Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#15351 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by veljaca »

Lud i ponosan wrote:
veljaca wrote:
Mozes li malo ovo objasniti ...

Ja se uvijek zalazem za jedinstvenu Drzavu Bosnu i Hercegovinu ravnopravnih Bosnjaka, Srba, Hrvata a i ostalih i zato sam naveo primjer MUP-a RS-a - radi neceg stod ugo traje i protiv cega sam ja ...
A moje neslaganje oko povlacenja VNI u ovome slucaju je jer nije povucen na pravoj tacki - provodjenje buzdeta - jer pare nemaju naciju i etniju ... Bilo je puno vise mogucnosti i boljih primjera za VNI ....

I ne sporim ja nikome da ga povlaci - ako smatra da je ugrozen ...
Svojim citatom clanka koji se odnosio na strukturu zaposlenika u MUP-u RS-a i naknadnim komentarom si otvoreno pozvao na reciprocitet, sto je u konfliktu sa idejom koju zivis. Drugo, dodatni problem sa tim podatkom jeste cinjenica (tuzna, doduse) da nema dovoljno kadra sa prebivalistem u RS-u koji bi mogao znacajno popraviti ovaj procenat, što ne znaci da bi bilo drugacije da je biro preplavljen nesrbima.
Nista bolje nije ni u FBiH, odnosno Kantonu Sarajevo, mada prosjek popravljaju dnevne migracije iz I. Sarajeva i zaposljavanje u drzavnim institucijama.
No, u svakom slucaju je to druga tema o kojoj se da raspravljati.

Dakle, ovdje je rijec o funkcijama i sramnoj raspodjeli fotelja po stranackoj i rodbinskoj pripadnosti i to treba osporiti na svaki moguci nacin, pa tako i povlacenjem ovog ogavnog vitalnog interesa, jer ne vidim nikakvu drugu alternativu? Po tebi, ovo treba pustiti, koga briga, a fokusirati se na budzet?
Sve i da je tako uradjeno, ne vidim kako bi VTI budzet mogao osporiti.
Povuceno je pitanje VNI u nastavku zasjedanja SKS - tako da ova nasa diskusija prestaje ....

Ostaje:

Ja sam za Drzavu Bosnu i Hercegovinu , ravnopravnih Bosnjaka, Srba, Hrvata i Ostalih ....
Last edited by veljaca on 27/03/2013 20:27, edited 1 time in total.
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#15352 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by veljaca »

Lud i ponosan wrote:
Dakle, ovdje je rijec o funkcijama i sramnoj raspodjeli fotelja po stranackoj i rodbinskoj pripadnosti i to treba osporiti na svaki moguci nacin ..
:thumbup:
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#15353 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by veljaca »

Lud i ponosan wrote:E, propade nam diskusija. :D

Dakle, sta preostaje, sjesti i plakati? :-)
Diskusija se uvijek moze i treba voditi ....

Sacekajmo Pedju - jer je sve on ovo "zakuhao" .... :D

Pa da nastavimo ...
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#15354 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by VjecitiStudent »

Kako stvari idu, za koju godinu ćemo imati ustavom zagarantovani vitalni porodični interes.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#15355 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by StupskaBitanga »

VjecitiStudent wrote:Kako stvari idu, za koju godinu ćemo imati ustavom zagarantovani vitalni porodični interes.
:thumbup:
Doktor29
Posts: 1695
Joined: 07/06/2012 21:31

#15356 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Doktor29 »

JoseMujica wrote:
Doktor29 wrote:
JoseMujica wrote:ne barcite mi Hanku...preko nje sam sukno Sratku


Eso Radels je korpulentnom pojavom all-in-one, istovremeno i većina i manjina, glavusa kapacitirana da se glasa u ime svih naroda i narodnosti


ovo je Kojeviceva ljubomora na Esu gigantea, istinskog liberala iz naroda
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , njih dvojica u toj skupstini vrijede isto, fucking demokratija :mrgreen:
a no no pogrešno postavljas stvari druze... svi oni zajedno tamo ne vrijede kao Eso!

Znas li ti tko je "stvorio" Radeljasa :D

Eso ti iskreno pokazuje i pojavom i govorom s kim imaš posla i tu nema šminke, ni foliranja. Svi ostali tamo su 3x gori i podliji od eSe, samo znaju da se prodaju, smjeskaju, uredno obuku, znaju prave rijeci i prave ljude
Znas li ti tko je "stvorio" Radeljasa :D
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#15357 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Pedja Kojovic »

veljaca

Veceras sam preumoran.
Sutra nastavljam sa odgovorima i diskusijom.

p.k.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#15358 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by JoseMujica »

[quote="Doktor29"]


Znas li ti tko je "stvorio" Radeljasa :D






ne...ne znam cak ni u kojoj je stranci :? , al kad sam ga danas vidio na tv-u bila je to ljubav na prvi pogled i odmah sam postao fan :D

sto bi se reklo sve su pite pitice samo je Eso pitac :lol:
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59308
Joined: 15/12/2008 16:53

#15359 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by ultima_palabra »

Jel me neko tražio? :mrgreen:
Image
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#15360 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by JoseMujica »

to ultima legendo...evo je za postera :lol:


samo moram smeknuti Jel i Eso ima iMac pred sobom...ako ima garant ga je Djape iskopirao
Doktor29
Posts: 1695
Joined: 07/06/2012 21:31

#15361 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Doktor29 »

JoseMujica wrote:
Doktor29 wrote:

Znas li ti tko je "stvorio" Radeljasa :D






ne...ne znam cak ni u kojoj je stranci :? , al kad sam ga danas vidio na tv-u bila je to ljubav na prvi pogled i odmah sam postao fan :D

sto bi se reklo sve su pite pitice samo je Eso pitac :lol:
Novi Grad, vrli ministar Damir je sve ovo sto on radi u Kantonu godinama radio u opcini jer se nekako uvjek njegov glas bio prevaga, izucio je zanat sa Damirom a danas to radi u Kantonu....BOSS stranka
P.S.
Jesi vidio pricu o receptima :mrgreen:
Doktor29
Posts: 1695
Joined: 07/06/2012 21:31

#15362 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Doktor29 »

ultima_palabra wrote:Jel me neko tražio? :mrgreen:
Image
Kaze danas da je otkrio da Vaginalete propisuju muskarcima :D :D :D :D :D :-)
Doktor29
Posts: 1695
Joined: 07/06/2012 21:31

#15363 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Doktor29 »

JoseMujica wrote:to ultima legendo...evo je za postera :lol:


samo moram smeknuti Jel i Eso ima iMac pred sobom...ako ima garant ga je Djape iskopirao
Kaze danas da su gradjani kantona Sarajeva ze 56% bolesniji od stanovnika Tuzlanskog kantona, rasprava je bila vezana za izdvajanja vezana sa esencijalne liste, za to je imao neke dijagrame :D
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#15364 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by -LIBERO- »

Cirkusant i sramota za ovaj grad.
A zapravo najveci cirkusanti, i interesna skupina koja ne preza od bilo cega, su ljudi, i stranke, koje su podigle ruku i tim cinom direktno ovakvog lika, koji je izasao k'o iz skeceva Top liste nadrealista, pozicionirali da vedri i oblaci u ovom kantonu, uz mogucnost, da on ovakav kakav je, upravlja budzetom od 300 miliona KM.

Jad i bijeda ove politicke strukture i vlasti ovoga kantona. Fuj.
Last edited by -LIBERO- on 27/03/2013 23:32, edited 1 time in total.
mikasa
Posts: 536
Joined: 15/12/2008 22:35

#15365 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by mikasa »

Izgleda da ovu temu treba preimenovati u :
Esed Radeljas, selo Radeljevici, opstina Ustikolina-Foca, sve sto ste zeljeli ja sam postigao ;-)
Doktor29
Posts: 1695
Joined: 07/06/2012 21:31

#15366 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Doktor29 »

-LIBERO- wrote:Cirkusant i sramota za ovaj grad.
A zapravo najveci cirkusanti, i interesna skupina koja ne preza od bilo cega, su ljudi, i stranke, koje su podigle ruku i tim cinom direktno ovakvog lika, koji je izasao k'o iz skeceva Top liste nadrealista, pozicionirali da vedri i oblaci u ovom kantonu, uz mogucnost, da on ovakav kakav je, upravlja budjetom od 300 miliona KM.

Jad i bijeda ove politicke strukture i vlasti ovoga kantona. Fuj.
On je stvarno personifikacija svega sto se desava u kantonu, sa nekih 1000 glasova on kroji sudbinu hiljadama ljudi i raspolaze novcem gradjana.
Gora od njega je samo SDA koja je pristala na ove ucjene ili tacnije ljudi koji su odlucivali o tome unutar stranke
mikasa
Posts: 536
Joined: 15/12/2008 22:35

#15367 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by mikasa »

Djape,
ako moze odgovor, naravno kad se odmoris:
Da li se na skupu, koji je jucer organizovan od strane covjeka (trenutno ima zdravstvenih problema), vodila rasprava o novom imenu gradonacelnika?
Hvala
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#15368 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Pedja Kojovic »

mikasa

Juce nije bilo takvih razgovora.
(Sat vremena prije sjednice GV upucen je poziv da se razgovara o novom kandidatu, ali je vec bilo kasno)

Da pojasnim, poziv je uputio SDP

p.k.
Last edited by Pedja Kojovic on 28/03/2013 16:19, edited 1 time in total.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 52750
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#15369 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Chmoljo »

ultima_palabra wrote:Jel me neko tražio? :mrgreen:
Image
Image
User avatar
Paranoid
Posts: 3788
Joined: 21/12/2011 11:14
Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...

#15370 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Paranoid »

Image
bole1st
Posts: 833
Joined: 10/01/2013 21:28

#15371 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by bole1st »

Pedja, dva pitanja,
kakav je stav Nase stranke povodom dogovora iz Brisela o predsjednistvu?
i povodom zakona o maticnim brojevima?
Last edited by bole1st on 28/03/2013 22:17, edited 1 time in total.
sinergija
Posts: 281
Joined: 16/02/2008 21:26
Location: 071

#15372 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by sinergija »

Znate sta u SDA kazu za Nasu stranku.

Bas Nasa stranka. :D
sinergija
Posts: 281
Joined: 16/02/2008 21:26
Location: 071

#15373 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by sinergija »

"Gradonačelnik Sarajeva treba biti osoba koja ima visoko obrazovanje, govori strane jezike, ima iskustva u upravljanju i koja je u mogućnosti razviti saradnju sa metropolama širom svijeta, ali isto tako i sa svim našim susjedima u regionu", kazao je večeras za portal Klix.ba generalni sekretar Naše stranke Albin Zuhrić.


vidim izabrali ste gradonacelnika po vasim principima.



Kako je kazao Vibor Handžić, vijećnik Naše stranke u GV, Komšića su podržali jer je respektabilan i kvalitetan kandidat.

"On je visokoobrazovan, govori strane jezike, ima političko iskustvo i što je najvažnije nije mijenjao svoju ideološku poziciju. Ne sumnjamo da će izložiti ozbiljan program rada", istakao je Handžić.

od ovoga svega je jedino tacno da je visoko obrazovan i da ima politicko iskustvo, za jezike nisam siguran da zna bar jedan da ga iole tecno govori, to da nije mijenjao svoju ideolosku poziciju moze reci samo pocetnik u politickom zivotu kao ovaj Vibor, koliko mje sjecanje sluzi Ivo komsic je bio u HSS-u, pa onda u SDP-u pa sad u SDU-u. toliko o ideoloskoj poziciji. a program rada :-)
Albin Zuhric
Posts: 186
Joined: 24/12/2012 20:49

#15374 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Albin Zuhric »

sinergija,

Gosp. Komsic je obrazovan, govori francuski jezik, ima veliko iskustvo, po mom misljenju pomirljiv i diplomatski pristup, a pretpostavljam kada je Vibor govorio o njegovoj ideologiji da nije tvrdio da Gosp. Komsic nije nikada bio u nekoj drugoj stranci, vec da je socijal-demokrata u svom djelovanju i javnim istupima vec dugi niz godina.

O ovim stvarima vjervatno nikada necemo pronaci konsenzus, i to je po meni ok. Apsolutno nije vazno koji kandidat je pobijedio u ogranicenom smislu da bi svaka osoba bila kritikovana od nekih pojedinaca. Moje misljenje je da je Gosp. Komsic dobar izbor.

O njegovom radu cemo donijeti sud u narednom periodu.

Hvala vam i dovidjenja.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#15375 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by -LIBERO- »

Pedja ili Aldin.

Po kojim osnovama ste podrzali izbor dvojice zamjenika gradonacelnika, sem sto su obojica predlozeni od strane SDA???
Locked