idite u Titu da i Željka pogurateCorto Maltese wrote:Preko toga, ide i piće na moj račun.madner wrote:To je pravi sportski duh.Corto Maltese wrote:
Nema problema.
Od ove opklade tebi pripada 100KM
Meni sve ostalo
To jest, Suljagićev
Demokratska fronta Željko Komšić
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#15051 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#15052 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Komsic bas zakucao na svojoj listi. 
-
leo karan
- Posts: 3050
- Joined: 05/10/2008 13:53
- Location: :8
#15053 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Pa bolje nego s SDAsharafce wrote:Udje li Željko u koaliciju sa Fahrudinom-sa mnom je završio
- LonelyWolf
- Posts: 146
- Joined: 09/10/2014 11:29
#15054 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Nije bolje jer je SDA dobila povjerenje a SBB nije. Dakle, koaliranjem sa SBB bi se DF upustio u veliku avanturu iz koje bi sigurno izašao puno slabiji. Na stranu što mrzim i SBB i SDA gotovo podjednako ali realnosti se moraju uvažiti. Dakle, ili SDA ili opozicija, ja bih iskreno volio da DF ostane u opoziciji, zašto se mora po svaku cijenu ići u vlast?leo karan wrote:Pa bolje nego s SDAsharafce wrote:Udje li Željko u koaliciju sa Fahrudinom-sa mnom je završio
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#15055 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Realno, sto se tice koaliranja, previse je hvalio Fahru pred izbore da ide sada sa SDA. Ovi glasaci mu mozda oproste SBB, no SDA tesko.
- reis1
- Posts: 2234
- Joined: 07/11/2012 17:52
- Location: Sarajevo
#15056 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ma o kakvim koalicijama vi pisete, kad se jos ne znaju brojOvi koliko je ko sakupio.
Moguce je da cak i SDA i HDZ izvise iz vlasti.
Moguce je da cak i SDA i HDZ izvise iz vlasti.
- IcedMFEarth
- Posts: 2634
- Joined: 15/08/2011 16:15
- Location: http://www.clixsense.com/?6843403
#15057 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Volio bi da koaliraju sa SDA tamam da unište i treću veliku stranku u BiH. SDA bi onda definitivno bila najjača stranka na planeti 
-
__Phoenix__
- Posts: 2758
- Joined: 25/10/2013 20:44
#15058 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
HDZ je siguran igrač.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#15059 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ko to ne zna brojeve a pise odje?reis1 wrote:Ma o kakvim koalicijama vi pisete, kad se jos ne znaju brojOvi koliko je ko sakupio.
Moguce je da cak i SDA i HDZ izvise iz vlasti.
-
Chavez Presidente
- Posts: 87
- Joined: 05/04/2013 19:01
#15060 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
madner wrote:Realno, sto se tice koaliranja, previse je hvalio Fahru pred izbore da ide sada sa SDA. Ovi glasaci mu mozda oproste SBB, no SDA tesko.
Izvjesno: DF, SBB, HDZ
zeleni
- Hemera
- Posts: 3659
- Joined: 08/08/2010 01:22
#15061 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
HDZ će prije sa SDA nego sa DF I SBB 
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#15062 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Nije jos izvjesno, no jeste moguce.
Da je SDA i SDP osvojio isti broj glasova, no malo ravnomjernije rasporedjen ne bi bilo dileme.
Da je SDA i SDP osvojio isti broj glasova, no malo ravnomjernije rasporedjen ne bi bilo dileme.
- Corto Maltese
- Posts: 7180
- Joined: 15/11/2005 08:47
- Location: Sarajevo
- Contact:
#15063 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
The 5 Stages of Loss and Grief:Chavez Presidente wrote:madner wrote:Realno, sto se tice koaliranja, previse je hvalio Fahru pred izbore da ide sada sa SDA. Ovi glasaci mu mozda oproste SBB, no SDA tesko.![]()
Izvjesno: DF, SBB, HDZ
zeleni![]()
Stage One: Denial
-
megaman4
- Posts: 4956
- Joined: 08/08/2011 23:59
#15064 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
normala, ipak su to braća još od 1990. i neće brat na brata.Hemera wrote:HDZ će prije sa SDA nego sa DF I SBB
- Hemera
- Posts: 3659
- Joined: 08/08/2010 01:22
#15065 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
I drugo,ipak je Željko nelegitiman Hrvat.megaman4 wrote:normala, ipak su to braća još od 1990. i neće brat na brata.Hemera wrote:HDZ će prije sa SDA nego sa DF I SBB
Oni će se uvijek zajedno držati.
Politika HDZa nikako ne ide sa DF i SBB.
Uotalom nekad je bolje biti opozicija nego pozicija.
Last edited by Hemera on 13/10/2014 10:12, edited 1 time in total.
- reis1
- Posts: 2234
- Joined: 07/11/2012 17:52
- Location: Sarajevo
#15066 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Zlatko je 2010. odlucio izbaciti HDZ-ove iz vlasti, i onda je morao koalirati s onim malim hrvatskim i jednom velikom bosnjackom strankom. Izbor pao na SDA, i to ga je ukopalo.
Ako su na jednoj strani DF+SBB, a na drugoj SDA+HDZ, stranke koje ce nositi prevagu pozicije bi trebale biti SDP i HDZ1990.
Ali Jopet, jos nema oficijelnih brojOva?
Ako su na jednoj strani DF+SBB, a na drugoj SDA+HDZ, stranke koje ce nositi prevagu pozicije bi trebale biti SDP i HDZ1990.
Ali Jopet, jos nema oficijelnih brojOva?
- Hemera
- Posts: 3659
- Joined: 08/08/2010 01:22
#15067 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Biće u 14h. pozdravna numera iz CIK-a.
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#15068 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
zaboravite ko je šta pričao, i o čemu i o kome, pred izbore jer je sada samo bitno koliko ko ruku ima u nekoj skupšćini ....koalicije su kod nas svakako matematičke (foteljaške), a ne ideološko-programske...realno bi se moglo desiti da imamo i asimetrične koalicije po vertikali
- Corto Maltese
- Posts: 7180
- Joined: 15/11/2005 08:47
- Location: Sarajevo
- Contact:
#15069 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
...
Last edited by Corto Maltese on 13/10/2014 10:19, edited 2 times in total.
- reis1
- Posts: 2234
- Joined: 07/11/2012 17:52
- Location: Sarajevo
#15070 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Mogla bi se laHgano posloziti i matematika SBB+DF+SDP+HDZ1990, tako da i bosnjacki i hrvatski naaaaajlegitimniji spushe.
- Corto Maltese
- Posts: 7180
- Joined: 15/11/2005 08:47
- Location: Sarajevo
- Contact:
#15071 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Tako će i biti. SDA i HDZ će na državnom nivou sa jednima, na federalnom sa drugima, a na kantonalnom sa trećim.JoseMujica wrote:zaboravite ko je šta pričao, i o čemu i o kome, pred izbore jer je sada samo bitno koliko ko ruku ima u nekoj skupšćini ....koalicije su kod nas svakako matematičke (foteljaške), a ne ideološko-programske...realno bi se moglo desiti da imamo i asimetrične koalicije po vertikali
-
weredsf
- Posts: 3089
- Joined: 22/09/2013 10:43
#15072 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Tesko, tu ce biti all-in all-out gdje je HDZ nezaobilazanCorto Maltese wrote:Tako će i biti. SDA i HDZ će na državnom nivou sa jednim, na federalnom sa drugim, a na kantonalnom sa trećim.
- Corto Maltese
- Posts: 7180
- Joined: 15/11/2005 08:47
- Location: Sarajevo
- Contact:
#15073 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Govorim o SDA i HDZ kao jednini.weredsf wrote:Tesko, tu ce biti all-in all-out gdje je HDZ nezaobilazanCorto Maltese wrote:Tako će i biti. SDA i HDZ će na državnom nivou sa jednim, na federalnom sa drugim, a na kantonalnom sa trećim.
Ta jednina će na državnom nivou koalirati sa pobjednicima iz RS, na federalnom će dodati neku manju stranku (pod tu definiciju sada ulazi i SDP BiH), a na kantonalnim će sarađivati sa onima koji u određenom kantonu ostvare rezultat.
- JoseMujica
- Posts: 32831
- Joined: 11/01/2011 14:33
- Location: u zagrljaju Vojina Mijatovića
- Grijem se na: malograDŽane
- Vozim: Tuarega
- Horoskop: Poskok
#15074 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Corto Maltese wrote:Govorim o SDA i HDZ kao jednini.weredsf wrote:Tesko, tu ce biti all-in all-out gdje je HDZ nezaobilazanCorto Maltese wrote:Tako će i biti. SDA i HDZ će na državnom nivou sa jednim, na federalnom sa drugim, a na kantonalnom sa trećim.
Ta jednina će na državnom nivou koalirati sa pobjednicima iz RS, na federalnom će dodati neku manju stranku (pod tu definiciju sada ulazi i SDP BiH), a na kantonalnim će sarađivati sa onima koji u određenom kantonu ostvare rezultat.
mislim da će i SDA i HDZ prišlepati uza se po jednu manju strankicu...čisto da imaju kolateralu ako ustreba
najizgledniji kandidati su SDP i HDZ 1990...ali je naravno, prije svega, pitanje broja ruku
ps
zna li iko kako stoji ona koalicija Živko Pomilko SDU i još nakih indijanaca...imaju li oni ručica za šlepa?
Last edited by JoseMujica on 13/10/2014 10:26, edited 1 time in total.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#15075 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Kao sto sam prognozirao pred izbore. S tim da u par kantona nece biti vlast.Corto Maltese wrote:Govorim o SDA i HDZ kao jednini.weredsf wrote:Tesko, tu ce biti all-in all-out gdje je HDZ nezaobilazanCorto Maltese wrote:Tako će i biti. SDA i HDZ će na državnom nivou sa jednim, na federalnom sa drugim, a na kantonalnom sa trećim.
Ta jednina će na državnom nivou koalirati sa pobjednicima iz RS, na federalnom će dodati neku manju stranku (pod tu definiciju sada ulazi i SDP BiH), a na kantonalnim će sarađivati sa onima koji u određenom kantonu ostvare rezultat.
