Povorka ponosa u Sarajevu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#1501 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by hAZNADAR »

choxnox wrote:Generalno gledajuci ovaj topic mislim da su ovi "naprednjaci" ovdje fulili poentu kada se radi o zabrani ove parade. Stvar je da su normalne osobe protiv ove parade iz osnovnog razloga nametnutog prirodnim zakonom po kojem jedino hetero parovi mogu davati ljudske potomke. Dakle, to je normalno i od prvog covjeka pa sve do danas tako su se radjale generacije za generacijama. Ono sto je mimo prirodnog zakona logicno je da je nenormalno i izopaceno.

Dalje, "naprednjaci" ovdje su se upalili kao kutnjak kao da se radi o osnivanju specijalne sigurnosne jedinice koja ima jedan jedini cilj i ovlasti da bez naloga upada u domove i hapsi potencijalne homo prestupnike (izgleda da se malo previse reprizirao V for Vendetta kod doticnih). Dakle, sta ljudi rade medju 4 zida nije nicija tudja stvar i realno ne moze se sprijeciti, pa ako hoce naci ce sebi nacin i priliku da se "konektuju" jedni na druge.
Evo vam cinjenica za koju ce se mnogi ovdje iznenaditi. Malo proguglajte o pojavi homoseksualizma kod mladih u Saudijskoj Arabiji. Vlast ulaze veliki napor da se sakrije da je i tamo uzelo maha medju omladinom.

Dakle, slazem se sa ovim sto je neko prethodno spomenuo da su homoseksualci cesto "njezniji" u smislu da ce prije priteci u pomoc nego neko drugi i da cesto imaju vise razumijevanja za druge. I zbog toga ljude generalno treba pustiti da medju svoja 4 zida provode zivot kakav zele, ali da to propagiraju u javnost kao nesto sto je uredu, nema smisla jer nije uredu i nije prirodno i to treba zabraniti.

Homoseksualcima se ne smiju legalizovati brakovi koji bi bili u istom nivou kao i hetero brakovi, a narocito im se ne smije dati da usvajaju djecu. Iz istog razloga zasto su ateisti protiv npr. "indoktrinacije" djece religijom jer toboze treba dijete pustiti da postane punoljetno i da odluci da li se zeli prikloniti odredjenoj religiji ili ne, isto tako i usvojeno dijete treba pustiti da postane punoljetno i da odluci da li zeli imati dva tate ili dvije mame.
Samo zato sto je, kako "naprednjaci" tvrde, homoseksualizam navodno urodjen ne znaci da im se moze dozvoliti da rade sta zele. Pa ni nekome ko ima Down sindrom (takodjer urodjen) ne smijemo dati da upravlja npr. avionom.

Eh sad, ovdje dolazimo do jedne druge stvari, a to je da se vecina ovih "naprednjaka" ovdje smatra ateistima (ili varijacijama istih). Opce je poznata stvar da su danas ateisti generalno prepotentni i sebe smatraju naprednijim od vjernika jer su kao vjernici po njihovim rijecima zaostali. S obzirom da se u svim danas velikim religijama homoseksualizam oznacava kao razvrat, smatram da "naprednjaci" koriste i ovo pitanje tzv. "homofobije" ne zato sto istinski i iskreno vjeruju da homoseksualci trebaju imati ista prava kao i normalne osobe nego samo kao jos jedan od nacina da se suprotstave vjernicima. Dokazi za to su evo vec i na ovom topicu i ogledaju se u pozivanju na zabranu nosenja marama (pa se tako pogrdno taj cin naziva "umotavanje"), zagovornike zabrane parade naziva se "vehabosima" i slicno.
Imas silu potomaka iz gay brakova koji uglavnom ne izrastu u gay. Barem lezibejkama nije problem zatrudniti i imati potomke.
Prirodni zakoni koje spominjes se ticu ljudske prirode zar ne? I ratovi su prirodni zakon, sila jacega isto prirodni zakon, pokoravanje slabijih isto prirodni zakon,.... pa se ljudi opet trude da takve prirodne zakone malo obuzdaju i dadnu sansu svakome.
To sto bi ti dopustio pederima da zive u svoja 4 zida - mislim ko te za to pitao? Oni svakako zive vec odavno u svoja 4 zida kako hoce,... a paradiraju iz razloga sto ne zele da se kriju i da pokazu da se ne stide sto su takvi kakvi jesu. Nama mozda izgleda totalno bezveze i besmisleno to paradiranje ali njima znaci, svako ko hoce paradira slagali se sa tim ili ne - mislim u cemu je problem kada nikoga ne ugrozavaju.

U nasim uslovima parada ima dodatni znacaj a to je zbog ulicnih kabadahija, nasilnika, huligana, vjerskih ili nacionalistickih ekstremista,... koji jednostavno nemaju pravo biti zakon na ulici i da nesto dopustaju ili brane. Dopustis li im da silom sprijece paradu,.. poslije pedera dolazi i tvoja piva u ruci, instimnost parova koji nisu u braku, konzumiranje jela, vode u vrijeme Ramazana, stil oblacenja gdje svaka budala moze reci vidi onog ficfirica kako se obukao hajmo ga razbit po prirodnom zakonu,... jelde.

Za brakove se slazem ali ne zbog toga sto bi ja branio po nekom svom mjerilu sta je u redu ili ne - vec zato sto sami pederi ne sljive drustvene norme i brak kao instituciju pa ne vidim zasto im je stalo do toga a ne i do ostalih normi. Ako si drugaciji - budi drugaciji, paradiraj, zivi svoj zivot ali se ne uvaljuj u zakone i norme koji su napravljeni po volji drugacije vecine.


Previse se ovdje prica o seksualizmu a premalo o ljudskim pravima. Kada vidis ovu sliku, znas da nisi ni na jednoj strani - ali istovremeno znas koja strana je veci problem. Slika od prije par godina sa queer festivala u Sarajevu.
Image
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#1502 Re: Parada ponosa, Sarajevo 2019

Post by hAZNADAR »

Irsar wrote:
hAZNADAR wrote:Poenta parade nije promocija homoseksualizma kao neceg pozeljnog, boljeg,.... vec jednostavno test tolerancije i ko na ulici smije upotrebljavati silu.
Pogrešno. To je i puno više od ovoga što ti ovdje tvrdiš. Šta ti misliš zašto se to zove "parada ponosa"? Ne zove se "parada za toleranciju" ili "parada za jednakost", mada i to bi bilo samo proforme naziv. Zove se parada ponosa upravo zato jer se time želi reći kako biti homoseksualac - ili transeksualac i td. - je dobro, jednako dobro kao i ne biti, i kako nema ništa loše u tome niti je išta sporno u tome. Ono, 1+1=3 i treba biti "ponosan" što se tako misli i što ljudi tako to prihvataju.

Ostalo tvoje sam pročitao ali više nemam vremena, reći ću samo da ja nisam uopšte pozvao na "linč" ikoga, niti podržavam da se čini zlo nekome. Spriječiti zlo se može na više načina, ne samo "linčovanjem" za koje se ti odmah latiš kao zgodnog argumenta da pokušaš poništiti validnost mog stava.

Ali drago mi je da si mi rekao kako je tvoje lično pravo (što je nesporno) da li ćeš "živjeti po Kur'anu", jer mi to kazuje koliko te zapravo briga za istinu kada, ne samo da ti lično nećeš živjeti po njoj, već smatraš da je uredu, normalno i dobro da se promovira u društvu isti takav život kod drugih ljudi. Hajd što ćeš ti sebe upropastiti, ali eto ti smatraš da je OK i da drugi promoviraju propast kao nešto normalno. Sve jasno. :wink:
Mogao bi za promjenu upoznati neke iz te populacije pa onda tvrditi sta oni to hoce, zele,.. dokazati paradom. Ljudi su takvi kakvi jesu i ne zele da se stide i kriju zbog toga. U nasim uslovima imamo problem sa nasilnicima na ulici koji nemaju pravo odlucuvati sta moze a sta ne moze proci i zato parada ima i jos vecu poentu. Jok ne pozivas ti na linc,... samo stigmatiziras pozivajuci se na Kuran. A zivis u drustvu koje svakako po mnogo toga ne slijedi Kuran. Pa ni ti mozda svojim upiranjem prsta ko je musliman a ko nije sto je glavnica tvog opusa ovdje.

I opet ponavljam - sta tebe boli briga za nekima sto se upropastavaju, sebi zlo cine,.... fol molis za njih i iz dobre namjere?
Kakva promocija,... pa nije seksualnost roba koju mozes kupiti poslije reklamiranja. Od svojih tinejdzerskh godina jednostavno znas sta si po tom pitanju,... internet prepun svih mogucih promocija,...

Mozda upravo ovi koji se boje parade kao promocije nisu skroz nacisto sa sobom sta jesu.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1503 Re: Parada ponosa, Sarajevo 2019

Post by Bloo »

zašto, obzirom da homoseksualne radnje su kršenje prirodnog reda i univerzalne hijerarhije stvari kako ju je Bog stvorio.
A ko je stvorio homoseksualce?

Stvorio je Allah, čovjeka iz milosti Svoje.
User avatar
eltroxin
Posts: 2415
Joined: 30/08/2009 23:35

#1504 Re: Parada ponosa, Sarajevo 2019

Post by eltroxin »

Irsar wrote:Istina je ništa drugo doli "tvrdnja koja odgovara stvarnom stanju (stvari)". Tipa, ako kažem da jabuka nije isto što i kruška, onda je to istinita tvrdnja, jer stvar koju zovemo "jabuka" i stvar koju zovemo "kruška" zaista nisu iste. Taman da svi ljudi nestanu na svijetu, opet će ono što ostane - a to je neko stvorenje koje smo zvali "jabuka" i drugo koje smo zvali "kruška" - da budu različite. Dakle, iako je istina vezana za misaoni proces, nema ništa sporno u tome dokle god misaoni proces odgovara realnosti.

Istina je istina, nepromjenjiva i trajna, i kao takva nije "falična". Faličan je ljudski spoznajni proces koji može sam sebe obmanuti pa umisliti da je nešto istina, iako to nije slučaj. Poput ove sve priče o "homoseksualizam je OK". Naravno, sljedeće pitanje je kako znati ko je u pravu, a ko u krivu? To je već teže, i svako će za sebe morati obratiti pažnju na to šta se zaista krije iza tvrdnji koje neko iznosi.

Odnosno, ili je ljudska inteligencija/razum sposobna da dođe do spoznaje (neke) istine, ili nije. Ako nije, onda niti nema istine, sve je "fluidno" i "promjenjivo", pa i sama "istina". No to bi onda značilo da ni ovi što tvrde da je "homoseksualizam OK" ne govore istinu, jer nisu sposobni da znaju šta je to istina. A ako ljudska inteligencija jeste sposobna da dođe do spoznaje istine, onda se postavlja pitanje kako je moguće da ta ista inteligencija s jedne strane kroz hiljade godina smatra nešto istinitim ("homoseksualizam nije OK"), a s druge strane da to kao ne bude istina ako ćemo vjerovati modernom čovjeku 20-og i 21-og stoljeća (i to opet ne svim ljudima!)? Jer ne možemo povjerovati da je ljudska inteligencija ujedno sposobna doći do istine i biti prevarena nekom "lažju" hiljadama godina u isto vrijeme; to je uvreda i nipodaštavanje ljudskog uma.
Image
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#1505 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by MarlboroGold »

choxnox wrote:Generalno gledajuci ovaj topic mislim da su ovi "naprednjaci" ovdje fulili poentu kada se radi o zabrani ove parade. Stvar je da su normalne osobe protiv ove parade iz osnovnog razloga nametnutog prirodnim zakonom po kojem jedino hetero parovi mogu davati ljudske potomke. Dakle, to je normalno i od prvog covjeka pa sve do danas tako su se radjale generacije za generacijama. Ono sto je mimo prirodnog zakona logicno je da je nenormalno i izopaceno.
Pa ni obrezivanje nije prirodno pa svejedno postoji i veoma je učestalo, a negdje je i obaveza. Ako ćemo tako gledati onda je mnoštvo toga neprirodno, ali se nameće kao prirodno i normalno. Vjernici su u tome prvaci. Pa ni same religije nisu prirodne, a uglavnom stavovi "protiv" i potiču upravo od religioznih ljudi. Ako to nije apsurd onda šta jeste?
choxnox wrote: Dalje, "naprednjaci" ovdje su se upalili kao kutnjak kao da se radi o osnivanju specijalne sigurnosne jedinice koja ima jedan jedini cilj i ovlasti da bez naloga upada u domove i hapsi potencijalne homo prestupnike (izgleda da se malo previse reprizirao V for Vendetta kod doticnih). Dakle, sta ljudi rade medju 4 zida nije nicija tudja stvar i realno ne moze se sprijeciti, pa ako hoce naci ce sebi nacin i priliku da se "konektuju" jedni na druge.
Evo vam cinjenica za koju ce se mnogi ovdje iznenaditi. Malo proguglajte o pojavi homoseksualizma kod mladih u Saudijskoj Arabiji. Vlast ulaze veliki napor da se sakrije da je i tamo uzelo maha medju omladinom.
Ko se upalio bolan? Pogledaj mnoge postove onih koji su protiv i šta ljudi pišu. Na portalu su još 10 puta gori komentari.
choxnox wrote: Dakle, slazem se sa ovim sto je neko prethodno spomenuo da su homoseksualci cesto "njezniji" u smislu da ce prije priteci u pomoc nego neko drugi i da cesto imaju vise razumijevanja za druge. I zbog toga ljude generalno treba pustiti da medju svoja 4 zida provode zivot kakav zele, ali da to propagiraju u javnost kao nesto sto je uredu, nema smisla jer nije uredu i nije prirodno i to treba zabraniti.
Pa kad mi možemo žene držati za ruku, ljubiti i ostalo na sred ceste onda što bi to i njima bilo zabranjeno kad znamo da postoje među nama? Zašto da se i dalje kriju? Nije homoseksualizam skoro nastao. Kada se prvi put spominjao tad je bio stariji od svih monoteističkih religija, a usudiću se reći da je nastao kad i sam čovjek iako ne postoje podaci o tome. Historijat pokazuje da se uveliko praktikovao u antičkim civilizacijama, a tek pojavom monoteističkih religija homoseksualizam dobija etiketu grijeha. Tad su se morali kriti, jer bi glavu izgubili, a i do skoro su rijetko gdje bili poželjni... da ne koristim neki brutalniji izraz.
choxnox wrote: Homoseksualcima se ne smiju legalizovati brakovi koji bi bili u istom nivou kao i hetero brakovi, a narocito im se ne smije dati da usvajaju djecu. Iz istog razloga zasto su ateisti protiv npr. "indoktrinacije" djece religijom jer toboze treba dijete pustiti da postane punoljetno i da odluci da li se zeli prikloniti odredjenoj religiji ili ne, isto tako i usvojeno dijete treba pustiti da postane punoljetno i da odluci da li zeli imati dva tate ili dvije mame.
Samo zato sto je, kako "naprednjaci" tvrde, homoseksualizam navodno urodjen ne znaci da im se moze dozvoliti da rade sta zele. Pa ni nekome ko ima Down sindrom (takodjer urodjen) ne smijemo dati da upravlja npr. avionom.
Niko ih u tome neće moći zaustaviti. Oni će svoje izganjati iako sam i ja donekle protiv kad su djeca u pitanju. Međutim, bolje je da usvajaju djecu nego da ta ista djeca propadaju u domovima i da se pate kroz život.
choxnox wrote: Eh sad, ovdje dolazimo do jedne druge stvari, a to je da se vecina ovih "naprednjaka" ovdje smatra ateistima (ili varijacijama istih). Opce je poznata stvar da su danas ateisti generalno prepotentni i sebe smatraju naprednijim od vjernika jer su kao vjernici po njihovim rijecima zaostali. S obzirom da se u svim danas velikim religijama homoseksualizam oznacava kao razvrat, smatram da "naprednjaci" koriste i ovo pitanje tzv. "homofobije" ne zato sto istinski i iskreno vjeruju da homoseksualci trebaju imati ista prava kao i normalne osobe nego samo kao jos jedan od nacina da se suprotstave vjernicima. Dokazi za to su evo vec i na ovom topicu i ogledaju se u pozivanju na zabranu nosenja marama (pa se tako pogrdno taj cin naziva "umotavanje"), zagovornike zabrane parade naziva se "vehabosima" i slicno.
Ako ateisti, agnostici i drugi išta govore kontra religije kad je ovaj topic u pitanju onda je to da ukažu na vaše licemjerstvo i dvostruke standarde kao što sam ja donekle i sa ovim postom. Ništa više.
Last edited by MarlboroGold on 04/04/2019 22:14, edited 1 time in total.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1506 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Bloo »

hAZNADAR wrote:
Za brakove se slazem ali ne zbog toga sto bi ja branio po nekom svom mjerilu sta je u redu ili ne - vec zato sto sami pederi ne sljive drustvene norme i brak kao instituciju pa ne vidim zasto im je stalo do toga a ne i do ostalih normi. Ako si drugaciji - budi drugaciji, paradiraj, zivi svoj zivot ali se ne uvaljuj u zakone i norme koji su napravljeni po volji drugacije vecine.
S obzirom da nemaš problem da komuniciraš sa tom populacijom, pitaj ih za stav :)
Ove koje znam (gay and lesbians i ini) zapravo imaju poprilično "normalan" stav prema braku. Krunisanje jedne veze. Rješavanje imovinsko-pravnih odnosa...et cetera...
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#1507 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by moonca »

Zakoni se vec koriguju,sto je nekada propusteno, iz nepoznatih razloga, a to je da i istopolni imaju ista prava kao i hetero.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1508 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Bloo »

moonca wrote:Zakoni se vec koriguju,sto je nekada propusteno, iz nepoznatih razloga, a to je da i istopolni imaju ista prava kao i hetero.
Sabur mlada...kod nas to na mala vrata, polagano...
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#1509 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by pustopoljina »

Da- zasto ne bi imali pravo naslijediti penziju, ili imovinu automatski...imati poreske olaksice?
Hendrix
Posts: 5281
Joined: 27/02/2004 00:00

#1510 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Hendrix »

statixx wrote:
choxnox wrote:Evo vam cinjenica za koju ce se mnogi ovdje iznenaditi. Malo proguglajte o pojavi homoseksualizma kod mladih u Saudijskoj Arabiji. Vlast ulaze veliki napor da se sakrije da je i tamo uzelo maha medju omladinom.
Ne znam kako cu zaspati....u prijestolnici islama....tobejarabi
U Saudiji milioni napaljenih tinejdzera bez mogucnosti da vide zensko uopste...logican slijed dogadjaja da se okrenu jedan na drugog, isto i Afganistan gdje je sasvim normalna pojava pedofilija prema djecacima u mektebu. Sad sto u arapskom svijetu se svaki problem sakrije i ostane u pustinji koja nema ushi...to je druga stvar.

Svi sistemu sa ekstremnim zabranama vode ka ekstremnom ponasanju.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#1511 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by MarlboroGold »

Ni u Iranu nije ništa bolje.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#1512 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by hAZNADAR »

Bloo wrote:
hAZNADAR wrote:
Za brakove se slazem ali ne zbog toga sto bi ja branio po nekom svom mjerilu sta je u redu ili ne - vec zato sto sami pederi ne sljive drustvene norme i brak kao instituciju pa ne vidim zasto im je stalo do toga a ne i do ostalih normi. Ako si drugaciji - budi drugaciji, paradiraj, zivi svoj zivot ali se ne uvaljuj u zakone i norme koji su napravljeni po volji drugacije vecine.
S obzirom da nemaš problem da komuniciraš sa tom populacijom, pitaj ih za stav :)
Ove koje znam (gay and lesbians i ini) zapravo imaju poprilično "normalan" stav prema braku. Krunisanje jedne veze. Rješavanje imovinsko-pravnih odnosa...et cetera...
Ovi koje ja znam ismijavaju brak i smatraju prevazidjenim patrijarhalnim fenomenom. Ta "kruna veze" i jeste norma heteroseksualnog drustva, po heteroseksualnom poimanju veze,.. hiljadama godina. I kritikuju pedere sto zele promjenu zakona o vjencavanju tamo gdje toga nema jer tu vide vise dokazivanja nego istinske potrebe. U Skandinaviji je homoseksualizam postigao svoje pravne i ostale ciljeve, izborio se,.... i danas se bori da skine image vjecitih povlastenih, koje na poslu moras tretirati drugacije, kojima moras popustiti,...
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1513 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Bloo »

pustopoljina wrote:Da- zasto ne bi imali pravo naslijediti penziju, ili imovinu automatski...imati poreske olaksice?
Jer su bolesni.
Pu!
melac
Posts: 2375
Joined: 25/08/2008 19:33

#1514 Re: Parada ponosa, Sarajevo 2019

Post by melac »

Irsar wrote:
hAZNADAR wrote:Nisi ti mjerodavan da zakljucis da li je neko musliman ili ne,.. kako vrijedi za narode gdje za Bosnjake tvrdis da samo misle da su muslimani, tako i za pojedince. Oduci se te ruzne navike jer niti poznajes nekoga ovdje niti si autorizovanu tumac Kurana. Ne interesuje te sta sam ja i ako spomenem da sam musliman konto odredjene civiliazacijske, kulturoloske,.. pripadnosti, familije,... ili danasnjih politickih tabora,... to je moje pravo i niko ne nije ni pitao za ti to ocjenis. Da za svagda zavrsimo sa time.
Oh, ne brini, budi ti musliman ako tako želiš, nije problem. Neovisno o tome šta misliš o ovoj temi. Zaključit ćemo ovu priču.

Ono što mene zanima, pošto vidim spominješ "autorizovani tumač Kur'ana", je da li ti znaš da je u Kur'anu homoseksualizam (mislim na djela) okarakterisan kao grijeh i je li ti jasno da Allah/Bog to vidi na taj način? I da, shodno tome, nema mjesta smatranju da je to dobro i da kao "nikoga ne ugrožavaju" (uključujući sebe prvenstveno)?
Da li to znači da je zabranjeno voziti auto jer time sebe ugožavaš a i druge?
Da li to znači i da je zabranjeno udisati vazduh koji je loše kvalitete, jer time ugrožvaš sebe?

Mislim da si odlutao u svojim razmišljanjima, ali ono što je meni zanimljivo kod tebe jeste da vidiš da ljudi sami sebe ugrožavaju i da ti želiš da sebe ne ugrožavaju. E pa možda bi mogao više poraditi na tome da ljudima sugerišeš, ne negativno, već afirmativno, što je bolje za njih i sl. Da budeš nešto kao Jehovin Svjedok, da smaraš naokolo, ali opet dobrohotno i ne agresivno i kritički, već da afirmativno izlažeš svoje ideje ili stavove. JEsi ikada o tome razmišljao, da pristupaš na takav način?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1515 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Bloo »

hAZNADAR wrote:
Bloo wrote:
hAZNADAR wrote:
Za brakove se slazem ali ne zbog toga sto bi ja branio po nekom svom mjerilu sta je u redu ili ne - vec zato sto sami pederi ne sljive drustvene norme i brak kao instituciju pa ne vidim zasto im je stalo do toga a ne i do ostalih normi. Ako si drugaciji - budi drugaciji, paradiraj, zivi svoj zivot ali se ne uvaljuj u zakone i norme koji su napravljeni po volji drugacije vecine.
S obzirom da nemaš problem da komuniciraš sa tom populacijom, pitaj ih za stav :)
Ove koje znam (gay and lesbians i ini) zapravo imaju poprilično "normalan" stav prema braku. Krunisanje jedne veze. Rješavanje imovinsko-pravnih odnosa...et cetera...
Ovi koje ja znam ismijavaju brak i smatraju prevazidjenim patrijarhalnim fenomenom. Ta "kruna veze" i jeste norma heteroseksualnog drustva, po heteroseksualnom poimanju veze,.. hiljadama godina. I kritikuju pedere sto zele promjenu zakona o vjencavanju tamo gdje toga nema jer tu vide vise dokazivanja nego istinske potrebe. U Skandinaviji je homoseksualizam postigao svoje pravne i ostale ciljeve, izborio se,.... i danas se bori da skine image vjecitih povlastenih, koje na poslu moras tretirati drugacije, kojima moras popustiti,...
Ove koje ja znam su odrasli u duboko heteronormativnom društvu. I brak im je ok (usvojiš određene normative). Kao i zajednice koje se tretiraju kao brak.
Jer su svjesni da zajednice olakšavaju život (poreske olakšice, posjete bolnicama, nasljeđivanje itd.)

Mada, brak je imovinsko-pravni dogovor...pa ko koga zajebe. :mrgreen:
Last edited by Bloo on 04/04/2019 22:32, edited 1 time in total.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#1516 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Connaisseur Karlin »

Bloo wrote:
Sabur mlada...kod nas to na mala vrata, polagano...
amerika imma poseban problem gej bijelac/kinja je drugacije tretirana od gej crnca/inje

dali znate koliko je clanova LGBT populacije u sustini rasisticki orijentirano

samo kazem :D
User avatar
pustopoljina
Posts: 14049
Joined: 19/05/2008 16:33

#1517 Re: Parada ponosa, Sarajevo 2019

Post by pustopoljina »

Pa ako cine grijeh, sebi ga cine.ako ce gorjeti u paklu, oni ce gorjeti u paklu. Nece zavrsiti u raju ako ih ja preobratim, natjeram, zabranim ili necdaj boze-povrijedim.
Bog zna sta je kome u srcu, ako ce kaznjavati homoseksualce, nece im pomoci ni da imaju 4 zene i 16toro djece.
Kakve veze on ima sa mnom i mojom vjerom? Sebi grijesi, ne grijesi meni.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#1518 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by hAZNADAR »

Connaisseur Karlin wrote:

amerika imma poseban problem gej bijelac/kinja je drugacije tretirana od gej crnca/inje

dali znate koliko je clanova LGBT populacije u sustini rasisticki orijentirano

samo kazem :D

Pederi su rasisti, desnicari, konzervativni, sovinisti,.... samo kada su u ormaru.
Cim iskoce iz ormara - tolerancija, ljevica, liberalizam, kosmopolitizam,....


Da li je iskrenost ili klise - neznam.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#1519 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by insomnia78 »

hAZNADAR wrote:
Connaisseur Karlin wrote:

amerika imma poseban problem gej bijelac/kinja je drugacije tretirana od gej crnca/inje

dali znate koliko je clanova LGBT populacije u sustini rasisticki orijentirano

samo kazem :D

Pederi su rasisti, desnicari, konzervativni, sovinisti,.... samo kada su u ormaru.
Cim iskoce iz ormara - tolerancija, ljevica, liberalizam, kosmopolitizam,....


Da li je iskrenost ili klise - neznam.
Ne mora da znaci
Image
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50580
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#1520 Re: Parada ponosa, Sarajevo 2019

Post by Bloo »

insomnia78 wrote:
Bloo wrote:
zašto, obzirom da homoseksualne radnje su kršenje prirodnog reda i univerzalne hijerarhije stvari kako ju je Bog stvorio.
A ko je stvorio homoseksualce?

Stvorio je Allah, čovjeka iz milosti Svoje.
Pa stvorio je on i Milana Lukica
Jest.
Treba sjest i razmislit šta nam ovo radiii moj le nedime.
Pedere, pedofile, ratne zloĆince...

Killers, thieves and Lawyers
God's away, on business...
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#1521 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Connaisseur Karlin »

hAZNADAR wrote:
Connaisseur Karlin wrote:

amerika imma poseban problem gej bijelac/kinja je drugacije tretirana od gej crnca/inje

dali znate koliko je clanova LGBT populacije u sustini rasisticki orijentirano

samo kazem :D

Pederi su rasisti, desnicari, konzervativni, sovinisti,.... samo kada su u ormaru.
Cim iskoce iz ormara - tolerancija, ljevica, liberalizam, kosmopolitizam,....


Da li je iskrenost ili klise - neznam.
da zivis u SAD, znao bi da je biti bijeli rasista , normlana pojava u pojeinim drzavama :D

vecina bijele popualcije je dnostavno rasisticki orijeniratna, a dio iste su i gejs , jel' tako

samo kazem :)
User avatar
Point.
Posts: 33473
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Bagni di Lucca

#1522 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Point. »

Šta ovo bolan 3 teme o istim stvarima, jeste vi normalni. Blago državi ako joj je ovo glavni problem pa se na tri različita mjesta razglaba o istim stvarima.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 22912
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#1523 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by MarlboroGold »

Connaisseur Karlin wrote:
Bloo wrote:
Sabur mlada...kod nas to na mala vrata, polagano...
amerika imma poseban problem gej bijelac/kinja je drugacije tretirana od gej crnca/inje

dali znate koliko je clanova LGBT populacije u sustini rasisticki orijentirano

samo kazem :D
White supremacist bullshit retorika.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20577
Joined: 31/01/2016 16:16

#1524 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by Connaisseur Karlin »

MarlboroGold wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
Bloo wrote:
Sabur mlada...kod nas to na mala vrata, polagano...
amerika imma poseban problem gej bijelac/kinja je drugacije tretirana od gej crnca/inje

dali znate koliko je clanova LGBT populacije u sustini rasisticki orijentirano

samo kazem :D
White supremacist bullshit retorika.
nope, nisma jednom cula i vijdela rasisticke komenatre, jedanko od strejt i gej populacije :kiss:
mirza_15
Posts: 11064
Joined: 19/01/2015 09:26

#1525 Re: Povorka ponosa u Sarajevu

Post by mirza_15 »

Hendrix wrote:
statixx wrote:
choxnox wrote:Evo vam cinjenica za koju ce se mnogi ovdje iznenaditi. Malo proguglajte o pojavi homoseksualizma kod mladih u Saudijskoj Arabiji. Vlast ulaze veliki napor da se sakrije da je i tamo uzelo maha medju omladinom.
Ne znam kako cu zaspati....u prijestolnici islama....tobejarabi
U Saudiji milioni napaljenih tinejdzera bez mogucnosti da vide zensko uopste...logican slijed dogadjaja da se okrenu jedan na drugog, isto i Afganistan gdje je sasvim normalna pojava pedofilija prema djecacima u mektebu. Sad sto u arapskom svijetu se svaki problem sakrije i ostane u pustinji koja nema ushi...to je druga stvar.

Svi sistemu sa ekstremnim zabranama vode ka ekstremnom ponasanju.
Čekaj bolan. Tek mi sada ništa nije jasno. Do maloprije je bilo da je to urođeno i da nema veze sa društvenim uređenjem, uticajem okoline i sl. Kažu sa tim se rađaš. Ili jesi ili nisi. Dok ne dođosmo do arapa. :mrgreen:
Locked