Demokratska fronta Željko Komšić
- -LIBERO-
- Čiča Gliša
- Posts: 15604
- Joined: 11/02/2008 01:27
- Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.
#15101 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Selo na celo. 
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#15102 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Halal ti popara, svaka ti je ka' u vladike.madner wrote:Posto je google moj drug:
http://www.klix.ba/forum/zeljko-komsic- ... l#p8369046
Corto Maltese wrote:Da se ne šicamo brojevima nego rezultatima: Po mojoj procjeni Komšić prolazi (kao nosilac) na listi za državni parlament. Uzimaju još 2-4 mjesta na kantonalnom nivou, i (možda) jedno poslaničko mjesto na federalnom nivou. Sve ovo, naravno, u okviru izborne jedinice "513", ili kako se već bude zvala.madner wrote:
Mozes li precizirati sta ti je tacno prorocanstvo: koliko glasova za stranku i sta znaci to reduciranje na odbor na izborima.
U ostalim izbornim jedinicama neće preći izborni prag. Dobro, možda u Tuzli nabace poneki kompenzacijski mandat.
Reduciranje na Gradski Odbor Sarajevo znači da će ostali mjesni, gradski, kantonalni odbori, do oktobra 2014 biti svedeni na statističku grešku. Naravno to se odnosi samo na one koji do tada budu formirani. Mnogi neće ni do formiranja dobaciti.Corto Maltese wrote:OK, neka bude zabilježeno. Pa se nađemo sredinom oktobra 2014 da popijemo kafu i da nečijih 100KM zamijeni vlasnika.madner wrote: 3 poslanika na drzavnom nivou,
5 na federalnom.
Ukupno oko 15 mandata u kantonalnim skupstinama.
Corto, ako nemas 100 mara, pokrenucemo neku humanitarnu akciju
- dulekrele
- Posts: 4733
- Joined: 10/04/2014 18:25
#15103 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
da li ce se desiti ovo sto predvidas za DF zavisi prvenstveno od njih samih i od onoga kako ce raditi. eventualno koaliranje sa sda to nece prouzrokovati jer sa nekim moraju da koaliraju. da li ce to biti lopovska sda ili mafijaski sbb to se jos ne znaDozer wrote:Za SDP sam bio u pravu s predvidjanjem da odose nizbrdo i da im vise nema oporavka.
Za SDA sam takodjer bio u pravu da ce i na ovim izborima imati dodatni mali pad podrske. Nisam ocekivao da ce pobijediti, cinjenica, jer sam se nadao da ovaj narod ipak ima bar malo zdravog razuma u glavi...
Ocekivao sam vecu izlaznost, a na bazi toga bi SDA sigurno prosla dosta gore. Ali, ni to se nije desilo i za to nije zasluzan niko drugi osim nas samih, tj. naroda, tj. biraca.
Garantujem da ce DF na sljedecim izborima proci isto kao i SDP ako na bilo koji nacin, posredno ili neposredno, budu u vladajucoj koaliciji sa SDA.
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#15104 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ne moraju. Neka fino kazu "necemo sa hrsuzima" i neka budu fundamentalna opozicija, a princ Neon neka se znoji i sastavlja koalicije.dulekrele wrote:eventualno koaliranje sa sda to nece prouzrokovati jer sa nekim moraju da koaliraju.
Last edited by seln on 13/10/2014 11:52, edited 1 time in total.
- Dr. Kuca
- Posts: 7735
- Joined: 10/02/2012 20:07
#15105 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Namazan je zeljko svim bojama.
- Dozer
- Posts: 32996
- Joined: 19/09/2008 10:14
- Location: Zemlja maloumne ENV matrice...
#15106 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Seln, ne trpaj mi citate koji nisu moji baseln wrote:Ne moraju. Neka fino kazu "necemo sa hrsuzima" i neka budu fundamentalna opozicija, a princ Neon neka se znoji i sastavlja koalicije.dulekrele wrote:Dozer wrote:eventualno koaliranje sa sda to nece prouzrokovati jer sa nekim moraju da koaliraju.
- seln
- Posts: 23262
- Joined: 06/02/2007 13:57
- Location: FORGET? HELL!
#15107 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
HalaliDozer wrote:Seln, ne trpaj mi citate koji nisu moji baseln wrote:Ne moraju. Neka fino kazu "necemo sa hrsuzima" i neka budu fundamentalna opozicija, a princ Neon neka se znoji i sastavlja koalicije.Dozer wrote:eventualno koaliranje sa sda to nece prouzrokovati jer sa nekim moraju da koaliraju.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#15108 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Sad kad je prošlo, možemo i otvoreno.
Kako su stvari stajale prije koji mjesec, ovo je odličan rezultat. Dobro su i prošli. Ako ćemo pošteno, kampanja im je bila nikakva - nije tu bilo nikakvih ideja, pameti, koncepta, nikakvih poruka za koje se moglo uhvatiti, nikakve prezentacije, marketing i pr su tek bili katastrofa, predizbroni plakati, spotovi, skupovi, sve strogi odron. Prosječan glasač nije mogao steći nikakve dojmove o bilo čemu iz njihovih nastupa, nije se znalo za šta se glasa, a ni protiv čega. Dalje, stranka prethodno nije uopće isprofilirana, ne zna se ideološka osnova, ekonomski koncept i ideja, stavovi o bilo kojem pitanju nejasni ili neiskomunicirani, tako da su glasači na koncu glasali po inerciji za DF umjesto SDP-a. Glasovi su se samo prelili. Izbor Suljagića, odnosno smjena Marjanovića Suljagićem je bila katastrofalan potez koji je faktički ostavio Bakira u fotelji. Neviđena glupost. Kratkovido, s puno rupa kroz koje su protivnici mogli pucati, s koferom po raznim nivoima punim problematične prošlosti, s njegovim mlakim, bezidejnim apaurin mrtvim istupima i ovo što je dobio je pljačka. Sveukupno, uz tako mlak i dosad neozbiljan rad, uz toliko početničkih grešaka, uz više sreće neg pameti napravili su čudo.
U ovom trenutku su na velikoj raskrsnici. Odu li u opoziciju, riskiraju raspad. Ako dosad nije bilo žestoke volje i energije, nakon ovoga će ih biti još manje. Komšić, izuzetno drag, ali s puno svojih mana, po mojim procjenama, a voljela bih da griješim, neće biti u stanju zadržati stranačke konce i još važnije sopstveni fokus. Veliki je tu posao pravljenja opozicione infrastrukture, čemu, mislim, neće biti vični, a uđu li u neke najavljenje iracionalne dilove s SBiH, propast je zagarantirana.
Uđu li u koalicije, moraju znati da im onu s SDA ovi glasači koji su im dali glas neće oprostiti. Bakirova SDA je nacionalna feudalno - turkofilska stranka nazadnih ideja, ne Tihićeva umjerena, skoro lijevo nacionalna. Oni su jednostvano dva svijeta, bez ijedne dodirne tačke. Uđu li s SBB-om to je i donekle podnošljivo, ali samo ako se napravi prethodni dogovor oko ciljeva djelovanja. Ta koalicija je ranije već i nagoviještena, pa vjerujem da se glasači tu neće raspasti. Fahro je psihološki slab jer je izgubio predsjedničke izbore, pa bi neko vješt, ako ga DF uopće ima, mogao s njim spregovarati dobre pozicije. Dalje, DF-u mora biti jasno da ta inostrana Reuf podrška na koju su računali, očito nije ozbiljna, pa neće biti ni stabilna. S tim da je upitno i koliko je ona, ako uopće postoji, pametna i dobronamjerna. Treba vidjeti konačne rezultate po svim nivoima, pa procijeniti šta je dobro i u šta bi se moglo ući bez puno štete, pa onda vagati opoziciju ili kompromisnu vlast.
Puteva je puno, izbori će biti teški. Nek im je sretno.
Kako su stvari stajale prije koji mjesec, ovo je odličan rezultat. Dobro su i prošli. Ako ćemo pošteno, kampanja im je bila nikakva - nije tu bilo nikakvih ideja, pameti, koncepta, nikakvih poruka za koje se moglo uhvatiti, nikakve prezentacije, marketing i pr su tek bili katastrofa, predizbroni plakati, spotovi, skupovi, sve strogi odron. Prosječan glasač nije mogao steći nikakve dojmove o bilo čemu iz njihovih nastupa, nije se znalo za šta se glasa, a ni protiv čega. Dalje, stranka prethodno nije uopće isprofilirana, ne zna se ideološka osnova, ekonomski koncept i ideja, stavovi o bilo kojem pitanju nejasni ili neiskomunicirani, tako da su glasači na koncu glasali po inerciji za DF umjesto SDP-a. Glasovi su se samo prelili. Izbor Suljagića, odnosno smjena Marjanovića Suljagićem je bila katastrofalan potez koji je faktički ostavio Bakira u fotelji. Neviđena glupost. Kratkovido, s puno rupa kroz koje su protivnici mogli pucati, s koferom po raznim nivoima punim problematične prošlosti, s njegovim mlakim, bezidejnim apaurin mrtvim istupima i ovo što je dobio je pljačka. Sveukupno, uz tako mlak i dosad neozbiljan rad, uz toliko početničkih grešaka, uz više sreće neg pameti napravili su čudo.
U ovom trenutku su na velikoj raskrsnici. Odu li u opoziciju, riskiraju raspad. Ako dosad nije bilo žestoke volje i energije, nakon ovoga će ih biti još manje. Komšić, izuzetno drag, ali s puno svojih mana, po mojim procjenama, a voljela bih da griješim, neće biti u stanju zadržati stranačke konce i još važnije sopstveni fokus. Veliki je tu posao pravljenja opozicione infrastrukture, čemu, mislim, neće biti vični, a uđu li u neke najavljenje iracionalne dilove s SBiH, propast je zagarantirana.
Uđu li u koalicije, moraju znati da im onu s SDA ovi glasači koji su im dali glas neće oprostiti. Bakirova SDA je nacionalna feudalno - turkofilska stranka nazadnih ideja, ne Tihićeva umjerena, skoro lijevo nacionalna. Oni su jednostvano dva svijeta, bez ijedne dodirne tačke. Uđu li s SBB-om to je i donekle podnošljivo, ali samo ako se napravi prethodni dogovor oko ciljeva djelovanja. Ta koalicija je ranije već i nagoviještena, pa vjerujem da se glasači tu neće raspasti. Fahro je psihološki slab jer je izgubio predsjedničke izbore, pa bi neko vješt, ako ga DF uopće ima, mogao s njim spregovarati dobre pozicije. Dalje, DF-u mora biti jasno da ta inostrana Reuf podrška na koju su računali, očito nije ozbiljna, pa neće biti ni stabilna. S tim da je upitno i koliko je ona, ako uopće postoji, pametna i dobronamjerna. Treba vidjeti konačne rezultate po svim nivoima, pa procijeniti šta je dobro i u šta bi se moglo ući bez puno štete, pa onda vagati opoziciju ili kompromisnu vlast.
Puteva je puno, izbori će biti teški. Nek im je sretno.
-
almir90
- Posts: 7799
- Joined: 08/06/2008 00:56
#15109 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Šta zapravo Komšić može sam da uradi trenutno u opziciji, bez da ulazi u bilo kakve koalicije? Ima li neko ko se bolje razumije, šta može uraditi sa pozicijama koje osvoje, i ostanu članovi stranke na pozicijama, bez koalicije sa drugim strankama?
-
sabanss
- Posts: 4768
- Joined: 13/08/2006 11:20
#15110 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
DF je ostvario dobar rezultat jer se realno nije imalo za koga glasati - po principu "od dva zla izaberi manje".
Najveci gubitnici ovih izbora je ustvari SDA. Da us raskrstili recimo sa Zukicem, Sarajlicem i jos par imena dobili bi glas cak i od mene... Svi su im legli na zicer, realno...
Najveci gubitnici ovih izbora je ustvari SDA. Da us raskrstili recimo sa Zukicem, Sarajlicem i jos par imena dobili bi glas cak i od mene... Svi su im legli na zicer, realno...
- Havatar
- Posts: 14696
- Joined: 20/06/2013 13:56
- Location: na hajr
#15111 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
To sam ti ja govorio jos prije 6 jeseci.Banksy wrote:Sad kad je prošlo, možemo i otvoreno.
Kako su stvari stajale prije koji mjesec, ovo je odličan rezultat. Dobro su i prošli. Ako ćemo pošteno, kampanja im je bila nikakva - nije tu bilo nikakvih ideja, pameti, koncepta, nikakvih poruka za koje se moglo uhvatiti, nikakve prezentacije, marketing i pr su tek bili katastrofa, predizbroni plakati, spotovi, skupovi, sve strogi odron. Prosječan glasač nije mogao steći nikakve dojmove o bilo čemu iz njihovih nastupa, nije se znalo za šta se glasa, a ni protiv čega. Dalje, stranka prethodno nije uopće isprofilirana, ne zna se ideološka osnova, ekonomski koncept i ideja, stavovi o bilo kojem pitanju nejasni ili neiskomunicirani, tako da su glasači na koncu glasali po inerciji za DF umjesto SDP-a. Glasovi su se samo prelili. Izbor Suljagića, odnosno smjena Marjanovića Suljagićem je bila katastrofalan potez koji je faktički ostavio Bakira u fotelji. Neviđena glupost. Kratkovido, s puno rupa kroz koje su protivnici mogli pucati, s koferom po raznim nivoima punim problematične prošlosti, s njegovim mlakim, bezidejnim apaurin mrtvim istupima i ovo što je dobio je pljačka. Sveukupno, uz tako mlak i dosad neozbiljan rad, uz toliko početničkih grešaka, uz više sreće neg pameti napravili su čudo.
U ovom trenutku su na velikoj raskrsnici. Odu li u opoziciju, riskiraju raspad. Ako dosad nije bilo žestoke volje i energije, nakon ovoga će ih biti još manje. Komšić, izuzetno drag, ali s puno svojih mana, po mojim procjenama, a voljela bih da griješim, neće biti u stanju zadržati stranačke konce i još važnije sopstveni fokus. Veliki je tu posao pravljenja opozicione infrastrukture, čemu, mislim, neće biti vični, a uđu li u neke najavljenje iracionalne dilove s SBiH, propast je zagarantirana.
Uđu li u koalicije, moraju znati da im onu s SDA ovi glasači koji su im dali glas neće oprostiti. Bakirova SDA je nacionalna feudalno - turkofilska stranka nazadnih ideja, ne Tihićeva umjerena, skoro lijevo nacionalna. Oni su jednostvano dva svijeta, bez ijedne dodirne tačke. Uđu li s SBB-om to je i donekle podnošljivo, ali samo ako se napravi prethodni dogovor oko ciljeva djelovanja. Ta koalicija je ranije već i nagoviještena, pa vjerujem da se glasači tu neće raspasti. Fahro je psihološki slab jer je izgubio predsjedničke izbore, pa bi neko vješt, ako ga DF uopće ima, mogao s njim spregovarati dobre pozicije. Dalje, DF-u mora biti jasno da ta inostrana Reuf podrška na koju su računali, očito nije ozbiljna, pa neće biti ni stabilna. S tim da je upitno i koliko je ona, ako uopće postoji, pametna i dobronamjerna. Treba vidjeti konačne rezultate po svim nivoima, pa procijeniti šta je dobro i u šta bi se moglo ući bez puno štete, pa onda vagati opoziciju ili kompromisnu vlast.
Puteva je puno, izbori će biti teški. Nek im je sretno.
-
leo karan
- Posts: 3050
- Joined: 05/10/2008 13:53
- Location: :8
#15112 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
DF je osvojio glasove obicnog naroda.
Liste su im bile pune anonimusa, a opet su vrlo vjerovatno druga stranka u Federaciji.
Obican svijet je glasao za njih i zato su oni pravi predstavnici naroda.
Vidjet cete da su ljudi u velikoj vecini krizali samo stranku, a ne i kandidtate.
Uglavnom odlican rezultat za DF, ali i velika obaveza, jer je ovo glasacko tijelo najosjetljivije i uvijek spremno da mijenja.
A tako ustvari i treba da bude.
Liste su im bile pune anonimusa, a opet su vrlo vjerovatno druga stranka u Federaciji.
Obican svijet je glasao za njih i zato su oni pravi predstavnici naroda.
Vidjet cete da su ljudi u velikoj vecini krizali samo stranku, a ne i kandidtate.
Uglavnom odlican rezultat za DF, ali i velika obaveza, jer je ovo glasacko tijelo najosjetljivije i uvijek spremno da mijenja.
A tako ustvari i treba da bude.
- -LIBERO-
- Čiča Gliša
- Posts: 15604
- Joined: 11/02/2008 01:27
- Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.
#15113 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Drugarica Banksy objasnila. 
-
Innovation
- Posts: 4229
- Joined: 23/03/2011 11:58
#15114 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Radončić indirektno priznao poraz za Predsjedništvo, zadovoljan rezultatom DF-a i SBB-a
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#15115 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
ukoliko im postizborno djelovanje bude nalik predizbornom bolje im je neka odma prelaze u SDA...neka ne čekaju 10 godina ko neki
-
meho.mujic
- Posts: 5
- Joined: 23/05/2013 15:39
#15116 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
žalosno kako je ova ublehaška stranka usjpela uzeti ovoliko glasova.
nepismeni glasali za sda i sbb a polupismeni za df.
e pa vi polupismeni ste glasali za sbb, ako vam to dosad nije jasno biće vam jasno za koji dan.
vidimo se za 4 godine (ko preživi)
nepismeni glasali za sda i sbb a polupismeni za df.
e pa vi polupismeni ste glasali za sbb, ako vam to dosad nije jasno biće vam jasno za koji dan.
vidimo se za 4 godine (ko preživi)
- ilkbahar
- Posts: 1108
- Joined: 19/01/2014 21:36
#15117 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Da li ste primjetili da je na glasackim listicima bila stranka pod imenom Demokratski fronta (tako nesto). Masa raje je za njih glasala misleci da je u pitanju demkoratks fronta zeljko komsic. to je vjerovatno jedna od onih fiktivnih stranaka osnovana zbog kupovine mjesta u biračkim odborima, ali i vjerovatno osnovana kao jedna vrsta nelojalne konkrencije DF-u.
POred toga, primjetih da je dosta raje na jednom listicu istovremeno glasalo i za DF i za SBB, kao i to da su simpatizeri i clanovi DF-a istovremeno glasali za DFovog člana predsjednistva i iz reda hrvatskog i iz reda bosnjacko naroda. Naravno sve su to nevazeci glasacki listici.
POred toga, primjetih da je dosta raje na jednom listicu istovremeno glasalo i za DF i za SBB, kao i to da su simpatizeri i clanovi DF-a istovremeno glasali za DFovog člana predsjednistva i iz reda hrvatskog i iz reda bosnjacko naroda. Naravno sve su to nevazeci glasacki listici.
- Banksy
- Posts: 28557
- Joined: 18/07/2008 09:33
#15118 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
To smo svi znali prije godinu. Bez uvrede, ali i bez puno pameti i truda bilo je jako lako čitati im postupke i uviđati greške. Pitanje je samo bilo da li navijati i ložiti ih da im se pruži šansa ili ih, iz nekih svojih razloga, potapati i prije nego su progledali.Havatar wrote:To sam ti ja govorio jos prije 6 jeseci.Banksy wrote:
Najvažnije od svega, DF ima potencijal, brojevi su izvrsni, a činjenicu da se u ovom trenutku pojavljuje ogromna rupa na ljevici koju je nekad ispunjavao propali SDP, treba znati iskoristiti i ispuniti je i nafilovati što prije kakogod se zna.
Važno je imati na umu da koliko god su rezultati izbora razočaravajući, u smislu masovnog bošnjačkog povratka stožernoj SDA, potreba za ljevicom i socijaldemokratskom strankom u Bošnjaka i dalje jako postoji. Bilo bi dobro da tu potrebu shvati i iskoristi DF. Na koncu, skoro na neviđeno, ni za šta ponuđeno, dobili su te glasove, masovno, a sad je važno znati ih zadržati i eventualno omasoviti.
Ne uspiju li brojevi i ideje s SBB-om, bolje je ići u opoziciju, pa šta im Bog da, nego koalirati s SDA. Na vrlo su klizavom terenu.
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#15119 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Potencijal im je izvrstan, pogotovo sa onim hiljadama prebjega iz SBiH.
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#15120 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
imal Hanka još kako dijete da uljebi? A morebit da su za ovog mandata i unučad stasala 
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#15121 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Tu leži ključ odluke o koaliciji sa SDA.JoseMujica wrote:imal Hanka još kako dijete da uljebi? A morebit da su za ovog mandata i unučad stasala
- shiljak
- Posts: 6496
- Joined: 13/01/2005 11:58
- Location: internet
#15122 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
SDP, otvoriše autoput i odoše 
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#15123 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
biti će užitak čitati kako će se na forumu opravdavati vrlo moguća koalicija sa SDA
Banksy nemoj iznevjeriti!
Banksy nemoj iznevjeriti!
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#15124 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Odmah da kazem: ako su tako glupi, zasluzuju kraj u jednom mandatu.
- MOSALJOZE
- Posts: 120394
- Joined: 26/11/2012 20:09
- Location: Republika Bosna i Hercegovina
#15125 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Jose ovdje se pisalo da koalicija ne dolazi u obzir,da je DF kao Naša Stranka,ali vidi sad...JoseMujica wrote:biti će užitak čitati kako će se na forumu opravdavati vrlo moguća koalicija sa SDA
Banksy nemoj iznevjeriti!
