SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
muhanata
Posts: 702
Joined: 09/11/2011 12:49

#15201 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by muhanata »

Nisam probala ništa od Physicians, ako kome zatreba, ova MUA paleta je dupe za UD 2 , a poprilično je jeftina :)

Image

http://www.muastore.co.uk/undress-me-too-palette

http://www.theblackpearlblog.com/2013/0 ... lette.html
User avatar
Krizzia
Posts: 574
Joined: 13/03/2013 00:35
Location: Kalifornija
Contact:

#15202 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Krizzia »

nozica wrote:Ja bih samo ekspresno da pohvalim novu CC kremu (u suštini tečni puder) od Bourjois. Vidjela da je Lisa koristi u zadnja dva videa i ne dade mi đavo mira i eto. Jedina zamjerka su mi nijanse mislim da bi jedna između 31 i 32 bila dobra.
http://www.bourjois.co.uk/catalog/make_ ... t_cc_cream
Moram skontati nkako se ubacuju slike, nemojte me ružiti :run: :kiss:
Ajde ako mozes da napises malo detaljniju recenziju. I ja sam je vidjela kod Lise pa kontam uzeti.
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#15203 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by ladyblue18 »

Moram je i ja uzeti samo da potrosim ono sto imam trenutno, a to nece biti za par mjeseci :lol:
Necu da gomilam :oops:
Eter01
Posts: 6
Joined: 12/01/2014 22:34

#15204 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Eter01 »

Lijep pozdrav cure,evo još jedne opsjednute make up-om :D
Htjela sam vas pitat isplati li mi se narucivat ovaj set sa I herb-a buduci da mi je najbitnije da mi dodje kist za puder,rumenilo i za sjene , evo link http://www.iherb.com/Real-Techniques-by ... Case/41364 pa ako neka ima ovaj,da ga malo prokomentira :-D
nozica
Posts: 24
Joined: 29/10/2013 16:49

#15205 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by nozica »

Krizzia wrote:Ajde ako mozes da napises malo detaljniju recenziju. I ja sam je vidjela kod Lise pa kontam uzeti.
Vako: Krema se zove 1.2.3. Perfect CC Cream. Dolazi u četiri nijanse: 31 Ivory, 32 Beige Claire (odgovara nijansi 53 ostalih pudera Bourjois), 33 Beige Rose i 34 Tan.
Moja koža je kominovana i dehidrirana, inače koristim 52 Healthy Mix Serum.
Ja sam uzela 31. Malo mi je svijetla, ali bolja nego 32.
Puder je jako tečne konzistencije, tako da se jednostavno nanosi i blenda. Finiš je satenski, nije previše mat, nit je glow-ast (izmišljena riječ, znate šta mislim 8-) ) i jako prirodno izgleda. Prekrivanje je srednje, trebat će vam korektor za čibice, meni za podočnjake nije trebao. Postojan je, pa nekih 6-8 sati (što je meni sasvim dovoljno za jednu cc kremu i ne padam na one gluposti 16 h i sl.)
Ima zaštitni faktor 15. Nije mi go-to puder za izlazak, jer mi je nijansa svjetlija za sekundu + taj spf i na slikama izgledam ko Casper :shock: Ali mi je za dnevnu varijantu savršen :trepp:
Eto drage moje, valjda sam vam pomogla :saveta:
User avatar
Deep red
Posts: 314
Joined: 29/03/2011 20:40
Location: Sarajevo

#15206 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Deep red »

Michun wrote:@Deep red...Ja sam nabavljala ovu istu samo Sally Hansen - i to na ebay dok su bile normalne cijene. Sad su nenormalne cijene. I super je efekat.
Citala sam dosta pohvala o ovoj Artdecovoj, ali nisam imala priliku da je probam.
zinaminch
Posts: 18
Joined: 24/01/2014 09:34

#15207 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by zinaminch »

Cure, sa čime vi skidate šminku ??? Ja imam mješovitu kožu i prije sam Shiseido puder bez problema skidala Bioderminom micelarnom, međutim otkako sam počela ispod pudera koristiti Garnier primer jedva skinem šminku :roll:
User avatar
MersY
Posts: 295
Joined: 21/12/2011 15:08

#15208 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by MersY »

Ja trenutno koristim Nuxe micelarnu i Alverde pjenu za čišćenje lica i bez problema skinem šminku ali ne koristim nikakav primer za lice osim baze za sjene
zinaminch
Posts: 18
Joined: 24/01/2014 09:34

#15209 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by zinaminch »

MersY wrote:Ja trenutno koristim Nuxe micelarnu i Alverde pjenu za čišćenje lica i bez problema skinem šminku ali ne koristim nikakav primer za lice osim baze za sjene
Je li to ona pjena sa jabukom ili neka druga ?
Je li iko koristio Nuxe Reve de Miel gel za umivanje, da li on efikasno skida šminku ?
User avatar
MersY
Posts: 295
Joined: 21/12/2011 15:08

#15210 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by MersY »

Jeste to je ta sa jabukom...a Nuxe Reve de Miel je koristila BJB čini mi se a i ja ga planiram kupiti jer čitam samo pohvale o njemu
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#15211 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by ladyblue18 »

Ja u zadnje vrijeme sa ovim

Image

Ovaj gel je nesto fantasticno i ne znam sto ga prije ne kupih.
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#15212 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Michun »

ladyblue18 wrote:Ja u zadnje vrijeme sa ovim

Image

Ovaj gel je nesto fantasticno i ne znam sto ga prije ne kupih.
ja kupim a derma sampon za tijelo i bude mi godinu dana...u njemu nema nista sto iritira kozu.
http://www.aderma.com/en/me-dite/intenz ... oaming-gel
User avatar
MersY
Posts: 295
Joined: 21/12/2011 15:08

#15213 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by MersY »

zinaminch wrote:Cure, sa čime vi skidate šminku ??? Ja imam mješovitu kožu i prije sam Shiseido puder bez problema skidala Bioderminom micelarnom, međutim otkako sam počela ispod pudera koristiti Garnier primer jedva skinem šminku :roll:
Možda da probaš ovaj http://www.iherb.com/Derma-E-Makeup-Rem ... 8-ml/10632 ja intenzivno razmišljam o njemu
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#15214 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by manekenka u penziji »

opet je ona art decova paleta snizena u cm-u
(doduse u odredjenim danima) ima u katalogu na zadnjim stranama...

edit: nije art deco vec deborah :lol:
User avatar
brown.sugar
Posts: 1133
Joined: 09/09/2013 19:32
Location: I'm a female. :D

#15215 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by brown.sugar »

zinaminch wrote:Cure, sa čime vi skidate šminku ??? Ja imam mješovitu kožu i prije sam Shiseido puder bez problema skidala Bioderminom micelarnom, međutim otkako sam počela ispod pudera koristiti Garnier primer jedva skinem šminku :roll:
Otkako se pojavilo na trzistu koristim ovo i prezadovoljna sam, odlicno skida, ne izaziva nikakvu iritaciju ili alergijsku reakciju.

Image
User avatar
Loulou
Posts: 3017
Joined: 16/04/2008 15:18

#15216 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Loulou »

zinaminch wrote:...Garnier primer ...
Ima li ovog uopće na BH tržištu?
zinaminch
Posts: 18
Joined: 24/01/2014 09:34

#15217 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by zinaminch »

MersY wrote:
zinaminch wrote:Cure, sa čime vi skidate šminku ??? Ja imam mješovitu kožu i prije sam Shiseido puder bez problema skidala Bioderminom micelarnom, međutim otkako sam počela ispod pudera koristiti Garnier primer jedva skinem šminku :roll:
Možda da probaš ovaj http://www.iherb.com/Derma-E-Makeup-Rem ... 8-ml/10632 ja intenzivno razmišljam o njemu
Ovo cu probati :-D hvala na preporukama...
zinaminch
Posts: 18
Joined: 24/01/2014 09:34

#15218 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by zinaminch »

Loulou wrote:
zinaminch wrote:...Garnier primer ...
Ima li ovog uopće na BH tržištu?
Ima u CM-u, 15,50 KM... :)
Mirelas
Posts: 24
Joined: 30/01/2014 10:26

#15219 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Mirelas »

Eter01 wrote:Lijep pozdrav cure,evo još jedne opsjednute make up-om :D
Htjela sam vas pitat isplati li mi se narucivat ovaj set sa I herb-a buduci da mi je najbitnije da mi dodje kist za puder,rumenilo i za sjene , evo link http://www.iherb.com/Real-Techniques-by ... Case/41364 pa ako neka ima ovaj,da ga malo prokomentira :-D
Ovaj kist za tekući puder je premalen tako da čisto sumnjam da ces ga koristiti za to , prije za korektor al za to je prevelik . Meni taj kist uglavnom ničemu ne sluzi . Ostala dva ce itekako poslužiti ! Kist za rumenilo moze i za bronzer i za puder u kamenu . Dobar set. Mislim da bi ipak bolji izbor bio Set core Collection . Mislim da se tako zove .
User avatar
Loulou
Posts: 3017
Joined: 16/04/2008 15:18

#15220 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Loulou »

zinaminch wrote:
Loulou wrote:
zinaminch wrote:...Garnier primer ...
Ima li ovog uopće na BH tržištu?
Ima u CM-u, 15,50 KM... :)
Hvala :thumbup:

Pročitala sam recenziju pa me zainteresiralo (ako je to taj), jer mi je POREfessional vrh:
http://www.writelikenooneswatching.com/ ... eview.html
zinaminch
Posts: 18
Joined: 24/01/2014 09:34

#15221 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by zinaminch »

Ima li ovog uopće na BH tržištu?[/quote]

Ima u CM-u, 15,50 KM... :)[/quote]
Hvala :thumbup:

Pročitala sam recenziju pa me zainteresiralo (ako je to taj), jer mi je POREfessional vrh:
http://www.writelikenooneswatching.com/ ... eview.html[/quote]

Jeste, to je taj, divno zagladi kožu i puder preko njega fanatstično izgleda, ali po pitanju pora skoro da ništa ne čini, tj.vrlo malo...
User avatar
Krizzia
Posts: 574
Joined: 13/03/2013 00:35
Location: Kalifornija
Contact:

#15222 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Krizzia »

nozica wrote:
Krizzia wrote:Ajde ako mozes da napises malo detaljniju recenziju. I ja sam je vidjela kod Lise pa kontam uzeti.
Vako: Krema se zove 1.2.3. Perfect CC Cream. Dolazi u četiri nijanse: 31 Ivory, 32 Beige Claire (odgovara nijansi 53 ostalih pudera Bourjois), 33 Beige Rose i 34 Tan.
Moja koža je kominovana i dehidrirana, inače koristim 52 Healthy Mix Serum.
Ja sam uzela 31. Malo mi je svijetla, ali bolja nego 32.
Puder je jako tečne konzistencije, tako da se jednostavno nanosi i blenda. Finiš je satenski, nije previše mat, nit je glow-ast (izmišljena riječ, znate šta mislim 8-) ) i jako prirodno izgleda. Prekrivanje je srednje, trebat će vam korektor za čibice, meni za podočnjake nije trebao. Postojan je, pa nekih 6-8 sati (što je meni sasvim dovoljno za jednu cc kremu i ne padam na one gluposti 16 h i sl.)
Ima zaštitni faktor 15. Nije mi go-to puder za izlazak, jer mi je nijansa svjetlija za sekundu + taj spf i na slikama izgledam ko Casper :shock: Ali mi je za dnevnu varijantu savršen :trepp:
Eto drage moje, valjda sam vam pomogla :saveta:

Kupila :grin:
User avatar
VenomousV
Posts: 13244
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#15223 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by VenomousV »

muhanata wrote:
VenomousV wrote:
BJB wrote:Ja imam ovaj i jos mu nisam ni prvu gumicu skinula, a koristim ga vec duze.. Obrisem je s vremena na vrijeme odstranjivacem sminke i gotovo..Dodje 6 rezervnih gumica s njim.http://www.beautybay.com/accessories/mi ... ashcurler/
A ovi mi se svidjaju, http://www.beautybay.com/accessories/eyeko/lashcurler/bas je lijep i ovajhttp://www.beautybay.com/accessories/ja ... ashcurler/

opet ti meni vadis mast sa tim lijepim mister mascara :-)
kupicu ga sebi za 8. mart :D :D
Meni je uvijač najbolji prijatelj :-D Imam duge, guste trepavice, ali ravne kao male daščice :lol:

Vrlo sličan ( izgledom i ima ovaj feder :D ) uvijač sam kupila u Izboru. Dođu 3 dodatne gumice, jednu sam promijenila za minimalno pola godine korištenja, a cijena je bila pravo smiješna. Prezadovoljna sam, pa @VenomousV pogledaj privremeno taj dok ne dođe 8.mart :D

kupila sam sinoc taj uvijac iz izbora, za 1 KM :lol:

vidjecemo kakav ce biti :D
nozica
Posts: 24
Joined: 29/10/2013 16:49

#15224 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by nozica »

Krizzia wrote:
Kupila :grin:
You go girl! Nadam se da si zadovoljna :D
User avatar
Krizzia
Posts: 574
Joined: 13/03/2013 00:35
Location: Kalifornija
Contact:

#15225 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Krizzia »

Donio decko s puta :D
Image

Nelosa sjenila.
Post Reply