SMINKA oliti MAKE-UP

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
zinaminch
Posts: 18
Joined: 24/01/2014 09:34

#15151 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by zinaminch »

Nisrin wrote:
zinaminch wrote:Cure samo da znate da apoteka kod Mercatora odnedavno drži Biodermu, napokon su je počeli uvoziti 8-) koliko sam vidjela imaju imaju micelarne i zelenu i roza, kreme ... :lol:

Kojeg Merkatora??? Onog kod Hitne? Hvala na info
Jeste, Eurofarm apoteka što je u sklopu Mercatora :)
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#15152 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by dadoka84 »

Kupio sam taj set u dm-u sa pet cetkica i dodatni kist za puder i rumenilo. Ovaj kist je gotovo iste cijene kao i cijeli set ovamo. Vjerujem da ce biti zadovoljna :D
Image
Image
User avatar
brown.sugar
Posts: 1133
Joined: 09/09/2013 19:32
Location: I'm a female. :D

#15153 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by brown.sugar »

@dadoka84: Sigurna sam da ce joj se svidjeti. :) Sretno vam Valentinovo! :thumbup:
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#15154 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by dadoka84 »

hvala, takodje :D
suspect_zero
Posts: 28002
Joined: 11/10/2008 21:45

#15155 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by suspect_zero »

dadoka84 wrote:Kupio sam taj set u dm-u sa pet cetkica i dodatni kist za puder i rumenilo. Ovaj kist je gotovo iste cijene kao i cijeli set ovamo. Vjerujem da ce biti zadovoljna :D
Image
Image

U kojem dm si kupio? :) .....ovaj set još nisam vidjela pa zato pitam :oops: i koliko para?
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#15156 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by dadoka84 »

dm koreja u sarajevu set je 17 a cetka 15tak
suspect_zero
Posts: 28002
Joined: 11/10/2008 21:45

#15157 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by suspect_zero »

dadoka84 wrote:dm koreja u sarajevu set je 17 a cetka 15tak

Hvala na brzom odgovoru :)
User avatar
dadoka84
Posts: 3476
Joined: 04/08/2006 00:30

#15158 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by dadoka84 »

Nema na cemu :D
BJB
Posts: 4599
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#15159 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Image
User avatar
Queen_of_hearts
Posts: 714
Joined: 17/02/2013 23:05

#15160 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Queen_of_hearts »

Pozdrav,
da li je neka od vas koristila ruzinu vodicu kao tonik ili "face mist" ? Da li ima kod nas u SA,uzeti cistu ruzinu vodicu sa rasprsivacem ?
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#15161 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Ductus Holedocus »

Iskustva sa max factor stick?
Meni zbog nijanse odgovara,ali lice mi je masno kao uljem namazano(bukvalno). Probala puder u kamenu preko,uzas. Ostaju mi kao grudvice,nece da prijone... Ne znam ni sama opisati..
elem,sta mi je ciniti :)
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#15162 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin »

Ductus Holedocus wrote:Iskustva sa max factor stick?
Meni zbog nijanse odgovara,ali lice mi je masno kao uljem namazano(bukvalno). Probala puder u kamenu preko,uzas. Ostaju mi kao grudvice,nece da prijone... Ne znam ni sama opisati..
elem,sta mi je ciniti :)

Ja sam koristila prije nekoliko godina preko cijelog lica- nisam imala problema, super prekriva, nisam imala osipe, iako mi je koza osjetljiva...
Poslije sam ga koristila na flekice i preko podocnjaka, dugooo mi je trajao...s tim da sam ispod koristila hidratantnu kremu...s tim da ja inace nemam problema sa sjajem lica...
Sto se tice koristenja kamenog pudera preko tecnog, taj problem imam i ja, uvijek ali uvijek mi izgleda kao da brasnom posipam...kameni puder koristim samo preko same kreme- nikako drugacije...Jucer sam na posao stavila kameni preko tecnog pudera i uzasno mi je lice bilo tamo oko 17h, nimalo lijepo za vidjeti...:S

Ti bi mogla probati Manhattanov puder u prahu preko toga? Jako malo ga stavis???!

Nego, nisam vec neke 2 godine vidjela u prodaji MF pan stick, gdje se moze kupiti i je li jos uvijek oko 12 KM?
User avatar
Ductus Holedocus
Posts: 2502
Joined: 18/07/2010 00:33
Location: mejhana,kod morića hana

#15163 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Ductus Holedocus »

ja sam uzela u cm-u :)
User avatar
Sofija89
Posts: 353
Joined: 22/06/2010 14:15

#15164 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Sofija89 »

Da li moze neko da mi preporuci neki nude ruz za usne ?
User avatar
brown.sugar
Posts: 1133
Joined: 09/09/2013 19:32
Location: I'm a female. :D

#15165 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by brown.sugar »

@Sofija89: Moj ti je savjet da proguglas i vidis swatcheve. Meni je dobar Avon Plump Pout Beige Nude jer je dosta postojan i hidratizira, i cijena mu je ok, a od skupljih Lancome Rouge Beige Mirage.
User avatar
vitamini
Posts: 1002
Joined: 18/05/2008 23:29

#15166 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by vitamini »

Uzeh novu Max Factor maskaru, i umalo ne ostadoh bez trepavica skidajuci je.... Oprez.... :run:
User avatar
DiA 2005
Posts: 322
Joined: 13/10/2012 19:03

#15167 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by DiA 2005 »

Mozda je vec bilo, ali moram pitati:
preporuka za dobar puder ili podlogu koja ce mi matirati lice ? Inace mi je T zona jako masna i sjajim se k'o sijalica, a sada u zimskim danima narocito, nema sta nisam probala...
User avatar
VenomousV
Posts: 13244
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#15168 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by VenomousV »

zene, gdje ima kupiti gumica za uvijac za trepavice? :)
BJB
Posts: 4599
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#15169 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Ja imam ovaj i jos mu nisam ni prvu gumicu skinula, a koristim ga vec duze.. Obrisem je s vremena na vrijeme odstranjivacem sminke i gotovo..Dodje 6 rezervnih gumica s njim.http://www.beautybay.com/accessories/mi ... ashcurler/
A ovi mi se svidjaju, http://www.beautybay.com/accessories/eyeko/lashcurler/bas je lijep i ovajhttp://www.beautybay.com/accessories/ja ... ashcurler/
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#15170 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by manekenka u penziji »

Koliko cesto koristite uvijace? Ja sam jedno vrijeme uvijala svakodnevno pa sam ostala bez bukvalno pola trepavica. Možda je do uvijaca?
BJB
Posts: 4599
Joined: 16/10/2010 17:17
Location: California

#15171 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by BJB »

Svaki dan, i ne opadaju mi, ali bas pazljivo skidam sminku sa ociju.. Guste su i duge ali su ravne, tako da mi je uvijac uvijek prvi korak prije maskare, a i lakse mi je staviti maskaru ako ih uvijem prvo.
Jos jedna stvar koju sam naucila gledajuci L.Eldridge, kad skidam maskaru ne trljati onim tuferom k'o da ribam tavu, vec malo pritisnuti da odstranjivac sminke 'rastopi' maskaru, pa onda njezno obrisati- zato trosim micelarnu bas brzo.
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#15172 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by manekenka u penziji »

Moguće je da je to do mojih krhkih trepavica. Ja tecnim sapunom skidam šminku i kada trepavice ne uvijam, sve su na broju, u suprotnom ispadne ih po 6-7 dnevno.
User avatar
Nisrin
Posts: 5495
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#15173 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by Nisrin »

manekenka u penziji wrote:Moguće je da je to do mojih krhkih trepavica. Ja tecnim sapunom skidam šminku i kada trepavice ne uvijam, sve su na broju, u suprotnom ispadne ih po 6-7 dnevno.

Ja skidam gelom za ciscenje lica- Alverde sa morskim algama, a odnedavno i Green Line- limunska trava + grapefruit i fino skine :D
User avatar
manekenka u penziji
Posts: 4000
Joined: 03/07/2013 08:37

#15174 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by manekenka u penziji »

Znaci moram do dm-a :)
User avatar
VenomousV
Posts: 13244
Joined: 30/11/2010 15:45
Location: where oceans bleed into the sky

#15175 Re: SMINKA oliti MAKE-UP

Post by VenomousV »

BJB wrote:Ja imam ovaj i jos mu nisam ni prvu gumicu skinula, a koristim ga vec duze.. Obrisem je s vremena na vrijeme odstranjivacem sminke i gotovo..Dodje 6 rezervnih gumica s njim.http://www.beautybay.com/accessories/mi ... ashcurler/
A ovi mi se svidjaju, http://www.beautybay.com/accessories/eyeko/lashcurler/bas je lijep i ovajhttp://www.beautybay.com/accessories/ja ... ashcurler/

opet ti meni vadis mast sa tim lijepim mister mascara :-)
kupicu ga sebi za 8. mart :D :D
Post Reply