Raiffeisen banka - sve o tome
Moderator: anex
- oldtajmer
- Posts: 5439
- Joined: 13/04/2013 09:43
- Location: Royston Vasey/Ronim ispod leda
#1501 Re: Raiffeisen banka
zahvaljujem 
- d.a.d.a.
- Posts: 1564
- Joined: 30/04/2011 22:38
#1502 Re: Raiffeisen banka
Nedavno sam otvorila racun sa setom Visa i Maestro karticama ( ne znam ni sto ce mi Maestro, nesto sam se bila zeznula oko popunjavanja)
Uglavnom odrzavanje racuna je 1,99 KM
I prijavila sam mobilno bankarstvo i tu me deru sa 3,99 KM
Ima li neka opcija da predjem na neki jeftiniji paket?
Ovo mi je preskupo
Uglavnom odrzavanje racuna je 1,99 KM
I prijavila sam mobilno bankarstvo i tu me deru sa 3,99 KM
Ima li neka opcija da predjem na neki jeftiniji paket?
Ovo mi je preskupo
-
DON_eARL
- Posts: 3847
- Joined: 31/10/2010 22:26
#1503 Re: Raiffeisen banka
Održavanje računa naplaćuju 1,99KM bez obzira na broj kartica, tako da ti je jedina opcija da ukineš mobilno bankarstvo ako ga ne koristiš...d.a.d.a. wrote:Nedavno sam otvorila racun sa setom Visa i Maestro karticama ( ne znam ni sto ce mi Maestro, nesto sam se bila zeznula oko popunjavanja)
Uglavnom odrzavanje racuna je 1,99 KM
I prijavila sam mobilno bankarstvo i tu me deru sa 3,99 KM
Ima li neka opcija da predjem na neki jeftiniji paket?
Ovo mi je preskupo
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8009
- Joined: 20/01/2011 11:10
#1504 Re: Raiffeisen banka
Ja bih na tvom mjestu uzeo paket Trendi, koji izađe 5,99 KM mjesečno (znači onoliko koliko sad plaćaš), ali ti je u to uključeno, pored mobilnog, i internet bankarstvo (preko kompjutera), sms obavijest o stanju računa plus neki popusti npr. na obradu kredita, tehnički pregled vozila i sl.d.a.d.a. wrote:Nedavno sam otvorila racun sa setom Visa i Maestro karticama ( ne znam ni sto ce mi Maestro, nesto sam se bila zeznula oko popunjavanja)
Uglavnom odrzavanje racuna je 1,99 KM
I prijavila sam mobilno bankarstvo i tu me deru sa 3,99 KM
Ima li neka opcija da predjem na neki jeftiniji paket?
Ovo mi je preskupo
- d.a.d.a.
- Posts: 1564
- Joined: 30/04/2011 22:38
#1505 Re: Raiffeisen banka
Al' ga deru
Trenutno mi treba ovo mobilno
@Dzontra hvala ti, mozda se prebacim nekad kad zahladi
Trenutno mi treba ovo mobilno
@Dzontra hvala ti, mozda se prebacim nekad kad zahladi
- iceman ze
- Posts: 6563
- Joined: 18/11/2004 00:25
- Location: Sarajevo
#1506 Re: Raiffeisen banka
Supruga ceka vec duze vrijeme na zamjenu kartice, u prvom dijelu zbog reizdavanja, a sad i zbog njihove greske u podacima. Blokiran joj racun, svaki put ceka u banci zbog podizanja novca i posebne procedure....
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#1507 Re: Raiffeisen banka
danas me zove gospodja iz raif banke
kaze zovem jer ste bili nas klijent
kaze sta je razlog gospodine respo
neki zahtjev ste podnijeli a nije rijesen?
rekoh pored toga ima jos 2-3 stvari zbog kojih sam presao na drugu banku
svejedno ne vracam se
kaze mogu li vam ponuditi neki kredit ili slicno ako ste zainteresovani
rekoh mozete mi ponuditi hvala al sigurno necu prihvatiti
kaze onda da ne oduzimam vrijeme ni sebi ni vama hvala i dovidjenja
kaze zovem jer ste bili nas klijent
kaze sta je razlog gospodine respo
neki zahtjev ste podnijeli a nije rijesen?
rekoh pored toga ima jos 2-3 stvari zbog kojih sam presao na drugu banku
svejedno ne vracam se
kaze mogu li vam ponuditi neki kredit ili slicno ako ste zainteresovani
rekoh mozete mi ponuditi hvala al sigurno necu prihvatiti
kaze onda da ne oduzimam vrijeme ni sebi ni vama hvala i dovidjenja
-
doff
- Posts: 2583
- Joined: 02/10/2011 17:43
- Location: ZenicaCity
#1508 Re: Raiffeisen banka
Je li ikad iko od vas podizao novac sa bankomata u drugim zamljama preko iste banke, u ovom slučaju Raiffeisen? Da li osim konverzije u domaću valutu dodatno uzima neku proviziju? Valjda sam postavio jasno pitanje 
-
Mehemed
- Posts: 6199
- Joined: 20/11/2012 22:32
- Location: Visoko
- Vozim: automobil
#1509 Re: Raiffeisen banka
Mislim da uzima samo 1% za konverziju, ne vjerujem da uzima još šta.doff wrote:Je li ikad iko od vas podizao novac sa bankomata u drugim zamljama preko iste banke, u ovom slučaju Raiffeisen? Da li osim konverzije u domaću valutu dodatno uzima neku proviziju? Valjda sam postavio jasno pitanje
-
doff
- Posts: 2583
- Joined: 02/10/2011 17:43
- Location: ZenicaCity
#1510 Re: Raiffeisen banka
Bilo bi dobro da ne uzima, podižem koliko mi treba. Ovako bi mi 2x uzimali za konverziju, jednom u stranoj valuti drugi put za domaćuMehemed wrote: Mislim da uzima samo 1% za konverziju, ne vjerujem da uzima još šta.
-
DON_eARL
- Posts: 3847
- Joined: 31/10/2010 22:26
#1511 Re: Raiffeisen banka
https://www.raiffeisenbank.ba/templates ... vnov14.pdfdoff wrote:Bilo bi dobro da ne uzima, podižem koliko mi treba. Ovako bi mi 2x uzimali za konverziju, jednom u stranoj valuti drugi put za domaćuMehemed wrote: Mislim da uzima samo 1% za konverziju, ne vjerujem da uzima još šta.
Uzimaju minimalno 5-10KM za podizanje sa bankomata, ili 2,5% + 1% konverzija. Maestro/Mastercard je 5KM, ostale su po 10 mislim. Uglavnom, više ti se isplati plaćati karticom u inostranstvu, samo 1% za konverziju ti uzmu...
-
doff
- Posts: 2583
- Joined: 02/10/2011 17:43
- Location: ZenicaCity
#1512 Re: Raiffeisen banka
Hvala puno na trudu. Ko je očekivao da banka služi svojim korisnicima, taj se zajeboDON_eARL wrote: https://www.raiffeisenbank.ba/templates ... vnov14.pdf
Uzimaju minimalno 5-10KM za podizanje sa bankomata, ili 2,5% + 1% konverzija. Maestro/Mastercard je 5KM, ostale su po 10 mislim. Uglavnom, više ti se isplati plaćati karticom u inostranstvu, samo 1% za konverziju ti uzmu...
-
Mehemed
- Posts: 6199
- Joined: 20/11/2012 22:32
- Location: Visoko
- Vozim: automobil
#1513 Re: Raiffeisen banka
Auuu, malo je reci da deru.
-
Shibby
- Posts: 76
- Joined: 01/01/2010 22:13
#1514 Re: Raiffeisen banka
Pozdrav ljudi,
Imam u planu dići nenamjenski kredit od jedno 1000 KM u Raifeissen banci. Da li je još neko podizao ovakav kredit, da li se isplati? To sam planirao otplatiti za max godinu dana. Ima li ko kakvih pozitivnih ili negativnih iskustava sa malim kratkoročnim kreditima? Fiksna kamatna stopa ili varijabilna? Radim trenutno u jednoj firmi i imam zadnje 3 platne liste. Da li je to dovoljno?
Imam u planu dići nenamjenski kredit od jedno 1000 KM u Raifeissen banci. Da li je još neko podizao ovakav kredit, da li se isplati? To sam planirao otplatiti za max godinu dana. Ima li ko kakvih pozitivnih ili negativnih iskustava sa malim kratkoročnim kreditima? Fiksna kamatna stopa ili varijabilna? Radim trenutno u jednoj firmi i imam zadnje 3 platne liste. Da li je to dovoljno?
-
strucnjak_kofol
- Posts: 183
- Joined: 26/08/2015 09:33
#1515 Re: Raiffeisen banka
Pa zar nemas limit dvije place ako radis i primas platu preko RF
-
Shibby
- Posts: 76
- Joined: 01/01/2010 22:13
#1516 Re: Raiffeisen banka
Primam ja jednu platu, zadnja tri mjeseca sam primio tri plate...
-
bumerangss
- Posts: 5610
- Joined: 12/01/2015 16:47
#1517 Re: Raiffeisen banka
Gule kozu!!!
Bjezi od Raffeeee 
-
Shibby
- Posts: 76
- Joined: 01/01/2010 22:13
#1518 Re: Raiffeisen banka
Koju banku preporučuješ za ove male nenamjenske kredite?
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#1519 Re: Raiffeisen banka
Ja ne bih da se nesto pravim pametan , al sta se moze uraditi,kupiti sa 1000 km i imajuci u vidu da ce te jos na to sve ogulitiShibby wrote:Pozdrav ljudi,
Imam u planu dići nenamjenski kredit od jedno 1000 KM u Raifeissen banci. Da li je još neko podizao ovakav kredit, da li se isplati? To sam planirao otplatiti za max godinu dana. Ima li ko kakvih pozitivnih ili negativnih iskustava sa malim kratkoročnim kreditima? Fiksna kamatna stopa ili varijabilna? Radim trenutno u jednoj firmi i imam zadnje 3 platne liste. Da li je to dovoljno?
-
bumerangss
- Posts: 5610
- Joined: 12/01/2015 16:47
#1520 Re: Raiffeisen banka
PametnoSodom1 wrote:Ja ne bih da se nesto pravim pametan , al sta se moze uraditi,kupiti sa 1000 km i imajuci u vidu da ce te jos na to sve ogulitiShibby wrote:Pozdrav ljudi,
Imam u planu dići nenamjenski kredit od jedno 1000 KM u Raifeissen banci. Da li je još neko podizao ovakav kredit, da li se isplati? To sam planirao otplatiti za max godinu dana. Ima li ko kakvih pozitivnih ili negativnih iskustava sa malim kratkoročnim kreditima? Fiksna kamatna stopa ili varijabilna? Radim trenutno u jednoj firmi i imam zadnje 3 platne liste. Da li je to dovoljno?.Bolje malo pricekati ustediti i svoj hadzija
Kljuc toga je da treba biti skroman u dusi... da ti guz... ne zine na sve sto vidis kod drugog!
E druga je prica ako je neka hica ne daj Boze bolesti, lijek... za to je ok ali za sve drugo malo treba smanjiti prohtjeve, zelje, snove... i vratiti se u surovu realnost!
-
Dzontra_Volta
- Posts: 8009
- Joined: 20/01/2011 11:10
#1521 Re: Raiffeisen banka
Pa neko nema baš preveliku platu da može tek tako uštedjeti hiljadu maraka, a odlučio si da kupiš nešto što ti se sviđa ili ti je bitno, uglavnom nisu razlozi važni. Da ne govorimo, teško da ko može uštedjeti neki novac, jer kad nemaš ograničenja, onda ta ušteda počne da se troši prije nego što se skupi onoliko koliko si mislio uštedjeti.Sodom1 wrote:Ja ne bih da se nesto pravim pametan , al sta se moze uraditi,kupiti sa 1000 km i imajuci u vidu da ce te jos na to sve ogulitiShibby wrote:Pozdrav ljudi,
Imam u planu dići nenamjenski kredit od jedno 1000 KM u Raifeissen banci. Da li je još neko podizao ovakav kredit, da li se isplati? To sam planirao otplatiti za max godinu dana. Ima li ko kakvih pozitivnih ili negativnih iskustava sa malim kratkoročnim kreditima? Fiksna kamatna stopa ili varijabilna? Radim trenutno u jednoj firmi i imam zadnje 3 platne liste. Da li je to dovoljno?.Bolje malo pricekati ustediti i svoj hadzija
Drugo, čovjek hoće kratkoročni kredit od 1000 KM na godinu dana. Takvi krediti su obično vrlo povoljni u bankama i neke banke, ako preko njih primaš platu, to tretiraju kao neku vrstu "pozajmice", sa vrlo malom kamatom i troškovima obrade.
Uglavnom, raspitaj se malo prvo u svojoj banci, a onda vidi šta i drugi nude. Sve zavisi od tvoje kreditne sposobnosti. Samo nemoj da te navuku ove mikrokreditne organizacije, jer ti si zaposlen i imaš uslove da dižeš kredite u banci.
- Sodom1
- Posts: 4886
- Joined: 15/05/2013 02:00
- Location: zivot je sranje
#1522 Re: Raiffeisen banka
Opet da ponovim sta je to 1000 km?Dzontra_Volta wrote:Pa neko nema baš preveliku platu da može tek tako uštedjeti hiljadu maraka, a odlučio si da kupiš nešto što ti se sviđa ili ti je bitno, uglavnom nisu razlozi važni. Da ne govorimo, teško da ko može uštedjeti neki novac, jer kad nemaš ograničenja, onda ta ušteda počne da se troši prije nego što se skupi onoliko koliko si mislio uštedjeti.Sodom1 wrote:Ja ne bih da se nesto pravim pametan , al sta se moze uraditi,kupiti sa 1000 km i imajuci u vidu da ce te jos na to sve ogulitiShibby wrote:Pozdrav ljudi,
Imam u planu dići nenamjenski kredit od jedno 1000 KM u Raifeissen banci. Da li je još neko podizao ovakav kredit, da li se isplati? To sam planirao otplatiti za max godinu dana. Ima li ko kakvih pozitivnih ili negativnih iskustava sa malim kratkoročnim kreditima? Fiksna kamatna stopa ili varijabilna? Radim trenutno u jednoj firmi i imam zadnje 3 platne liste. Da li je to dovoljno?.Bolje malo pricekati ustediti i svoj hadzija
Drugo, čovjek hoće kratkoročni kredit od 1000 KM na godinu dana. Takvi krediti su obično vrlo povoljni u bankama i neke banke, ako preko njih primaš platu, to tretiraju kao neku vrstu "pozajmice", sa vrlo malom kamatom i troškovima obrade.
Uglavnom, raspitaj se malo prvo u svojoj banci, a onda vidi šta i drugi nude. Sve zavisi od tvoje kreditne sposobnosti. Samo nemoj da te navuku ove mikrokreditne organizacije, jer ti si zaposlen i imaš uslove da dižeš kredite u banci.
I drugo kazes da je mala plata i da je tesko ustediti, pa ako je prima preko racuna bankovnog ne moze biti ispod npr 500 km , znaci 60-90 dana stegnes kajis i imas te pare.
A ovo sto kazes ´povoljno´ toga kod banaka nema , mozda merhamet ,caritas ali banke sigurno ne
- holowey
- Posts: 10856
- Joined: 10/11/2008 10:53
- Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца
#1523 Re: Raiffeisen banka
kazes od 500km plate, za tri mjeseca da ustedi 1000km? plati li se ista rezija, pojede li se sta, popije li se sta, obuce/obuje li se sta? od takve plate max 20-30km mjesecno bi se moglo ostaviti sa strane... i tako za tri godine bi mozda uspio da ustedi tu hiljadarku... a za tri godine ta hiljadarka realno ne bi vrijedila vise od 700-800 i opet bi ostao nedosanjani san...Sodom1 wrote: Opet da ponovim sta je to 1000 km?
I drugo kazes da je mala plata i da je tesko ustediti, pa ako je prima preko racuna bankovnog ne moze biti ispod npr 500 km , znaci 60-90 dana stegnes kajis i imas te pare.
A ovo sto kazes ´povoljno´ toga kod banaka nema , mozda merhamet ,caritas ali banke sigurno ne
podignuta 1000 u banci bi bila, kad se saberu kamate i troskovi, manje od 100 mjesecno na godinu dana...1000 kojom bi odmah mogao da ispuni ono sto je zamislio...
-
bumerangss
- Posts: 5610
- Joined: 12/01/2015 16:47
#1524 Re: Raiffeisen banka
Pa sam je rekao na godinu dana sto znaci da moze (mora) mjesecno za ratu odvajati 100 i nesto km s kamatamaholowey wrote:kazes od 500km plate, za tri mjeseca da ustedi 1000km? plati li se ista rezija, pojede li se sta, popije li se sta, obuce/obuje li se sta? od takve plate max 20-30km mjesecno bi se moglo ostaviti sa strane... i tako za tri godine bi mozda uspio da ustedi tu hiljadarku... a za tri godine ta hiljadarka realno ne bi vrijedila vise od 700-800 i opet bi ostao nedosanjani san...Sodom1 wrote: Opet da ponovim sta je to 1000 km?
I drugo kazes da je mala plata i da je tesko ustediti, pa ako je prima preko racuna bankovnog ne moze biti ispod npr 500 km , znaci 60-90 dana stegnes kajis i imas te pare.
A ovo sto kazes ´povoljno´ toga kod banaka nema , mozda merhamet ,caritas ali banke sigurno ne
podignuta 1000 u banci bi bila, kad se saberu kamate i troskovi, manje od 100 mjesecno na godinu dana...1000 kojom bi odmah mogao da ispuni ono sto je zamislio...
-
Shibby
- Posts: 76
- Joined: 01/01/2010 22:13
#1525 Re: Raiffeisen banka
Vjerovatno ću otići do banke i raspitati se malo oko tih XS nenamjenskih kredita. Nemam ugovor za stalno, ali primam platu preko RB, možda im to bude šta značilo. Znam da mi je mama uzimala 2000 KM kredit i vrlo malo kamate joj izašlo (možda nekih 100 KM) pa zato da vidim je li još ko dizao i koliko bi on na kraju morao vratiti.
