location: Sarajevo

#15426 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by lemniskata »

BJB wrote:Meni su suzile oci od svakog koji su djevojke/zene ovdje preporucile, i na kraju sam kupila ovaj online i nisam se pokajala..
Image skup je i malo ga dodje za te pare, ali je neunistiv. Beautybloggerice se hvale nekim flormar, nisam probala i ne znam kakav je.
Meni se osusio poslije prve upotrebe. A aplikator mu je divan :(. Čitala sam kasnije da se i drugim djevojkama brzo susio :/

Sent from my LT26ii using Tapatalk
BJB
Posts: 4599
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#15427 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

I moj se poceo susiti, ali je svejedno divan. Ipak ga necu ponovo kupiti, shvatila sam da je 1)preskup, 2) dodje ga malo, 3)bolje mi stoji smedji eyeliner, a i proba mi se nesto drugo. Recimo na kupovinu smedjeg eyeko skinny eyeliner-a ni ne pomisljam jer sam procitala na previse blogova da mu je boja cudna..
Urban decay 24/7 eyelineri su super i primjetila sam da otkako imam UD whiskey najcesce posezem za njim..
ovo mi se laca, al' ga jos nema na siteovima sa kojih kupujem kozmetiku.http://4.bp.blogspot.com/-NXigyYkz2Ug/U ... cilset.jpg
Jesam li jedina koja ne voli travel sizes eyelinere i slicno...K'o da mi je neko ukrao pola...
User avatar
MersY
Posts: 295
Joined: 21/12/2011 15:08

#15428 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by MersY »

Žene je li neka od vas naručivala sa http://www.hqhair.com/home.dept...naručila sam umjetne trepavice 23.februara i još mi nisu stigle a trebaju mi za subotu pa me već pomalo panika hvata...za koliko im inače dolaze narudžbe
User avatar
MersY
Posts: 295
Joined: 21/12/2011 15:08

#15429 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by MersY »

Sanda88 wrote:
MersY wrote:NYX imaš kod Jasmine sa bloga http://www.makeuparena.com/ u Tuzli u nekom tržnom centru ali ne znam kako se zove a imaju i on-line shop http://www.makeuparena.ba/index.php ja sam naručila NYX rumenilo Taupe poštarina je 4 KM
kako Taupe izgleda na licu? nekako mi tamno, kao bronzer lici.. jesi li probala ove kremaste vrste?
Image
Taupe još nisam dobila, danas ga očekujem i to mi je prvi prozvod od NYX
User avatar
Sanda88
Posts: 208
Joined: 05/12/2013 20:23

#15430 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Sanda88 »

brown.sugar wrote:
Avon Glimmerstick Diamonds (neka te ne plasi ovo Glimmer, skoro nikako nema sjaja :)). Ja je koristim otkako je izasla i uvijek u zalihi imam makar 2. Odlicne su, traju cijeli dan, ne razmazuju se i ne silje.

Image
kako se nanosi ove glimmerstick? meni trebaju, kad se nanose, da budu kremaste tj. da se lako nanose - a da traju cijeli dan!
ako su tvrde, onda mi izgleda neprirodno kad ih nanesem :|
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#15431 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by nera18 »

nisu one tvrde, one su polumeke, lagano se nanose...
User avatar
Sanda88
Posts: 208
Joined: 05/12/2013 20:23

#15432 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Sanda88 »

eh super, evo narucila sam dvije boje danas:
Image :D
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#15433 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by nera18 »

probaj, javni eto :)
s tim da znaju i 3,9 po komadu biti
User avatar
Krizzia
Posts: 574
Joined: 13/03/2013 00:35
Location: Kalifornija
Contact:

#15434 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Krizzia »

Meni su Essence tusevi odlicni, a jeftini.
User avatar
ptičica
Posts: 3006
Joined: 27/08/2012 10:11
Location: izmedju jave i sna...

#15435 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by ptičica »

Krizzia wrote:Meni su Essence tusevi odlicni, a jeftini.
Jeftini jesu, ali bas odlicni i nisu. Meni je najbolji tus bio Pupa, ali vise ga ne uvoze kod nas. :(
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#15436 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by nera18 »

meni deborah sa klasicnom mekanom cetkicom, vodootporni :)
na kraju dana ga "odlijepim" s oka :)
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#15437 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by manekenka u penziji »

Ja sam imala lancomov, ali ne znam je li bio vodootporan.
Srkletila me prvo četkica koja je mekana, pa moram biti jako pažljiva pri nanošenju da ne bih izgledala kao da imam dva oka različite rase.
Drugo, kad se nanese može se skinuti u jednom potezu, tj.odljepiti i onda nekako popuca na kapku i imam rupice tamo gdje bi trebala biti fina linija koja mi svaki put oduzme vise živaca i vremena nego bi trebalo.
Sad koristim samo olovku, jer mi je tuš zbog ovog omrzao.
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#15438 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin »

Meni je najbolji tus za oci u olovci- REVELIQUE, sad je snizen u CMu na 4 KM...traje bas dugo i ne trusi se sa ociju, ne odljepljuje se kao ostali itd...
Dobar mi je bio i MISS Sporty ali se poceo doslovno odljepljivati sam...
User avatar
Kona__
Posts: 667
Joined: 10/07/2006 13:55

#15439 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Kona__ »

Tus rimmel glam eyes, the best.
Image
User avatar
zubi
Posts: 6230
Joined: 16/07/2009 00:27

#15440 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by zubi »

Kona__ wrote:Tus rimmel glam eyes, the best.
Image
:thumbup:
User avatar
ptičica
Posts: 3006
Joined: 27/08/2012 10:11
Location: izmedju jave i sna...

#15441 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by ptičica »

Kona__ wrote:Tus rimmel glam eyes, the best.
Image
Davno sam koristila ovaj, dobar je, jedina mana mu je bila sto ima onu mekanu cetkicu.
Je li i sad isto?
User avatar
VenomousV
Posts: 13244
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#15442 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by VenomousV »

Image

meni je ovaj najbolji :D
Ivonn
Posts: 24
Joined: 05/03/2014 08:17

#15443 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Ivonn »

kiki-miki wrote:Oriflame tuš ništa ne valja.Lahko se nanosi da,ali postojanost nula bodova.

Koji je najbolje?
Ja sam ih dosta isprobala jer mi je tuš uz maskaru neizostavni dio šminke, dakle:

1. Bourjois Liner Feutre - najbolji drogerijski tuš, lako se nanosi jer je u obliku flomastera, intenzivna crna boja, postojan jako jako dugo, ne razmazije se, lako se skida...cijena mašala ali opravdana :-D

2. ARTDECO Long Lasting Liquid Liner - sve isto vrijedi kao i za broj 1. samo što je oblik flomastera tanji i rekla bih da boja nije baš toliko intenzivna a cijena duplo manja.
User avatar
lemniskata
Posts: 303
Joined: 25/07/2012 18:48
Location: Sarajevo

#15444 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by lemniskata »

meni je ovaj odličan bio. lahko se skida, kao naljepnica a nema straha da će se obrisati od suza ili znoja

Image
User avatar
Zovem se Zelena
Posts: 3461
Joined: 23/09/2010 13:17

#15445 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Zovem se Zelena »

Ima li se u Sarajevu negdje kupiti kozmetičko koferče :mrgreen: ali sa šminkom?!
sour cherry
Posts: 4015
Joined: 21/12/2012 20:57

#15446 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by sour cherry »

Image

Ja uzeh ovaj korektor,br.2,light rose.Odličan.

@sigma,ta Deborah CC krema je divna.Probah tester,ali nisu imali jedinicu.Prvi put da naiđem na onu lijepu svijetlu boju bez prizvuka žute,ali prodali se svi.Ostale one žute i tamne nijanse.
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#15447 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Ductus Holedocus »

ima li u cmu krema sa zastitnim 50?
Mirelas
Posts: 24
Joined: 30/01/2014 10:26

#15448 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Mirelas »

soraya93 wrote:
Mirelas wrote:
soraya93 wrote:Image

Extra , kakav ti je too faced bronzer? I meni je double wear malo pretežak . Kupila jucer sisleyev puder, prezadovoljna!
ovo nije moja sminka xd, na tu sliku sam naisla na jednom blogu..a za too faced bronzer ne sumnjam da je dobar, uzela sam juce njihovu paletu chocolate bar i I am in love <3 jos mirise na cokoladu. A gdje si kupila taj puder?
I ja sam je mislila uzet al sam odustala, nisam bas od sjenila. Vise volim stavit tuš ili olovku . A puder sam kupila u Douglasu, u Splitu, na popustu. Inače je 700kn a ja sam ga platila oko 400.
User avatar
MersY
Posts: 295
Joined: 21/12/2011 15:08

#15449 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by MersY »

Moram pohvaliti i preporučiti par stvari koje sam kupila posljednjih dana i još mi stigao paketić sa makeuparena
NYX Taupe- rumenilo savršeno
Aura Highlighter- prvi put da ubodem pravo fin highlighter koji daje lagani sjaj a ne da svjetlim ko sijalica :D
Maybeline Color Tatoo u nijansi permanent taupe savršena kremasta sjena za obrve
Revlon ruž
Image
User avatar
zubi
Posts: 6230
Joined: 16/07/2009 00:27

#15450 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by zubi »

MersY wrote:Moram pohvaliti i preporučiti par stvari koje sam kupila posljednjih dana i još mi stigao paketić sa makeuparena
NYX Taupe- rumenilo savršeno
Aura Highlighter- prvi put da ubodem pravo fin highlighter koji daje lagani sjaj a ne da svjetlim ko sijalica :D
Maybeline Color Tatoo u nijansi permanent taupe savršena kremasta sjena za obrve
Revlon ruž
Image

kako se placa na makeuparena? paypal?
Post Reply