Vijesti iz Tuzle
- nevenkagaragic
- Posts: 1475
- Joined: 19/03/2008 20:55
- Location: Tuzla
- Contact:
#1526 Re: Vijesti iz Tuzle
Zanimljivo...ali nista novo, niti neobicno.
Koga interesuje nakaradna gradnja (ispred naselja "Zlokovac" i bloka "D" na Brcanskoj itd.) evo link :
Uočavamo: Kako i zašto u Tuzli neki investitori dobijaju dozvolu za određenu spratnost, a grade više etaža!?
objavljeno: 12. 04. 2010
http://tuzlalive.ba/portal/2010/04/uoca ... ise-etaza/
Koga interesuje nakaradna gradnja (ispred naselja "Zlokovac" i bloka "D" na Brcanskoj itd.) evo link :
Uočavamo: Kako i zašto u Tuzli neki investitori dobijaju dozvolu za određenu spratnost, a grade više etaža!?
objavljeno: 12. 04. 2010
http://tuzlalive.ba/portal/2010/04/uoca ... ise-etaza/
- nevenkagaragic
- Posts: 1475
- Joined: 19/03/2008 20:55
- Location: Tuzla
- Contact:
#1527 Re: Vijesti iz Tuzle
Jedan je Mesa, neponovljiv!
"Pisac, uvijek brižan za obespravljenog čovjeka"
Izvor Tuzla-x/RTVTK
Ponedjeljak, 12 April 2010 12:57

"Tuzlanski list" ( dnevna novina) u broju od ponedjeljka,12.4.2010. godine na dvije strane objavio je specijali prilog o obilježavanju 100- te godišnjice rođenja Meše Selimovića.Prilog počinje citatom iz knjge "Sjećanja": "Nisam prihvatio svijet starijih, jer ga nisam razumijevao.Više sam volio svijet ljubavi, koji nisam izmislio: zaista je postojao".
U nosećem članku pod naslovom "Čovjek na prvom mjestu u životu i pisanju" govori novinarka Zlata Žunić, Mešina sestričina, koja na svojstven način priča o svom ujaku i umjetniku.
- Tokom naših čestih porodičnih susretanja, doživljavala sam ga, ne samo kao brata svoje majke, punog ljubavi i povjerenja, već kao kozmopolitu po uvjerenju, uvjek i bez ostataka dosljednog tradiciji prostora sa kojih je potekao - rekla je,između ostalog, Zlata Žunić.
U specijalnom prilogu "Tuzlanskog lista" govore:prof.dr Enver Kazaz, profesor književnosti i novinar Đuro Škondrić, mr Enisa Žunić,direktorica Narodne i univerzitetske biblioteke "Derviš Sušić" Tuzla i profesorica Jasna Hadžiselimović, predsjednica BKZ "Preporod" Tuzla.
Đuro Škondrić je osnivač grupe na Facebook-u posvećene 100 - godišnjici rođenja Meše Selimovića. Iako je, kako kaže, sve krenulo iz čiste znatiželje, grupa sada ima više od 4000 članova iz svih krajeva ex YU.Grupa je prepuna komentara i citata koje članovi postavljaju.
- To je odličan pokazatelj, da bez obzira na dob ili stepen obrazovanja, ljudi vole, znaju i cijene Mešu - kaže Škondrić.
(tuzla-x.ba)
http://www.tuzla-x.ba/index.php?option= ... Itemid=123
"Pisac, uvijek brižan za obespravljenog čovjeka"
Izvor Tuzla-x/RTVTK
Ponedjeljak, 12 April 2010 12:57

"Tuzlanski list" ( dnevna novina) u broju od ponedjeljka,12.4.2010. godine na dvije strane objavio je specijali prilog o obilježavanju 100- te godišnjice rođenja Meše Selimovića.Prilog počinje citatom iz knjge "Sjećanja": "Nisam prihvatio svijet starijih, jer ga nisam razumijevao.Više sam volio svijet ljubavi, koji nisam izmislio: zaista je postojao".
U nosećem članku pod naslovom "Čovjek na prvom mjestu u životu i pisanju" govori novinarka Zlata Žunić, Mešina sestričina, koja na svojstven način priča o svom ujaku i umjetniku.
- Tokom naših čestih porodičnih susretanja, doživljavala sam ga, ne samo kao brata svoje majke, punog ljubavi i povjerenja, već kao kozmopolitu po uvjerenju, uvjek i bez ostataka dosljednog tradiciji prostora sa kojih je potekao - rekla je,između ostalog, Zlata Žunić.
U specijalnom prilogu "Tuzlanskog lista" govore:prof.dr Enver Kazaz, profesor književnosti i novinar Đuro Škondrić, mr Enisa Žunić,direktorica Narodne i univerzitetske biblioteke "Derviš Sušić" Tuzla i profesorica Jasna Hadžiselimović, predsjednica BKZ "Preporod" Tuzla.
Đuro Škondrić je osnivač grupe na Facebook-u posvećene 100 - godišnjici rođenja Meše Selimovića. Iako je, kako kaže, sve krenulo iz čiste znatiželje, grupa sada ima više od 4000 članova iz svih krajeva ex YU.Grupa je prepuna komentara i citata koje članovi postavljaju.
- To je odličan pokazatelj, da bez obzira na dob ili stepen obrazovanja, ljudi vole, znaju i cijene Mešu - kaže Škondrić.
(tuzla-x.ba)
http://www.tuzla-x.ba/index.php?option= ... Itemid=123
- nevenkagaragic
- Posts: 1475
- Joined: 19/03/2008 20:55
- Location: Tuzla
- Contact:
#1528 Re: Vijesti iz Tuzle
"Zar i ti, sine Brute?"
Ekskluzivno: Da li je Šekib ef. Čokić pronevjerio 90.000 KM?
12:01, 12 April, 2010
Tužilaštvo TK zaprimilo izvještaj MUP-a TK o navodno učinjenom krivičnom djelu.

Odjeljenje za privredni kriminal MUP TK u saradnji sa Tužilaštvom TK provelo je istragu protiv bivšeg direktora Centra za rehabilitaciju ovisnika od psihoaktivnih supstanci ˝Crops˝ iz Smoluće, Šekiba ef. Čokića, zbog postojanja osnova sumnje da je u vrijeme dok je bio direktor ove ustanove zloupotrebio položaj i ovlaštenja i protivpravno stekao korist od oko 90.000 KM.
Prema informacijama kojima raspolaže Tuzlanski info portal, nakon što su saslušani svi svjedoci i prikupljeni potrebni dokazi od strane službenika Odjeljenja za privredni kriminal MUP TK, sav dokazni materijal je predat Kantonalnom tužilaštvo Tuzla. ˝Možemo potvrditi da je 30.marta 2010.godine od MUP-a TK zaprimiljen izvještaj o učinjenom krivičnom djelu protiv navedenog lica, zbog krivičnog djela zloupotreba položaja ili ovlasti˝, potvrdio je za TIP.ba zamjenik glavnog kantonalnog tužioca Dragan Radovanović.
Podsjećamo, Šekib ef. Čokić bio je direktor Centra za rehabilitaciju ovisnika od psihoaktivnim supstancama ˝Crops˝ iz Smoluće od 2006. godine, a krajem 2009. godine je smijenjen sa te pozicije. Centar za rehabilitaciju ovisnika od psihoaktivnim supstancama ˝Crops˝ iz Smoluće, općina Lukavac, je ustanova sa osnovnim zadatkom pružanja pomoći licima koja su ovisna o psihoaktivnim supstancama.
(TIP/A.J./Foto:internet)
http://www.tip.ba/2010/04/12/ekskluzivn ... -90000-km/
Ekskluzivno: Da li je Šekib ef. Čokić pronevjerio 90.000 KM?
12:01, 12 April, 2010
Tužilaštvo TK zaprimilo izvještaj MUP-a TK o navodno učinjenom krivičnom djelu.

Odjeljenje za privredni kriminal MUP TK u saradnji sa Tužilaštvom TK provelo je istragu protiv bivšeg direktora Centra za rehabilitaciju ovisnika od psihoaktivnih supstanci ˝Crops˝ iz Smoluće, Šekiba ef. Čokića, zbog postojanja osnova sumnje da je u vrijeme dok je bio direktor ove ustanove zloupotrebio položaj i ovlaštenja i protivpravno stekao korist od oko 90.000 KM.
Prema informacijama kojima raspolaže Tuzlanski info portal, nakon što su saslušani svi svjedoci i prikupljeni potrebni dokazi od strane službenika Odjeljenja za privredni kriminal MUP TK, sav dokazni materijal je predat Kantonalnom tužilaštvo Tuzla. ˝Možemo potvrditi da je 30.marta 2010.godine od MUP-a TK zaprimiljen izvještaj o učinjenom krivičnom djelu protiv navedenog lica, zbog krivičnog djela zloupotreba položaja ili ovlasti˝, potvrdio je za TIP.ba zamjenik glavnog kantonalnog tužioca Dragan Radovanović.
Podsjećamo, Šekib ef. Čokić bio je direktor Centra za rehabilitaciju ovisnika od psihoaktivnim supstancama ˝Crops˝ iz Smoluće od 2006. godine, a krajem 2009. godine je smijenjen sa te pozicije. Centar za rehabilitaciju ovisnika od psihoaktivnim supstancama ˝Crops˝ iz Smoluće, općina Lukavac, je ustanova sa osnovnim zadatkom pružanja pomoći licima koja su ovisna o psihoaktivnim supstancama.
(TIP/A.J./Foto:internet)
http://www.tip.ba/2010/04/12/ekskluzivn ... -90000-km/
- nevenkagaragic
- Posts: 1475
- Joined: 19/03/2008 20:55
- Location: Tuzla
- Contact:
#1529 Re: Vijesti iz Tuzle
Videcemo i to "cudo" (realizaciju)...
Usvojen nacrt Zakona o prostornom uređenju i građenju
Novinar: Dino Durmić, Datum objave: 12.04.2010
Nakon višesatne rasprave, skupštinski poslanici su danas usvojili nacrt Zakona o prostornom uređenju i građenju kojim se između ostalog uređuju načela za plansko uređenje korištenje i upravljanje prostorom. Također, donijeta je Odluka o pristupanju i izradi prostornog plana zaštićenog pejzaža ''Konjuh'' do 2030. godine. Između ostalog, Zakonom o prostornom uređenju i građenju Tuzlanskog kantona uređeni su još i uvjeti projektovanja, građenja, upotrebe i održavanja građevine kao i tehnička svojstva koja moraju biti zadovoljena. Kompletan pristup prostornom planiranju i uređenju prostora obuhvata istraživanje i provjeru kao i ocjenu mogućnosti zahvata na našem području. Radi usmjeravanja građenja, odgovarajućim planskim dokumentima utvrđene su granice urbanog i užeg urbanog prostora.
Ministarstvo prostornog uređenja i zaštite okolice je nadležno za pripremu planskih dokumenata od značaja za naš Kanton i njihovo provođenje. Kako je definisano ovim Zakonom razvojni planovi su strateški dugoročni planski dokumenti kojima se definišu osnovna načela planskog uređenja prostora koji se rade za vremenski period od 10 do 20 godina. Resorno Ministarstvo i druge institucije i službe vode dokumentaciju koja je potrebna za praćenje stanja u prostoru. Skupštinski zastupnici su donijeli Odluku o pristupanju i izradi Prostornog plana područja posebnih obilježja zaštićenog pejzaža ''Konjuh'' za period 2010. – 2030., a bilo je riječi i o Planu rada i Finansijskom planu Direkcije cesta Tuzla za 2010. godinu.
(RTV Slon)
http://www.rtvslon.ba/index.php?option= ... 0&Itemid=1
Usvojen nacrt Zakona o prostornom uređenju i građenju
Novinar: Dino Durmić, Datum objave: 12.04.2010
Nakon višesatne rasprave, skupštinski poslanici su danas usvojili nacrt Zakona o prostornom uređenju i građenju kojim se između ostalog uređuju načela za plansko uređenje korištenje i upravljanje prostorom. Također, donijeta je Odluka o pristupanju i izradi prostornog plana zaštićenog pejzaža ''Konjuh'' do 2030. godine. Između ostalog, Zakonom o prostornom uređenju i građenju Tuzlanskog kantona uređeni su još i uvjeti projektovanja, građenja, upotrebe i održavanja građevine kao i tehnička svojstva koja moraju biti zadovoljena. Kompletan pristup prostornom planiranju i uređenju prostora obuhvata istraživanje i provjeru kao i ocjenu mogućnosti zahvata na našem području. Radi usmjeravanja građenja, odgovarajućim planskim dokumentima utvrđene su granice urbanog i užeg urbanog prostora.
Ministarstvo prostornog uređenja i zaštite okolice je nadležno za pripremu planskih dokumenata od značaja za naš Kanton i njihovo provođenje. Kako je definisano ovim Zakonom razvojni planovi su strateški dugoročni planski dokumenti kojima se definišu osnovna načela planskog uređenja prostora koji se rade za vremenski period od 10 do 20 godina. Resorno Ministarstvo i druge institucije i službe vode dokumentaciju koja je potrebna za praćenje stanja u prostoru. Skupštinski zastupnici su donijeli Odluku o pristupanju i izradi Prostornog plana područja posebnih obilježja zaštićenog pejzaža ''Konjuh'' za period 2010. – 2030., a bilo je riječi i o Planu rada i Finansijskom planu Direkcije cesta Tuzla za 2010. godinu.
(RTV Slon)
http://www.rtvslon.ba/index.php?option= ... 0&Itemid=1
- nevenkagaragic
- Posts: 1475
- Joined: 19/03/2008 20:55
- Location: Tuzla
- Contact:
#1530 Re: Vijesti iz Tuzle
Nesrecni mladic...tek poceo da zivi.
Hocemo li pomoci? Koliko ko moze, makar poziv?
Apel za pomoć Dini Milanoviću (18)
10:07, 13 April, 2010
Za hospitalizaciju i liječenje u Moskvi potrebno je oko 150.000 KM.

http://img714.imageshack.us/img714/5656/dinomilanovic.jpg
Tuzlak Dino Milanović (18) paralizovan je od augusta 2008. godine kada je doživio nesreću skokom u more slomivši vratni pršljen. I pored fizikalne terapije i banjskog liječenja Dino se nažalost nije oporavio. Zbog toga njegovi roditelji Aida i Dragan pokušavaju spasiti svoje dijete nastavljajući liječenje na institutu „Neuro Vita” u Moskvi odakle su od ljekara, nakon uvida u Dinine nalaze, dobili pozitivno mišljenje.
Za operativni zahvat i dvogodišnje liječenje je potrebno ukupno oko 150.000 KM, s tim što prvi tretman koji je zakazan 9. maja 2010. godine košta 19.800,00 EUR-a, drugi 12.000,00 EUR-a, a ostalih šest tretmana košta po 6.000,00 EUR-a. U tu cijenu nisu uračunati troškovi puta koji koštaju 1000,00 EUR-a, što iznosi ukupno 8.000,00 EUR-a.
S obzirom da postoji mogućnost oporavka Dine metodom presađivanja matičnih ćelija koja se u našoj zemlji i okolini ne izvodi, potrebna im je finansijska pomoć humanih i suosjećajnih ljudi.
Pozivom na broj 090-292-040 za Dinino liječenje donirate tri KM, a otvoren je i račun kod Sparkasse banke, žiro račun broj 199-050-60952505-93, broj tekućeg 21-95264-952505.
Unaprijed zahvalni Dino, Aida I Dragan.
(TIP/E.J.)
http://www.tip.ba/2010/04/13/apel-za-po ... novicu-18/
Nadam se da ce i "moja mala kap" makar malo pomoci da Dino Milanovic ponovo bude zdrav i veseo mladic.
Zelim mu brzo ozdravljenje i srecan zivot. SRECNO DINO!

Hocemo li pomoci? Koliko ko moze, makar poziv?
Apel za pomoć Dini Milanoviću (18)
10:07, 13 April, 2010
Za hospitalizaciju i liječenje u Moskvi potrebno je oko 150.000 KM.

http://img714.imageshack.us/img714/5656/dinomilanovic.jpg
Tuzlak Dino Milanović (18) paralizovan je od augusta 2008. godine kada je doživio nesreću skokom u more slomivši vratni pršljen. I pored fizikalne terapije i banjskog liječenja Dino se nažalost nije oporavio. Zbog toga njegovi roditelji Aida i Dragan pokušavaju spasiti svoje dijete nastavljajući liječenje na institutu „Neuro Vita” u Moskvi odakle su od ljekara, nakon uvida u Dinine nalaze, dobili pozitivno mišljenje.
Za operativni zahvat i dvogodišnje liječenje je potrebno ukupno oko 150.000 KM, s tim što prvi tretman koji je zakazan 9. maja 2010. godine košta 19.800,00 EUR-a, drugi 12.000,00 EUR-a, a ostalih šest tretmana košta po 6.000,00 EUR-a. U tu cijenu nisu uračunati troškovi puta koji koštaju 1000,00 EUR-a, što iznosi ukupno 8.000,00 EUR-a.
S obzirom da postoji mogućnost oporavka Dine metodom presađivanja matičnih ćelija koja se u našoj zemlji i okolini ne izvodi, potrebna im je finansijska pomoć humanih i suosjećajnih ljudi.
Pozivom na broj 090-292-040 za Dinino liječenje donirate tri KM, a otvoren je i račun kod Sparkasse banke, žiro račun broj 199-050-60952505-93, broj tekućeg 21-95264-952505.
Unaprijed zahvalni Dino, Aida I Dragan.
(TIP/E.J.)
http://www.tip.ba/2010/04/13/apel-za-po ... novicu-18/
Nadam se da ce i "moja mala kap" makar malo pomoci da Dino Milanovic ponovo bude zdrav i veseo mladic.
Zelim mu brzo ozdravljenje i srecan zivot. SRECNO DINO!

Last edited by nevenkagaragic on 15/04/2010 14:12, edited 1 time in total.
- Maraschino
- Posts: 18997
- Joined: 10/11/2006 16:15
- Location: ...
#1531 Re: Vijesti iz Tuzle
Ne mogu a da ne napisem par rijeci.
Licno poznajem ovu porodicu. To je jako fina, vrijedna, postena porodica ali ih prati ta neka tragedija u porodici. Dino je imao ujaka koji je stradao u saobracajnoj nesreci i godinama je bio nepokretan (paraplegija) ali se ipak borio za zivot. Preminuo je prosle godine (rahmet mu dusi) a stradao je Dino. Dino je tipicno ratno dijete. Odrastao je u takvoj sredini. Uvijek ga se sjetim po osmijehu na licu, veselo dujete, fino vaspitano...bavio se sportom i taman kada je mislio da zakoraci u drugu fazu zivota, desila se ova nesreca.
Dobri ljudi, znam da vas jos uvijek ima, pomozimo Dini da stane na svoje noge.
Licno poznajem ovu porodicu. To je jako fina, vrijedna, postena porodica ali ih prati ta neka tragedija u porodici. Dino je imao ujaka koji je stradao u saobracajnoj nesreci i godinama je bio nepokretan (paraplegija) ali se ipak borio za zivot. Preminuo je prosle godine (rahmet mu dusi) a stradao je Dino. Dino je tipicno ratno dijete. Odrastao je u takvoj sredini. Uvijek ga se sjetim po osmijehu na licu, veselo dujete, fino vaspitano...bavio se sportom i taman kada je mislio da zakoraci u drugu fazu zivota, desila se ova nesreca.
Dobri ljudi, znam da vas jos uvijek ima, pomozimo Dini da stane na svoje noge.
-
Incub
- Posts: 764
- Joined: 16/04/2007 15:44
#1532 Re: Vijesti iz Tuzle
Jutro Nevenka,
Ima li novih vijesti iz TK?
Nesto se ne javljate.
Ima li novih vijesti iz TK?
Nesto se ne javljate.
- kmirsad
- Posts: 16992
- Joined: 16/03/2008 14:10
#1533 Re: Vijesti iz Tuzle
I ja se osječam neobično kada nam jedan dan gđa. Nevenka izostane... kad se ulogujem, prvo letim ovdje... 
- nevenkagaragic
- Posts: 1475
- Joined: 19/03/2008 20:55
- Location: Tuzla
- Contact:
#1534 Re: Vijesti iz Tuzle
Eh...vas dvojica!
Evo me, sinoc sam gasila kompjuter kad je pocelo da grmi, a onda se srucio led i to izgleda samo u mom naselju.
A onda sam nesto radila na svom blogu i nisam bila raspolozena...rastuzila meprica o mladom Dini i tako...
Evo kako je to bilo, ne vidi se bas dobro, led nije bio krupan, ali gust jeste.

Evo me, sinoc sam gasila kompjuter kad je pocelo da grmi, a onda se srucio led i to izgleda samo u mom naselju.
A onda sam nesto radila na svom blogu i nisam bila raspolozena...rastuzila meprica o mladom Dini i tako...
Evo kako je to bilo, ne vidi se bas dobro, led nije bio krupan, ali gust jeste.

- nevenkagaragic
- Posts: 1475
- Joined: 19/03/2008 20:55
- Location: Tuzla
- Contact:
#1535 Re: Vijesti iz Tuzle
Bice, bice..."trla baba lan da joj prodje dan", po obicaju!
Ko se ''neosnovano bogatio'' i protiv koga će biti podnesene tužbe?
Novinar: Dino Durmić, Datum objave: 15.04.2010
Ministarstvo za boračka pitanja Tuzlanskog kantona, dostavilo je Službi za boračko invalidsku zaštitu ultimativni zahtjev, kojim se traži podnošenje tužbi protiv korisnika-pripadnika branilačke populacije (ratnih vojnih invalida, porodica šehida/poginulih boraca, demobilisanih branitelja),uz prijetnju za procesuiranje odgovornih osoba u općini Tuzla ukoliko se tužbe ne podnesu, zbog, kako je navedeno nenamjenski utrošenih sredstava dodijeljenih za pomoć u rješavanju stambenih potreba – navodi se u saopćenju Boračkih organizacija sa područja općine Tuzla. Uskoro se 67 korisnika ovih sredstava može naći pred Sudom zbog ‘’neosnovanog bogaćenja’’, za koje ih tereti Tuzlanski kanton. Tim povodom sutra će biti održana press konferencija na kojoj će biti riječi o ovome problemu.
(RTV Slon)
http://www.rtvslon.ba/index.php?option= ... 2&Itemid=1
Ko se ''neosnovano bogatio'' i protiv koga će biti podnesene tužbe?
Novinar: Dino Durmić, Datum objave: 15.04.2010
Ministarstvo za boračka pitanja Tuzlanskog kantona, dostavilo je Službi za boračko invalidsku zaštitu ultimativni zahtjev, kojim se traži podnošenje tužbi protiv korisnika-pripadnika branilačke populacije (ratnih vojnih invalida, porodica šehida/poginulih boraca, demobilisanih branitelja),uz prijetnju za procesuiranje odgovornih osoba u općini Tuzla ukoliko se tužbe ne podnesu, zbog, kako je navedeno nenamjenski utrošenih sredstava dodijeljenih za pomoć u rješavanju stambenih potreba – navodi se u saopćenju Boračkih organizacija sa područja općine Tuzla. Uskoro se 67 korisnika ovih sredstava može naći pred Sudom zbog ‘’neosnovanog bogaćenja’’, za koje ih tereti Tuzlanski kanton. Tim povodom sutra će biti održana press konferencija na kojoj će biti riječi o ovome problemu.
(RTV Slon)
http://www.rtvslon.ba/index.php?option= ... 2&Itemid=1
- nevenkagaragic
- Posts: 1475
- Joined: 19/03/2008 20:55
- Location: Tuzla
- Contact:
#1536 Re: Vijesti iz Tuzle
Sumnjam da ce se ministri posramiti.
Oni su ministri SAMO za SVOJE potrebe, zar ne?
Za djecu sa autizmom od nadležnih ministara niko nema vremena
Novinar: Indira Arnaut, Datum objave: 15.04.2010
Sramotno! Na sastanku koji je bio od izuzetne važnosti za roditelje djece i osobe oboljele od autizma, niko se od pozvanih ministara nije pojavio. Jedino je ministar za rad i socijalnu politiku u Vladi TK, Faruk Vikalo imao 30 minuta, što je bilo dovoljno da pozdravi prisutne, ispriča se te napusti sastanak. Ovo je još jedan od primjera koliko se vlasti brinu za najugroženiju populaciju, čiji se roditelji već treću godinu bore za izgradnju Centra za djecu oboljelu od autizma.
Nakon nekoliko godina, predstavnici Udruženja roditelja djece – osoba sa autizmom, uspjeli su na jednom mjestu okupiti ne ministre, kako je bilo dogovoreno, nego njihove pomoćnike, koji kako je već javnosti poznato ne mogu ništa poduzeti bez svojih pretpostavljenih. Na sastanku koji je trebao dati određene pomake, kada su u pitanju problemi sa kojima se ova populacija suočava, nisu bili pozvani ni mediji, te je prisutne dolazak naše ekipe iznenadio. Zbog toga su doneseni ishitreni zaključci, koji nigdje nisu zapisani i za koje se naravno ne zna kada će biti realizovani. „ To će biti za nekoliko dana, a kada tačno se ne zna, znam da ćemo rještiti probleme koji se već dugo nalaze na dnevnom redu“, istako je Azem Poljić, pomoćnik ministra za rad i socijalnu politiku u Vladi TK.
Predstavnici Udruženja roditelja djece – osoba sa autizmom po ko zna koji put su ponovili da su uslovi u Zavodu za odgoj i obrazovanje osoba sa smetnjama u psihičkom i tjelesnom razvoju, gdje trenutno djeca borave, izuzetno loši , da je potrebno zapošljavanje većeg broja stručnog kadra, kao i promjene pedagoških standarda od kojih zavisi život ove djece. Zahvalni su roditelji što su ih pomoćnici ministara saslušali, ali ističu da su svjesni da sve ostaje na riječima te da ništa od toga neće biti realizovano.“ Kad vam kažem da niko iz Ministarstva zdravstva, koji je ključna karika u svemu, niko nije prisustvovao, jasno vam je da se radi o idolentnom stavu“, ističe Meho Sadiković, predsjednik Udruženja roditelja djece – osoba sa autizmom . „ Nisam optimista da će od ovoga išta biti, ovakav sastanak smo imali i prije dvije godine i ništa se nije riješilo“, kazala je Sanela Mandžukić, direktorica Zavoda za odgoj i obrazovanje osoba sa smetnjama u psihičkom i tjelesnom razvoju Tuzla.Uskoro bi u Tuzli trebala biti održana i Konferencija koja će okupiti stručnjake iz oblasti autizma. Iz Udruženja smatraju da će pomoć kantonalne vlade i ovoga puta izostati.
(RTV Slon)
http://www.rtvslon.ba/index.php?option= ... 7&Itemid=1
Oni su ministri SAMO za SVOJE potrebe, zar ne?
Za djecu sa autizmom od nadležnih ministara niko nema vremena
Novinar: Indira Arnaut, Datum objave: 15.04.2010
Sramotno! Na sastanku koji je bio od izuzetne važnosti za roditelje djece i osobe oboljele od autizma, niko se od pozvanih ministara nije pojavio. Jedino je ministar za rad i socijalnu politiku u Vladi TK, Faruk Vikalo imao 30 minuta, što je bilo dovoljno da pozdravi prisutne, ispriča se te napusti sastanak. Ovo je još jedan od primjera koliko se vlasti brinu za najugroženiju populaciju, čiji se roditelji već treću godinu bore za izgradnju Centra za djecu oboljelu od autizma.
Nakon nekoliko godina, predstavnici Udruženja roditelja djece – osoba sa autizmom, uspjeli su na jednom mjestu okupiti ne ministre, kako je bilo dogovoreno, nego njihove pomoćnike, koji kako je već javnosti poznato ne mogu ništa poduzeti bez svojih pretpostavljenih. Na sastanku koji je trebao dati određene pomake, kada su u pitanju problemi sa kojima se ova populacija suočava, nisu bili pozvani ni mediji, te je prisutne dolazak naše ekipe iznenadio. Zbog toga su doneseni ishitreni zaključci, koji nigdje nisu zapisani i za koje se naravno ne zna kada će biti realizovani. „ To će biti za nekoliko dana, a kada tačno se ne zna, znam da ćemo rještiti probleme koji se već dugo nalaze na dnevnom redu“, istako je Azem Poljić, pomoćnik ministra za rad i socijalnu politiku u Vladi TK.
Predstavnici Udruženja roditelja djece – osoba sa autizmom po ko zna koji put su ponovili da su uslovi u Zavodu za odgoj i obrazovanje osoba sa smetnjama u psihičkom i tjelesnom razvoju, gdje trenutno djeca borave, izuzetno loši , da je potrebno zapošljavanje većeg broja stručnog kadra, kao i promjene pedagoških standarda od kojih zavisi život ove djece. Zahvalni su roditelji što su ih pomoćnici ministara saslušali, ali ističu da su svjesni da sve ostaje na riječima te da ništa od toga neće biti realizovano.“ Kad vam kažem da niko iz Ministarstva zdravstva, koji je ključna karika u svemu, niko nije prisustvovao, jasno vam je da se radi o idolentnom stavu“, ističe Meho Sadiković, predsjednik Udruženja roditelja djece – osoba sa autizmom . „ Nisam optimista da će od ovoga išta biti, ovakav sastanak smo imali i prije dvije godine i ništa se nije riješilo“, kazala je Sanela Mandžukić, direktorica Zavoda za odgoj i obrazovanje osoba sa smetnjama u psihičkom i tjelesnom razvoju Tuzla.Uskoro bi u Tuzli trebala biti održana i Konferencija koja će okupiti stručnjake iz oblasti autizma. Iz Udruženja smatraju da će pomoć kantonalne vlade i ovoga puta izostati.
(RTV Slon)
http://www.rtvslon.ba/index.php?option= ... 7&Itemid=1
- nevenkagaragic
- Posts: 1475
- Joined: 19/03/2008 20:55
- Location: Tuzla
- Contact:
#1537 Re: Vijesti iz Tuzle
Cuj, III sprat!? Al` hajde, bolje ista, nego nista.
15.04.2010.
U petak 16.04.2010. godine
Otvaranje Disciplinskog centra za maloljetnike TK

http://img202.imageshack.us/img202/6151/64321h.jpg
U petak 16.04.2010. godine, u Tuzli će biti otvoren Disciplinski centar za maloljetnike Tuzlanskog kantona. Disciplinski centar nastao je kao rezultat aktivnosti poduzetih u prethodnom periodu od strane Vlade Tuzlanskog kantona i resornog Ministarstva pravosuđa i uprave TK. Zahvaljujući uspješnoj saradnji Vlade Tuzlanskog kantona i Opštine Tuzla, obezbjeđen je prostor za smještaj ustanove, a u periodu od jula prošle godine do danas, izvršena je registracija ustanove u sudu, doneseni su svi potrebni akti za funkcionisanje, izvršena je djelimična rekonstrukcija i opremanje prostorija centra.
Primljeni zaposlenici su zahvaljujući dobroj saradnji sa kolegama iz Sarajeva obavili početnu edukaciju u Disciplinskom centru za maloljetnike u Sarajevu i tako se na praktičan način pripremili za posao koji ih očekuje. Kao veoma važan segment aktivnosti Disciplinskog centra počet će se sa aktivnostima koje imaju za cilj prevenciju maloljetničkog prestupništva.
- Planirano je da se svake školske godine održi veliki broj predavanja i radionica sa učenicima, roditeljima, nastavnicima, pedagozima i drugim stručnim osobljem u osnovnim i srednjim školama Tuzlanskog kantona, a sve u cilju prevencije vršnjačkog nasilja. Posebna pažnja posvetit će se nenasilnoj komunikaciji i mirnom rješavanju konfliktnih situacija među maloljetnicima. Disciplinski centar počet će sa izvršenjem odgojne mjere – disciplinske mjere upućivanja u disciplinski centar za maloljetnike, izrečene maloljetnom počiniocu krivičnog djela, na način propisan zakonom kojim se reguliše izricanje i izvršenje ove disciplinske mjere i to: na određen broj sati tokom dana praznika, ali najviše četiri uzastopna dana praznika i na određen broj sati tokom dana, ali najduže u trajanju od jednog mjeseca – rekao je za Tuzlarije Mirza Dževdetbegović, direktor Disciplinskog centra.
U centru će biti prostorije za induvidualni i grupni rad sa maloljetnicima, zatim prostorije za radne i okupacione aktivnosti, prostorije za dnevni boravak i aktivnosti, spavaonice, te ostale pomoćne prostorije.
Centar je smješten u ulici Bosne Srebrene 31 (iznad Zavoda za zapošljavanje, III sprat).
S.P. (tuzlarije.net)
http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzla ... p?id=35393
15.04.2010.
U petak 16.04.2010. godine
Otvaranje Disciplinskog centra za maloljetnike TK

http://img202.imageshack.us/img202/6151/64321h.jpg
U petak 16.04.2010. godine, u Tuzli će biti otvoren Disciplinski centar za maloljetnike Tuzlanskog kantona. Disciplinski centar nastao je kao rezultat aktivnosti poduzetih u prethodnom periodu od strane Vlade Tuzlanskog kantona i resornog Ministarstva pravosuđa i uprave TK. Zahvaljujući uspješnoj saradnji Vlade Tuzlanskog kantona i Opštine Tuzla, obezbjeđen je prostor za smještaj ustanove, a u periodu od jula prošle godine do danas, izvršena je registracija ustanove u sudu, doneseni su svi potrebni akti za funkcionisanje, izvršena je djelimična rekonstrukcija i opremanje prostorija centra.
Primljeni zaposlenici su zahvaljujući dobroj saradnji sa kolegama iz Sarajeva obavili početnu edukaciju u Disciplinskom centru za maloljetnike u Sarajevu i tako se na praktičan način pripremili za posao koji ih očekuje. Kao veoma važan segment aktivnosti Disciplinskog centra počet će se sa aktivnostima koje imaju za cilj prevenciju maloljetničkog prestupništva.
- Planirano je da se svake školske godine održi veliki broj predavanja i radionica sa učenicima, roditeljima, nastavnicima, pedagozima i drugim stručnim osobljem u osnovnim i srednjim školama Tuzlanskog kantona, a sve u cilju prevencije vršnjačkog nasilja. Posebna pažnja posvetit će se nenasilnoj komunikaciji i mirnom rješavanju konfliktnih situacija među maloljetnicima. Disciplinski centar počet će sa izvršenjem odgojne mjere – disciplinske mjere upućivanja u disciplinski centar za maloljetnike, izrečene maloljetnom počiniocu krivičnog djela, na način propisan zakonom kojim se reguliše izricanje i izvršenje ove disciplinske mjere i to: na određen broj sati tokom dana praznika, ali najviše četiri uzastopna dana praznika i na određen broj sati tokom dana, ali najduže u trajanju od jednog mjeseca – rekao je za Tuzlarije Mirza Dževdetbegović, direktor Disciplinskog centra.
U centru će biti prostorije za induvidualni i grupni rad sa maloljetnicima, zatim prostorije za radne i okupacione aktivnosti, prostorije za dnevni boravak i aktivnosti, spavaonice, te ostale pomoćne prostorije.
Centar je smješten u ulici Bosne Srebrene 31 (iznad Zavoda za zapošljavanje, III sprat).
S.P. (tuzlarije.net)
http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzla ... p?id=35393
- nevenkagaragic
- Posts: 1475
- Joined: 19/03/2008 20:55
- Location: Tuzla
- Contact:
#1538 Re: Vijesti iz Tuzle
Eh, mozda bi i moj Denis danas bio u ovom poslu sa svojim skolskim drugom Smiljanic Kristijanom.
Srecno Kristijane!
Leftor d.o.o. Tuzla predstavio novi software-ski proizvod
12:07, 15 April, 2010
Održana promocija novog software-skog paketa za satelitsko praćenje vozila.
Leftor d.o.o. Tuzla danas je u BIT Centru II u Tuzli održao zvaničnu promociju osnovnih modula svog novog software-skog paketa. Radi se o prvoj fazi razvoja web aplikacije za praćenje i upravljanje objektima voznog parka, te povećanja stepena sigurnosti za vlasnike pojedinačnih vozila.

Praćenje.ba http://www.pracenje.ba/
je novi software-ski proizvod kompanije Leftor d.o.o. iz BIT Centra Tuzla, koji omogućuje optimizaciju poslovanja firmama koje imaju svoj vlastiti vozni park, te povećanje stepena sigurnosti za vlasnike pojedinačnih vozila. Internet aplikacija koja se nalazi na adresi www.praćenje.ba omogučiće korisnicima ovog portala da u svakom trenutku znaju gdje im se nalazi vozilo, kao i da prate određene parametre njegovog kretanja.
˝Namjena sistema je da se satelitskim putem prate vozila koja su na terenu. Najveću dobit imat će menadžeri koji upravljaju voznim parkovima ili čak fizička lica koja žele da porate svoja vozila. Oni mogu u svakom momentu, u realnom vremenu da saznaju gdje im je vozilo i kuda se sve kretalo. Pored toga mogu se dobiti i razni drugi podaci pošto je software dovoljno vješt, u smislu da izračuna kada ste se zaustavili, da li je neko prekoračio brzinu, da li je vozilo ušlo u neku karakterističnu zonu˝, rekao je za TIP.ba direktor firme Leftor d.o.o Kristijan Smiljanić i dodao:˝Vrijednost sistema se očituje u tome koliko je firma sposobna da uštedi para na osnovu tih informacija. Ako bi samo jednu dnevnicu mjesečno uštedili zbog tih novih informacija, mogli bi otplatiti čitav taj sistem. Generalno sistem ne bi trebao biti skuplji od 30 KM mjesečno˝.
www.pracenje.ba je novi proizvod koji se zasniva na GPS uređaju koji se ugrađuje u vozila i omogućava da se putem satelitskog lociranja može pratiti kretanja vozila. GPS tehnologija nije nepoznata i često se koristi u vozilima tokom putovanja. Ono što izdvaja novi proizvod komapnije Leftor d.o.o. Tuzla, od sličnih na tržištu, jeste mogućnost nadogradnje različitih senzora koji mogu pratiti promjene i bilježiti razne podatke za potrebe naručioca, a sve u cilju boljeg održavanja i iskorištenja vozila, te sprječavanja zloupotreba.
˝Upotrebom ovog sistema u mnogome se povećava i stepen sigurnosti za vlasnike pojedinačnih vozila. Vaše auto se u našem sistemu javlja svaki minut. U slučaju da vam je neko ukrao automobil znat ćete gdje vam je prošli minut bilo vozilo˝, ističe Smiljanić.
Kako „praćenje.ba” radi?
Sve promjene zabilježene na vozilu se putem komunikacijskog GPRS protokola odašilju komunikacijskim linijama do servera koji je spojen na internet, te se na njemu smještaju u bazu podataka. Baza podataka je vezana sa aplikacijuom koja će u osnovi imati proizvod koji je također osmislio programerski tim Leftora i koji će omogućiti korisnicima sistema da putem web-a prate sve vezano za kretanje vozila njihovog voznog parka. Važno je istaknuti da će zahvaljujući web pristup, odnosno web aplikaciji klijent biti u stanju da sa bilo kojeg mjesta pristupi svim podacima od praćenja kretanja vozila do dodatnih aplikacija koje se isporućuju u skladu sa zahtjevima klijenta. Bitna prednost „praćenje.ba” jeste i da ažuriranje podataka može biti trenutno, višesatno, dnevno što ovisi od potreba korisnika i njihovih finansijskih mogućnosti.
˝Sistem je trenutno dimenzioniran tako da može da prihvati 2000 korisnika, ali se sistem po potrebi vrlo lako može proširiti. Sistem radi globalno i naše mape pokrivaju čitav svijet. Te mape su toliko precizne da možete znati koja je ulica ili naziv ulice u bilo kojem gradu u svijetu˝, naglasio je Smiljanić.
Više o kompaniji Leftor d.o.o. Tuzla
Leftor d.o.o.Tuzla http://www.leftor.ba/
je osnovan u drugoj polovini 2006. godine. Kompanija se bavi programiranjem softvera i baza podataka, e-learning solucija, interaktivnih web stranica kao i drugim segmenatima softver inženjeringa i konslatinga. Trenutno kompanija ima 11 zaposlenih i imaju ambicije da svoj tim mladih inženjera prošire. Leftor d.o.o. Tuzla posluje na tri lokacije, dvije u Tuzli i jednom u Srebreniku. Iako mlada kompanija iza sebe imaju veliki broj završenih projekata iz oblasti softverskog inženjeringa. Razvojni odjel kompanije radi na projektima koji su naručeni od strane njihovih klijenata. Klijenti su iz različitih zemalja, a najčešće koriste i vlastiti programerski alat pete generacije za razvoj web aplikacija i Joomla kao web dizajnersku alatku.
(TIP/A.J./sponzorisan članak)
http://www.tip.ba/2010/04/15/leftor-doo ... -proizvod/
Srecno Kristijane!
Leftor d.o.o. Tuzla predstavio novi software-ski proizvod
12:07, 15 April, 2010
Održana promocija novog software-skog paketa za satelitsko praćenje vozila.
Leftor d.o.o. Tuzla danas je u BIT Centru II u Tuzli održao zvaničnu promociju osnovnih modula svog novog software-skog paketa. Radi se o prvoj fazi razvoja web aplikacije za praćenje i upravljanje objektima voznog parka, te povećanja stepena sigurnosti za vlasnike pojedinačnih vozila.

Praćenje.ba http://www.pracenje.ba/
je novi software-ski proizvod kompanije Leftor d.o.o. iz BIT Centra Tuzla, koji omogućuje optimizaciju poslovanja firmama koje imaju svoj vlastiti vozni park, te povećanje stepena sigurnosti za vlasnike pojedinačnih vozila. Internet aplikacija koja se nalazi na adresi www.praćenje.ba omogučiće korisnicima ovog portala da u svakom trenutku znaju gdje im se nalazi vozilo, kao i da prate određene parametre njegovog kretanja.
˝Namjena sistema je da se satelitskim putem prate vozila koja su na terenu. Najveću dobit imat će menadžeri koji upravljaju voznim parkovima ili čak fizička lica koja žele da porate svoja vozila. Oni mogu u svakom momentu, u realnom vremenu da saznaju gdje im je vozilo i kuda se sve kretalo. Pored toga mogu se dobiti i razni drugi podaci pošto je software dovoljno vješt, u smislu da izračuna kada ste se zaustavili, da li je neko prekoračio brzinu, da li je vozilo ušlo u neku karakterističnu zonu˝, rekao je za TIP.ba direktor firme Leftor d.o.o Kristijan Smiljanić i dodao:˝Vrijednost sistema se očituje u tome koliko je firma sposobna da uštedi para na osnovu tih informacija. Ako bi samo jednu dnevnicu mjesečno uštedili zbog tih novih informacija, mogli bi otplatiti čitav taj sistem. Generalno sistem ne bi trebao biti skuplji od 30 KM mjesečno˝.
www.pracenje.ba je novi proizvod koji se zasniva na GPS uređaju koji se ugrađuje u vozila i omogućava da se putem satelitskog lociranja može pratiti kretanja vozila. GPS tehnologija nije nepoznata i često se koristi u vozilima tokom putovanja. Ono što izdvaja novi proizvod komapnije Leftor d.o.o. Tuzla, od sličnih na tržištu, jeste mogućnost nadogradnje različitih senzora koji mogu pratiti promjene i bilježiti razne podatke za potrebe naručioca, a sve u cilju boljeg održavanja i iskorištenja vozila, te sprječavanja zloupotreba.
˝Upotrebom ovog sistema u mnogome se povećava i stepen sigurnosti za vlasnike pojedinačnih vozila. Vaše auto se u našem sistemu javlja svaki minut. U slučaju da vam je neko ukrao automobil znat ćete gdje vam je prošli minut bilo vozilo˝, ističe Smiljanić.
Kako „praćenje.ba” radi?
Sve promjene zabilježene na vozilu se putem komunikacijskog GPRS protokola odašilju komunikacijskim linijama do servera koji je spojen na internet, te se na njemu smještaju u bazu podataka. Baza podataka je vezana sa aplikacijuom koja će u osnovi imati proizvod koji je također osmislio programerski tim Leftora i koji će omogućiti korisnicima sistema da putem web-a prate sve vezano za kretanje vozila njihovog voznog parka. Važno je istaknuti da će zahvaljujući web pristup, odnosno web aplikaciji klijent biti u stanju da sa bilo kojeg mjesta pristupi svim podacima od praćenja kretanja vozila do dodatnih aplikacija koje se isporućuju u skladu sa zahtjevima klijenta. Bitna prednost „praćenje.ba” jeste i da ažuriranje podataka može biti trenutno, višesatno, dnevno što ovisi od potreba korisnika i njihovih finansijskih mogućnosti.
˝Sistem je trenutno dimenzioniran tako da može da prihvati 2000 korisnika, ali se sistem po potrebi vrlo lako može proširiti. Sistem radi globalno i naše mape pokrivaju čitav svijet. Te mape su toliko precizne da možete znati koja je ulica ili naziv ulice u bilo kojem gradu u svijetu˝, naglasio je Smiljanić.
Više o kompaniji Leftor d.o.o. Tuzla
Leftor d.o.o.Tuzla http://www.leftor.ba/
je osnovan u drugoj polovini 2006. godine. Kompanija se bavi programiranjem softvera i baza podataka, e-learning solucija, interaktivnih web stranica kao i drugim segmenatima softver inženjeringa i konslatinga. Trenutno kompanija ima 11 zaposlenih i imaju ambicije da svoj tim mladih inženjera prošire. Leftor d.o.o. Tuzla posluje na tri lokacije, dvije u Tuzli i jednom u Srebreniku. Iako mlada kompanija iza sebe imaju veliki broj završenih projekata iz oblasti softverskog inženjeringa. Razvojni odjel kompanije radi na projektima koji su naručeni od strane njihovih klijenata. Klijenti su iz različitih zemalja, a najčešće koriste i vlastiti programerski alat pete generacije za razvoj web aplikacija i Joomla kao web dizajnersku alatku.
(TIP/A.J./sponzorisan članak)
http://www.tip.ba/2010/04/15/leftor-doo ... -proizvod/
- nevenkagaragic
- Posts: 1475
- Joined: 19/03/2008 20:55
- Location: Tuzla
- Contact:
#1539 Re: Vijesti iz Tuzle
Dobro je...AKO bude. Jos kad bi ono ruglo od bivse biblioteke sklonili ili sanirali.
Do kraja godine početak rekonstrukcije tuzlanskog Skvera
15:43, 15 April, 2010
U toku je izrada projektne dokumentacije.
Od oktobra protekle godine kada je Općinsko vijeće Tuzla usvojilo Inicijativu za pronalaženje rješenja za sigurniji saobraćaj na “Skveru” općinska Služba za komunalne poslove uradila je idejno rješenje. Građani i dalje, uostalom kao i na većini raskrsnica na kojima semafori mjesecima ne rade, dugo čekaju da pređu Skver na kojem većina vozača nije načisto koje pravilo važi.
Na pitanje kako funkcioniše saobraćaj na Skveru većina sugrađana odgovara, nikako. Preciznijom formulacijom o saobraćajnom pravilu koje bi vozači trebali poštivati dolazi do čitave zbrke. Od odgovora da ne znaju pa do podsjećanja kako je to bilo prije 40 godina. A od prije četrdeset godina promijenilo se mnogo toga.
Većina građevina koje su obilježavale nekadašnju tuzlansku Kapiju nestale su ishitrenim odlukama a preostale prepuštene zubu vremena. Saobraćaj je u međuvremenu postajao gušći a kese sa novcem predviđenim za održavanje ovog dijela grada sve tanje. Ista je ostala inercija vozača koji prolaze Skverom kao da tu i dalje važi pravilo kružnog toka saobraćaja.
Aid Berbić, pomoćnik općinskog načelnika za komunalne poslove najavljuje drastične promjene. Skveru će vratiti prvobitni značaj, kaže Berbić, odnosno zakonsku mogućnost da sva vozila koja su u kružnom toku saobraćaja imaju prednost. U toku je izrada projektne dokumentacije i kada to bude gotovo onda će krenuti radovi. Rješenje saobraćaja na Skveru trebalo bi, prema Berbićevim riječima, imati minimalne zahvate u prostoru što bi bilo prelazno rješenje ka bajkovito zamišljenoj saobraćajnici koja vodi pored
Pinge.
(TIP/RTV TK/Foto: TIP-Arhiva)
http://www.tip.ba/2010/04/15/do-kraja-g ... og-skvera/
Do kraja godine početak rekonstrukcije tuzlanskog Skvera
15:43, 15 April, 2010
U toku je izrada projektne dokumentacije.
Od oktobra protekle godine kada je Općinsko vijeće Tuzla usvojilo Inicijativu za pronalaženje rješenja za sigurniji saobraćaj na “Skveru” općinska Služba za komunalne poslove uradila je idejno rješenje. Građani i dalje, uostalom kao i na većini raskrsnica na kojima semafori mjesecima ne rade, dugo čekaju da pređu Skver na kojem većina vozača nije načisto koje pravilo važi.
Na pitanje kako funkcioniše saobraćaj na Skveru većina sugrađana odgovara, nikako. Preciznijom formulacijom o saobraćajnom pravilu koje bi vozači trebali poštivati dolazi do čitave zbrke. Od odgovora da ne znaju pa do podsjećanja kako je to bilo prije 40 godina. A od prije četrdeset godina promijenilo se mnogo toga.
Većina građevina koje su obilježavale nekadašnju tuzlansku Kapiju nestale su ishitrenim odlukama a preostale prepuštene zubu vremena. Saobraćaj je u međuvremenu postajao gušći a kese sa novcem predviđenim za održavanje ovog dijela grada sve tanje. Ista je ostala inercija vozača koji prolaze Skverom kao da tu i dalje važi pravilo kružnog toka saobraćaja.
Aid Berbić, pomoćnik općinskog načelnika za komunalne poslove najavljuje drastične promjene. Skveru će vratiti prvobitni značaj, kaže Berbić, odnosno zakonsku mogućnost da sva vozila koja su u kružnom toku saobraćaja imaju prednost. U toku je izrada projektne dokumentacije i kada to bude gotovo onda će krenuti radovi. Rješenje saobraćaja na Skveru trebalo bi, prema Berbićevim riječima, imati minimalne zahvate u prostoru što bi bilo prelazno rješenje ka bajkovito zamišljenoj saobraćajnici koja vodi pored
Pinge.
(TIP/RTV TK/Foto: TIP-Arhiva)
http://www.tip.ba/2010/04/15/do-kraja-g ... og-skvera/
- nevenkagaragic
- Posts: 1475
- Joined: 19/03/2008 20:55
- Location: Tuzla
- Contact:
#1540 Re: Vijesti iz Tuzle
Ne slusam radio, ali znam sve prateci borbu "malih", obicnih ljudi za zivot i zdravlje.
Sve cestitke Batku, Berbicu i ekipi!!
Čehajić i Berbić dobitnici priznanja Internacionalne lige humanista

http://img512.imageshack.us/img512/9540 ... f473a0.jpg
Almir Čehajić Batko prima nagradu, Fotografije uz tekst: Maja Nikolić
Ažurirano posljednji put: 15.04.2010 23:04
Maja Nikolić
Almir Čehajić Batko dobitnik je humanističkog priznanja Internacionalne lige humanista koje mu je večeras dodijeljeno u Tuzli. Osim njega ovo priznanje dobio je i direktor Kameleon radija iz Tuzle Zlatko Berbić.
Ova vrijedna priznanja Almir Čehajić Batko i Zlatko Berbić dobili su zahvaljujući činjenici da Radio Kameleon na čelu s direktorom Zlatko Berbićem i urednikom Almirom Čehajićem Batkom vode humanistički projekt, emisiju „Udri muški“ stvorenu za svakog malog čovjeka u BiH.
Na svečanoj akademiji IHL prošle godine u Dubrovniku donesena je odluka da se Radio Kameleon i Almir Čehajić Batko proglase dobitnicima ovog vrijednog priznanja. „Ova dvojica dobitnika mogu biti svijetal primjer svima i zaista mi smo u Lizi ponosni što smo pronašli ovakvog čovjeka“ rekao je Zdravko Šurlan, tajnik IHL.
„Batko je čovjek koji pokreće za drugog čovjeka, za čovjeka koji je sve izgubio, za djecu ranjenog djetinjstva. Čovjek koji se grčevito bori za ljudsko dostojanstvo i javno, glasno i jasno proziva sve one koji proizvode silne afere. To je taj Batko“, opisao je Zdravko Šurlan Almira Čehajića Batka.
Šurlan je rekao da je kroz Batka shvatio i naučio da mali čovjek nikada ne smije klečati pred drugim čovjekom, već da se samo pred Bogom kleči. „Ustani mali čovječe i idi uspravno i udri šakom kao što to Batko čini u svojoj emisiji“, kaže Šurlan.
U obrazloženju priznanja Internacionalne lige humanista stoji da je Almir Čehajić Batko doprinio razvoju kulture mira, uvijek je spreman na otkrivanje problema malog čovjeka često napuštenog i ostavljenog od društva tražeći da mu se vrati dostojanstvo.
Almir Čehajić Batko primjer je dosljednog, ustrajnog, principijelnog i nepokolebljivog rada koji je svojom neumornošću oživotvorio mnoge svoje ideje i ostvario dobra djela. Svojim radom u emisijama o tužnim ljudskim sudbinama probudio je uspavanu savjest onih koji su dužni rješavati ljudske probleme i pokrenuo gledatelje i slušatelje da se uključuju u programe u čemu je postigao divne rezultate“, stoji u obrazloženju priznanja.
Šansa za svakog čovjeka
Upravo u emisiji „Udri muški“ svi građani BiH dobili su priliku istaknuti se i nešto reći. Konačno su imali osobu koju su mogli nazvati, ispričati joj vic i govoriti o svojim problemima. S vremenom emisija „Udri muški“ uvukla se u brojne domove, rado je bila slušana na radnim mjestima i automobilima. A „Udri muški“ sasvim slučajno i s razlogom nakon nekog vremena dobiva drugačiji karakter i postaje pravi humanistički projekt.
Jednog jutra u Radio Kameleon u Sarajevu došla je Ljiljana Kranjc, majka troje djece kako bi se oprostila od svog najdražeg voditelja Batka jer su joj liječnici rekli da ima karcinom i da će živjeti još najviše tri mjeseca. Batko joj je rekao da ona neće umrijeti i da će se boriti za njezino zdravlje.
Već od sljedećeg jutra u emisji „Udri muški“ kreće se s humanitarnim projektom pomoći Ljiljani Kranjc. Građani BiH svojim pozivima i novčanim doprinosima uspjeli su spasiti život jedne majke. Od tada Almir Čehajić Batko i Radio Kameleon svakog jutra pomažu onima kojima je pomoć potrebna, spašavaju ljudske živote i daju šansu svakom malom čovjeku.
Dodjeli priznanja koje je Almiru Čehajiću Batku uručio Josip Vrbošić prisustvovao je velik broj građana koji se svakodnevno javljaju u jutarnju emisiju „Udri muški“ i na ovakav način svom voditelju dali podršku i čestitali na priznanju. Tijekom uručenja priznanja odano je priznanje i Tuzli kao otvorenom gradu koji je i kroz brojne nedaće i ratna događanja bio najsvjetliji primjer suživota u BiH.
(Radio Slobodna Evropa)
http://www.slobodnaevropa.org/content/c ... 15010.html
Sve cestitke Batku, Berbicu i ekipi!!
Čehajić i Berbić dobitnici priznanja Internacionalne lige humanista

http://img512.imageshack.us/img512/9540 ... f473a0.jpg
Almir Čehajić Batko prima nagradu, Fotografije uz tekst: Maja Nikolić
Ažurirano posljednji put: 15.04.2010 23:04
Maja Nikolić
Almir Čehajić Batko dobitnik je humanističkog priznanja Internacionalne lige humanista koje mu je večeras dodijeljeno u Tuzli. Osim njega ovo priznanje dobio je i direktor Kameleon radija iz Tuzle Zlatko Berbić.
Ova vrijedna priznanja Almir Čehajić Batko i Zlatko Berbić dobili su zahvaljujući činjenici da Radio Kameleon na čelu s direktorom Zlatko Berbićem i urednikom Almirom Čehajićem Batkom vode humanistički projekt, emisiju „Udri muški“ stvorenu za svakog malog čovjeka u BiH.
Na svečanoj akademiji IHL prošle godine u Dubrovniku donesena je odluka da se Radio Kameleon i Almir Čehajić Batko proglase dobitnicima ovog vrijednog priznanja. „Ova dvojica dobitnika mogu biti svijetal primjer svima i zaista mi smo u Lizi ponosni što smo pronašli ovakvog čovjeka“ rekao je Zdravko Šurlan, tajnik IHL.
„Batko je čovjek koji pokreće za drugog čovjeka, za čovjeka koji je sve izgubio, za djecu ranjenog djetinjstva. Čovjek koji se grčevito bori za ljudsko dostojanstvo i javno, glasno i jasno proziva sve one koji proizvode silne afere. To je taj Batko“, opisao je Zdravko Šurlan Almira Čehajića Batka.
Šurlan je rekao da je kroz Batka shvatio i naučio da mali čovjek nikada ne smije klečati pred drugim čovjekom, već da se samo pred Bogom kleči. „Ustani mali čovječe i idi uspravno i udri šakom kao što to Batko čini u svojoj emisiji“, kaže Šurlan.
U obrazloženju priznanja Internacionalne lige humanista stoji da je Almir Čehajić Batko doprinio razvoju kulture mira, uvijek je spreman na otkrivanje problema malog čovjeka često napuštenog i ostavljenog od društva tražeći da mu se vrati dostojanstvo.
Almir Čehajić Batko primjer je dosljednog, ustrajnog, principijelnog i nepokolebljivog rada koji je svojom neumornošću oživotvorio mnoge svoje ideje i ostvario dobra djela. Svojim radom u emisijama o tužnim ljudskim sudbinama probudio je uspavanu savjest onih koji su dužni rješavati ljudske probleme i pokrenuo gledatelje i slušatelje da se uključuju u programe u čemu je postigao divne rezultate“, stoji u obrazloženju priznanja.
Šansa za svakog čovjeka
Upravo u emisiji „Udri muški“ svi građani BiH dobili su priliku istaknuti se i nešto reći. Konačno su imali osobu koju su mogli nazvati, ispričati joj vic i govoriti o svojim problemima. S vremenom emisija „Udri muški“ uvukla se u brojne domove, rado je bila slušana na radnim mjestima i automobilima. A „Udri muški“ sasvim slučajno i s razlogom nakon nekog vremena dobiva drugačiji karakter i postaje pravi humanistički projekt.
Jednog jutra u Radio Kameleon u Sarajevu došla je Ljiljana Kranjc, majka troje djece kako bi se oprostila od svog najdražeg voditelja Batka jer su joj liječnici rekli da ima karcinom i da će živjeti još najviše tri mjeseca. Batko joj je rekao da ona neće umrijeti i da će se boriti za njezino zdravlje.
Već od sljedećeg jutra u emisji „Udri muški“ kreće se s humanitarnim projektom pomoći Ljiljani Kranjc. Građani BiH svojim pozivima i novčanim doprinosima uspjeli su spasiti život jedne majke. Od tada Almir Čehajić Batko i Radio Kameleon svakog jutra pomažu onima kojima je pomoć potrebna, spašavaju ljudske živote i daju šansu svakom malom čovjeku.
Dodjeli priznanja koje je Almiru Čehajiću Batku uručio Josip Vrbošić prisustvovao je velik broj građana koji se svakodnevno javljaju u jutarnju emisiju „Udri muški“ i na ovakav način svom voditelju dali podršku i čestitali na priznanju. Tijekom uručenja priznanja odano je priznanje i Tuzli kao otvorenom gradu koji je i kroz brojne nedaće i ratna događanja bio najsvjetliji primjer suživota u BiH.
(Radio Slobodna Evropa)
http://www.slobodnaevropa.org/content/c ... 15010.html
- nevenkagaragic
- Posts: 1475
- Joined: 19/03/2008 20:55
- Location: Tuzla
- Contact:
#1541 Re: Vijesti iz Tuzle
Cuj, sarajevski glumac? Sarajevski je ministarcic...
Uhapšeni provalnici u vikendicu sarajevskog glumca Vahe
objavljeno: 16. 04. 2010
http://tuzlalive.ba/portal/2010/04/uhap ... zbegovica/
Uhapšeni provalnici u vikendicu sarajevskog glumca Vahe
objavljeno: 16. 04. 2010
http://tuzlalive.ba/portal/2010/04/uhap ... zbegovica/
- nevenkagaragic
- Posts: 1475
- Joined: 19/03/2008 20:55
- Location: Tuzla
- Contact:
#1542 Re: Vijesti iz Tuzle
Dobro je - demontirana je ograda oko fontane, a i na Brcanskoj isto, videla sam.
- nevenkagaragic
- Posts: 1475
- Joined: 19/03/2008 20:55
- Location: Tuzla
- Contact:
#1543 Re: Vijesti iz Tuzle
Nema gde ga nema...
Videla sam u "Danima", no ne citam "autorske tekstove" narcisaa odn.sunovrata.
Postaje dosadan, prenaporan i jos lebdi u oblacima, pa ne vidi "sitnis" na zemlji (tj.ne bavi se SVOJIM poslom).
Ili se sprema za "visu" funkciju?
Država u raljama paušala i kantona
12:50, 16 April, 2010
Autorski tekst načelnika Općine Tuzla Jasmina Imamovića objavljen u magazinu DANI.
http://www.tip.ba/2010/04/16/drzava-u-r ... i-kantona/
Videla sam u "Danima", no ne citam "autorske tekstove" narcisaa odn.sunovrata.
Postaje dosadan, prenaporan i jos lebdi u oblacima, pa ne vidi "sitnis" na zemlji (tj.ne bavi se SVOJIM poslom).
Ili se sprema za "visu" funkciju?
Država u raljama paušala i kantona
12:50, 16 April, 2010
Autorski tekst načelnika Općine Tuzla Jasmina Imamovića objavljen u magazinu DANI.
http://www.tip.ba/2010/04/16/drzava-u-r ... i-kantona/
-
No_oNe__
- Posts: 797
- Joined: 21/11/2003 00:00
#1544 Re: Vijesti iz Tuzle
pozz svima
pokusavam naci live cam tuzle (panonike) ali NIGDJE NEMA tj ne mogu naci
ako ima igdje to ...
Hvala Unaprijed!
pokusavam naci live cam tuzle (panonike) ali NIGDJE NEMA tj ne mogu naci
ako ima igdje to ...
Hvala Unaprijed!
- nevenkagaragic
- Posts: 1475
- Joined: 19/03/2008 20:55
- Location: Tuzla
- Contact:
#1545 Re: Vijesti iz Tuzle
Znam samo za ovo, ako moze pomoci :
http://www.panonika.ba/index.php?option ... e&Itemid=1
http://www.panonika.ba/index.php?option ... &Itemid=26
http://www.panonika.ba/index.php?option ... e&Itemid=1
http://www.panonika.ba/index.php?option ... &Itemid=26
- nevenkagaragic
- Posts: 1475
- Joined: 19/03/2008 20:55
- Location: Tuzla
- Contact:
#1546 Re: Vijesti iz Tuzle
Logican nastavak "price"...ili nove tuzlanske pravosudne trakavice?
AUBiH tužio općinu Tuzla: Dokaz o namještenom javnom konkursu!
objavljeno: 17. 04. 2010

http://img691.imageshack.us/img691/2190/maketatzmipbih1909091.jpg
Zbog putem javnog konkursa nedodjeljenog građevinskog zemljišta kod Trga slobode, namijenjenog za izgradnju poslovne zgrade, Američki univerzitet BiH tužio je, putem Advokatske kancelarije Faik Muhić, općinu Tuzla, izražavajući sdumnju da je spomenuto zemljište bilo namješteno drugom, poznatom kandidatu.
Tužba kojom se, u stvari, pokreće upravni spor, podnesena je Kantonalnom sudu u Tuzli. Došli smo u posjed tužbe koju zbog zanimljivih činjenica o u najmanju ruku sumnjivim radnjama općinskih organa, sa znanjem načelnika općine, prenosimo u cijelosti.
I TAKO DALJE (koga zanima):
(tuzlalive.ba)
http://tuzlalive.ba/portal/2010/04/aubi ... -konkursu/
AUBiH tužio općinu Tuzla: Dokaz o namještenom javnom konkursu!
objavljeno: 17. 04. 2010

http://img691.imageshack.us/img691/2190/maketatzmipbih1909091.jpg
Zbog putem javnog konkursa nedodjeljenog građevinskog zemljišta kod Trga slobode, namijenjenog za izgradnju poslovne zgrade, Američki univerzitet BiH tužio je, putem Advokatske kancelarije Faik Muhić, općinu Tuzla, izražavajući sdumnju da je spomenuto zemljište bilo namješteno drugom, poznatom kandidatu.
Tužba kojom se, u stvari, pokreće upravni spor, podnesena je Kantonalnom sudu u Tuzli. Došli smo u posjed tužbe koju zbog zanimljivih činjenica o u najmanju ruku sumnjivim radnjama općinskih organa, sa znanjem načelnika općine, prenosimo u cijelosti.
I TAKO DALJE (koga zanima):
(tuzlalive.ba)
http://tuzlalive.ba/portal/2010/04/aubi ... -konkursu/
- nevenkagaragic
- Posts: 1475
- Joined: 19/03/2008 20:55
- Location: Tuzla
- Contact:
#1547 Re: Vijesti iz Tuzle
Ko je nezavisan? Ima li ista ili iko u BiH da je nezavisan?
Pa to nije ni pravosudje (o cemu vec dugo "trube" mediji), a kamoli nekakvi tuzlanski opstinski vecnici!
ČAČKAONICA: Glas za harač!

Građani Tuzle, ta masa od oko 170 000 stanovnika, u zadnje vrijeme, vjerovatno zbunjeni, razmišljaju o postupku koji su u njihovo ime učinili oni malobrojni koji su 2008. godine izašli na izbore.
Među tim malobrojnim, na žalost, bio sam i ja, i kao i većina pomogao Jasminu Imamoviću da dođe na mjesto načelnika. Uradio sam to ne pomišljajući da je isti taj Imamović spreman izdati mene kao građanina koji mu je vjerovao.
Zadnjih mjeseci svjedoci smo uticaja Jasminovog harača na naše džepove. Na njegovu inicijativu poskupi grijanje. Na njegovu inicijativu plaćamo parking kao u kakvoj Evropskoj metropoli. Na njegovu inicijativu industrijsku vodu iz jezera Modrac plaćamo kao mineralnu vodu. Skuplja Jasmin harač da bi gradio „znamenitosti“. U gradu niču fontane. Valjda je zato i skuplja voda, neko to mora nadoknaditi. Naravno, to će uraditi građani Tuzle. Nema džaba gledati u vodu na Trgu slobode, Sonom trgu, Brčanskoj Malti, Slatini, Korzou...
Od tog harača pravi Jasmin tržne centre. Moraju negdje građani Tuzle skroz isprazniti ionako prazne džepove. Mora se napuniti općinska kasa kako bi Jasmin svojim potrčkama isplatio regres kakav se ne isplaćuje ni članovima Bundestaga.
Uživio se Jasmin u ulogu glavnog gradskog idiota i ne poznaje granicu bezobrazluku. A o njegovim bezobzirnim lažima da i ne govorimo. Svi se sjećamo njegovih obećanja iz decembra 2006. godine, kada je opravdavao izgradnju fabrike vode u Ceriku. Nema više redukcije i neće dolaziti do poskupljenja vode jer će vode biti dovoljno. Morao je Jasmin opravdati potrošeni 12 miliona KM, sredstava građana Tuzle. I onda je, u maniru mafijaša, shvatio da sredstva građana može iskoristiti protiv njih. I krenuo je u harač. Harač kojem se građani Tuzle za sada ne suprotstavljaju.
Možda bi odgovor na pitanje: Zašto Jasmin Imamović siluje vlastite građane?, mogli potražiti kod kakvog kvalitetnog psihijatra. Nedavno je naš načelnik, a u povodu proslave Nove godine u Tuzli, izjavio da iste neće biti ukoliko nismo u stanju napraviti proslavu kao u New York-u. Nakon toga, pokušava uvesti i cijene komunalnih usluga kao u New Yorku-u. Obzirom da su ovi potezi Jasmina Imamovića svojstveni napadima šizofrenije, ostajem pri prijedlogu da se ovim pitanjem ipak pozabave stručnjaci – psihijatri.
I tako Jasmin, u zanosu silovanja vlastitih građana, sav harač ozakoni preko javnih preduzeća čiji je osnivač i vlasnik Općina Tuzla. JKP „Komunalac, JKP „Centralno grijanje“, JKP „Panonica“, JKP „Vodovod i kanalizacija“, JKP „Saobraćaj i komunikacije“.. kojekakvi upravitelji zgrada. Sve Jasminove firme koje služe za silovanje džepova građana Tuzle. I na čelu svih firmi Jasminovi poltroni, poslušnici koji rade za velikog gazdu (mada mu „Kum“ bolje pristaje). Sve po uzoru na sicilijansku mafiju, na primjer...
A građani mazohisti. Ćute, trpe, plaćaju harač i jedu kifle (ko ima za kiflu, naravno). SDP, ta socijal – demokratska partija, čuva leđa egzekutoru, kao da su uvjereni da rade pravu stvar i da će građani Tuzle bez obzira na sve ponovo glasati za njih. I ne samo oni, nego i Stranka za Bosnu i Hercegovinu (sa gladnim Bosancima i Hercegovcima) i nezavisni vijećnici Ekrem Topić i Enes Mešanović, koji su digli ruke za poskupljenje vode i koji se toliko zalažu za Jasnimov harač, da im drugarski predlažemo da na svojim tabanima istetoviraju ime. Čisto iz razloga da znamo čije noge vire iz Jasminove stražnjice.
(tuzla-x.ba)
http://www.tuzla-x.ba/index.php?option= ... &Itemid=53
Pa to nije ni pravosudje (o cemu vec dugo "trube" mediji), a kamoli nekakvi tuzlanski opstinski vecnici!
ČAČKAONICA: Glas za harač!

Građani Tuzle, ta masa od oko 170 000 stanovnika, u zadnje vrijeme, vjerovatno zbunjeni, razmišljaju o postupku koji su u njihovo ime učinili oni malobrojni koji su 2008. godine izašli na izbore.
Među tim malobrojnim, na žalost, bio sam i ja, i kao i većina pomogao Jasminu Imamoviću da dođe na mjesto načelnika. Uradio sam to ne pomišljajući da je isti taj Imamović spreman izdati mene kao građanina koji mu je vjerovao.
Zadnjih mjeseci svjedoci smo uticaja Jasminovog harača na naše džepove. Na njegovu inicijativu poskupi grijanje. Na njegovu inicijativu plaćamo parking kao u kakvoj Evropskoj metropoli. Na njegovu inicijativu industrijsku vodu iz jezera Modrac plaćamo kao mineralnu vodu. Skuplja Jasmin harač da bi gradio „znamenitosti“. U gradu niču fontane. Valjda je zato i skuplja voda, neko to mora nadoknaditi. Naravno, to će uraditi građani Tuzle. Nema džaba gledati u vodu na Trgu slobode, Sonom trgu, Brčanskoj Malti, Slatini, Korzou...
Od tog harača pravi Jasmin tržne centre. Moraju negdje građani Tuzle skroz isprazniti ionako prazne džepove. Mora se napuniti općinska kasa kako bi Jasmin svojim potrčkama isplatio regres kakav se ne isplaćuje ni članovima Bundestaga.
Uživio se Jasmin u ulogu glavnog gradskog idiota i ne poznaje granicu bezobrazluku. A o njegovim bezobzirnim lažima da i ne govorimo. Svi se sjećamo njegovih obećanja iz decembra 2006. godine, kada je opravdavao izgradnju fabrike vode u Ceriku. Nema više redukcije i neće dolaziti do poskupljenja vode jer će vode biti dovoljno. Morao je Jasmin opravdati potrošeni 12 miliona KM, sredstava građana Tuzle. I onda je, u maniru mafijaša, shvatio da sredstva građana može iskoristiti protiv njih. I krenuo je u harač. Harač kojem se građani Tuzle za sada ne suprotstavljaju.
Možda bi odgovor na pitanje: Zašto Jasmin Imamović siluje vlastite građane?, mogli potražiti kod kakvog kvalitetnog psihijatra. Nedavno je naš načelnik, a u povodu proslave Nove godine u Tuzli, izjavio da iste neće biti ukoliko nismo u stanju napraviti proslavu kao u New York-u. Nakon toga, pokušava uvesti i cijene komunalnih usluga kao u New Yorku-u. Obzirom da su ovi potezi Jasmina Imamovića svojstveni napadima šizofrenije, ostajem pri prijedlogu da se ovim pitanjem ipak pozabave stručnjaci – psihijatri.
I tako Jasmin, u zanosu silovanja vlastitih građana, sav harač ozakoni preko javnih preduzeća čiji je osnivač i vlasnik Općina Tuzla. JKP „Komunalac, JKP „Centralno grijanje“, JKP „Panonica“, JKP „Vodovod i kanalizacija“, JKP „Saobraćaj i komunikacije“.. kojekakvi upravitelji zgrada. Sve Jasminove firme koje služe za silovanje džepova građana Tuzle. I na čelu svih firmi Jasminovi poltroni, poslušnici koji rade za velikog gazdu (mada mu „Kum“ bolje pristaje). Sve po uzoru na sicilijansku mafiju, na primjer...
A građani mazohisti. Ćute, trpe, plaćaju harač i jedu kifle (ko ima za kiflu, naravno). SDP, ta socijal – demokratska partija, čuva leđa egzekutoru, kao da su uvjereni da rade pravu stvar i da će građani Tuzle bez obzira na sve ponovo glasati za njih. I ne samo oni, nego i Stranka za Bosnu i Hercegovinu (sa gladnim Bosancima i Hercegovcima) i nezavisni vijećnici Ekrem Topić i Enes Mešanović, koji su digli ruke za poskupljenje vode i koji se toliko zalažu za Jasnimov harač, da im drugarski predlažemo da na svojim tabanima istetoviraju ime. Čisto iz razloga da znamo čije noge vire iz Jasminove stražnjice.
(tuzla-x.ba)
http://www.tuzla-x.ba/index.php?option= ... &Itemid=53
- nevenkagaragic
- Posts: 1475
- Joined: 19/03/2008 20:55
- Location: Tuzla
- Contact:
#1548 Re: Vijesti iz Tuzle
"Trla baba lan"...sve cesce i cesce, cini mi se.
Finansijska policija Federacije podnijela krivične prijave protiv bivšeg i sadašnjeg rukovodstva Zavoda zdravstvenog osiguranja i Ministarstva zdravstva Tuzlanskog kantona, zbog zloupotreba

Tuzla, 15.04.2010 - FTV
Zbog zloupotrebe položaja i ovlaštenja, Finansijska policija Federacije dostavila je Kantonalnom tužilaštvu Tuzla izvještaj protiv bivšeg i sadašnjeg rukovodstva Zavoda zdravstvenog osiguranja i Ministarstva zdravstva Tuzlanskog kantona. Tereti ih se da su pri nabavci lijekova sa esencijalne liste oštetili Zavod za oko 2,3 miliona maraka. Prijavljene su 22 osobe.
(FTV)
http://www.rtvfbih.ba/loc/template.wbsp ... 7&ID=27122
Finansijska policija Federacije podnijela krivične prijave protiv bivšeg i sadašnjeg rukovodstva Zavoda zdravstvenog osiguranja i Ministarstva zdravstva Tuzlanskog kantona, zbog zloupotreba

Tuzla, 15.04.2010 - FTV
Zbog zloupotrebe položaja i ovlaštenja, Finansijska policija Federacije dostavila je Kantonalnom tužilaštvu Tuzla izvještaj protiv bivšeg i sadašnjeg rukovodstva Zavoda zdravstvenog osiguranja i Ministarstva zdravstva Tuzlanskog kantona. Tereti ih se da su pri nabavci lijekova sa esencijalne liste oštetili Zavod za oko 2,3 miliona maraka. Prijavljene su 22 osobe.
(FTV)
http://www.rtvfbih.ba/loc/template.wbsp ... 7&ID=27122
- nevenkagaragic
- Posts: 1475
- Joined: 19/03/2008 20:55
- Location: Tuzla
- Contact:
- nevenkagaragic
- Posts: 1475
- Joined: 19/03/2008 20:55
- Location: Tuzla
- Contact:
#1550 Re: Vijesti iz Tuzle
Da, dobro mu je rekao. Tacno je tako.
18.04.2010.
Stariji novinar savjetuje mlađeg
Idi kod Jupitera i čekaj da se neko sudari!

http://img62.imageshack.us/img62/9886/udes1804a.jpg
U jednoj novinarskoj anegdoti, kada se mladi novinar požalio starijem kako se u gradu ništa ne dešava, ovaj mu je rekao da ide kod Jupitera i čeka da se neko sudari.
Zašto je ova raskrsnica toliko zbunjujuća za vozače pitanje je za ozbiljniju analizu a to bi trebao da uradi "onaj" ko je svojevremeno mijenjao pravo prvenstva prolaza. Dok se postave semafori možda bi bilo bolje svima staviti znak STOP pa neka se vozači snalaze sa pravilom desne strane.
Ako ništa drugo bar bi bilo manje prolijetanja kroz raskrsnicu kao što to sada rade vozači koji imaju pravo prvenstva.
U današnjem udesu, ko zna kojem po istom obrascu, osim materijalne štete povrijeđenih srećom nije bilo.
A.M.
(tuzlarije.net)
Vise slika :
http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzla ... p?id=35454
18.04.2010.
Stariji novinar savjetuje mlađeg
Idi kod Jupitera i čekaj da se neko sudari!

http://img62.imageshack.us/img62/9886/udes1804a.jpg
U jednoj novinarskoj anegdoti, kada se mladi novinar požalio starijem kako se u gradu ništa ne dešava, ovaj mu je rekao da ide kod Jupitera i čeka da se neko sudari.
Zašto je ova raskrsnica toliko zbunjujuća za vozače pitanje je za ozbiljniju analizu a to bi trebao da uradi "onaj" ko je svojevremeno mijenjao pravo prvenstva prolaza. Dok se postave semafori možda bi bilo bolje svima staviti znak STOP pa neka se vozači snalaze sa pravilom desne strane.
Ako ništa drugo bar bi bilo manje prolijetanja kroz raskrsnicu kao što to sada rade vozači koji imaju pravo prvenstva.
U današnjem udesu, ko zna kojem po istom obrascu, osim materijalne štete povrijeđenih srećom nije bilo.
A.M.
(tuzlarije.net)
Vise slika :
http://bhstring.net/tuzlauslikama/tuzla ... p?id=35454


