Al Jazeera Balkans
Moderator: anex
-
unix
- Posts: 149
- Joined: 30/03/2009 02:58
#1526 Re: Al Jazeera Balkans
@cancel
Prvo kad vec zelis da upotrijebis rijec spin opet dobronamjeran savjet kucaj "spin wiki PR", dakle da casni google ne pomisli da pricas o "krugovima" u kojima se vrtis. Ja znam da je najlakse biti opozicija i sam tvoj stav nista nije novo, kako meni tako i ostalom auditorijumu ponudio, posto vidim da volis sa predznakom "HR", dakle prica o AJB s tobom je sizifov posao. Jednostavno je tvoja centralizovanost (ili ti ga centraliziranost) ka kanalima sa "lipanj, decki i purgeri" je vise nego ocigledna, dakle jako tesko bi ti mogao biti objektivan u razgovoru koji treba da bude realno vidjenje situacije i nista drugo, meni je zao sto ti moras svoju etnicku pripadnost ili uvjerenje da provlacis kroz teme kao sto su ove, i sto ti cijelo vrijeme spinujes ovakve razgovore da postanes opozicija a mi ostali svi vlast. Ja znam dobro da je poriv (nagon) za bijeg od anonimnosti najjaci, sta vise jaci i od onog za prezivljavanje. Ja takodjer i znam da je veoma tesko doci do izrazaja, sa shvatanjima kao sto su tvoja, ogranicena kao neki balkon trospratnice. Znas, kazu da prica o nekom proizvodu prodaje proizvod, pa cu ti navesti primjer sa vodom "Fidzi" koja slovi za najbolju ali isto tako i najskuplju vodu u USA. Da li je ona najbolja ? naravno da nije. Ona je kao i ostalih 10000 koje imas na trzistu u istom rangu, ali ona ima pricu i zato je to tako. Naime ovo se radi o tvojoj prici, ja cu ti reci da ti nemas pricu tako da tvojim pokusajem spinovanja i probudjenog gena "wanna be" ili ti ga "sam protiv svih" nece proci. Dakle da zakljucimo, ako ti kazemo svi da te volimo i da nam je zao sto si zlostavljan u djetinstvu, hoces li otici na wikipediu i kucati neke pojmove, HD,spin,Al jazeera, RTL mozes kucat i Cartoon Network (ocigledno tvoj domet).
Prvo kad vec zelis da upotrijebis rijec spin opet dobronamjeran savjet kucaj "spin wiki PR", dakle da casni google ne pomisli da pricas o "krugovima" u kojima se vrtis. Ja znam da je najlakse biti opozicija i sam tvoj stav nista nije novo, kako meni tako i ostalom auditorijumu ponudio, posto vidim da volis sa predznakom "HR", dakle prica o AJB s tobom je sizifov posao. Jednostavno je tvoja centralizovanost (ili ti ga centraliziranost) ka kanalima sa "lipanj, decki i purgeri" je vise nego ocigledna, dakle jako tesko bi ti mogao biti objektivan u razgovoru koji treba da bude realno vidjenje situacije i nista drugo, meni je zao sto ti moras svoju etnicku pripadnost ili uvjerenje da provlacis kroz teme kao sto su ove, i sto ti cijelo vrijeme spinujes ovakve razgovore da postanes opozicija a mi ostali svi vlast. Ja znam dobro da je poriv (nagon) za bijeg od anonimnosti najjaci, sta vise jaci i od onog za prezivljavanje. Ja takodjer i znam da je veoma tesko doci do izrazaja, sa shvatanjima kao sto su tvoja, ogranicena kao neki balkon trospratnice. Znas, kazu da prica o nekom proizvodu prodaje proizvod, pa cu ti navesti primjer sa vodom "Fidzi" koja slovi za najbolju ali isto tako i najskuplju vodu u USA. Da li je ona najbolja ? naravno da nije. Ona je kao i ostalih 10000 koje imas na trzistu u istom rangu, ali ona ima pricu i zato je to tako. Naime ovo se radi o tvojoj prici, ja cu ti reci da ti nemas pricu tako da tvojim pokusajem spinovanja i probudjenog gena "wanna be" ili ti ga "sam protiv svih" nece proci. Dakle da zakljucimo, ako ti kazemo svi da te volimo i da nam je zao sto si zlostavljan u djetinstvu, hoces li otici na wikipediu i kucati neke pojmove, HD,spin,Al jazeera, RTL mozes kucat i Cartoon Network (ocigledno tvoj domet).
- titinho
- Posts: 624
- Joined: 10/03/2012 19:05
#1527 Re: Al Jazeera Balkans
Idemo pohvaliti novi dokumentarac : LOPTA
SVAKA CAST uzivanje je gledati
SVAKA CAST uzivanje je gledati
-
cancel
- Posts: 481
- Joined: 11/07/2006 22:56
#1528 Re: Al Jazeera Balkans
@unix
Frajeru, ako si ti "nenacionalistički nastrojen" onda mene slobodno proglasi za Antu Pavelića, neću se ljutiti
Oh Bože, kakvo klasično izokretanje priče. Lik mene optužuje da volim sve sa predzankom HR a da pri tome nisam apsolutno niti jednu stvar o toj HR spomenuo osim da AJB nije gledana u HR i nigdje drugdje osim u BiH.
Na kraju krajeva ja jesam Hrvat, pišem sad iz Hrvatske i zašto je to uopće bitno, zašto tebe smeta moj rječnik? Koliko godina imaš da su ti fora ove jezične razlike i smatraš ih smiješnima? I na kraju, što konkretno je problem da jedan Hrvat ne smije reći da nešto na AJB ne valja, a sa druge strane Bošnjak to smije? Jbte, ovo je klasično spinovanje kad te lopov optuži da si zapravo ti nešto ukrao. To je ona priča kad kao Bošnjak smatraš AJB pod "svoju" jer dolazi odakle dolazi i smještena je gdje je smještena i onda svakome tko kaže nešto drugačije brojiš krvna zrnca i po tome zaključuješ razloge zašto netko nešto ne voli, direktno ga optužujući na onu kartu na koju sam igra - da je nacionalist. O tempora o mores o sveta dolores što još neću ovdje pročitati
I p.s. mani se te wikipedije i uhvati se ozbiljnijih izvora kad jednog dana budeš nekome želio nešto poručiti (mislim kad i ako nešto ozbiljno kažeš)
Frajeru, ako si ti "nenacionalistički nastrojen" onda mene slobodno proglasi za Antu Pavelića, neću se ljutiti
Oh Bože, kakvo klasično izokretanje priče. Lik mene optužuje da volim sve sa predzankom HR a da pri tome nisam apsolutno niti jednu stvar o toj HR spomenuo osim da AJB nije gledana u HR i nigdje drugdje osim u BiH.
I p.s. mani se te wikipedije i uhvati se ozbiljnijih izvora kad jednog dana budeš nekome želio nešto poručiti (mislim kad i ako nešto ozbiljno kažeš)
-
unix
- Posts: 149
- Joined: 30/03/2009 02:58
#1529 Re: Al Jazeera Balkans
@kensl
Ja mislim, svakome ko je zavrsio vise od 4 razreda osnovne skole i gledao par dokumentaraca u reziji NG-a da ce biti jasno, zasto ti takav stav imas, ja nemam potrebu da te proglasim da si ti Ante Pavelic, ali u daljem tekstu koji si pisao, jasno je ko dan. Dakle, svaka polemika o ovome dovodi nas u iskusenje da kazemo da kad sam ja gledao HI-MENA da si ti gurao tutu u rikverc ili da sam ja upao' kad nisam trebao pa da ti naplata preko paypal-a ili skrill-a nece leci kad tvoji nalogodavci uvide da si ti ovdje pogubio konce, klasican primjer minera i takozvanog "smart bot-a".
Ja mislim, svakome ko je zavrsio vise od 4 razreda osnovne skole i gledao par dokumentaraca u reziji NG-a da ce biti jasno, zasto ti takav stav imas, ja nemam potrebu da te proglasim da si ti Ante Pavelic, ali u daljem tekstu koji si pisao, jasno je ko dan. Dakle, svaka polemika o ovome dovodi nas u iskusenje da kazemo da kad sam ja gledao HI-MENA da si ti gurao tutu u rikverc ili da sam ja upao' kad nisam trebao pa da ti naplata preko paypal-a ili skrill-a nece leci kad tvoji nalogodavci uvide da si ti ovdje pogubio konce, klasican primjer minera i takozvanog "smart bot-a".
-
tufo071
- Posts: 68
- Joined: 09/09/2003 00:00
#1531 Re: Al Jazeera Balkans
tko ima imalo znanja o televizijskoj produkcijji bit cemu jasno sllijedece:
-AJB gledanost (share)u Hrvatskoj i Srbiji je na razini statisticke greske
-U BiH je 0.89 sto je presmijesno
-Dokumentarci su im dobri pri tome mislim na stranu produkciju koji oni samo obradjuju
-Lopta je dobar doc malo vise od prosjecnog, vecj vidjen format talking headsa
Da bude jasno, ja AJ gledam i nisu mi losi, dapace ali nisu ni za hvale neke pretjerane kako se ovdje neki prostiru. Budimo realni.
Problem je sto vi poredite AJ sa lokalnim televizijama. Gospodo AJB ima 14 miliona eura godisnji budzet. Sramota je sta proizvode za te novce.
Izabrali su dosta pogresnog kadra, mahom mendzerskog i podosta novinarsko-produkcijskog (ima jako dobrih da se razumijemo) i sad stioje u mijestu. Da su pametni a nisu, promijenili bi menadzment i urednike. Pri tome mislim i na Milica.
-AJB gledanost (share)u Hrvatskoj i Srbiji je na razini statisticke greske
-U BiH je 0.89 sto je presmijesno
-Dokumentarci su im dobri pri tome mislim na stranu produkciju koji oni samo obradjuju
-Lopta je dobar doc malo vise od prosjecnog, vecj vidjen format talking headsa
Da bude jasno, ja AJ gledam i nisu mi losi, dapace ali nisu ni za hvale neke pretjerane kako se ovdje neki prostiru. Budimo realni.
Problem je sto vi poredite AJ sa lokalnim televizijama. Gospodo AJB ima 14 miliona eura godisnji budzet. Sramota je sta proizvode za te novce.
Izabrali su dosta pogresnog kadra, mahom mendzerskog i podosta novinarsko-produkcijskog (ima jako dobrih da se razumijemo) i sad stioje u mijestu. Da su pametni a nisu, promijenili bi menadzment i urednike. Pri tome mislim i na Milica.
Last edited by tufo071 on 11/06/2014 12:41, edited 1 time in total.
- karanana
- Posts: 50764
- Joined: 26/02/2004 00:00
#1532 Re: Al Jazeera Balkans
znaci rasulo?
sumnjam da ce arapi davati 14 miliona jos dugo godina sa ovako malim rezultatima.
sumnjam da ce arapi davati 14 miliona jos dugo godina sa ovako malim rezultatima.
-
tufo071
- Posts: 68
- Joined: 09/09/2003 00:00
#1533 Re: Al Jazeera Balkans
nije rasulo.
nije to lose al nemojte molim vas pretjerivat i kovati u zvijezde nesto sto to ne zasluzuje toliko a pogotovo u odnosu na plate opremu budzet itd.
nije to lose al nemojte molim vas pretjerivat i kovati u zvijezde nesto sto to ne zasluzuje toliko a pogotovo u odnosu na plate opremu budzet itd.
-
cancel
- Posts: 481
- Joined: 11/07/2006 22:56
#1534 Re: Al Jazeera Balkans
potpistufo071 wrote:tko ima imalo znanja o televizijskoj produkcijji i bit cemu jasno sllijedece:
-AJB gledanost (share)u Hrvatskoj i Srbiji je na razini statisticke greske
-U BiH je 0.89 sto je and right presmijesno
-Dokumentarci su im dobri pri tome mislim na stranu produkciju koji oni samo obradjuju
-Lopta je dobar doc malo vise od prosjecnog, vecj vidjen format talking headsa
Da bude jasno, ja AJ gledam i nisu mi losi, dapace ali nisu ni za hvale neke pretjerane kako se ovdje neki prostiru. Budimo realni.
Problem je sto vi poredite AJ sa lokalnim televizijama. Gospodo AJB ima 14 miliona eura godisnji budzet. Sramota je sta proizvode za te novce.
Izabrali su dosta pogresnog kadra, mahom mendzerskog i podosta novinarsko-produkcijskog (ima jako dobrih da se razumijemo) i sad stioje u mijestu. Da su pametni a nisu, promijenili bi menadzment i urednike. Pri tome mislim i na Milica.
sad kad krenu ovi dežurni branitelji u napad da je 100-to mjesto od 130 kanala "u konkurenciji" zapravo odličan rezultat gledanosti
posebno se slažem sa osvrtom na novac koji dobivaju, taj dio najviše "boli" kad znaš da imaju para da budu novi ferrari a oni se ponašaju ko stara škoda, fali im inovativnosti, svježine, elana .. iskreno se nadam da kada dođe ovaj novi N1 da će se malo zdrmat i probuditi iz zimskog sna, prestati glumatat dokumentarni kanal i početi proizvoditi zanimljiv news sadržaj po uzoru na neke druge news kanale u svijetu
-
tufo071
- Posts: 68
- Joined: 09/09/2003 00:00
#1535 Re: Al Jazeera Balkans
menadzmet i urednistvo im je lose kako ja cujem. Za ovaj N1 je rado davati procjene kad jos nisu ni krenuli ali kako ja cujem njima je menadzmet i urednistvo superiorno.
Cujem, a ne tvrdim, da je AJ birala po vezi i poznanstvima uz Miliceve neinvetivne kriterije i pitanja.
Cujem, a ne tvrdim, da je AJ birala po vezi i poznanstvima uz Miliceve neinvetivne kriterije i pitanja.
- Lakat Jebić
- Posts: 8040
- Joined: 10/06/2008 15:47
#1536 Re: Al Jazeera Balkans
mjerilo kvalitete nije gledanost. samokaem
-
cancel
- Posts: 481
- Joined: 11/07/2006 22:56
#1537 Re: Al Jazeera Balkans
Istina, no što je mjerilo kvalitete onda? Kako ćemo "izmjeriti" koliko je nešto "kvalitetno"?Lakat Jebić wrote:mjerilo kvalitete nije gledanost. samokaem
Ako Pero kaže da mu se nešto sviđa, koliko je to objektivan stav "kvalitete" a koliko zapravo subjektivan onoga što se Peri sviđa?
-
StupskaBitanga
- Posts: 14873
- Joined: 20/12/2006 16:59
#1538 Re: Al Jazeera Balkans
Istina koju niko ne može osporiti a to je da je AJB od početka do danas dosegla jedan nivo i jednu tačku koju nikako da pređe. Umjesto da se dalje tazvijaju da prave istraživačke emisije recimo pa da nam otkriju šta zakulisno njima je i dalje glavni doment intervju sa nekim književnikom ili neki dokumentarni film poput Alhemija balkana
Znači kao što prave one emisije o plinu u Egiptu tako bi i trebali raditi na našim prostorima
Da tamo stvari samo prividno dobro izgledaju ne bi recimo i Hrga malo malo učestvovala na konkursima HTV. Koliko god pare čine nešto mjerodavnim i dobrim to baš uvijek i nije tako.
Potencijal u kadru postoji poput Marka Pavlovića za biznis dio i recimo koliko god dali prostor drugima da napravi emisiju iz neke zemlje poput Nataši Krstin iz Brazila to nije to kao da je to Marko uradio
Znači kao što prave one emisije o plinu u Egiptu tako bi i trebali raditi na našim prostorima
Da tamo stvari samo prividno dobro izgledaju ne bi recimo i Hrga malo malo učestvovala na konkursima HTV. Koliko god pare čine nešto mjerodavnim i dobrim to baš uvijek i nije tako.
Potencijal u kadru postoji poput Marka Pavlovića za biznis dio i recimo koliko god dali prostor drugima da napravi emisiju iz neke zemlje poput Nataši Krstin iz Brazila to nije to kao da je to Marko uradio
-
isx
- Posts: 3912
- Joined: 24/05/2014 19:12
#1539 Re: Al Jazeera Balkans
Normalno. Pink šund je najgledaniji na ovim prostorima, da li ga to čini najboljom televizijom?Lakat Jebić wrote:mjerilo kvalitete nije gledanost. samokaem
AJB je postavio neke nove standarde kojima niko trenutno ovdje ne može prismrditi.
-
quarterback
- Posts: 10534
- Joined: 23/04/2012 22:19
- Location: Marita
#1540 Re: Al Jazeera Balkans
isx wrote:Normalno. Pink šund je najgledaniji na ovim prostorima, da li ga to čini najboljom televizijom?Lakat Jebić wrote:mjerilo kvalitete nije gledanost. samokaem
AJB je postavio neke nove standarde kojima niko trenutno ovdje ne može prismrditi.
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#1541 Re: Al Jazeera Balkans
AJ Balkans ne propušta priliku da se profesionalno popiša po glavi samozvanim "producentima" koji od kuće studiozno analiziraju tv programe pritom sabirajući i oduzimajući milione, i pokušavajući donotati u što ih, zaboga troše. Njihovo praćenje poplava je - majstorija modernog novinarstva, za sve ostale televizije u regiji, što je višestruko potvrđivanje izvanrednosti programa.
Ja znam da je pojedince zanimaju brkate žene, tuljan koji grli ribe i "Vjetar joj je zadignuo haljinu, a onda se desilo ovo" tematiku, i da ih ne zanima npr. kako su Francuzi prihvatili crnu emigraciju, ko je ubio Jasera Arafata, zašto nestaje najveća močvara svijeta, zašto u Africi ne koriste morfin itd.. Niti ih zanimaju izvanredni prilozi u vijestima o temama za koje se čovjek samo pita - kako su se sjetili ovog. Ja razumijem da je to nekom dosadno, al' zato imate NTV 101, OTV Valentino, pa gledajte i zadovoljavajte svoje afinitete.
P.S. Apropo prethodne diskusije,
Video nečeg što se odaziva na Ekrem Jevrić kako posrće i pijan se ruši po nekakvom dvorištu ima 300 puta veću gledanost od albuma Acoustic Electric od Gibonnija. Toliko o kvalitetu.
Ja znam da je pojedince zanimaju brkate žene, tuljan koji grli ribe i "Vjetar joj je zadignuo haljinu, a onda se desilo ovo" tematiku, i da ih ne zanima npr. kako su Francuzi prihvatili crnu emigraciju, ko je ubio Jasera Arafata, zašto nestaje najveća močvara svijeta, zašto u Africi ne koriste morfin itd.. Niti ih zanimaju izvanredni prilozi u vijestima o temama za koje se čovjek samo pita - kako su se sjetili ovog. Ja razumijem da je to nekom dosadno, al' zato imate NTV 101, OTV Valentino, pa gledajte i zadovoljavajte svoje afinitete.
P.S. Apropo prethodne diskusije,
Video nečeg što se odaziva na Ekrem Jevrić kako posrće i pijan se ruši po nekakvom dvorištu ima 300 puta veću gledanost od albuma Acoustic Electric od Gibonnija. Toliko o kvalitetu.
-
tufo071
- Posts: 68
- Joined: 09/09/2003 00:00
#1542 Re: Al Jazeera Balkans
ovdje se radi o zamjeni teza. tocno je to da je kretenizam gledaniji i da ce uvijek biti gleaniji. ali da FTV, ili bilo koja televizija ima budzet od 14 miliona eura i da moze kupovati i dobijati dokumentarce bajde imala bi taj kvalitet o kojemu se ovdje govori. to nije AJB program nego kupovina programa ili dobijanje porgrama od maticne kuce.
Najljubaznije vas molim da obratite paznju na izvjestavanje AJB o poplavama. Tocne je da su se javljali uzivo ali je i tocno da im je svaka informativna emisija bila ista sa istim reporterima i istim selima-gradovima i tako cijeli dan. Sutradan druge lokacije ali isti koncept.
AJB ima standard i to nije upitno. upitno je sto se ona sa svojim ogromnim budzetom ovdje poredi sa postajama bez budzeta a trebali bi se sa takovim budzetom [porediti sa ozbiljnim europskim stanicama.
Na istoj razini stoje godinama. Menadzment-urednike treba mijenjati ( i neke novinare).
To je sve sto zelim da ukazem
Najljubaznije vas molim da obratite paznju na izvjestavanje AJB o poplavama. Tocne je da su se javljali uzivo ali je i tocno da im je svaka informativna emisija bila ista sa istim reporterima i istim selima-gradovima i tako cijeli dan. Sutradan druge lokacije ali isti koncept.
AJB ima standard i to nije upitno. upitno je sto se ona sa svojim ogromnim budzetom ovdje poredi sa postajama bez budzeta a trebali bi se sa takovim budzetom [porediti sa ozbiljnim europskim stanicama.
Na istoj razini stoje godinama. Menadzment-urednike treba mijenjati ( i neke novinare).
To je sve sto zelim da ukazem
-
vazdagazda
- Posts: 52
- Joined: 18/12/2006 21:39
#1543 Re: Al Jazeera Balkans
sa toliko novaca a nisu napravli dar-mar. a mogli su.
ko zapravo i upravljia time? Milic Goran?
ko zapravo i upravljia time? Milic Goran?
-
isx
- Posts: 3912
- Joined: 24/05/2014 19:12
#1544 Re: Al Jazeera Balkans
Stoje godinama na istoj razini? Koliko to posluju na ovim prostorima, 20 godina?
-
tufo071
- Posts: 68
- Joined: 09/09/2003 00:00
#1545 Re: Al Jazeera Balkans
3 godine. a dvije godine je vec plural pa se kaze godinama
povlacim se iz ove rasprave jer se ovdje uopce ne govori argumentirano. Ili ljudi iz AJB sami sebe hvale, ili ih obitelj hvali i brani jer zaista ne mogu vjerovati da niko ne razumijem sta ja zelim da kazem.
vi sad samo nastavite.
i za kraj pitanje: Da date Alfa televiziji 14 milijuna Eura i sate i sate besplatnog dokumentarnog filma koji oni samo prevdu, da li bi i onda govorili kako je to super televizija. I od tih 14 milujna da zaposle ljude i da onda samo emituju 5 sati programa da li bi onda govorili o Alfi kako sjajnoj televiziji.
povlacim se iz ove rasprave jer se ovdje uopce ne govori argumentirano. Ili ljudi iz AJB sami sebe hvale, ili ih obitelj hvali i brani jer zaista ne mogu vjerovati da niko ne razumijem sta ja zelim da kazem.
vi sad samo nastavite.
i za kraj pitanje: Da date Alfa televiziji 14 milijuna Eura i sate i sate besplatnog dokumentarnog filma koji oni samo prevdu, da li bi i onda govorili kako je to super televizija. I od tih 14 milujna da zaposle ljude i da onda samo emituju 5 sati programa da li bi onda govorili o Alfi kako sjajnoj televiziji.
-
Cop21
- Posts: 24
- Joined: 25/06/2013 14:53
#1546 Re: Al Jazeera Balkans
Koliki je (godišnji) budžet Al Jazeera Balkans televizije?
- Šveđanin
- Posts: 5649
- Joined: 13/06/2013 00:19
#1547 Re: Al Jazeera Balkans
Dobar ovaj dokumentarac..
Skickat från min iPhone 5 via Tapatalk
Skickat från min iPhone 5 via Tapatalk
- MarcusM
- Posts: 55
- Joined: 21/10/2013 15:19
#1548 Re: Al Jazeera Balkans
Ne razumijem se dobro u to kako funkiconiraju medije, gledanost, budžeti. Znam samo da je Alkemija Balkana bila fenomenalna emisija koju su gledali svi moji prijatelji, familija, itd. Ne znam i zašto ovdje neka mržnja prema AJB, osim ako to nisu neki nezadovoljni radnici, ili oni koji nisu uspjeli da se ubace u AJB. Ja sam čuo da HRT ima (ili je imao) oko 180 miliona eura godišnje, pa opet ne vjerujem da je baš 13-14 puta bolji i kvalitetniji od AJB (sva 4 kanala HRT-a). Ili da je RTS imao oko 90 miliona eura, a naš BHRT oko 30 miliona eura. To je što se tiče budžeta i, po meni, nevezanosti istog za kvalitet. Držim i do toga da ljudi imaju pravo da vole šta god hoće - niko ne kritikuje ljude koji gledaju Hayat, Pink, ili OBN. Ne znam zašto je ta AJB problem. Došla je dobra promocija i investicija u BiH, prave dobar program (koliko god se gledao ili ne) i nisam slušao nikakve skandale ili priče o korupciji (jedini skandal kojeg se sjećam je bila Arduana-Al Dino na početku AJB). Šta je onda problem? Ljudi, ohladite malo, uživajte u programu koji volite i nemojte se brinuti previše.
-
wolf07
- Posts: 1718
- Joined: 29/08/2010 02:44
#1549 Re: Al Jazeera Balkans
Ja stvarno ne razumijem kakav je to argument u prici kad neko kaze "ma lako je njima, imaju 14 miliona", ili "nemaju gledanost", ili "imaju bruku dokumentaraca koje samo prevedu pa emituju".....
Sve neki argumenti - nidje veze!
Pitanje je da li ono sto gledamo valja ili ne valja, a kako su oni koji to emituju dosli do toga - to je NJIHOV problem! Gledanost je mozda najbezvezniji argument. Ne vjerujem da se nesto drasticno razlikujem od prosjecnog gledaoca u BiH a to znaci da kad mi se gleda neki zabavni sadrzaj onda trazim film, muziku ili nesto slicno. Ako mi se gledaju vijesti okreces se javnim servisima ili TV kucama kao sto je AJB. Pa necu valjda informacije o zbivanjima u svijetu, regiji i drzavi crpiti sa OBN-a ili TV Jasmin!?!?! Poenta je da AJB nudi dobar program koji bi vjerovatno mogao biti puno bolji i atraktivniji, u smislu da kad se vec dominantno bave ozbiljnim politickim ili ekonomskim temama mogu biti i malo agresivniji, ali sta je - tu je! I ovako su miljama ispred konkurencije. Ono sto u informativnom programu nudi BHT je bez boje, okusa i mirisa, ono sto daju FTV i PTPC je toliko zacinjeno navijanjem da se to gadi i onima koji su na istoj liniji s tim kucama ako imalo imaju obraza i kraj price.
Sve neki argumenti - nidje veze!
Pitanje je da li ono sto gledamo valja ili ne valja, a kako su oni koji to emituju dosli do toga - to je NJIHOV problem! Gledanost je mozda najbezvezniji argument. Ne vjerujem da se nesto drasticno razlikujem od prosjecnog gledaoca u BiH a to znaci da kad mi se gleda neki zabavni sadrzaj onda trazim film, muziku ili nesto slicno. Ako mi se gledaju vijesti okreces se javnim servisima ili TV kucama kao sto je AJB. Pa necu valjda informacije o zbivanjima u svijetu, regiji i drzavi crpiti sa OBN-a ili TV Jasmin!?!?! Poenta je da AJB nudi dobar program koji bi vjerovatno mogao biti puno bolji i atraktivniji, u smislu da kad se vec dominantno bave ozbiljnim politickim ili ekonomskim temama mogu biti i malo agresivniji, ali sta je - tu je! I ovako su miljama ispred konkurencije. Ono sto u informativnom programu nudi BHT je bez boje, okusa i mirisa, ono sto daju FTV i PTPC je toliko zacinjeno navijanjem da se to gadi i onima koji su na istoj liniji s tim kucama ako imalo imaju obraza i kraj price.
-
isx
- Posts: 3912
- Joined: 24/05/2014 19:12
#1550 Re: Al Jazeera Balkans
Zanimljiva emisija na AJB upravo.
