Mislim da SDA+HDZ ne mogu stvoriti poziciju bez trece stranke sa preko 100.000 glasova. Dakle mogu ici sa: ili DF ili SBB ili SDP+HDZ1990.Corto Maltese wrote:Govorim o SDA i HDZ kao jednini.weredsf wrote:Tesko, tu ce biti all-in all-out gdje je HDZ nezaobilazanCorto Maltese wrote:Tako će i biti. SDA i HDZ će na državnom nivou sa jednim, na federalnom sa drugim, a na kantonalnom sa trećim.
Ta jednina će na državnom nivou koalirati sa pobjednicima iz RS, na federalnom će dodati neku manju stranku (pod tu definiciju sada ulazi i SDP BiH), a na kantonalnim će sarađivati sa onima koji u određenom kantonu ostvare rezultat.
SDP i HDZ1990 ce biti kljucne stranke, na koju stranu one odu, ti ce formirati vlast. Obje stranke su mislim na oko +/- 60.000 glasova (sudeci po izboru za tro-predsjednistvo).
