Nema potrebe da miješani podržavaju, jer esdea ima svoje glasače...BiH se neće rasparčat, uzalud vam trud..tvsabina wrote:A "Sarajlije iz mješanog braka" bi valjda trebale podržati SDA kako se zemlja ne bi "isparčala u lijehe" ?Paranoid wrote:Uz dužno poštovanje vas koji pišete o NS, Sarajevu, gradonačelniku i koji po nekoliko godina sa svojim komentarima ostavljate trag na ovom serveru pokušavam, ali nikako da stvorim sliku o današnjem Sarajevu i politici najvećeg nam grada u BiH..
Tražim takodje i pravu riječ...jer ako ne budem tražio, onda ću vam pripisati seljakluk, krkanluk i smrad koji sam čitajući vaše kometare i sam naučio. Razbacujete svojom prepotentnošću misleći da ste pametniji od ostatka države, a ne znate koliko zagađujete zrak nastojeći da nama koji sve to posmatramo sa distance ogadite prostor u kojem živimo..
U Sarajevu ne postoji ništa što bi se moglo nazvati političko-logičnim, domišljatim, dosljednim, jer čim se tako nešto pojavi odmah ga izgaze tzv vođe grupa koji se srame svog porijekla ili su iz mješanog braka pa im smrdi i jedna i druga strana, ili oni koji svoju namjeru nikad neće reći u lice ili napisati na ovom forumu, nego to zamotavaju da bi opet oni koji su njima slični prepoznali i bacali lajkove jedni drugima...
Sarajlije, nastavite gaziti po svemu što valja, izgazite sve dobro i utabajte put politici koja ovu zemlju u lijehe parča...
Hvala.
Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imali ko
- Paranoid
- Posts: 3788
- Joined: 21/12/2011 11:14
- Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...
#15226 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
-
Doktor29
- Posts: 1695
- Joined: 07/06/2012 21:31
#15227 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Opet ti vadis "sumljive" rijeci iz konteksta, pri tome ih koristiti u kontekstu koji tebi odgovara, jedan od razloga zasto se i nalazite na periferiji periferija nase politicke scenetvsabina wrote:A "Sarajlije iz mješanog braka" bi valjda trebale podržati SDA kako se zemlja ne bi "isparčala u lijehe" ?Paranoid wrote:Uz dužno poštovanje vas koji pišete o NS, Sarajevu, gradonačelniku i koji po nekoliko godina sa svojim komentarima ostavljate trag na ovom serveru pokušavam, ali nikako da stvorim sliku o današnjem Sarajevu i politici najvećeg nam grada u BiH..
Tražim takodje i pravu riječ...jer ako ne budem tražio, onda ću vam pripisati seljakluk, krkanluk i smrad koji sam čitajući vaše kometare i sam naučio. Razbacujete svojom prepotentnošću misleći da ste pametniji od ostatka države, a ne znate koliko zagađujete zrak nastojeći da nama koji sve to posmatramo sa distance ogadite prostor u kojem živimo..
U Sarajevu ne postoji ništa što bi se moglo nazvati političko-logičnim, domišljatim, dosljednim, jer čim se tako nešto pojavi odmah ga izgaze tzv vođe grupa koji se srame svog porijekla ili su iz mješanog braka pa im smrdi i jedna i druga strana, ili oni koji svoju namjeru nikad neće reći u lice ili napisati na ovom forumu, nego to zamotavaju da bi opet oni koji su njima slični prepoznali i bacali lajkove jedni drugima...
Sarajlije, nastavite gaziti po svemu što valja, izgazite sve dobro i utabajte put politici koja ovu zemlju u lijehe parča...
Hvala.
- Chmoljo
- Administrativni siledžija u penziji
- Posts: 52758
- Joined: 05/06/2008 03:41
- Location: i vukove stid reći odakle sam...
#15228 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
ja sam mišljenja da je veća sramota biti mejnstrim "naše političke scene".
-
Doktor29
- Posts: 1695
- Joined: 07/06/2012 21:31
#15229 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Ako nisi liberalno gradjanski orjentisana ili mislis bilo sta izvan urbanog, gradjanskog klisea bez pbzira sta bio ili radio ne gine ti ta sudbina, imaju kutiju za svakoga od nasKatarinaKosaca wrote:Takva sam"Sarajlije iz mješanog braka" bi valjda trebale podržati SDA kako se zemlja ne bi "isparčala u lijehe" ?I baš me @LIBERO provalio da sam zločesta esdeaovka fundamentalističkog kova i skrivenih terorističkih namjera
Extremi svih predznaka ujedinite se! Niste niti svjesni koliko ste bliski
-
Doktor29
- Posts: 1695
- Joined: 07/06/2012 21:31
#15230 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
I jeste, sve dok je nejna personifikacija u tipovima kakav je je Bakir (zena-bolnica)), Kamocaj (zena-posta), Faraon itd ..Chmoljo wrote:ja sam mišljenja da je veća sramota biti mejnstrim "naše političke scene".
Nista za tim ne zaostaje ova gradjanska bahatost, narcisoidnost, kakvu pokazuju simpatizeri Nase Stranke i njeno rukovodstvo, jedino sto im nedostaje je ono za sta se bore, vlast
- sabina1
- Posts: 8203
- Joined: 24/11/2010 20:44
- Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
- Contact:
#15231 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
NAM.....Paranoid wrote:Nema potrebe da miješani podržavaju, jer esdea ima svoje glasače...BiH se neće rasparčat, uzalud vam trud..tvsabina wrote:A "Sarajlije iz mješanog braka" bi valjda trebale podržati SDA kako se zemlja ne bi "isparčala u lijehe" ?Paranoid wrote:Uz dužno poštovanje vas koji pišete o NS, Sarajevu, gradonačelniku i koji po nekoliko godina sa svojim komentarima ostavljate trag na ovom serveru pokušavam, ali nikako da stvorim sliku o današnjem Sarajevu i politici najvećeg nam grada u BiH..
Tražim takodje i pravu riječ...jer ako ne budem tražio, onda ću vam pripisati seljakluk, krkanluk i smrad koji sam čitajući vaše kometare i sam naučio. Razbacujete svojom prepotentnošću misleći da ste pametniji od ostatka države, a ne znate koliko zagađujete zrak nastojeći da nama koji sve to posmatramo sa distance ogadite prostor u kojem živimo..
U Sarajevu ne postoji ništa što bi se moglo nazvati političko-logičnim, domišljatim, dosljednim, jer čim se tako nešto pojavi odmah ga izgaze tzv vođe grupa koji se srame svog porijekla ili su iz mješanog braka pa im smrdi i jedna i druga strana, ili oni koji svoju namjeru nikad neće reći u lice ili napisati na ovom forumu, nego to zamotavaju da bi opet oni koji su njima slični prepoznali i bacali lajkove jedni drugima...
Sarajlije, nastavite gaziti po svemu što valja, izgazite sve dobro i utabajte put politici koja ovu zemlju u lijehe parča...
Hvala.
Nisam dijete iz braka roditelja različitih nacionalnosti , Bošnjakinja sam.
Prezirem SDA i sve vezano za sve moguće implementacije iste...na vlastitoj smo koži moja porodica i ja osjetili šta znači živjeti u SDA-ovskoj državi 20 godina...MUKU , PATNJU I NEPRAVDU....tako da me živo zaboli za konzervatizam koji SDA prosipa....za opstanak se borim SAMA želim da mi bude lakše , bolje...
To nikako ne znači da djeca roditelja različitih nacionalnosti NEMAJU pravo glasa u gradu u kom su rođeni.
Čast mi je da me svrstate s njima u tom kontekstu...
To nikako ne znači da je Naša Stranka kriva za bilo šta jer niti su šta zahebali niti imaju alat da poprave greške...(njima je izgleda ostao samo "sporazum o OV i GV")..trebali su se pojaviti davno prije i nikako oni ovu zemlju ne parčaju u lijehe...sramota....(a "sporazumjeli su se s Vama koji ih "ružite" time da su "sarajlije iz mješanih brakova"..Bože
Last edited by sabina1 on 23/03/2013 16:33, edited 1 time in total.
- KatarinaKosaca
- Posts: 20066
- Joined: 30/08/2008 17:28
- Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
#15232 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Empirijski: Tačno je da SDA podržva integritet BIH više nego neka šačica dezertera ublehaškog diskursa, ali je isto tako tačno da SDA ima u porastu radikalni islamski elemenat koji vjeru pretpostavlja državi, pa tako bi rado dali dio BIH za djelić Saudije... nesumnjivo. Jednako kao što je "mješanim" (kako gadno zvučiParanoid wrote:Nema potrebe da miješani podržavaju, jer esdea ima svoje glasače...BiH se neće rasparčat, uzalud vam trud..
Ali, ne znam niti što raspravljam sa tobom, jer post ti ima fašisoidne elemente..
- Paranoid
- Posts: 3788
- Joined: 21/12/2011 11:14
- Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...
#15233 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Izvini, a gdje si ti vidjela da sam se ja baš tebi obratio u svom postu, i zašto moj post ima fašisoidne elemente?KatarinaKosaca wrote:Empirijski: Tačno je da SDA podržva integritet BIH više nego neka šačica dezertera ublehaškog diskursa, ali je isto tako tačno da SDA ima u porastu radikalni islamski elemenat koji vjeru pretpostavlja državi, pa tako bi rado dali dio BIH za djelić Saudije... nesumnjivo. Jednako kao što je "mješanim" (kako gadno zvučiParanoid wrote:Nema potrebe da miješani podržavaju, jer esdea ima svoje glasače...BiH se neće rasparčat, uzalud vam trud..) ovo jedina domovina i pokazali i dokazali milion puta se kao njen neodvojivio dio.
Ali, ne znam niti što raspravljam sa tobom, jer post ti ima fašisoidne elemente..
Nema potrebe da se meni obraćaš, a još manje razloga da se raspravljaš...Moji stavovi su stavovi čovjeka koji nije sa prostora Sarajeva, nego Tuzle, a čiju multietničnost i dugogodišnji demokratski pristup je uprljala Sarajevska tj demokratije sa Poljina...i nažalost to još uvijek čini...
Ti je bila poenta...
Sorry na offtopiku..
- Paranoid
- Posts: 3788
- Joined: 21/12/2011 11:14
- Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...
#15234 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Ponovo pročitaj post i napiši gdje sam to generalizovao stav o "miješanim brakovima"...i vrlo je interesantno kako se nađoh na mjestu esdeavskog člana, simpatizera itd...tvsabina wrote:NAM.....tvsabina wrote:Nema potrebe da miješani podržavaju, jer esdea ima svoje glasače...BiH se neće rasparčat, uzalud vam trud..Paranoid wrote:Uz dužno poštovanje vas koji pišete o NS, Sarajevu, gradonačelniku i koji po nekoliko godina sa svojim komentarima ostavljate trag na ovom serveru pokušavam, ali nikako da stvorim sliku o današnjem Sarajevu i politici najvećeg nam grada u BiH..
Tražim takodje i pravu riječ...jer ako ne budem tražio, onda ću vam pripisati seljakluk, krkanluk i smrad koji sam čitajući vaše kometare i sam naučio. Razbacujete svojom prepotentnošću misleći da ste pametniji od ostatka države, a ne znate koliko zagađujete zrak nastojeći da nama koji sve to posmatramo sa distance ogadite prostor u kojem živimo..
U Sarajevu ne postoji ništa što bi se moglo nazvati političko-logičnim, domišljatim, dosljednim, jer čim se tako nešto pojavi odmah ga izgaze tzv vođe grupa koji se srame svog porijekla ili su iz mješanog braka pa im smrdi i jedna i druga strana, ili oni koji svoju namjeru nikad neće reći u lice ili napisati na ovom forumu, nego to zamotavaju da bi opet oni koji su njima slični prepoznali i bacali lajkove jedni drugima...
Sarajlije, nastavite gaziti po svemu što valja, izgazite sve dobro i utabajte put politici koja ovu zemlju u lijehe parča...
Nisam dijete iz braka roditelja različitih nacionalnosti , Bošnjakinja sam.
Prezirem SDA i sve vezano za sve moguće implementacije iste...na vlastitoj smo koži moja porodica i ja osjetili šta znači živjeti u SDA-ovskoj državi 20 godina...MUKU , PATNJU I NEPRAVDU....tako da me živo zaboli za konzervatizam koji SDA prosipa....za opstanak se borim SAMA želim da mi bude lakše , bolje...
To nikako ne znači da djeca roditelja različitih nacionalnosti NEMAJU pravo glasa u gradu u kom su rođeni.
Čast mi je da me svrstate s njima u tom kontekstu...
To nikako ne znači da je Naša Stranka kriva za bilo šta jer niti su šta zahebali niti imaju alat da poprave greške...(njima je izgleda ostao samo "sporazum o OV i GV")..trebali su se pojaviti davno prije i nikako oni ovu zemlju ne parčaju u lijehe...sramota....(a "sporazumjeli su se s Vama koji ih "ružite" time da su "sarajlije iz mješanih brakova"..Bože)
- sabina1
- Posts: 8203
- Joined: 24/11/2010 20:44
- Location: Ministarstvo za istraživanje ruda i gubljenje vremena.
- Contact:
#15235 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Vrlo interesantno je kako se ne vidi boldirano iz prethodnih postova a još je interesantnije kako je ovo zapravo tvoj prvi ili drugi post na forumu....Paranoid wrote: Ponovo pročitaj post i napiši gdje sam to generalizovao stav o "miješanim brakovima"...i vrlo je interesantno kako se nađoh na mjestu esdeavskog člana, simpatizera itd...
- -LIBERO-
- Čiča Gliša
- Posts: 15604
- Joined: 11/02/2008 01:27
- Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.
#15236 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
KatarinaKosaca wrote: Onda je to @super libero u potrazi za zlim esdeavocima samo veselo potvrdio.
KatarinaKosaca wrote:. Uostalom, već je ovdje napisano a @super libero u potrazi za zlim esdeavocima veselo potvrdio
KatarinaKosaca wrote: I baš me @LIBERO provalio da sam zločesta esdeaovka fundamentalističkog kova i skrivenih terorističkih namjera
Ja bih te zaista, ali zaista, zamolio (po drugi put u ove zadnje dvije stranice) da me prestanes prozivati u svakom drugom svom napisanom postu.
I da, nikada ali bas nikada nisam rekao da si SDA bilo sta
Opusteno Katarina, i nema potrebe da svako malo me prizivas i prozivas. Cisto imamo totalno razlicite politicke stavove, od doba kada si se klela u Silajdzica Dr. Harisa, pa do ovih simpatisanja SDU i Kljujica, ali to nije nista sporno
PEACE Katarina
- KatarinaKosaca
- Posts: 20066
- Joined: 30/08/2008 17:28
- Location: Izmedju kurvinih sinova i pokvarenih kurvinih sinova
#15237 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Još jedna laž... daj citat..od doba kada si se klela u Silajdzica Dr. Harisa
Rekla sam da je bio najbolji ministar ino poslova kojeg je ova zemlja imala i to i dalje mislim. Ili je Zlaya bio bolji
Možda, onome ko pordžava dezertere, vjerojatno podržava i nelobiranje i nerad za ovu zemlju.
Idući put kad nabrajaš daj citate, vidiš kako to @super libero u potrazi za zlim esdeaovcima zna raditi
-
bosančica-sunčica
- Posts: 157
- Joined: 31/10/2012 15:23
#15238 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Unaprijed sa izvinjavam, ako nekog "udavim" sa pitanjima, opaskama, zaključcima....
Obraćam se P.K . obzirom da nemam kog drugog pitati, a i NS participira u vladajućoj koaliciji u KS.
Pitam, čemu UO i NO, kojima se po stranačkoj pripadnosti obezbjeđuje članstvo ?
Koja je njihova uloga, kad je očigledno da oni igraju kako im se kaže ?
Ogroman broj ljudi se uhljebio u tim odborima, primaju lovu nizašta, jer je već svima jasno da će oni izabrati VD i Direktore kako im visoki stranački dileri koji su ih tu i namjestili kažu, kao i za ostale nadležnosti UO i NO.
Zar nije jednostavnije i isplativije da stranke odmah postave svoje DIREKTORE, i da preko "njih ostvaruju svoje ciljeve " !
Očigledno je da su UO i NO puka formalnost u smislu ispunjavanja " demokratije i zakona"!
Dakle, kad smo već na finansijskom izdisaju, onda nam više i ne trebaju UO i NO, jer oni su već odavno izgubili svaki smisao. Stoga, nek se stranački dogovori ,dilovi i talovi ispune bez "plaćanja " ovog preskupog aparata. Ironično, žalosno, ali je stvarno tako ? Bar bi smo uštedjeli novac od poreskih obaveznika, a možda bi mnogi ljudi odustali od politike kad već nemaju hajra, jer nema UO i NO. A da ne govorim o silnim plaćenim komisijama koji fol intervjuišu kandidate za te UO i NO, a zna se koga moraju zaokružiti. Sve radi poštivanja "zakonske procedure"...a ispod tog proceduralnog hrama ,najveća je tama "
*Da nije tako zar bi npr. Radeljaš ikada i po " mentalnom i po fizičkom habitusu" mogao biti Predsjednik UO ZZO sa 340 miliona KM budžeta.Njegov naimenovanje je sramota za KS, za državu BiH, za sve njene građane.
I sad imamo jednog "uvaženog profesora" Farisa Gavrankapetanovića , zbog kojeg se i uslovi konkursa promijeniša
( msm, za Direktora ZZO oduvijek se tražio ekonomist, a zarad Fareta, koji je ojadio KCUS, navedoše da mogu proći i menadžmetske kurasadžije ", uvaženog ministra Lokmića, s rata poznatog kao "djelilac" jaja u prahu i humanitarne pomoći u Vrazovoj,dakle pod sigurnim krovom i daleko od borbenih linija , odakle je očito zalužno "po jajima" za "bitne" dogurao do Direktora Reumala i "osuđenika" Radeljaša, u sendviču, koji i njima,uvaženima, diktira "svoj ludi monetarni ples"
Sad nastupa smjena Direktora DZ, zajedno sa Generalnim .Prethodno ih postavila SDP-SBB stranka,sa svojim UO i NO, po stranačkoj pripadnosti, a ne po zaslugama, tako da ih sada "ovi novi" smjenjuju bez da su išta krivi,kao što su i bili postavljeni a da nisu zaslužili .Pa već svi znaju da će Dženana Tanović biti nova direktorica, o čemu će "odlučiti UO DZ",na čelu sa "nebitno".
*Zar bi Seka Izetbegović dobila najviše bodova, da montirani UO,i sa Ismetom Gavrankapetanovićem kojeg čak nije htjela "korumpirana" izborna komisija zaokružiti, ali ga Ministar Lokmić zaokruži po svom diskrecionom pravu, nije postavljen za nju.
Po kojim organizacionim sposobnostima se Seka razlikuje od ostalih? Razumijem da Bakir Nakaš ne ispunjava formalno-pravne uslove, ali zašto Seka,a ne neko od ostalih prijavljenih?
KOliko znam za vrijeme njene vladavine na GAK-u "MRSA" je ušla na velika vrata,sa svim posljedicima ....nigdje kao "kod nje" !!!
Kažu da je SEka bahata, drska...ali i da sa takvom jezičinom i stranačkom podrškom nije uspjela stati u kraj
" mitu i korupciji" na GAK-u..., i da je pored SEke-direktorice prolazilo ono" ne možeš dobiti dijete na uvid dok ne platiš babici..i doktoru? A da ne govorim operacijama "koje su se plaćale". Hoću reći ona ni u tom segmentu nije zabilježila rezultate .Nije uspostavila ni disciplinu ni red...niti oživjela Hipokrata .
Kažu ima naučne reference ? Ona sa prosjekom 7 i sedmicom iz Ginekologije da je po statutu MF nikada ne bi mogla biti nastavni kadar ,pa makar i sa 5 " od Asima Kurjaka" napisanih doktorata. Ali, DB svakako nije univerzitetska bolnica, pa joj i ne trebaju njene profesorske titule, a nisam čula da je i u čemu bolja i sposobnija od drugih ginekologa...naprotiv.
Dakle, kako Seka, kad rezultati ne stoje iz nje ! ? Uz to ona je "pobjegulja" ...otišla je kad je "najpotrebnija" Sarajevu i BiH bila
pa vala možemo i sad bez nje. Prednost bi ipak trebali imati oni nekadašnji " heroji u bijelom", a ne snaha,koja je zbrisala s početka rata i koju je zorom obučavao A.Kurjak( kažu bila netalentirana) ,i za izniman trud i znoj za snahu Pred..Izetbegovića , dobio mjesto ambasadora ( čini mi se u Libiji..odužio mu se Alija.). Doktor bjegunac-(muško žensko )dezerter ne bi smio ni pod razno biti izabran na šefovske fukncije. Zna se uloga doktora u ratu...ali eto ona je smatrala da je šteta za narod BiH da je "zalutali" metak u pametnu glAVU strefi ( neka ginu drugi...manje vrijedNE glave ) više će nam pomoći kad se "obučena" iz Zagreba u miru vrati...
Jednom je Seka ostavila svoj grad,svoj narod...a sad bi da ga liječi, a narod je neće ,a ona zorom hoće , ...čak i cijelu stranku SDA žrtvuje.... koji borac za svoju fotelju..i za svoj narod- zna ona šta je najbolje za nas
*Da nije tako zar bi npr. Kantonalna veterinarska stanica izabrala Benžu veterinara za Predsjednika NO, koji je napustio tu ustanovu i otišao u privatnike ; a koji potom bira Jasmina Kazazovića, koji takođe ima privatnu firmu
( ergelu rasnih konja), po stranačkoj direktivi Lijanovića...( oba privatnika nastavljaju svoju djelatnost i u privatnim firmama a vjerovatno su od ranije dobijali poticaje od Lijanovića , a obnašaju visoke funkcije u državnim firmama. Nisam pravnik ,ali zbog "sukob interesa" oni ne bi trebali biti tu gdje jesu . I pri tom rasturuju ,razbacuju i degradiraju najpošteniji kadar po svom ćejfu, a postavljaju "otpisane i propale " .I nikog nije briga...kad Lijanovići sa ovom dvojicom i još par "doušnika" privatizuju KVS za male pare...a radnici na ulicu.
Previše napisah, a htjedoh reći... čemu farsa ...čemu forma, kad je suština jasna ? UO i NO su svrha sami sebi ; za mnoge hljeb bez motike. Nit šta misle, nit šta odlučuju, nit se za šta pitaju....i baš su zato dobro plaćeni.
Boga molim da se " sve ove prošle i sadašnje " vlade ne ponove !!!! I svako ko je pristao na ovakvu cirkusijadu treba da snosi odgovornost. Nema nedužnih !!! Svi vide, i svi ćute... što će reći podržavaju . ( osobito msm na odgovornost poslanika)
Dok se ne dese čuda , nek se biraju rukovodioci po stranačkoj Direktivi, zarad uštede novca...znam da je utopija...al eto....
I da... zar se niko od poslanika ne pita ili ne upita "ko su ljudi u foteljama" ?! Ili je zaista kao po onoj ratnoj ,kad su se osvajali stanovi, " ovo je ova stranka osvojila" i ne diraj i ne pitaj .Brini za resurse koje je dobila tvoja stranka "?!Nema kolektivizm,odgovornosti ..ko je jamio,jamio
Obraćam se P.K . obzirom da nemam kog drugog pitati, a i NS participira u vladajućoj koaliciji u KS.
Pitam, čemu UO i NO, kojima se po stranačkoj pripadnosti obezbjeđuje članstvo ?
Koja je njihova uloga, kad je očigledno da oni igraju kako im se kaže ?
Ogroman broj ljudi se uhljebio u tim odborima, primaju lovu nizašta, jer je već svima jasno da će oni izabrati VD i Direktore kako im visoki stranački dileri koji su ih tu i namjestili kažu, kao i za ostale nadležnosti UO i NO.
Zar nije jednostavnije i isplativije da stranke odmah postave svoje DIREKTORE, i da preko "njih ostvaruju svoje ciljeve " !
Očigledno je da su UO i NO puka formalnost u smislu ispunjavanja " demokratije i zakona"!
Dakle, kad smo već na finansijskom izdisaju, onda nam više i ne trebaju UO i NO, jer oni su već odavno izgubili svaki smisao. Stoga, nek se stranački dogovori ,dilovi i talovi ispune bez "plaćanja " ovog preskupog aparata. Ironično, žalosno, ali je stvarno tako ? Bar bi smo uštedjeli novac od poreskih obaveznika, a možda bi mnogi ljudi odustali od politike kad već nemaju hajra, jer nema UO i NO. A da ne govorim o silnim plaćenim komisijama koji fol intervjuišu kandidate za te UO i NO, a zna se koga moraju zaokružiti. Sve radi poštivanja "zakonske procedure"...a ispod tog proceduralnog hrama ,najveća je tama "
*Da nije tako zar bi npr. Radeljaš ikada i po " mentalnom i po fizičkom habitusu" mogao biti Predsjednik UO ZZO sa 340 miliona KM budžeta.Njegov naimenovanje je sramota za KS, za državu BiH, za sve njene građane.
I sad imamo jednog "uvaženog profesora" Farisa Gavrankapetanovića , zbog kojeg se i uslovi konkursa promijeniša
( msm, za Direktora ZZO oduvijek se tražio ekonomist, a zarad Fareta, koji je ojadio KCUS, navedoše da mogu proći i menadžmetske kurasadžije ", uvaženog ministra Lokmića, s rata poznatog kao "djelilac" jaja u prahu i humanitarne pomoći u Vrazovoj,dakle pod sigurnim krovom i daleko od borbenih linija , odakle je očito zalužno "po jajima" za "bitne" dogurao do Direktora Reumala i "osuđenika" Radeljaša, u sendviču, koji i njima,uvaženima, diktira "svoj ludi monetarni ples"
Sad nastupa smjena Direktora DZ, zajedno sa Generalnim .Prethodno ih postavila SDP-SBB stranka,sa svojim UO i NO, po stranačkoj pripadnosti, a ne po zaslugama, tako da ih sada "ovi novi" smjenjuju bez da su išta krivi,kao što su i bili postavljeni a da nisu zaslužili .Pa već svi znaju da će Dženana Tanović biti nova direktorica, o čemu će "odlučiti UO DZ",na čelu sa "nebitno".
*Zar bi Seka Izetbegović dobila najviše bodova, da montirani UO,i sa Ismetom Gavrankapetanovićem kojeg čak nije htjela "korumpirana" izborna komisija zaokružiti, ali ga Ministar Lokmić zaokruži po svom diskrecionom pravu, nije postavljen za nju.
Po kojim organizacionim sposobnostima se Seka razlikuje od ostalih? Razumijem da Bakir Nakaš ne ispunjava formalno-pravne uslove, ali zašto Seka,a ne neko od ostalih prijavljenih?
KOliko znam za vrijeme njene vladavine na GAK-u "MRSA" je ušla na velika vrata,sa svim posljedicima ....nigdje kao "kod nje" !!!
Kažu da je SEka bahata, drska...ali i da sa takvom jezičinom i stranačkom podrškom nije uspjela stati u kraj
" mitu i korupciji" na GAK-u..., i da je pored SEke-direktorice prolazilo ono" ne možeš dobiti dijete na uvid dok ne platiš babici..i doktoru? A da ne govorim operacijama "koje su se plaćale". Hoću reći ona ni u tom segmentu nije zabilježila rezultate .Nije uspostavila ni disciplinu ni red...niti oživjela Hipokrata .
Kažu ima naučne reference ? Ona sa prosjekom 7 i sedmicom iz Ginekologije da je po statutu MF nikada ne bi mogla biti nastavni kadar ,pa makar i sa 5 " od Asima Kurjaka" napisanih doktorata. Ali, DB svakako nije univerzitetska bolnica, pa joj i ne trebaju njene profesorske titule, a nisam čula da je i u čemu bolja i sposobnija od drugih ginekologa...naprotiv.
Dakle, kako Seka, kad rezultati ne stoje iz nje ! ? Uz to ona je "pobjegulja" ...otišla je kad je "najpotrebnija" Sarajevu i BiH bila
Jednom je Seka ostavila svoj grad,svoj narod...a sad bi da ga liječi, a narod je neće ,a ona zorom hoće , ...čak i cijelu stranku SDA žrtvuje.... koji borac za svoju fotelju..i za svoj narod- zna ona šta je najbolje za nas
*Da nije tako zar bi npr. Kantonalna veterinarska stanica izabrala Benžu veterinara za Predsjednika NO, koji je napustio tu ustanovu i otišao u privatnike ; a koji potom bira Jasmina Kazazovića, koji takođe ima privatnu firmu
( ergelu rasnih konja), po stranačkoj direktivi Lijanovića...( oba privatnika nastavljaju svoju djelatnost i u privatnim firmama a vjerovatno su od ranije dobijali poticaje od Lijanovića , a obnašaju visoke funkcije u državnim firmama. Nisam pravnik ,ali zbog "sukob interesa" oni ne bi trebali biti tu gdje jesu . I pri tom rasturuju ,razbacuju i degradiraju najpošteniji kadar po svom ćejfu, a postavljaju "otpisane i propale " .I nikog nije briga...kad Lijanovići sa ovom dvojicom i još par "doušnika" privatizuju KVS za male pare...a radnici na ulicu.
Previše napisah, a htjedoh reći... čemu farsa ...čemu forma, kad je suština jasna ? UO i NO su svrha sami sebi ; za mnoge hljeb bez motike. Nit šta misle, nit šta odlučuju, nit se za šta pitaju....i baš su zato dobro plaćeni.
Boga molim da se " sve ove prošle i sadašnje " vlade ne ponove !!!! I svako ko je pristao na ovakvu cirkusijadu treba da snosi odgovornost. Nema nedužnih !!! Svi vide, i svi ćute... što će reći podržavaju . ( osobito msm na odgovornost poslanika)
Dok se ne dese čuda , nek se biraju rukovodioci po stranačkoj Direktivi, zarad uštede novca...znam da je utopija...al eto....
I da... zar se niko od poslanika ne pita ili ne upita "ko su ljudi u foteljama" ?! Ili je zaista kao po onoj ratnoj ,kad su se osvajali stanovi, " ovo je ova stranka osvojila" i ne diraj i ne pitaj .Brini za resurse koje je dobila tvoja stranka "?!Nema kolektivizm,odgovornosti ..ko je jamio,jamio
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#15239 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
mnogo sto jes jes
al sadržajno suncice i zanimljivo 
-
Pedja Kojovic
- Posts: 2920
- Joined: 26/02/2009 18:27
#15240 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
bosancica-suncica
Mi nismo niti smo ikad bili dio vladajuce koalicije u KS, a mnogo puta, na sjednicama i u drugim istupima(o forumu da ne govorim), smo za upravljacku strukturu javnih preduzeca i institucija rekli da ih smatramo atavizmom socijalistickog samoupravljanja cija je jedina funkcija zaposljavanje stranackih kadrova i zloupotreba poreskog novca za licne i partijske interese.
p.k.
Mi nismo niti smo ikad bili dio vladajuce koalicije u KS, a mnogo puta, na sjednicama i u drugim istupima(o forumu da ne govorim), smo za upravljacku strukturu javnih preduzeca i institucija rekli da ih smatramo atavizmom socijalistickog samoupravljanja cija je jedina funkcija zaposljavanje stranackih kadrova i zloupotreba poreskog novca za licne i partijske interese.
p.k.
Last edited by Pedja Kojovic on 24/03/2013 08:31, edited 1 time in total.
-
Pedja Kojovic
- Posts: 2920
- Joined: 26/02/2009 18:27
#15241 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Objavljeno 23.03.2013. u 21:31 | Komentari: 8
ODRŽANA SJEDNICA PREDSJEDNIŠTVA
Naša stranka protiv tajnog glasanja za izbor gradonačelnika
Na današnjoj sjednici Predsjedništva Naše stranke, uz prisustvo šefa kluba vijećnika Naše stranke u Gradskom vijeću Vibora Hadžića, razmatrana je, između ostalog, i blokada izbora gradonačelnika Sarajeva koju provode politički blokovi okupljeni oko Socijaldemokratske partije i Stranke demokratske akcije.
"Zaključeno je da se SDA-ova strategija blokada i stvaranja političkog haosa, kao i SDP-ova nemoć uzrokovana gubitkom ideološkog kompasa i moralnog kredibiliteta, nakon paralize državnog, entitetskog i kantonalnog nivoa vlasti sada prenijela i na proces izbora gradonačelnika Sarajeva.
Izbor gradonačelnika ove stranke žele provesti ne samo insistiranjem na kandidatima koji nisu dobili potreban broj glasova na prošloj sjednici, nego i pravnim nasiljem nad poslovnikom GV i Statutom grada, čije se odredbe pokušavaju promijeniti nezakonito, i isključivo u skladu sa dnevno-političkim potrebama SDP i SDA i njihovih političkih satelita", navodi se u sopćenju Naše stranke.
Predsjedništvo Naše stranke ocijenilo je da prijedlog ovih stranaka da se gradonačelnik izabere tajnim glasanjem "predstavlja pokušaj da ucjenom i podmićivanjem utiču na glasanje vijećnika."
"Predsjedništvo Naše stranke je zaključilo da proces indirektnog izbora gradonačelnika mora biti javan, i da građani moraju znati čiju političku podršku gradonačelnik uživa", saopćeno je.
Predsjedništvo Naše stranke je ostalo pri stavu da niti jedan od ranije predloženih kandidata nije dobio potrebnu većinu, i da će se vijećnici za gradonačelnika i njegove zamjenike odlučiti između novih kandidati, koji, kako smatraju iz ove stranke, osim profesionalnih i moralnih kriterija za ovu istaknutu i važnu funkciju posjeduju kvalitete koji će im omogućiti da Sarajevo predstavljaju u pravom svijetlu u regionu i u svijetu.
ODRŽANA SJEDNICA PREDSJEDNIŠTVA
Naša stranka protiv tajnog glasanja za izbor gradonačelnika
Na današnjoj sjednici Predsjedništva Naše stranke, uz prisustvo šefa kluba vijećnika Naše stranke u Gradskom vijeću Vibora Hadžića, razmatrana je, između ostalog, i blokada izbora gradonačelnika Sarajeva koju provode politički blokovi okupljeni oko Socijaldemokratske partije i Stranke demokratske akcije.
"Zaključeno je da se SDA-ova strategija blokada i stvaranja političkog haosa, kao i SDP-ova nemoć uzrokovana gubitkom ideološkog kompasa i moralnog kredibiliteta, nakon paralize državnog, entitetskog i kantonalnog nivoa vlasti sada prenijela i na proces izbora gradonačelnika Sarajeva.
Izbor gradonačelnika ove stranke žele provesti ne samo insistiranjem na kandidatima koji nisu dobili potreban broj glasova na prošloj sjednici, nego i pravnim nasiljem nad poslovnikom GV i Statutom grada, čije se odredbe pokušavaju promijeniti nezakonito, i isključivo u skladu sa dnevno-političkim potrebama SDP i SDA i njihovih političkih satelita", navodi se u sopćenju Naše stranke.
Predsjedništvo Naše stranke ocijenilo je da prijedlog ovih stranaka da se gradonačelnik izabere tajnim glasanjem "predstavlja pokušaj da ucjenom i podmićivanjem utiču na glasanje vijećnika."
"Predsjedništvo Naše stranke je zaključilo da proces indirektnog izbora gradonačelnika mora biti javan, i da građani moraju znati čiju političku podršku gradonačelnik uživa", saopćeno je.
Predsjedništvo Naše stranke je ostalo pri stavu da niti jedan od ranije predloženih kandidata nije dobio potrebnu većinu, i da će se vijećnici za gradonačelnika i njegove zamjenike odlučiti između novih kandidati, koji, kako smatraju iz ove stranke, osim profesionalnih i moralnih kriterija za ovu istaknutu i važnu funkciju posjeduju kvalitete koji će im omogućiti da Sarajevo predstavljaju u pravom svijetlu u regionu i u svijetu.
- didžej
- Posts: 1860
- Joined: 26/01/2013 09:35
#15242 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
svaka cast NS na ovakvom stavu!
mozemo mi pricati sta hocemo ali NS je jedina normalna stranka u bih. insistirajte na tome da nijedan od ponudjenih kandidata ne zadovoljava kriterije za poziciju gradonacelnika. a isto tako ne dajte da se gradonacelnik izvlaci iz sesira. neka ponude trece ime, nije to tesko jer je svako bolji od ove dvojice.
ne moze prvi covjek sarajeva biti "starac foco od stotinu ljeta" pri tome sklon porocima i nacionalno ostrascen, niti to moze biti stranacki apartcik, potrcko bez ikakvog ugleda. da se slikovito izrazim nije grad sarajevo prostitutka na kojoj ce balavci sticati iskustvo. sarajevo to nije zasluzilo.
ako sda i lagumdzija potcjenjuju gradjane sarajeva nemojte to i vi ciniti!
ne moze prvi covjek sarajeva biti "starac foco od stotinu ljeta" pri tome sklon porocima i nacionalno ostrascen, niti to moze biti stranacki apartcik, potrcko bez ikakvog ugleda. da se slikovito izrazim nije grad sarajevo prostitutka na kojoj ce balavci sticati iskustvo. sarajevo to nije zasluzilo.
ako sda i lagumdzija potcjenjuju gradjane sarajeva nemojte to i vi ciniti!
-
pcelica_maja
- Posts: 9
- Joined: 04/03/2013 19:36
#15243 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
didžej wrote:svaka cast NS na ovakvom stavu!mozemo mi pricati sta hocemo ali NS je jedina normalna stranka u bih. insistirajte na tome da nijedan od ponudjenih kandidata ne zadovoljava kriterije za poziciju gradonacelnika. a isto tako ne dajte da se gradonacelnik izvlaci iz sesira. neka ponude trece ime, nije to tesko jer je svako bolji od ove dvojice.
ne moze prvi covjek sarajeva biti "starac foco od stotinu ljeta" pri tome sklon porocima i nacionalno ostrascen, niti to moze biti stranacki apartcik, potrcko bez ikakvog ugleda. da se slikovito izrazim nije grad sarajevo prostitutka na kojoj ce balavci sticati iskustvo. sarajevo to nije zasluzilo.
ako sda i lagumdzija potcjenjuju gradjane sarajeva nemojte to i vi ciniti!
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#15244 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Predloži li SDA trećeg kandidata, znam za koga će glasati NS.
-
Revoltage
- Posts: 909
- Joined: 30/08/2012 17:42
- Location: Bosanac
#15245 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
NS je kupljen, gotovo, supci. Propali.Banksy wrote:Predloži li SDA trećeg kandidata, znam za koga će glasati NS.
-
Doktor29
- Posts: 1695
- Joined: 07/06/2012 21:31
#15246 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Ivica SaricBanksy wrote:Predloži li SDA trećeg kandidata, znam za koga će glasati NS.
-
pare dare samo pare
- Posts: 54
- Joined: 19/10/2010 14:09
#15247 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Koliko sam ja čuo SDU ima novog kandidata, Kljuić je loše pravo.
Možda on bude prihvatljiviji za NS
Možda on bude prihvatljiviji za NS
-
Doktor29
- Posts: 1695
- Joined: 07/06/2012 21:31
#15248 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Zlatarpare dare samo pare wrote:Koliko sam ja čuo SDU ima novog kandidata, Kljuić je loše pravo.
Možda on bude prihvatljiviji za NS
-
pare dare samo pare
- Posts: 54
- Joined: 19/10/2010 14:09
#15249 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Ma jokDoktor29 wrote:Zlatarpare dare samo pare wrote:Koliko sam ja čuo SDU ima novog kandidata, Kljuić je loše pravo.
Možda on bude prihvatljiviji za NS
-
Doktor29
- Posts: 1695
- Joined: 07/06/2012 21:31
#15250 Re: Naša stranka, sve što ste željeli da pitate a niste imal
Zar nije SBih on??....Ivica Saric ce bitipare dare samo pare wrote:Ma jokDoktor29 wrote:Zlatarpare dare samo pare wrote:Koliko sam ja čuo SDU ima novog kandidata, Kljuić je loše pravo.
Možda on bude prihvatljiviji za NSPrebjeg iz SDP-a
