Demokratska fronta Željko Komšić

Post Reply
DeveIopment
Posts: 39
Joined: 13/10/2014 14:21

#15151 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by DeveIopment »

JoseMujica wrote:realno osnova za vlast u Pederaciju su SDA i HDZ

samo je pitanje ko je treći uz njih ili eventualno ako treba četvrti zbog broja ruku

ko hoće u vlast ide sa SDA i HDZ...sve mimo toga je majorizacija :D
Majorizacija neki dan odradjena u Mostaru kad je HDZ izabrao nacelnika policije onog sto je odgovoran za procesuiranje ubica Vedrana Puljica. I nikom nista. Da ne govorim o majorizaciji za vijece ministara proslo gdje se islo Covicu i Dodiku na noge sa darovima za bosnjacke clanove vijeca ministara?

HDZ-u mora biti jasno i to kristalno jasno, budu li preglasavali, onda trebaju biti preglasani gdje god je to moguce i to sto brutalnije to bolje. A oni preglasavaju Bosnjake gdje god im se ukaze prilika, pogotovo u Mostaru gdje je visoki predstavnik izmijenio zakone i to im dozvolio.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#15152 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JoseMujica »

hornet wrote:Kolko ja vidim DF+SBB imaju vise od SDA. Nemojte mi govoriti o izigravanju volje biraca, jer valjda i njihovi glasovi su volja naroda, ako te dvije koaliraju SDA je mrtva. Sad padaju maske, i DF i SBB su dobili glasove na prici o promjenama prema tome koaliranje jedne od tih stranaka sa SDA je upravo izigravanje volje biraca. SDA se preuranjeno radovala.

nije ni to matematički nemoguće, ali onda imaju prejaku opoziciju...a ko će onda predlagati mandatara za Vladu Pederacije ili za Vijeće ministara kada je SDA pojedinačno najjača stranka? Pa poklaće se unutar disperzirane koalicije više stranaka samo oko toga :-)

a bilo bi zanimljivo gledat Don Neonka kako kmeči o majoriziranju :lol:


kažem moguće jeste ali nije fair play jer je SDA najjača pojedinačno voljeli je ili ne voljeli...dobili su najviše glasova i trebaju preuzeti odgovornost
User avatar
hornet
Posts: 403
Joined: 17/07/2009 19:34

#15153 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by hornet »

JoseMujica wrote:
hornet wrote:Kolko ja vidim DF+SBB imaju vise od SDA. Nemojte mi govoriti o izigravanju volje biraca, jer valjda i njihovi glasovi su volja naroda, ako te dvije koaliraju SDA je mrtva. Sad padaju maske, i DF i SBB su dobili glasove na prici o promjenama prema tome koaliranje jedne od tih stranaka sa SDA je upravo izigravanje volje biraca. SDA se preuranjeno radovala.

nije ni to matematički nemoguće, ali onda imaju prejaku opoziciju...a ko će onda predlagati mandatara za Vladu Pederacije ili za Vijeće ministara kada je SDA pojedinačno najjača stranka? Pa poklaće se unutar disperzirane koalicije više stranaka samo oko toga :-)

a bilo bi zanimljivo gledat Don Neonka kako kmeči o majoriziranju :lol:


kažem moguće jeste ali nije fair play jer je SDA najjača pojedinačno voljeli je ili ne voljeli...dobili su najviše glasova i trebaju preuzeti odgovornost
Fino se raspodjele, Komsic premijer FBIH a Radoncic predsjedavajuci Vijeca Ministara. Ne znam uopste kakve veze ima sto je SDA pojedinacno najjaca stranka ako DF+SBB imaju vise. Ponavljam i to je volja biraca, znaci vise je ljudi glasalo kontra SDA nego za. Ako ih jos stranci 'poguraju', ovo je vrlo izvjesno.
User avatar
Truba
Posts: 93779
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#15154 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Truba »

zar nije premijer FBiH uvijek bošnjak :roll:
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#15155 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JoseMujica »

Black swan wrote:zar nije premijer FBiH uvijek bošnjak :roll:

sad četri godine Prošnjake majoriziramo...dosta smo Krvate karali
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#15156 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by weredsf »

Kanton Sarajevo.....obradjeno 66% glasackih mjesta ( nemam info koje opcine)

SDA 40.652 ili 29.8%

SDP 14.798 ili 10.9%

SBB 25.977 ili 19.1%

DF 26.653 ili 19.5%

NS 8.800 ili 6.5%

BOSS 3.113 ili 2.3
User avatar
hornet
Posts: 403
Joined: 17/07/2009 19:34

#15157 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by hornet »

Black swan wrote:zar nije premijer FBiH uvijek bošnjak :roll:
Pa eto nek bude Hrvat, Komsic. Ionako su glasaci DF vecinom bosnjaci, a i HDZ i stranke iz RS-a ih percipiraju kao stranku iz bosnjackog djela.
User avatar
Truba
Posts: 93779
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija
Grijem se na: Plin i struju
Horoskop: Vodolija
Contact:

#15158 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Truba »

htio sam reći da je to unaprijed određeno ministar financija je hrvat a premijer bošnjak tako nekako
od vašingtonskog sporazuma ako se ne varam
:?
User avatar
dustaban
Posts: 6516
Joined: 10/07/2012 10:55

#15159 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by dustaban »

weredsf wrote:Kanton Sarajevo.....obradjeno 66% glasackih mjesta ( nemam info koje opcine)

SDA 40.652 ili 29.8%

SDP 14.798 ili 10.9%

SBB 25.977 ili 19.1%

DF 26.653 ili 19.5%

NS 8.800 ili 6.5%

BOSS 3.113 ili 2.3
Sto ne volim kad ove spiskove ne nizete "Descending"! Strecnu me kad vidjeh da je SDP ispred DF-a!
:mrgreen:
User avatar
hornet
Posts: 403
Joined: 17/07/2009 19:34

#15160 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by hornet »

Black swan wrote:htio sam reći da je to unaprijed određeno ministar financija je hrvat a premijer bošnjak tako nekako
od vašingtonskog sporazuma ako se ne varam
:?
Da ti iskren budem ja Komsica dozivljavam kao Bosnjaka. :) Bolje on nego Brankovic.
Gandra_1
Posts: 627
Joined: 10/05/2013 10:03

#15161 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Gandra_1 »

Ma kanton najvjerovatnij DF-SBB-NS i Sefer...

Jedino ako Nasa strankla i dalje ostane pri tome da ne ulazi u vlast ako nema dovoljan uticaj... Mada mislim da ovaj put moraju i oni preuzeti odgovornost za glasove koje su dobili...
User avatar
biske
Posts: 1925
Joined: 25/06/2009 03:35
Location: teren

#15162 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by biske »

Prema dosad dostupnim rezultatima sa CIK-a

Stranka - Mandati (direktni plus kompenzacija)

XY - 28 (21+7)

SDA - 10 (7+3)
DF - 5 (5+0)
SBB - 5 (3+2)
HDZ - 4 (3+1)
SDP - 3 (2+1)
A-SDA- 1 (1+0)

Ako laže excell, lažem i ja. :D

edit: NIVO BiH iz FEDERACIJE
Last edited by biske on 13/10/2014 16:03, edited 1 time in total.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#15163 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by VjecitiStudent »

weredsf wrote:Kanton Sarajevo.....obradjeno 66% glasackih mjesta ( nemam info koje opcine)

SDA 40.652 ili 29.8%

SDP 14.798 ili 10.9%

SBB 25.977 ili 19.1%

DF 26.653 ili 19.5%

NS 8.800 ili 6.5%

BOSS 3.113 ili 2.3
Ne slaže ti se ovo uopće sa podacima CIK-a
pinkman
Posts: 3090
Joined: 07/09/2013 18:57

#15164 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pinkman »

biske wrote:Prema dosad dostupnim rezultatima sa CIK-a

Stranka - Mandati (direktni plus kompenzacija)

XY - 28 (21+7)

SDA - 10 (7+3)
DF - 5 (5+0)
SBB - 5 (3+2)
HDZ - 4 (3+1)
SDP - 3 (2+1)
A-SDA- 1 (1+0)

Ako laže excell, lažem i ja. :D

edit: NIVO BiH iz FEDERACIJE
Kako se ovo računa ako mi možeš objasniti (ukratko)? :-)
User avatar
biske
Posts: 1925
Joined: 25/06/2009 03:35
Location: teren

#15165 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by biske »

pinkman wrote:
biske wrote:Prema dosad dostupnim rezultatima sa CIK-a

Stranka - Mandati (direktni plus kompenzacija)

XY - 28 (21+7)

SDA - 10 (7+3)
DF - 5 (5+0)
SBB - 5 (3+2)
HDZ - 4 (3+1)
SDP - 3 (2+1)
A-SDA- 1 (1+0)

Ako laže excell, lažem i ja. :D

edit: NIVO BiH iz FEDERACIJE
Kako se ovo računa ako mi možeš objasniti (ukratko)? :-)
http://en.wikipedia.org/wiki/D%27Hondt_method

kod nas se primjenjuje modifikovana metoda i dijeli se sa 1,3,5,7,9,11,13,15...

PRIMJER
izborna jedinica 1A (3 mandata)

SDA 21420
DF 8230
ASDA 7861
svi dobili po 1

2A (3 mandata)
HDZ 40958 HDZ/3=13653
SDA 13294
HDZ90 11753

dobili HDZ 2 i SDA 1, a HDZ90 0 komada, kako zašto? zbog metode...

ako skontaš ovaj dio, kasnije ti se sve samo kaže. :-D
pinkman
Posts: 3090
Joined: 07/09/2013 18:57

#15166 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pinkman »

biske wrote:
pinkman wrote:
biske wrote:Prema dosad dostupnim rezultatima sa CIK-a

Stranka - Mandati (direktni plus kompenzacija)

XY - 28 (21+7)

SDA - 10 (7+3)
DF - 5 (5+0)
SBB - 5 (3+2)
HDZ - 4 (3+1)
SDP - 3 (2+1)
A-SDA- 1 (1+0)

Ako laže excell, lažem i ja. :D

edit: NIVO BiH iz FEDERACIJE
Kako se ovo računa ako mi možeš objasniti (ukratko)? :-)
http://en.wikipedia.org/wiki/D%27Hondt_method

kod nas se primjenjuje modifikovana metoda i dijeli se sa 1,3,5,7,9,11,13,15...

PRIMJER
izborna jedinica 1A (3 mandata)

SDA 21420
DF 8230
ASDA 7861
svi dobili po 1

2A (3 mandata)
HDZ 40958 HDZ/3=13653
SDA 13294
HDZ90 11753

dobili HDZ 2 i SDA 1, a HDZ90 0 komada, kako zašto? zbog metode...

ako skontaš ovaj dio, kasnije ti se sve samo kaže. :-D
Shvatio, hvala :thumbup:
pemanapemani
Posts: 6065
Joined: 09/09/2008 15:12

#15167 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pemanapemani »

Mogao bi Željko postaviti uslov SDP-u, Lagumdžija voz, koalicija DF-SBB-SDP-NS-HDZ1990.

Više čekanja 4 godine pun ku.ac.
User avatar
It_is_a_Leclerc
Posts: 19223
Joined: 23/05/2012 23:51
Location: Osmatračnica

#15168 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by It_is_a_Leclerc »

DF sad samo treba pametno.

Ushićenje zbog fantastičnih rezultata ne smije zamagliti moć rasuđivanja. Koalicija sa SDA-ćevapojedima ih vodi tamo gdje je sada SDP. Ljevica u BiH kao stabilno biračko tijele od 300 000 glasova im to ne bi oprostila.
Ako može da se sa populističkom SBB formira vlada. Ako ne ide, onda bolje u opoziciji; pustiti SDA-ovcima da unerede do kraja ovu državu, pa da i njima parastos spremamo, ako Bog da, 2018.

Kakav poraz pojedinih forumaša koji su nam dijelili sličice sa nekih mostarskih skupova. Oh, kakav poraz.
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#15169 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

Mogu li Reuf i NDI dobiti povrat barem pola para od Ipsosa i Valicona?
Među ispitanicima, biračima koji su odlučili izaći na izbore, 31 posto svoj će glas dati DFBiH, za SDA se odlučilo 21 posto ispitanika, 11 posto za HDZ i SBB, osam posto za SDPBiH, a pet posto za HDZ 1990. Kada je u pitanju izbor za bošnjačkog člana Predsjedništva BiH, 19 posto birača koji izlaze na izbore glasat će, kaže anketa, za Emira Suljagića (DF), 17 posto za Bakira Izetbegovića (SDA), 16 posto za Fahrudina Radončića (SBB), devet posto za Bakira Hadžiomerovića (SDPBiH), a pet posto za dr. Mustafu Cerića.
User avatar
webby-x
Posts: 2343
Joined: 18/12/2011 12:38

#15170 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by webby-x »

Corto Maltese wrote:Mogu li Reuf i NDI dobiti povrat barem pola para od Ipsosa i Valicona?
Pa zar tko vjeruje tim tzv. neovisnim agencijama?
To je svakako naručeno, nije baš da je Reuf vjerovao u to.
Mogu li se tužiti te agencije zbog namjernog lažnog izvještavanja?
Trebalo bi jednom stati na kraj tim manipulatorima.
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#15171 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

webby-x wrote:
Corto Maltese wrote:Mogu li Reuf i NDI dobiti povrat barem pola para od Ipsosa i Valicona?
Pa zar tko vjeruje tim tzv. neovisnim agencijama?
To je svakako naručeno, nije baš da je Reuf vjerovao u to.
Meni se čini da jest. Ako nije, onda je baš navukao, naravno, Emira.
Published on Oct 1, 2014
Reuf Bajrović u Face to Face: Bitka se bije između Suljagića i Izetbegovića
User avatar
webby-x
Posts: 2343
Joined: 18/12/2011 12:38

#15172 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by webby-x »

Pa to je priča za javnost da ih navuče na pomisao kako je neizvjesno.
Inače, Face TV se pokazao kao odron u prognozama i njihovim anketama.
Samo su gore ankete na Klix-u.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37198
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#15173 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Alfons Kauders »

Corto Maltese wrote:
webby-x wrote:
Corto Maltese wrote:Mogu li Reuf i NDI dobiti povrat barem pola para od Ipsosa i Valicona?
Pa zar tko vjeruje tim tzv. neovisnim agencijama?
To je svakako naručeno, nije baš da je Reuf vjerovao u to.
Meni se čini da jest. Ako nije, onda je baš navukao, naravno, Emira.
Published on Oct 1, 2014
Reuf Bajrović u Face to Face: Bitka se bije između Suljagića i Izetbegovića
nije navukao nikog

kandidati dfa su samo bili tu da pomognu covicu, da kuple glasove koji bi potencijalno mogli otici za raguza (a s tim glasovima bi mozda i prosao)

reuf to vrlo dobro zna
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#15174 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

Alfons Kauders wrote:reuf to vrlo dobro zna
Zna li Emir?
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#15175 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by -LIBERO- »

Fahro se bukvalno nudio Komsicu, istu noc, tj.par sati nakon izbora.
SDA stalno salje signale da su spremni da DF uzmu u zagrljaj.
Evo maloprije na TV-u gledam i izjavu iz Sza BiH, otvoreno se nude DFu. ..mada im i nije neki rezultat ali eto.

Djeluje mi da je sve do DF i Komsica.
Post Reply