Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#15401 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by -LIBERO- »

Pedja Kojovic wrote: Aljosu Camparu smo podrzali jer je, po nama, bio bolji od kandidata SBB-a, g. Cibukcica.
SDP-u smo sugerisali i ostavili do pocetka sjednice mogucnost da kandiduje zamjenike ali su oni to odbili jer ih, kako su rekli, zanima samo "paket", dakle, samo ukoliko imaju i gradonacelnika i zamjenike.
Taman pomislim, pozelim :D , da ne ulazim u daljnju raspravu, i onda jednostavno moram.

Pedja, da li znas, a znam da znas jer svakako nisi neko od neinformisanih, ko je majka i na kojoj poziciji, i ko je brat i na kojoj poziciji, Aljosi?

Da li si svjestan da ste svojim presutnim izglasavanjem i njega, podrzali logiku nepotizma i familijarne povezanosti, koju SDA dugogodisnje hrani i praktikuje.

Zasto ste trazili od SDP-a da predlozi adekvatnog pojedinca za mjesto zamjenika? Sto vi niste predlozili adekvatnog pojedinca?? Kakvo vam je to opravdanje, naivno, djecije..parafraziram"...eto mi molili SDP da podrze nekog adekvatnog, oni nisu, pa smo mi (kao) morali podrzati ovog iz SDA..eto sta da radimo :zzzz: :lol: "

Cestitka na podrsci pri uspostavi vertikalne vlasti SDA-SDU. Nadam se da ste jako zadovoljni i ponosni na taj cin, narocito ako sve to povezemo sa trenutnom Vladom KS od strane istog tog bloka...i njihov karikaturni usvojeni budzet, i njihove raspodjele fotelja po javnim ustanovama KS, i njihovo postavljanje upravnih odbora itd. itd.

I molim te, nemoj nas pokusavati uvjeriti da gradske vlasti nemaju veze sa onim kantonalnim. Naravno da imaju, kada se na oba nivoa radi o istom koalicijskom bloku.

Samo je sreca sto na gradskom nivou nemaju ni pribliznu kolicinu, cisto zbog razine ovlasti i visine budzeta, mogucnosti da urade ovakav cirkus kao sto su uradili na nivou kantona.

Nekada se zaista, ali zaista, upitam, da li vi stvarno vjerujete u sve to sto radite...ili ste jako svjesni svakog postupka, cina i gesta, ali da ovako za javnost pomucu spinova i pakovanja u ukrasne celofane sve to pokusavate amortizovati.

Pozdrav. :thumbup:
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#15402 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by JoseMujica »

i ko je bio babuka Čampara libero...reko da te malo na izvor vrnem

al mislim da dobro u NS znaju ko je bio i ko su ostali članovi famalije s obzirom da i NS ima sad zavidan pedigre Ganića, Repovaca itd., ove zlatne mladeži redom obrazovane u inozemstvu
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#15403 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by VjecitiStudent »

Isto veče po izboru Komšića za gradonačenolnika, pita ga novinarka, "šta je presudilo u izboru između dvojice kandidata, mladost ili iskustvo"?

Komšićev iskreni odgovor je bio, "presudio je dogovor političkih stranaka", i to je naravno vrapcima na grani odavno bilo jasno.

No jedino dežurni moralisti i sad se bez ikakvog pretjerivanja može komotno reći, lažljivci iz NS, će nastaviti da nas uvjeravaju u suprotno i ublehaju o obrazovanju, stranim jezicima, itd.

Ovaj izbor su odradili ko poštena koka iz vica, do drugog kruga glasanja za gradonačelnika je došlo isključivo iz njihovog nastojanja da prikažu svim kritičarima pakta sa SDA da su oni ko fol ostali nezavisni.

Na kraju, sve što je SDA zaželjela, to je i dobila. Institucija Grada, koliko god ublehozna bila, i njegovih nekoliko desetaka miliona budžeta u sljedeće četiri godine, je sada pod njihovom punom kontrolom.
User avatar
sabina1
Posts: 8203
Joined: 24/11/2010 20:44
Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
Contact:

#15404 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by sabina1 »

-LIBERO- wrote: Nekada se zaista, ali zaista, upitam, da li vi stvarno vjerujete u sve to sto radite...ili ste jako svjesni svakog postupka, cina i gesta, ali da ovako za javnost pomucu spinova i pakovanja u ukrasne celofane sve to pokusavate amortizovati.

Pozdrav. :thumbup:
Libero, sva ta priča za javnost je vješto i vrhunski upakovana. Koliko će ih to "amortizovati" sasvim je nebitno.
Naša Stranka je postala jedna od pet,deset,sto........
Sigurna sam da su ponosni na sebe.
Pozdrav
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#15405 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by JoseMujica »

Dragi Djape,

pošto svi ovdena nešto tebe pitaju evo sam i ja odlučio se na taj iskorak. Ponukalo me na taj korak cjelodnevno gledanje one Skupćine Kurtona Sarajevo od neki dan, pod teškom zuboboljom i visokom temperaturom, ijako za te i ote visoke politike nijesam.

Elem, da u slijedećem koraku prijeDžem na stvar. Gledan tad, i ugledah, Esu Radeljaša, kako šjedi u visokijem klupama našim. Neću lagati, osvojio me je, kako svojom korpulentnom i gotovo kubističkom pojavom, tako i elohvnecijom koja prozilazi iz samoga duha našeg narodnog.

Al kako gledam našeg Esu preko njegove glave, teškom mukom doduše, spazih i tebe Djape, kako u vrhu redova sjediš i pred tobom, iztureno, ono prkno s ugrizenom delišec jabukom, lap-top.... iMac.... jal kako se već zove :? .

Neću ovdje elaborirati vezu izmeđ jabuka, žena i iskonskoga grijeha vaskolikog čovječanstva, al hoću da priupitam (što već i jesam, al odgovora ne dobih) dal se tu radi o službenom jal privatnom lap-topu?

Poduzimam ovaj korak i pitam ovo pitanje s obzirom na općeznanu ljubav našijeh narodnih tribuna i skupih tehničkih igračaka, posebice kad ih plaća narod i đe u mlogo slučajeva stoji maksima da je bitno uzet najskuplje, pa makar i neznali za šta služi, što ne inzinuiram u tvojemu slučaju, s obzirom na revolucijonarnu informatičku pismenost koju izkazuješ vovdena po internetu. A su obzirom na bezobzirne cijene ovijeh uvoznih, američkih jabuka kineske proizvodnje, u ovim teškijem vremenima kriize mi jabuka ukazuje na iskonsku koruptivnost, pa reko da ovijem putem i javnim iskorakom razbijem te slutnje što me, ovih dana, pored zuba more.

S verom u Boga i Esu Radeljaša!

Vaš,

Jose Mujica

Maldonando, 30. marta. 2013. godine/18. džumade-l-ula 1434. godine/ 20. AdarI 5773. godine/ na dan Svetog Aleksija Čoveka božijeg/ u godini Zmije
User avatar
Asamoah Gyan
Posts: 480
Joined: 13/06/2010 19:25
Location: Sarajevo

#15406 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Asamoah Gyan »

tvsabina wrote:
-LIBERO- wrote: Nekada se zaista, ali zaista, upitam, da li vi stvarno vjerujete u sve to sto radite...ili ste jako svjesni svakog postupka, cina i gesta, ali da ovako za javnost pomucu spinova i pakovanja u ukrasne celofane sve to pokusavate amortizovati.

Pozdrav. :thumbup:
Libero, sva ta priča za javnost je vješto i vrhunski upakovana. Koliko će ih to "amortizovati" sasvim je nebitno.
Naša Stranka je postala jedna od pet,deset,sto........
Sigurna sam da su ponosni na sebe.
Pozdrav
hahahaha pa zar niste vas dvoje do juče skvirtali od oduševljenja ovom strankom i njihovom politikom?? šta je sad bilo? smiješno oca mi, a još tužnija činjenica je da ste uopšte povjerovali ovim ubleharima.
Doktor29
Posts: 1695
Joined: 07/06/2012 21:31

#15407 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Doktor29 »

[quote="JoseMujica"]i ko je bio babuka Čampara libero...reko da te malo na izvor vrnem

al mislim da dobro u NS znaju ko je bio i ko su ostali članovi famalije s obzirom da i NS ima sad zavidan pedigre Ganića, Repovaca itd., ove zlatne mladeži redom obrazovane u inozemstvu
[/quote]

Dobar pravnik kolika ja znam
Nermin123
Posts: 40
Joined: 26/01/2013 23:34

#15408 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Nermin123 »

J.Mujice, Ocito je da si ovo pisao pod jakom zuboboljom i Visokom temperaturom.Zelim ti brzo ozdravljenje.
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#15409 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Pedja Kojovic »

josemujica

Macair je privatni.

Na samom pocetku mandata i meni je, kao i svima, ponudjen sluzbeni laptop - recimo, Dell.
Medjutim, kao sto se moze vidjeti na TV prenosu na prste jedne ruke se mogu izbrojati poslanici koji tokom sjednice pred sobom imaju racunar. Kada je nedavno prof. Haveric zamjenio Danisa i postao poslanik u Skupstini otisao je da zaduzi laptop, ali su mu sluzbenici da su osim par pokvarenih svi ostali dati poslanicima. Iz daljneg saljivog razgovora sa sluzbenikom koji se time bavi ubrzo je postalo jasno da je vecina poslanika laptope zadrzi i naon isteka mandata - ukoliko je u pitanju iole kvalitetnija masina.
Cinjenica da su poslanicima podjeljeni laptopi i da se sav materijal - zahvaljujuci jednom revnosnom sluzbeniku - moze skinuti sa kantonalne internet stranice ne sprijecava SKS da nam svaku, pa i poruku od tri kucana reda - recimo, obavijest da komisija nece bit u 9 sati nego u 9:30 - salje preporucenom postom.

p.k.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#15410 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by JoseMujica »

ako je i bilo novih to su poslanici odnijeli kuci djeci da imaju za skole :D


a nećemo se još zadugo papira riješiti jer nisu do kraja rijesili pricu o elektronskom potpisu i dokumentima, tako da još e-mail nije priznat kao službeni dokument.

hebga nema pecata :lol:
rajvosa1
Posts: 787
Joined: 02/06/2008 02:04

#15411 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by rajvosa1 »

Pedja Kojovic wrote:josemujica

Macair je privatni.

Na samom pocetku mandata i meni je, kao i svima, ponudjen sluzbeni laptop - recimo, Dell.
Medjutim, kao sto se moze vidjeti na TV prenosu na prste jedne ruke se mogu izbrojati poslanici koji tokom sjednice pred sobom imaju racunar. Kada je nedavno prof. Haveric zamjenio Danisa i postao poslanik u Skupstini otisao je da zaduzi laptop, ali su mu sluzbenici da su osim par pokvarenih svi ostali dati poslanicima. Iz daljneg saljivog razgovora sa sluzbenikom koji se time bavi ubrzo je postalo jasno da je vecina poslanika laptope zadrzi i naon isteka mandata - ukoliko je u pitanju iole kvalitetnija masina.
Cinjenica da su poslanicima podjeljeni laptopi i da se sav materijal - zahvaljujuci jednom revnosnom sluzbeniku - moze skinuti sa kantonalne internet stranice ne sprijecava SKS da nam svaku, pa i poruku od tri kucana reda - recimo, obavijest da komisija nece bit u 9 sati nego u 9:30 - salje preporucenom postom.

p.k.
A kako je vama blok SDA/SDU slao ponude, e-mailom preko laptopova zaduzenih u SKS-u ili preporucenom postom preko tog sluzbenika? I jos jednom molim Boga svemoguceg da mi oprosti sto sam glasao za ove l.... i poltrone iz NS-a.
Albin Zuhric
Posts: 186
Joined: 24/12/2012 20:49

#15412 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Albin Zuhric »

rajvosa1,

Ako mislite na sve ponude koje smo dobijali, iz oba bloka, a od kojih nismo prihvatili ni jednu, na sve nacine, pozivima, porukama, na sastancima, mailom...

Zdravo.
User avatar
iz dna duše
Posts: 1396
Joined: 24/06/2008 13:38

#15413 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by iz dna duše »

Pitanje za Pedju
(izvinjavam se ako je o ovome veće pričano, iz objektivnih razloga nisam u prilici biti često na forumu): Da li smatrate da će NS-u formiranje Demokratske fronte Željke Komšića odnijeti članove i glasače.
Ja sam recimo bila dugogodišnji glasač SDP-a, i kada su postajali sve gori i gori, birala sam ih, jer sam smatrala da su, ako ništa, bar "manje zlo". Onda se pojavila NS, prvenstveno Ti i Bojan, kao najistureniji ljudi i osobe čije sam stavove od ranije pratila i cijenila....Mislila sam da ste vi prava alternativa,,,,pokazalo se da to ipak nije bio slučaj...Nakon zadnjih lokalnih izbora sam shvatila da jednostavno nemam za koga da glasam, te mi je i sam izlazak na sljedeće izbore bio upitan (a neizlazak na izbore sam uvijek ošto osudjivala). Tebe i dalje cijenim, ali nS nije više moja alternativa. Ne znam ni za Demokratsku frontu, pratim ih, Željko nam jeste svima drag i simpatičan, ali da li on može biti i jak lider, koji će pokrenuti mase i pokrenuti promjene, pred nama je...

Ponavljam pitanje: Da li u NS smatrate da će NS-u formiranje Demokratske fronte Željke Komšića odnijeti članove i glasače.?

Lijep pozdrav.
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#15414 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Pedja Kojovic »

iz dna duse

Ja pretpostavljam da ce Z.Komsic privuci mnogo glasaca centra i ljevica, pa i nasih.
Vjerovatno ce mnogi, nasi i drugi clanovi, i preci u novu stranku.

Ideologija, ljudi i nacin djelovanja te nove stranke su za sada malo poznati i to, po meni,
u ovom trenutku je prednost jer dopusta svakome da svoje licne stavove "projektuje" u njihov program.
(Svi nestrpljivo ocekuju otvaranje novog kluba i nadaju se da ce pustati bas onu muziku koju vole).

Ja se nadam da ce ljudi uspjeti odvojiti principijelno od neslaganja u detaljima i da ce Z.Komsic pred izbore imati
snaznu organizaciju koja ce biti u stanju da postane parlamentarna na svim nivoima, pa cak, iako je to izuzetno tesko, i pobijediti.

p.k.
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#15415 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Pedja Kojovic »

Pedja Kojovic wrote:iz dna duse

Ja pretpostavljam da ce Z.Komsic privuci mnogo glasaca centra i ljevica, pa i nasih.
Vjerovatno ce mnogi, nasi i drugi clanovi, i preci u novu stranku.

Ideologija, ljudi i nacin djelovanja te nove stranke su za sada malo poznati i to, po meni,
u ovom trenutku je prednost jer dopusta svakome da svoje licne stavove "projektuje" u njihov program.
(Svi nestrpljivo ocekuju otvaranje novog kluba i nadaju se da ce pustati bas onu muziku koju vole).

Ja se nadam da ce ljudi uspjeti odvojiti principijelno od neslaganja u detaljima i da ce Z.Komsic pred izbore imati
snaznu organizaciju koja ce biti u stanju da postane parlamentarna na svim nivoima, pa cak, iako je to izuzetno tesko, i pobijediti.

p.k.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#15416 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by KatarinaKosaca »

@pk pošto sam sebe citiraš pretpostavljam da želiš pitanje... pa po ovom tvom kao da naslućujem skori transfer? Imam li dobar osjećaj ili ostaješ u NS?
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#15417 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Pedja Kojovic »

katarina

Citiranje samog sebe je posljedica nepaznje ("citiraj" umjesto "uredi").
DF zelim sve najbolje jer sam misljenja, kao sto sam i izjavio nekoliko puta, da je stare stranke nemoguce nauciti novim trikovima i da ce novu politiku koja nam je neophodna moci prakticirati nove stranke i novi ljudi.
Da bi se stanje u zemlji promjenilo na bolje moraju se uraditi neke stvari koje zahtijevaju politicku hrabrost i spremnost onoga ko ih sprovodi da radeci u dugorocnom i interesu svih bude politicki kaznjen na narednim izborima.
Vazno je da se to sto se mora uraditi i uradi, a ko ce to uraditi je manje vazno.
Nisam nikada ni pomislio, niti imam namjeru, napustati NS.
Ideologija mi odgovara, a ljude sa kojima radim volim i cijenim.
To je tim za koji i igram i navijam.

p.k.
User avatar
KatarinaKosaca
Posts: 20066
Joined: 30/08/2008 17:28
Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova

#15418 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by KatarinaKosaca »

Hvala na odgovoru :wink:
User avatar
iz dna duše
Posts: 1396
Joined: 24/06/2008 13:38

#15419 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by iz dna duše »

Pedja Kojovic wrote:iz dna duse

Ja pretpostavljam da ce Z.Komsic privuci mnogo glasaca centra i ljevica, pa i nasih.
Vjerovatno ce mnogi, nasi i drugi clanovi, i preci u novu stranku.

Ideologija, ljudi i nacin djelovanja te nove stranke su za sada malo poznati i to, po meni,
u ovom trenutku je prednost jer dopusta svakome da svoje licne stavove "projektuje" u njihov program.
(Svi nestrpljivo ocekuju otvaranje novog kluba i nadaju se da ce pustati bas onu muziku koju vole).

Ja se nadam da ce ljudi uspjeti odvojiti principijelno od neslaganja u detaljima i da ce Z.Komsic pred izbore imati
snaznu organizaciju koja ce biti u stanju da postane parlamentarna na svim nivoima, pa cak, iako je to izuzetno tesko, i pobijediti.

p.k.
Hvala na odgovoru...
Na osnovu ovog odgovora meni i kasnijeg odgovori Katarini, shvatila sam šta mislite i vjerujem vam. Nadam se iskreno da će Demokratska fronta biti jedna ozbilja partija sa kojom će moći saradjivati sve dobronamjerne stranke, u kuju uključujejm i NS, a na dobrobit države i nas građana. Međutim, euforična nisam, jer, kako rekoste, idelogija koju naslućujemo, ipak nam je još nepoznata, ljudi (za mene jako bitno da se ne oslanja na već kompromitovane ljude, profesionalne "pribjeglice", koji mijenjaju partije iz ličnih interesa, a ne državnih) i način djelovanja je nešto što tek treba da vidimo...
Buraza
Posts: 11
Joined: 19/03/2013 23:28

#15420 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Buraza »

Da li je Pedja Kojović jutros bio suzdržan dok je čekao vozilo gradskog saobraćaja ili je ipak na kraju sjeo u automobil i pridružio se ekološki neosviješćenim sugrađanima? Možda će suzdržanost, ipak, biti potrebnija u trenutku kada Radeljaš totalno sjebe KCUS? :lol:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#15421 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by ultima_palabra »

Buraza wrote:Da li je Pedja Kojović jutros bio suzdržan dok je čekao vozilo gradskog saobraćaja ili je ipak na kraju sjeo u automobil i pridružio se ekološki neosviješćenim sugrađanima? Možda će suzdržanost, ipak, biti potrebnija u trenutku kada Radeljaš totalno sjebe KCUS? :lol:
Nek je nama Fikret rekao kako je on imao rješenje za GRAS, ali eto nije ga upotrijebio u dvije godine koliko je bio premijer :-)
addy_sa
Posts: 759
Joined: 06/09/2002 00:00

#15422 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by addy_sa »

Našu stranku totalno ne gotivim, ali učestvovanje u diskusijama njihovih zastupnika ovdje na forumu u meni izaziva divljenje, ako ništa, jedini su koji to rade (ne ulazim u detalje, govorim samo o principu da uporno odgovaraju i diskutuju).

Da to rade zastupnici i drugih stranaka garantovano bi bilo turbo zanimljivo :D

Takođe, kao politički projekat smatram da NS na narednim izborima nema šta da očekuje i ovo malo raje što znam da su glasali za njih su duboko razočarani (smatram, s razlogom).
privremeni
Posts: 1522
Joined: 29/07/2003 00:00

#15423 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by privremeni »

addy_sa wrote:Našu stranku totalno ne gotivim, ali učestvovanje u diskusijama njihovih zastupnika ovdje na forumu u meni izaziva divljenje, ako ništa, jedini su koji to rade (ne ulazim u detalje, govorim samo o principu da uporno odgovaraju i diskutuju).

Da to rade zastupnici i drugih stranaka garantovano bi bilo turbo zanimljivo :D

Takođe, kao politički projekat smatram da NS na narednim izborima nema šta da očekuje i ovo malo raje što znam da su glasali za njih su duboko razočarani (smatram, s razlogom).
:thumbup:
Taj sam
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#15424 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by VjecitiStudent »

Skupa izvorska voda za bogatog čovjeka na Poljinama, ručicama i Naše stranke u općini Centar ...
Projekti vodosnabdijavanja Nahoreva, Betanije, Šipa i Poljina

Po ranije usvojenoj inicijativi, Općinsko vijeće je informisano o toku realizacije projekata vodosnabdijevanja područja Nahorevo, Betanija, Šip i Poljine. Kad je riječ o vodosnabdijevanju lokaliteta Nahoreva (naselja Nahorevskih brda, Selja, Muharemovići i Nahorevo) odlučeno je da se uradi povećanje kapaciteta mreže postojećeg sistema vodosnabdijevanja (polaganje novih cijevi i izgradnja novih rezervoara) u skladu sa mogućnostima izvorišta Bijele stijene u mjestu Gradac. Urađen je elaborat istražnih radova za to izvorište i idejni projekt vodosnabdijevanja sa trasom planiranog cjevovoda i parcela za rezervoare. Izdata je urbanistička saglasnost za izgradnju i izvršena parcelacija, a u toku je rješavanje imovinsko-pravnih odnosa. Planirano je da projekt bude okončan u ovoj godini.

Projekt vodosnabdijevanja lokaliteta Betanija, Kromolj i Poljine sačinili su stručnjaci KJKP ''Vodovod i kanalizacija''. Prvu fazu izgradnje finansirala je Općina 2004. i 2005. godine. Imajući u vidu da je riječ o projektu čija se vrijednost procjenjuje na 6-7 miliona KM, planirano je da se realizira zajedno sa Kantonom Sarajevo.
http://www.centar.ba/stranica/5-redovna-sjednica
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#15425 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by JoseMujica »

oooooooooo pa kako je do sada ovo ostalo nerealizirano...jesmo čkapi od naroda...nismo imali da izdvojimo par miliončića da se elita ima đe plaknuti....

al ovo je garant neko proširenje parcelisanja elitnih brda jer ja kolko sam se uvjerio i ličnim i osobnim očima da gore ne da ima vode nego svako malo pa zenbaš

a morebit ove postojeće komunističke cijevi nisu dovoljne za bazene, kao ni odvodi za kapitalistička govna novih maconja demokakcije
Locked