Demokratska fronta Željko Komšić

Post Reply
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#15051 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JoseMujica »

Corto Maltese wrote:
madner wrote:
Corto Maltese wrote:
Nema problema.
Od ove opklade tebi pripada 100KM
Meni sve ostalo :)
To je pravi sportski duh. :D
Preko toga, ide i piće na moj račun.
To jest, Suljagićev :D
idite u Titu da i Željka pogurate :lol:
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#15052 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Komsic bas zakucao na svojoj listi. :D
leo karan
Posts: 3050
Joined: 05/10/2008 13:53
Location: :8

#15053 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by leo karan »

sharafce wrote:Udje li Željko u koaliciju sa Fahrudinom-sa mnom je završio :D
Pa bolje nego s SDA
User avatar
LonelyWolf
Posts: 146
Joined: 09/10/2014 11:29

#15054 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by LonelyWolf »

leo karan wrote:
sharafce wrote:Udje li Željko u koaliciju sa Fahrudinom-sa mnom je završio :D
Pa bolje nego s SDA
Nije bolje jer je SDA dobila povjerenje a SBB nije. Dakle, koaliranjem sa SBB bi se DF upustio u veliku avanturu iz koje bi sigurno izašao puno slabiji. Na stranu što mrzim i SBB i SDA gotovo podjednako ali realnosti se moraju uvažiti. Dakle, ili SDA ili opozicija, ja bih iskreno volio da DF ostane u opoziciji, zašto se mora po svaku cijenu ići u vlast?
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#15055 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Realno, sto se tice koaliranja, previse je hvalio Fahru pred izbore da ide sada sa SDA. Ovi glasaci mu mozda oproste SBB, no SDA tesko.
User avatar
reis1
Posts: 2234
Joined: 07/11/2012 17:52
Location: Sarajevo

#15056 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by reis1 »

Ma o kakvim koalicijama vi pisete, kad se jos ne znaju brojOvi koliko je ko sakupio.

Moguce je da cak i SDA i HDZ izvise iz vlasti.
User avatar
IcedMFEarth
Posts: 2634
Joined: 15/08/2011 16:15
Location: http://www.clixsense.com/?6843403

#15057 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by IcedMFEarth »

Volio bi da koaliraju sa SDA tamam da unište i treću veliku stranku u BiH. SDA bi onda definitivno bila najjača stranka na planeti :D
__Phoenix__
Posts: 2758
Joined: 25/10/2013 20:44

#15058 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by __Phoenix__ »

HDZ je siguran igrač.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#15059 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

reis1 wrote:Ma o kakvim koalicijama vi pisete, kad se jos ne znaju brojOvi koliko je ko sakupio.

Moguce je da cak i SDA i HDZ izvise iz vlasti.
Ko to ne zna brojeve a pise odje? :D
Chavez Presidente
Posts: 87
Joined: 05/04/2013 19:01

#15060 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Chavez Presidente »

madner wrote:Realno, sto se tice koaliranja, previse je hvalio Fahru pred izbore da ide sada sa SDA. Ovi glasaci mu mozda oproste SBB, no SDA tesko.
:thumbup:

Izvjesno: DF, SBB, HDZ

zeleni :pliska:

:mrgreen:
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#15061 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hemera »

HDZ će prije sa SDA nego sa DF I SBB :roll:
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#15062 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Nije jos izvjesno, no jeste moguce.

Da je SDA i SDP osvojio isti broj glasova, no malo ravnomjernije rasporedjen ne bi bilo dileme.
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#15063 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

Chavez Presidente wrote:
madner wrote:Realno, sto se tice koaliranja, previse je hvalio Fahru pred izbore da ide sada sa SDA. Ovi glasaci mu mozda oproste SBB, no SDA tesko.
:thumbup:

Izvjesno: DF, SBB, HDZ

zeleni :pliska:

:mrgreen:
The 5 Stages of Loss and Grief:

Stage One: Denial
megaman4
Posts: 4956
Joined: 08/08/2011 23:59

#15064 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by megaman4 »

Hemera wrote:HDZ će prije sa SDA nego sa DF I SBB :roll:
normala, ipak su to braća još od 1990. i neće brat na brata. :-)
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#15065 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hemera »

megaman4 wrote:
Hemera wrote:HDZ će prije sa SDA nego sa DF I SBB :roll:
normala, ipak su to braća još od 1990. i neće brat na brata. :-)
I drugo,ipak je Željko nelegitiman Hrvat. :D
Oni će se uvijek zajedno držati.
Politika HDZa nikako ne ide sa DF i SBB.
Uotalom nekad je bolje biti opozicija nego pozicija.
Last edited by Hemera on 13/10/2014 10:12, edited 1 time in total.
User avatar
reis1
Posts: 2234
Joined: 07/11/2012 17:52
Location: Sarajevo

#15066 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by reis1 »

Zlatko je 2010. odlucio izbaciti HDZ-ove iz vlasti, i onda je morao koalirati s onim malim hrvatskim i jednom velikom bosnjackom strankom. Izbor pao na SDA, i to ga je ukopalo.


Ako su na jednoj strani DF+SBB, a na drugoj SDA+HDZ, stranke koje ce nositi prevagu pozicije bi trebale biti SDP i HDZ1990.

Ali Jopet, jos nema oficijelnih brojOva? :D
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#15067 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Hemera »

Biće u 14h. pozdravna numera iz CIK-a.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#15068 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JoseMujica »

zaboravite ko je šta pričao, i o čemu i o kome, pred izbore jer je sada samo bitno koliko ko ruku ima u nekoj skupšćini ....koalicije su kod nas svakako matematičke (foteljaške), a ne ideološko-programske...realno bi se moglo desiti da imamo i asimetrične koalicije po vertikali
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#15069 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

...
Last edited by Corto Maltese on 13/10/2014 10:19, edited 2 times in total.
User avatar
reis1
Posts: 2234
Joined: 07/11/2012 17:52
Location: Sarajevo

#15070 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by reis1 »

Mogla bi se laHgano posloziti i matematika SBB+DF+SDP+HDZ1990, tako da i bosnjacki i hrvatski naaaaajlegitimniji spushe.
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#15071 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

JoseMujica wrote:zaboravite ko je šta pričao, i o čemu i o kome, pred izbore jer je sada samo bitno koliko ko ruku ima u nekoj skupšćini ....koalicije su kod nas svakako matematičke (foteljaške), a ne ideološko-programske...realno bi se moglo desiti da imamo i asimetrične koalicije po vertikali
Tako će i biti. SDA i HDZ će na državnom nivou sa jednima, na federalnom sa drugima, a na kantonalnom sa trećim.
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#15072 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by weredsf »

Corto Maltese wrote:Tako će i biti. SDA i HDZ će na državnom nivou sa jednim, na federalnom sa drugim, a na kantonalnom sa trećim.
Tesko, tu ce biti all-in all-out gdje je HDZ nezaobilazan
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#15073 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

weredsf wrote:
Corto Maltese wrote:Tako će i biti. SDA i HDZ će na državnom nivou sa jednim, na federalnom sa drugim, a na kantonalnom sa trećim.
Tesko, tu ce biti all-in all-out gdje je HDZ nezaobilazan
Govorim o SDA i HDZ kao jednini.
Ta jednina će na državnom nivou koalirati sa pobjednicima iz RS, na federalnom će dodati neku manju stranku (pod tu definiciju sada ulazi i SDP BiH), a na kantonalnim će sarađivati sa onima koji u određenom kantonu ostvare rezultat.
User avatar
JoseMujica
Posts: 32831
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
Grijem se na: malograDŽane
Vozim: Tuarega
Horoskop: Poskok

#15074 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by JoseMujica »

Corto Maltese wrote:
weredsf wrote:
Corto Maltese wrote:Tako će i biti. SDA i HDZ će na državnom nivou sa jednim, na federalnom sa drugim, a na kantonalnom sa trećim.
Tesko, tu ce biti all-in all-out gdje je HDZ nezaobilazan
Govorim o SDA i HDZ kao jednini.
Ta jednina će na državnom nivou koalirati sa pobjednicima iz RS, na federalnom će dodati neku manju stranku (pod tu definiciju sada ulazi i SDP BiH), a na kantonalnim će sarađivati sa onima koji u određenom kantonu ostvare rezultat.

mislim da će i SDA i HDZ prišlepati uza se po jednu manju strankicu...čisto da imaju kolateralu ako ustreba

najizgledniji kandidati su SDP i HDZ 1990...ali je naravno, prije svega, pitanje broja ruku

ps

zna li iko kako stoji ona koalicija Živko Pomilko SDU i još nakih indijanaca...imaju li oni ručica za šlepa?
Last edited by JoseMujica on 13/10/2014 10:26, edited 1 time in total.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#15075 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Corto Maltese wrote:
weredsf wrote:
Corto Maltese wrote:Tako će i biti. SDA i HDZ će na državnom nivou sa jednim, na federalnom sa drugim, a na kantonalnom sa trećim.
Tesko, tu ce biti all-in all-out gdje je HDZ nezaobilazan
Govorim o SDA i HDZ kao jednini.
Ta jednina će na državnom nivou koalirati sa pobjednicima iz RS, na federalnom će dodati neku manju stranku (pod tu definiciju sada ulazi i SDP BiH), a na kantonalnim će sarađivati sa onima koji u određenom kantonu ostvare rezultat.
Kao sto sam prognozirao pred izbore. S tim da u par kantona nece biti vlast.
Post Reply