SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Sanda88
Posts: 208
Joined: 05/12/2013 20:23

#15401 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Sanda88 »

sherbett wrote:
lavorpunvode wrote:
i mene su nedavno zeznuli, al nisam im nista na kasi htjela govoriti, bi mi ofirno kontam mozda je do mene :D kupovala pjenu za ksu, i vagala bi li taftovu od 6KM ili, kako je pisalo syoss koja je bila na akciji za 4KM, uzmem syossovu, kad na kasi ona mi izracuna cijenu preko 8KM :shock:

fino me zeznuse jer mi ta pjena svakako nije odgovarala, uzela sam je samo jer je bila na "akciji". pu!
:-) i ti si luda što šutiš..ako je cijena bila ispod 4KM, mora ti prodati po cijeni koja piše.
sherbett, da li ti zivis negdje na zapadu? ..jer ovo je inace pravilo svugdje. na svijetu. osim kod nas.
kod nas kaze: "ah, greska. hoces il' neces?" a ja, naravno, volim dobru svadju 8-) nekad im i prijetim da cu nazvati inspekciju :wink: "the customer is NEVER right" je moto..
User avatar
Sanda88
Posts: 208
Joined: 05/12/2013 20:23

#15402 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Sanda88 »

Loulou wrote: Drage žene, morate reagirati! Nedavno sam ovdje spominjala, ja sam prije... malo manje od dvije godine, u cm-u dobila i povrat novca jer sam bila uporna. Iza mene na kasi red, ali nije me bilo briga jer ne želim da me prave budalom za moje novce.
@Sanda88, ako si imala račun uz sebe, apsolutno ti je morala dopustiti, u najmanju ruku, zamjenu.
nije htjela ni pogledati racun! bilo me sramota za 3KM prepirati se, pogotovo kad sam bila obucena u svoje poderane jeans i dux :lol: ali sam im napisala e-mail. cisto sumjam da ce i to 'piti vode'!
User avatar
Partizzanka
Posts: 2732
Joined: 14/01/2011 09:01

#15403 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Partizzanka »

kakva vam je to kamuflazna krema, cemu sluzi kamufliranju cega? vidim da spominjete toniranu ili puder preko nje
jel to neki primer?

sjene sam vidjela da su pravo fine boje, samo jos uvijek imam nekih sjena pa cu vidjeti da sad zasad uzmem samo jednu vanilijastu ako budu imali
meni ona boja njihove baze za sjene taaaaako odgovara da je to anbilivbl
i baza mi je bila dobra samo sam je ja malo koristila pa mi se osusila :(

a ovo sto se zalite na cm same ste Boga mi krive
drzite do sebe i nemojte dozvoliti da prodavacice rade sta i kako hoce
nemojte mi reci joj lako je tebi ti si tamo tamo je druga prica i sl
kupac je uvijek upravu ma gdje se radnja odvijala ... za svoje novce nemojte dozvoliti da vas neko levati ovako ili onako
ako kazu da se ne moze vratiti neki produkt ili sl (iako nije otvoren i imate racun) trazite da vam pokazu njhov pravilnik gdje to pise, ili jos bolje trazite poslovodju prodavnice da on pokaze gdje to tako pise
u 21. stoljecu ne smije biti takvog omalovazavanja kupaca
ja znam rade one za male novce i sl ... ali i vi svoje novce posteno zaradite i imate pravo da za iste trazite maksimalnu uslugu
User avatar
Sanda88
Posts: 208
Joined: 05/12/2013 20:23

#15404 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Sanda88 »

Mirelas wrote:Extra , kakav ti je too faced bronzer? I meni je double wear malo pretežak . Kupila jucer sisleyev puder, prezadovoljna!
@Mirelas, ovaj mi je fenomenalan:
Image
Amy82
Posts: 388
Joined: 03/07/2006 10:19
Location: LaLaLand

#15405 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Amy82 »

Jutro curke, naspavale se? :)

Eh ovako, sto se tice CM-a, i ja moram reci da mi je nekako puno draze kupovat u DM-u...nekako su mi u CM neuredni, neljubazni, "seljankasti"...ali eto opet udjem ponekad jer imaju Catrice i imaju Artdeco. Nedavno sam usla u CM u Strosi, nesto su renovirali pa su im standovi fino cisti i slozeni, drasticna razlika mogu vam rec. :D U subotu usla u onaj u Robotu, uzas, oni standovi prljavi katastrofa :cry:

Artdeco - ja sam osim sjena probala i sjaj Lip Brilliance i lak za nokte - doduse kupljeno na akciji. Sjaj mi je ok, ali imala sam i boljih. Ne bih ga kupila po punoj cijeni.

Sjene su prosle sedmice bile snizene, nisam sigurna traje li to jos uvijek.

Je li neko probao njihove pudere? Kakvi su? Meni treba nesto za mjesovitu norm + T zona masnija. :trep1:
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#15406 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by manekenka u penziji »

Meni se art decove sjene krune. Da li se vama to dešava? Ne vjerujem da je do cetkice jer istom nanosim i catrice sjene i ne ostaju mi toliko po obrazima.
Možda mi je stara sjena?
User avatar
MersY
Posts: 295
Joined: 21/12/2011 15:08

#15407 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by MersY »

Meni se to isto dešava, probala sam sa raznim četkicama ali isto
EdnaMaric
Posts: 68
Joined: 16/06/2008 16:53

#15408 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by EdnaMaric »

Neko je pitao za dobru BB kremu. U CM-u od nedavno ima Mixa kozmetika. Namijenjena je i za osjetljivu kozu.
BB krema je prekrasna!! Mislim da joj je cijena oko 18 KM. Super je i milijeko za ciscenje i tonik za suhu kozu.
hanady
Posts: 181
Joined: 16/07/2012 10:55

#15409 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by hanady »

Slazem se sa prethodnim postom! Inace je MIXA kozmetika za svaku pohvalu :D
Ivonn
Posts: 24
Joined: 05/03/2014 08:17

#15410 ESI ulje čajevca

Post by Ivonn »

Ima li itko iskustva sa ESI uljem čajevca, kao 100 % čisto ulje itd...znam da ima dosta bezveznih ulja pa me zanima da li je ovo ono pravo?

Usput da pohvalim MIXA gel za tuširanje i losion za tijelo, moja koža je izrazito suha i proizvodi su pun pogodak.
User avatar
muhanata
Posts: 702
Joined: 09/11/2011 12:49

#15411 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by muhanata »

manekenka u penziji wrote:Meni se art decove sjene krune. Da li se vama to dešava? Ne vjerujem da je do cetkice jer istom nanosim i catrice sjene i ne ostaju mi toliko po obrazima.
Možda mi je stara sjena?
I meni je to problem sa njihovim sjenama, ne svim, ali mi to baš smeta. Na onom sniženju oko Nove, od 50%, kupim više sjena i dvije sjene su po tom pitanju očajne, kupovala sam i puno jeftinije sjene koje se manje krune :roll:
Zapitam se, obzirom na već ranije napisano o njihovom uvozu kozmetike sumnjivog porijekla, da nije do roka? :roll:

Uglavnom, isplati se kupiti ih samo na sniženju, mada sam kupila dvije MUA palete i stalno ubjeđujem sebe da mi ne treba toliko sjena :lol:
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#15412 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by manekenka u penziji »

Zato se ja i ne usudim bilo sta od njihove kozmetike da uzmem. Prosle godine sam nakupovala tih sjenica ali su sve kao prah... Ove godine nisam ni pomislila da ih uzimam.
Catrice sjene su mi bas super, ne samo cijenom, već i kvalitetom.
Ima li neko preporuku za olovku a da se ne razmazuje i ne silji :)
Koristim esencovu, ali nakon 4h moram brisati tragove olovke ispod očiju a stavljam je samo na gornji kapak.
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#15413 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

jeftine, pigmentirane sjene. ja imam svijetlo i tamno sivu, mint green.
http://www.nyxcosmetics.com/p-13-loose- ... hadow.aspx
Amy82
Posts: 388
Joined: 03/07/2006 10:19
Location: LaLaLand

#15414 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Amy82 »

A ima li Nyx kod nas? Ja sam to vidjala u Njemackoj u Douglasu a malo mi daleko to :lol:
User avatar
muhanata
Posts: 702
Joined: 09/11/2011 12:49

#15415 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by muhanata »

Michun wrote:jeftine, pigmentirane sjene. ja imam svijetlo i tamno sivu, mint green.
http://www.nyxcosmetics.com/p-13-loose- ... hadow.aspx

E, super su mi i NYX proizvodi, zaboravih na njih! Ovaj pigment imam ovu MOCHA nijansu i rumenilo TAUPE koje može od obrva, konturiranja, obraza, ma svega da se iskoristi :D ali sam ih dobila, nisam kupovala.

Michun, nije ti ovo trebalo! :lol:
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#15416 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

nema kod nas, ima na ebay...nije skupo uopste. isplati se naruciti.
oh, izvinte :) da nisam ja, sjetila bi se neka pametna glavica :D
User avatar
MersY
Posts: 295
Joined: 21/12/2011 15:08

#15417 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by MersY »

NYX imaš kod Jasmine sa bloga http://www.makeuparena.com/ u Tuzli u nekom tržnom centru ali ne znam kako se zove a imaju i on-line shop http://www.makeuparena.ba/index.php ja sam naručila NYX rumenilo Taupe poštarina je 4 KM
User avatar
Sanda88
Posts: 208
Joined: 05/12/2013 20:23

#15418 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Sanda88 »

MersY wrote:NYX imaš kod Jasmine sa bloga http://www.makeuparena.com/ u Tuzli u nekom tržnom centru ali ne znam kako se zove a imaju i on-line shop http://www.makeuparena.ba/index.php ja sam naručila NYX rumenilo Taupe poštarina je 4 KM
kako Taupe izgleda na licu? nekako mi tamno, kao bronzer lici.. jesi li probala ove kremaste vrste?
Image
User avatar
brown.sugar
Posts: 1133
Joined: 09/09/2013 19:32
Location: I'm a female. :D

#15419 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by brown.sugar »

Sanda88 wrote: sherbett, da li ti zivis negdje na zapadu? ..jer ovo je inace pravilo svugdje. na svijetu. osim kod nas.
kod nas kaze: "ah, greska. hoces il' neces?" a ja, naravno, volim dobru svadju 8-) nekad im i prijetim da cu nazvati inspekciju :wink: "the customer is NEVER right" je moto..
Potpis! @sherbett zivi u Zagrebu, ako sam dobro upratila, a buduci da sam cesto tamo, znam da je razlika u poslovanju trgovina u odnosu na BiH ogromna. Kao sto nam je citava drzava pravno nesredjena, tako i trgovci plove u mutnom.

@Partizzanka: Zahtijevati od CM-a pravilnik je isto kao da ga trazis od tete na pijaci. Ja sam u nekoliko navrata kontaktirala direktno upravu, svadjala se s njima argumentirano, a njihov odgovor je uvijek bio: "To nije do nas, kontaktirajte distributera.". Inspekcije su uveliko korumpirane, to svako zna, tako da se sve to svodi na jedan zacarani krug i jedino sto kupcu preostaje je da ih bojkotira.
manekenka u penziji wrote: Ima li neko preporuku za olovku a da se ne razmazuje i ne silji :)
Koristim esencovu, ali nakon 4h moram brisati tragove olovke ispod očiju a stavljam je samo na gornji kapak.
Avon Glimmerstick Diamonds (neka te ne plasi ovo Glimmer, skoro nikako nema sjaja :)). Ja je koristim otkako je izasla i uvijek u zalihi imam makar 2. Odlicne su, traju cijeli dan, ne razmazuju se i ne silje.

Image

+ 1 za Artdeco sjene, i meni se truse, i kad ih nanosim kistom i kad ih nanosim prstom, tako da mislim da to nije do roka trajanja.
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#15420 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by manekenka u penziji »

Hvala za preporuku, nema veze i da se malo sljOsti, s'a fali :lol:
Budem probala.

I nek nisam samo ja primjetila za art deco, tacno sam pomislila da sam muhanata :lol: samo mi nije jasno zašto ih većina hvali, posto ne shvatam sta je to toliko dobro u njima osim izbora boja?
Možda ja jos uvijek ne znam ocjeniti sta je dobro a sta manje dobro...(ovo govorim jer koristim zadnju godinu isto duo sjenilo, a i nisam neki "sminker" i šminku kupujem po potrebi a ne zbog hira. Ali opet, imam i este lauder paletu a i lancomovu, nije da nisam i skuplje probala...)
suspect_zero
Posts: 28002
Joined: 11/10/2008 21:45

#15421 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by suspect_zero »

To za art deco sam i ja primjetila :oops: i nisam ih bila kpila u cm-u nego u Mamčetu kada je bila akcija....ako je do roka trajanja onda je kivac Didaco, čini mi se da je on uvoznik za AD :-? :oops:
slažem se sa Manekenkom za Catrice sjenila, meni su isto super :-D i oni lakovi Evelin (iz zdjele :D ) su mi isto superiška a samo su 2,20 km 8-)
User avatar
Bambi_na_kofeinu
Posts: 1187
Joined: 04/11/2005 00:21

#15422 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Bambi_na_kofeinu »

Ja otkako koristim artdeco bazu svaka sjena mi je ista, istog intenziteta boja, i traje mi isto, essence, bourjoise, loreal, catrice, artdeco, astor, rimmel, manhattan, deborah...nikakve razlike.
Kao što ni prije baze nisam uočavala veliku razliku između nakupljanja kod skuplje bourjoise ili jeftine rimmel.
Kad se osvijestih oko toga kupovina mi je postala mnogo jednostavnija i ekonomičnija.

Jedino što mi se pokazalo kao totalno bezveze je neka s-he sjena i jedna manhattan nijansa, mono sjenilo, koje se trunilo u čitavim mrvicama.
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#15423 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by nera18 »

@brown.sugar - ja sam shuper shock olovkom zadovoljnija puno , ne znam dal si probala, u gelu je i ipak nema sjaja u odnosu na ove koje jesu odlicne u odnosu na to koliko kostaju, prosjek 5 KM ovisno od kampanje :)
i da ne saljem 92921 pp-a, djevojke koje su narucile avon, u petak dolazi :)

vezano za olovke, najbolje koje sam do sad koristila su mi clarinsove, bukvalno mi stoje od jutra do sutra, malo su tvrdje, al fixiraju se super :)
User avatar
brown.sugar
Posts: 1133
Joined: 09/09/2013 19:32
Location: I'm a female. :D

#15424 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by brown.sugar »

@nera18: Znam za tu SuperShock olovku, htjedoh je uzeti prije par mjeseci, ali nije je bilo u ponudi, a sad imam 3 Glimmerstick pa dok njih potrosim. Super vijest da je opet aktuelna, hvala! :wink:
BJB
Posts: 4599
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#15425 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Meni su suzile oci od svakog koji su djevojke/zene ovdje preporucile, i na kraju sam kupila ovaj online i nisam se pokajala..
Image skup je i malo ga dodje za te pare, ali je neunistiv. Beautybloggerice se hvale nekim flormar, nisam probala i ne znam kakav je.
Post Reply