Imas silu potomaka iz gay brakova koji uglavnom ne izrastu u gay. Barem lezibejkama nije problem zatrudniti i imati potomke.choxnox wrote:Generalno gledajuci ovaj topic mislim da su ovi "naprednjaci" ovdje fulili poentu kada se radi o zabrani ove parade. Stvar je da su normalne osobe protiv ove parade iz osnovnog razloga nametnutog prirodnim zakonom po kojem jedino hetero parovi mogu davati ljudske potomke. Dakle, to je normalno i od prvog covjeka pa sve do danas tako su se radjale generacije za generacijama. Ono sto je mimo prirodnog zakona logicno je da je nenormalno i izopaceno.
Dalje, "naprednjaci" ovdje su se upalili kao kutnjak kao da se radi o osnivanju specijalne sigurnosne jedinice koja ima jedan jedini cilj i ovlasti da bez naloga upada u domove i hapsi potencijalne homo prestupnike (izgleda da se malo previse reprizirao V for Vendetta kod doticnih). Dakle, sta ljudi rade medju 4 zida nije nicija tudja stvar i realno ne moze se sprijeciti, pa ako hoce naci ce sebi nacin i priliku da se "konektuju" jedni na druge.
Evo vam cinjenica za koju ce se mnogi ovdje iznenaditi. Malo proguglajte o pojavi homoseksualizma kod mladih u Saudijskoj Arabiji. Vlast ulaze veliki napor da se sakrije da je i tamo uzelo maha medju omladinom.
Dakle, slazem se sa ovim sto je neko prethodno spomenuo da su homoseksualci cesto "njezniji" u smislu da ce prije priteci u pomoc nego neko drugi i da cesto imaju vise razumijevanja za druge. I zbog toga ljude generalno treba pustiti da medju svoja 4 zida provode zivot kakav zele, ali da to propagiraju u javnost kao nesto sto je uredu, nema smisla jer nije uredu i nije prirodno i to treba zabraniti.
Homoseksualcima se ne smiju legalizovati brakovi koji bi bili u istom nivou kao i hetero brakovi, a narocito im se ne smije dati da usvajaju djecu. Iz istog razloga zasto su ateisti protiv npr. "indoktrinacije" djece religijom jer toboze treba dijete pustiti da postane punoljetno i da odluci da li se zeli prikloniti odredjenoj religiji ili ne, isto tako i usvojeno dijete treba pustiti da postane punoljetno i da odluci da li zeli imati dva tate ili dvije mame.
Samo zato sto je, kako "naprednjaci" tvrde, homoseksualizam navodno urodjen ne znaci da im se moze dozvoliti da rade sta zele. Pa ni nekome ko ima Down sindrom (takodjer urodjen) ne smijemo dati da upravlja npr. avionom.
Eh sad, ovdje dolazimo do jedne druge stvari, a to je da se vecina ovih "naprednjaka" ovdje smatra ateistima (ili varijacijama istih). Opce je poznata stvar da su danas ateisti generalno prepotentni i sebe smatraju naprednijim od vjernika jer su kao vjernici po njihovim rijecima zaostali. S obzirom da se u svim danas velikim religijama homoseksualizam oznacava kao razvrat, smatram da "naprednjaci" koriste i ovo pitanje tzv. "homofobije" ne zato sto istinski i iskreno vjeruju da homoseksualci trebaju imati ista prava kao i normalne osobe nego samo kao jos jedan od nacina da se suprotstave vjernicima. Dokazi za to su evo vec i na ovom topicu i ogledaju se u pozivanju na zabranu nosenja marama (pa se tako pogrdno taj cin naziva "umotavanje"), zagovornike zabrane parade naziva se "vehabosima" i slicno.
Prirodni zakoni koje spominjes se ticu ljudske prirode zar ne? I ratovi su prirodni zakon, sila jacega isto prirodni zakon, pokoravanje slabijih isto prirodni zakon,.... pa se ljudi opet trude da takve prirodne zakone malo obuzdaju i dadnu sansu svakome.
To sto bi ti dopustio pederima da zive u svoja 4 zida - mislim ko te za to pitao? Oni svakako zive vec odavno u svoja 4 zida kako hoce,... a paradiraju iz razloga sto ne zele da se kriju i da pokazu da se ne stide sto su takvi kakvi jesu. Nama mozda izgleda totalno bezveze i besmisleno to paradiranje ali njima znaci, svako ko hoce paradira slagali se sa tim ili ne - mislim u cemu je problem kada nikoga ne ugrozavaju.
U nasim uslovima parada ima dodatni znacaj a to je zbog ulicnih kabadahija, nasilnika, huligana, vjerskih ili nacionalistickih ekstremista,... koji jednostavno nemaju pravo biti zakon na ulici i da nesto dopustaju ili brane. Dopustis li im da silom sprijece paradu,.. poslije pedera dolazi i tvoja piva u ruci, instimnost parova koji nisu u braku, konzumiranje jela, vode u vrijeme Ramazana, stil oblacenja gdje svaka budala moze reci vidi onog ficfirica kako se obukao hajmo ga razbit po prirodnom zakonu,... jelde.
Za brakove se slazem ali ne zbog toga sto bi ja branio po nekom svom mjerilu sta je u redu ili ne - vec zato sto sami pederi ne sljive drustvene norme i brak kao instituciju pa ne vidim zasto im je stalo do toga a ne i do ostalih normi. Ako si drugaciji - budi drugaciji, paradiraj, zivi svoj zivot ali se ne uvaljuj u zakone i norme koji su napravljeni po volji drugacije vecine.
Previse se ovdje prica o seksualizmu a premalo o ljudskim pravima. Kada vidis ovu sliku, znas da nisi ni na jednoj strani - ali istovremeno znas koja strana je veci problem. Slika od prije par godina sa queer festivala u Sarajevu.



