Kupila sam poklon tamo ,nimalo jeftin,set parfem i parfemska krema ,i zamolim da se upakuje .Radnica je uzela set iza onog sto je bio izlozen i dodala drugoj da ga upakuje. Napomenula sam samo da odlijepe cijenu ako je na pakovanju i razgledala nesto po drugoj polici ,dok je ova to umotavala. Zapakovala je predivno,svaka joj cast na tome ( cijenim kad su radnici na pakovanju kreativni i imaju ukusa ) .Poklon sam dala osobi kojoj je bio namjenjen i bila prisutna kada se otpakivao . Ljudi moji,ona prozirna plastika na poklopcu je bila toliko prljava ,crna,smedja ,mutna ,na donjoj strani kutija izgrebana i ostecena kao da je neko nogama sutao po prasini. Toliko me bilo stid !
SMINKA oliti MAKE-UP
Moderator: anex
- Queen_of_hearts
- Posts: 714
- Joined: 17/02/2013 23:05
#15376 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Moram i ja da se pridruzim kritikama na racun CM-a
Kupila sam poklon tamo ,nimalo jeftin,set parfem i parfemska krema ,i zamolim da se upakuje .Radnica je uzela set iza onog sto je bio izlozen i dodala drugoj da ga upakuje. Napomenula sam samo da odlijepe cijenu ako je na pakovanju i razgledala nesto po drugoj polici ,dok je ova to umotavala. Zapakovala je predivno,svaka joj cast na tome ( cijenim kad su radnici na pakovanju kreativni i imaju ukusa ) .Poklon sam dala osobi kojoj je bio namjenjen i bila prisutna kada se otpakivao . Ljudi moji,ona prozirna plastika na poklopcu je bila toliko prljava ,crna,smedja ,mutna ,na donjoj strani kutija izgrebana i ostecena kao da je neko nogama sutao po prasini. Toliko me bilo stid !

Kupila sam poklon tamo ,nimalo jeftin,set parfem i parfemska krema ,i zamolim da se upakuje .Radnica je uzela set iza onog sto je bio izlozen i dodala drugoj da ga upakuje. Napomenula sam samo da odlijepe cijenu ako je na pakovanju i razgledala nesto po drugoj polici ,dok je ova to umotavala. Zapakovala je predivno,svaka joj cast na tome ( cijenim kad su radnici na pakovanju kreativni i imaju ukusa ) .Poklon sam dala osobi kojoj je bio namjenjen i bila prisutna kada se otpakivao . Ljudi moji,ona prozirna plastika na poklopcu je bila toliko prljava ,crna,smedja ,mutna ,na donjoj strani kutija izgrebana i ostecena kao da je neko nogama sutao po prasini. Toliko me bilo stid !
- ladyblue18
- Posts: 22380
- Joined: 24/12/2006 22:57
- Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status
#15377 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Vala i nije basmanekenka u penziji wrote:Ja sad kako sam brzinski proletila kroz dm i cm, mislim da sam na dosta proizvoda primjetila bolju cijenu u dm-u. Možda sam još bila pod utiskom neprofesionalnosti iz cm-a...
Inace ja nemam kritika osim vec pomenute situacije oko bodova i kartice prosle godine.
U svakom slucaju su mi drazi od DM-a jer nas DM je valjda jedini koji jos nema one kartice, bilo je receno u januaru ove godine i nista od toga...
- manekenka u penziji
- Posts: 4000
- Joined: 03/07/2013 08:37
#15378 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Kažem ja, garant sam ljuta gledala cijene
Bas cu jedan dan da se zarovim postenski, svakako moram obaviti veću kupovinu.
- Nisrin
- Posts: 5495
- Joined: 26/04/2009 15:40
- Location: Bistrik, RajvoSA
#15379 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
manekenka u penziji wrote:Kažem ja, garant sam ljuta gledala cijeneBas cu jedan dan da se zarovim postenski, svakako moram obaviti veću kupovinu.
Bude jeftinih stvari i u DMu i CMu, zavisi kako koja akcija...u svakom slucaju, vise volim kupovati u DMu, jer su prodavaccice daleko kulturnije i profeisonalnije, sve je nekako ljepse, cisce, svjezije...
I DM ima Baleu i ALverde za koje znam da nisu fus
BTW, u DMu plata kasirkama je preko 1000KM, tako da vjerujem da je i to razlog njihove ljubaznosti
- lavorpunvode
- Posts: 3109
- Joined: 19/07/2012 19:16
#15380 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
fino pisalo na onim zutim markicama na polici. ona provuce na kasi, kad kaze 8 KMsherbett wrote:lavorpunvode wrote:
i mene su nedavno zeznuli, al nisam im nista na kasi htjela govoriti, bi mi ofirno kontam mozda je do menekupovala pjenu za ksu, i vagala bi li taftovu od 6KM ili, kako je pisalo syoss koja je bila na akciji za 4KM, uzmem syossovu, kad na kasi ona mi izracuna cijenu preko 8KM
![]()
fino me zeznuse jer mi ta pjena svakako nije odgovarala, uzela sam je samo jer je bila na "akciji". pu!i ti si luda što šutiš..ako je cijena bila ispod 4KM, mora ti prodati po cijeni koja piše.
- Nisrin
- Posts: 5495
- Joined: 26/04/2009 15:40
- Location: Bistrik, RajvoSA
#15381 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
lavorpunvode wrote: fino pisalo na onim zutim markicama na polici. ona provuce na kasi, kad kaze 8 KMma nesto me bilo sramota da ispadnem ciganka za 4 KM. znam, luda sam.
tako mi se jednom desilo u DMu, neki sundance proizvodi 60% snizeni...i ona meni otkuca po regularnoj cijeni, ja joj skrenem paznju, i odmah je stornirala racun i pocela se izvinjavati na gresci
- manekenka u penziji
- Posts: 4000
- Joined: 03/07/2013 08:37
#15382 Re: Odg: SMINKA oliti MAKE-UP
Upoznata sam s njihovim platama, tako da i ja pretpostavljam da je i to razlog ljubaznosti. Radi i dosta starijih i ozbiljnijih žena pa i to ostavlja dobar utisak, pored obaveznog; dobar dan, koje te dočeka s vrata.Nisrin wrote:manekenka u penziji wrote:Kažem ja, garant sam ljuta gledala cijeneBas cu jedan dan da se zarovim postenski, svakako moram obaviti veću kupovinu.
Bude jeftinih stvari i u DMu i CMu, zavisi kako koja akcija...u svakom slucaju, vise volim kupovati u DMu, jer su prodavaccice daleko kulturnije i profeisonalnije, sve je nekako ljepse, cisce, svjezije...
I DM ima Baleu i ALverde za koje znam da nisu fusU CMu mi se svidja Revelique...
BTW, u DMu plata kasirkama je preko 1000KM, tako da vjerujem da je i to razlog njihove ljubaznosti
Dame, sretan vam 8.mart!
- ho oponopono
- Posts: 13192
- Joined: 23/01/2013 07:23
- Location: Nije bitno...ali auto mora biti iz Njemačke!
- lavorpunvode
- Posts: 3109
- Joined: 19/07/2012 19:16
#15384 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
sto se tice ovog cuda, da ne bi ko slijedio moj primjer i kupio, da vam prenesem da evo treci put skidam komplet sminku s lica jer sta god da stavim preko ovog rozog korektora, i dalje sam ispod ociju roza
ne ide pa ne ide, prejaka je neka nijansa roze, i uzasno izgleda. bacene pare, definitivno.
- lavorpunvode
- Posts: 3109
- Joined: 19/07/2012 19:16
#15385 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
ne znam u cemu je stvar
kupila sam ga iskljucivo zbog ove roze nijanse, za prikrivanje podocnjaka, al kod mene to stvarno ni na sta ne lici 
- Loulou
- Posts: 3017
- Joined: 16/04/2008 15:18
#15387 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Imam i ja ovu paletu.lavorpunvode wrote:
sto se tice ovog cuda, da ne bi ko slijedio moj primjer i kupio, da vam prenesem da evo treci put skidam komplet sminku s lica jer sta god da stavim preko ovog rozog korektora, i dalje sam ispod ociju roza![]()
ne ide pa ne ide, prejaka je neka nijansa roze, i uzasno izgleda. bacene pare, definitivno.
Pokušaj najprije staviti ovaj roskasti ili zeleni (ovisno o tome za što ti treba), preko toga tekući puder pa tek onda nijansu korektora koji najbolje paše tvojoj boji kože/tena.
Samo treba nanositi u tankim slojevima i utapkavati kako ne bi izgledalo kao malter na licu.
Mada bi, po mom mišljenju, ova roza nijansa trebala biti više narandžasta nego roza.
- brown.sugar
- Posts: 1133
- Joined: 09/09/2013 19:32
- Location: I'm a female. :D
#15388 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Drzim fige!Mutivoda wrote:Eh hvala ti punobrown.sugar wrote:
Ima, ja sam je uzela u Hercegovini.Samo pozuri jer je povlace iz prodaje. Kosta oko 6 KM, a nijanse su prelijepe.
![]()
@Amy82: Avon baza za sjene je.
Nadam se da ću je naći
-
nera18
- Posts: 1563
- Joined: 27/09/2009 13:35
#15389 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Cisto da neko ne shvati pogresno jer i radim za Avon, al u zadnjoj narudzbi se nakanih uzeti bazu za sjenu Avonovu,
i nakon evo dva koristenja, dnevna i vecernja varijanta...ja sam puno zadovoljnija od Art deco u koju sam se klela lol
meksa je, kremastija...i izdrzala je bez linije, cak i na mojoj masnoj kozi, evo nekih 5-6h
Savjet za lijep puder u kamenu? da ne prelazi 50 KM
Do sada sam se uvijek vracala mf, imam sticajem okolnosti Avon Anew, al eto nesto bih barsunastije, a mat
i nakon evo dva koristenja, dnevna i vecernja varijanta...ja sam puno zadovoljnija od Art deco u koju sam se klela lol
meksa je, kremastija...i izdrzala je bez linije, cak i na mojoj masnoj kozi, evo nekih 5-6h
Savjet za lijep puder u kamenu? da ne prelazi 50 KM
Do sada sam se uvijek vracala mf, imam sticajem okolnosti Avon Anew, al eto nesto bih barsunastije, a mat
-
Mirelas
- Posts: 24
- Joined: 30/01/2014 10:26
#15390 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
soraya93 wrote:
Extra , kakav ti je too faced bronzer? I meni je double wear malo pretežak . Kupila jucer sisleyev puder, prezadovoljna!
- Loulou
- Posts: 3017
- Joined: 16/04/2008 15:18
#15391 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Drage žene, morate reagirati! Nedavno sam ovdje spominjala, ja sam prije... malo manje od dvije godine, u cm-u dobila i povrat novca jer sam bila uporna. Iza mene na kasi red, ali nije me bilo briga jer ne želim da me prave budalom za moje novce.lavorpunvode wrote:i mene su nedavno zeznuli, al nisam im nista na kasi htjela govoriti, bi mi ofirno kontam mozda je do meneSanda88 wrote:pa vidis da je do njih.. ja uzela neki catrice lak, dosla kuci - imam isti. ja odmah nazad u CM (5 min od kuce) da zamijenim za neku drugu boju i da jos par sitnica uzmem, jer nisam imala novac prvi put. ja tamo kad nece da zamijeni lak. ama' zeno bila sam tu ima 10 min, ali jok! kaze ta se nijansa vise ne proizvodi, sta cemo sa njim. cuj sta ces, pa prodaj ga, nisam ni odvrnula cep! i nece ona.. reko', ok NP, evo ja necu vise ni marke tu potrositi, odoh u DM pa i kad bi skuplje bilo! ..a bila bih jos 30ak KM potrosila, ali zgadila mi semanekenka u penziji wrote:Mislim da me cm zadugo neće vidjeti. Odem tamo, jer sam vidjela akciju 2 nivea Q10 kreme za 13 KM, i posto ih nisam našla, zovnem prodavačicu te mi ona kaže da je to stamparska greška i kako su one zapravo 32 KM.
Pa ko je ovdje lud? Ljetos mi se isto slična stvar desila ali ne znam na kojem proizvodu.
Fino se zaputim do lijepog dm-a i tamo se namirim.nije do *ebenog laka na akciji 3.50KM, ali jes' do bezobrazluka!
kupovala pjenu za ksu, i vagala bi li taftovu od 6KM ili, kako je pisalo syoss koja je bila na akciji za 4KM, uzmem syossovu, kad na kasi ona mi izracuna cijenu preko 8KM
![]()
fino me zeznuse jer mi ta pjena svakako nije odgovarala, uzela sam je samo jer je bila na "akciji". pu!
@Sanda88, ako si imala račun uz sebe, apsolutno ti je morala dopustiti, u najmanju ruku, zamjenu.
- hana_montana
- Posts: 14943
- Joined: 13/04/2009 21:50
- Location: Kalopsia
#15392 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
u cm-u uvijek treba biti oprezan,pogotovo kada se kupuje vise proizvoda.meni se to desilo nekoliko puta,da su mi na kasi naplatili punu cijenu proizvoda koji je bio na akciji.ali ja sam novce uvijek vratila,jednom cak sutradan,jer sam racun pogledala tek u kuci.
lavor ako imas racun,vratice ti novac
i beskrajno se izvinjavati,eto kao nemaju vremena da sve preprave,bla bla bla.
lavor ako imas racun,vratice ti novac
- Partizzanka
- Posts: 2732
- Joined: 14/01/2011 09:01
#15393 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
drugariceeeeeeeeeeeeeee danas mi je divan dan
jedna prodavnica kozmetike ovdje je KONACNO dobila artdeco kozmetikuuuuu
dajte prijedloge sta osim podloge valja
jest da je 3x skuplja nego kod nas dole ali hajde
jedna prodavnica kozmetike ovdje je KONACNO dobila artdeco kozmetikuuuuu
dajte prijedloge sta osim podloge valja
jest da je 3x skuplja nego kod nas dole ali hajde
- Nisrin
- Posts: 5495
- Joined: 26/04/2009 15:40
- Location: Bistrik, RajvoSA
#15395 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Partizzanka wrote:drugariceeeeeeeeeeeeeee danas mi je divan dan![]()
jedna prodavnica kozmetike ovdje je KONACNO dobila artdeco kozmetikuuuuu
dajte prijedloge sta osim podloge valja
jest da je 3x skuplja nego kod nas dole ali hajde
Puderi...kamuflazna krema- NAJBOLJA...sjene su dobre! sjene su prilicno dobrog kvaliteta!
-
FrozenCastle
- Posts: 748
- Joined: 01/09/2007 15:39
#15396 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Imate li kakav prijedlog/kremu/serum/losion za ublažavanje znakova starenja na rukama, posebno mislim na onu viseću naboranu kožu?

- Nisrin
- Posts: 5495
- Joined: 26/04/2009 15:40
- Location: Bistrik, RajvoSA
#15397 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
šefica wrote:Imate li kakav prijedlog/kremu/serum/losion za ublažavanje znakova starenja na rukama, posebno mislim na onu viseću naboranu kožu?
Bila je neka krema na biljnoj bazi u onoj apoteci kod Katedrale, odmah na tramvajskoj stanici...
- soraya93
- Posts: 111
- Joined: 03/12/2013 13:39
#15398 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
ovo nije moja sminka xd, na tu sliku sam naisla na jednom blogu..a za too faced bronzer ne sumnjam da je dobar, uzela sam juce njihovu paletu chocolate bar i I am in love <3 jos mirise na cokoladu. A gdje si kupila taj puder?Mirelas wrote:soraya93 wrote:
Extra , kakav ti je too faced bronzer? I meni je double wear malo pretežak . Kupila jucer sisleyev puder, prezadovoljna!
- Ductus Holedocus
- Posts: 2502
- Joined: 18/07/2010 00:33
- Location: mejhana,kod morića hana
#15399 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Meni artedo camuflazna krema ne valja nikako.Ne znam je li zbog toga sto je kupljena,bas u cm-u,sa rokom trajanja koji je prosao.Uglavnom,kad je stavim,puder mi se skida,kao da se "guli"
Sto se tice cm-a ,nije mi se jednom desilo da kupim artikal na snizenju,a da platim punu cijenu. (kad sam sa Ćoekom,izbezumim se ,pa ne umijem ni reagovati,zbuni me mogu mi i govno podvaliti).
Juce gledala parfeme koji su na akciji(vidjela na katalogu),pitam radnicu za cijenu,ona mi odgovori "mozda je 35,mozda 38,nisam sigurna"
Haj' nista,kontam guzva,pa je necu muciti da mi ide provjeriti na kasu.
Obidjem po radnji,amo-tamo,opet hocu da mi otvore stalak da uzmem parfem. Nemaju Christinu od 50ml,koju ja zelim. uzmem istu ali od 30.Na kasi se predomislim
,i zamolim da mi donesi onu od 50ml koju imaju.Ona mi donijela od 30 ponovo. Tek kod kuce skontah i bas se nasekirah.
Sve razumije,guzva,srklet,ovo,ono..ali stajala sam sat vremena razmisljajuci i zna da sam kukala i trazila od 50,jer mi je isplatniji,al jok.Njoj je pamet boga pitaj đe bila.
Sto se tice cm-a ,nije mi se jednom desilo da kupim artikal na snizenju,a da platim punu cijenu. (kad sam sa Ćoekom,izbezumim se ,pa ne umijem ni reagovati,zbuni me mogu mi i govno podvaliti).
Juce gledala parfeme koji su na akciji(vidjela na katalogu),pitam radnicu za cijenu,ona mi odgovori "mozda je 35,mozda 38,nisam sigurna"
Obidjem po radnji,amo-tamo,opet hocu da mi otvore stalak da uzmem parfem. Nemaju Christinu od 50ml,koju ja zelim. uzmem istu ali od 30.Na kasi se predomislim
Sve razumije,guzva,srklet,ovo,ono..ali stajala sam sat vremena razmisljajuci i zna da sam kukala i trazila od 50,jer mi je isplatniji,al jok.Njoj je pamet boga pitaj đe bila.
- Kona__
- Posts: 667
- Joined: 10/07/2006 13:55
#15400 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
nera18 wrote:Cisto da neko ne shvati pogresno jer i radim za Avon, al u zadnjoj narudzbi se nakanih uzeti bazu za sjenu Avonovu,
i nakon evo dva koristenja, dnevna i vecernja varijanta...ja sam puno zadovoljnija od Art deco u koju sam se klela lol
meksa je, kremastija...i izdrzala je bez linije, cak i na mojoj masnoj kozi, evo nekih 5-6h
Savjet za lijep puder u kamenu? da ne prelazi 50 KM
Do sada sam se uvijek vracala mf, imam sticajem okolnosti Avon Anew, al eto nesto bih barsunastije, a mat
Potvrđujem ovo za bazu za sjenu, dvije klase bolja baza od artdeco, ne bih znala kako baza može biti dobra da ne probah.



