SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
MersY
Posts: 295
Joined: 21/12/2011 15:08

#15351 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by MersY »

e što se tiče krema i kremica svašta sam ja probala, i cjenovno u rasponu od studentskog džeparca i kad sam počela raditi i zarađivati , od Avene, Vichy, Eucerin, Garnier, Nivea i šta ja znam više se i ne mogu sjetiti i trenutno sam najzadovoljnija sa Afroditom i to onom plavom Hydrathermal, serum Afrodita Natura Lift i razno razna biljna ulja koja kupujem na iHerbu i pravim neke svoje mješavine i to mi je super....
a glede skupih i preskupih krema, ja bih lično voljela da koristim neke skupe da imam toliko novca ali i te skupe kreme se mogu naći za jeftine pare...ja sam nedavno na Jagodici kupila Elizabeth Arden losion za lice koji je bio snižen sa nekih 40 Eura na 12,50 i ja sam ga kupila i iskreno nije on loš ali ne vrijedi tih 40 eura...
User avatar
MersY
Posts: 295
Joined: 21/12/2011 15:08

#15352 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by MersY »

Amy82 :hajmooo: sviđa mi se tvoj komentar :thumbup:
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#15353 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by nera18 »

Nisam tjela zakuhat, samo me iritiralo, izvinite :))))

Jel neko vichy narucivao preko neta, odakle? Probah roll, super mi je :)
I jel afrodita negdje na snizenju? Ja sma se dugo predomisljala st akupiti , jutros iscijedih zadnju kap matirajuceg seruma, kupit cu afroditinu kremu za lice, iz kolekcije za mjesovitu kozu - onu zutu. Nekako mi je najisplativija kad je omjer kvalitete i cijene u pitanju. Hidratizira mi lijepo, matira a fino se nanosi.
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#15354 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by lavorpunvode »

naletim na ovu temu pa vidim koliko vas ima sto se bas razumijete u sminku, i plaho mi drago bude zbog toga, jer mi dodje cesto da trazim savjet, pa evo.. :D

koristi li neka od vas "korektivne boje" za prekrivanje podocnjaka? mene su moji doveli haman na rub ludila :D narocito zbog nekog manjka sna u posljednje vrijeme i ispod pudera se naziru, sto me izludjuje.
nadjoh na internetu ovaj za koji pretpostavljam da bi ga kod nas moglo biti
Image

sta mislite? ima li neka od vas nesto bolje da mi preporuci? danas idem u nabavku, pa mi je pomoc hitno potrebna. hvala :kiss:
User avatar
soraya93
Posts: 111
Joined: 03/12/2013 13:39

#15355 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by soraya93 »

Image
User avatar
lemniskata
Posts: 303
Joined: 25/07/2012 18:48
Location: Sarajevo

#15356 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by lemniskata »

lavorpunvode wrote:naletim na ovu temu pa vidim koliko vas ima sto se bas razumijete u sminku, i plaho mi drago bude zbog toga, jer mi dodje cesto da trazim savjet, pa evo.. :D

koristi li neka od vas "korektivne boje" za prekrivanje podocnjaka? mene su moji doveli haman na rub ludila :D narocito zbog nekog manjka sna u posljednje vrijeme i ispod pudera se naziru, sto me izludjuje.
nadjoh na internetu ovaj za koji pretpostavljam da bi ga kod nas moglo biti
Image

sta mislite? ima li neka od vas nesto bolje da mi preporuci? danas idem u nabavku, pa mi je pomoc hitno potrebna. hvala :kiss:
Nisam ovo jos ugledala kod nas ali sam vidjela da cartice ima hajmo reci sličnu paletu. Imam artdecovu kamuflazu za podocnjake, žuta broj 2 koliko se sjećam, ali mi isušuje kožu. Sad koristim neki obicni tečni preko pudera. Preporucila bih ti tecni za oko očiju, ali opet ovisi o tvojoj koži. Ako šta efikasno nadjes javi da me razveselis :-D

Sent from my LT26ii using Tapatalk
nera18
Posts: 1563
Joined: 27/09/2009 13:35

#15357 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by nera18 »

ja sam imala ovakvu oriflame kamuflazu, ako se bas ne znas baviti cetkicama i kamuflazama, nadji ipak tecni korektor da ne bi narandzasta ili zelena hodala :)
ja se kunem u Bourjois Healthy Mix Concealer kad su standarne marke kod nas, superodradi svoj posao, ne uvlaci se u borice, lijepo prekria i prilagodjava se kozi :)
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#15358 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin »

Pokusaj sa ARTDECO kamuflazom, cuda cini za podocnjake, ali i za pristice, crvenila itd...
Jako je minijaturno pakovanje, neka te to ne zavara, traje jaaaako dugo :D
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#15359 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by ladyblue18 »

Nisrin wrote:
Ja inace sticem dojam, da su na ovom forumu sve neki bogatasi/bogatasice, sve nekako mora biti IN, skupo, brendirano itd...iako mislim da dosta njih malo preuvelicava stvari, ali eto...
Ja i dalje ne znam odakle se sticu ovakvi zakljucci, ili ja citam neku drugu temu o sminci. :?

Helem...
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#15360 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

ovo je svacija tema "i bogatih i siromasnih"
ja bas volim da citam tudja iskustva - da ne bi ili eventualno bi potrosila svoje pare
i uzivala sam kad sam imala vremena da pisem, dajem savjete na pp curama koje su mi slale slikice, itd, itd.
User avatar
Queen_of_hearts
Posts: 714
Joined: 17/02/2013 23:05

#15361 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Queen_of_hearts »

Michun wrote:ovo je svacija tema "i bogatih i siromasnih"
ja bas volim da citam tudja iskustva - da ne bi ili eventualno bi potrosila svoje pare
i uzivala sam kad sam imala vremena da pisem, dajem savjete na pp curama koje su mi slale slikice, itd, itd.
Mislim da se ljudi ,prema kolicini novca koju su spremni da potrose na sminku,ne mogu dijeliti na bogate i siromasne,ni pod navodnicima !

Inace,fin trik : sjenu u prahu pomijesati sa kapljicom glicerina,genijalno istakne boju :thumbup:
User avatar
brown.sugar
Posts: 1133
Joined: 09/09/2013 19:32
Location: I'm a female. :D

#15362 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by brown.sugar »

lavorpunvode wrote:naletim na ovu temu pa vidim koliko vas ima sto se bas razumijete u sminku, i plaho mi drago bude zbog toga, jer mi dodje cesto da trazim savjet, pa evo.. :D

koristi li neka od vas "korektivne boje" za prekrivanje podocnjaka? mene su moji doveli haman na rub ludila :D narocito zbog nekog manjka sna u posljednje vrijeme i ispod pudera se naziru, sto me izludjuje.
nadjoh na internetu ovaj za koji pretpostavljam da bi ga kod nas moglo biti
Image

sta mislite? ima li neka od vas nesto bolje da mi preporuci? danas idem u nabavku, pa mi je pomoc hitno potrebna. hvala :kiss:
Ja imam ovo Image i bas sam zadovoljna, narocito ovim zelenkastim korektorom koji mi odlicno prekrije crvenilo, bubuljicu i slicno. Imam i Artdeco kamuflazu u nijansi 1 koju mi je glupaca iz CM-a savjetovala da uzmem za podocnjake. Ja je pitam zar zelene nijanse nisu za crvenilo, a neke druge za podocnjake, na sto mi je odgovorila da samo trebam pravilno izblendati i da super prekriva podocnjake. Sipak! Kasnije citam na blogovima da to niko ne koristi za podocnjake, nego neke druge nijanse za koje je ova tvrdila da ih koriste "samo profesionalni sminkeri"(wtf?!). :roll: Ipak, mislim da ti je puno bolje uzeti tecni korektor. Ja koristim L'Oreal Touche Magique, a blogerice dosta hvale i od Catrice Image i Eveline Image.

Inace, moram pohvaliti ove divne Essence paletice koje mi, uz bazu za sjene, traju citav dan:

Image
Image

Sto se tice hidratantnih krema, ova mi je super: Image
Last edited by brown.sugar on 07/03/2014 18:25, edited 1 time in total.
Amy82
Posts: 388
Joined: 03/07/2006 10:19
Location: LaLaLand

#15363 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Amy82 »

Curke,

dajte preporuku za primer za sjenu :) tnx
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#15364 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by ladyblue18 »

Amy82 wrote:Curke,

dajte preporuku za primer za sjenu :) tnx
Ja samo da ti kazem da ako ne koristis sjene svaki dan ne uzimaj artdeco jer ce ti na kraju zavrsiti u smecu
Mutivoda
Posts: 12506
Joined: 03/10/2013 13:09

#15365 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Mutivoda »

brown.sugar wrote:

Inace, moram pohvaliti ove divne Essence paletice koje mi, uz bazu za sjene, traje citav dan:

Image

Je l' ima kod nas ova Essence paleta ? :zoka:
Amy82
Posts: 388
Joined: 03/07/2006 10:19
Location: LaLaLand

#15366 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Amy82 »

ladyblue18 wrote:
Amy82 wrote:Curke,

dajte preporuku za primer za sjenu :) tnx
Ja samo da ti kazem da ako ne koristis sjene svaki dan ne uzimaj artdeco jer ce ti na kraju zavrsiti u smecu
Pa ne bas, ja to od vikenda do vikenda :lol:

BTW ima li Catrice primer?
User avatar
brown.sugar
Posts: 1133
Joined: 09/09/2013 19:32
Location: I'm a female. :D

#15367 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by brown.sugar »

Mutivoda wrote:
brown.sugar wrote:

Inace, moram pohvaliti ove divne Essence paletice koje mi, uz bazu za sjene, traju citav dan:

Image

Je l' ima kod nas ova Essence paleta ? :zoka:
Ima, ja sam je uzela u Hercegovini. :wink: Samo pozuri jer je povlace iz prodaje. Kosta oko 6 KM, a nijanse su prelijepe. :)

@Amy82: Avon baza za sjene je :thumbup:.
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#15368 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by lavorpunvode »

buduci da mi ti "obicni" tecni korektori do sad nisu bili od pomoci, odlucih se za ovu varijantu "kamuflaze".
kupila sam ovaj korektor Image
na sta li ce to liciti, i hoce li liciti i na sta, Bog zna :D onog essence kod nas nema :-?
ako ne bude valjalo, sljedeci na spisku je taj art deco korektor.
inace koristim tecni puder pa samo ispod ociju kameni, kojeg nanosim cetkicom za sjenu, al toga mi je vise na vrh glave, s obzirom da i pored toga cesto (sama sebi) izgledam umorno :cry:
Mutivoda
Posts: 12506
Joined: 03/10/2013 13:09

#15369 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Mutivoda »

brown.sugar wrote:
Ima, ja sam je uzela u Hercegovini. :wink: Samo pozuri jer je povlace iz prodaje. Kosta oko 6 KM, a nijanse su prelijepe. :)

@Amy82: Avon baza za sjene je :thumbup:.
Eh hvala ti puno :D Nadam se da ću je naći :D
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#15370 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by manekenka u penziji »

Mislim da me cm zadugo neće vidjeti. Odem tamo, jer sam vidjela akciju 2 nivea Q10 kreme za 13 KM, i posto ih nisam našla, zovnem prodavačicu te mi ona kaže da je to stamparska greška i kako su one zapravo 32 KM.
Pa ko je ovdje lud? Ljetos mi se isto slična stvar desila ali ne znam na kojem proizvodu.
Fino se zaputim do lijepog dm-a i tamo se namirim.
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#15371 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin »

manekenka u penziji wrote:Mislim da me cm zadugo neće vidjeti. Odem tamo, jer sam vidjela akciju 2 nivea Q10 kreme za 13 KM, i posto ih nisam našla, zovnem prodavačicu te mi ona kaže da je to stamparska greška i kako su one zapravo 32 KM.
Pa ko je ovdje lud? Ljetos mi se isto slična stvar desila ali ne znam na kojem proizvodu.
Fino se zaputim do lijepog dm-a i tamo se namirim.

Neprofesionalnost! Meni se desavalo da je tako neka akcija, ja odem, stare cijene jos uvijek stoje...:S

Vidjeh da je u CMu od sutra ona Revelique olovka- tus na akciji...oko 4 KM :D
User avatar
Sanda88
Posts: 208
Joined: 05/12/2013 20:23

#15372 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Sanda88 »

manekenka u penziji wrote:Mislim da me cm zadugo neće vidjeti. Odem tamo, jer sam vidjela akciju 2 nivea Q10 kreme za 13 KM, i posto ih nisam našla, zovnem prodavačicu te mi ona kaže da je to stamparska greška i kako su one zapravo 32 KM.
Pa ko je ovdje lud? Ljetos mi se isto slična stvar desila ali ne znam na kojem proizvodu.
Fino se zaputim do lijepog dm-a i tamo se namirim.

pa vidis da je do njih.. ja uzela neki catrice lak, dosla kuci - imam isti. ja odmah nazad u CM (5 min od kuce) da zamijenim za neku drugu boju i da jos par sitnica uzmem, jer nisam imala novac prvi put. ja tamo kad nece da zamijeni lak. ama' zeno bila sam tu ima 10 min, ali jok! kaze ta se nijansa vise ne proizvodi, sta cemo sa njim. cuj sta ces, pa prodaj ga, nisam ni odvrnula cep! i nece ona.. reko', ok NP, evo ja necu vise ni marke tu potrositi, odoh u DM pa i kad bi skuplje bilo! ..a bila bih jos 30ak KM potrosila, ali zgadila mi se :twisted: nije do *ebenog laka na akciji 3.50KM, ali jes' do bezobrazluka!
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#15373 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by lavorpunvode »

Sanda88 wrote:
manekenka u penziji wrote:Mislim da me cm zadugo neće vidjeti. Odem tamo, jer sam vidjela akciju 2 nivea Q10 kreme za 13 KM, i posto ih nisam našla, zovnem prodavačicu te mi ona kaže da je to stamparska greška i kako su one zapravo 32 KM.
Pa ko je ovdje lud? Ljetos mi se isto slična stvar desila ali ne znam na kojem proizvodu.
Fino se zaputim do lijepog dm-a i tamo se namirim.
pa vidis da je do njih.. ja uzela neki catrice lak, dosla kuci - imam isti. ja odmah nazad u CM (5 min od kuce) da zamijenim za neku drugu boju i da jos par sitnica uzmem, jer nisam imala novac prvi put. ja tamo kad nece da zamijeni lak. ama' zeno bila sam tu ima 10 min, ali jok! kaze ta se nijansa vise ne proizvodi, sta cemo sa njim. cuj sta ces, pa prodaj ga, nisam ni odvrnula cep! i nece ona.. reko', ok NP, evo ja necu vise ni marke tu potrositi, odoh u DM pa i kad bi skuplje bilo! ..a bila bih jos 30ak KM potrosila, ali zgadila mi se :twisted: nije do *ebenog laka na akciji 3.50KM, ali jes' do bezobrazluka!
i mene su nedavno zeznuli, al nisam im nista na kasi htjela govoriti, bi mi ofirno kontam mozda je do mene :D kupovala pjenu za ksu, i vagala bi li taftovu od 6KM ili, kako je pisalo syoss koja je bila na akciji za 4KM, uzmem syossovu, kad na kasi ona mi izracuna cijenu preko 8KM :shock:

fino me zeznuse jer mi ta pjena svakako nije odgovarala, uzela sam je samo jer je bila na "akciji". pu!
User avatar
brown.sugar
Posts: 1133
Joined: 09/09/2013 19:32
Location: I'm a female. :D

#15374 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by brown.sugar »

CM je dno dna i ja vec odavno ne kupujem tamo. Osim stalnih afera vezanih za parfeme, od jedne zaposlenice koja je prijateljica moje rodice sam saznala da kada se priblizi istek roka trajanja, radnici imaju direktivu da acetonom obrisu taj i stave novi rok. Takodjer nabavljaju stare zalihe sminke iz Poljske, Ceske i slicno. A o nekulturi i neprofesionalnosti da i ne govorim. Nigdje nije istaknut rok za reklamaciju, ali imaju kao neko interno pravilo da se do kraja radnog dana u toku kojeg je kupljen proizvod moze POKUSATI reklamirati, ali i to najcesce zavrsi neslavno. Uglavnom, platit cu i skuplje ako treba negdje drugo, ali njima pare ostavljati necu. :twisted:
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#15375 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by manekenka u penziji »

Ja sad kako sam brzinski proletila kroz dm i cm, mislim da sam na dosta proizvoda primjetila bolju cijenu u dm-u. Možda sam još bila pod utiskom neprofesionalnosti iz cm-a...
Post Reply