Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Fudbal/nogomet, Premijer liga, Liga prvaka, svjetska i evropska prvenstva...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
fukushima
Posts: 393
Joined: 18/03/2011 17:11

#151 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by fukushima »

ma mi smo velesila jedino za sebe, kad pobijedimo sebe onda se mozemo nadati da pobijedimo i nekog drugog
Korisničkoime
Posts: 4828
Joined: 18/11/2010 00:26

#152 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Korisničkoime »

fukushima wrote:kad oderemo te istocnjacke velesile i slovacku a mozda i grcku onda cete da se gusite sranjima koje ste pisali ovdje :roll:
Joj kako ću se ja rado gušit sranjima koje sam pisao samo da mi njih oderemo ma sad ću se potpisat da se gušim u svom sranju samo da bude ko što ti kažeš, samo je problem što to i nije baš sranje Češka nas oderala, Mađari nas dva puta pobjedili 1-3 kod kuće, Rumuni nas deru osim sad u Zenici a i tu je malo falilo i više je bilo do Rumuna nego do nas što smo pobjedili. S Grcima 4 utakmice 4 poraza 11-2 (mislim) gol razlika u njihovu korist. Jest sranje al nije moje.
Korisničkoime
Posts: 4828
Joined: 18/11/2010 00:26

#153 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Korisničkoime »

zecko_kupuz wrote:
Korisničkoime wrote:Grupa ništa ne valja, ne ozbiljno bez zajebancije gore nije moglo. Ovaj naš mentalitet tj. mentalitet naših igrača je takav da će oni sebe već na početku kvalifikacija viditi u Brazilu i tek kad budu imali 2 boda iz 4 utakmice shvatit će da ipak ovi laki protivnici i nisu tako laki a mi ćemo se svi opet hvatat za glavu kako to da s jednim Dzekom. Pjanićem, Spahićem ne možemo pobijedit Slovake. Ja bi sutra mijenjao Grčku za Norvešku a Slovačku za Dansku ili Švedsku. Ovi istočnjaci su nas uvijek derali i poderati će nas i u predstojećim kvalifikacijama za SP ne zato što su bolji nego zato što mi nemamo discipline i ne znamo za razliku od njih igrat kao ekipa, do nas još nije doprlo da je fudbal timski sport. Jedino je Ćiro donekle uspio od naših mamlaza napravit tim a budući da mamlaze trenutno trenira također mamlaz skršit ćemo i kvalif. za ovo EP iako smo sa jednom nogom već mogli biti na EP. Mamlaz :x
:thumbup:
"Istočnjačke" reprezentacije nam definitivno ne leže. Nabrijaniji su i posjeduju jaču tehniku nego recimo oni iz Skandinavije ili sa Otoka (osim Engleske naravno).
Mislim da i jest u tome fazon dok Skandinavcima možemo parirat našom tehnikom i tako nadoknadit manjak naše discipline i ne postojanje timske igre (osim na mahove) to s "istočnjacima" ne ide budući da i oni imaju tehniku neki i bolju nego mi uz to, pogotovo kod Slovaka je to vidljivo, da su kolektiv, igraju kao tim, razrađeni taktiku koje se strogo pridržavaju. Zato padamo jer naše tehničke sposobnosti i individualna kvaliteta Džeke, Pjanića, Misimovića tu nije dovoljna, možda za par dobrih napada al ne za pobjedu.
fukushima
Posts: 393
Joined: 18/03/2011 17:11

#154 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by fukushima »

Korisničkoime wrote:
fukushima wrote:kad oderemo te istocnjacke velesile i slovacku a mozda i grcku onda cete da se gusite sranjima koje ste pisali ovdje :roll:
Joj kako ću se ja rado gušit sranjima koje sam pisao samo da mi njih oderemo ma sad ću se potpisat da se gušim u svom sranju samo da bude ko što ti kažeš, samo je problem što to i nije baš sranje Češka nas oderala, Mađari nas dva puta pobjedili 1-3 kod kuće, Rumuni nas deru osim sad u Zenici a i tu je malo falilo i više je bilo do Rumuna nego do nas što smo pobjedili. S Grcima 4 utakmice 4 poraza 11-2 (mislim) gol razlika u njihovu korist. Jest sranje al nije moje.
jel ti ista osim najgore od najgoreg vidis kod nas, gdje ti zivis, ako ti je sve toliko grozno preseli se gdje je ljepse i gdje mozes ocekivati da reprezentacija tvoje nove zemlje bez ikakviih problema ode na svjetsko ili evropsko prvenstvo :-)
Korisničkoime
Posts: 4828
Joined: 18/11/2010 00:26

#155 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Korisničkoime »

fukushima wrote:
Korisničkoime wrote:
fukushima wrote:kad oderemo te istocnjacke velesile i slovacku a mozda i grcku onda cete da se gusite sranjima koje ste pisali ovdje :roll:
Joj kako ću se ja rado gušit sranjima koje sam pisao samo da mi njih oderemo ma sad ću se potpisat da se gušim u svom sranju samo da bude ko što ti kažeš, samo je problem što to i nije baš sranje Češka nas oderala, Mađari nas dva puta pobjedili 1-3 kod kuće, Rumuni nas deru osim sad u Zenici a i tu je malo falilo i više je bilo do Rumuna nego do nas što smo pobjedili. S Grcima 4 utakmice 4 poraza 11-2 (mislim) gol razlika u njihovu korist. Jest sranje al nije moje.
jel ti ista osim najgore od najgoreg vidis kod nas, gdje ti zivis, ako ti je sve toliko grozno preseli se gdje je ljepse i gdje mozes ocekivati da reprezentacija tvoje nove zemlje bez ikakviih problema ode na svjetsko ili evropsko prvenstvo :-)
To PATRIOTO e sad si mi vala rekao svaka ti čast, ti argumenti tvoji silni. Eto neka ti voliš BiH a ja ne volim nek si ti patriota jbn. domoljub a ja izdajica koja jedva čeka da utekne iz BiH i zavoli svoju novu zemlju. Ako nemaš ništa reći nije razlog da vrijeđaš. Misliš da mene muke hvataju zato što samo loše stvari vidim, mene muke hvataju što vidim dobre igrače, napokon neku ozbiljniju koncentraciju kvalitete u reprezentaciji ( na da budemo velesila ali definitivno dovoljno da se kvalificiramo) a i pored toga pušimo od Albanije, zato se nerviram i mora da sam zbog toga manje domoljub nego ti. Zapravo to zabijanje glave u pijesak kao noj, laganje samih sebe i drugih je također dio problema jer ako isti ne želimo priznat nikad ga nećemo ni rješit. Ti laži sebe i druge i osjećaj se patriotom koliko god hoćeš a kad dođe SP i EP fino navijaj za Tursku ili nekog drugog i proklinji "zavjeru" koja nam nije "dala" da se kvalificiramo.
fukushima
Posts: 393
Joined: 18/03/2011 17:11

#156 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by fukushima »

Korisničkoime wrote:To PATRIOTO e sad si mi vala rekao svaka ti čast, ti argumenti tvoji silni. Eto neka ti voliš BiH a ja ne volim nek si ti patriota jbn. domoljub a ja izdajica koja jedva čeka da utekne iz BiH i zavoli svoju novu zemlju. Ako nemaš ništa reći nije razlog da vrijeđaš. Misliš da mene muke hvataju zato što samo loše stvari vidim, mene muke hvataju što vidim dobre igrače, napokon neku ozbiljniju koncentraciju kvalitete u reprezentaciji ( na da budemo velesila ali definitivno dovoljno da se kvalificiramo) a i pored toga pušimo od Albanije, zato se nerviram i mora da sam zbog toga manje domoljub nego ti. Zapravo to zabijanje glave u pijesak kao noj, laganje samih sebe i drugih je također dio problema jer ako isti ne želimo priznat nikad ga nećemo ni rješit. Ti laži sebe i druge i osjećaj se patriotom koliko god hoćeš a kad dođe SP i EP fino navijaj za Tursku ili nekog drugog i proklinji "zavjeru" koja nam nije "dala" da se kvalificiramo.
pa naravno da sam ti rrekao kadi si slijep kod ociju jebeni domoljube, i vazno je da si ti pun argumenata, gdje bi mi svi bili da nema takvih ko ti. sve argumenti frcaju iz njih, ne znaju sta ce od silinih argumenata i to sve negativnih. a ti pokazujes koliko volis bih sa svojim komentarima. ne bi mi ni u oceaniji uspjeli izboriti svjetsko prvenstvo sa takvim razmisljanjima ko tvojim. a ti ako nemas sta reci pozitivno ne moras tolko valjati gluposti. a ima problema al ispade po tvom da nista drugo i nema, do skora nismo znali hocemo li igrati kvalifikacije zbog takvih ko ti sto su nam vodili savez, sa slicnim razmisljanjima a sad bar imamo nekakvih osnova za napredak. a ti kao ne lazes sebe, de zivi u svom svijetu negetavnih iluzija,, pa kad se kvalifikujemo negdje onda ces se ukopati i usutiti. ja ne navijam za tursku, jebe mi se za tursku navijaj ti za tursku kad je toliko spomnjes
User avatar
zecko_kupuz
Posts: 2353
Joined: 11/01/2008 14:58
Location: Sarajevo

#157 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by zecko_kupuz »

fukushima wrote: pa naravno da sam ti rrekao kadi si slijep kod ociju jebeni domoljube, i vazno je da si ti pun argumenata, gdje bi mi svi bili da nema takvih ko ti. sve argumenti frcaju iz njih, ne znaju sta ce od silinih argumenata i to sve negativnih. a ti pokazujes koliko volis bih sa svojim komentarima. ne bi mi ni u oceaniji uspjeli izboriti svjetsko prvenstvo sa takvim razmisljanjima ko tvojim. a ti ako nemas sta reci pozitivno ne moras tolko valjati gluposti. a ima problema al ispade po tvom da nista drugo i nema, do skora nismo znali hocemo li igrati kvalifikacije zbog takvih ko ti sto su nam vodili savez, sa slicnim razmisljanjima a sad bar imamo nekakvih osnova za napredak. a ti kao ne lazes sebe, de zivi u svom svijetu negetavnih iluzija,, pa kad se kvalifikujemo negdje onda ces se ukopati i usutiti. ja ne navijam za tursku, jebe mi se za tursku navijaj ti za tursku kad je toliko spomnjes
Ovo je forum čovječe, ohladi malo. Svako ima svoje mišljenje. Valjda i dolazimo ovdje da palamudimo o formi igrača, taktikama selektora i šansama za veliko takmičenje. Ostavi priče o patriotizmu za neke ozbiljnije teme. ;-)
fukushima
Posts: 393
Joined: 18/03/2011 17:11

#158 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by fukushima »

zecko_kupuz wrote:
fukushima wrote: pa naravno da sam ti rrekao kadi si slijep kod ociju jebeni domoljube, i vazno je da si ti pun argumenata, gdje bi mi svi bili da nema takvih ko ti. sve argumenti frcaju iz njih, ne znaju sta ce od silinih argumenata i to sve negativnih. a ti pokazujes koliko volis bih sa svojim komentarima. ne bi mi ni u oceaniji uspjeli izboriti svjetsko prvenstvo sa takvim razmisljanjima ko tvojim. a ti ako nemas sta reci pozitivno ne moras tolko valjati gluposti. a ima problema al ispade po tvom da nista drugo i nema, do skora nismo znali hocemo li igrati kvalifikacije zbog takvih ko ti sto su nam vodili savez, sa slicnim razmisljanjima a sad bar imamo nekakvih osnova za napredak. a ti kao ne lazes sebe, de zivi u svom svijetu negetavnih iluzija,, pa kad se kvalifikujemo negdje onda ces se ukopati i usutiti. ja ne navijam za tursku, jebe mi se za tursku navijaj ti za tursku kad je toliko spomnjes
Ovo je forum čovječe, ohladi malo. Svako ima svoje mišljenje. Valjda i dolazimo ovdje da palamudimo o formi igrača, taktikama selektora i šansama za veliko takmičenje. Ostavi priče o patriotizmu za neke ozbiljnije teme. ;-)
pa znam da je, al prvi je poceo sa svojim histerijama
bosnovizija
Posts: 917
Joined: 08/09/2010 17:54

#159 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by bosnovizija »

Alispahić slomio ruku, večeras operacija
Piše: A. Beganović
Srijeda, 03.08.11. 22:48.

Veznjak Dinama i našeg nacionalnog tima, Mehmed Alispahić, povrijedio se na večerašnjem revanš susretu 3. pretkola LP u kojem je Dinamo s minimalnih 1:0 savladao Helsinki i tako se plasirao u narednu fazu takmičenja.
Uoči prijateljskog duela našeg nacionalnog tima i Grčke za bh. selektora Safeta Sušića stižu samo loše vijesti.
Naime, nakon što su zbog povreda sa spiska otpali Vedad Ibišević i Haris Medunjanin, selektor našeg nacionalnog tima za duel sa Grčkom neće moći računati ni na Mehmeda Alispahića.
Veznjak Dinama u večerašnjem susretu 3. pretkola Lige prvaka slomio je ruku i kako SportSport.ba saznaje odmah će biti podvrgnut operativnom zahvatu.
Još uvijek se ne zna koliko će Alispahić odsustvovati sa terena, no sigurno je da neće biti spreman za duel sa Grčkom.
Izvor: SportSport. ba
Korisničkoime
Posts: 4828
Joined: 18/11/2010 00:26

#160 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Korisničkoime »

fukushima wrote:
Korisničkoime wrote:To PATRIOTO e sad si mi vala rekao svaka ti čast, ti argumenti tvoji silni. Eto neka ti voliš BiH a ja ne volim nek si ti patriota jbn. domoljub a ja izdajica koja jedva čeka da utekne iz BiH i zavoli svoju novu zemlju. Ako nemaš ništa reći nije razlog da vrijeđaš. Misliš da mene muke hvataju zato što samo loše stvari vidim, mene muke hvataju što vidim dobre igrače, napokon neku ozbiljniju koncentraciju kvalitete u reprezentaciji ( na da budemo velesila ali definitivno dovoljno da se kvalificiramo) a i pored toga pušimo od Albanije, zato se nerviram i mora da sam zbog toga manje domoljub nego ti. Zapravo to zabijanje glave u pijesak kao noj, laganje samih sebe i drugih je također dio problema jer ako isti ne želimo priznat nikad ga nećemo ni rješit. Ti laži sebe i druge i osjećaj se patriotom koliko god hoćeš a kad dođe SP i EP fino navijaj za Tursku ili nekog drugog i proklinji "zavjeru" koja nam nije "dala" da se kvalificiramo.
pa naravno da sam ti rrekao kadi si slijep kod ociju jebeni domoljube, i vazno je da si ti pun argumenata, gdje bi mi svi bili da nema takvih ko ti. sve argumenti frcaju iz njih, ne znaju sta ce od silinih argumenata i to sve negativnih. a ti pokazujes koliko volis bih sa svojim komentarima. ne bi mi ni u oceaniji uspjeli izboriti svjetsko prvenstvo sa takvim razmisljanjima ko tvojim. a ti ako nemas sta reci pozitivno ne moras tolko valjati gluposti. a ima problema al ispade po tvom da nista drugo i nema, do skora nismo znali hocemo li igrati kvalifikacije zbog takvih ko ti sto su nam vodili savez, sa slicnim razmisljanjima a sad bar imamo nekakvih osnova za napredak. a ti kao ne lazes sebe, de zivi u svom svijetu negetavnih iluzija,, pa kad se kvalifikujemo negdje onda ces se ukopati i usutiti. ja ne navijam za tursku, jebe mi se za tursku navijaj ti za tursku kad je toliko spomnjes
ČITAJ malo neću ti ja crtat šta je argument, šta činjenica, to tvoje "IDI U DRUGU ZEMLJU" nije argument, nije činjenica, to je za mene provociranje i vrijeđanje. PRVI POČNEŠ PROVOCIRAT i kad dobiješ odgovor raspekmeziš se i počneš pljuvat. Ti misliš da si kroz svoj pozitivizam kao uzor i primjer ljubavi prema BiH, ok ja mislim da je tvoj pozitivizam trenutno bez osnove i to je po meni bježanje od istine. Ja drugačije vidim stvari ako ima problem treba se isti i istaknuti i nikada prešućivati. Ako hoćeš biti pozitivan bujrum reci onda nešto pozitivno daj kontrastav a nemoj ići na onu "ooo ti nevoliš Bosnu" , "ooo što neodeš ako ti se nesviđa" itd. to nije argument niti činjenica vezana na bilo koji način za fudbal to je provokacija. Uostalom kako je već drugi forumaš rekao ovo nije mjesto za priču kakvu nas dvojica vodimo, zato ako hoćeš o fudbalu i o grupi bujrum ako ne onda daj da se selimo na primjereniju temu nije problem.
Stari
Posts: 6802
Joined: 10/10/2003 00:00

#161 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Stari »

Nastavljajuci ovaj spomenar reprezentacije BiH ...na dan uoci utakmice s kojom pocinje rasplet ove kvalifikacijske grupe ...sjetih se ...da bilo je to fakat podavno - negdje s krajem zime ljeta gospodnjeg 1985 - oni malo stariji ucesnici ovog foruma ce se neovisno o tome za koga navijaju vjerovatno sjetiti ... Sovjetski Savez se tad zvala drzava ...a stadion je bio ovaj isti gdje ce nasi momci sutra igrati. Igrao je sarajevski Zeljeznicar protiv Dinama iz Minska i odigrao nerjeseno sto je tada zestokim sarajlijama bilo vise nego dovoljno da prolazak dalje u 1/2 finale UEFA-kupa.

Ah ta davna vremena ...ah , moj stari crnobijeli televizor sto je stajao na stolu nedaleko od spareta na drva...Dinamova ekipa je bila tvrda a na tribinama je bilo vise ljudi u uniformi no civila´. Dakle igra uistinu nije bila leprsava - igralo vrlo fizicki , na granici grubosti i nesportske igre, ...ali Dinamo na kraju krajeva nije mogao nista Zeljeznicarovcima...Skoro, Bahtic, Baljic, Bazdarevic, Sabanadzovic i ostali su se borili lavovski i odveli svoju ekipu na domak nirvane ...

Rijetki su tad bili oni koji nisu simpatisali modre iz Sarajeva .... a sutra ce oni koji ne simpatisu nase momke u Minsku - biti jos rjedji - barem se nadam. Neka svi bogovi istoka srede nekako da se nasi momci vrate isto onako kako su se Zeljeznicarovci vracali onomad birvaktile...ispravljenih ledja, nasmijanih lica i sa punom sakom... brade.



Sretno momci
User avatar
vozač
Posts: 1731
Joined: 19/02/2010 11:46

#162 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by vozač »

Stari wrote:Nastavljajuci ovaj spomenar reprezentacije BiH ...na dan uoci utakmice s kojom pocinje rasplet ove kvalifikacijske grupe ...sjetih se ...da bilo je to fakat podavno - negdje s krajem zime ljeta gospodnjeg 1985 - oni malo stariji ucesnici ovog foruma ce se neovisno o tome za koga navijaju vjerovatno sjetiti ... Sovjetski Savez se tad zvala drzava ...a stadion je bio ovaj isti gdje ce nasi momci sutra igrati. Igrao je sarajevski Zeljeznicar protiv Dinama iz Minska i odigrao nerjeseno sto je tada zestokim sarajlijama bilo vise nego dovoljno da prolazak dalje u 1/2 finale UEFA-kupa.

Ah ta davna vremena ...ah , moj stari crnobijeli televizor sto je stajao na stolu nedaleko od spareta na drva...Dinamova ekipa je bila tvrda a na tribinama je bilo vise ljudi u uniformi no civila´. Dakle igra uistinu nije bila leprsava - igralo vrlo fizicki , na granici grubosti i nesportske igre, ...ali Dinamo na kraju krajeva nije mogao nista Zeljeznicarovcima...Skoro, Bahtic, Baljic, Bazdarevic, Sabanadzovic i ostali su se borili lavovski i odveli svoju ekipu na domak nirvane ...

Rijetki su tad bili oni koji nisu simpatisali modre iz Sarajeva .... a sutra ce oni koji ne simpatisu nase momke u Minsku - biti jos rjedji - barem se nadam. Neka svi bogovi istoka srede nekako da se nasi momci vrate isto onako kako su se Zeljeznicarovci vracali onomad birvaktile...ispravljenih ledja, nasmijanih lica i sa punom sakom... brade.



Sretno momci
pitar sam al se sjećam tekme, (jel ono bahtić dao go) i pridružujem se lijepim željama svih patriotski nastrojenih navijača

smiješna su mi ova raja sa teorijama o tome kako ne možemo igrati protiv ekipa iz istočne evrope, one su kao disciplinovane, (valjda ovi iz zapadne evrope nisu disciplinovani, šta li i protiv njih lakše igramo, razvaljujemo ih redovno :lol: ), fakat ima glupih komentara da te bog sačuva

osim toga slovačka je za nas zapadna evropa, dakle sve ove priče ne stoje ni u geografskom, a još manje u nekom fudbalskom poimanju stvari

onda teorije mi kao igramo dobro protiv skandinavaca, leže nam :-) , valjda se to bazira na onih par blistavih utakmica protiv danske, istina nismo ih uspjeli pobijediti kad nam je najviše trebalo (ili su to utisci sa posljednje tekme protiv šveda, znamo kako smo prošli :lol: )

sve je to šupljiranje, priče bez ikakvih argumenata, ono što je nepobitno je da naše treba podržati kako god odigrali prvu utakmicu, igra se do posljednje tekme i tako treba posmatrati stvari, jedna pobjeda iz ova dva duela bolja je nego 2 remija jel tako, dakle sve opcije su u igri, ti bjelorusi nisu bili u stanju pobijediti luksemburg, a uzeli su francuzima 4 boda, ko je to mogao predvidjeti, jednostavno sve je moguće i reprezentaciju treba podržati jer ovi momci će sigurno učiniti sve da postignu što povoljniji rezultat, da li će u tome uspjeti ovisi i o protivnicima

btw ... tu su i rumuni, ako ste zaboravili na njih
Stari
Posts: 6802
Joined: 10/10/2003 00:00

#163 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Stari »

Heh

Ta mitologija o nasoj toboznjoj tehnickoj nadmoci u odnosu na zapadnoevropske (najcesce germanske : Njemacka, Holandija, Svedska ...pa i neke druge) reprezentacije ima svoju istorijsku pozadinu jos iz doba SFRJ-reprezentacije...naravno...necim se moralo "opravdati" to sto od ovih ekipa nerjetko ...the ...gubimo utakmice. Floskula o nekakvoj nasoj tehnickoj superiornosti kojom mi (kao) mozemo prevazici njihovu kondicionu i organizacionu premoc je bila izmisljotina ....i gadno je to sto smo mi (BiH) izgleda nasljedili taj rezon. Tokom tih davnih vremena smo istina uvijek lakse na kraj izlazili sa tzv. juznjackim ekipama ...recimo sa Spancima smo se mogli nositi ...nerjetko i sa Francuzima i Italijanima...nije se tu radilo o nasoj tehnici ...koliko o tome da su te ekipe (isto kao i mi) pocesto kuburile sa kondicijom i organizacijom...pa se iz tog razloga s njima ipak dalo igrati ... Protiv ovih ovamo se "igralo" samo prvih pola sata - a kasnije su nas pretrcavali kako su htjeli.
User avatar
čoksa08
Posts: 487
Joined: 23/08/2011 12:31
Location: Ko pogodi sta mi pise u avataru, dobije sta pozeli :D

#164 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by čoksa08 »

ZVANIČNO SMO 22. REPREZENTACIJA SVIJETA :dance: :bih:

Image
Image
Korisničkoime
Posts: 4828
Joined: 18/11/2010 00:26

#165 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Korisničkoime »

Stvarno treba zaista sve nacrtati evo na brzinu Slovačka kao bivša pripadnica komunističke Čehoslovačke i (nužno) bliska sa SSSR-a nazivana zemljom tzv.istočnog bloka zato istočnjačka - termin se zadržao, inače zemlje srednje Evrope po zemljopisnoj dužini ne tako daleko od nas tako za nas ni geografski nije zapadna Evropa. Skandinavci u sadašnjem kontekstu - ne plemenskom - ne Germani - ne Njemačka i Nizozemska i sl. Poređenje između tzv. istočnjačkih zemalja i skandinavskih ne i zapadne Evrope, prije svega se odnosilo na grupe kvalifikacija za SP i 3 zemlje Slovačka, Švedska Danska.
Ukupni rezultati protiv tzv.istočnjačkih i skandinavskih zemalja puno govore, kao i igre koje smo pružili. Mislim da su Rumunija u ovim kvalifikacija i Slovačka u prijateljskoj jedine dvije pobjede protiv tzv. istočnjaka (B.rusija, Ermenija - zemlje bivšeg SSSR-a, Estonija i prijašnje ali prije baltikčka zemlja). Treba imati i u vidu svaki put kad smo izgubili bilo je prilično uvjerljivo s igračke strane koliko se ja sjećam (zadnji put protiv Rumuna).
Slovačka se sigurno nije kvalificirala zbog svojih istaknutih pojedinaca, tako da je ne smatram laganim protivnikom čak što više mislim da može za nas biti nezgodnija od Švedske ili Danske. Dijeliti zemlje u fudbalskom smislu na ovaj način jeste površno ali se kod mene više temelji na puno negativnih iskustava.
Korisničkoime
Posts: 4828
Joined: 18/11/2010 00:26

#166 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Korisničkoime »

čoksa08 wrote:ZVANIČNO SMO 22. REPREZENTACIJA SVIJETA :dance: :bih:

Image
Image
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :bih: :bih: :bih:
Stari
Posts: 6802
Joined: 10/10/2003 00:00

#167 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Stari »

Gledam ovu tablicu gore i , premda nisam bas upoznat sa nacinom bodovanja, ostadoh nemalo impresioniran nasom pozicijom ... a i sitnicom da bi se , u slucaju da nastavimo ove kvalifikacije sa recimo (fantaziram samo - smirite se ) ...dvije pobjede. E ljudi moji - sta bi se to onda moralo desiti - pa da se ne nadjemo u drustvu onih besmrtnih, u drustvu visestrukih svjetskih sampiona, u drustvu svemiraca.... u drustvu jebacha nad jebachima.

E grdna rano moja... ako se to desi ... ja ne znam kako cu na vrata od sobe izaci.

Samo se nemojte prepasti ozbiljnosti situacije u koju ulazite momci ... zaboravite sve ...imena timove drzave ... ko ih sisa .
User avatar
čoksa08
Posts: 487
Joined: 23/08/2011 12:31
Location: Ko pogodi sta mi pise u avataru, dobije sta pozeli :D

#168 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by čoksa08 »

Stari wrote:Gledam ovu tablicu gore i , premda nisam bas upoznat sa nacinom bodovanja, ostadoh nemalo impresioniran nasom pozicijom ... a i sitnicom da bi se , u slucaju da nastavimo ove kvalifikacije sa recimo (fantaziram samo - smirite se ) ...dvije pobjede. E ljudi moji - sta bi se to onda moralo desiti - pa da se ne nadjemo u drustvu onih besmrtnih, u drustvu visestrukih svjetskih sampiona, u drustvu svemiraca.... u drustvu jebacha nad jebachima.

E grdna rano moja... ako se to desi ... ja ne znam kako cu na vrata od sobe izaci.

Samo se nemojte prepasti ozbiljnosti situacije u koju ulazite momci ... zaboravite sve ...imena timove drzave ... ko ih sisa .
kako lako mozes upasti tako lako mozes i pasti gdje si bio. nista strasno. mozemo vidjeti to na primjeru crne gore
User avatar
Bosanski_kralj
Posts: 9241
Joined: 31/03/2007 00:07

#169 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Bosanski_kralj »

Ispade gore po nas što je izvlačenje grupa kvalfikacija za SP 2014 održano u julu, nego kako je to uobičajno u januaru one godine u kojoj počinju kvalifikacije. Mogli smo u drugu jakosnu grupu upasti.
bosnovizija
Posts: 917
Joined: 08/09/2010 17:54

#170 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by bosnovizija »

Luksemburg gledajte za 15, 20 i 30 KM
Raspravljano je o još nekim temama, a svakako treba izdvojiti zaključak da se preispita odluka Disciplinske komisije N/FS BiH u “slučajevima Golać i Trbović”
Komitet za normalizaciju N/FS BiH
Piše: SportCentar
23.09.2011 u 20:54 sati.

Komitet za normalizaciju Nogometnog / Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine na današnjoj sjednici u Sdarajevu odlučioje da cijene ulaznica za posljednju domaću utakmicu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2012. godinu koju igramo protiv Luksemburga budu 15 KM (sjever i jug), 20 KM (istok) i 30 KM (zapad).

Na sastanku je bilo govora i o organizaciji predstojećem meča na Bilinom polju, ali i onog u Parizu, gdje će naš državni tim posvemu sudeći protiv Francuza voditi bitku za direktan plasman na Evropsko prvenstvo u Poljsku i Ukrajinu.
:bih: :bih: :bih: :bih: :bih:
udrch
Posts: 8472
Joined: 14/10/2008 10:08

#171 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by udrch »

SVAKA ČAST MOMCI..

A zašto je ova tema zaboravljena?
Stari
Posts: 6802
Joined: 10/10/2003 00:00

#172 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Stari »

Eh evo nakon ponoci izmedju 15 i 16 novembra ...i nakon sto je velemajstorski modarator zoom preduhitrio instantforumskexperte... dakle one koji se registruju tu negdje pred pocetak kvalifikacijskog ciklusa ...ili ponekad pred pocetak playoff ciklusa...sa zadatkom - njima jasnim - nama jasnim ...a evo vidim i zoomu kristalno jasnim :D. Nisam imao niti namjeru...a ni sansu (pored onoliko strucnjaka) pisati nista na toj temi.


Dakle izgubismo ljeta gospodnjeg 2011 utakmicu u nogometu protiv nacionalne selekcije Portugalije. Visokim rezultatom - dakako - i to valja konstatovati. Portugalci su bili taman nekako toliko i bolji. Neka u ovom spoemenaru (ili mozda ljetopisu ) ostane toliko zapisano. Pisati o dobrim i losim partijama nasih momaka mozda i nije bas najuputnije ovako vrele glave, direktno nakon zavrsene utakmice. Jos je manje preporucljivo pisati o dobrim i losim gubitnicima u takvim okolnostima.

Predstoji nova godina ...duga pauza ... a onda opet iznova.
User avatar
Kinaski
Posts: 7579
Joined: 08/05/2011 22:52

#173 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Kinaski »

malo offtopica

Image

:x :x :x
Frankyee
Posts: 1515
Joined: 02/04/2006 21:49
Location: Krajina u srcu

#174 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by Frankyee »

Drugo mjesto iza Francuske, borba za prvo mjesto u grupi pa i ovaj ponovni poraz od Portugala su realnost ove ekipe. Mozda je moglo bolje, ali je mozda moglo i gore.

Ako se sve uzme u obzir ovo je realno maximum ove ekipe

Nani i Ronaldo protiv Besica, Zahirovica, Maletica, Jahica znaci rezultat je realan koliko je realan odnos snaga na terenu.

Treba se potruduti da pobijedimo u gostima ekipe kao Albaniju i Rumuniju, a kuci da uzmemo bod ekipama kao sto je Francuska. To je jedini nacin jer nas opet ceka Portugal.

A ekipa je ipak dobila igrace kao Lulica, Mujdzu, Zahirovica, ...
User avatar
vee-jay
Posts: 8803
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#175 Re: Fudbalska/Nogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine

Post by vee-jay »

Stvarno ne razumijem kada ljudi pisu da je Portugal bolja ekipa od nase. Pa naravno da je bolja ali i pored toga ne mora uvijek bolja ekipa pobjediti. Pa kako Grci pokazase citavom svijetu kako se pobjeduju najveci?

I ja sam misljenja da je Pape nakon pauze morao uvesti Ibisevica. Ovako nakon crvenog kartona Lulica mi smo pukli, sav profesionalizam u igraca je nestao, sama frustracija i ono nase psovanje u bradu. Susic nakon crvenog kartona nije mogao igrati ofanzivno jer su Portugalci u napadu za klasu bolji od nase odbrane.

Da mene Susic pita, ono sto bih mu rekao: ako si u grupi, stavljaj strategiju da svaku utakmicu pobjedis da se ide direktno na prvenstvo. Mi nemamo tih zivaca i iskustva da igramo odlucujuce utakmice kao baraz. Tako se u kvalifikacijama svaka utakmica mora igrati kao da te ona vodi na prvenstvo. Osim toga, u nasoj repki su svi - osim Dzeke - toliko spori da bilo koja strategija, a pogotovo ofanzivna, protiv ovakvih reprezentacija kao sto je Portugal, nije moguca. Dzeko jeste jedan od najboljih i to je i danas ponovo pokazao, ali on ne moze sam.
Post Reply