Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Optimus09
Posts: 3717
Joined: 27/11/2017 06:48
Location: Berlin

#15376 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Optimus09 »

Ja se nadam da ce NK pobijediti,vec 7 sezona putuju i onda da ispuse :lol:
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#15378 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by bunk »

Tic
NightWatchMember
Posts: 203
Joined: 10/03/2019 14:01

#15379 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by NightWatchMember »

90minut wrote:
karanana wrote:Pa najrealnija opcija bi i bila pobjeda night kinga.
Medjutim sumnjam da ce se to desiti. Serija definitivno nema onaj shmek iz prvih sezona gdje ni dobri momci uopste nisu bili zasticeni.
Zadnjih par sezona se vratilo na standard da dobri momci pobjedjuju i zive. I zato mislim da se najrealnija opcija nece desiti nego da ce neko nekako savladati night kinga. To je taj neki bittersweet gdje nece night king uzeti.
Ne zele nervne slomove, ubistva i samoubistva.
Nakon vjencanja to je bio najlogičniji tok dešavanja.

Da su još nekog ubili poput Arye, Sanse ili Jona tad bi i oficijalno usrali seriju do maksimuma..
OK Arja, Sansa ili tako neko, ali pošteđeni su i manje bitni likovi. Šta bi falilo da je npr Tormund poginuo iza zida ili Bron u napadu zmajeva? Čime oni tačno doprinose priči? Jedino što su njihove doskočice popularne, pa eto, neka ih još. Mormont je mogao odavno skončati, čak i Tirion. Šta su bitno uradili u prošloj sezoni?
1Dante1
Posts: 4226
Joined: 21/07/2012 20:09
Location: GB
Contact:

#15380 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by 1Dante1 »

Hoce li epizoda biti dostupna na HBO GO odmah nakon emitiranja, recimo oko 5 ujutro?
User avatar
Capajebo
Posts: 22028
Joined: 15/03/2012 02:47
Location: Berzakh bb

#15381 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Capajebo »

Ma biće na torrentima prije nego i završi epizoda :mrgreen:
Alminjo
Posts: 44
Joined: 27/05/2017 11:02

#15382 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Alminjo »

Napokon, dočekali smo..
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#15383 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by 90minut »

NightWatchMember wrote:
90minut wrote:
karanana wrote:Pa najrealnija opcija bi i bila pobjeda night kinga.
Medjutim sumnjam da ce se to desiti. Serija definitivno nema onaj shmek iz prvih sezona gdje ni dobri momci uopste nisu bili zasticeni.
Zadnjih par sezona se vratilo na standard da dobri momci pobjedjuju i zive. I zato mislim da se najrealnija opcija nece desiti nego da ce neko nekako savladati night kinga. To je taj neki bittersweet gdje nece night king uzeti.
Ne zele nervne slomove, ubistva i samoubistva.
Nakon vjencanja to je bio najlogičniji tok dešavanja.

Da su još nekog ubili poput Arye, Sanse ili Jona tad bi i oficijalno usrali seriju do maksimuma..
OK Arja, Sansa ili tako neko, ali pošteđeni su i manje bitni likovi. Šta bi falilo da je npr Tormund poginuo iza zida ili Bron u napadu zmajeva? Čime oni tačno doprinose priči? Jedino što su njihove doskočice popularne, pa eto, neka ih još. Mormont je mogao odavno skončati, čak i Tirion. Šta su bitno uradili u prošloj sezoni?
Da ima logike Bron i Mormont su mogli komotno pod mač.

A sto se tice Tiriona uvjeren sam u glavi pisca da je najsigurniji od svih da preživi na kraju i to sam mrtav ozbiljan kad kazem. :D
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65945
Joined: 03/08/2010 19:04

#15384 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by kakavdanakneiskustvu »

ako se desi da night king pobijedi,zar ima logike da bilo ko ostane ziv?
Concord
Posts: 956
Joined: 14/12/2017 15:51

#15385 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Concord »

kakavdanakneiskustvu wrote:ako se desi da night king pobijedi,zar ima logike da bilo ko ostane ziv?
Onaj ko se okrene prema Essosu i put putuje Latif-aga.
NightWatchMember
Posts: 203
Joined: 10/03/2019 14:01

#15387 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by NightWatchMember »

Ja ipak mislim da će rat sa WW biti završen u trećoj epizodi i samim tim da će živi pobjediti. Ipak je to najveća bitka u istoriji TVa. Ako bi pobjediti WW-i, šta bi bio ostatak sezone? Osvajanje Kings Lendinga? Teško. Ili opcija da pobjedi Džon i ekipa, ali samo bitku, a ne rat. Onda ostatak sezone WW-i se pregrupišu i Jovo-nanovo. Ni to mi nije realistično. Mislim da je drugi dio sezone rješavanje stvari među živima.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#15388 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by 90minut »

Isto ono što rijetki uzimaju u obzir jeste to da me ne bi cudilo sekunde da na kraju bude neki cliffhanger uvod u novu sezonu..
User avatar
banjaluka078
Posts: 13169
Joined: 16/01/2007 23:38

#15389 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by banjaluka078 »

90minut wrote:Isto ono što rijetki uzimaju u obzir jeste to da me ne bi cudilo sekunde da na kraju bude neki cliffhanger uvod u novu sezonu..
Nema nove sezone.
User avatar
ZyzzSar
Posts: 2450
Joined: 08/04/2017 02:14
Location: Sarajevo

#15391 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by ZyzzSar »

gdje je moguce gledat veceras, neki link?
kakavdanakneiskustvu
Posts: 65945
Joined: 03/08/2010 19:04

#15392 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by kakavdanakneiskustvu »

na HBO ako imas HBO
User avatar
pici
Posts: 46361
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#15393 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

Image


jebote jos malo... napokoM
User avatar
karanana
Posts: 50761
Joined: 26/02/2004 00:00

#15394 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by karanana »

A znaci znamo da treca epizoda donosi veliku bitku?
Jel za winterfell?
Pa zavisi ko pobjedi u toj bitci sta ce se desavati dalje u zadnje 3. Nesto ne mogu vjerovat da ce walkersi popusiti vec na winterfellu.
User avatar
pici
Posts: 46361
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#15395 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by pici »

19 May 2019 Episode #8.6... zadnja :(


Miguel Sapochnik, rezirao je ovu trecu i petu epizodu osme sezone a inace je izrezirao, Battle of the Bastards, The Winds of Winter, koje su dobile visoke ocjene prva po fantasticnim bitkama i druga sa kumovskom atmosferom kad cersei ubija sve svoje neprijatelje u septi... David Nutter rezira 1, 2 i 4 epizodu inace poznat po rezijskom palicom serije crvenog vjencanja iliti ga, The Rains of Castamere i voznja cersei ulicamadubrovnika gola i ponizena shame, shame iliti ga, Mother's Mercy... znaci dva odlicna rezisera i nebi trebalo biti fule, jedino ona dvojica pedera reziraju zadnju sestu epizodu...
polacijela
Posts: 364
Joined: 24/04/2012 13:39

#15396 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by polacijela »

NightWatchMember wrote:Ja ipak mislim da će rat sa WW biti završen u trećoj epizodi i samim tim da će živi pobjediti. Ipak je to najveća bitka u istoriji TVa. Ako bi pobjediti WW-i, šta bi bio ostatak sezone? Osvajanje Kings Lendinga? Teško. Ili opcija da pobjedi Džon i ekipa, ali samo bitku, a ne rat. Onda ostatak sezone WW-i se pregrupišu i Jovo-nanovo. Ni to mi nije realistično. Mislim da je drugi dio sezone rješavanje stvari među živima.
Negdje vidjeh da su ovo naslovi:
1. Winter is Here
2. The Rightful Queen
3. Winterfell
4. Exodus
5. Ice and Fire
6. A Dream of Spring

Po naslovu 4. epizode Winterfell pada i povlače se prema jugu
Concord
Posts: 956
Joined: 14/12/2017 15:51

#15397 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Concord »

polacijela wrote: Negdje vidjeh da su ovo naslovi:
1. Winter is Here
2. The Rightful Queen
3. Winterfell
4. Exodus
5. Ice and Fire
6. A Dream of Spring

Po naslovu 4. epizode Winterfell pada i povlače se prema jugu
1. Zakuhavanje i uvod u citavo sranje
2. Napeta previranja medju ljudima, ko je prava kraljica kralj ovo ono
3. Najduza bitka (sudeci po medijima), krkljanac, zajeb i povlacenje ljudi sudeci po naslovu 4
4. Bjezanija iltiga stratesko povlacenje negdje ne jug, mozda do Kings Landinga
5. Ultimativni tj. zadnji okrsaj leda i vatre, odredjivanje pobjednika i stavljanje tacke na borbu zivog i mrtvog
6. Zavrsni odnosi medju likovima i njihovim pozicijama, definisanje kraja serije i neko nostalgicno sranje o nadi za krajem zime i pocetkom proljeca
NightWatchMember
Posts: 203
Joined: 10/03/2019 14:01

#15398 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by NightWatchMember »

Onda eventualno da drugi dio borbe, u petoj epizodi, između živih i mrtvih bude samo sudar NK i Džona, npr. i/ili neki Brenov majndfak. Čisto sumnjam da ima prostora za još jednu veliku bitku.
Concord
Posts: 956
Joined: 14/12/2017 15:51

#15399 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Concord »

Da, neka manja bitka, mozda cak i duel, ali posljednji.
Coconut
Posts: 175
Joined: 25/06/2012 19:16
Location: Sarajevo

#15400 Re: Game of thrones (zabranjeni spoileri!)

Post by Coconut »

ZyzzSar wrote:gdje je moguce gledat veceras, neki link?

123tvnow.com/watch/hbo/
Post Reply