Sebija All about

Post Reply
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#15276 Re: Sebija All about

Post by Tempo »

Novak20 wrote: 05/09/2021 11:02 Pomirite se sa sudbinom. Prije dvadeset godina Lagumdžija dobi vlast i ostavi Bakira kao direktora Zavoda za izgradnju KS.
a sta je trebo uradit i sa kojim razlozima?
User avatar
pici
Posts: 43839
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#15277 Re: Sebija All about

Post by pici »

Novak20 wrote: 05/09/2021 11:02 Pomirite se sa sudbinom. Prije dvadeset godina Lagumdžija dobi vlast i ostavi Bakira kao direktora Zavoda za izgradnju KS.

Isto će biti sa Sebijom. Daj Bože da nisam u pravu.
nista nije bolje ni kod legitimniH, caK je i gore... dolje nemas ni opoziciju, ko god drugacije misli, MRŠ u dojČland... to isto pokusavaju i unasKe ova sdO zelena pogan... ridjobradi govnar-bjeloglavi sup-krmak baja osovina...
User avatar
pici
Posts: 43839
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#15278 Re: Sebija All about

Post by pici »

Dozer wrote: 05/09/2021 11:47 Samo "desavanje naroda" ovdje moze napraviti promjenu. Nikakva politika. Politika moze tek nakon naroda, i lada nova garnitura zna sta im se moze desiti ako zaseru kao prerhodna.

Model Causesku je ovdje neophodan.
doKlen je god sirotinji-kmetovima alternativa SFRNjemačka, od govnjiviH motika nema nista...
User avatar
Dozer
Posts: 28540
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#15279 Re: Sebija All about

Post by Dozer »

Slazem se... Ne znam samo sta je alternativa... Ne mogu svi otici u Njemacku, a ono sto ostaje ovdje vrlo brzo nece biti dovoljno da nahrani ekstremno preskupi administrativni aparat i nezajazljive politicke-kriminalne elite.

Mislim da je vec sad u BiH, realno, svega oko 2.7 - 2.8 M ljudi. Od toga je 1M penzionera, 500K djece (neproduktivni), 500K nezaposlenih i svega 600-700K zaposlenih, od cega skoro pola, znaci oko 300K parazitiraju na drzavnoj sisi, na raznim nivoima.

Ovo znaci da samo 300-400K ljudi radi u realnom sektoru i da su oni ti koji treba da stvaraju novu vrijednost koja ce namiriti 2.2-2.3M neproduktivnih...

Ne moze se odrzati dugorocno ni pomocu trikova. Ono sto vladajuca trokraka klika radi jeste namirivanje kroz MMF i razne druge kredite, medjutim ni to ne moze trajati vjecno, jer onih 300-400K zaposlenih u realnom sektoru nikako ne mogu doprinijeti toliko da se dugorocno moze podmirivati i administrativni aparat, i servisiranje kredita, i sva docijalna davanja, + bilo kakav razvoj.
User avatar
tranquil
Posts: 6638
Joined: 11/08/2007 00:55
Location: Mare Tranquillitatis

#15280 Re: Sebija All about

Post by tranquil »

pici wrote: 06/09/2021 11:18
Dozer wrote: 05/09/2021 11:47 Samo "desavanje naroda" ovdje moze napraviti promjenu. Nikakva politika. Politika moze tek nakon naroda, i lada nova garnitura zna sta im se moze desiti ako zaseru kao prerhodna.

Model Causesku je ovdje neophodan.
doKlen je god sirotinji-kmetovima alternativa SFRNjemačka, od govnjiviH motika nema nista...
Bio je 7. Februar 2014., tada je još bilo nade. Idućeg dana već je prošao voz.

Kada su se 8. Februara ljudi počeli izvinjavati jer su zapalili par zgrada čiji su oni vlasnici (a čija je obnova, ispostaviće se, koštala manje od dobitaka zbog ukidanja "bijelog hljeba", što je takođe bio rezultat istih protesta), tada sam shvatio da nema nade, barem ne u dogledno vrijeme, shvatio da je moje lično dobro ipak ispred kolektivnog, i odlučio da odem.
Dzematlija
Posts: 567
Joined: 29/04/2015 12:06

#15281 Re: Sebija All about

Post by Dzematlija »

tranquil wrote: 06/09/2021 16:57 Bio je 7. Februar 2014., tada je još bilo nade. Idućeg dana već je prošao voz.

Kada su se 8. Februara ljudi počeli izvinjavati jer su zapalili par zgrada čiji su oni vlasnici (a čija je obnova, ispostaviće se, koštala manje od dobitaka zbog ukidanja "bijelog hljeba", što je takođe bio rezultat istih protesta), tada sam shvatio da nema nade, barem ne u dogledno vrijeme, shvatio da je moje lično dobro ipak ispred kolektivnog, i odlučio da odem.
:thumbup:
Labirint
Posts: 2067
Joined: 24/06/2013 14:37

#15282 Re: Sebija All about

Post by Labirint »

tranquil wrote: 06/09/2021 16:57
pici wrote: 06/09/2021 11:18

doKlen je god sirotinji-kmetovima alternativa SFRNjemačka, od govnjiviH motika nema nista...
Bio je 7. Februar 2014., tada je još bilo nade. Idućeg dana već je prošao voz.

Kada su se 8. Februara ljudi počeli izvinjavati jer su zapalili par zgrada čiji su oni vlasnici (a čija je obnova, ispostaviće se, koštala manje od dobitaka zbog ukidanja "bijelog hljeba", što je takođe bio rezultat istih protesta), tada sam shvatio da nema nade, barem ne u dogledno vrijeme, shvatio da je moje lično dobro ipak ispred kolektivnog, i odlučio da odem.
Nevezano za temu ali sjećaš li se samo onog oplakivanja "zapalili ste arhiv". Od tada tajac nit ko spominje arhiv niti dokle je "obnova" :D
džakailibu
Posts: 626
Joined: 08/05/2013 11:37

#15283 Re: Sebija All about

Post by džakailibu »

Labirint wrote: 07/09/2021 10:48
tranquil wrote: 06/09/2021 16:57

Bio je 7. Februar 2014., tada je još bilo nade. Idućeg dana već je prošao voz.

Kada su se 8. Februara ljudi počeli izvinjavati jer su zapalili par zgrada čiji su oni vlasnici (a čija je obnova, ispostaviće se, koštala manje od dobitaka zbog ukidanja "bijelog hljeba", što je takođe bio rezultat istih protesta), tada sam shvatio da nema nade, barem ne u dogledno vrijeme, shvatio da je moje lično dobro ipak ispred kolektivnog, i odlučio da odem.
Nevezano za temu ali sjećaš li se samo onog oplakivanja "zapalili ste arhiv". Od tada tajac nit ko spominje arhiv niti dokle je "obnova" :D
Da ne bi ostalo u nekakvoj teoriji zavjere, u toj sam branši i znam ljude po arhivima. Dosta toga je zapaljeno, ima tu i vrijedne građe. A oko obnove, kultura nikada nije bila važna, a pogotovo danas. A opet kako da obnoviš građu koja je izgorila?
User avatar
pici
Posts: 43839
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#15284 Re: Sebija All about

Post by pici »

Afera KCUS: Tužilaštvo KS saslušava svjedoke, šta je sa Sebijom Izetbegović i krivičnom prijavom?
Izetbegović i Katica, osim Nermina Granova, bile su ključne osobe koje su donosile odluke o liječenju oboljelih u Covid centrima, na što su u pismu upozorili i anesteziolozi

Tužilaštvo Kantona Sarajevo aktivno radi na predmetu Klinički centar Univerziteta u Sarajevu (KCUS) koji je formiran u aprilu ove godine nakon što je 13 anesteziologa u pismu Upravi i generalnoj direktorici Sebiji Izetbegović ukazalo na loše uslove rada u Covid odjelu i korištenju "malina" respiratora.

Ključne osobe koje su donosile odluke o liječenju
- Tužilaštvo KS može potvrditi da se u skladu sa zakonom na predmetu aktivno preduzimaju radnje, prikuplja dokumentacija i saslušavaju svjedoci u skladu sa odlukom postupajućeg tima tužilaca. Više informacija s obzirom na fazu predmeta, ne možemo dati - rekla nam je Azra Bavčić, glasnogovornica Tužilaštva KS.

Nije nam ponovo odgovoreno na pitanje da li su iskaz dali ključni ljudi KCUS-a Sebija Izetbegović, Amela Katica Mulalić i Nermin Granov protiv kojih su podnesene tri krivične prijave.

Izetbegović i Katica, osim Nermina Granova, bile su ključne osobe koje su donosile odluke o liječenju oboljelih u Covid centrima, na što su u pismu upozorili i anesteziolozi.

Ova pravosudna institucija, kako je zvanično i saopćeno, formirala je još 5. aprila predmet koji se odnosio na pismo ljekara KCUS-a o upotrebi uvezenih kineskih respiratora u ovom kliničkom centru i drugim problemima u funkcioniranju Covid odjela.

Otad do danas iskaze je dalo 17 anesteziologa koji su potpisali pismo u kojem su ukazali na to da se respiratori ACM 812A, koje je iz Kine uvezla firma "Srebrena malina", korišteni u KCUS-u, ne mogu upotrebljavati za specifično respiratorno patološko stanje Covid pacijenata.

Tužilaštvo KS je nakon toga počelo s provjerama je li došlo do teških posljedica po zdravlje i život kod pacijenata liječenih u KCUS-u, kao i drugih problema u funkcioniranju Covid odjela.

Pripadnici Državne agencije za istrage i zaštitu (SIPA) nedavno su, prema naredbi Općinskog suda u Sarajevu, izuzeli i dokumentaciju o liječenju svih pacijenata u KCUS-u. Skoro tri mjeseca traje izuzimanje dokumentacije.

Problemi s kisikom
Još nije poznato je li iz KCUS-a izuzeta i kompletna dokumentacija koja se odnosi na navode članova porodica da je ova zdravstvena ustanova falsificirala dokumentaciju umrlih pacijenata s ciljem da se zataška istina o načinu njihove smrti.
Image
Labirint
Posts: 2067
Joined: 24/06/2013 14:37

#15285 Re: Sebija All about

Post by Labirint »

džakailibu wrote: 07/09/2021 11:07
Labirint wrote: 07/09/2021 10:48

Nevezano za temu ali sjećaš li se samo onog oplakivanja "zapalili ste arhiv". Od tada tajac nit ko spominje arhiv niti dokle je "obnova" :D
Da ne bi ostalo u nekakvoj teoriji zavjere, u toj sam branši i znam ljude po arhivima. Dosta toga je zapaljeno, ima tu i vrijedne građe. A oko obnove, kultura nikada nije bila važna, a pogotovo danas. A opet kako da obnoviš građu koja je izgorila?
Nažalost nikako, ne sporim da je sigurno u onoj Apokalipsi dosta toga i stradalo ali kažem da su to stavljali u prvi plan kao "gorući problem" i da su tadašnji protesti isključivo kasnije bili predstavljani kao nekakav pohod na arhiv ili kako vec... Da bi u medjuvremenu svi ti silni novinski dusebriznici redom zaboravili taj isti arhiv kao što ni prije paljevine nisu znali za njega... Al eto da ne oftopicimo
User avatar
Dozer
Posts: 28540
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#15286 Re: Sebija All about

Post by Dozer »

Jos jednom...Kap koja je prelila casu i zbog cega je 13 anesteziologa dalo otkaz, uz vec poznato pismo koje su uputili menadzmentu (koje ni Sebija nije negiraa, nego je sve pokusala spinovati supljom pricom da je to "interna dokkumentacija", kao da to mijenja cinjenicu da to pismo postoji i da je 13 anesteziologa otislo s KCUS-a zbog toga), bila je smrt 50 pacijenata za jednu noc na Podhrastovima.
Ono sto je uslijedilo je bilo jos gore, tj. cinjenica da je Sebija nalozila osoblju da taj broj "malo razgode" i da nisposto u javnost ne smije procuriti taj podatak o tolikom broju umrlih za jednu noc. To je rezultiralo visednevnim laganjem porodicama da su im najmiliji dobro i stabilno, a oni su zapravo vec bili mrtvi (o ovome postoji more svjedocenja).

A ljudi su umrli zbog problema s bolnickim kisikom, Malina respiratora, i totalne nebrige o njima.

O nebrizi osoblja sam vec pisao ranije, po svjedocenju prijateljice koja je zavrsila na Podhrastovima. I prezivila, na njihovu zalost, pa moze pricati sta je sve gledala, dozivljavala i prezivljavala.
Ukratko, prvo ide oduzimanje mobitela, uz obrazlozenje da mobiteli mogu uticati na elektronsku opremu (osoblje svoje mobitele uredno ima...valjda su njihovi neki specijalni, koji ne mogu nastetiti opremi).
Ljudi su umirali, a onda po 2-3 dana tako lezali, dok je osoblje samo povremeno ulazilo i stavljalo im cjevcice s kisikom, pri tome ubjedjujuci nju da nema pojma sta prica i da su jos zivi (ona im govorila zasto to rade kad je osoba vec mrtva).
Hranu samo donesu u sobu i ostave na stolic pored vrata, i to je to. Posto su pacijenti spojeni na infuzije i kisik, ne mogu ustajati i hodati (pored toga su cesto i preslabi za hodanje), tako da ta hrana samo stoji tu do sljedeceg obroka, kada je zamijene novim vakumiranim paketom. Drugim rijecima, ljudi danima nista ne pojedu jer ne mogu doci do hrane.
Navecer nakon 22-23.00, pa do ujutro oko 6-7.00, prakticno je nemoguce vidjeti i dozvati bilo koga od osoblja.
Svaki drugi ili treci dan se samo zacuje bezdusno "hajmo ih popakovati", i onda se cuju vrece i rajfeslusi na njima.

S druge strane, situacija u Vojnoj bolnici je potpuno suprotna (imao sam neke prijatelje koji su i tamo zavrsili), i tamo se stalno pacijenti pitaju treba li im sta, osoblje im pomaze da se okrenu ako ne mogu, da jedu, da odu do kupatila, itd..
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#15287 Re: Sebija All about

Post by Hajvan »

Dozer wrote: 06/09/2021 11:43 Slazem se... Ne znam samo sta je alternativa... Ne mogu svi otici u Njemacku, a ono sto ostaje ovdje vrlo brzo nece biti dovoljno da nahrani ekstremno preskupi administrativni aparat i nezajazljive politicke-kriminalne elite.

Mislim da je vec sad u BiH, realno, svega oko 2.7 - 2.8 M ljudi. Od toga je 1M penzionera, 500K djece (neproduktivni), 500K nezaposlenih i svega 600-700K zaposlenih, od cega skoro pola, znaci oko 300K parazitiraju na drzavnoj sisi, na raznim nivoima.

Ovo znaci da samo 300-400K ljudi radi u realnom sektoru i da su oni ti koji treba da stvaraju novu vrijednost koja ce namiriti 2.2-2.3M neproduktivnih...

Ne moze se odrzati dugorocno ni pomocu trikova. Ono sto vladajuca trokraka klika radi jeste namirivanje kroz MMF i razne druge kredite, medjutim ni to ne moze trajati vjecno, jer onih 300-400K zaposlenih u realnom sektoru nikako ne mogu doprinijeti toliko da se dugorocno moze podmirivati i administrativni aparat, i servisiranje kredita, i sva docijalna davanja, + bilo kakav razvoj.
odakle vam ovi podaci?
moze link, navod
User avatar
Styling
Posts: 12655
Joined: 08/10/2013 10:29
Location: Izvan lokalnih dešavanja

#15288 Re: Sebija All about

Post by Styling »

Sebija prava hamša u ovoj haljini i mahrami.

Ja da sam na njenom mjestu, sa svim raspoloživim resursima, pogotovo što mi jedan strani predsjednik dolazi na svadbu kćerci, bila bih za naslovne strane Vogue.
Tempo
ZeModerator
Posts: 5186
Joined: 07/12/2003 00:00

#15289 Re: Sebija All about

Post by Tempo »

Hajvan wrote: 08/09/2021 16:50
Dozer wrote: 06/09/2021 11:43 Slazem se... Ne znam samo sta je alternativa... Ne mogu svi otici u Njemacku, a ono sto ostaje ovdje vrlo brzo nece biti dovoljno da nahrani ekstremno preskupi administrativni aparat i nezajazljive politicke-kriminalne elite.

Mislim da je vec sad u BiH, realno, svega oko 2.7 - 2.8 M ljudi. Od toga je 1M penzionera, 500K djece (neproduktivni), 500K nezaposlenih i svega 600-700K zaposlenih, od cega skoro pola, znaci oko 300K parazitiraju na drzavnoj sisi, na raznim nivoima.

Ovo znaci da samo 300-400K ljudi radi u realnom sektoru i da su oni ti koji treba da stvaraju novu vrijednost koja ce namiriti 2.2-2.3M neproduktivnih...

Ne moze se odrzati dugorocno ni pomocu trikova. Ono sto vladajuca trokraka klika radi jeste namirivanje kroz MMF i razne druge kredite, medjutim ni to ne moze trajati vjecno, jer onih 300-400K zaposlenih u realnom sektoru nikako ne mogu doprinijeti toliko da se dugorocno moze podmirivati i administrativni aparat, i servisiranje kredita, i sva docijalna davanja, + bilo kakav razvoj.
odakle vam ovi podaci?
moze link, navod

www.okreni-se-oko-sebe-i-vidi.com
User avatar
Hajvan
Posts: 9637
Joined: 25/10/2008 13:21
Location: SaraJovo

#15290 Re: Sebija All about

Post by Hajvan »

video sam

video kills the rejdijo star
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50575
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#15291 Re: Sebija All about

Post by Bloo »

Dozer wrote: 08/09/2021 15:38 Ljudi su umirali, a onda po 2-3 dana tako lezali, dok je osoblje samo povremeno ulazilo i stavljalo im cjevcice s kisikom, pri tome ubjedjujuci nju da nema pojma sta prica i da su jos zivi (ona im govorila zasto to rade kad je osoba vec mrtva).
Ko je muhe rastjerivao?
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#15292 Re: Sebija All about

Post by uglavnomja »

Premijer Kantona Sarajevo Edin Forto operiran u Albaniji


Prvi čovjek glavnog grada na ovaj zahvat odlučio se zbog bola u vratnim pršljenovima.

- Prva solucija je bila da to uradi u Zagrebu. Međutim, morao je dugo čekati termin pa je odustao. Pomoć je zato potražio u Albaniji. Iako se radi o manje opasnom zahvatu interesantno je to da je premijer KS zaobišao Klinički centar Univerziteta u Sarajevu. Trenutno se dobro osjeća – kazao je naš izvor.

___________________________

ne bi ziv izasao odzgo da su mu nokte rezali :zzzz:
User avatar
jazzer
Posts: 7262
Joined: 20/12/2004 14:44

#15293 Re: Sebija All about

Post by jazzer »

Dobio bi termin nekada u junu 2022, kao i obicni smrtnici.
User avatar
van Basten
Posts: 7564
Joined: 21/09/2006 02:59

#15294 Re: Sebija All about

Post by van Basten »

Znaci, i Albanija je postala pozeljnija za operacije nego BiH... nije ovo dno, ne, ne... imaju jos rudari i prosvjeta dole...
izvrsni direktor
Posts: 9957
Joined: 20/12/2018 16:11

#15295 Re: Sebija All about

Post by izvrsni direktor »

van Basten wrote: 09/09/2021 11:50 Znaci, i Albanija je postala pozeljnija za operacije nego BiH... nije ovo dno, ne, ne... imaju jos rudari i prosvjeta dole...
Hvala bakiru i sebiji na tome
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#15296 Re: Sebija All about

Post by hadzinicasa »

uglavnomja wrote: 09/09/2021 11:24 Premijer Kantona Sarajevo Edin Forto operiran u Albaniji


Prvi čovjek glavnog grada na ovaj zahvat odlučio se zbog bola u vratnim pršljenovima.

- Prva solucija je bila da to uradi u Zagrebu. Međutim, morao je dugo čekati termin pa je odustao. Pomoć je zato potražio u Albaniji. Iako se radi o manje opasnom zahvatu interesantno je to da je premijer KS zaobišao Klinički centar Univerziteta u Sarajevu. Trenutno se dobro osjeća – kazao je naš izvor.

___________________________

ne bi ziv izasao odzgo da su mu nokte rezali :zzzz:
pa oca su mu ubili, sta trebaju i njega?
User avatar
Dozer
Posts: 28540
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#15297 Re: Sebija All about

Post by Dozer »

Hajvan wrote: 08/09/2021 16:50
Dozer wrote: 06/09/2021 11:43 Slazem se... Ne znam samo sta je alternativa... Ne mogu svi otici u Njemacku, a ono sto ostaje ovdje vrlo brzo nece biti dovoljno da nahrani ekstremno preskupi administrativni aparat i nezajazljive politicke-kriminalne elite.

Mislim da je vec sad u BiH, realno, svega oko 2.7 - 2.8 M ljudi. Od toga je 1M penzionera, 500K djece (neproduktivni), 500K nezaposlenih i svega 600-700K zaposlenih, od cega skoro pola, znaci oko 300K parazitiraju na drzavnoj sisi, na raznim nivoima.

Ovo znaci da samo 300-400K ljudi radi u realnom sektoru i da su oni ti koji treba da stvaraju novu vrijednost koja ce namiriti 2.2-2.3M neproduktivnih...

Ne moze se odrzati dugorocno ni pomocu trikova. Ono sto vladajuca trokraka klika radi jeste namirivanje kroz MMF i razne druge kredite, medjutim ni to ne moze trajati vjecno, jer onih 300-400K zaposlenih u realnom sektoru nikako ne mogu doprinijeti toliko da se dugorocno moze podmirivati i administrativni aparat, i servisiranje kredita, i sva docijalna davanja, + bilo kakav razvoj.
odakle vam ovi podaci?
moze link, navod
Eno zavod za statistiku, pa trkeljaj. Ja sam to odokativno, ali nissam fulio za vise od 1-2% bilo sta.
User avatar
Matzan
Posts: 7010
Joined: 16/01/2015 13:25

#15298 Re: Sebija All about

Post by Matzan »

....
Last edited by Matzan on 25/01/2022 02:20, edited 1 time in total.
User avatar
pici
Posts: 43839
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#15299 Re: Sebija All about

Post by pici »

uglavnomja wrote: 09/09/2021 11:24 Premijer Kantona Sarajevo Edin Forto operiran u Albaniji


Prvi čovjek glavnog grada na ovaj zahvat odlučio se zbog bola u vratnim pršljenovima.

- Prva solucija je bila da to uradi u Zagrebu. Međutim, morao je dugo čekati termin pa je odustao. Pomoć je zato potražio u Albaniji. Iako se radi o manje opasnom zahvatu interesantno je to da je premijer KS zaobišao Klinički centar Univerziteta u Sarajevu. Trenutno se dobro osjeća – kazao je naš izvor.

___________________________

ne bi ziv izasao odzgo da su mu nokte rezali :zzzz:
od zene mi kolegicu operisali na kosevu, nema ni mjesec, tumor... sastrugali je i pokrpili, otisla preko privatne veze u kasindol i onda u pale u privatnu kliniku... otvorili je i zatvorili, pogresno obradjen zahvat i kontra terapija... isli dzuture u kasindol da dajemo krv jer je krvarila non stop... ide za beograd pa sta bog da... jebem li joj pleme seljacko od golubovaca sta je uradila od koseva...
User avatar
Dozer
Posts: 28540
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#15300 Re: Sebija All about

Post by Dozer »

Prije 2-3 sedmice jaranu se upalilo oko, otisao kod doktora, dobio uputnicu kod Sebije (KCUS). Nema domace osiguranje, ima strano, ali sve to ide regularno. On placa 20%, osiguranje 80%. Sve fercera.

Dosao kod doktorice, pregledala ga na onoj nekoj spravi, dijagnoza - ima nesto u oku (spene, nesto je vario, i frcnulo). OK. Dao joj karticu od sogiuranja, sve ok, onda njemu papire i da ide na blagajnu, kaze 98 KM.
Sisao on na blagajnu, dao papire, teta kaze - 98 KM. On njoj - ok, ja placam 20% od toga. Kaze ona - ne gospodine, 98 KM je 20%. Vas pregled i vadjenje toga kosta 490 KM :shock:

Jaran samo rekao - ne pada mi na pamet, pokupio papire, i nazad kod doktorice. Trazio joj nazad karticu osiguranja, nabrojao se na Sebiju i budalastinu, doktorica ga nesto smirivala, zalila se da je vec otvorila nalog, a on samo otresao da ga zatvori kako ga je i otvorila, i preko vrata.

Otisao u Sanasa-u, isti pregled, ista dijagnoza, moze i tamo njegovo osiguranje, sve isto. Izvadili mu spene (6 ih bilo na kraju), i on na blagajnu, kaze seka - 6 KM. On joj trazio da to provjeri, da nisu nesto fulili. Zena kaze - Ne gospodine, Vas racun je 30 KM, a Vi placate 20%, to je 6 KM.

Izasao sjeban, kaze psovao 3 naredna dana. Eto nam naseg, tj. Sebijnog zdravstva. Nije ni cudo sto KCUS na racunu sad ima skoro 80 miliona... I niko ziv ne zna na sta i gdje idu. Napravila gospoja od najveceg KC u drzavi privatnu bolnicu...
Last edited by Dozer on 09/09/2021 15:05, edited 1 time in total.
Post Reply