Festival prijateljstva 2010.

Svakodnevna dešavanja u Goraždu, Višegradu, Foči, Vlasenici, Han-Pijesku i ostalim mjestima regije.
Post Reply
Pera Trta
Posts: 5420
Joined: 06/02/2009 00:20
Location: Zabela kod Požarevca,rodnog mesta predsednika,njegova je zadužbina i njegova verna slika.

#151 Re: Festival prijateljstva 2010.

Post by Pera Trta »

Liberalism wrote:Bice to sve dobro

Uglavnom festivalu prijeti bruka nevidjenih razmjera
Na šta tačno misliš? Neke "inside informations"? :)
User avatar
BarbaDue
Posts: 63445
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#152 Re: Festival prijateljstva 2010.

Post by BarbaDue »

Za gemigu,

Svi znamo, ti pogotovo, da je festival samo sredstvo kako na vrlo lak nacin i u kratkom vremenu doci do fine love...
Eto nisi ti nista zalapio ovih godina kako radis za festival...Ko jeste? Tvoje kolege sefovi pododbora, logistika,....i na kraju sto nisi frajer do kraja pa kazes istinu i kazes ko i na kakav nacin krade festival. Svi smo culi informacije koje ako su pola tacne....BRUKA...ali to su samo "rekla kazala info"...hmmm, samo vi koji ste direktno ucestvovali znate pravu istinu.

Pominjes gore u nekom postu da jos uvjek imas utjecaja na festival preko jase...vjerovatno je onda tvoja ideja dovesti Psihomodo Pop...dobro neka si....meni licno nije nesto, cak necu otici ni da ga vidim...ali iskreno previse je skup za ono sto nudi...bilo je puno boljih i jeftinijih grupa za ndovesti.
Covjek mora da pomisli da na tako velikim honorarima neko sigurno mora zaraditi dobro.
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#153 Re: Festival prijateljstva 2010.

Post by Liberalism »

Pera Trta wrote:
Liberalism wrote:Bice to sve dobro

Uglavnom festivalu prijeti bruka nevidjenih razmjera
Na šta tačno misliš? Neke "inside informations"? :)
mislim na ovo sto se upravo desava...
gemiga
Posts: 16
Joined: 01/07/2008 21:29

#154 Re: Festival prijateljstva 2010.

Post by gemiga »

vama, zaista, nemože čovjek ništa objasniti niti reći jer vi već sve znate i imate svoj stav! ok! neću više ni pokušavati. što se tiče grupe psihomodopop ja sam ih odbio kad su tražili 3 000 eura,prije dvije godine,tako da sa njihovim dolaskom nemam ništa, a moj uticaj na festival se svodi na one ponude koje su stigle na moju mail adresu a koje sam proslijedio pop rock pododboru!
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#155 Re: Festival prijateljstva 2010.

Post by sharwoodforest »

sta su onda radili oni iz turbo folk dijela?
User avatar
BarbaDue
Posts: 63445
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#156 Re: Festival prijateljstva 2010.

Post by BarbaDue »

gemiga wrote:vama, zaista, nemože čovjek ništa objasniti niti reći jer vi već sve znate i imate svoj stav! ok! neću više ni pokušavati. što se tiče grupe psihomodopop ja sam ih odbio kad su tražili 3 000 eura,prije dvije godine,tako da sa njihovim dolaskom nemam ništa, a moj uticaj na festival se svodi na one ponude koje su stigle na moju mail adresu a koje sam proslijedio pop rock pododboru!
Stvarno zanimljivo, ti si ih odbio kada su ONI trazili 3000 eura, ove godine dolaze za 4000 eura...Jasa je znaci fenomen za dovođenje grupa na festival i to po vrlo popularnim cijenama...hahaha...koliki li je honorar za njegovu grupu?

@sharwoodforest, znas sta su radili...pa isto sto i ovi iz pop rock!
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#157 Re: Festival prijateljstva 2010.

Post by sharwoodforest »

barba due,
prvo, sad se spominje neko treci ( jasa ) sto nije u redu. ne mozemo biti sigurni da su svi uzimali ( ili uzimaju ) procente i zato ne mozemo generalizovati stvari. licno mislim da su oni iz folk dijela mnogo vise bez kontrole.
kad se sve uzme u obzir, onda mi sa ove strane imamo jednu jedinu mogucnost- da ukazemo na okolnosti koje su dovele do propadanja festivala. i evidentno je da su svemu sto se desava kumovali bas ti dilovi unutar organizacije.
ja bih te barba jos zamolila da svoju licnu prepisku sa gemigom ostavis za private kako bi nas postedio kleveta i uvreda, jer nije lijepo citati optuzbe kad nema dokaza i temelja za to.i nekako mi to seljacki.
covjek je rekao svoje. sad bih voljela da cujem i nekoga iz pododobora za turbo/folk. sta oni imaju da kazu?
User avatar
BarbaDue
Posts: 63445
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#158 Re: Festival prijateljstva 2010.

Post by BarbaDue »

Zasto bih, ovo nije licna prepiska...

Koga ja to uvrijedih, gemigu? Ne, nisam nicim...ako jesam neka covjek kaze ja cu mu se izvinuti. Ja nisam tvrdio da su svi uzimali, ja sam rekao da sam cuo price koje govore da jesu svi uzimali a od gemige sam trazio da kaze istinu.
Drugo, gemiga je prvi spomenuo jasu nisam ja...a to sto ga je on potopio nisam ja kriv :) Ocita je nesposobnost kod bivsih ali evo i sadasnjih clanova OO, dovesti gobca za 4000 eura a evo gemiga kaze da ga je nekad ranije odbio za 3000.
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#159 Re: Festival prijateljstva 2010.

Post by Liberalism »

Ovde bi napokon neko trebao napisati sve troskove festivala, tipa:

Razglas 30.000 KM
Psihomodopop 8.000 KM
Šako Polumenta 5.000 KM
Halid Bešlić 23.000 KM
Zona Iskljucenja 500 KM

Nek neko ispravi ako zna tacnu cifru :bih:
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#160 Re: Festival prijateljstva 2010.

Post by sharwoodforest »

e liberalism,ovim sam bas iznenadjena jer nemas dobru informaciju.
zona iskljucenja nece dobiti 500 KM nego 3000 KM i to je sigurno tacna informacija.
sramota! ipak ako neko ima demanti na ovo, neka kaze.
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#161 Re: Festival prijateljstva 2010.

Post by sharwoodforest »



koliko vrijedi laka?
User avatar
BarbaDue
Posts: 63445
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#162 Re: Festival prijateljstva 2010.

Post by BarbaDue »

3500 KM
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#164 Re: Festival prijateljstva 2010.

Post by Liberalism »

BarbaDue wrote:3500 KM
Barba jel istina da je Laka 3500 KM? Ustvari nastupa li Laka ikako i koliko mu se placa?

sharwoodforest wrote:e liberalism,ovim sam bas iznenadjena jer nemas dobru informaciju.
zona iskljucenja nece dobiti 500 KM nego 3000 KM i to je sigurno tacna informacija.
sramota! ipak ako neko ima demanti na ovo, neka kaze.
Ovo za Zonu ne mogu da vjerujem

edit:

Moze li neko reci kako se ono zove festival i koliko se placa francuzima, vjerovatno vise od zone jer francuzi moraju dodatno platiti prevoz, spavanje i hranu
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#165 Re: Festival prijateljstva 2010.

Post by chengaba »

Liberalism wrote:
sharwoodforest wrote:e liberalism,ovim sam bas iznenadjena jer nemas dobru informaciju.
zona iskljucenja nece dobiti 500 KM nego 3000 KM i to je sigurno tacna informacija.
sramota! ipak ako neko ima demanti na ovo, neka kaze.
Ovo za Zonu ne mogu da vjerujem
Koliko su godina Zone svirale džaba na festu?
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#166 Re: Festival prijateljstva 2010.

Post by sharwoodforest »

chengaba wrote:
Liberalism wrote:
sharwoodforest wrote:e liberalism,ovim sam bas iznenadjena jer nemas dobru informaciju.
zona iskljucenja nece dobiti 500 KM nego 3000 KM i to je sigurno tacna informacija.
sramota! ipak ako neko ima demanti na ovo, neka kaze.
Ovo za Zonu ne mogu da vjerujem
Koliko su godina Zone svirale džaba na festu?
da, istina je da su svirali za dzaba mnogo ljeta na festivalu. ali su im se kao protuusluga pruzale mogucnosti od strane vlasti. mislim na promocije, putovanja, angazmane, kontakte, snimanje cd-a i sl. znaci, bilo je tu i kompenzacije, da ne bude da nisu dobili protuvrijednost. ali, sa druge strane, kad se porede placanja tipa sanela sijercic ili hasiba agic, ili abid sakalas, pa ljudi moraju da vrisnu i da cijene svoje. realno.
mada, ipak, mogli su i laka i zona biti malo skromniji. ali kazem, kad se pogleda na ove gore turbo folk sevdah izvodjace, moraju kako moraju...rukom od sto!opet, niko nije nezamjenjiv, pa ni oni.
ne mogu doci sebi od cudjenja da su dali PMP osam hiljada. :x damir urban je svirao za hiljadu maraka.
.
User avatar
burekodsira
Posts: 3537
Joined: 09/07/2006 00:23

#167 Re: Festival prijateljstva 2010.

Post by burekodsira »

P R O G R A M XIII Internacionalnog “Festivala prijateljstva” Goražde 2010. Februar, 2010.
http://www.centarzakulturu.com.ba/files/festivalBS.pdf

budzet prema ovom dokumentu 165 tisuca KM
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#168 Re: Festival prijateljstva 2010.

Post by sharwoodforest »

ja mislila program
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#169 Re: Festival prijateljstva 2010.

Post by Liberalism »

chengaba wrote:
Liberalism wrote:
sharwoodforest wrote:e liberalism,ovim sam bas iznenadjena jer nemas dobru informaciju.
zona iskljucenja nece dobiti 500 KM nego 3000 KM i to je sigurno tacna informacija.
sramota! ipak ako neko ima demanti na ovo, neka kaze.
Ovo za Zonu ne mogu da vjerujem
Koliko su godina Zone svirale džaba na festu?
Kakve to ima veze.

Ovde je rijec da se daje 3.000 KM za lokalnu amatersku grupu koja je 20 puta svirala u Gorazdu, pa se postavlja logicno pitanje koliko bi se trebalo dati onda nekoj regionalnoj zvijezdi u punom sjaju koja prvi put nastupa u Gorazdu
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#170 Re: Festival prijateljstva 2010.

Post by sharwoodforest »

cek, je li neko iz odbora potvrdio ovo za zonu da ce dobiti tri hiljade maraka? treba da se zna koliko ljudi vrijede.
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#171 Re: Festival prijateljstva 2010.

Post by sodom »

gemiga, ako jesi ili imas nekog uticaja na ove odbore, hitno, ali bas hitno morate okrenuti festival na muziku koja nije lokalnog karaktera, jer samo tako mozete dovesti i ljude sa strane!
festival ima potencijala, ali ce ga turbo orjentacija totalno ubiti.

1. za pocetak budzet rasporediti tako da ide barem 50% manje novca za turbo svirke
2. smanjiti trajanje festivala za 30-50% dakle na 5-7 dana ukupno, 5 bi bilo idealno.
3. organizovati i urediti cijene smjestaja u privatnim prenoćištima!
4. napraviti info deskove za sve i svasta
5. pokrenuti reklamiranje i tako privuci i strane posjetioce
6. svako 50m postaviti policajca i obezbjedzenje fesitvala tako da se ne moze desiti da se 10 nafuranih levata zalijeću na nekog pijanog francuza
7. organizovati kamp ili kampove itd...
User avatar
BarbaDue
Posts: 63445
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#172 Re: Festival prijateljstva 2010.

Post by BarbaDue »

sharwoodforest wrote:http://www.youtube.com/watch?v=DX9xodvc ... re=related

a zona 500 KM :) :dance:
Zona - 1600 KM
Laka - 3500 KM
Emir - 3700 KM

(napomena: Emir je bio pristao i na manji honorar ali pod uslovom da i ostali pristanu)
User avatar
sharwoodforest
Posts: 492
Joined: 16/08/2006 14:16

#173 Re: Festival prijateljstva 2010.

Post by sharwoodforest »

platila bih 3700 KM samo da ne slusam onog emira.
sodom dobro veli,ali je opet kasno za ovu godinu. ovo HITNO treba podvesti pod - slijedece godine.
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#174 Re: Festival prijateljstva 2010.

Post by Liberalism »

BarbaDue wrote:
sharwoodforest wrote:http://www.youtube.com/watch?v=DX9xodvc ... re=related

a zona 500 KM :) :dance:
Zona - 1600 KM
Laka - 3500 KM
Emir - 3700 KM

(napomena: Emir je bio pristao i na manji honorar ali pod uslovom da i ostali pristanu)
Nekada su se ovoliko placale zvijezde iz Hrvatske, što samo govori u kojem pravcu ide ovaj festival. U svakom slucaju ja mislim da ce gorazdani biti odusevljeni festivalnom, ma haj.

p.s.

Ima li negdje plakat Ustikoljanskog ljeta?
User avatar
Liberalism
Posts: 2632
Joined: 27/08/2006 16:54

#175 Re: Festival prijateljstva 2010.

Post by Liberalism »

Mozda bi nam svima bilo jasnije sto propada Festival da smo sinoc gledali crnogorskog ministra turizma koji je punim srcem pricao o projektu kojeg finansira njegovo ministarstvo.

Crna Gora: Projekat: After beach parties - inovacija u turističkoj ponudi Crne Gore
Srijeda, 19 Svibanj 2010
U okviru road show kampanje juče je održana pomocija ljetnje turističke ponude Crne Gore u Novom Sadu.


Mediji i građani su najveće interesovanje, osim za ovogodišnju ponudu, iskazali i za program zabave i animacije na plažama, tzv. after beach parties.

Na oko deset plaža duž crnogorskog primorja tokom avgusta mjeseca turiste će zabavljati najpoznatiji svjetski i regionalni DJ-evi što je inovacija u turističkoj ponudi koja prati trendove najpriznatijih destinacija. Posebno mlađe generacije pohvalno su ocjenile ovu inovativnost u turističkoj ponudi.
Kaze covjek: Bili smo u Grckoj, Italiji, Francuskoj, Hrvatskoj, Karibima, Španiji i to je sada glavni turisticki hit - Ibiza je ono cemu tezimo :) .
Post Reply