Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#15276 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Co0l »

Doktor29 wrote:
Ja cesto kritikujem ali ovaj put bih pohvalio vjecnike Nase Stranke sto su legalisti i nisu se mogli kupiti mada pouzdano znam da su im se nudili poslovi i veliki novci, ne samo njima nego pojedinim vjecnicima iz SDA (materijalno neostvarenim).
:thumbup:
Zar ima i takvih :D
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#15277 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Pedja Kojovic »

vjecitistudent

Ne.
(Ukoliko prijedlog komisije nije naknadno promjenjen)



p.k.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#15278 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by StupskaBitanga »

Čuj Bakir gradonačelnik a prvo se pojavila vijest da bi NS podržala Vikića
Ko je ovdje lud a ko zbunjen a ko normalan?
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#15279 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by -LIBERO- »

Pocele su razne spekulacije (il' mozda cak istinite informacije?)

Kako stvari stoje Ivica Saric i Bakir Hadziomerovic...to bi mogli biti prvi slijedeci ponudjeni kandidati. Stoji i ovo sto je Pedja napisao, da SDA ipak kalkulise sa ponudom Sarica, jer ako im se najlute koaliconi pajdasi iz SDU, mogli bi vrlo lako izgubiti vecinu u KS...ili, sto je vjerovatnije, popustiti dodatno pred novim zahtjevima i prohtjevima SDU za neke nove dodatne pozicije i novcanu nadoknadu, koje su i dosada bile jako bogate i velike. :roll:


Koji sljam od politicke scene u gradu i kantonu.

A ako je istina za Ivicu i Bakira, realno gledajuci, ne znam ko je losiji i konpromitovaniji lik od njih dvojice. Fuj!!!

I da, da ne ispadne da samo kritikujem :D . Respekt za istrajnost i cvrstinu karaktera vjecnika NS. :thumbup:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#15280 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Banksy »

StupskaBitanga wrote:Čuj Bakir gradonačelnik a prvo se pojavila vijest da bi NS podržala Vikića
Ko je ovdje lud a ko zbunjen a ko normalan?
Javlja D E P O ... tj Bakir Hadžiomerović sam sebe kandidira ...
User avatar
Paranoid
Posts: 3788
Joined: 21/12/2011 11:14
Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...

#15281 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Paranoid »

Banksy wrote:
StupskaBitanga wrote:Čuj Bakir gradonačelnik a prvo se pojavila vijest da bi NS podržala Vikića
Ko je ovdje lud a ko zbunjen a ko normalan?
Javlja D E P O ... tj Bakir Hadžiomerović sam sebe kandidira ...
Ako dodje do ograničenog vremenskog biranja u "60 minuta"...onda Bakir ima šanse... :D
User avatar
didžej
Posts: 1860
Joined: 26/01/2013 09:35

#15282 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by didžej »

ovi iz sdp-a stvarno se igraju sa narodom. kao, ako vam kamocaji ne valja mi cemo postaviti jos goreg kandidata. nisu normalni, mame mi.
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#15283 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by StupskaBitanga »

ko je onda pustio vijest da SBB hoće Dragana Vikića za gradonačelnika?
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#15284 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by -LIBERO- »

Jesi to negdje procitao za Vikica ili su price samo?
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#15285 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by StupskaBitanga »

Valjda kao i sa Bakirom probni baloni ka SDA i SDU a sa druge strane izazivanje pulsa kod NS čiji su glasovi najpotrebniji
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#15286 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by veljaca »

Ivo Komsic ili Ivica Saric ?

Pedja ako moze odgovor da li je neko od ova dva kandidata prihvatljiv za NS ?

Hvala na odgovoru

Veljaca,
s.r.
Doktor29
Posts: 1695
Joined: 07/06/2012 21:31

#15287 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Doktor29 »

Ivo Komšić i Ivica Šarić novi kandidati za gradonačelnika Sarajeva?

Vijećnici Grada Sarajeva u srijedu će ponovo razmatrati izbor novog sarajevskog gradonačelnika.



Nakon što je propao izbor Stjepana Kljuića (Socijaldemokratska unija) i Igora Kamočaija (Socijaldemokratska partija), SDU bi mogla imenovati novoga kandidata - Ivu Komšića.

Također, spominje se kako bi kandidat za ovu prestižnu funkciju mogao biti i član SDA, te ministar kulture i sporta Kantona Sarajevo Ivica Šarić, saznaje Federalna TV
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#15288 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Pedja Kojovic »

veljaca

Njihova kandidatura nesumnjivo zasluzuje da se o njoj razmisli, to je moje misljenje.
Nijedan od ovih prijedloga nije zvanicno dosao u NS.

p.k.
User avatar
webby-x
Posts: 2343
Joined: 18/12/2011 12:38

#15289 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by webby-x »

Ovaj izbor gradonačelnika u Sarajevu je komičan.
Čini se kao natjecanje stranaka tko će kandidirati
manje lošeg ne-bošnjaka. Lažna multietničnost
do apsurda.

:-)
rajvosa1
Posts: 787
Joined: 02/06/2008 02:04

#15290 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by rajvosa1 »

Bas mi je pred jucerasnju sjednicu lik iz SDA rekao da je sve rijeseno, da su kupili NS nekim parama Mustaficu za MESS i direktorsko mjesto na neodredjeno, plus jos neki u. odbori drugima i da je Saric siguran. Vidjet cemo sutra, da li se principijelnost kupuje k`o na jacapi.
rajvosa1
Posts: 787
Joined: 02/06/2008 02:04

#15291 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by rajvosa1 »

Lud i ponosan wrote:
rajvosa1 wrote:Bas mi je pred jucerasnju sjednicu lik iz SDA rekao da je sve rijeseno, da su kupili NS nekim parama Mustaficu za MESS i direktorsko mjesto na neodredjeno, plus jos neki u. odbori drugima i da je Saric siguran. Vidjet cemo sutra, da li se principijelnost kupuje k`o na jacapi.
I, sta jos pricaju zene u brijacnici?
Iskreno, nista me ne bi vise iznenadilo. Radeljasizacija politike je u punom zamahu. Prodaje i kupuje sta ko stigne. Nasa stranka od izbora izgleda slijedi Radeljasev politicki credo.
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#15292 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by veljaca »

Lud i ponosan wrote:Polagano pokusavam da se potpuno iskljucim iz ove nase svakodnevnice, jer definitivno lose utice na zdravlje. A i u neku ruku na samopouzdanje.
Mozda se bacim na slikanje, jer drugacije ne znam kako da iskazem frustriranost politickom trgovinom koja je bazirana iskljucivo na materijalnom interesu, a trasparentnost tih odnosa je zapanjujuca. Moje utopijsko razmisljanje, povremeno, proizvede laznu nadu, ali kod nas nije bitna ideologija, program, princip, moralna nacela, vec iskljucivo fotelja, tender, odbor, posao za uzu i siru familiju i sl.
Koliko god bio optimistican, realnost ne pruza argumentaciju za promjene, barem u narednoj deceniji.

Ne vjerujem u te kafanske price i bajke zena u brijacnici, ali glasanje za SDA slavuja ne bih oprostio. Mada, ja sam u principu nebitan, samo simpatizer koji se vec djelimicno razocarao u odredjene postizborne poteze. Samo zbog nekih ljudi NS bih opet podrzao, ali sacekacemo rasplet ove sapunice.
Treba se okrenuti svome radu, ekonomiji, proizvodnji, stvaranju novih vrijednosti ....
Politika nije za svakoga .... Ne moze to svako .... To je samo za odabrane .... :(
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#15293 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by JoseMujica »

rajvosa1 wrote:Bas mi je pred jucerasnju sjednicu lik iz SDA rekao da je sve rijeseno, da su kupili NS nekim parama Mustaficu za MESS i direktorsko mjesto na neodredjeno, plus jos neki u. odbori drugima i da je Saric siguran. Vidjet cemo sutra, da li se principijelnost kupuje k`o na jacapi.
oh pa jesul to umjetnici konačno našli mecenu :lol: sad će se lakše dihati u KUD-u :D
convict
Posts: 3519
Joined: 10/02/2008 01:20

#15294 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by convict »

.
Last edited by convict on 15/02/2014 01:08, edited 1 time in total.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#15295 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Banksy »


SARAJEVO - Rukovodstvo Socijaldemokratske unije BiH je odlučilo da novi kandidat za gradonačelnika Sarajeva bude Ivo Komšić, potvrdio je Agenciji Fena potpredsjenik SDU-a Miro Lazović.

- Nadamo se da će naš kandidat Ivo Komšić dobiti podršku ostalih stranaka i da ćemo izabrati gradonačelnika - kazao je Lazović.
Sticajem okolnosti nisam glasala na prošlim izborima, ali da jesam, moj glas bi sasvim sigurno otišao u SDU.

Nakon ove vijesti, nakon ovoga što su uradili Stjepanu Kljujiću - prodali ga, žrtvovali, izblamirali, iskompromitirali pod stare dane - od mene imaju mahanje, zauvijek.
User avatar
didžej
Posts: 1860
Joined: 26/01/2013 09:35

#15296 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by didžej »

Banksy wrote:

SARAJEVO - Rukovodstvo Socijaldemokratske unije BiH je odlučilo da novi kandidat za gradonačelnika Sarajeva bude Ivo Komšić, potvrdio je Agenciji Fena potpredsjenik SDU-a Miro Lazović.

- Nadamo se da će naš kandidat Ivo Komšić dobiti podršku ostalih stranaka i da ćemo izabrati gradonačelnika - kazao je Lazović.
Sticajem okolnosti nisam glasala na prošlim izborima, ali da jesam, moj glas bi sasvim sigurno otišao u SDU.

Nakon ove vijesti, nakon ovoga što su uradili Stjepanu Kljujiću - prodali ga, žrtvovali, izblamirali, iskompromitirali pod stare dane - od mene imaju mahanje, zauvijek.
uvijek ti ostaje taj lik s avatara. :)
dobar potez sdu mada ni ivo komsic nije bog zna sta ali je u svakom slucaju bolji od kljujica i kamocaja.
convict
Posts: 3519
Joined: 10/02/2008 01:20

#15297 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by convict »

.
Last edited by convict on 15/02/2014 01:07, edited 1 time in total.
Buraza
Posts: 11
Joined: 19/03/2013 23:28

#15298 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Buraza »

Ivo Komšić????? Vjerovatno ima program, govori tri jezika, mlad je i perspektivan. Čovjek do jutros nije ni razmišljao o poziciji gradonačelnika. Kakva devalvacija te funkcije i grada u cjelosti. Da je Željko Komšić pa ni po jada.

Ne, ne, notorna je laž da NS ide niz dlaku SDA i SDU. Podrška Komšiću je plod dubokoumnog razmišljanja, proučavanja programa i svi pokazatelji govore da je Ivo Komšić upravo ono što nam treba.

Ako ništa, završit će se ova sapunica oko izbora.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#15299 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Banksy »

convict wrote:
Banksy wrote:

SARAJEVO - Rukovodstvo Socijaldemokratske unije BiH je odlučilo da novi kandidat za gradonačelnika Sarajeva bude Ivo Komšić, potvrdio je Agenciji Fena potpredsjenik SDU-a Miro Lazović.

- Nadamo se da će naš kandidat Ivo Komšić dobiti podršku ostalih stranaka i da ćemo izabrati gradonačelnika - kazao je Lazović.
Sticajem okolnosti nisam glasala na prošlim izborima, ali da jesam, moj glas bi sasvim sigurno otišao u SDU.

Nakon ove vijesti, nakon ovoga što su uradili Stjepanu Kljujiću - prodali ga, žrtvovali, izblamirali, iskompromitirali pod stare dane - od mene imaju mahanje, zauvijek.
Mogao sam razumjeti da podržavaš Kljujića dok su mu protivkandidati bili Kamočaji i Finci. Ali ne razumijem u čemu je sad problem sa Komšićem, zašto misliš da je lošiji od Kljujića?
Ne mislim da je lošiji, ali njihov odnos prema Kljujiću, način na koji su ga (pa još tako starog i uglednog) potrošili i bacili, je pokazatelj odnosa prema ljudima uopće. Ne sviđa mi se.

(A sve jer je Pećanac, uz pomoć SDA, već smjestio stražnjicu u ministarsku fotelju, pa da ne talasaju nove partnere i ne ugroze njegovu ministarsku poziciju, udovoljavaju im i žrtvuju Kljujića.)
User avatar
karanana
Posts: 50771
Joined: 26/02/2004 00:00

#15300 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by karanana »

a jesu li morali promijeniti kandidata?
hoce li sdp ostati sa istim kandidatom?
ako nisu morali promijeniti kandidata, zasto su to uradili, i ako su to uradili da se nekom dodovore i da sjebu kljujica, vjerovatno cu im vratiti ovu njihovu clansku kartu i zahvaliti im se.
Locked