RS6/AMG E63/M5

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#151 Re: RS6/AMG E63/M5

Post by jefferson »

Joj ovo je smijesno . Pogledaj ovaj websajt, odiše šundom i neprofesionalizmom. Zaista sam uvjeren u ovo . Samo da iskopam onaj sajt gdje kazu da je Citroen C5 nadmasio Mercedesa E klasu po kvalitetu izrade i udobnosti
Hajde ti se malo sracunaj jaro moj!
Motor Trend moze pojest za dorucak Auo Bild jer su najuticajnije i najtiraznije auto novine u SAD!
Sad mi je jasno s kim diskutujem! Drzi se ti auto bilda, mozda te uvjere da je svijet nasta u Wolfsburgu!
Blobi
Posts: 1085
Joined: 16/02/2010 09:21

#152 Re: RS6/AMG E63/M5

Post by Blobi »

jefferson wrote:
Joj ovo je smijesno . Pogledaj ovaj websajt, odiše šundom i neprofesionalizmom. Zaista sam uvjeren u ovo . Samo da iskopam onaj sajt gdje kazu da je Citroen C5 nadmasio Mercedesa E klasu po kvalitetu izrade i udobnosti
Hajde ti se malo sracunaj jaro moj!
Motor Trend moze pojest za dorucak Auo Bild jer su najuticajnije i najtiraznije auto novine u SAD!
Sad mi je jasno s kim diskutujem! Drzi se ti auto bilda, mozda te uvjere da je svijet nasta u Wolfsburgu!
Po tebi, svijet je nastao u Minhenu :mrgreen:. Za razliku od nekih pojedinaca, ne nasjedam na americke podvale i marketing :mrgreen:.

P.S.
Amerikanci su "najprljaviji" ljudi. Pogledaj sta se desilo sa Toyotom. Toyota im upropastila auto privredu, pa ajde da im opucamo u koljeno. A General Motors ima preko 25 miliona opozvanih vozila u zadnjih 15 godina. Zasto bih vjerovao da je ovaj review relevantan, iako ima tu dosta istine (a ocigledno je nastrojen BMWu).
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#153 Re: RS6/AMG E63/M5

Post by jefferson »

Blobi wrote:
jefferson wrote:
Joj ovo je smijesno . Pogledaj ovaj websajt, odiše šundom i neprofesionalizmom. Zaista sam uvjeren u ovo . Samo da iskopam onaj sajt gdje kazu da je Citroen C5 nadmasio Mercedesa E klasu po kvalitetu izrade i udobnosti
Hajde ti se malo sracunaj jaro moj!
Motor Trend moze pojest za dorucak Auo Bild jer su najuticajnije i najtiraznije auto novine u SAD!
Sad mi je jasno s kim diskutujem! Drzi se ti auto bilda, mozda te uvjere da je svijet nasta u Wolfsburgu!
Po tebi, svijet je nastao u Minhenu :mrgreen:. Za razliku od nekih pojedinaca, ne nasjedam na americke podvale i marketing :mrgreen:.

P.S.
Amerikanci su "najprljaviji" ljudi. Pogledaj sta se desilo sa Toyotom. Toyota im upropastila auto privredu, pa ajde da im opucamo u koljeno. A General Motors ima preko 25 miliona opozvanih vozila u zadnjih 15 godina. Zasto bih vjerovao da je ovaj review relevantan, iako ima tu dosta istine (a ocigledno je nastrojen BMWu).
:lol: :lol: :lol: :lol:
hajde laku noc i sanjaj evropljane!
vratnik
Posts: 30171
Joined: 30/08/2004 11:17
Location: Apsurdistan

#154 Re: RS6/AMG E63/M5

Post by vratnik »

jel' ovo pocelo psovanje po kontinentalnoj osnovi :lol: :lol:
Opustite se ljudi, forumamo malo. sve je ok.
Desert Wind
Posts: 1065
Joined: 01/03/2010 20:46

#155 Re: RS6/AMG E63/M5

Post by Desert Wind »

Kao sto rekoh - tema i ove slicne odisu komplek(sa)sima.
Blobi
Posts: 1085
Joined: 16/02/2010 09:21

#156 Re: RS6/AMG E63/M5

Post by Blobi »

jefferson wrote: :lol: :lol: :lol: :lol:
hajde laku noc i sanjaj evropljane!
Posteno, uvazavam svaciji stav :D

P.S.
Kod mene je jutro, 9:50 :mrgreen:.
Valbon_1
Posts: 526
Joined: 28/02/2008 13:09
Location: Ilirska Republika Kosova

#157 Re: RS6/AMG E63/M5

Post by Valbon_1 »

Nezgodan temperament. Jesi li to dionicar BMW-a :D? Vidi, nemam ja nista protiv BMW-a. Kad sam bio teen, tamo negdje sredinom 80-tih sam sanjao o kockici, tadasnjoj E30. Pa onda E36, pa E46. Od 93. do 2005. sam zivio i radio kao programer u Njemackoj. Ispunio sam sebi djecacku zelju, da kupim sebi auto koje pozelim. Imao sam i E36, i E46. Strasna auta, i vjerovatno BMW-i koji ce mi ostati u najljepsem sjecanju.

Onda se pojavila ova zadnja sedan serija koja je totalni bljak, a Coupe koji izgleda strasno dobro. Pa onda neki odron dizajn onog BMW 5 Gran Turismo. Pa su se okrenuli glupim SUV vozilima (kakva je svrha velikog ogromnog SUV-a sa 5 sjedista?).

Trenutno najvise respekta imam prema politici poslovanja VW koncerna, tj njihove filijale Audi, koji (ako malo pratis tehnoloske casopise), godisnje predstavi najvise inovacija i konceptnih patenata. BMW je i dalje makina, ali pomiri se sa cinjenicom da je iza Mercedesa po udobnosti, a BMW i Mercedes su iza Audija po sportskim osobinama.
Ja kada sam bio teen, vozio sam Golf dvicu sa motorom koji se moze naci skoro u svkom Audiji (i jos ga drzim za voznju bez gjunaha)..
Od 2008 zivim i radim na mojoj domovini, na (drzavnoj) funkciji koju ti mozes samo da je sanjas, i tokom koje fercam (i to sa svojim licnim soferom) BMW-e, Audije, WW, Mercedese, i Volvoe. Osim njemackih vozila druge marke ne drzimo...mozda sto smo nova drzava pa ne znamo sta je najbolje auto. I da ti kazem nesto...za svaku vrsta posjete postoji protokoll, i za svaki protokoll postoji vrsta vozilla. BMW-e koristimo iskljucivo za brze eskorte (E60, 530i sa skromnih 272 PS) i to u tri reda...Sada opet zasto bas BMW ne znam, a bas cu da se raspitam. :zzzz:
Sto se tice dizajna, to je licna stvar. Tebi se ne svidja, ali to ne mora da znaci da se i meni ne svidja. Svi se zale na BMW Bangle dizajn, ali je cinjenica da tokom Bangelove ere BMW povecao prodaju u rekordnim ciframa. Aktuelna trojka je stara vec 6 godina, a jos se prodaje isto kao najnoviji Audi A4, da ne kazem i vise ( proslog mjeseca je prodata vise i od nje). Mozes li mi reci zasto? Trojka je sa dimenzijama najmanji usporeduci ga sa MB i Audi. Usko, tesno na sve strane, pa poslije mali gepek, ekstravagantan dizajn, najvise ima radnog staza itd itd ...a ipak se prodaje bolje. Moses li mi rejci zasto? Ako ne znas BMW odavno je pretekao Audi, a ako pratis autoindustriju, odnedavno je pretekao i Mercedes, i tako je ono sto je danas - najvrednija auto marka.
Kazes da je BMW po pitanju komfora iza Meredesa, sto se i slazem (stvar autopolitike), da je menaxhment WW najbolji (sto apsolutno nije istina, samo pogledaj nedavne izjave celnika Mercedesa koji kazu da ce od sada sljediti politiku BMW), te da su pitanju sportskih osobina obje marke iza Audia, po moje pitanje tebi bi bilo: po cemo je onda BMW najvrednija auto marka?
User avatar
amortizer
Posts: 897
Joined: 30/05/2007 22:00

#158 Re: RS6/AMG E63/M5

Post by amortizer »

jefferson wrote:@Amortizer
Tacno je da se nisam navozao BMW-a (vozi ga zena u mene :D ), jer ni na kraj mi pameti nije da guram auto ili stavljam lance kada krenem na skijanje. Meni auto treba sva 4 godisnja doba.
isao s BMW 316i, 318i i 318is (sve kockice, a ko zna BMW znaju sta je kockica na snijegu), te jednom 520i M50 motor sa 150ks (snijeg oko 75cm, 2004g na vlasicu).SAMO, Sva auta su imala vrhunske zimske gume, i sve je stimalo. Vrece nikakve nisu bile u gjepeku, ali je bio pun rezervoar!
Sa BMW se moze sasvim komotno otici gdje god hoces na skijanje ali naravno, ne treba ocekivati ponasanje kao prednje vuce ili 4x4 pogotovo. Ali ako je auto ispravno, tj. amortizeri, ovjes te su gume kako treba, nikakvih problema nece biti!
Stoga tu pricu mozes nekom drugom pricati jer kod nas automobili kao sto u BMW i Mercedes su na losem glasu zimi jer raja bi da se j... a da im ne udje tj. stedili bi na servisima, kupovali kakve kzlj ameortizere i djelove ovjesa, a da im je da budu najbrzi na cesti, eeee ne moze baja prije teleta sto bi se reklo :D
Zato kada imas ispravan BMW, tj. protegnes se koliko te jorgan moze pokriti a ne imas para za Golfa II i njegovo odrzavanje, ali bi da vozas 528i, nema boljeg auta za voziti po krivinama upravo zbog zadnje vuce i njegovog ovjesa!

Nego sto si zeni dao BMW, zato sto je jel nesigurniji na cesti? :D
Dao zeni BMW!!! :shock:
U 17. vijeku se "davalo" zenama. Moja supruga ga vozi jer je auto super udoban, brz, lijep, malo trosi sa obzirom da ona, u vecini slucajeva, koristi SAMO gradsku voznju. Kada je skijanje u pitanju ili duza putovanja autom, masina se vozi. :D
Koliko sam skontao iz tvoje price, ti si testni vozac BMW-a, specijalnost kubikaza < 2000cm³, ili se varam?
O kakvim amortizerima i dijelovima ovjesa pricas? Pa nisu lego kockice u pitanju!
Hvala Bogu, takvih problema nemam jer mozemo sebi priustiti automobile max stare 2-3 godine, a uz to i servisiranje u ovlastenis servisima.
Toliko od mene,
svako dobro i uzivaj!
Vernes_AMG
Posts: 1001
Joined: 21/03/2010 12:28

#159 Re: RS6/AMG E63/M5

Post by Vernes_AMG »

ima neko objektivne argumente ovdje ???

I kakav citroen i neke studije njihove , kad ga vidim na stazi i da ima bolji handling od BMW-a i bolji komfor od Mecke , onda ide kapa dole , a slike nekog koncepta ne znace nista . Tehnoloska dostignuca francuske auto industrije su daleko iza Njemacke. Njemackoj jedino moze konkurisati Japan i to samo u sportskom segmentu ( za luksuz mi ne spominjite Lexusa , dobijem alergiju od auto marke koja postoji od 1989.god :x )

Novi M5 ce biti brzi od E63 i RS6 , pa ce onda izaci novi RS6 i bice brzi , pa opet E63 i tako u krug. Ali dok se to ne desi , gledajte dizajn stop svjetala na E63 i kako daju lijep efekat dok vam nestaju pred ocima :D
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#160 Re: RS6/AMG E63/M5

Post by johntra »

čuj daj mi jedan Citroen na stazi.... :D Šta ba ti znaš o autosportu i ko vlada u određenim takmičenjima???? Xsaru i C4 godinama niko ne može skinuti sa trona WRC-a, jes da me pomalo to nervira, ali je tako, kako je...
Najviše volim ove paćenike za njemačkim autićima, Allaha mi kako je dobra mečka ili beNve...nije loš ni ovaj auuuuudiiii...hebo vas i AMG i M i S odjeli, samo se balkanac može furati na ovakve stvari, niko više...ccc..
Blobi
Posts: 1085
Joined: 16/02/2010 09:21

#161 Re: RS6/AMG E63/M5

Post by Blobi »

Valbon_1 wrote:
Nezgodan temperament. Jesi li to dionicar BMW-a :D? Vidi, nemam ja nista protiv BMW-a. Kad sam bio teen, tamo negdje sredinom 80-tih sam sanjao o kockici, tadasnjoj E30. Pa onda E36, pa E46. Od 93. do 2005. sam zivio i radio kao programer u Njemackoj. Ispunio sam sebi djecacku zelju, da kupim sebi auto koje pozelim. Imao sam i E36, i E46. Strasna auta, i vjerovatno BMW-i koji ce mi ostati u najljepsem sjecanju.

Onda se pojavila ova zadnja sedan serija koja je totalni bljak, a Coupe koji izgleda strasno dobro. Pa onda neki odron dizajn onog BMW 5 Gran Turismo. Pa su se okrenuli glupim SUV vozilima (kakva je svrha velikog ogromnog SUV-a sa 5 sjedista?).

Trenutno najvise respekta imam prema politici poslovanja VW koncerna, tj njihove filijale Audi, koji (ako malo pratis tehnoloske casopise), godisnje predstavi najvise inovacija i konceptnih patenata. BMW je i dalje makina, ali pomiri se sa cinjenicom da je iza Mercedesa po udobnosti, a BMW i Mercedes su iza Audija po sportskim osobinama.
Ja kada sam bio teen, vozio sam Golf dvicu sa motorom koji se moze naci skoro u svkom Audiji (i jos ga drzim za voznju bez gjunaha)..
Od 2008 zivim i radim na mojoj domovini, na (drzavnoj) funkciji koju ti mozes samo da je sanjas, i tokom koje fercam (i to sa svojim licnim soferom) BMW-e, Audije, WW, Mercedese, i Volvoe. Osim njemackih vozila druge marke ne drzimo...mozda sto smo nova drzava pa ne znamo sta je najbolje auto. I da ti kazem nesto...za svaku vrsta posjete postoji protokoll, i za svaki protokoll postoji vrsta vozilla. BMW-e koristimo iskljucivo za brze eskorte (E60, 530i sa skromnih 272 PS) i to u tri reda...Sada opet zasto bas BMW ne znam, a bas cu da se raspitam. :zzzz:
Sto se tice dizajna, to je licna stvar. Tebi se ne svidja, ali to ne mora da znaci da se i meni ne svidja. Svi se zale na BMW Bangle dizajn, ali je cinjenica da tokom Bangelove ere BMW povecao prodaju u rekordnim ciframa. Aktuelna trojka je stara vec 6 godina, a jos se prodaje isto kao najnoviji Audi A4, da ne kazem i vise ( proslog mjeseca je prodata vise i od nje). Mozes li mi reci zasto? Trojka je sa dimenzijama najmanji usporeduci ga sa MB i Audi. Usko, tesno na sve strane, pa poslije mali gepek, ekstravagantan dizajn, najvise ima radnog staza itd itd ...a ipak se prodaje bolje. Moses li mi rejci zasto? Ako ne znas BMW odavno je pretekao Audi, a ako pratis autoindustriju, odnedavno je pretekao i Mercedes, i tako je ono sto je danas - najvrednija auto marka.
Kazes da je BMW po pitanju komfora iza Meredesa, sto se i slazem (stvar autopolitike), da je menaxhment WW najbolji (sto apsolutno nije istina, samo pogledaj nedavne izjave celnika Mercedesa koji kazu da ce od sada sljediti politiku BMW), te da su pitanju sportskih osobina obje marke iza Audia, po moje pitanje tebi bi bilo: po cemo je onda BMW najvrednija auto marka?
Zanimljivo. Volvo je Svedski proizvodjac koji je sada pod vlasnistvom Geely-a (kineza). A super zbog tebe. Drago mi je da si se "uvalio" u drzavne institucije i da ti je dobro u zivotu. Uopste ne sanjam o drzavnim institucijama jer takvo nesto nije za mene. Ja sam vise sam svoj gazda. A ja ti kazem, kupite Audija A8 L (od drzavnih para, svejedno im se ne moze uci u trag :D).

A onda opet moje pitanje tebi, jesi li dionicar BMW-a? Ja od njih nemam nikakvu korist osim uzivanja u voznji. Niko ne pokusava da ospori kvalitet BMW-a, ali kada se pojavila prava konkurencija, neki su poceli da se ponasaju kao menadzment GRAS-a.
Valbon_1
Posts: 526
Joined: 28/02/2008 13:09
Location: Ilirska Republika Kosova

#162 Re: RS6/AMG E63/M5

Post by Valbon_1 »

Blobi wrote:
Valbon_1 wrote:
Nezgodan temperament. Jesi li to dionicar BMW-a :D? Vidi, nemam ja nista protiv BMW-a. Kad sam bio teen, tamo negdje sredinom 80-tih sam sanjao o kockici, tadasnjoj E30. Pa onda E36, pa E46. Od 93. do 2005. sam zivio i radio kao programer u Njemackoj. Ispunio sam sebi djecacku zelju, da kupim sebi auto koje pozelim. Imao sam i E36, i E46. Strasna auta, i vjerovatno BMW-i koji ce mi ostati u najljepsem sjecanju.

Onda se pojavila ova zadnja sedan serija koja je totalni bljak, a Coupe koji izgleda strasno dobro. Pa onda neki odron dizajn onog BMW 5 Gran Turismo. Pa su se okrenuli glupim SUV vozilima (kakva je svrha velikog ogromnog SUV-a sa 5 sjedista?).

Trenutno najvise respekta imam prema politici poslovanja VW koncerna, tj njihove filijale Audi, koji (ako malo pratis tehnoloske casopise), godisnje predstavi najvise inovacija i konceptnih patenata. BMW je i dalje makina, ali pomiri se sa cinjenicom da je iza Mercedesa po udobnosti, a BMW i Mercedes su iza Audija po sportskim osobinama.
Ja kada sam bio teen, vozio sam Golf dvicu sa motorom koji se moze naci skoro u svkom Audiji (i jos ga drzim za voznju bez gjunaha)..
Od 2008 zivim i radim na mojoj domovini, na (drzavnoj) funkciji koju ti mozes samo da je sanjas, i tokom koje fercam (i to sa svojim licnim soferom) BMW-e, Audije, WW, Mercedese, i Volvoe. Osim njemackih vozila druge marke ne drzimo...mozda sto smo nova drzava pa ne znamo sta je najbolje auto. I da ti kazem nesto...za svaku vrsta posjete postoji protokoll, i za svaki protokoll postoji vrsta vozilla. BMW-e koristimo iskljucivo za brze eskorte (E60, 530i sa skromnih 272 PS) i to u tri reda...Sada opet zasto bas BMW ne znam, a bas cu da se raspitam. :zzzz:
Sto se tice dizajna, to je licna stvar. Tebi se ne svidja, ali to ne mora da znaci da se i meni ne svidja. Svi se zale na BMW Bangle dizajn, ali je cinjenica da tokom Bangelove ere BMW povecao prodaju u rekordnim ciframa. Aktuelna trojka je stara vec 6 godina, a jos se prodaje isto kao najnoviji Audi A4, da ne kazem i vise ( proslog mjeseca je prodata vise i od nje). Mozes li mi reci zasto? Trojka je sa dimenzijama najmanji usporeduci ga sa MB i Audi. Usko, tesno na sve strane, pa poslije mali gepek, ekstravagantan dizajn, najvise ima radnog staza itd itd ...a ipak se prodaje bolje. Moses li mi rejci zasto? Ako ne znas BMW odavno je pretekao Audi, a ako pratis autoindustriju, odnedavno je pretekao i Mercedes, i tako je ono sto je danas - najvrednija auto marka.
Kazes da je BMW po pitanju komfora iza Meredesa, sto se i slazem (stvar autopolitike), da je menaxhment WW najbolji (sto apsolutno nije istina, samo pogledaj nedavne izjave celnika Mercedesa koji kazu da ce od sada sljediti politiku BMW), te da su pitanju sportskih osobina obje marke iza Audia, po moje pitanje tebi bi bilo: po cemo je onda BMW najvrednija auto marka?
Zanimljivo. Volvo je Svedski proizvodjac koji je sada pod vlasnistvom Geely-a (kineza). A super zbog tebe. Drago mi je da si se "uvalio" u drzavne institucije i da ti je dobro u zivotu. Uopste ne sanjam o drzavnim institucijama jer takvo nesto nije za mene. Ja sam vise sam svoj gazda. A ja ti kazem, kupite Audija A8 L (od drzavnih para, svejedno im se ne moze uci u trag :D).

A onda opet moje pitanje tebi, jesi li dionicar BMW-a? Ja od njih nemam nikakvu korist osim uzivanja u voznji. Niko ne pokusava da ospori kvalitet BMW-a, ali kada se pojavila prava konkurencija, neki su poceli da se ponasaju kao menadzment GRAS-a.
Slusaj drugar. Nemoj da provociras ovdje, neko odgovori na pitanja koja sam ti ja postavio. A jesam li ja dionicar BMW-a ili ne, to te se ne tice, jer tema nije deonicko drustvo BMW AG, nego nesto sasvim drugo.
Usput, cuo sam da se sedamdesetih godina proslog stoljeca vodila politicka rasprava u Bundestagu oko zabrane prometa jednog automobila upravo zbog njegove snage, sto je bio sui generis slucaj. Mozes li mi rjeci o kome automobilu se radi?

P.S. Hvala ti puno na objasnjenu oko Volvoa, ali pogresno si me razumeo. Jeste da imamo i Volvoe SUV, ali ne na nasoj (drzavnoj- nacinalnoj) eskorti drugar :wink: . A Audi A8 L koristio je (i koristi) specialni Izaslanik EU, i to diesel varijantu, zbog toga sto benzin im trosi previse, pa to ne spada u njihovu evenimentsku i budjetsku politiku. Inace taj Audi smo dobili na poklon :-D.
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#163 Re: RS6/AMG E63/M5

Post by citroen »

Vernes_AMG wrote:ima neko objektivne argumente ovdje ???

I kakav citroen i neke studije njihove , kad ga vidim na stazi i da ima bolji handling od BMW-a i bolji komfor od Mecke , onda ide kapa dole , a slike nekog koncepta ne znace nista . Tehnoloska dostignuca francuske auto industrije su daleko iza Njemacke. Njemackoj jedino moze konkurisati Japan i to samo u sportskom segmentu ( za luksuz mi ne spominjite Lexusa , dobijem alergiju od auto marke koja postoji od 1989.god :x )

Novi M5 ce biti brzi od E63 i RS6 , pa ce onda izaci novi RS6 i bice brzi , pa opet E63 i tako u krug. Ali dok se to ne desi , gledajte dizajn stop svjetala na E63 i kako daju lijep efekat dok vam nestaju pred ocima :D
Sta ti znaas AMG,pa kad vec spomenu komfor mislim da ni jedna mecka tu ne moze C6 nista,ili C5,a o tehnoloskim dostignucima,pa ako citroen nije dao auto industriji te tehnologije,ne znam ko je onda dao,zaista toliko nekakvih novotarija i ti tako lupas..Posjeti malo Citroenov site i pazčljivo procitaj historiju,ali ne samo citroenov vec i peugeot,renault,mozda skontas neke stvari,nemoj se ustrucavati...
mišmaš
Posts: 506
Joined: 24/06/2009 00:32

#164 Re: RS6/AMG E63/M5

Post by mišmaš »

johntra wrote:čuj daj mi jedan Citroen na stazi.... :D Šta ba ti znaš o autosportu i ko vlada u određenim takmičenjima???? Xsaru i C4 godinama niko ne može skinuti sa trona WRC-a, jes da me pomalo to nervira, ali je tako, kako je...
Najviše volim ove paćenike za njemačkim autićima, Allaha mi kako je dobra mečka ili beNve...nije loš ni ovaj auuuuudiiii...hebo vas i AMG i M i S odjeli, samo se balkanac može furati na ovakve stvari, niko više...ccc..
potpis! svaka cast za post ;)
User avatar
Šeha
Posts: 1666
Joined: 11/08/2005 13:46

#165 Re: RS6/AMG E63/M5

Post by Šeha »

Valbon_1 wrote:
Slusaj drugar. Nemoj da provociras ovdje, neko odgovori na pitanja koja sam ti ja postavio. A jesam li ja dionicar BMW-a ili ne, to te se ne tice, jer tema nije deonicko drustvo BMW AG, nego nesto sasvim drugo.
Usput, cuo sam da se sedamdesetih godina proslog stoljeca vodila politicka rasprava u Bundestagu oko zabrane prometa jednog automobila upravo zbog njegove snage, sto je bio sui generis slucaj. Mozes li mi rjeci o kome automobilu se radi?

P.S. Hvala ti puno na objasnjenu oko Volvoa, ali pogresno si me razumeo. Jeste da imamo i Volvoe SUV, ali ne na nasoj (drzavnoj- nacinalnoj) eskorti drugar :wink: . A Audi A8 L koristio je (i koristi) specialni Izaslanik EU, i to diesel varijantu, zbog toga sto benzin im trosi previse, pa to ne spada u njihovu evenimentsku i budjetsku politiku. Inace taj Audi smo dobili na poklon :-D.
Samo da cestitam na funkciji! Dodje li se kad do Sarajeva? :thumbup:
Cafe Camargue
Posts: 1048
Joined: 25/09/2008 22:55

#166 Re: RS6/AMG E63/M5

Post by Cafe Camargue »

johntra wrote:hebo vas i AMG i M i S odjeli, samo se balkanac može furati na ovakve stvari, niko više...ccc..
ma ne zna balkanac šta je subaru.... kakva snaga, elegancija, komfor... pravo aristokratsko auto
GaRGa
Posts: 2831
Joined: 25/02/2009 15:00

#167 Re: RS6/AMG E63/M5

Post by GaRGa »

jedna informacija

svojevremeno Audi S1 je bio ispred svog vremena ko sto danas Veyron i Zonda R zajedno nisu

http://en.wikipedia.org/wiki/Audi_Quattro
User avatar
johntra
Posts: 11853
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#168 Re: RS6/AMG E63/M5

Post by johntra »

Al si jednu stvar zaboravio.... :D

Image

mnogooooooooooo prije Audija... :D
Blobi
Posts: 1085
Joined: 16/02/2010 09:21

#169 Re: RS6/AMG E63/M5

Post by Blobi »

johntra wrote:Al si jednu stvar zaboravio.... :D

Image

mnogooooooooooo prije Audija... :D
Audi S1 postoji i u road legal izdanju.

S druge strane, danas je 21. vijek, a Lancia ko Lancia je haman pa mrtva, a ovo su sportski Audiji 21. vijeka, itekako zivi:
Image
Image
Image

A imamo i neprikosnovenog R10:
Image

A inace, moj favorit, ako se neko sjeca prije, tj. ako je pratio Le Mans:
Nissan R390 GT1 LM
Image
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#170 Re: RS6/AMG E63/M5

Post by jefferson »

amortizer wrote:
jefferson wrote:@Amortizer
Tacno je da se nisam navozao BMW-a (vozi ga zena u mene :D ), jer ni na kraj mi pameti nije da guram auto ili stavljam lance kada krenem na skijanje. Meni auto treba sva 4 godisnja doba.
isao s BMW 316i, 318i i 318is (sve kockice, a ko zna BMW znaju sta je kockica na snijegu), te jednom 520i M50 motor sa 150ks (snijeg oko 75cm, 2004g na vlasicu).SAMO, Sva auta su imala vrhunske zimske gume, i sve je stimalo. Vrece nikakve nisu bile u gjepeku, ali je bio pun rezervoar!
Sa BMW se moze sasvim komotno otici gdje god hoces na skijanje ali naravno, ne treba ocekivati ponasanje kao prednje vuce ili 4x4 pogotovo. Ali ako je auto ispravno, tj. amortizeri, ovjes te su gume kako treba, nikakvih problema nece biti!
Stoga tu pricu mozes nekom drugom pricati jer kod nas automobili kao sto u BMW i Mercedes su na losem glasu zimi jer raja bi da se j... a da im ne udje tj. stedili bi na servisima, kupovali kakve kzlj ameortizere i djelove ovjesa, a da im je da budu najbrzi na cesti, eeee ne moze baja prije teleta sto bi se reklo :D
Zato kada imas ispravan BMW, tj. protegnes se koliko te jorgan moze pokriti a ne imas para za Golfa II i njegovo odrzavanje, ali bi da vozas 528i, nema boljeg auta za voziti po krivinama upravo zbog zadnje vuce i njegovog ovjesa!

Nego sto si zeni dao BMW, zato sto je jel nesigurniji na cesti? :D
Dao zeni BMW!!! :shock:
U 17. vijeku se "davalo" zenama. Moja supruga ga vozi jer je auto super udoban, brz, lijep, malo trosi sa obzirom da ona, u vecini slucajeva, koristi SAMO gradsku voznju. Kada je skijanje u pitanju ili duza putovanja autom, masina se vozi. :D
Koliko sam skontao iz tvoje price, ti si testni vozac BMW-a, specijalnost kubikaza < 2000cm³, ili se varam?
O kakvim amortizerima i dijelovima ovjesa pricas? Pa nisu lego kockice u pitanju!
Hvala Bogu, takvih problema nemam jer mozemo sebi priustiti automobile max stare 2-3 godine, a uz to i servisiranje u ovlastenis servisima.
Toliko od mene,
svako dobro i uzivaj!
Vrlo dobro znas sta sam htio napisati "dao zeni."
Ne nisma testni vozac BMW/a, ali se BMW-om sasvim regularno zimi moze voziti i sigurno.
Medjutim, ono sto sam ti htio reci, a ti nisi procitao ili neces procitati, jeste da su Mercedes i BMW na losem glasu jer ih ljudi slabo odrzavaju i onda imaju problema.
I da ovjes jest lego kockica, kad jednu izvadis ili kad jedna ne stima sve odu u k...c!
jefferson
Posts: 14969
Joined: 28/08/2007 05:31
Location: U.S.A

#171 Re: RS6/AMG E63/M5

Post by jefferson »

Vernes_AMG wrote:ima neko objektivne argumente ovdje ???

I kakav citroen i neke studije njihove , kad ga vidim na stazi i da ima bolji handling od BMW-a i bolji komfor od Mecke , onda ide kapa dole , a slike nekog koncepta ne znace nista . Tehnoloska dostignuca francuske auto industrije su daleko iza Njemacke. Njemackoj jedino moze konkurisati Japan i to samo u sportskom segmentu ( za luksuz mi ne spominjite Lexusa , dobijem alergiju od auto marke koja postoji od 1989.god :x )

Novi M5 ce biti brzi od E63 i RS6 , pa ce onda izaci novi RS6 i bice brzi , pa opet E63 i tako u krug. Ali dok se to ne desi , gledajte dizajn stop svjetala na E63 i kako daju lijep efekat dok vam nestaju pred ocima :D
I to je otprilike jedina motorizacija koja se s BMW-om moze nositi.
Sto se tice citroena, de malo prikoci da te ne bi u mercedsu neka Xara 2.0 16V otpuhala na cesti!
emko1234
Posts: 5069
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#172 Re: RS6/AMG E63/M5

Post by emko1234 »

e usrali ste temu da valja..jeff i ekipa,reko sam vam..to je globalna zavjera koja je krenula iz inglostadta..kako ljude preveslat da za oktaviju s audijevim znakom daju 20 milja vise..i kraj price..seha je vozio sva luksuzna auta na svijetu i covjek zna sta prica..seha je mozda stig ustvari!!!!seha jarane drzi se amerike i pusti nas u europi da mislim kako je audi i dalje dobar..kupi si 335i i drkaj i dan i noc na njega i u njemu..ne davi raju vise jebo majku..kako ne kontate da svak ima svoje misljenje..sad se trebam svadjat s svima da bi dokazao da sam dobro ulozio 60 milja i kupio s line-b7..boli me kurac sta ko misli..kupio sam ga jer je meni dobar..ko misli da je isti ko oktavija nek mi dovede tu oktaviju koja je ista ko moj a4 i uvjeri me da je ista i ja mu dam kljuc i saobracajnu..ovako serete bez raloga a i da ima razlog zar ne mislite da u tom audiju ne sjede ljudi koji su malo malo pametniji od nas i primaju pravo puno suski da vi ne biste srali?
svako od vas mislim da ne bi imao nista protiv da vozi auto jednog od ova tri proizvodjaca..
Valbon_1
Posts: 526
Joined: 28/02/2008 13:09
Location: Ilirska Republika Kosova

#173 Re: RS6/AMG E63/M5

Post by Valbon_1 »

Šeha wrote:
Valbon_1 wrote:
Slusaj drugar. Nemoj da provociras ovdje, neko odgovori na pitanja koja sam ti ja postavio. A jesam li ja dionicar BMW-a ili ne, to te se ne tice, jer tema nije deonicko drustvo BMW AG, nego nesto sasvim drugo.
Usput, cuo sam da se sedamdesetih godina proslog stoljeca vodila politicka rasprava u Bundestagu oko zabrane prometa jednog automobila upravo zbog njegove snage, sto je bio sui generis slucaj. Mozes li mi rjeci o kome automobilu se radi?

P.S. Hvala ti puno na objasnjenu oko Volvoa, ali pogresno si me razumeo. Jeste da imamo i Volvoe SUV, ali ne na nasoj (drzavnoj- nacinalnoj) eskorti drugar :wink: . A Audi A8 L koristio je (i koristi) specialni Izaslanik EU, i to diesel varijantu, zbog toga sto benzin im trosi previse, pa to ne spada u njihovu evenimentsku i budjetsku politiku. Inace taj Audi smo dobili na poklon :-D.
Samo da cestitam na funkciji! Dodje li se kad do Sarajeva? :thumbup:
:)
Hehe...naravno da cemo doci, i to vrlo skoro...pa nek crknu dusmani u (nasem i vasem) komsilluku :bih:

P.S. Kao ide tvoj biturbo R6 Sheho? Vuce li kako treba, a? :D
Blobi
Posts: 1085
Joined: 16/02/2010 09:21

#174 Re: RS6/AMG E63/M5

Post by Blobi »

emko1234 wrote:e usrali ste temu da valja..jeff i ekipa,reko sam vam..to je globalna zavjera koja je krenula iz inglostadta..kako ljude preveslat da za oktaviju s audijevim znakom daju 20 milja vise..i kraj price..seha je vozio sva luksuzna auta na svijetu i covjek zna sta prica..seha je mozda stig ustvari!!!!seha jarane drzi se amerike i pusti nas u europi da mislim kako je audi i dalje dobar..kupi si 335i i drkaj i dan i noc na njega i u njemu..ne davi raju vise jebo majku..kako ne kontate da svak ima svoje misljenje..sad se trebam svadjat s svima da bi dokazao da sam dobro ulozio 60 milja i kupio s line-b7..boli me kurac sta ko misli..kupio sam ga jer je meni dobar..ko misli da je isti ko oktavija nek mi dovede tu oktaviju koja je ista ko moj a4 i uvjeri me da je ista i ja mu dam kljuc i saobracajnu..ovako serete bez raloga a i da ima razlog zar ne mislite da u tom audiju ne sjede ljudi koji su malo malo pametniji od nas i primaju pravo puno suski da vi ne biste srali?
svako od vas mislim da ne bi imao nista protiv da vozi auto jednog od ova tri proizvodjaca..
emko, nisi trebao dopustiti da te isprovociraju. To da je Audi = Skoda je odron izjava na koju se ne treba obazirati. Kroz 20 i kusur godina otkako imam vozacku namijenjao sam se auta, i svaki put iznova i iznova mijenjao misljenje o pojedinim brendovima. Za BMW svaki moguci respekt, a za novije Audije jos veci jer su pokazali najveci napredak od svih. To sto doticna ekipa koja se u novijim audijima nije vozila "lupeta", ne treba previse ozbiljno shvatati. Inace, to su ti cudni tipovi s kojima ne vrijedi pricati dok im ne das jednog A6 da malo isprobaju vozilo. Tek nakon toga ce mozda biti sagovornici koji znaju o cemu pricaju. Znaci, ili doticna ekipa ne razumije da niko ovdje ne pokusava i NE MOZE osporiti kvalitete BMW-a, ili se samo prave da ne razumiju pa ubijaju vrijeme. Stavise, ko god kaze nesto ruzno na BMW shvaticu ga kao neozbiljnog sagovornika. Ali takodjer tvrdim da niko NE MOZE osporiti kvalitet i sveprisutnost Audija na sceni. Period.
Last edited by Blobi on 07/05/2010 21:15, edited 1 time in total.
User avatar
Šeha
Posts: 1666
Joined: 11/08/2005 13:46

#175 Re: RS6/AMG E63/M5

Post by Šeha »

emko1234 wrote:e usrali ste temu da valja..jeff i ekipa,reko sam vam..to je globalna zavjera koja je krenula iz inglostadta..kako ljude preveslat da za oktaviju s audijevim znakom daju 20 milja vise..i kraj price..seha je vozio sva luksuzna auta na svijetu i covjek zna sta prica..seha je mozda stig ustvari!!!!seha jarane drzi se amerike i pusti nas u europi da mislim kako je audi i dalje dobar..kupi si 335i i drkaj i dan i noc na njega i u njemu..ne davi raju vise jebo majku..kako ne kontate da svak ima svoje misljenje..sad se trebam svadjat s svima da bi dokazao da sam dobro ulozio 60 milja i kupio s line-b7..boli me kurac sta ko misli..kupio sam ga jer je meni dobar..ko misli da je isti ko oktavija nek mi dovede tu oktaviju koja je ista ko moj a4 i uvjeri me da je ista i ja mu dam kljuc i saobracajnu..ovako serete bez raloga a i da ima razlog zar ne mislite da u tom audiju ne sjede ljudi koji su malo malo pametniji od nas i primaju pravo puno suski da vi ne biste srali?
svako od vas mislim da ne bi imao nista protiv da vozi auto jednog od ova tri proizvodjaca..
Fak otkriven mi je stvarni identitet!!! Nije ti fazon, sad cu otkaz dobiti :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Sto uzimas srcu, bilo je milion ovakvih diskusija. Uvijek neko dodje i pocne provocirati druge kako je njegova omiljena kompanija bolja od drugih i stavi neki klip koji kao bez sumnje dokazuje prednost jednog auta ili drugog. Omiljene novine... sta god.

Zato svako sebi i mirna Bosna. Niti ces ti mene nagovoriti da kupim Audi (samo ja sebe sam mogu ubijediti) niti bih ja tebe nagovarao da kupis nesto drugo... Ja ti samo mogu reci kako se ja osjecam prema necemu i dati ti razloge zasto. Ako si primijetio ja ne navodim nikakve novine, testove, poredjenja sem svojih i specifikacije proizvodjaca.

Evo zadnja moja izjava na ovoj temi (dok se ne otvori neka slicna :D :D):

Od Audija sam probao A4 2.0T, A5 3.2, i A6 (3.2T plus Supercharger) i A4 / A5 su fini, kostaju isto kao BMW 3 serije ali za te pare ti daju manje nego BMW. Motori su im slabiji od BMW konkurencije ostalo je manje vise tu negdje.
A6 je isto tako fin, komotan, udoban, i ne pretjerano tih. E klasa je mnogo tisa i udobnija ali i skuplja. BMW 5 serije nisam probao (novi) i to cekam ovo ljeto pa da donesem konacni sud. Kako sada stvari stoje ovako im cijene izgledaju (lease - mjesecno, uz 5k polozeno):

Audi A6 (navigacija, koza, 3.2 (turbo i supercharger): $599
E-klasa (E350, navigacija): $650
BMW 5 serija (ne zna se jos, nije izasao)
ali pazi sad ovo:
Jaguar XF (salonski demo model): $599!
Post Reply