Blokada puteva
- Matzan
- Posts: 7049
- Joined: 16/01/2015 13:25
#1501 Re: Blokada puteva
Lično pokušavam da ne upadnem u zamku generalizacije. Svaki slučaj je priča za sebe, puno je tu ljudskih sudbina u pitanju.
Znam i milion posto sam siguran da ima određen broj onih koji puške, ranjavanja ni rata nisu pošteno vidjeli, a kojekakvim nama svojstvenim prljavim i poprečnim rabotama izganjali su puno toga. Potpuno nezasluženo. Bilo je i onih koje si morao puškom tjerati da brane vlastiti prag i ako nikog drugog onda sebe i svoju porodicu.
Isto tako vjerujem da i među onim ljudima koji traže svoja prava ima čestitih ljudi, boraca, istrošenih i bolesnih, ali i onih koji su se previše pustili nakon rata, zavaravali sami sebe i dozvolili da ih vlast toliko dugo vuče za nos.
Jako je teško sada nakon što su pozicije razgrabljene, umrežene, što bi medicinski rekli da je tumor metastazirao tek tako odvojiti žito od kukolja.
Mijenjale su se za ovo vrijeme razne vlasti, tačno je da je SDA bila najduže na vlasti, ali eto, imali smo i SDP u prethodnom mandatu... pokrenuli su baš opsežnu reviziju, najavljivali spektakularne rezultate, a krajnji rezultat je bio jako slab.
Simboličan broj onih kojima je zbog promjene statusa ili djeci koja su već zabršila školu po sili zakona prestalo pravo.
Bio je i poneki slučaj rezanja procenta invalidnosti, ali jako rijetko.
Tako da, nije sve crno-bijelo. Puno je ljudi bilo saučesnik vladajućim da bi se došlo do ovakvog stanja.
Ne mislim da ima iko u ovoj državi toliko hrabar i požrtvovan da se uhvati u koštac ispravljanja krivih Drina i izvede stvari na čistac.
Znam i milion posto sam siguran da ima određen broj onih koji puške, ranjavanja ni rata nisu pošteno vidjeli, a kojekakvim nama svojstvenim prljavim i poprečnim rabotama izganjali su puno toga. Potpuno nezasluženo. Bilo je i onih koje si morao puškom tjerati da brane vlastiti prag i ako nikog drugog onda sebe i svoju porodicu.
Isto tako vjerujem da i među onim ljudima koji traže svoja prava ima čestitih ljudi, boraca, istrošenih i bolesnih, ali i onih koji su se previše pustili nakon rata, zavaravali sami sebe i dozvolili da ih vlast toliko dugo vuče za nos.
Jako je teško sada nakon što su pozicije razgrabljene, umrežene, što bi medicinski rekli da je tumor metastazirao tek tako odvojiti žito od kukolja.
Mijenjale su se za ovo vrijeme razne vlasti, tačno je da je SDA bila najduže na vlasti, ali eto, imali smo i SDP u prethodnom mandatu... pokrenuli su baš opsežnu reviziju, najavljivali spektakularne rezultate, a krajnji rezultat je bio jako slab.
Simboličan broj onih kojima je zbog promjene statusa ili djeci koja su već zabršila školu po sili zakona prestalo pravo.
Bio je i poneki slučaj rezanja procenta invalidnosti, ali jako rijetko.
Tako da, nije sve crno-bijelo. Puno je ljudi bilo saučesnik vladajućim da bi se došlo do ovakvog stanja.
Ne mislim da ima iko u ovoj državi toliko hrabar i požrtvovan da se uhvati u koštac ispravljanja krivih Drina i izvede stvari na čistac.
- astala_vistala
- Posts: 1602
- Joined: 17/11/2009 23:31
- Location: Namibija
#1502 Re: Blokada puteva
Socijalni bunt hoce sigurno,prevelik je jaz izmedju sirotinje i uhljebljenih jer kada slusas i citas sta pisu neki delegati pomislis da zivimo u skandinaviji,svaki dan su neki protesti,svako par dana se blokira cesta,strajkuje se glađu,i sada cudno sto i borci radikalno traze promjene?Velkoski wrote:Pa koju olovku? Isti oni koji danas pišaju po ovim ljudima će odlučiti i iduće izbore jer su se SNAŠLI.
Ostatak države očigledno nije ujedinjen i dobijemo ovo što imamo danas. Ovdje će garantovano izbiti građanski rat prije ili kasnije.
Sto je najtuznije najgore zive bosnjaci istinske patriote BiH istinski borci,u hercegovini nema protesta a kome je i lose bez problema uzme svoju putovnicu i ode radit u EU dok bosnjo termin za vizu cega godinu da bi svabi prao guzicu!
Ako sada na izborima ne budu kaznjeni ovakvo stanje ce biti narednih 50 godina minimum jer delegata ko It_is_a_Leclerc imas puno Sarajevo.
- emigrazione
- Posts: 7794
- Joined: 01/09/2010 13:40
#1503 Re: Blokada puteva
Borci su sami sebe zajebali, ili su ih zajebali oni koji ih zastupaju i tu ti je sva istina...oni su se razjedinili, najgorim medju njima su dali da ih vode i da ih zastupaju, oni su osnovali milion nekakvih udruzenja, oni su trebali i morali formirati spiskove boraca, oni su trebali i morali ocistiti kukolj iz scojih redova i sl...ali jebiga kako ces prijaviti jarana 93. da je ranjen tako sto je krao radijatore iz zapaljene srpske kuce i sad je 100% invalid, a ti pali vatru na petlji i pusi u ruke. Tada ti je to bilo ofirno, a sada su ti kriva necija djeca sto si ispo tele, sto ti je neko mazno tvoju lovu i ti znas ko je i kako, ali opet je problem negdje drugo....e ovoga imas mali milionUvijek će biti spinova dokle god postoji budžetska glasačka mašinerija, kojima je status quo u zemlji Bogom dat. Shvati da toj kasti svaka stagnacija ove zemlje odgovara, jer približavanjem bilo kakvoj realnosti provodbe pravne države i racionalizacije jadnih budžeta, oni bi se dobrano uplašili za svoje ničim, a posebno ne radom, zaslužene privilegije
-
kudrilo
- Posts: 1262
- Joined: 17/10/2016 02:48
#1504 Re: Blokada puteva
Kad napadnu vladu, 90 posto onih koji ih nazivaju huliganima su oni koje su napali ustvari, čije je mišljenje tada manje bitno.
U drugom slučaju je logično da će ljudi biti podijeljeni na one kojima su sva sredstva koja koriste opravdana njihovim ciljem i na one kojima nisu. U ovoj državi dok DIREKTNO ne ugroziš guzice onih koji ti odlučuju i koji se pitaju, nemaš napretka. Vladu i uhljebe u drugom slučaju boli ona stvar jer ih niko ne dira.
U drugom slučaju je logično da će ljudi biti podijeljeni na one kojima su sva sredstva koja koriste opravdana njihovim ciljem i na one kojima nisu. U ovoj državi dok DIREKTNO ne ugroziš guzice onih koji ti odlučuju i koji se pitaju, nemaš napretka. Vladu i uhljebe u drugom slučaju boli ona stvar jer ih niko ne dira.
-
invincible1921
- Posts: 3685
- Joined: 09/04/2013 02:46
#1505 Re: Blokada puteva
Ovaj bleaj oko boraca tinja odavno, međutim za svo to vrijeme nijednom nisam cuo od boraca da je neko uperio prstom u tog itog ili to i to udrzenje. Oni najbolje znaju koja su udruzenja lazna i gje je srz lopovluka...ali jok to se ne spominjeemigrazione wrote:Borci su sami sebe zajebali, ili su ih zajebali oni koji ih zastupaju i tu ti je sva istina...oni su se razjedinili, najgorim medju njima su dali da ih vode i da ih zastupaju, oni su osnovali milion nekakvih udruzenja, oni su trebali i morali formirati spiskove boraca, oni su trebali i morali ocistiti kukolj iz scojih redova i sl...ali jebiga kako ces prijaviti jarana 93. da je ranjen tako sto je krao radijatore iz zapaljene srpske kuce i sad je 100% invalid, a ti pali vatru na petlji i pusi u ruke. Tada ti je to bilo ofirno, a sada su ti kriva necija djeca sto si ispo tele, sto ti je neko mazno tvoju lovu i ti znas ko je i kako, ali opet je problem negdje drugo....e ovoga imas mali milionUvijek će biti spinova dokle god postoji budžetska glasačka mašinerija, kojima je status quo u zemlji Bogom dat. Shvati da toj kasti svaka stagnacija ove zemlje odgovara, jer približavanjem bilo kakvoj realnosti provodbe pravne države i racionalizacije jadnih budžeta, oni bi se dobrano uplašili za svoje ničim, a posebno ne radom, zaslužene privilegije
- supercali
- Posts: 23942
- Joined: 06/07/2014 12:30
#1506 Re: Blokada puteva
Toga ima bez daljnjegemigrazione wrote:Borci su sami sebe zajebali, ili su ih zajebali oni koji ih zastupaju i tu ti je sva istina...oni su se razjedinili, najgorim medju njima su dali da ih vode i da ih zastupaju, oni su osnovali milion nekakvih udruzenja, oni su trebali i morali formirati spiskove boraca, oni su trebali i morali ocistiti kukolj iz scojih redova i sl...ali jebiga kako ces prijaviti jarana 93. da je ranjen tako sto je krao radijatore iz zapaljene srpske kuce i sad je 100% invalid, a ti pali vatru na petlji i pusi u ruke. Tada ti je to bilo ofirno, a sada su ti kriva necija djeca sto si ispo tele, sto ti je neko mazno tvoju lovu i ti znas ko je i kako, ali opet je problem negdje drugo....e ovoga imas mali milionUvijek će biti spinova dokle god postoji budžetska glasačka mašinerija, kojima je status quo u zemlji Bogom dat. Shvati da toj kasti svaka stagnacija ove zemlje odgovara, jer približavanjem bilo kakvoj realnosti provodbe pravne države i racionalizacije jadnih budžeta, oni bi se dobrano uplašili za svoje ničim, a posebno ne radom, zaslužene privilegije
Al bolje ikad nego nikad jer opet drzava se ostavlja djeci unucima i sl
-
kudrilo
- Posts: 1262
- Joined: 17/10/2016 02:48
#1507 Re: Blokada puteva
Usput, nikad se ova udruženja neće ukinuti iz jednostavnog razloga - glasačka mašinerija nacionalista.
Također, novac koji ode u udruženja vjerovatno ode u budžete i nekih stranaka i njihovih moćnika, ovako bi to bilo razjebano. Dok je ove vlade, sumnjam da će se išta mijenjati. Boli Novalića i SDA kurac za borce.
Također, novac koji ode u udruženja vjerovatno ode u budžete i nekih stranaka i njihovih moćnika, ovako bi to bilo razjebano. Dok je ove vlade, sumnjam da će se išta mijenjati. Boli Novalića i SDA kurac za borce.
-
toska
- Posts: 5010
- Joined: 26/09/2016 14:08
#1508 Re: Blokada puteva
Nezaposlenih boraca ne može biti više od 50.000,
puta 200 KM daje 10 miliona mjesečno ili 120 godišnje.
ne djeluje mi nemoguće
puta 200 KM daje 10 miliona mjesečno ili 120 godišnje.
ne djeluje mi nemoguće
-
invincible1921
- Posts: 3685
- Joined: 09/04/2013 02:46
#1509 Re: Blokada puteva
Da neko odvaja kukolj, a ti isti obespravljeni borci nece da kazu ko su ti sto im uzimaju pare...Onaj sto je zavrsio zbog prostitucije u zatvoru eto niko nije znao cime se i kako bavi. Predpostavljam da je i u ratu bio caastan i pravedan borac koji je odisao hrabroscu...ma daj molim te ostavi se mitologije stvari su poprilicno jednostavne. Svi oni dobro znaju ko i kako ih je zaj.ebo , ko su svrakici i ostali, ali njih ne spominjusupercali wrote:Toga ima bez daljnjegemigrazione wrote:Borci su sami sebe zajebali, ili su ih zajebali oni koji ih zastupaju i tu ti je sva istina...oni su se razjedinili, najgorim medju njima su dali da ih vode i da ih zastupaju, oni su osnovali milion nekakvih udruzenja, oni su trebali i morali formirati spiskove boraca, oni su trebali i morali ocistiti kukolj iz scojih redova i sl...ali jebiga kako ces prijaviti jarana 93. da je ranjen tako sto je krao radijatore iz zapaljene srpske kuce i sad je 100% invalid, a ti pali vatru na petlji i pusi u ruke. Tada ti je to bilo ofirno, a sada su ti kriva necija djeca sto si ispo tele, sto ti je neko mazno tvoju lovu i ti znas ko je i kako, ali opet je problem negdje drugo....e ovoga imas mali milionUvijek će biti spinova dokle god postoji budžetska glasačka mašinerija, kojima je status quo u zemlji Bogom dat. Shvati da toj kasti svaka stagnacija ove zemlje odgovara, jer približavanjem bilo kakvoj realnosti provodbe pravne države i racionalizacije jadnih budžeta, oni bi se dobrano uplašili za svoje ničim, a posebno ne radom, zaslužene privilegije
Al bolje ikad nego nikad jer opet drzava se ostavlja djeci unucima i sl
- BlueBlood
- Posts: 5225
- Joined: 20/06/2012 18:16
- Location: JUG
#1510 Re: Blokada puteva
Ljudi bukvalno spavali pred vladom u satorima 9 mjeseci trazeci svoja prava, vlada ih nije bendala 1% a nisu ni podrsku nikakvu imali. Vlada se preselila u novu zgradu, ovi vidjeli da jedino sto im je preostalo jos da izadju na ulicu i blokiraju sve. Zalosno na ovim minusima sta moraju da trpe ali eto za jednu noc su uradili sto nisu za 9mj. Ovo je izgleda jedini nacin da dodjes do cilja. Ako je tako sa ovom situacijom u drzavi u narednom periodu mozemo ocekivati sve vise i vise ovakvih blokada. Neko je vec ranije napisao, imamo...
- Imamo nesretne borce koji protestvuju oduvijek, nema godine bez protesta,
- imamo nesretno zdravstvo koje je protestvovalo u ovoj godini,
- imamo nesretni obrazovni sistem,
- nesretne policajce,
- imamo nesretnu omladinu i ljude od kojih 150 hiljada napusti BiH u zadnje 4 godine od dobrote ovog sistema,
- imamo nesretne poljoprivrednike,
- imali proteste protiv VIK-a,
- proteste za memica, djevojke pregazene na semaforima i neka druga ubistva po gradu zbog nepravde i kompromitovanog sudstva,
- nesretne radnike i proteste zbog neuvezivanja radnog staza,
- imamo nesretne roditelje koji protestvuju radi uskracivanja bosanskog jezika u skolama RS (godinama),
- imamo proteste protiv dvije skole pod jednim krovom i td.
ako sad krene jedno za drugim mogao bi biti totalni haos a politicari preko medija opet izvarati narod i skupljati jeftine poene. Nama treba jedan veliki restart
- Imamo nesretne borce koji protestvuju oduvijek, nema godine bez protesta,
- imamo nesretno zdravstvo koje je protestvovalo u ovoj godini,
- imamo nesretni obrazovni sistem,
- nesretne policajce,
- imamo nesretnu omladinu i ljude od kojih 150 hiljada napusti BiH u zadnje 4 godine od dobrote ovog sistema,
- imamo nesretne poljoprivrednike,
- imali proteste protiv VIK-a,
- proteste za memica, djevojke pregazene na semaforima i neka druga ubistva po gradu zbog nepravde i kompromitovanog sudstva,
- nesretne radnike i proteste zbog neuvezivanja radnog staza,
- imamo nesretne roditelje koji protestvuju radi uskracivanja bosanskog jezika u skolama RS (godinama),
- imamo proteste protiv dvije skole pod jednim krovom i td.
ako sad krene jedno za drugim mogao bi biti totalni haos a politicari preko medija opet izvarati narod i skupljati jeftine poene. Nama treba jedan veliki restart
- strong69
- Posts: 6972
- Joined: 11/03/2005 20:02
- Location: Beneath the Remains
#1512 Re: Blokada puteva
Code: Select all
http://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/356529/kalinovik-uspjesna-akcija-spasavanja-na-17-stepeni- Cherry-Cherry
- Posts: 7994
- Joined: 20/02/2013 14:14
- Location: Saturn
#1513 Re: Blokada puteva
Ima li ikakve naznake, kada će policija reagovati?
- Cherry-Cherry
- Posts: 7994
- Joined: 20/02/2013 14:14
- Location: Saturn
#1514 Re: Blokada puteva
Isto, moram putovati, hitno je... Idem prema Tuzli...kokuz_sa wrote:Jesul ih pomakli pa autoputa...trebam na put a nigdje normalnih info
- kokuz_sa
- Posts: 9069
- Joined: 29/05/2010 21:11
- Location: nisam u inostranstvu :D
#1515 Re: Blokada puteva
Ja se evo spremam, nnema mi druge nego na kiseljak pa visoko pa nazad TzCherry-Cherry wrote:Isto, moram putovati, hitno je... Idem prema Tuzli...kokuz_sa wrote:Jesul ih pomakli pa autoputa...trebam na put a nigdje normalnih info
- jao_situacije
- Posts: 18094
- Joined: 29/03/2014 19:20
#1516 Re: Blokada puteva
pa idi preko romanijekokuz_sa wrote:Ja se evo spremam, nnema mi druge nego na kiseljak pa visoko pa nazad TzCherry-Cherry wrote:Isto, moram putovati, hitno je... Idem prema Tuzli...kokuz_sa wrote:Jesul ih pomakli pa autoputa...trebam na put a nigdje normalnih info
-
apsolutno romantican
- Posts: 151
- Joined: 13/02/2018 06:21
#1517 Re: Blokada puteva
vogoscanska petlja prohodna
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#1518 Re: Blokada puteva
a đesu protestanti ?apsolutno romantican wrote:vogoscanska petlja prohodna
- Cherry-Cherry
- Posts: 7994
- Joined: 20/02/2013 14:14
- Location: Saturn
#1520 Re: Blokada puteva
Ozbiljno?apsolutno romantican wrote:vogoscanska petlja prohodna
- kokuz_sa
- Posts: 9069
- Joined: 29/05/2010 21:11
- Location: nisam u inostranstvu :D
#1522 Re: Blokada puteva
Da ne moram svracati u Brezu dobro bi bilojao_situacije wrote:pa idi preko romanijekokuz_sa wrote:Ja se evo spremam, nnema mi druge nego na kiseljak pa visoko pa nazad TzCherry-Cherry wrote: Isto, moram putovati, hitno je... Idem prema Tuzli...
- Casual's
- Posts: 6723
- Joined: 19/01/2012 00:08
- Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°
#1523 Re: Blokada puteva
M17 isto prohodan. Upravo prolazim kraj blokade.
- victom
- Posts: 4062
- Joined: 04/04/2012 17:15
#1524 Re: Blokada puteva
hajd napiši ozbiljno bez smajlijaapsolutno romantican wrote:ozbiljno
- Cherry-Cherry
- Posts: 7994
- Joined: 20/02/2013 14:14
- Location: Saturn
#1525 Re: Blokada puteva
Nigdje nema info, pa zato kontam da se zezaš 
