Gdje su otišli ovi glasovi?Corto Maltese wrote:Projekcija izbornih rezultata, na osnovu do sada prebrojanih 75% federalnih glasova, kaže da će DF i SDP zajedno imati oko 90.000 glasova manje nego je SDP imao prije 4 godine.
Demokratska fronta Željko Komšić
-
daddy-kool
- Posts: 12709
- Joined: 30/07/2012 12:45
- Location: muslimansko ostrvo
#15226 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
- hornet
- Posts: 403
- Joined: 17/07/2009 19:34
#15227 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
SDA je mogla blokirati jer su djelili vlast sa SDP-om, u ovom slucaju bi bili opozicija. Bezveze mi je SDA pripisivati neko politicko umijece, ta stranka cega se god 'dohvatila', unistila je. Skupina bezveznjakovica zeljnih moci i privilegija, e sad ako ce se tim mogucim koalicijama bez SDA pristupati sa nekim respektom i strahom kako ce SDA reagovati na to onda se te stranke nisu trebale ni upustati u sve to, niti uopste kandidovati. Mislim ovdje prije svega na DF.Corto Maltese wrote:Tvoje pravo je da ne vidiš.hornet wrote:Nije istina. SDP je uveo SDA u vlast i tu su napravili fatalnu gresku, jednostavno nisu ih mogli kasnije istjerati. Ne vidim nikakvu slicnost.
Međutim, nemoj to predstavljati kao neki kvalitet.
-
weredsf
- Posts: 3089
- Joined: 22/09/2013 10:43
#15228 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ti si mene zamjenio sa nekim koga zanimaju tvoje frustracije, tvoj luzerski mentalitet i slicne glupostiIt_is_a_Leclerc wrote:Ja smatram da SDA ne bi trebalo izbjegavati. Kao subjekat su dobili najviše ćevapa.. pardon glasova, pa bi bilo naprosto realno i ljudski da im se da mogućnost da sastave vlast. Uz to, delegiranje u Domove naroda bi bio problem, a uz to, i činjenica da bi se u kantonima mogle formirati neke nakaradne većine neće donijeti dobro ni DF-u ni SBB-u.
Treba pustiti Efendićeve da sami formiraju vlast sa HDZ-om (ako hoće da su baš bezbjedni, neka zovu BPS ili SBiH, npr. ), pa da ih pokopamo kao SDP jučer , za četiri godine
Meni će biti zanimljivo formiranje koalicije u USK. Da li će proraditi izdajnički gen kod SDA-ovaca, pa da objelodane postizbornu ljubav sa Fikretom Abdićem... Jer, u sadašnjoj konstalaciji odnosa, baš ta dva mandata će im faliti... A Fikret hoće - MUP.
P.S. Weredsf - Jesi li ti svjestan da su ljudi koji su glasali za DF to uradili jer mrze iz dna duše SDA ? Jel dopire to do tebe ?
Vi mene zabavljate sa svojim kmecanjem, ti posebno jer si prilicno ocajan u tome...
Ti da ista znas skontao bi da je DF dobio glasove SDP-a, ukljucujuci i tvoj glas...
Prije nego napise takvu glupost savjetujem ti da se pozabavis matematikom malo jer tvoja tvrdnja je presmjesna..
- MOSALJOZE
- Posts: 120394
- Joined: 26/11/2012 20:09
- Location: Republika Bosna i Hercegovina
#15229 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ma ništa od togapinkman wrote:Šta ako SBB pošalje HDZ-u ponudu koja se ne odbija?MOSALJOZE wrote:HDZ-SDA poznata koalicija na državnom nivou tu nema priče
-
weredsf
- Posts: 3089
- Joined: 22/09/2013 10:43
#15230 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Corto Maltese wrote:Projekcija izbornih rezultata, na osnovu do sada prebrojanih 75% federalnih glasova, kaže da će DF i SDP zajedno imati oko 90.000 glasova manje nego je SDP imao prije 4 godine.
Vidis ove bisere iznad
- hornet
- Posts: 403
- Joined: 17/07/2009 19:34
#15231 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Vise je Bosnjaka glasalo za DF+SBB nego za SDA. SDA i sa ovom pobjedom ima manjinsku podrsku Bosnjaka jer sta je 200 ili 250 hiljada glasova u odnosu narod kojeg ima 2 miliona od toga 1,5 miliona glasaca, minimum.DeveIopment wrote:DF je stranka nebosnjaka u vecinskim bosnjackim gradovima. Nije to multikulti SDP, a SBB je stranka Sandzi. Cisto sumnjam da oni koji su dali svoj glas bi zeljeli takvu koaliciju protiv Bosnjaka Bosne.hornet wrote:Nije istina. SDP je uveo SDA u vlast i tu su napravili fatalnu gresku, jednostavno nisu ih mogli kasnije istjerati. Ne vidim nikakvu slicnost.DeveIopment wrote:
To su i SDP-ovci kontali, pa ih vidi danas. Medjutim SDA je blokirala SDP vlast veoma efikasno i sa malim dijelom glasova koji danas stoji iza njih. Bolje to i ne pokusavati.
- Corto Maltese
- Posts: 7180
- Joined: 15/11/2005 08:47
- Location: Sarajevo
- Contact:
#15232 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
To će zahtijevati detaljnu analizu. Izlaznost je približna onoj od prije 4 godine.daddy-kool wrote:Gdje su otišli ovi glasovi?Corto Maltese wrote:Projekcija izbornih rezultata, na osnovu do sada prebrojanih 75% federalnih glasova, kaže da će DF i SDP zajedno imati oko 90.000 glasova manje nego je SDP imao prije 4 godine.
Za sada se vidi da su SDP/DF u manjku od oko 90.000 glasova.
SZBiH fali par desetina hiljada glasova.
SDU bilježi veliki gubitak.
Lijanovići, također.
Mnoge male stranke su nestale.
Sve je to nekome otišlo.
U dobitku su SDA i SBB.
I NS, ali na manjem nivou.
Biće posla, i dobrih honorara, za nezavisne analitičare
- It_is_a_Leclerc
- Posts: 19223
- Joined: 23/05/2012 23:51
- Location: Osmatračnica
#15233 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
@HM 2011
Ta jedna adresa - jel to "središnjica" Laburističke stranke ili ?

Ta jedna adresa - jel to "središnjica" Laburističke stranke ili ?

-
forel
- Posts: 693
- Joined: 12/01/2013 22:10
#15234 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Lokman wrote:Ni pošto ni u kakvom slučaju ne smije DF praviti bilo kakvu koaliciju sa SDA. bolje se zaraziti ebolom nego praviti koaliciju sa SDA. DF je stranka promjena a SDA je stranka statusa quo i to ih međusobno diskvalificira za bilo kakvu saradnju. SDA je sada u opasnoj situaciji, konfrontirana je sa zapadom i nema solucije za predstojeći finansijski kolaps FBiH. Savaka koalicija sa SDA je zapravo spašavanje SDA.forel wrote:Ljudi moji, DF odgovara vise opozicija nego pozicija.Kad uzmes u obzir da buduca koalicija izgleda SDA - HDZ - SDS, onda shvatis da ce SDA sama sebi doc glave.2 najvece kriminalne stranke SDA i HDZ kad se pocnu krvit, a SDS samo nacionalno podgrijavat.Evo nije prosao ni dan a HDZ vec poceo pricat o 3 entitetu.U ovakvoj konstalaciji snaga bolje biti konstruktivna opozicija i za 4 godine rasturit na izborima, a ujedno samim time napravit infrastrukturu stranke, izgradit politicke licnosti, od potpunih anonimusa stvorit politicke karaktere.Naredne cetri godine ce svakako proci ko i do sad.Uz put dok smo u opoziciji pocistit i one prilijepke u stranci.Ne treba ici u vlast pod svaku cijenu, ko god je igrao tako nije mu bilo dobro.
Upravo to i pricam, jer realno stanje je sl.stranci ne vjeruju ni SDA ni SDP ni bilo kome od ovih prodefilovanih u prevodu para od donatorske konferencije - NEMA.Situacija u drzavi je haoticna, a na vlasti su kao ''pirovi pobjednici'' odvec ispraksirani lopovi.Tesko se nama, al predevero Mujo i gore.DF ako bude pametno radila a ne ''daj vlast daj vlast'' za 4 godine ce da potopi i SDA i sve nacionalne stranke.SDA je sama sebi oznacila grobno mjesto cim je usla u koaliciju sa HDZ BiH i SDS-om.Prvo SDA nema vecinu nigdje, ni na jednom nivou nisu apsolutna vecina, pod dva koalirali su sa HDZ om koji je poznat po ''postenju'', koalirali su sa SDS-om koji realno gubitnik od silno najavljivanih promjena i obrta tanko od tog sta da bude.Poznavajuci SDA oni ce po Tihicevoj : SDA mora bit u vlasti, koalirat sa HDZ BiH i SNSD-om i onda 4 godine vrti u krug ista prica.Cak u nekoj cudnoj situaciji da SDA zaista hoce nesto ''napravit'' ovi drugi i treci ce ih kocit i blokirat.SBB, DF samo od tog mogu imat koristi.Izgradit ce imiđ jer su i SBB a posebno DF nove struje (ma sta vi mislili o SBB i ja s vama skupa SBB je politicki ozbiljan subjekat pokazali izbori), uvezat stranku izgradit cvrstu infrastrukturu i na iducim izborima kad se svi ovi sto su poletili za ove ''pobjednike'' glasat razocaraju prigrlit ce DF i SBB.SDP je totalna katastrofa i najmanje 10 narednih godina nece biti politicki cimbenik na sceni.Sad samo mudro i pametno i sabura, a onda napravit zivi haos na drzavnom nivou
- hornet
- Posts: 403
- Joined: 17/07/2009 19:34
#15235 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Treba biti posten pa reci da se ni federalna ni drzavna vlada ne moze formirati bez HDZ-a, a vjerovatno nece moci ni za 4 godine.forel wrote:Lokman wrote:Ni pošto ni u kakvom slučaju ne smije DF praviti bilo kakvu koaliciju sa SDA. bolje se zaraziti ebolom nego praviti koaliciju sa SDA. DF je stranka promjena a SDA je stranka statusa quo i to ih međusobno diskvalificira za bilo kakvu saradnju. SDA je sada u opasnoj situaciji, konfrontirana je sa zapadom i nema solucije za predstojeći finansijski kolaps FBiH. Savaka koalicija sa SDA je zapravo spašavanje SDA.forel wrote:Ljudi moji, DF odgovara vise opozicija nego pozicija.Kad uzmes u obzir da buduca koalicija izgleda SDA - HDZ - SDS, onda shvatis da ce SDA sama sebi doc glave.2 najvece kriminalne stranke SDA i HDZ kad se pocnu krvit, a SDS samo nacionalno podgrijavat.Evo nije prosao ni dan a HDZ vec poceo pricat o 3 entitetu.U ovakvoj konstalaciji snaga bolje biti konstruktivna opozicija i za 4 godine rasturit na izborima, a ujedno samim time napravit infrastrukturu stranke, izgradit politicke licnosti, od potpunih anonimusa stvorit politicke karaktere.Naredne cetri godine ce svakako proci ko i do sad.Uz put dok smo u opoziciji pocistit i one prilijepke u stranci.Ne treba ici u vlast pod svaku cijenu, ko god je igrao tako nije mu bilo dobro.
Upravo to i pricam, jer realno stanje je sl.stranci ne vjeruju ni SDA ni SDP ni bilo kome od ovih prodefilovanih u prevodu para od donatorske konferencije - NEMA.Situacija u drzavi je haoticna, a na vlasti su kao ''pirovi pobjednici'' odvec ispraksirani lopovi.Tesko se nama, al predevero Mujo i gore.DF ako bude pametno radila a ne ''daj vlast daj vlast'' za 4 godine ce da potopi i SDA i sve nacionalne stranke.SDA je sama sebi oznacila grobno mjesto cim je usla u koaliciju sa HDZ BiH i SDS-om.Prvo SDA nema vecinu nigdje, ni na jednom nivou nisu apsolutna vecina, pod dva koalirali su sa HDZ om koji je poznat po ''postenju'', koalirali su sa SDS-om koji realno gubitnik od silno najavljivanih promjena i obrta tanko od tog sta da bude.Poznavajuci SDA oni ce po Tihicevoj : SDA mora bit u vlasti, koalirat sa HDZ BiH i SNSD-om i onda 4 godine vrti u krug ista prica.Cak u nekoj cudnoj situaciji da SDA zaista hoce nesto ''napravit'' ovi drugi i treci ce ih kocit i blokirat.SBB, DF samo od tog mogu imat koristi.Izgradit ce imiđ jer su i SBB a posebno DF nove struje (ma sta vi mislili o SBB i ja s vama skupa SBB je politicki ozbiljan subjekat pokazali izbori), uvezat stranku izgradit cvrstu infrastrukturu i na iducim izborima kad se svi ovi sto su poletili za ove ''pobjednike'' glasat razocaraju prigrlit ce DF i SBB.SDP je totalna katastrofa i najmanje 10 narednih godina nece biti politicki cimbenik na sceni.Sad samo mudro i pametno i sabura, a onda napravit zivi haos na drzavnom nivou
-
forel
- Posts: 693
- Joined: 12/01/2013 22:10
#15236 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Moci ce, znajuci ove gore navedena evo glava ako ne budu po starom.Pa i sami ce hrvati dic ruke od njih, stranci jako mudro igraju, znaju u kakvom smo ''shranju'' i isto tako znaju kome vjerovat - ne vjerovat.Bez HDZ se formirala prosla vlada, i to na svim nivoima, cak i za 4 godine ako se napravi ''građanski oblik vlasti'' stranci ce to podrzat, tj OHR i u tom slucaju kao i prije HDZ ga moze dobro povuc.Ovo valja predeverat, al moras trpit kad smo mi jos uvijek na razini africki plemena.hornet wrote:
Treba biti posten pa reci da se ni federalna ni drzavna vlada ne moze formirati bez HDZ-a, a vjerovatno nece moci ni za 4 godine.
-
pinkman
- Posts: 3090
- Joined: 07/09/2013 18:57
#15237 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Prođe život dok kod nas jedna stranka ne dobije ogromnu podršku sva tri naroda ili barem u FBIH. Tad jedino može biti bolje, a to se jedino može desiti kad bi dotakli dno dna...
- drug_profi
- Posts: 65402
- Joined: 16/07/2012 16:00
#15238 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Jedino sto se isprijecilo rahat patnji je vjerovatnoca raspada zemlje u ovom mandatu.
Budimo realni, svi znamo sta je zelja SDA, samo se mora sacekati da dodje do grla da bi se to serviralo narodu kao jedini spas.
Budimo realni, svi znamo sta je zelja SDA, samo se mora sacekati da dodje do grla da bi se to serviralo narodu kao jedini spas.
-
zelenjava
- Posts: 254
- Joined: 13/10/2014 07:23
#15239 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
A pravo ćete nasekirati SDA ako odete u opozicijuIt_is_a_Leclerc wrote:Ja smatram da SDA ne bi trebalo izbjegavati. Kao subjekat su dobili najviše ćevapa.. pardon glasova, pa bi bilo naprosto realno i ljudski da im se da mogućnost da sastave vlast. Uz to, delegiranje u Domove naroda bi bio problem, a uz to, i činjenica da bi se u kantonima mogle formirati neke nakaradne većine neće donijeti dobro ni DF-u ni SBB-u.
Treba pustiti Efendićeve da sami formiraju vlast sa HDZ-om (ako hoće da su baš bezbjedni, neka zovu BPS ili SBiH, npr. ), pa da ih pokopamo kao SDP jučer , za četiri godine
Meni će biti zanimljivo formiranje koalicije u USK. Da li će proraditi izdajnički gen kod SDA-ovaca, pa da objelodane postizbornu ljubav sa Fikretom Abdićem... Jer, u sadašnjoj konstalaciji odnosa, baš ta dva mandata će im faliti... A Fikret hoće - MUP.
P.S. Weredsf - Jesi li ti svjestan da su ljudi koji su glasali za DF to uradili jer mrze iz dna duše SDA ? Jel dopire to do tebe ?
-
L u c i f e r
- Posts: 12480
- Joined: 30/11/2013 14:50
#15240 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Da uvezemo Švabe...?Cmoljo_OllO wrote:Gdje je SDP stao, tu će DF da nastavi sa nepotizmom i ostalim pratećim lopovlucima.
Budite svjesni da su tamo kao i u SDP-u opet naše Bošnje.![]()
-
L u c i f e r
- Posts: 12480
- Joined: 30/11/2013 14:50
#15241 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Znači, da mi ipak uvezemo švabe... 
- Mister Yes
- Posts: 5730
- Joined: 05/02/2013 12:35
- Location: In a world of magnets and miracles
#15242 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Gledajući samo po procentima (parlament FBiH):Corto Maltese wrote:To će zahtijevati detaljnu analizu. Izlaznost je približna onoj od prije 4 godine.
Za sada se vidi da su SDP/DF u manjku od oko 90.000 glasova.
SZBiH fali par desetina hiljada glasova.
SDU bilježi veliki gubitak.
Lijanovići, također.
Mnoge male stranke su nestale.
Sve je to nekome otišlo.
U dobitku su SDA i SBB.
I NS, ali na manjem nivou.
Biće posla, i dobrih honorara, za nezavisne analitičare
2010-te SDP 24,53%
2014-te SDP 10,48%+DF 12,73%=23,21% (manjak od 1,32 %)
2010-te HDZ 10,64+HDZ90 4,68=15,32%
2014-te HDZ 11,88+HDZ90 3,98=15,86% (više 0,54%)
2010-te SBB 11,89+SBiH 7,63=19,52%
2014-te SBB 14,66+SBiH 3,46=18,12% (manjak od 1,40%)
2010-te Lijanovići 4,72%
2014-te Lijanovići 1,55% (manjak od 3,17%)
2010-te ostale (male) stranke 15,69%
2014-te ostale (male) stranke 13,39% (manjak od 2,30%)
2010-te SDA 20,22%
2014-te SDA 27,87% (više 7,65%)
- drug_profi
- Posts: 65402
- Joined: 16/07/2012 16:00
#15243 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ode li DF sa SDA zna se kakav je epilog. Nebitno sta ko o tome misli. SDA je sukuba.
...s tipfeler masine...
...s tipfeler masine...
-
weredsf
- Posts: 3089
- Joined: 22/09/2013 10:43
#15244 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Zasto je DF ovako lose prosao u TK I USK???
- -LIBERO-
- Čiča Gliša
- Posts: 15604
- Joined: 11/02/2008 01:27
- Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.
#15245 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Sve je to otprilike u ocekivanim okvirima i kapacitetima. Postotak gore dole, moglo bi jos oscilirati. Jedini debalans je u podjeli glasacke baze na SDP i DF. Mislim na tu neku lijevi bazu glasaca.
U narednom periodu treba pokrenuti tendenciju okrupnjavanja partija slicnih okvira i recimo svjetonazora.
Ako nista drugo barem ove male i manje stranke. Jer dosta je glasova ostalo ispod cenzusa na svim nivoima.
U narednom periodu treba pokrenuti tendenciju okrupnjavanja partija slicnih okvira i recimo svjetonazora.
Ako nista drugo barem ove male i manje stranke. Jer dosta je glasova ostalo ispod cenzusa na svim nivoima.
-
weredsf
- Posts: 3089
- Joined: 22/09/2013 10:43
#15246 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ja sam ocekivao bolji rezultat u TK, to je bila baza SDP-a ali tamo je SDP bolji-LIBERO- wrote:Sve je to otprilike u ocekivanim okvirima i kapacitetima. Postotak gore dole, moglo bi jos oscilirati. Jedini debalans je u podjeli glasacke baze na SDP i DF. Mislim na tu neku lijevi bazu glasaca.
U narednom periodu treba pokrenuti tendenciju okrupnjavanja partija slicnih okvira i recimo svjetonazora.
Ako nista drugo barem ove male i manje stranke. Jer dosta je glasova ostalo ispod cenzusa na svim nivoima.
P.S.
- ultima_palabra
- Posts: 59302
- Joined: 15/12/2008 16:53
#15247 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Pa Tuzla je za SDP je nešto kao Banovići, Ilidža, Vogošća za SDA... kad bi umirali od gladi ne bi dali nekom drugom glas 
-
weredsf
- Posts: 3089
- Joined: 22/09/2013 10:43
#15248 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
SDP je cetvrti u Tuzli... :shockultima_palabra wrote:Pa Tuzla je za SDP je nešto kao Banovići, Ilidža, Vogošća za SDA... kad bi umirali od gladi ne bi dali nekom drugom glas
Socijaldemokratija više ne stanuje ovdje: SDP prvi put izgubio Tuzlu
Prema nepotvrđenim informacijama, Stranka demokratske akcije je osvojila najveći broj glasova na području Tuzlanskog kantona. Tako bi SDA mogla od ukupno 35, imati 14 poslanika u Skupštini Tuzlanskog kantona, a kada se obrade svi glasački listići, nije isključeno i da bi taj broj mogao još porasti.
Last edited by weredsf on 14/10/2014 09:09, edited 1 time in total.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#15249 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Nemoralna ponuda koja se mora odbiti, novi nastavak zabavne serije postizborne koalicije. 
-
sumirprimus
- Posts: 88917
- Joined: 10/02/2010 07:54
- Location: Bunker :D Saj ops
#15250 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
u kantonu?weredsf wrote:SDP je cetvrti u Tuzli...ultima_palabra wrote:Pa Tuzla je za SDP je nešto kao Banovići, Ilidža, Vogošća za SDA... kad bi umirali od gladi ne bi dali nekom drugom glas
