Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Hardware, software, mobiteli, programiranje, internet...

Moderator: Benq

Post Reply
User avatar
holowey
Posts: 10854
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Славим нерадну недјељу и повећање минималца

#1501 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by holowey »

NeyDan wrote:
respo wrote:
Eborg wrote:Je li iko skontao neki efikasan način nošenja telefona prilikom trčanja? Utaknem slušalice ali tarlaha (telefon) previše u koji god (džep) da ga metnem. :mrgreen:
a torbica za mobitel koja ide na ruku?
ono za trcanje fazoni

ja sam to dobio uz mobitel kad sam ga kupio
To ja trazim vec sedmicama i nikako ne mogu da nadjem ... ili nadjem ali mala za moj mobitel. :D

Galaxy 2 je u pitanju, pa ako neko zna gdje ima neka kaze sada ili...
imam ja na prodaju za sgs2, javi se na pp ako si zainteresovan...
User avatar
Mommy's_little_ Monster
Posts: 223
Joined: 27/02/2008 23:23

#1502 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Mommy's_little_ Monster »

Zna li neko gdje mogu zamjeniti display za Samsung Galaxy Mini S5570 i koliko je para?
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#1503 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by zateznistub »

Mommy's_little_ Monster wrote:Zna li neko gdje mogu zamjeniti display za Samsung Galaxy Mini S5570 i koliko je para?
Preporuka je servis na texa pijaci, posteni ljudi, cijena je mislim negdje oko 40 KM.
Eborg
Posts: 10629
Joined: 20/09/2006 20:58
Location: Tamo gdje je Sunce,tamo gdje su zvijezde...

#1504 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by Eborg »

respo wrote:
Eborg wrote:Je li iko skontao neki efikasan način nošenja telefona prilikom trčanja? Utaknem slušalice ali tarlaha (telefon) previše u koji god (džep) da ga metnem. :mrgreen:
a torbica za mobitel koja ide na ruku?
ono za trcanje fazoni

ja sam to dobio uz mobitel kad sam ga kupio
E ovo već bolje zvuči. :) Mislim da bi otpalo sve da stavljam na špagu ili silikon ili šta već.

Još da nađem nešto gdje mogu staviti Galaxy Note, mogao sam komotno i centralnu jedinicu od kompa ponijeti sa sobom i izbacivati je u trku kao mobilni bench-press. :lol:
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#1505 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by quarterback »

ova torbica koja se cicak trakom stavi oko ruke je ok samo treba voditi racuna da ne ovlazi od znoja, ja radi toga mobitel umotam u kuhinjsku foliju za pakovanje namirnica (ili obicna providna najlonska kesica), touch i dalje radi a mobitel je izolovan od vode
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#1506 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by zateznistub »

quarterback wrote:ova torbica koja se cicak trakom stavi oko ruke je ok samo treba voditi racuna da ne ovlazi od znoja, ja radi toga mobitel umotam u kuhinjsku foliju za pakovanje namirnica (ili obicna providna najlonska kesica), touch i dalje radi a mobitel je izolovan od vode
E jesi ti neka picajzla, cuj umota telefon u najlon.
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#1507 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by respo »

quarterback wrote:ova torbica koja se cicak trakom stavi oko ruke je ok samo treba voditi racuna da ne ovlazi od znoja, ja radi toga mobitel umotam u kuhinjsku foliju za pakovanje namirnica (ili obicna providna najlonska kesica), touch i dalje radi a mobitel je izolovan od vode
moj mobitel s tim nema problema jer se s njim i kupam bukvalno :D
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#1508 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by quarterback »

zateznistub wrote:
quarterback wrote:ova torbica koja se cicak trakom stavi oko ruke je ok samo treba voditi racuna da ne ovlazi od znoja, ja radi toga mobitel umotam u kuhinjsku foliju za pakovanje namirnica (ili obicna providna najlonska kesica), touch i dalje radi a mobitel je izolovan od vode
E jesi ti neka picajzla, cuj umota telefon u najlon.
ne znam sta da ti kazem, ocito da ne trcis, a ne bavis se ni brdskim biciklizmom po kisi ili zimi

ako sam picajzla sto necu da bacim 800 KM u smece nakon jednog decembarskog trcanja - ok onda sam picajzla, nije frka
User avatar
zateznistub
Posts: 15528
Joined: 29/07/2010 13:55
Location: Down Under

#1509 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by zateznistub »

quarterback wrote:
zateznistub wrote:
quarterback wrote:ova torbica koja se cicak trakom stavi oko ruke je ok samo treba voditi racuna da ne ovlazi od znoja, ja radi toga mobitel umotam u kuhinjsku foliju za pakovanje namirnica (ili obicna providna najlonska kesica), touch i dalje radi a mobitel je izolovan od vode
E jesi ti neka picajzla, cuj umota telefon u najlon.
ne znam sta da ti kazem, ocito da ne trcis, a ne bavis se ni brdskim biciklizmom po kisi ili zimi

ako sam picajzla sto necu da bacim 800 KM u smece nakon jednog decembarskog trcanja - ok onda sam picajzla, nije frka
No hard feeling, nisam mislio nista lose! Znam brdo ljudi koji se bAvu slicnim sportovima pa ga ne motaju u pelenu.
User avatar
nermin.padez
Posts: 926
Joined: 23/05/2012 17:08

#1510 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by nermin.padez »

quarterback wrote: ne znam sta da ti kazem, ocito da ne trcis, a ne bavis se ni brdskim biciklizmom po kisi ili zimi

ako sam picajzla sto necu da bacim 800 KM u smece nakon jednog decembarskog trcanja - ok onda sam picajzla, nije frka
Ko jos trci po kisi, snijegu, i ekstremnim uslovima, a pri tom nosi telefon od 800KM :-) :mrgreen:
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#1511 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by quarterback »

u pocetku sam i ja radio tako pa nakon sto sam obrisao par puta obilan kondenz sa ekrana shvatio sam da to nije bas pametno, zimi je to neophodno, ljeti nije
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#1512 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by quarterback »

nermin.padez wrote:
quarterback wrote: ne znam sta da ti kazem, ocito da ne trcis, a ne bavis se ni brdskim biciklizmom po kisi ili zimi

ako sam picajzla sto necu da bacim 800 KM u smece nakon jednog decembarskog trcanja - ok onda sam picajzla, nije frka
Ko jos trci po kisi, snijegu, i ekstremnim uslovima, a pri tom nosi telefon od 800KM :-) :mrgreen:
trcanje i biciklizam su stvar onoga sto imas u glavi, a ne onoga sto imas u novcaniku
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#1513 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by kojeime »

NeyDan wrote:
respo wrote:
Eborg wrote:Je li iko skontao neki efikasan način nošenja telefona prilikom trčanja? Utaknem slušalice ali tarlaha (telefon) previše u koji god (džep) da ga metnem. :mrgreen:
a torbica za mobitel koja ide na ruku?
ono za trcanje fazoni

ja sam to dobio uz mobitel kad sam ga kupio
To ja trazim vec sedmicama i nikako ne mogu da nadjem ... ili nadjem ali mala za moj mobitel. :D

Galaxy 2 je u pitanju, pa ako neko zna gdje ima neka kaze sada ili...
Sve to postoji na ebayu. Ja sam svoju kupio u Univerzalno, 15 KM, i cini mi se da da sam jednu vidio u Alti, tamo gdje se prodaju Prestigio uredjaji, ako se dobro sjecam kostala je 40KM. Problem sa torbicma je ako padne jaca kisa dok trcis, ni jedna nije das tako dobra da ce zastititi mobitel od jace kise. OD sitne kise i od znoja vjerovatno hoce, ali od jace kise nece. Ako ne mozes naci torbicu za ruku probaj torbicu za pojas. Na primjer neki kais na koji zakacis malu torbicu, na primjer onu za kompaktne fotoaparate. Ali, sa obzirom na to koliko kostaju dobre torbice, ako mislis slusati muziku dok trcis, bolje kupi jeftin MP3 player. Nadam se da mozes izdrzati dnevno 1 sat ili malo duze koliko trcanje traje bez mobitela? Ako moras imati mobitel svaki sekund uz sebe, izvini sto cu ti ovo reci, ali ja takav zivot ne bih volio.

Medjutim, imas i drugi problem. Kada rijesis problem sa torbicom za mobitel, ako slusas muziku dok trcis znoj prilikom trcanja ce ti brzo unistiti slusalice. Osim ako ne kupis neke koje su vodootporne, a jedine za koje ja znam (mnoge se reklamiraju kao otporne, ali jedine za koje svi kazu da stvarno jesu) su neki od Sennheiser 680 sportskih modela.
Last edited by kojeime on 31/10/2012 15:27, edited 1 time in total.
drama
Posts: 487
Joined: 14/10/2006 16:09

#1514 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by drama »

ako moze pomoc...
treba mi najobicniji telefon sa dvije kartice i da nije bas kanta.
nadjoh ovaj Samsung E2152 dual sim za 110km pa da vidim je l' se moze nac' jeftinije il' je cijena ok?
svaka preporuka dobrodosla...
http://www.pik.ba/artikal/1616617/samsu ... -sim-novo/
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#1515 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by respo »

quarterback wrote:
nermin.padez wrote:
quarterback wrote: ne znam sta da ti kazem, ocito da ne trcis, a ne bavis se ni brdskim biciklizmom po kisi ili zimi

ako sam picajzla sto necu da bacim 800 KM u smece nakon jednog decembarskog trcanja - ok onda sam picajzla, nije frka
Ko jos trci po kisi, snijegu, i ekstremnim uslovima, a pri tom nosi telefon od 800KM :-) :mrgreen:
trcanje i biciklizam su stvar onoga sto imas u glavi, a ne onoga sto imas u novcaniku
za te stvari se uzme ovako nesto
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#1516 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by quarterback »

taj ekran mi je suvise malen da bi bio od bilo kakve koristi
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#1517 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by kojeime »

quarterback wrote:taj ekran mi je suvise malen da bi bio od bilo kakve koristi
Za sta ce ti veliki ekran dok trcis ili si na biciklu? Ako moras biti dostupan i kada trcis ili biciklaris, kupi namjenski mobitel za to koji je zasticen od vremenskih uslova. A svoj "pravi" mobitel koristi ostatak vremena. Neces biti na fejsbuku ili pisati Emal dok trcis valjda?
User avatar
nermin.padez
Posts: 926
Joined: 23/05/2012 17:08

#1518 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by nermin.padez »

kojeime wrote: Za sta ce ti veliki ekran dok trcis ili si na biciklu? Ako moras biti dostupan i kada trcis ili biciklaris, kupi namjenski mobitel za to koji je zasticen od vremenskih uslova. A svoj "pravi" mobitel koristi ostatak vremena. Neces biti na fejsbuku ili pisati Emal dok trcis valjda?
I meni nije definisan. Ako mu je do muzike ima jeftinih playera, a do poziva ima jeftinih telefona. Mozda koristi GPS pozicioniranje ili neki "sportski" program :D A ne motati u kese i rizikovati telefon od 800KM :D :skoljka:
User avatar
respo
Posts: 12675
Joined: 15/08/2009 05:26
Location: ->oʞɐdoɐu ǝʌs ǝuǝɯ poʞ<-

#1519 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by respo »

a koliki je ekran kod tebe molit cu lijepo?
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#1520 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by kojeime »

"a koliki je ekran kod tebe molit cu lijepo?"

Moj mobitel ima 3" ekran i kosta 300KM. Dovoljno da se vide brojevi telefona i tekst SMS poruka. Za sve ostalo sto treba internet koristim netbook. Za planinu koristim Garmin GPS, ne mobitel. MP3 player koji koristim kada trcim kosta 20KM i velicine je 3x3 cm. Slusalice za njega kostaju 10 puta vise, koristim sportske slusalice, one koje dodju uz taj jeftini MP3 ne vrijede nista, a pogotovo nem ogu izdrzati znoj pri trcanju. A "pravi" MP3 player koji koristim kada ne trcim ili radim bilo sta drugo sto bi player moglo unistiti je Cowon J3 a i njega sa boljim slusalicama od onih koje dodju uz njega. Pa ti sada skontaj. Vidis da ne govorim o novcu vec o prakticnosti i zdravom razumu. Znaci nije problem dati 800KM za mobitel kada ih imas, ali neces praviti gluposti i tako skup mobitel koristiti na mjestima gdje ga lako mozes unistiti. AKo imas 800KM za mobitel imas i 30-50 za neki jeftin MP3 player ili drugi mobitel nize klase koji koristis u takvim situacijama i ako ga i unistis nije ti zao.

Za ako ti bas treba GPS i slicno, a imas 800KM za mobitel, vjerovatno ces uspjeti skupiti i za pravi GPS. Nema tog mobitela, bio on 800 ili 1800 KM koji ima bolji GPS od Garmina koji kosta 400KM. Pa ako si pravi sportista i treba ti GPS za sport kupis Garmin, ako nisi, onda ti ni taj na mobitelu ne treba. Pa onda kupis mobitel za 50KM i koristis kada trcis pa ako i pokisne, bacis ga i kupis drugi. Naravno, mene cudi da neko ne moze biti 1 sat dok je na trcanju bez mobitela, ali ako bas mora da ga ima, neka uradi kao sto sam napisao.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#1521 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by quarterback »

Image

toliko, au revoir
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#1522 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by kojeime »

Jah.

Imam ferari i pravim vilu na vrh Bistrika. Pa dodjem na forum da pitam kako da zastitim svoj ferari kada vucem vrece sa cementom za gradnju vile. Neko mi kaze, bolan nemoj to raditi ferarijem, ja mu kazem sta se ti petljas, sta ces ti mni pricati cime da vucem vrece cementa, ferarijem ili ako vec imam para za ferari da kupim neki polovni auto koji cu unistiti sa tim vrecama umjesto ferarija. Eto bas hocu ferarijem da vucem cememnt.

Medjutim, u pravu si, ko sam ja da ti dajem prijedloge.
User avatar
nermin.padez
Posts: 926
Joined: 23/05/2012 17:08

#1523 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by nermin.padez »

kojeime wrote: AKo imas 800KM za mobitel imas i 30-50 za neki jeftin MP3 player ili drugi mobitel nize klase koji koristis u takvim situacijama i ako ga i unistis nije ti zao.
Ali se i ti kojeime nahvali :mrgreen: Obicno se prica kako se nema para,a ti obratno :mrgreen: :skoljka:

Ko ima i racionalnije razmislja tako uradi kako si napisao, onaj ko se jedva odvoji i skupi to mu je sva pokretna imovina sa pola marke na racunu :D :run:

:sax:
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#1524 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by kojeime »

Slazem se. Ali onda ga ne nosi na trcanje. Ne znam, ja da imam 50.000 kupio bih auto od 25.000, koliko god volio aute, ne bih dao sve za jedan auto. Tako i za mobitel. Ako imam 500 za mobitel, kupicu jedan od 250-300 necu dati svih 500.
kojeime
Posts: 3624
Joined: 11/11/2010 13:03

#1525 Re: Gdje u Sarajevu kupiti mobitel?

Post by kojeime »

Osim, naravno, ako nemas toliko da kupis jedan od 800KM pa ti pokisne, a ti ga bez problema bacis i kupis drugi. Ali ako imas toliko onda ne pitas na forumu kako da ga zastitis kada trcis :)
Post Reply