Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Gorka Dinja wrote: ↑19/09/2020 11:25
ne živcira se niko nego nisi normalna osoba za komunikaciju
dakle živiš u njemačkoj u prvu radnju i guten ti švabi a švabo ga tebi
pa izaberi i kupi Philips tv
nego pišeš budalaštine i hejtaš
smradaš po temi a ništa korisno napisao nisi, kupi Philips tv i reci nam iskustva.
Pa sto se petljas i saljes mi link neprovjeren?
Sta je nenormalno u tome da kazem da mi posaljes link gdje govore o koristi ambilajta? Ti mi posaljes link gdje ne govore...
A lijepo sam rekao, posaljite lini gdje to kazu strucno.... Promjenit cu mozda misljenje o ambilajtu.
Gorka Dinja wrote: ↑19/09/2020 11:41
ti stvarno nisi normalna osoba i te smajlije koristiš kao neku podršku svojim debilnim objavama
dakle da bi se uvjerio u nešto sam i lično kupi brate Philips tv i svaka priča završena, šta tu nije jasno.
kako ću ti ja dokazat nešto ili bilo koji klip ako ti sam sve živo hejtaš, hejt će prestati kada se sam uvjeriš u kvalitet.
Jel tebi normalna komunikacija reci nekome da su mu debilne izjave i da nije normalna osoba? Preispitaj se malo. Jesam ja tebi takvo sto rekao?
Pa neces ti dokazati....daj link nekog strucnjaka koji govori o koristima ambilajta...samo to sam trazio.
Nista podrugljivo nisam mislio. Ozbiljan sam.
Kad smo kod smajlia....tvoj Philpsas Bower je sampion u tome
Ja nisam imao iskustva sa ambilightom, ali mi gledajuci klipove izgleda zanimljivo, pogotovo ako imas razglas dobar (npr. imam 5.2) i kad gledaš neki akcijski film (npr. Avengere) da bi bilo interesantno. Opet, ja imam LED traku obicnu iza TV-a, i nju upalim u noci zbog lakseg citanja, jer mi trebaju naocare za korekciju vida pa mi bude lakse citati sa nekim prigusenim svjetlom iza TV-a. Kad je utakmica ostavim zeleno, a u ostalim slucajevima je bijela, ili ponekad plava.
dzeko1 wrote: ↑19/09/2020 12:03
Ja nisam imao iskustva sa ambilightom, ali mi gledajuci klipove izgleda zanimljivo, pogotovo ako imas razglas dobar (npr. imam 5.2) i kad gledaš neki akcijski film (npr. Avengere) da bi bilo interesantno. Opet, ja imam LED traku obicnu iza TV-a, i nju upalim u noci zbog lakseg citanja, jer mi trebaju naocare za korekciju vida pa mi bude lakse citati sa nekim prigusenim svjetlom iza TV-a. Kad je utakmica ostavim zeleno, a u ostalim slucajevima je bijela, ili ponekad plava.
Pa cini mi se da je to najveca korist. Bar po ovom linku sto je bower postavio. Ja imam lampu kraj tv koja osvjetljava iza. Rijetko gledam tv u mrklom mraku.
Ma imas kupiti led koje prate boju na tv.... Ali realno, meni nije vrijedno zajebancije. Od Tv ocekujem realnu sliku , i to sam dobio sa x9005f.
Hvala @HardCore
Ovo cu postavljati sve dok ne prestanete pricati o Ambilightu. Otvorite sebi temu o svjetlosnim efektima iza TV-a i tamo se raspravljajte koliko hocete jer ova tema nije mjesto za to. Dosta vise off topic-a.
CooK wrote: ↑14/09/2020 14:21
Svakih 10 stranica rasprava o Ambilightu pa hajde da i ja opet ponovim, nadam se zadnji put makar u ovoj godini.
Ambilight nije dobra stvar jer negativno utice na kvalitet slike na panelu i skrece paznju sa video sadrzaja koji gledate a necete naci niti jednog ozbiljnog kalibratora ili recenzenta da ga preporucuje.
Jedino sta je dobro a da je u tom fazonu su LED trake odnosno bias lighting ali i to samo ako su u 6500K boji a sve ostale boje manje ili vise negativno uticu na kvalitet slike(sto je boja osvjetljenja dalja od 6500K veci je negativni uticaj) .
Za one koji ne znaju 6500K je bijela boja koja mrvicu baca na sivu ili lakse objasnjeno to vam je boja dnevne svjetlosti koja bude vani kada je magla. Ako ne mozete naci LED trake sa 6500K bojom(mada ih ima pojeftino) onda u obzir mogu doci i cista bijela ili topla(zuta) bijela ali nijedna druga boja.
dzeko1 wrote: ↑18/09/2020 22:03
Ova tema je bila nekad korisna i od pomoci raznim korisnicima (tu se ubrajam i ja) dok je nisu unistili Philips i Anti-Philips botovi.
Nista nije unisteno,i dalje ovdje mozes da rijesis bilo koji problem vezana za TV uredjaje,dobar savjet pri kupovini novog TV-ea...itd...
Takodje nudimo i garanciju na 5 godina pri kupovini novog TV-a zainteresovanim clanovima foruma...
Daj neki link tog Njemckog britanakog ili americkog sajta gdje pise zbog cega je korisno. Mozda promjenim misljenje.
ajde bolan potrudi se malo sam ima toga koliko hoćeš
Upravo citam komentare ispod ovog videa na YouTube...
Pa da vidimo sta kazu svabe,idemo redom:
"Semmlman man" je napisao:
Ambilight ist der letzte Schrott nervt mit der Zeit das geblinke.
Prijevod:
Ambilight je zadnje smece koje me nervira svojim blinkanjem...
Drugi komentar je napisao "t0sh":
Ambilight "the one" = billig panel mit kinderdisco.
Prijevod:
Ambilight "the one" = jeftini panel sa djecijom diskotekom...
"pangu665" je napisao:
Eine typisch bezahlte Rezension schade!!!!
Der hier vorgestellte Philips ist von der Panel Qualität schlecht schlechte Ausleuchtung an den ecken alle 4 ecken haben dunkle schatten ich habe zwei dieser Modelle austauschen müssen den die dunklen schatten an den Ecken sind inakzeptabel warum das Model Philips Ambilight 70PUS8505/12 70-Zoll hier so gelobt wird ist mir ein Rätsel.
Prijevod:
Tipicna placena recenzija je sramota !!!! Ovdje predstavljeni Philips je los u pogledu kvalitete panela,lose osvjetljenje na uglovima,sva 4 ugla imaju tamne sjene.
Morao sam zamijeniti dva od ovih modela jer su tamne sjene na uglovima neprihvatljive,zasto je ovdje model Philips Ambilight 70PUS8505 / 12 od 70 inca hvaljen za mene je misterija....
Koji bi trenutno bio best buy TV a da ima pravi HDR do 1500KM?
Moze li se uopste kupiti do tih para sa pravim HDR? Vidim dosta samsung QLED modela 1139-1399KM.
Ne bi morao biti ni prevelik posto bih ga u manju sobu ubacio a koristio bi se prvenstveno za igranje.
Drugo pitanje, za koliko novca najmanje se moze naci 4K HDR TV al da ima HDMI 2.1, odnosno podrsku za 120Hz a da nije nesto lose?
Ako mogu neki modeli da pogledam pa da vidim je li bolje cekati s kupovinom i kupiti onda kako treba ili kupiti neki QLED.
Trenutno koristim Samsung NU58 i prezadovoljan sam svime osim HDR prikazom ali zelim jos jedan u sobu pa gledam da li ici na nesto "standardno" ili ipak neki koji ce maksimalno iskoristavati PS5.
Hajmo malo biti realni pa pogledati stručne recenzije respektabilnih stranica. Evo sta npr. Techradar kaže o ambilight-u:
Sound like a gimmick? It isn't. While a light display isn't crucial for your viewing experience, it has an incredibly striking effect you won't see with any other manufacturer. The colors projected match the hues appearing in your onscreen content, increasing your perception of contrast and creating an immersive light display that seems to seep out of the television itself.
Cossack wrote: ↑19/09/2020 17:31
Hajmo malo biti realni pa pogledati stručne recenzije respektabilnih stranica. Evo sta npr. Techradar kaže o ambilight-u:
Sound like a gimmick? It isn't. While a light display isn't crucial for your viewing experience, it has an incredibly striking effect you won't see with any other manufacturer. The colors projected match the hues appearing in your onscreen content, increasing your perception of contrast and creating an immersive light display that seems to seep out of the television itself.
CooK wrote: ↑19/09/2020 13:56
Ovo cu postavljati sve dok ne prestanete pricati o Ambilightu. Otvorite sebi temu o svjetlosnim efektima iza TV-a i tamo se raspravljajte koliko hocete jer ova tema nije mjesto za to. Dosta vise off topic-a.
CooK wrote: ↑14/09/2020 14:21
Svakih 10 stranica rasprava o Ambilightu pa hajde da i ja opet ponovim, nadam se zadnji put makar u ovoj godini.
Ambilight nije dobra stvar jer negativno utice na kvalitet slike na panelu i skrece paznju sa video sadrzaja koji gledate a necete naci niti jednog ozbiljnog kalibratora ili recenzenta da ga preporucuje.
Jedino sta je dobro a da je u tom fazonu su LED trake odnosno bias lighting ali i to samo ako su u 6500K boji a sve ostale boje manje ili vise negativno uticu na kvalitet slike(sto je boja osvjetljenja dalja od 6500K veci je negativni uticaj) .
Za one koji ne znaju 6500K je bijela boja koja mrvicu baca na sivu ili lakse objasnjeno to vam je boja dnevne svjetlosti koja bude vani kada je magla. Ako ne mozete naci LED trake sa 6500K bojom(mada ih ima pojeftino) onda u obzir mogu doci i cista bijela ili topla(zuta) bijela ali nijedna druga boja.
Prvo ambilajt je sastavni dio televizora tako da je itekako za ovu temu.
Ambilajt može biti i bias light . Podržava i to bez da se lijepe trake po televizoru ili pališ nekakvu sijalicu pozadi.
Podržava statično osvjetljenje cian, magma, hladna bijela i topla bijela zavisi od scene.
Može se podesiti intenzitet svjetlosti kao i zadićenost i još---ovo dole...
Ko si ti da pokušaš spriječiti raspravu.
Mnogo si sebi umislio.
CooK wrote: ↑19/09/2020 13:56
Ovo cu postavljati sve dok ne prestanete pricati o Ambilightu. Otvorite sebi temu o svjetlosnim efektima iza TV-a i tamo se raspravljajte koliko hocete jer ova tema nije mjesto za to. Dosta vise off topic-a.
CooK wrote: ↑14/09/2020 14:21
Svakih 10 stranica rasprava o Ambilightu pa hajde da i ja opet ponovim, nadam se zadnji put makar u ovoj godini.
Ambilight nije dobra stvar jer negativno utice na kvalitet slike na panelu i skrece paznju sa video sadrzaja koji gledate a necete naci niti jednog ozbiljnog kalibratora ili recenzenta da ga preporucuje.
Jedino sta je dobro a da je u tom fazonu su LED trake odnosno bias lighting ali i to samo ako su u 6500K boji a sve ostale boje manje ili vise negativno uticu na kvalitet slike(sto je boja osvjetljenja dalja od 6500K veci je negativni uticaj) .
Za one koji ne znaju 6500K je bijela boja koja mrvicu baca na sivu ili lakse objasnjeno to vam je boja dnevne svjetlosti koja bude vani kada je magla. Ako ne mozete naci LED trake sa 6500K bojom(mada ih ima pojeftino) onda u obzir mogu doci i cista bijela ili topla(zuta) bijela ali nijedna druga boja.
Prvo ambilajt je sastavni dio televizora tako da je itekako za ovu temu.
Ambilajt može biti i bias light . Podržava i to bez da se lijepe trake po televizoru ili pališ nekakvu sijalicu pozadi.
Podržava statično osvjetljenje cian, magma, hladna bijela i topla bijela zavisi od scene.
Može se podesiti intenzitet svjetlosti kao i zadićenost i još---ovo dole...
Ko si ti da pokušaš spriječiti raspravu.
Mnogo si sebi umislio.
Jeste za ovu temu ako se spominje u sastavu televizora a ako se cijelo vrijeme raspravlja samo o njemu, kao sto cesto radite, onda treba ici u zasebnu temu. Mislim da ce se i administracija(@Bobi) sloziti sa time.
Svakih par dana zatrpavate ovu temu raspravom o Ambilightu, tesko se snaci i uopste procitati nesto sto stvarno pripada ovoj temi.
arnes_king wrote: ↑19/09/2020 16:10
Koji bi trenutno bio best buy TV a da ima pravi HDR do 1500KM?
Moze li se uopste kupiti do tih para sa pravim HDR? Vidim dosta samsung QLED modela 1139-1399KM.
Ne bi morao biti ni prevelik posto bih ga u manju sobu ubacio a koristio bi se prvenstveno za igranje.
Drugo pitanje, za koliko novca najmanje se moze naci 4K HDR TV al da ima HDMI 2.1, odnosno podrsku za 120Hz a da nije nesto lose?
Ako mogu neki modeli da pogledam pa da vidim je li bolje cekati s kupovinom i kupiti onda kako treba ili kupiti neki QLED.
Trenutno koristim Samsung NU58 i prezadovoljan sam svime osim HDR prikazom ali zelim jos jedan u sobu pa gledam da li ici na nesto "standardno" ili ipak neki koji ce maksimalno iskoristavati PS5.
"Pravi" HDR odnosno TV koji moze prikazati sve HDR scene bi morao imati iznad 1000cd/m2 maksimalno osvjetljenje a toga nema za 1500KM.
TV koji ima najvece maksimalno osvjetljenje za otpilike toliko kesha je XF9005 sa svojih oko 800cd/m2.
Najjeftiniji TV koji ima HDMI 2.1 je Q70T ali je i dalje skup s obzirom da se radi o rebrandiranoj dosadasnjoj Q6 seriji uz dodatak par sitnica poput tog HDMI-a 2.1.
Najbolje vrijeme za kupovinu TV-a je oko Nove godine i oko prvenstava u fudbalu(svjetsko, europsko).
BTW Evo ti spisak poznatih televizora sa HDMI-om 2.1:
arnes_king wrote: ↑19/09/2020 16:10
Koji bi trenutno bio best buy TV a da ima pravi HDR do 1500KM?
Moze li se uopste kupiti do tih para sa pravim HDR? Vidim dosta samsung QLED modela 1139-1399KM.
Ne bi morao biti ni prevelik posto bih ga u manju sobu ubacio a koristio bi se prvenstveno za igranje.
Drugo pitanje, za koliko novca najmanje se moze naci 4K HDR TV al da ima HDMI 2.1, odnosno podrsku za 120Hz a da nije nesto lose?
Ako mogu neki modeli da pogledam pa da vidim je li bolje cekati s kupovinom i kupiti onda kako treba ili kupiti neki QLED.
Trenutno koristim Samsung NU58 i prezadovoljan sam svime osim HDR prikazom ali zelim jos jedan u sobu pa gledam da li ici na nesto "standardno" ili ipak neki koji ce maksimalno iskoristavati PS5.
"Pravi" HDR odnosno TV koji moze prikazati sve HDR scene bi morao imati iznad 1000cd/m2 maksimalno osvjetljenje a toga nema za 1500KM.
TV koji ima najvece maksimalno osvjetljenje za otpilike toliko kesha je XF9005 sa svojih oko 800cd/m2.
Najjeftiniji TV koji ima HDMI 2.1 je Q70T ali je i dalje skup s obzirom da se radi o rebrandiranoj dosadasnjoj Q6 seriji uz dodatak par sitnica poput tog HDMI-a 2.1.
Najbolje vrijeme za kupovinu TV-a je oko Nove godine i oko prvenstava u fudbalu(svjetsko, europsko).
BTW Evo ti spisak poznatih televizora sa HDMI-om 2.1:
imgur.com/mBr2VZS.jpg
CooK, hvala ti druze, kao i uvijek od tebe odmah konkretni odgovori i savjeti. Dobro, nisam mislio bas odmah kupovati, ali da znam otprilike kako stvari stoje pa dok zeni po kuci neke stvari jos izmjenim ide onda i TV jos jedan
CooK wrote: ↑19/09/2020 13:56
Ovo cu postavljati sve dok ne prestanete pricati o Ambilightu. Otvorite sebi temu o svjetlosnim efektima iza TV-a i tamo se raspravljajte koliko hocete jer ova tema nije mjesto za to. Dosta vise off topic-a.
Prvo ambilajt je sastavni dio televizora tako da je itekako za ovu temu.
Ambilajt može biti i bias light . Podržava i to bez da se lijepe trake po televizoru ili pališ nekakvu sijalicu pozadi.
Podržava statično osvjetljenje cian, magma, hladna bijela i topla bijela zavisi od scene.
Može se podesiti intenzitet svjetlosti kao i zadićenost i još---ovo dole...
Ko si ti da pokušaš spriječiti raspravu.
Mnogo si sebi umislio.
Jeste za ovu temu ako se spominje u sastavu televizora a ako se cijelo vrijeme raspravlja samo o njemu, kao sto cesto radite, onda treba ici u zasebnu temu. Mislim da ce se i administracija(@Bobi) sloziti sa time.
Svakih par dana zatrpavate ovu temu raspravom o Ambilightu, tesko se snaci i uopste procitati nesto sto stvarno pripada ovoj temi.
Pogledaj sad molim te ko izaziva pomutnju na forumu i kome administracija toleriše gluposti.
Post iznad koji je postavio "dječko" sa nikom@Nadzornik.
Budalaština prava i dječije pinašanje.
I šta sad . Zašti ga ne sankcionišu zbog upornog spamanja njega i jo nekoliko ovdje.