Demokratska fronta Željko Komšić

Post Reply
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 79545
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#15001 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Velkoski »

Nekakav Socijaldemokratski Front na kantonalnom spisku.
User avatar
lerdi
Posts: 3511
Joined: 14/02/2008 00:52
Location: Sarajevo

#15002 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by lerdi »

lerdi wrote:"Prvo te ignorišu, onda ti se smiju, onda se bore protiv tebe, a onda ti pobjediš."

Trenutno smo na prelazu iz druge u treću fazu. Dugo do oktobra ;-)
Samo da citiram svoj post iz juna. :skoljka:
User avatar
shibonja
Posts: 1724
Joined: 29/05/2006 08:37
Location: Cogito, ergo sum

#15003 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by shibonja »

DF je ostvario dobar rezultat,i opet da kazem glasao sam za njih na svim nivoima!
Sad ih posmatram i cekam sa kim idu u koaliciju,po meni moze sve sem SDA i SDP,a sinoc ih spominje i Bakir(hmm) i Fahrudin,ali da sacekamo malo :bih:
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#15004 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

Kampanja je od početka bila proročanska.

Image
User avatar
SaraFina
Posts: 24394
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#15005 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by SaraFina »

Komšić je dokazao SDP-u koliko su on pa i Suljagić bili bitni kotači u izbornim procesima. DF je postigao solidan rezultat obzirom na vrijeme od kada i kako je nastao. U koaliciji sa SBB meni se njihova politička budućnost ne čini nimalo sivom. Naprotiv! Dok je SDP dozivio totalni krah recimo ..
User avatar
banovan
Posts: 743
Joined: 30/03/2009 20:51
Location: Total chaos - south of heaven

#15006 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by banovan »

Ne znam koliko bi bilo pametno da ukoliko budu mogli uci na vlast,oni odbiju koaliciju sa SDA.Ispada da su ljudi bezveze glasali za DF. :-)
User avatar
SaraFina
Posts: 24394
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#15007 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by SaraFina »

Mislim da će ući u koaliciju sa Fahrom. Već se očitovao da je zadovoljan uspjesima.

To je valjda početak ..
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#15008 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by StupskaBitanga »

Oni SBB i SDA
Udarni tim za propast
User avatar
SaraFina
Posts: 24394
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#15009 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by SaraFina »

Ne vjerujem da će Bakir tako brzo zaboraviti one natpise u avazu pa koalirati ..

Principijelan je to lik :D
StupskaBitanga
Posts: 14873
Joined: 20/12/2006 16:59

#15010 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by StupskaBitanga »

DF i SDA teško da mogu sami
zelenjava
Posts: 254
Joined: 13/10/2014 07:23

#15011 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by zelenjava »

StupskaBitanga wrote:DF i SDA teško da mogu sami
Kako? Po ovom dosad što imamo, lagano preko 50% glasova imaju.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#15012 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by bingov buraz »

To bi im bio recept za propast.
Kao i sa Fahrom.

U bilo kom scenariju da udju u vlast donji su na sljedecim izborima.Glasacko tijelo koje ne prasta,skontali su to sad u SDP al kasno.
User avatar
Mračajski proto
Posts: 7292
Joined: 03/04/2012 12:06

#15013 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Mračajski proto »

Pseudoliberalisti, jeste li priznali poraz? :lol:
krusko1975
Posts: 39
Joined: 24/09/2013 11:37

#15014 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by krusko1975 »

zelenjava wrote:
StupskaBitanga wrote:DF i SDA teško da mogu sami
Kako? Po ovom dosad što imamo, lagano preko 50% glasova imaju.
Ma pusti bloan ove s pricom SDA 37%, to nikad niko nece imati u Federaciji (više) :D
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#15015 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

Meni žao što DF nije pobijedila, pa da ih narod, za 4 godine, kazni.
Kao što su kaznili SDP.
S ovim rezultatom će se sami ugasit, bez kažnjavanja.
Last edited by Corto Maltese on 13/10/2014 08:35, edited 1 time in total.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#15016 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by VjecitiStudent »

bingov buraz wrote:To bi im bio recept za propast.
Kao i sa Fahrom.

U bilo kom scenariju da udju u vlast donji su na sljedecim izborima.Glasacko tijelo koje ne prasta,skontali su to sad u SDP al kasno.
+1
Međutim, sumnjam da su toliko pametni.
zelenjava
Posts: 254
Joined: 13/10/2014 07:23

#15017 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by zelenjava »

krusko1975 wrote:
zelenjava wrote:
StupskaBitanga wrote:DF i SDA teško da mogu sami
Kako? Po ovom dosad što imamo, lagano preko 50% glasova imaju.
Ma pusti bloan ove s pricom SDA 37%, to nikad niko nece imati u Federaciji (više) :D
Izetbegović će imati cca 250 000 glasova, Cerić nekih 35 000, a to je uglavnom sve za SDA glasalo. SDA će imati oko 300 000 glasova.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 59303
Joined: 15/12/2008 16:53

#15018 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by ultima_palabra »

Koliko se da naslutiti rezultat je bolji nego što se očekivalo prije mjesec-dva, ali slabiji nego što se mislilo zadnjih 10tak dana.

Sa SDA neka ne ulaze u koaliciju ako misle imati stranku za 2 godine. Možda pokušati oformiti neku vladu u KS... ustvari prvo da vidimo zvanične rezultate.
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#15019 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

Gdje su one pobjedničke ankete, sada kada su najpotrebnije?
NDI wrote:Predizborna anketa Nacionalnog demokratskog instituta u BiH (NDI), pravljena od 19. do 27. jula ove godine, na uzorku od 2.067 ispitanika u Federaciji BiH (1.062) i Republici Srpskoj (1.005) pokazuje da, kada je u pitanju rejting stranaka koje će učestvovati na oktobarskim izborima, nije bitno promijenjen u odnosu na prethodno ispitivanje.
Dakle, Demokratska fronta BiH - Željko Komšić najbolje kotira i ima 22 posto glasova, Stranka demokratske akcije (SDA) 14, Hrvatska demokratska zajednica (HDZ) osam, baš kao i Savez za bolju budućnost (SBB), Socijaldemokratska partija (SDP) šest posto, a procent onih koji još ne znaju za koga će se opredijeliti u oktobru je sa 15 porastao na 23 posto.

Među ispitanicima, biračima koji su odlučili izaći na izbore, 31 posto svoj će glas dati DFBiH, za SDA se odlučilo 21 posto ispitanika, 11 posto za HDZ i SBB, osam posto za SDPBiH, a pet posto za HDZ 1990. Kada je u pitanju izbor za bošnjačkog člana Predsjedništva BiH, 19 posto birača koji izlaze na izbore glasat će, kaže anketa, za Emira Suljagića (DF), 17 posto za Bakira Izetbegovića (SDA), 16 posto za Fahrudina Radončića (SBB), devet posto za Bakira Hadžiomerovića (SDPBiH), a pet posto za dr. Mustafu Cerića.
Last edited by Corto Maltese on 13/10/2014 08:44, edited 3 times in total.
leo karan
Posts: 3050
Joined: 05/10/2008 13:53
Location: :8

#15020 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by leo karan »

Glasacko tijelo SDA je za proucavat.
Orilo
gorilo,
plavilo,
kralo se,
ubijalo...
ono glasa za bez pogovora.

Ovi ostali, kad ne valja otkazu povjerenje...Iz tog razloga DF ne treba sa SDA
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#15021 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by weredsf »

Samo cu reci...
hahahahahahhahaha
leo karan
Posts: 3050
Joined: 05/10/2008 13:53
Location: :8

#15022 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by leo karan »

weredsf wrote:Samo cu reci...
hahahahahahhahaha
Normalno da je smiješno, da stranka koja ima podršku 10% stanovništva kroji sudbinu ove države.
Tek svaki 10. stanovnik Bosne i Hercegovine glasa za SDA.
weredsf
Posts: 3089
Joined: 22/09/2013 10:43

#15023 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by weredsf »

leo karan wrote:
weredsf wrote:Samo cu reci...
hahahahahahhahaha
Normalno da je smiješno, da stranka koja ima podršku 10% stanovništva kroji sudbinu ove države.
Tek svaki 10. stanovnik Bosne i Hercegovine glasa za SDA.
Decko, na svakom nivou SDA ima preko 30% glasova....o cemu ti kmecis :D :D
Cak vodi u KS
User avatar
Prpa.ba
Posts: 15268
Joined: 15/08/2006 21:34
Location: Podrucje pod Upravom OHR-a

#15024 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Prpa.ba »

Mislim da je @weredsf svojim angazmanom zasluzio da bude medju zukinih 100,000 zaposlenih. Ocekuj intervju vec u narednim danima. :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#15025 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Posto je google moj drug:

http://www.klix.ba/forum/zeljko-komsic- ... l#p8369046
Corto Maltese wrote:
madner wrote:
Corto Maltese wrote: Pošto nisam uspio zaraditi pare na prethodnim opkladama koje sam nudio, vrijeme je da ponudim novu:

Komšićeva stranka neće dobaciti ni do narednih opštih izbora, u oktobru 2014. Da budem precizniji, do tog doba, nakon skromne osnivačke skupštine, stranka će se svesti na Gradski Odbor Sarajevo, a na izborima će dobiti toliko glasova koliko je potrebno da njen osnivač provede još četiri godine na državnoj sisi, to jest u državnom parlamentu. Taman da nakon tog mandata, uz dvostruki borački staž i brojne poslaničko-predsjedničke povlastice, u pedeset i šestoj godini života, ode u penziju.

Ima li ko kakvo kontra proročanstvo, na koje je spreman/na uložiti novce?
Mozes li precizirati sta ti je tacno prorocanstvo: koliko glasova za stranku i sta znaci to reduciranje na odbor na izborima.
Da se ne šicamo brojevima nego rezultatima: Po mojoj procjeni Komšić prolazi (kao nosilac) na listi za državni parlament. Uzimaju još 2-4 mjesta na kantonalnom nivou, i (možda) jedno poslaničko mjesto na federalnom nivou. Sve ovo, naravno, u okviru izborne jedinice "513", ili kako se već bude zvala.
U ostalim izbornim jedinicama neće preći izborni prag. Dobro, možda u Tuzli nabace poneki kompenzacijski mandat.
Reduciranje na Gradski Odbor Sarajevo znači da će ostali mjesni, gradski, kantonalni odbori, do oktobra 2014 biti svedeni na statističku grešku. Naravno to se odnosi samo na one koji do tada budu formirani. Mnogi neće ni do formiranja dobaciti.
Corto Maltese wrote:
madner wrote: 3 poslanika na drzavnom nivou,
5 na federalnom.
Ukupno oko 15 mandata u kantonalnim skupstinama.
OK, neka bude zabilježeno. Pa se nađemo sredinom oktobra 2014 da popijemo kafu i da nečijih 100KM zamijeni vlasnika.
Post Reply