Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko

Locked
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#15251 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by madner »

ZOI 84 Ivica Saric? :lol:
User avatar
dado100
Posts: 46
Joined: 29/01/2013 14:29

#15252 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by dado100 »

Doktor29 wrote:
Banksy wrote:Predloži li SDA trećeg kandidata, znam za koga će glasati NS.
Ivica Saric :D
Upravo tako!
Može li Pedja potvrditi dogovor koji su postigli kada je u pitanju izbor gradonačelnika, a podrazumijeva da nakon što ova dva kandidata ne dobiju dovoljan broj glasova, SDA će predložiti Ivicu Šarića kojem ćete dati podršku?

Naime, zamišljeni scenarij je takav da nakon ovog glasanja, koje neće rezultirati izborom, stranke imaju mogućnost predložiti nove kandidate. SDU i SDP će biti principijelni i ponovo predložiti ovu dvojicu pulena, dok SDA sada ubacuje i Šarića. U tom slučaju u drugi krug ulaze Kamočaji i Šarić, a onda slijedi izbor Ivice Šarića sa 15 glasova (SDA-NS-SDU-SBiH-Radeljaš).
User avatar
didžej
Posts: 1860
Joined: 26/01/2013 09:35

#15253 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by didžej »

bolje i saric nego ova dva bilmeza.
User avatar
King_Kenny
Posts: 4852
Joined: 03/01/2010 10:41

#15254 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by King_Kenny »

Fakultet ne treba biti argument za rangiranje kandidata. Kljujic nije za gradonacelnika jer je cesto mijenjao politicke dresove; njegovi nastupi, koliko ih se sjecam, su naporni kao da Adil Kulenovic govori. Kamocaji je stranacki potrcko i jedino sto on moze biti sekretar gradonacelnika. Podrzavam odluku Nase stranke da ne glasaju niti za jednog niti za drugog.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#15255 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Banksy »

dado100 wrote:
Doktor29 wrote:
Banksy wrote:Predloži li SDA trećeg kandidata, znam za koga će glasati NS.
Ivica Saric :D
Upravo tako!
Može li Pedja potvrditi dogovor koji su postigli kada je u pitanju izbor gradonačelnika, a podrazumijeva da nakon što ova dva kandidata ne dobiju dovoljan broj glasova, SDA će predložiti Ivicu Šarića kojem ćete dati podršku?
Kažu da je sve dogovoreno još prošle sedmice.
Zauzvrat, Dino Mustafić ostaje doživotni direktor MESS-a.
Možda čaršija laže. Baš me zanima ...
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#15256 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by -LIBERO- »

A kao Saric je puno bolji, adekvatniji, sposobniji od ovih prije predlozenih.

Podrzi li NS Sarica, koji je isto tako stranacki bojovnik, samo sa vise godina (i staza i funkcija) kao neki..onda zaista, i zvanicno, NS gubi svaki moguci kredibilitet...barem ono malo sto im je jos uvijek ostalo.

Cuj Saric, covjek je od prvog dana svog politickog angazmna, redovno na ministarskoj poziciji. Mozda se malo i sloze kockice mozaika. Jer, svima je jasno koliko clanova uskg jezgra NS je zapravo godinama pod resorom Sarica kao ministra.

Bude li tako, samo mogu zamisliti koje ce hvalospijeve i spinove koristiti ovi iz NS da opravdaju svoju (jos uvijek eventualnu?) podrsku SARICU. :D
User avatar
King_Kenny
Posts: 4852
Joined: 03/01/2010 10:41

#15257 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by King_Kenny »

-LIBERO- wrote:A kao Saric je puno bolji, adekvatniji, sposobniji od ovih prije predlozenih.

Podrzi li NS Sarica, koji je isto tako stranacki bojovnik, samo sa vise godina (i staza i funkcija) kao neki..onda zaista, i zvanicno, NS gubi svaki moguci kredibilitet...barem ono malo sto im je jos uvijek ostalo.

Cuj Saric, covjek je od prvog dana svog politickog angazmna, redovno na ministarskoj poziciji. Mozda se malo i sloze kockice mozaika. Jer, svima je jasno koliko clanova uskg jezgra NS je zapravo godinama pod resorom Sarica kao ministra.
Tacno.
Podrzati Sarica isto je kao i podrzati Kljujica.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#15258 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by StupskaBitanga »

Kako li će to objasniti? i kada će SDU shvatiti da je prevaren
Buraza
Posts: 11
Joined: 19/03/2013 23:28

#15259 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Buraza »

I do sada sam imao izuzetno nisko mišljenje o forumima i forumašima, no kada čitam kakve "priče iz dedine brijačnice" ovdje ljudi navode kao argumente naprosto me jeza uhvati. Pored istine da nam trebaju dva Gola otoka za sve bh. lopove, istina je da nam treba i ludara veličine New Yorka.

Uzgred i ne treba nam novi gradonačelnik, dobar je i stari, te to nema nikakve veze sa budžetom, pa dobro znate da je Mostar imao budžet prije gradonačelnika.

Pozdrav i ne bih se više štel mešat' :run:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#15260 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Banksy »

Buraza wrote:
I do sada sam imao izuzetno nisko mišljenje o forumima i forumašima, no kada čitam kakve "priče iz dedine brijačnice" ovdje ljudi navode kao argumente naprosto me jeza uhvati. Pored istine da nam trebaju dva Gola otoka za sve bh. lopove, istina je da nam treba i ludara veličine New Yorka.
Dobro si. Sve budala do budale ...
Buraza wrote:
Priča se da za to vrijeme Vaš mlađahni Predsjednik ima poslovne veze sa Hilmom i Mujom Selimovićem i da je to ustvari okosnica partnerstva izmedju NS i SDA. U tom slučaju to je gori despotizam nego i u jednoj drugoj stranci, jer znači da je advokatska kancelarija Predsjednikovog tate važnija i od stranke i od građana koji su Vam dali povjerenje.
User avatar
PerverzMusharaf
Posts: 461
Joined: 24/03/2013 15:28

#15261 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by PerverzMusharaf »

ne moze nista gore od kljujića bit.
mikasa
Posts: 536
Joined: 15/12/2008 22:35

#15262 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by mikasa »

Izgleda da ce Kljujic biti samo atletski zec u rukama SDA... Sta ce jadnik, zbog svoje starosti nije mogao istrcati do polovine staze, pa su ga u Drzavnoj bolnici morali dopumpati zrakom. ;-) To je bio i prvi angazman nove direktorice.
Sto se tice SDU, isto ce im se desiti kao sa Gras-om... Sretno Ivica S.
mikasa
Posts: 536
Joined: 15/12/2008 22:35

#15263 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by mikasa »

pare dare samo pare wrote:
Doktor29 wrote:
pare dare samo pare wrote:Koliko sam ja čuo SDU ima novog kandidata, Kljuić je loše pravo.
Možda on bude prihvatljiviji za NS :-D
Zlatar :D
Ma jok :D Prebjeg iz SDP-a
Mislim da on ne moze biti jer je Bosnjak. On "puca" na mjesto dogradonacelnika.
User avatar
dado100
Posts: 46
Joined: 29/01/2013 14:29

#15264 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by dado100 »

Prva faza realizacije dogovora je okončana. Nakon današnjeg glasanja, očito je da su se neki vijećnici "predomislili" pa je rezultat bio 12:10. Naravno nije bilo predomišljanja već je cilj bio izbjeći situaciju neriješenog ishoda zbog problema sa tumačenjem pravila za izbor i tako otvoriti mogućnost predlaganja novih imena.

Sada slijedi dogovoreni scenarij, u kojem SDA predlaže Šarića i koji će potom u drugom krugu dobiti potreban broj glasova. SDU će biti adekvatno stimulisan mjestom dogradonačelnika, a kako sada stoje stvari i neko iz tabora Radeljaša.

NS neće imati mjesto dogradonačelnika kako ne bi bili "krivo" shvaćeni već će kompenzacija obezbijeđena kroz izdvajanja iz budžeta Kantona i Grada. NS ovim igra istu igru kao i sa općinskim vijećima. Nakon ovoga će izaći sa tvrdnjom da su podržali Šarića zbog deblokade i da nisu dio većine nego će podržavati samo projekte koji su kvalitetni.
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#15265 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Co0l »

Kao špico bi bio bolji izbor...
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#15266 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by JoseMujica »

Tita mi ova tema ima barem duplo vise postova nego sto je NS glasova osvojila...pocinjem sumnjati da se Djape uliva u Google ads :D i laganini broji svaki klik ;-) dok VI dramite ko ce biti slijedeća ikebana
User avatar
veljaca
Posts: 7753
Joined: 11/03/2008 14:25
Location: Za Zelju se ne navija - Zeljo se VOLI ....

#15267 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by veljaca »

JoseMujica wrote:Tita mi ova tema ima barem duplo vise postova nego sto je NS glasova osvojila...pocinjem sumnjati da se Djape uliva u Google ads :D i laganini broji svaki klik ;-) dok VI dramite ko ce biti slijedeća ikebana
Cuj Djape .....

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#15268 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Maystor »

dado100 wrote:Prva faza realizacije dogovora je okončana. Nakon današnjeg glasanja, očito je da su se neki vijećnici "predomislili" pa je rezultat bio 12:10. Naravno nije bilo predomišljanja već je cilj bio izbjeći situaciju neriješenog ishoda zbog problema sa tumačenjem pravila za izbor i tako otvoriti mogućnost predlaganja novih imena.

Sada slijedi dogovoreni scenarij, u kojem SDA predlaže Šarića i koji će potom u drugom krugu dobiti potreban broj glasova. SDU će biti adekvatno stimulisan mjestom dogradonačelnika, a kako sada stoje stvari i neko iz tabora Radeljaša.

NS neće imati mjesto dogradonačelnika kako ne bi bili "krivo" shvaćeni već će kompenzacija obezbijeđena kroz izdvajanja iz budžeta Kantona i Grada. NS ovim igra istu igru kao i sa općinskim vijećima. Nakon ovoga će izaći sa tvrdnjom da su podržali Šarića zbog deblokade i da nisu dio većine nego će podržavati samo projekte koji su kvalitetni.
Peđa je već ranije, na ovoj temi, pozitivno govorio o Šariću i Marjanoviću, kao hvale vrijednim ministrima u Zeljkovićevoj vladi, pa me uopšte ne bi iznenadilo da podrže Šarića.
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#15269 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Maystor »

g. Peđa, zamolio bih vas za odgovor na nekoliko pitanja (a neću vas pitati da li ćete podržati Šarića za gradonačelnika).
Na web stranici kantonalne vlade je objavljen dokument / izvještaj o radu komisije u kojoj ste bili član

Image

Zbog čega ste prihvatili članstvo u ovoj komisiji i kako biste ocijenili njen rad? Da li ćete podržati novi prijedlog zakona o visokom obrazovanju? Kakvo je vaše iskustvo o saradnji sa ekspertima za visoko obrazovanje iz tima SDA+Hanka Vajzović?

Unaprijed hvala!
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#15270 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by -LIBERO- »

Lud i ponosan wrote:
dado100 wrote:Prva faza realizacije dogovora je okončana. Nakon današnjeg glasanja, očito je da su se neki vijećnici "predomislili" pa je rezultat bio 12:10. Naravno nije bilo predomišljanja već je cilj bio izbjeći situaciju neriješenog ishoda zbog problema sa tumačenjem pravila za izbor i tako otvoriti mogućnost predlaganja novih imena.

Sada slijedi dogovoreni scenarij, u kojem SDA predlaže Šarića i koji će potom u drugom krugu dobiti potreban broj glasova. SDU će biti adekvatno stimulisan mjestom dogradonačelnika, a kako sada stoje stvari i neko iz tabora Radeljaša.

NS neće imati mjesto dogradonačelnika kako ne bi bili "krivo" shvaćeni već će kompenzacija obezbijeđena kroz izdvajanja iz budžeta Kantona i Grada. NS ovim igra istu igru kao i sa općinskim vijećima. Nakon ovoga će izaći sa tvrdnjom da su podržali Šarića zbog deblokade i da nisu dio većine nego će podržavati samo projekte koji su kvalitetni.
Ja se potajno nadam da ovo nece biti istina i da NS nece podrzati SDA kandidata. Posebno ne doticnog.
Mislim da bi taj potez prouzrokovao nepopravljivu stetu, ali ostacu suzdrzan do potvrde ovih spekulacija.
Podrzite li Sarica, pretplacenog na ministarska mjesta, mozete komotno, ali komotno, zatvoriti "radnju".

I ovako ste blizu zatvaranja.
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#15271 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Pedja Kojovic »

maystor

Prihvatio sam jer je ministar Marjanovic insistirao da prihvatim, uprkos mom stavu da je "cudno" da ja budem u komisiji s obzirom da mi ovakav zakon ne mozemo podrzati jer ne sprovodi integraciju univerziteta u Sarajevu, itd.
(Komisija se, uglavnom, bavila trazenjem rjesenja za nekoliko pravnih rupa i nelogicnosti u prijedlogu).
Dugi sati rada u komisiji su se, po meni, isplatili zbog dvije stvari;
- uvrsten je clan o administrativnoj i prostorno resursnoj intergaciji univerziteta (ali fakulteti , nazalost, ostaju pravni subjekti)
- u zakljucku koji je upucen ministarstvu (i nadam se Skupstini) trazi se donosenje Zakona o Uiverzitetu Sarajevo u roku od 6 mjeseci.

p.k.
Pedja Kojovic
Posts: 2920
Joined: 26/02/2009 18:27

#15272 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Pedja Kojovic »

Ne postoji jos uvijek nikakva ni naznaka ni dogovor o novim kandidatima.
Ime g. Sarica se pojavilo u neformalnim razgovorima ali dok nemamo zvanican prijedlog o tome necemo ni raspravljati na organima stranke.(Ali je zaista strasno i depresivno kakvim scenarijima, "dilovima" i trgovinama neki forumasi spekulisu).
Nasi vjecnici i stranacki ljudi su juce bili pod ogromnim pritiscima.
U prostorijama oko sale u kojoj se odrzavala sjednica neprestano odvijali "razgovori"(pokusaji ubjedjivanja) sa predstavnicima oba bloka.(Mi smo, kao sto je glasanje pokazalo, ostali pri svojim stavovima).

Najvece "iznenadjenje" sjednice je sto je pokazala nestrucnost sekretara GV i ukazala na njegovo krsenje zakona i osnovnih pravila demokratije - sekretar,naime, je sebi dao pravo da kao clan Kolegija, glasa ravnopravno sa izabranim vijecnicima!!!????)
Nas cilj je bio da se predloze novi kandidati i ostaje da se vidi da li smo uspjeli.
Nastavak je zakazan u srijedu u 5.
(SDA vjerovatno zeli izbjeci osvetnicko ponasanje SDU-a na sjednici SKS koja se odrzava isti dan i na kojoj se izglasava budzet KS)

p.k.
Doktor29
Posts: 1695
Joined: 07/06/2012 21:31

#15273 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Doktor29 »

Pedja Kojovic wrote:Ne postoji jos uvijek nikakva ni naznaka ni dogovor o novim kandidatima.
Ime g. Sarica se pojavilo u neformalnim razgovorima ali dok nemamo zvanican prijedlog o tome necemo ni raspravljati na organima stranke.(Ali je zaista strasno i depresivno kakvim scenarijima, "dilovima" i trgovinama neki forumasi spekulisu).
Nasi vjecnici i stranacki ljudi su juce bili pod ogromnim pritiscima.
U prostorijama oko sale u kojoj se odrzavala sjednica neprestano odvijali "razgovori"(pokusaji ubjedjivanja) sa predstavnicima oba bloka.(Mi smo, kao sto je glasanje pokazalo, ostali pri svojim stavovima).

Najvece "iznenadjenje" sjednice je sto je pokazala nestrucnost sekretara GV i ukazala na njegovo krsenje zakona i osnovnih pravila demokratije - sekretar,naime, je sebi dao pravo da kao clan Kolegija, glasa ravnopravno sa izabranim vijecnicima!!!????)
Nas cilj je bio da se predloze novi kandidati i ostaje da se vidi da li smo uspjeli.
Nastavak je zakazan u srijedu u 5.
(SDA vjerovatno zeli izbjeci osvetnicko ponasanje SDU-a na sjednici SKS koja se odrzava isti dan i na kojoj se izglasava budzet KS)

p.k.
Ja cesto kritikujem ali ovaj put bih pohvalio vjecnike Nase Stranke sto su legalisti i nisu se mogli kupiti mada pouzdano znam da su im se nudili poslovi i veliki novci, ne samo njima nego pojedinim vjecnicima iz SDA (materijalno neostvarenim).
:thumbup:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#15274 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by Banksy »

dado100 wrote:
Sada slijedi dogovoreni scenarij, u kojem SDA predlaže Šarića i koji će potom u drugom krugu dobiti potreban broj glasova. SDU će biti adekvatno stimulisan mjestom dogradonačelnika, a kako sada stoje stvari i neko iz tabora Radeljaša.

NS neće imati mjesto dogradonačelnika kako ne bi bili "krivo" shvaćeni već će kompenzacija obezbijeđena kroz izdvajanja iz budžeta Kantona i Grada. NS ovim igra istu igru kao i sa općinskim vijećima. Nakon ovoga će izaći sa tvrdnjom da su podržali Šarića zbog deblokade i da nisu dio većine nego će podržavati samo projekte koji su kvalitetni.
Tačno tako. To je priča koja kruži još od prošle sedmice. Baš da vidimo je li istinita.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#15275 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal

Post by VjecitiStudent »

Pedja Kojovic wrote:maystor

Prihvatio sam jer je ministar Marjanovic insistirao da prihvatim, uprkos mom stavu da je "cudno" da ja budem u komisiji s obzirom da mi ovakav zakon ne mozemo podrzati jer ne sprovodi integraciju univerziteta u Sarajevu, itd.
(Komisija se, uglavnom, bavila trazenjem rjesenja za nekoliko pravnih rupa i nelogicnosti u prijedlogu).
Dugi sati rada u komisiji su se, po meni, isplatili zbog dvije stvari;
- uvrsten je clan o administrativnoj i prostorno resursnoj intergaciji univerziteta (ali fakulteti , nazalost, ostaju pravni subjekti)
- u zakljucku koji je upucen ministarstvu (i nadam se Skupstini) trazi se donosenje Zakona o Uiverzitetu Sarajevo u roku od 6 mjeseci.

p.k.
Je li ostao član zakona o doživotnim profesorima?
Locked