Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Darh Wader
Posts: 448
Joined: 25/09/2009 19:04
Location: New Mexico

#15301 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Darh Wader »

canvra888 wrote: 12/01/2023 17:21 Znam da se većina neće složit, ali meni ovaj Mercedes nije nešto specijalno. Isto kifla :mrgreen:

Meni daleko ljepših Mercedesa ima.
Kao da kažeš za da Vincijevu Posljednu večeru nije nešto samo hrpa likova u togama što jedu suhovinu i piju rakiju.
User avatar
canvra888
Posts: 9174
Joined: 09/07/2021 15:03

#15302 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by canvra888 »

Darh Wader wrote: 12/01/2023 18:36
canvra888 wrote: 12/01/2023 17:21 Znam da se većina neće složit, ali meni ovaj Mercedes nije nešto specijalno. Isto kifla :mrgreen:

Meni daleko ljepših Mercedesa ima.
Kao da kažeš za da Vincijevu Posljednu večeru nije nešto samo hrpa likova u togama što jedu suhovinu i piju rakiju.
Džaba, o ukusima se ne raspravlja
preludezalude
Posts: 7011
Joined: 07/03/2012 00:09

#15303 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by preludezalude »

skrbavi-admin wrote: 12/01/2023 16:11
Darh Wader wrote: 12/01/2023 16:08 https://www.olx.ba/artikal/34793398/mer ... gistrovan/

Simpatičan autić.
1000 maraka je 1x kom zracni jastuk za njega a pucaju im regularno :mrgreen:
Sta ti to znaci regularno? Svakih 200 k? 300k? Ali definitivno ima ogromnu ulogu. Kad pogledas ovakvo auto nebi nikad ocekivao onakvu udobnost. Jednostavno upija neravnine.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#15304 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

Ja mislim da ih malo ima urednih kod nas. To celavi u trenerkama voze od teniskih para a malo koji to propisno odrzava. I kupis poluleš za debelu cifru sa 15 godina na ledjima. Ja ih gledao kad sam trazio auto. Pogotovo 350 benzin ima neko ludilo, pola ih neispravno, treba pravit il mijenjat motor. U pravilu, 350 najjeftiniji na oglasima
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#15305 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Samo CLS500, i to prije facelifta sa M113 motorom 5.0 V8.

Jer je onaj kasniji 5.5 M273 gola kurčina od pouzdanosti.

Eh belaj je što te modele prije facelifta kači SBC, tako da jebiga. Neka njega na posteru samo :mrgreen:
Last edited by ZoomZoomKiwi on 12/01/2023 19:42, edited 2 times in total.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#15306 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

ma sve je na njima skupo i komplikovano, to je za ljude sa viskom para u dzepu, kakva plata i to :-)
preludezalude
Posts: 7011
Joined: 07/03/2012 00:09

#15307 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by preludezalude »

Darh Wader wrote: 12/01/2023 16:08 https://www.olx.ba/artikal/34793398/mer ... gistrovan/

Simpatičan autić.
Daleko je ovo od full opreme.
preludezalude
Posts: 7011
Joined: 07/03/2012 00:09

#15308 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by preludezalude »

Throttle wrote: 12/01/2023 19:35 Ja mislim da ih malo ima urednih kod nas. To celavi u trenerkama voze od teniskih para a malo koji to propisno odrzava. I kupis poluleš za debelu cifru sa 15 godina na ledjima. Ja ih gledao kad sam trazio auto. Pogotovo 350 benzin ima neko ludilo, pola ih neispravno, treba pravit il mijenjat motor. U pravilu, 350 najjeftiniji na oglasima
350 vazi za los motor. Da li je to zbog neodrzavanja ili stvarno motor nije cemu, nebih znao. Ja imam oval model ali cls500. Auto je ... BUHAHA
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#15309 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

preludezalude wrote: 12/01/2023 19:48
Throttle wrote: 12/01/2023 19:35 Ja mislim da ih malo ima urednih kod nas. To celavi u trenerkama voze od teniskih para a malo koji to propisno odrzava. I kupis poluleš za debelu cifru sa 15 godina na ledjima. Ja ih gledao kad sam trazio auto. Pogotovo 350 benzin ima neko ludilo, pola ih neispravno, treba pravit il mijenjat motor. U pravilu, 350 najjeftiniji na oglasima
350 vazi za los motor. Da li je to zbog neodrzavanja ili stvarno motor nije cemu, nebih znao. Ja imam oval model ali cls500. Auto je ... BUHAHA
M113 ili M273?
preludezalude
Posts: 7011
Joined: 07/03/2012 00:09

#15310 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by preludezalude »

EFD22 wrote: 12/01/2023 19:40 Samo CLS500, i to prije facelifta sa M113 motorom 5.0 V8.

Jer je onaj kasniji 5.5 M273 gola kurčina od pouzdanosti.

Eh belaj je što te modele prije facelifta kači SBC, tako da jebiga. Neka njega na posteru samo :mrgreen:
Ja imam taj cls500 prije facelifta sa M113 motorom. I da ti odam jednu tajnu. Taj SBC je fantasticna stvar. Jednostavno fantasticna stvar. Jaku skup i kompleksan sistem ali... Ovlasteni Mercedes servis otklanja kvarove SBC sistema besplatno i to nazivaju Akcija. Ovo govorim iz prve ruke jer sam ja mijenjao rezervoar pritiska SBC sistema. Ovaj podatak o Akciji sam saznao od covjeka koji je na svojoj E klasi zamijenio kompletnu pumpu besplatno u Servisu. Kod nas se ovo stidljivo i necujno provlaci kao Akcija, a u USA je sluzbeno garancija na kompletan SBC sistem, sto podrazumjeva i ABS senzore, 20 godina.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#15311 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Nisam znao da je besplatno, onda OK! Znam da je jako kompliciran sistem, zato strah od svih tih zajebancija.

M113 :thumbup:
User avatar
mk ultra
Posts: 24033
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Fiume
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#15312 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by mk ultra »

Da je 273 mašina ukrao bih ti ga :mrgreen:
preludezalude
Posts: 7011
Joined: 07/03/2012 00:09

#15313 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by preludezalude »

mk ultra wrote: 12/01/2023 20:02 Da je 273 mašina ukrao bih ti ga :mrgreen:
Brutalan je ali istovremeno mnoooogo skuplji od 113
User avatar
B6Redhell
Posts: 7818
Joined: 25/12/2010 04:56

#15314 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by B6Redhell »

Prosvijetlite me. Sta je taj SBC sistem..??
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7121
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#15315 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

eh da cujem da nesto daju i dzaba..... :run:
preludezalude
Posts: 7011
Joined: 07/03/2012 00:09

#15316 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by preludezalude »

B6Redhell wrote: 12/01/2023 20:09 Prosvijetlite me. Sta je taj SBC sistem..??
Hidraulicno elektricni kocioni sistem
User avatar
B6Redhell
Posts: 7818
Joined: 25/12/2010 04:56

#15317 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by B6Redhell »

preludezalude wrote: 12/01/2023 20:11
B6Redhell wrote: 12/01/2023 20:09 Prosvijetlite me. Sta je taj SBC sistem..??
Hidraulicno elektricni kocioni sistem
👍👍
preludezalude
Posts: 7011
Joined: 07/03/2012 00:09

#15318 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by preludezalude »

Cista elektronika salje signal i onda pumpa opterecuje kocnice svakog tocka ponaosob uzimajuci u obzir razne parametre npr brzinu pritiska papucice, opterecenost ovjesa, proklizavanje, trenje...
I na kraju...odrzava diskove suhim.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 20832
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti
Vozim: 3 Leša

#15319 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Evolution_IV »

skrbavi-admin wrote: 12/01/2023 20:09 eh da cujem da nesto daju i dzaba..... :run:
zamisli koliko su se ljudi zalili, a dali masne novce :-D
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7121
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#15320 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

preludezalude wrote: 12/01/2023 20:26 Cista elektronika salje signal i onda pumpa opterecuje kocnice svakog tocka ponaosob uzimajuci u obzir razne parametre npr brzinu pritiska papucice, opterecenost ovjesa, proklizavanje, trenje...
I na kraju...odrzava diskove suhim.
imali su problem sa BAS sistemom jos od kraja 90ih..... pokusali pravit pitu od govana kao neki pojacivac snage udarca po kocnici..... znam da je tada u tom periodu Krajzler bio u korporaciji za Mercedesom i da su tad dionice Mercedesa otisle u totalan kurac.... Zovi ljude popravljaj farbaj maltaj imidz nanovo.... TO je tako kad se poseres sam sebi u usta.....
User avatar
skrbavi-admin
Posts: 7121
Joined: 31/12/2021 17:16
Location: Pakšobistan Wolfuckosia

#15321 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by skrbavi-admin »

Evolution_IV wrote: 12/01/2023 21:07
skrbavi-admin wrote: 12/01/2023 20:09 eh da cujem da nesto daju i dzaba..... :run:
zamisli koliko su se ljudi zalili, a dali masne novce :-D
za pretpostavit je.
Throttle
Posts: 14680
Joined: 10/06/2016 12:35

#15322 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Throttle »

I sta se desi kada npr totalno zakaze ta pumpa sto gura ulje u kocnice?
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 17649
Joined: 10/03/2022 22:16

#15323 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Mislim da ima failsafe kao i onaj steer-by-wire sistem u Infinitiju.

Kako god, odustali su od toga, i u Mečki i u Infinitiju.
User avatar
Darh Wader
Posts: 448
Joined: 25/09/2009 19:04
Location: New Mexico

#15324 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by Darh Wader »

preludezalude wrote: 12/01/2023 19:43
Darh Wader wrote: 12/01/2023 16:08 https://www.olx.ba/artikal/34793398/mer ... gistrovan/

Simpatičan autić.
Daleko je ovo od full opreme.
Ali je dobro očuvan.
User avatar
kabal1337
Posts: 13448
Joined: 11/02/2012 21:08

#15325 Re: Pomoć oko kupovine auta Vol.2

Post by kabal1337 »

za te pare kupis noviji 3.0d e92
Post Reply