Blokada puteva

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
Matzan
Posts: 7049
Joined: 16/01/2015 13:25

#1501 Re: Blokada puteva

Post by Matzan »

Lično pokušavam da ne upadnem u zamku generalizacije. Svaki slučaj je priča za sebe, puno je tu ljudskih sudbina u pitanju.
Znam i milion posto sam siguran da ima određen broj onih koji puške, ranjavanja ni rata nisu pošteno vidjeli, a kojekakvim nama svojstvenim prljavim i poprečnim rabotama izganjali su puno toga. Potpuno nezasluženo. Bilo je i onih koje si morao puškom tjerati da brane vlastiti prag i ako nikog drugog onda sebe i svoju porodicu.

Isto tako vjerujem da i među onim ljudima koji traže svoja prava ima čestitih ljudi, boraca, istrošenih i bolesnih, ali i onih koji su se previše pustili nakon rata, zavaravali sami sebe i dozvolili da ih vlast toliko dugo vuče za nos.

Jako je teško sada nakon što su pozicije razgrabljene, umrežene, što bi medicinski rekli da je tumor metastazirao tek tako odvojiti žito od kukolja.
Mijenjale su se za ovo vrijeme razne vlasti, tačno je da je SDA bila najduže na vlasti, ali eto, imali smo i SDP u prethodnom mandatu... pokrenuli su baš opsežnu reviziju, najavljivali spektakularne rezultate, a krajnji rezultat je bio jako slab.
Simboličan broj onih kojima je zbog promjene statusa ili djeci koja su već zabršila školu po sili zakona prestalo pravo.
Bio je i poneki slučaj rezanja procenta invalidnosti, ali jako rijetko.

Tako da, nije sve crno-bijelo. Puno je ljudi bilo saučesnik vladajućim da bi se došlo do ovakvog stanja.
Ne mislim da ima iko u ovoj državi toliko hrabar i požrtvovan da se uhvati u koštac ispravljanja krivih Drina i izvede stvari na čistac.
User avatar
astala_vistala
Posts: 1602
Joined: 17/11/2009 23:31
Location: Namibija

#1502 Re: Blokada puteva

Post by astala_vistala »

Velkoski wrote:Pa koju olovku? Isti oni koji danas pišaju po ovim ljudima će odlučiti i iduće izbore jer su se SNAŠLI.

Ostatak države očigledno nije ujedinjen i dobijemo ovo što imamo danas. Ovdje će garantovano izbiti građanski rat prije ili kasnije.
Socijalni bunt hoce sigurno,prevelik je jaz izmedju sirotinje i uhljebljenih jer kada slusas i citas sta pisu neki delegati pomislis da zivimo u skandinaviji,svaki dan su neki protesti,svako par dana se blokira cesta,strajkuje se glađu,i sada cudno sto i borci radikalno traze promjene?

Sto je najtuznije najgore zive bosnjaci istinske patriote BiH istinski borci,u hercegovini nema protesta a kome je i lose bez problema uzme svoju putovnicu i ode radit u EU dok bosnjo termin za vizu cega godinu da bi svabi prao guzicu!

Ako sada na izborima ne budu kaznjeni ovakvo stanje ce biti narednih 50 godina minimum jer delegata ko It_is_a_Leclerc imas puno Sarajevo.
User avatar
emigrazione
Posts: 7794
Joined: 01/09/2010 13:40

#1503 Re: Blokada puteva

Post by emigrazione »

Uvijek će biti spinova dokle god postoji budžetska glasačka mašinerija, kojima je status quo u zemlji Bogom dat. Shvati da toj kasti svaka stagnacija ove zemlje odgovara, jer približavanjem bilo kakvoj realnosti provodbe pravne države i racionalizacije jadnih budžeta, oni bi se dobrano uplašili za svoje ničim, a posebno ne radom, zaslužene privilegije
Borci su sami sebe zajebali, ili su ih zajebali oni koji ih zastupaju i tu ti je sva istina...oni su se razjedinili, najgorim medju njima su dali da ih vode i da ih zastupaju, oni su osnovali milion nekakvih udruzenja, oni su trebali i morali formirati spiskove boraca, oni su trebali i morali ocistiti kukolj iz scojih redova i sl...ali jebiga kako ces prijaviti jarana 93. da je ranjen tako sto je krao radijatore iz zapaljene srpske kuce i sad je 100% invalid, a ti pali vatru na petlji i pusi u ruke. Tada ti je to bilo ofirno, a sada su ti kriva necija djeca sto si ispo tele, sto ti je neko mazno tvoju lovu i ti znas ko je i kako, ali opet je problem negdje drugo....e ovoga imas mali milion
kudrilo
Posts: 1262
Joined: 17/10/2016 02:48

#1504 Re: Blokada puteva

Post by kudrilo »

Kad napadnu vladu, 90 posto onih koji ih nazivaju huliganima su oni koje su napali ustvari, čije je mišljenje tada manje bitno.
U drugom slučaju je logično da će ljudi biti podijeljeni na one kojima su sva sredstva koja koriste opravdana njihovim ciljem i na one kojima nisu. U ovoj državi dok DIREKTNO ne ugroziš guzice onih koji ti odlučuju i koji se pitaju, nemaš napretka. Vladu i uhljebe u drugom slučaju boli ona stvar jer ih niko ne dira.
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#1505 Re: Blokada puteva

Post by invincible1921 »

emigrazione wrote:
Uvijek će biti spinova dokle god postoji budžetska glasačka mašinerija, kojima je status quo u zemlji Bogom dat. Shvati da toj kasti svaka stagnacija ove zemlje odgovara, jer približavanjem bilo kakvoj realnosti provodbe pravne države i racionalizacije jadnih budžeta, oni bi se dobrano uplašili za svoje ničim, a posebno ne radom, zaslužene privilegije
Borci su sami sebe zajebali, ili su ih zajebali oni koji ih zastupaju i tu ti je sva istina...oni su se razjedinili, najgorim medju njima su dali da ih vode i da ih zastupaju, oni su osnovali milion nekakvih udruzenja, oni su trebali i morali formirati spiskove boraca, oni su trebali i morali ocistiti kukolj iz scojih redova i sl...ali jebiga kako ces prijaviti jarana 93. da je ranjen tako sto je krao radijatore iz zapaljene srpske kuce i sad je 100% invalid, a ti pali vatru na petlji i pusi u ruke. Tada ti je to bilo ofirno, a sada su ti kriva necija djeca sto si ispo tele, sto ti je neko mazno tvoju lovu i ti znas ko je i kako, ali opet je problem negdje drugo....e ovoga imas mali milion
Ovaj bleaj oko boraca tinja odavno, međutim za svo to vrijeme nijednom nisam cuo od boraca da je neko uperio prstom u tog itog ili to i to udrzenje. Oni najbolje znaju koja su udruzenja lazna i gje je srz lopovluka...ali jok to se ne spominje
User avatar
supercali
Posts: 23942
Joined: 06/07/2014 12:30

#1506 Re: Blokada puteva

Post by supercali »

emigrazione wrote:
Uvijek će biti spinova dokle god postoji budžetska glasačka mašinerija, kojima je status quo u zemlji Bogom dat. Shvati da toj kasti svaka stagnacija ove zemlje odgovara, jer približavanjem bilo kakvoj realnosti provodbe pravne države i racionalizacije jadnih budžeta, oni bi se dobrano uplašili za svoje ničim, a posebno ne radom, zaslužene privilegije
Borci su sami sebe zajebali, ili su ih zajebali oni koji ih zastupaju i tu ti je sva istina...oni su se razjedinili, najgorim medju njima su dali da ih vode i da ih zastupaju, oni su osnovali milion nekakvih udruzenja, oni su trebali i morali formirati spiskove boraca, oni su trebali i morali ocistiti kukolj iz scojih redova i sl...ali jebiga kako ces prijaviti jarana 93. da je ranjen tako sto je krao radijatore iz zapaljene srpske kuce i sad je 100% invalid, a ti pali vatru na petlji i pusi u ruke. Tada ti je to bilo ofirno, a sada su ti kriva necija djeca sto si ispo tele, sto ti je neko mazno tvoju lovu i ti znas ko je i kako, ali opet je problem negdje drugo....e ovoga imas mali milion
Toga ima bez daljnjeg
Al bolje ikad nego nikad jer opet drzava se ostavlja djeci unucima i sl
kudrilo
Posts: 1262
Joined: 17/10/2016 02:48

#1507 Re: Blokada puteva

Post by kudrilo »

Usput, nikad se ova udruženja neće ukinuti iz jednostavnog razloga - glasačka mašinerija nacionalista.
Također, novac koji ode u udruženja vjerovatno ode u budžete i nekih stranaka i njihovih moćnika, ovako bi to bilo razjebano. Dok je ove vlade, sumnjam da će se išta mijenjati. Boli Novalića i SDA kurac za borce.
toska
Posts: 5010
Joined: 26/09/2016 14:08

#1508 Re: Blokada puteva

Post by toska »

Nezaposlenih boraca ne može biti više od 50.000,
puta 200 KM daje 10 miliona mjesečno ili 120 godišnje.

ne djeluje mi nemoguće
invincible1921
Posts: 3685
Joined: 09/04/2013 02:46

#1509 Re: Blokada puteva

Post by invincible1921 »

supercali wrote:
emigrazione wrote:
Uvijek će biti spinova dokle god postoji budžetska glasačka mašinerija, kojima je status quo u zemlji Bogom dat. Shvati da toj kasti svaka stagnacija ove zemlje odgovara, jer približavanjem bilo kakvoj realnosti provodbe pravne države i racionalizacije jadnih budžeta, oni bi se dobrano uplašili za svoje ničim, a posebno ne radom, zaslužene privilegije
Borci su sami sebe zajebali, ili su ih zajebali oni koji ih zastupaju i tu ti je sva istina...oni su se razjedinili, najgorim medju njima su dali da ih vode i da ih zastupaju, oni su osnovali milion nekakvih udruzenja, oni su trebali i morali formirati spiskove boraca, oni su trebali i morali ocistiti kukolj iz scojih redova i sl...ali jebiga kako ces prijaviti jarana 93. da je ranjen tako sto je krao radijatore iz zapaljene srpske kuce i sad je 100% invalid, a ti pali vatru na petlji i pusi u ruke. Tada ti je to bilo ofirno, a sada su ti kriva necija djeca sto si ispo tele, sto ti je neko mazno tvoju lovu i ti znas ko je i kako, ali opet je problem negdje drugo....e ovoga imas mali milion
Toga ima bez daljnjeg
Al bolje ikad nego nikad jer opet drzava se ostavlja djeci unucima i sl
Da neko odvaja kukolj, a ti isti obespravljeni borci nece da kazu ko su ti sto im uzimaju pare...Onaj sto je zavrsio zbog prostitucije u zatvoru eto niko nije znao cime se i kako bavi. Predpostavljam da je i u ratu bio caastan i pravedan borac koji je odisao hrabroscu...ma daj molim te ostavi se mitologije stvari su poprilicno jednostavne. Svi oni dobro znaju ko i kako ih je zaj.ebo , ko su svrakici i ostali, ali njih ne spominju
User avatar
BlueBlood
Posts: 5225
Joined: 20/06/2012 18:16
Location: JUG

#1510 Re: Blokada puteva

Post by BlueBlood »

Ljudi bukvalno spavali pred vladom u satorima 9 mjeseci trazeci svoja prava, vlada ih nije bendala 1% a nisu ni podrsku nikakvu imali. Vlada se preselila u novu zgradu, ovi vidjeli da jedino sto im je preostalo jos da izadju na ulicu i blokiraju sve. Zalosno na ovim minusima sta moraju da trpe ali eto za jednu noc su uradili sto nisu za 9mj. Ovo je izgleda jedini nacin da dodjes do cilja. Ako je tako sa ovom situacijom u drzavi u narednom periodu mozemo ocekivati sve vise i vise ovakvih blokada. Neko je vec ranije napisao, imamo...

- Imamo nesretne borce koji protestvuju oduvijek, nema godine bez protesta,
- imamo nesretno zdravstvo koje je protestvovalo u ovoj godini,
- imamo nesretni obrazovni sistem,
- nesretne policajce,
- imamo nesretnu omladinu i ljude od kojih 150 hiljada napusti BiH u zadnje 4 godine od dobrote ovog sistema,
- imamo nesretne poljoprivrednike,
- imali proteste protiv VIK-a,
- proteste za memica, djevojke pregazene na semaforima i neka druga ubistva po gradu zbog nepravde i kompromitovanog sudstva,
- nesretne radnike i proteste zbog neuvezivanja radnog staza,
- imamo nesretne roditelje koji protestvuju radi uskracivanja bosanskog jezika u skolama RS (godinama),
- imamo proteste protiv dvije skole pod jednim krovom i td.

ako sad krene jedno za drugim mogao bi biti totalni haos a politicari preko medija opet izvarati narod i skupljati jeftine poene. Nama treba jedan veliki restart
hurmasica
Posts: 1028
Joined: 18/03/2011 08:51

#1511 Re: Blokada puteva

Post by hurmasica »

Konacno ste pospali :run:
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#1512 Re: Blokada puteva

Post by strong69 »

Code: Select all

http://avaz.ba/vijesti/crna-hronika/356529/kalinovik-uspjesna-akcija-spasavanja-na-17-stepeni
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 7994
Joined: 20/02/2013 14:14
Location: Saturn

#1513 Re: Blokada puteva

Post by Cherry-Cherry »

Ima li ikakve naznake, kada će policija reagovati?
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 7994
Joined: 20/02/2013 14:14
Location: Saturn

#1514 Re: Blokada puteva

Post by Cherry-Cherry »

kokuz_sa wrote:Jesul ih pomakli pa autoputa...trebam na put a nigdje normalnih info
Isto, moram putovati, hitno je... Idem prema Tuzli... :cry:
User avatar
kokuz_sa
Posts: 9069
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#1515 Re: Blokada puteva

Post by kokuz_sa »

Cherry-Cherry wrote:
kokuz_sa wrote:Jesul ih pomakli pa autoputa...trebam na put a nigdje normalnih info
Isto, moram putovati, hitno je... Idem prema Tuzli... :cry:
Ja se evo spremam, nnema mi druge nego na kiseljak pa visoko pa nazad Tz
User avatar
jao_situacije
Posts: 18094
Joined: 29/03/2014 19:20

#1516 Re: Blokada puteva

Post by jao_situacije »

kokuz_sa wrote:
Cherry-Cherry wrote:
kokuz_sa wrote:Jesul ih pomakli pa autoputa...trebam na put a nigdje normalnih info
Isto, moram putovati, hitno je... Idem prema Tuzli... :cry:
Ja se evo spremam, nnema mi druge nego na kiseljak pa visoko pa nazad Tz
pa idi preko romanije
apsolutno romantican
Posts: 151
Joined: 13/02/2018 06:21

#1517 Re: Blokada puteva

Post by apsolutno romantican »

vogoscanska petlja prohodna
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#1518 Re: Blokada puteva

Post by victom »

apsolutno romantican wrote:vogoscanska petlja prohodna
a đesu protestanti ?
apsolutno romantican
Posts: 151
Joined: 13/02/2018 06:21

#1519 Re: Blokada puteva

Post by apsolutno romantican »

otisli :)
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 7994
Joined: 20/02/2013 14:14
Location: Saturn

#1520 Re: Blokada puteva

Post by Cherry-Cherry »

apsolutno romantican wrote:vogoscanska petlja prohodna
Ozbiljno? :shock:
apsolutno romantican
Posts: 151
Joined: 13/02/2018 06:21

#1521 Re: Blokada puteva

Post by apsolutno romantican »

ozbiljno :D
User avatar
kokuz_sa
Posts: 9069
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#1522 Re: Blokada puteva

Post by kokuz_sa »

jao_situacije wrote:
kokuz_sa wrote:
Cherry-Cherry wrote: Isto, moram putovati, hitno je... Idem prema Tuzli... :cry:
Ja se evo spremam, nnema mi druge nego na kiseljak pa visoko pa nazad Tz
pa idi preko romanije
Da ne moram svracati u Brezu dobro bi bilo
User avatar
Casual's
Posts: 6723
Joined: 19/01/2012 00:08
Location: 44°12′N 17°56′E / 44.2°N 17.933°

#1523 Re: Blokada puteva

Post by Casual's »

M17 isto prohodan. Upravo prolazim kraj blokade.
User avatar
victom
Posts: 4062
Joined: 04/04/2012 17:15

#1524 Re: Blokada puteva

Post by victom »

apsolutno romantican wrote:ozbiljno :D
hajd napiši ozbiljno bez smajlija
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 7994
Joined: 20/02/2013 14:14
Location: Saturn

#1525 Re: Blokada puteva

Post by Cherry-Cherry »

Nigdje nema info, pa zato kontam da se zezaš :zoka:
Locked