SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Lokalna dešavanja, politički život, medijska scena, sve o glavnom gradu BiH i okolini od jutra do mraka.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
shalla
Posts: 9496
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#15401 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by shalla »

https://www.facebook.com/amiralic412

Ovo je izgleda poginuli :sad:
Nađoh ga u prijateljima kod ovog Ferida...

Tugo moja...
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#15402 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Jimmy McNulty »

Što neko napisa, momak u crvenoj majici je vjerovatno bio vozač crnog Audija. Ne možeš iz onakve nesreće izać' nepovrijeđen da jebe rak raka.
splinter
Posts: 8702
Joined: 08/10/2011 12:28

#15403 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by splinter »

Nevjerovatno kakva gluposti nećeš pročitati ovdje, od toga da je pukao na varu do toga da je vozač netaknut i išetao iz auta. Istraga će ustvrditi šta je zapravo bilo i pod kakvim okolnostima se desila ova tragedija. Ja sam samo napisao vezano za ovaj slučaj da je tržište polovnih automobila preplavljeno sastavljanim autima i da sam se lično uvjerio pa nek svak vodi računa kad kupuje. Niko nije spominjao da je to u ovom slučaju uzrok ičega. Da se razuijemo pod uslovom da je bri brzini od recimo 250 km/h zaždio u onaj beton, raspao bi se na komade pa da je jako izašao s proizvodne trake, to nije sporno.
el_Norte
Posts: 142
Joined: 18/06/2012 19:11

#15404 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by el_Norte »

hrle1976 wrote:Zar nije negdje u Srednjoj Bosni, neko mjesto kod Travnika, mislim lani, neki BMW se isto tako zapuco u ogradu kod mosta i doslovno presjeko auto u dva. Isto jedan prezivio a jedan na licu mjesta stradao?
Jeste ono ja mislim kad je neko proletio na cestu koja je još bila u izgradnji i zabio se u betonski blok.
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#15405 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by hrle1976 »

el_Norte wrote:
hrle1976 wrote:Zar nije negdje u Srednjoj Bosni, neko mjesto kod Travnika, mislim lani, neki BMW se isto tako zapuco u ogradu kod mosta i doslovno presjeko auto u dva. Isto jedan prezivio a jedan na licu mjesta stradao?
Jeste ono ja mislim kad je neko proletio na cestu koja je još bila u izgradnji i zabio se u betonski blok.
Na ovo sam mislio ali doduse ovo ima nekoliko godina (3 godine)

Kako je potvrđeno iz MUP-a SBK, nesreća se desila u ulici Stjepana Radića nakon što je vozač BMW-a udario u ogradu mosta na rijeci Lašvi.

Vozilom je upravljao Z. T. (1986), a smrtno je stradao suvozač V. H. (1985) iz Jajca. Vozač je prevezen u bolnicu u Novu Bilu gdje mu se pruža pomoć.
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#15406 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

BadBoy wrote:Meni uopšte nije sporno da se A8-ica prepolovila. Nekako mi ima logike, dugo je auto, a možda je čak i dizajniran da se tako prepolovi ali da prostori za putnike ostanu netaknuti.

Ali da iz nesreće od 200+ km/h izađeš na nogama i bez ogrebotine... Ne znam. Čak je i ona djevojka što je preživjela u sličnoj nesreći kad je onaj frajer iz Švedske isto ovako prepolovio A8-icu (mislim da je 2010. bila) imala ozbiljnijih povreda.

P.S. INSTAGRAM JE NAJVEĆE ZLO POST-DAYTONSKE BiH.
Hajde ovo svije dovedi u istu ravan. Čuj da se prepolovi a da prostor za putnike ostane netaknut...mislim stvarno
User avatar
muha_sa
Posts: 140349
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#15407 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by muha_sa »

Jimmy McNulty wrote:Što neko napisa, momak u crvenoj majici je vjerovatno bio vozač crnog Audija. Ne možeš iz onakve nesreće izać' nepovrijeđen da jebe rak raka.
momak u crvenoj maici je vozac

sad pogledah snimak što su se snimali u vožnji
User avatar
shalla
Posts: 9496
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#15408 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by shalla »

muha_sa wrote:
Jimmy McNulty wrote:Što neko napisa, momak u crvenoj majici je vjerovatno bio vozač crnog Audija. Ne možeš iz onakve nesreće izać' nepovrijeđen da jebe rak raka.
momak u crvenoj maici je vozac

sad pogledah snimak što su se snimali u vožnji
Gdje ima taj fucking snimak?
User avatar
AhmetShabo
Posts: 3051
Joined: 03/03/2011 09:12

#15409 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by AhmetShabo »

muha_sa wrote:
Jimmy McNulty wrote:Što neko napisa, momak u crvenoj majici je vjerovatno bio vozač crnog Audija. Ne možeš iz onakve nesreće izać' nepovrijeđen da jebe rak raka.
momak u crvenoj maici je vozac

sad pogledah snimak što su se snimali u vožnji
gde si pogledo snimak?
User avatar
muha_sa
Posts: 140349
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#15410 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by muha_sa »

shalla wrote:
muha_sa wrote:
Jimmy McNulty wrote:Što neko napisa, momak u crvenoj majici je vjerovatno bio vozač crnog Audija. Ne možeš iz onakve nesreće izać' nepovrijeđen da jebe rak raka.
momak u crvenoj maici je vozac

sad pogledah snimak što su se snimali u vožnji
Gdje ima taj fucking snimak?
poslo mi prijatelj na mobitel--al ga ne znam postavit na forum

a nije ni fer postavljat :-) ipak je jedan mlad život ugašen :(

na snimku se vidi vozac u crvenoj maici
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#15411 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by hrle1976 »

zateznistub wrote:
BadBoy wrote:Meni uopšte nije sporno da se A8-ica prepolovila. Nekako mi ima logike, dugo je auto, a možda je čak i dizajniran da se tako prepolovi ali da prostori za putnike ostanu netaknuti.

Ali da iz nesreće od 200+ km/h izađeš na nogama i bez ogrebotine... Ne znam. Čak je i ona djevojka što je preživjela u sličnoj nesreći kad je onaj frajer iz Švedske isto ovako prepolovio A8-icu (mislim da je 2010. bila) imala ozbiljnijih povreda.

P.S. INSTAGRAM JE NAJVEĆE ZLO POST-DAYTONSKE BiH.
Hajde ovo svije dovedi u istu ravan. Čuj da se prepolovi a da prostor za putnike ostane netaknut...mislim stvarno
Stari je to trik sa varenjem dva auta u jedno. Ne vari se karaserija vec imas onih koji sjebu auto ispod. Nadjes isti model u udesu koji je bio. Kupis ga za nikakve pare. I dignes svoju karaseriju. Zavaris i picimo. To sto ako si haj go uradio to je druga stavr. U pravim drzavama to nije moguce u bih ti tehnicki su manje vise po principu koliko para toliko muzike. Auto se prepolovilo upravo iz tog razloga.

Ovaj Porsche je udario u stub sa brzinom od oko 180-200km/h pa nije se prepolovio.
Image
User avatar
shalla
Posts: 9496
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#15412 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by shalla »

I baš snimka današnje vožnje? Crnjak jebemu majku, pa čemu, čemu jebeno jurcanje iz dana u dan :sad:
Ja sad išao na GO, sve po autoputu, Italija, Hrvatska, jbt stisnem na 150 pa se već ne osjećam ugodno i smanjujem...

Užas, užas...
User avatar
Jimmy McNulty
Čiča Gliša
Posts: 6520
Joined: 11/04/2012 11:32

#15413 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Jimmy McNulty »

Da ima pravde tom momku u crvenoj majici bi danas bio zadnji dan na slobodi. Ovako... daj Bože. Pogotovo ako je parali.
User avatar
Matzan
Posts: 7049
Joined: 16/01/2015 13:25

#15414 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Matzan »

Polako, nije ni uviđaj gotov.
A, čim je smrtni ishod a vozač preživio teško da neće ići u zatvor.
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#15415 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by hrle1976 »

shalla wrote:I baš snimka današnje vožnje? Crnjak jebemu majku, pa čemu, čemu jebeno jurcanje iz dana u dan :sad:
Ja sad išao na GO, sve po autoputu, Italija, Hrvatska, jbt stisnem na 150 pa se već ne osjećam ugodno i smanjujem...

Užas, užas...
Razlika je u tom sto ima ljudi koji znaju voziti sa brzinom od 200km/h u uslovima gdje to dopustaju i ljudi koji misle da znaju na cestama gdje to jednostavno nije izvodljivo bez velikog rizika kao na zlaost ovaj koji se danas dogodio.

Ja imam jarana koji na cestama vozi po propusu a na zatvorenoj traci u krivinu ulazi sa 200km/h ko ti sa 30km/h. Ali on nema kompleks da se kurci na javnoj cesti i ako bi mogao bolje od nas to da radi bar 100x.
Naslovnica
Posts: 35420
Joined: 20/03/2013 15:38

#15416 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Naslovnica »

Dešavalo mi se da me retardi obilaze zaustavnom, na čistu miru. Sve OK dok niko nedužan ne nastrada, ovih mi sekunde nije žao. Što su tražili to su i dobili. Šta ću, valjda mi je pun qratz furača, bruda i influenserki, gledam samo svoju porodicu i sebe. Normalnim ljudima se ovo nikada ne bi desilo, pogotovu ne sa ovako sigurnim autom.
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#15417 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by hrle1976 »

Matzan wrote:Polako, nije ni uviđaj gotov.
A, čim je smrtni ishod a vozač preživio teško da neće ići u zatvor.

Cisto sumnjam da ce, znas li ko mu ja majka?
splinter
Posts: 8702
Joined: 08/10/2011 12:28

#15418 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by splinter »

hrle1976 wrote:
Matzan wrote:Polako, nije ni uviđaj gotov.
A, čim je smrtni ishod a vozač preživio teško da neće ići u zatvor.

Cisto sumnjam da ce, znas li ko mu ja majka?
Znamo, uspješna poduzetnica
User avatar
shalla
Posts: 9496
Joined: 31/01/2006 09:12
Location: so close no matter how far

#15419 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by shalla »

...
User avatar
hrle1976
Posts: 4899
Joined: 20/12/2011 01:36
Location: Praha, Czech Republic

#15420 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by hrle1976 »

splinter wrote:
hrle1976 wrote:
Matzan wrote:Polako, nije ni uviđaj gotov.
A, čim je smrtni ishod a vozač preživio teško da neće ići u zatvor.

Cisto sumnjam da ce, znas li ko mu ja majka?
Znamo, uspješna poduzetnica

Yup cak mislim da mali nije ni drzavljan BiH, vec Slovenije ili HR.
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#15421 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by zateznistub »

hrle1976 wrote:
Stari je to trik sa varenjem dva auta u jedno. Ne vari se karaserija vec imas onih koji sjebu auto ispod. Nadjes isti model u udesu koji je bio. Kupis ga za nikakve pare. I dignes svoju karaseriju. Zavaris i picimo. To sto ako si haj go uradio to je druga stavr. U pravim drzavama to nije moguce u bih ti tehnicki su manje vise po principu koliko para toliko muzike. Auto se prepolovilo upravo iz tog razloga.

Ovaj Porsche je udario u stub sa brzinom od oko 180-200km/h pa nije se prepolovio.
Image
Ma to veze sa ovim sto sm ja napisao, raspad konstrukcije se nije desio iz razloga varenja vise različitih auta u jedno (ako se to u ovom slučaju upišete radi o tome) nego sto je konstrukcija pod određenim uglovima zarila u statičnu, čvrstu prepreku, moj komentar je bio opaska ma cirkus koji ovaj napisao čuj dizajnirano da se prepolovi ali da prostor za putnike ostane netaknut

Mislim stvarno smješno šta ljudi pišu
User avatar
Matzan
Posts: 7049
Joined: 16/01/2015 13:25

#15422 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Matzan »

hrle1976 wrote:
Matzan wrote:Polako, nije ni uviđaj gotov.
A, čim je smrtni ishod a vozač preživio teško da neće ići u zatvor.

Cisto sumnjam da ce, znas li ko mu ja majka?

Vjerovatno neka žena.

Jesam li pogodio?
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#15423 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

muha_sa wrote: Vesna Vulovic preživjela pad aviona sa 10 000 metara
Jes al' znaš u kakvom stanju je bila, polomljena sva, sa jedva primejtnim pulsom...itd. Čisto sumjam da je ovaj vozač mogao odmah stai na noge...možda šok ali opet malo vjerovatno jer pri takvoj brzini i udarcu nastaju takve unutrašnje ozljede da se gotovo svi organi pomjeraju od inercije. Jednostavno te ubije brzina ako te ne zgužva lim. Ne sjećam se više koliku ono maksimalnu G silu može podnjeti zdrav organizam odrasle osobe? :?
Last edited by Drvosjeca iz Dejcica on 25/09/2017 20:52, edited 1 time in total.
User avatar
muha_sa
Posts: 140349
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#15424 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by muha_sa »

Drvosjeca iz Dejcica wrote:
muha_sa wrote: Vesna Vulovic preživjela pad aviona sa 10 000 metara
Jes al' znaš u kakvom stanju je bila, polomljena sva, sa jedva primejtnim pulsom...itd. Čisto sumjam da je ovaj vozač mogao odmah stai na noge...možda šok ali opet malo vjerovatno jer pri takvoj brzini i udarcu nastaju takve unutrašnje ozljede da se gotovo svi organi pomjeraju od inercije.
odakle je pala dobro je nisu metlom kupili :-)

eno vozaca na slici--u crvenoj maici pa ti procjeni jel povrijedjen il jok
MensurM
Posts: 4193
Joined: 04/10/2015 00:19

#15425 Re: SARAJEVO - CRNA HRONIKA Vol. 5

Post by MensurM »

Izgleda da je stvarno on u crvenoj majici...

Neki od svjedoka ovog nemilog događaja tvrde da je uzrok nesreće neprilagođena vožnja uslovima saobraćaja. Vozač Audija također je bio vidno šokiran. Gledajući u prizor koji nikoga ne može ostaviti ravnodušnim i svog prijatelja kako krvav i mrtav leži na cesti čuvao se za glavu. Nije imao snage govoriti. .

Pročitajte više na: http://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/305 ... duje-uzrok
Post Reply