Jeste, Eurofarm apoteka što je u sklopu MercatoraNisrin wrote:zinaminch wrote:Cure samo da znate da apoteka kod Mercatora odnedavno drži Biodermu, napokon su je počeli uvozitikoliko sam vidjela imaju imaju micelarne i zelenu i roza, kreme ...
Kojeg Merkatora??? Onog kod Hitne? Hvala na info
SMINKA oliti MAKE-UP
Moderator: anex
-
zinaminch
- Posts: 18
- Joined: 24/01/2014 09:34
#15151 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
- dadoka84
- Posts: 3476
- Joined: 04/08/2006 00:30
#15152 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Kupio sam taj set u dm-u sa pet cetkica i dodatni kist za puder i rumenilo. Ovaj kist je gotovo iste cijene kao i cijeli set ovamo. Vjerujem da ce biti zadovoljna 




- brown.sugar
- Posts: 1133
- Joined: 09/09/2013 19:32
- Location: I'm a female. :D
#15153 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
@dadoka84: Sigurna sam da ce joj se svidjeti.
Sretno vam Valentinovo! 
-
suspect_zero
- Posts: 28002
- Joined: 11/10/2008 21:45
#15155 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
dadoka84 wrote:Kupio sam taj set u dm-u sa pet cetkica i dodatni kist za puder i rumenilo. Ovaj kist je gotovo iste cijene kao i cijeli set ovamo. Vjerujem da ce biti zadovoljna
U kojem dm si kupio?
- dadoka84
- Posts: 3476
- Joined: 04/08/2006 00:30
#15156 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
dm koreja u sarajevu set je 17 a cetka 15tak
-
suspect_zero
- Posts: 28002
- Joined: 11/10/2008 21:45
#15157 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
dadoka84 wrote:dm koreja u sarajevu set je 17 a cetka 15tak
Hvala na brzom odgovoru
- Queen_of_hearts
- Posts: 714
- Joined: 17/02/2013 23:05
#15160 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Pozdrav,
da li je neka od vas koristila ruzinu vodicu kao tonik ili "face mist" ? Da li ima kod nas u SA,uzeti cistu ruzinu vodicu sa rasprsivacem ?
da li je neka od vas koristila ruzinu vodicu kao tonik ili "face mist" ? Da li ima kod nas u SA,uzeti cistu ruzinu vodicu sa rasprsivacem ?
- Ductus Holedocus
- Posts: 2502
- Joined: 18/07/2010 00:33
- Location: mejhana,kod morića hana
#15161 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Iskustva sa max factor stick?
Meni zbog nijanse odgovara,ali lice mi je masno kao uljem namazano(bukvalno). Probala puder u kamenu preko,uzas. Ostaju mi kao grudvice,nece da prijone... Ne znam ni sama opisati..
elem,sta mi je ciniti
Meni zbog nijanse odgovara,ali lice mi je masno kao uljem namazano(bukvalno). Probala puder u kamenu preko,uzas. Ostaju mi kao grudvice,nece da prijone... Ne znam ni sama opisati..
elem,sta mi je ciniti
- Nisrin
- Posts: 5495
- Joined: 26/04/2009 15:40
- Location: Bistrik, RajvoSA
#15162 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Ductus Holedocus wrote:Iskustva sa max factor stick?
Meni zbog nijanse odgovara,ali lice mi je masno kao uljem namazano(bukvalno). Probala puder u kamenu preko,uzas. Ostaju mi kao grudvice,nece da prijone... Ne znam ni sama opisati..
elem,sta mi je ciniti
Ja sam koristila prije nekoliko godina preko cijelog lica- nisam imala problema, super prekriva, nisam imala osipe, iako mi je koza osjetljiva...
Poslije sam ga koristila na flekice i preko podocnjaka, dugooo mi je trajao...s tim da sam ispod koristila hidratantnu kremu...s tim da ja inace nemam problema sa sjajem lica...
Sto se tice koristenja kamenog pudera preko tecnog, taj problem imam i ja, uvijek ali uvijek mi izgleda kao da brasnom posipam...kameni puder koristim samo preko same kreme- nikako drugacije...Jucer sam na posao stavila kameni preko tecnog pudera i uzasno mi je lice bilo tamo oko 17h, nimalo lijepo za vidjeti...:S
Ti bi mogla probati Manhattanov puder u prahu preko toga? Jako malo ga stavis???!
Nego, nisam vec neke 2 godine vidjela u prodaji MF pan stick, gdje se moze kupiti i je li jos uvijek oko 12 KM?
- Ductus Holedocus
- Posts: 2502
- Joined: 18/07/2010 00:33
- Location: mejhana,kod morića hana
#15163 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
ja sam uzela u cm-u 
- Sofija89
- Posts: 353
- Joined: 22/06/2010 14:15
#15164 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Da li moze neko da mi preporuci neki nude ruz za usne ?
- brown.sugar
- Posts: 1133
- Joined: 09/09/2013 19:32
- Location: I'm a female. :D
#15165 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
@Sofija89: Moj ti je savjet da proguglas i vidis swatcheve. Meni je dobar Avon Plump Pout Beige Nude jer je dosta postojan i hidratizira, i cijena mu je ok, a od skupljih Lancome Rouge Beige Mirage.
- vitamini
- Posts: 1002
- Joined: 18/05/2008 23:29
#15166 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Uzeh novu Max Factor maskaru, i umalo ne ostadoh bez trepavica skidajuci je.... Oprez.... 
- DiA 2005
- Posts: 322
- Joined: 13/10/2012 19:03
#15167 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Mozda je vec bilo, ali moram pitati:
preporuka za dobar puder ili podlogu koja ce mi matirati lice ? Inace mi je T zona jako masna i sjajim se k'o sijalica, a sada u zimskim danima narocito, nema sta nisam probala...
preporuka za dobar puder ili podlogu koja ce mi matirati lice ? Inace mi je T zona jako masna i sjajim se k'o sijalica, a sada u zimskim danima narocito, nema sta nisam probala...
- VenomousV
- Posts: 13244
- Joined: 30/11/2010 15:45
- Location: where oceans bleed into the sky
#15168 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
zene, gdje ima kupiti gumica za uvijac za trepavice? 
-
BJB
- Posts: 4599
- Joined: 16/10/2010 17:17
- Location: California
#15169 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Ja imam ovaj i jos mu nisam ni prvu gumicu skinula, a koristim ga vec duze.. Obrisem je s vremena na vrijeme odstranjivacem sminke i gotovo..Dodje 6 rezervnih gumica s njim.http://www.beautybay.com/accessories/mi ... ashcurler/
A ovi mi se svidjaju, http://www.beautybay.com/accessories/eyeko/lashcurler/bas je lijep i ovajhttp://www.beautybay.com/accessories/ja ... ashcurler/
A ovi mi se svidjaju, http://www.beautybay.com/accessories/eyeko/lashcurler/bas je lijep i ovajhttp://www.beautybay.com/accessories/ja ... ashcurler/
- manekenka u penziji
- Posts: 4000
- Joined: 03/07/2013 08:37
#15170 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Koliko cesto koristite uvijace? Ja sam jedno vrijeme uvijala svakodnevno pa sam ostala bez bukvalno pola trepavica. Možda je do uvijaca?
-
BJB
- Posts: 4599
- Joined: 16/10/2010 17:17
- Location: California
#15171 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Svaki dan, i ne opadaju mi, ali bas pazljivo skidam sminku sa ociju.. Guste su i duge ali su ravne, tako da mi je uvijac uvijek prvi korak prije maskare, a i lakse mi je staviti maskaru ako ih uvijem prvo.
Jos jedna stvar koju sam naucila gledajuci L.Eldridge, kad skidam maskaru ne trljati onim tuferom k'o da ribam tavu, vec malo pritisnuti da odstranjivac sminke 'rastopi' maskaru, pa onda njezno obrisati- zato trosim micelarnu bas brzo.
Jos jedna stvar koju sam naucila gledajuci L.Eldridge, kad skidam maskaru ne trljati onim tuferom k'o da ribam tavu, vec malo pritisnuti da odstranjivac sminke 'rastopi' maskaru, pa onda njezno obrisati- zato trosim micelarnu bas brzo.
- manekenka u penziji
- Posts: 4000
- Joined: 03/07/2013 08:37
#15172 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Moguće je da je to do mojih krhkih trepavica. Ja tecnim sapunom skidam šminku i kada trepavice ne uvijam, sve su na broju, u suprotnom ispadne ih po 6-7 dnevno.
- Nisrin
- Posts: 5495
- Joined: 26/04/2009 15:40
- Location: Bistrik, RajvoSA
#15173 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
manekenka u penziji wrote:Moguće je da je to do mojih krhkih trepavica. Ja tecnim sapunom skidam šminku i kada trepavice ne uvijam, sve su na broju, u suprotnom ispadne ih po 6-7 dnevno.
Ja skidam gelom za ciscenje lica- Alverde sa morskim algama, a odnedavno i Green Line- limunska trava + grapefruit i fino skine
- manekenka u penziji
- Posts: 4000
- Joined: 03/07/2013 08:37
#15174 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
Znaci moram do dm-a 
- VenomousV
- Posts: 13244
- Joined: 30/11/2010 15:45
- Location: where oceans bleed into the sky
#15175 Re: SMINKA oliti MAKE-UP
BJB wrote:Ja imam ovaj i jos mu nisam ni prvu gumicu skinula, a koristim ga vec duze.. Obrisem je s vremena na vrijeme odstranjivacem sminke i gotovo..Dodje 6 rezervnih gumica s njim.http://www.beautybay.com/accessories/mi ... ashcurler/
A ovi mi se svidjaju, http://www.beautybay.com/accessories/eyeko/lashcurler/bas je lijep i ovajhttp://www.beautybay.com/accessories/ja ... ashcurler/
opet ti meni vadis mast sa tim lijepim mister mascara
kupicu ga sebi za 8. mart

