9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post Reply
palermo
Posts: 22530
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#151 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by palermo »

cogni wrote: Ne razumijem sta je prosti zbir necega, a sta je komplicirani zbir necega, ali se slazem da su interesi drzave ono ste je u interesu njenih gradjana, kako god sabirao te interese, prosto ili komplicirano. Ne oduzimam ja drzavi subjektivitet, samo ne mogu zamisliti situaciju u kojoj je nesto u interesu drzave, tj njenih gradjana, a istovremeno protiv interesa i gradjana RS i gradjana FBIH. Interes drzave je ono sto je u interesu i jednih i drugih, a ne ni jednih, ni drugih, ili samo jednih ili samo drugih. Drzava BiH svakako pociva i na jednima i na drugima, a ne ni na jednima, ni na drugima. Ne pociva valjda na nekom apstraktnom interesu koji dolazi iz svemira, a nema veze sa ljudima iz BiH. Kako se meni cini, to je samo jednostavna podvala politicara koji cak i stvari koje nisu ni u cijem interesu proglasavaju interesom drzave i to im fino polazi za rukom.
ma zašto bi bila podvala političara imati interes i države Bosne i hercegovine, a ne bi bila podvala političara (i to srpskih)imati interes Republike Srpske koji naravno ima znak jednakosti u njihovoj verziji sa interesom srpskog naroda. Ovo što ti napisa su samo fraze koje baš i nema smisla komentarisati. Ma znaš i ti to sam.
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#152 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by popajic »

palermo wrote:
cogni wrote: Necu, ali takodje nemam utisak da je FBiH prihvatila da interes FBiH ne smije biti suprotan interesima citave BiH. A citava BiH je FBIH+RS+Brcko. Ja zbilja ne ocekujem da RS pocne da se ponasa normalno, a da ostatak BiH nastavi da se ponasa neprijateljski prema RS. Prije ocekujem postepeno obostrano otopljavanje odnosa, ali tek kada svi shvate da je to u zajednickom interesu, ne ulazeci u to kada bi do toga moglo doci.
U par redova si zapravo sažeo srž problema.Ne postoje obostrani odnosi, postoji Bosna i Hercegovina u čijem su interesu sažeti interesi i svioh njenih dijelova tj.entiteta, kantona itd (zapravo tako bi trebalo biti) Naravno to ne znači da ne postoje i parcijalni interesi ali se oni ne mogu sukobljavati sa interesom čitave države.
Način na koji si ti postavio problem je zapravo samo još jedan dokaz da postoji koncept države u državi. U tebe su akteri RS, FBIH i Brčko distrikt.........i naravno države BiH tu nema. U tvojoj viziji ona ne postoji, ona je samo prosti zbir nečega, što bi se reklo oduzimaš joj subjektivitet.
Zamisli,potpuno se slazem sa tvojim postom :-D
User avatar
sodom
Posts: 1697
Joined: 08/05/2008 13:21
Location: KRV I MED (BALKAN)

#153 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by sodom »

behavac wrote:Ја стварно не видим разлог оволике буке.
Не можете ви укинути Републику Српску нити се ви уопште питате.
Не морате је вољети али маните се борбе против вјетрењача.
Ни у РС се не слави дан БИХ па није се дигла кука и мотика тада.
О том се не би ни причало да је то дан ФБИХ али ФБИХ је то хтјела наметнути РСу као дан цијеле БИХ иако нови закон о том још није усвојен.
Зато је и тад било одређеног негодовања али све се на том и завршило.

У сваком случају ако је ово једини начин да се издувате ви само напријед само да нам не пукнете од муке.
Свакако су на то сви огуглали...
Ne brini ti za nase zdravlje, bolje brini za svoje kada vec dodje vrijeme za ukidanje tog entiteta...
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45835
Joined: 29/12/2005 01:20

#154 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by jeza u ledja »

cogni wrote:
jeza u ledja wrote:
cogni wrote: Ja bih rekao da su ovo ratni ciljevi, koji su definirani kad je izbio rat. Prilicno sam siguran da u pregovorima pred rat Srbi nisu ovako nesto vidjeli kao pregovaracki cilj, niti su to ikako mogli traziti na pregovorima. Ne znam tacno sta je u Lisabonu dogovoreno, ali etnicki ciste teritorije i odvajanje od BiH sigurno nisu.
Netacno, potpuno netacno.
Cilj RS je bio opstanak u Jugoslaviji. Prije rata, i prije Lisabona. Cilj im je bio i ELIMINACIJA neSrba, progonima i ubistvima. Postoje brojni dokazi.

Ne pricamo o ciljevima u smislu vlaznih zelja, vec u smislu toga sta ce dogovaralo i pregovaralo. Jasno je da su Srbi zeljeli ostanak u Jugoslaviji, ali bih bio vrlo iznenadjen ako su u Lisabonu zahtjevali eliminaciju i progon nesrba kao uslov da odustanu od toga.

RS treba promjeniti svoj KARAKTER da bi imala moralno pravo da opstane. To ukljucuje njen teritorij, njene zakone i provodjenje istih, smanjenje ovlasti. U skolama treba da se uci sta se u ratu desavalo, da se zna ko je bio Karadzic, Mladic, sta je bilo u Srebrenici, na isti nacin kao sto se u Hrvatskoj uci o NDH i Jasenovcu. Tek onda mozemo o necemu konkretnom pricati.
Ovo boldirano je sasvim prirodno, ali ovo prije toga je uglavnom skup licnih zelja koji nema veze sa bilo chim. Ja zbilja ne znam koja ovlast vrijedi koliko zlocina, niti koliki postotak teritorija RS treba da prepusti za koji zlocin. Bilo bi interesantno vidjeti tvoju racunicu.

E jebiga ja napisah dug odgovor, pa mi se sve izbrisa. :roll:
User avatar
cogni
Posts: 1479
Joined: 01/09/2007 12:17

#155 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by cogni »

palermo wrote:
cogni wrote: Ne razumijem sta je prosti zbir necega, a sta je komplicirani zbir necega, ali se slazem da su interesi drzave ono ste je u interesu njenih gradjana, kako god sabirao te interese, prosto ili komplicirano. Ne oduzimam ja drzavi subjektivitet, samo ne mogu zamisliti situaciju u kojoj je nesto u interesu drzave, tj njenih gradjana, a istovremeno protiv interesa i gradjana RS i gradjana FBIH. Interes drzave je ono sto je u interesu i jednih i drugih, a ne ni jednih, ni drugih, ili samo jednih ili samo drugih. Drzava BiH svakako pociva i na jednima i na drugima, a ne ni na jednima, ni na drugima. Ne pociva valjda na nekom apstraktnom interesu koji dolazi iz svemira, a nema veze sa ljudima iz BiH. Kako se meni cini, to je samo jednostavna podvala politicara koji cak i stvari koje nisu ni u cijem interesu proglasavaju interesom drzave i to im fino polazi za rukom.
ma zašto bi bila podvala političara imati interes i države Bosne i hercegovine, a ne bi bila podvala političara (i to srpskih)imati interes Republike Srpske koji naravno ima znak jednakosti u njihovoj verziji sa interesom srpskog naroda. Ovo što ti napisa su samo fraze koje baš i nema smisla komentarisati. Ma znaš i ti to sam.
Ni slucajno nisam rekao da ne postoji interes drzave, rekao sam upravo suprotno, tako da ne mogu da protivrijecim tome. :)
Pokusavao sam da objasnim sta je taj interes, bilo bi stvarno suludo ulagati trud u objasnjavanje necega za sta tvrdim da ne postoji. Ono sto tvrdim da ne postoji su one komponente interesa koje dolaze od svemirske prashine ili od providjenja politicara kojima se u snu javilo sta je to interes BiH. Kao sto rekoh, podvala je kada tvrde da rade u korist ovih imaginarnih interesa, koji su uglavnom suprotstavljeni stvarnim interesima.

Sto se tice fraza, njih izbjegavam da koristim, jer im je znacenje vrlo cesto previshe neodredjeno. Kada bih imao ideju sta tebi lichi na frazu izrazio bih se drugim rijechima.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45835
Joined: 29/12/2005 01:20

#156 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by jeza u ledja »

Covjek hoce da ti kaze da jednako kako apstraktno zvuci fraza 'interesi BiH' isto tako apstraktno zvuci fraza 'interesi RS'. Ja bih cak rekao da je ovo drugo apstraktnije, jer se RS predstavlja da stiti interese srpskog naroda, a ne svih svojih gradjana, sto je pogotovo evidentno u nacinu na koji je ona nastala.
zavrzlama
Posts: 10309
Joined: 15/01/2006 18:35

#157 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by zavrzlama »

Demonizacija srba u BIH je zavrsena....za njih je BIH neprijatelj broj jedan...rs je za srbe kao skloniste od polaganja racuna,suocavanja sa istinom i ratni plijen kojim se pokusava da kompezira sva sramota koju su pocinili srbi u BIH i u ocima citavog svijeta.....ukidanje rs-a za srbe bi bio moralni i politicki kolaps jer srpski narod nema alternative jer njima se jednostavno fasizam i sovinizam predstavlja kao matrica po kojoj trebaju da zive i ponasaju se prema drugim narodima...
palermo
Posts: 22530
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#158 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by palermo »

jeza u ledja wrote:Covjek hoce da ti kaze da jednako kako apstraktno zvuci fraza 'interesi BiH' isto tako apstraktno zvuci fraza 'interesi RS'. Ja bih cak rekao da je ovo drugo apstraktnije, jer se RS predstavlja da stiti interese srpskog naroda, a ne svih svojih gradjana, sto je pogotovo evidentno u nacinu na koji je ona nastala.

Između ostalog, hvala na pomoći
behavac
Posts: 1213
Joined: 24/08/2008 14:55

#159 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by behavac »

sodom wrote:
behavac wrote:Ја стварно не видим разлог оволике буке.
Не можете ви укинути Републику Српску нити се ви уопште питате.
Не морате је вољети али маните се борбе против вјетрењача.
Ни у РС се не слави дан БИХ па није се дигла кука и мотика тада.
О том се не би ни причало да је то дан ФБИХ али ФБИХ је то хтјела наметнути РСу као дан цијеле БИХ иако нови закон о том још није усвојен.
Зато је и тад било одређеног негодовања али све се на том и завршило.

У сваком случају ако је ово једини начин да се издувате ви само напријед само да нам не пукнете од муке.
Свакако су на то сви огуглали...
Ne brini ti za nase zdravlje, bolje brini za svoje kada vec dodje vrijeme za ukidanje tog entiteta...
Ma nemam je sta da brinem ni za svoje...nemam tih problema...
A to neko trajno vrijeme, jel ? ...stalno dolazi al nikako da dodje !!!
User avatar
Postverta
Posts: 5
Joined: 19/09/2008 14:10

#160 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by Postverta »

behavac wrote:
sodom wrote:
behavac wrote:Ја стварно не видим разлог оволике буке.
Не можете ви укинути Републику Српску нити се ви уопште питате.
Не морате је вољети али маните се борбе против вјетрењача.
Ни у РС се не слави дан БИХ па није се дигла кука и мотика тада.
О том се не би ни причало да је то дан ФБИХ али ФБИХ је то хтјела наметнути РСу као дан цијеле БИХ иако нови закон о том још није усвојен.
Зато је и тад било одређеног негодовања али све се на том и завршило.

У сваком случају ако је ово једини начин да се издувате ви само напријед само да нам не пукнете од муке.
Свакако су на то сви огуглали...
Ne brini ti za nase zdravlje, bolje brini za svoje kada vec dodje vrijeme za ukidanje tog entiteta...
Ma nemam je sta da brinem ni za svoje...nemam tih problema...
A to neko trajno vrijeme, jel ? ...stalno dolazi al nikako da dodje !!!

Behavac, ljudi imaju pravo da vjeruju u cuda...
U ostalom, o cemu bi kukali skoro 20 godina poslije rata da ne bi Republike Srpske:).
Winston Churchill je rekao “You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life.” Imajuci u vidu da je Gospodin Churchill bio u pravu, Republika Srpska ima razloga biti ponosna na one koji je mrze.
behavac
Posts: 1213
Joined: 24/08/2008 14:55

#161 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by behavac »

Postverta wrote: Behavac, ljudi imaju pravo da vjeruju u cuda...
U ostalom, o cemu bi kukali skoro 20 godina poslije rata da ne bi Republike Srpske:).
Winston Churchill je rekao “You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life.” Imajuci u vidu da je Gospodin Churchill bio u pravu, Republika Srpska ima razloga biti ponosna na one koji je mrze.
Ma ne smeta meni njihova vjera u cudesa...
A sto se tice kukanja ako bas nemaju pametnija posla valjda bolje ista nego nista, samo to nije moj fazon pa mi neobicno...
A ponosan se moze biti i bez neprijatelja a ako ih imas, al bezopasne, nema razloga brinuti...
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#162 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by Maraschino »

zavrzlama wrote:Demonizacija srba u BIH je zavrsena....za njih je BIH neprijatelj broj jedan...rs je za srbe kao skloniste od polaganja racuna,suocavanja sa istinom i ratni plijen kojim se pokusava da kompezira sva sramota koju su pocinili srbi u BIH i u ocima citavog svijeta.....ukidanje rs-a za srbe bi bio moralni i politicki kolaps jer srpski narod nema alternative jer njima se jednostavno fasizam i sovinizam predstavlja kao matrica po kojoj trebaju da zive i ponasaju se prema drugim narodima...

u bobu tacno, :thumbup: na zalost :(

i nakon svega sto su pocinili , oni i dalje vjeruju u ispravnost svojih zlodijela i ''nevine zrtve'' koje su pale stvarajuci sebi teritorij na mukama drugih ( progon, paljenje, rusenje,ubistva neduznih,silovanja, genocid...)

Cega se pametan stidi, lud se time ponosi.

Cestitam svima koji slave 9. januar, dan kada se rodilo ZLO na ovim prostorima ovjekovjeceno, prvo u Republici srpskog naroda Bosne i Hercegovine, pa Srpskoj republici Bosni i Hercegovini, te Republici Srpskoj kao pravnom sljedniku ove prethodne dvije tvorevine.

ZLO koje je imalo svoju vlast, svoje ciljeve, svoja sredstva za ostvarenje zlocinackih ciljeva i ZLO koje ima svoj Ustav koji brani i cuva to isto ZLO od, kako ZLO kaze, fasistickih i nacionalistickih napada na to ZLO.

Svima koji slave ovaj dan cestitam 9. januar kada je uspostavljena tvorevina koja nije mogla biti realizovana demokratskim i pravnim sredstvima, vec iskljucivo putem etnickog ciscenja, protjerivanja, mucenja, ubijanja, silovanja, oduzimanja pokretne i nepokretne imovine, i ideji koja je svoj vrhunac dozivjela u Srebrenici cinjenjem genocida.

Takodjer, cestitao bi si svima koji su legalizovali zlo u ovoj drzavi 1995. godine i koji zbog familijarno-vjersko-prijateljskih sitnih interesa nisu vidjeli dalje od svog nosa i koji su pristali da se legalizuje nesto sto je nastalo na svim mogucim krsenjima kako domaceg, tako i medjunarodnog prava.

Ono sto ZLO danas radi je da pokusava da usminka svoje lice i svoju kratku historiju na nacin da svoje stvaranje i postojanje opravdava VOLJOM.

To ZLO bez problema legitimno pripisuje kolektivno pravo u stvaranju i ocuvanju tog ZLA, ali istovremeno to isto ZLO vristi kada neko, pored kolektivnih "prava", spomene i kolektivnu odgovornost za to ZLO.

Danas to ZLO pokusava na sve moguce nacine da se predstavi kao nasljednik ideja humanizma, ljudskih prava, antifasizma, zaboravljajuci da je to isto ZLO nastalo i realizovano upravo na svemu suprotnome tome sto danas hoce da bude i da je to isto ZLO se odreklo antifasizma iz II svj. rata.

I samo bih upitao one koji slave Dan Zla i kojima je ZLO svetinja:

1. da li je genocid fasizam,
2. da li je sistemsko i plansko etnicko ciscenje fasizam,
3. da li je sistemsko i plansko unistavanje vjerskih bogomolja katolika i muslimana fasizam,
4. da li je sistemsko i plansko unistavanje kulturnih objekata fasizam,
5. da li je sistemsko i plansko oduzimanje pokretne i nepokretne imovine fasizam
6. da li je sistemsko i plansko protjerivanje sa radnih mjesta nesrba fasizam?

i da li je prica, i javno podsjecanje, nesrba o naprijed navedenih 6 pitanja, fasizam?
Ko je fasista...onaj ko sprovede fasizam ili onaj ko prica o nekome/necemu ko je odgovoran za fasizam?

da ne zaboravim ovo potpisati :thumbup:

@ nokia, svaka ti cast :thumbup:
User avatar
cogni
Posts: 1479
Joined: 01/09/2007 12:17

#163 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by cogni »

jeza u ledja wrote:Covjek hoce da ti kaze da jednako kako apstraktno zvuci fraza 'interesi BiH' isto tako apstraktno zvuci fraza 'interesi RS'. Ja bih cak rekao da je ovo drugo apstraktnije, jer se RS predstavlja da stiti interese srpskog naroda, a ne svih svojih gradjana, sto je pogotovo evidentno u nacinu na koji je ona nastala.
NIsam rekao da je interes BiH apstraktan, vec da nije apstraktan, sto je suprotno ako se ne varam. :)
Rekao sam da je interes BiH vrlo konkretan, a to je interes njenih gradjana, stavishe, rekao sam josh da osim tog konkretnog interesa ne postoji neki apstraktni interes, koji je nicim odredjen, osim mozda nekim iluzionistickim vestinama politicara.

Interes RS je interes njenih gradjana, tu takodje nema neke filozofije. Naravno da se slazem da RS trenutno (niti ikada do sada) ne zastupa interese svojih gradjana koji nisu Srbi na pravi nacin, ali vjerujem da se to moze poboljsati.
User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#164 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by Prozor »



:D :D :D :bih: :bih:
Sretan Dan Republike Genocidne, sa zakasnjenjem! :)
tempora
Posts: 2798
Joined: 03/07/2002 00:00

#165 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by tempora »

Postverta wrote:
Behavac, ljudi imaju pravo da vjeruju u cuda...
U ostalom, o cemu bi kukali skoro 20 godina poslije rata da ne bi Republike Srpske:).
Winston Churchill je rekao “You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life.” Imajuci u vidu da je Gospodin Churchill bio u pravu, Republika Srpska ima razloga biti ponosna na one koji je mrze.

Glupljen nacina "praviti se pametan" jos nisam vidjela na ovom forumu. A da nije bilo dovoljno primjera, bilo je. :thumbup:
User avatar
nokia6170
Posts: 4361
Joined: 13/04/2005 00:08

#166 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by nokia6170 »

Mislim da bi ovo trebalo biti obavezno osnovno stivo svakom ko zeli da raspravlja o politici bosanskih Srba u periodu 1991-95. godina i bitku RS-a.

http://www.un.org/icty/bhs/cases/milose ... _ednref166

p.s. radi se o zapisnicima sa zasjedanja Skupstine RS-a od '92-95. godine. Naravno, imati na umu da se ovdje radi o oficijelnim, javnim raspravama i odlukama koje covjeka mogu da raspamete citajuci iste, te se zapitati sta se sve onda planiralo i odobravalo tajno, van javnosti. Rezultate javne i tajne politike bosanskih Srba jos uvijek sumiramo trazeci nestale osobe i popisujuci ubijene, sva raseljena lica i izbjeglice, invalide i unistenu imovinu u Bosni i Hercegovini.

Dakle, rezultate volje srpskog naroda u BiH koji i dan danas javno i glasno smatra ispravnim sve odluke politicko-vojnog establismenta bosanskih Srba u ratu i rade sve da zadrze te rezultate inspirisani svetim slovom Dejtona, pa cak i u ravni same Biblije koje promovise Srpska pravoslavna crka kada kaze da je sveta obaveza svih Srba da brane Republiku Srpsku.
User avatar
pici
Posts: 43839
Joined: 19/07/2007 23:17
Location: zbrinut u kupleraju...
Grijem se na: Ženske gHuzove
Vozim: Trajvan
Horoskop: Djevac

#167 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by pici »

nokia6170 wrote:Mislim da bi ovo trebalo biti obavezno osnovno stivo svakom ko zeli da raspravlja o politici bosanskih Srba u periodu 1991-95. godina i bitku RS-a.

http://www.un.org/icty/bhs/cases/milose ... _ednref166

p.s. radi se o zapisnicima sa zasjedanja Skupstine RS-a od '92-95. godine. Naravno, imati na umu da se ovdje radi o oficijelnim, javnim raspravama i odlukama koje covjeka mogu da raspamete citajuci iste, te se zapitati sta se sve onda planiralo i odobravalo tajno, van javnosti. Rezultate javne i tajne politike bosanskih Srba jos uvijek sumiramo trazeci nestale osobe i popisujuci ubijene, sva raseljena lica i izbjeglice, invalide i unistenu imovinu u Bosni i Hercegovini.

Dakle, rezultate volje srpskog naroda u BiH koji i dan danas javno i glasno smatra ispravnim sve odluke politicko-vojnog establismenta bosanskih Srba u ratu i rade sve da zadrze te rezultate inspirisani svetim slovom Dejtona, pa cak i u ravni same Biblije koje promovise Srpska pravoslavna crka kada kaze da je sveta obaveza svih Srba da brane Republiku Srpsku.

ma jok nije to istina,ma dje bi to dabička i bratilja tako,ma to su vatikansko-muslimansko-CIA-vanzemaljska podmetanja,čuj da veliki đženeral kaže da je citiramo:

Potpuno čišćenje svih koji nisu Srbi bilo bi genocid
General Mladić: 0091-3537 – 0091- 3550
“Ljudi i narodi nisu piljci niti ključevi u džepu pa ćemo premjestiti tamo amo. … Rat ne možemo voditi ni na svakom frontu niti protiv naroda, ja bih ovdje predložio da mi usvojimo takvu pamet da mi nećemo u rat, a ako budemo napadnuti mi ćemo se braniti i mi nećemo rat protiv Muslimana kao naroda, niti protiv Hrvata kao naroda, već protiv onih koji su taj narod poveli i nahuškali na nas.” B/H/S ERN 0084-7742. “Prema toma mi ne možemo očistiti niti možemo imati rešeto da prosijemo samo da ostanu Srbi ili propadnu Srbi i ostali da odu. Pa to je, to neće, ja ne znam kako će gospodin Krajišnik i gospodin Karadžić objasniti svijetu. To je, ljudi, genocid.”[7] 0091-3539 i 0091-3541



Ma to nije istina,ovo je laž sviju proti nebeskog naroda.......užas...........da sumiram moje osobno mišljenje na osnovu izjave partijskog monarha Radmanovića.......Srpska NDHazija na tlu BiH niti više niti manje i točkica.
User avatar
vee-jay
Posts: 8803
Joined: 22/06/2004 20:50
Location: virtual reality

#168 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by vee-jay »

hvala za link :thumbup:
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#169 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by seln »

Nisam citao sve postove, ali mogu pretpostaviti o cemu se pise.
Prvo, pohvalno je da ima Srba iz RS koji hoce da diskutuju sa nama, jer, nekad su klali i palili bez diskusije. Dakle, primjetan napredak.
Zalosno je, medjutim, da se jos uvijek dipla jedna te ista prica, bez obzira prica li bradonja sa romanije ili profesor iz banjaluke.
Uvijek je to nesto u formi "lose je sto je karadzic klao muslimane, ali je dobro sto nam je ostavio RS u miraz".
Dozvolite da vam ne povjerujem, dragi RS-ovci. Izvan svake sumnje je sljedece:
-RS ne bi bilo moguce stvoriti bez genocida, pokolja i progona.
-bosnjaci i hrvati, koji su cinili vise od 50% stanovnistva sadasnje teritorije RS nikad ne bi pristali na to.
Dakle, prestanite mi pricati o volji naroda, RS je 1991 postojala samo u glavi karadzica&co. Nije imala ni teritoriju, ni istoriju, ni opravdanje.
A ovome koji prica o zastiti srpskih interesa kroz RS, jedno pitanje: zasto srbi is RSK ne potraze taj interes u hrvatskoj? Ili se ipak radi samo o argumentima sile?
Dakle, da zakljucimo: da, ja mrzim RS. Ne mogu voljeti ono sto je nastalo na krvi toliko neduznih, sto je stvoreno iz najcrnjih fasistickih pobuda i poslije rata nevjesto oprano i nasminkano.
User avatar
cogni
Posts: 1479
Joined: 01/09/2007 12:17

#170 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by cogni »

seln wrote: Izvan svake sumnje je sljedece:
-RS ne bi bilo moguce stvoriti bez genocida, pokolja i progona.
-bosnjaci i hrvati, koji su cinili vise od 50% stanovnistva sadasnje teritorije RS nikad ne bi pristali na to.
Teritorije bi bez rata bile sasvim drukcije, otprilike ovako nesto, http://www.partitionconflicts.com/parti ... _small.jpg

Uzgred budi receno, u pitanju je manje od 50% stanovnistva.
A ovome koji prica o zastiti srpskih interesa kroz RS, jedno pitanje: zasto srbi is RSK ne potraze taj interes u hrvatskoj? Ili se ipak radi samo o argumentima sile?
Dobro jutro Kolumbo (ovo nisam rekao ima 10 godina :) )

Naravno da se radi o argumentima sile, koliko god da si protiv argumenata sile ne mozes ih ignorirati.
User avatar
nokia6170
Posts: 4361
Joined: 13/04/2005 00:08

#171 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by nokia6170 »

cogni wrote:
seln wrote: Izvan svake sumnje je sljedece:
-RS ne bi bilo moguce stvoriti bez genocida, pokolja i progona.
-bosnjaci i hrvati, koji su cinili vise od 50% stanovnistva sadasnje teritorije RS nikad ne bi pristali na to.
Teritorije bi bez rata bile sasvim drukcije, otprilike ovako nesto, http://www.partitionconflicts.com/parti ... _small.jpg

Uzgred budi receno, u pitanju je manje od 50% stanovnistva.
A ovome koji prica o zastiti srpskih interesa kroz RS, jedno pitanje: zasto srbi is RSK ne potraze taj interes u hrvatskoj? Ili se ipak radi samo o argumentima sile?
Dobro jutro Kolumbo (ovo nisam rekao ima 10 godina :) )

Naravno da se radi o argumentima sile, koliko god da si protiv argumenata sile ne mozes ih ignorirati.
pa u biti ti cogni samo branis rezultate sile i da ponovo sila stupi na snagu ti bi opet branio trenutno stanje koje sila napravi.

pragmaticno-realisticni oportunista koliko mogu da primijetim.
bosss
Posts: 540
Joined: 27/11/2008 16:54

#172 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by bosss »

nokia6170 wrote:Mislim da bi ovo trebalo biti obavezno osnovno stivo svakom ko zeli da raspravlja o politici bosanskih Srba u periodu 1991-95. godina i bitku RS-a.

http://www.un.org/icty/bhs/cases/milose ... _ednref166

p.s. radi se o zapisnicima sa zasjedanja Skupstine RS-a od '92-95. godine. Naravno, imati na umu da se ovdje radi o oficijelnim, javnim raspravama i odlukama koje covjeka mogu da raspamete citajuci iste, te se zapitati sta se sve onda planiralo i odobravalo tajno, van javnosti. Rezultate javne i tajne politike bosanskih Srba jos uvijek sumiramo trazeci nestale osobe i popisujuci ubijene, sva raseljena lica i izbjeglice, invalide i unistenu imovinu u Bosni i Hercegovini.

Dakle, rezultate volje srpskog naroda u BiH koji i dan danas javno i glasno smatra ispravnim sve odluke politicko-vojnog establismenta bosanskih Srba u ratu i rade sve da zadrze te rezultate inspirisani svetim slovom Dejtona, pa cak i u ravni same Biblije koje promovise Srpska pravoslavna crka kada kaze da je sveta obaveza svih Srba da brane Republiku Srpsku.
Nedime dragi, šta nam ovo rade?
Nemoj mi reći da si do danas bio ubjeđen kako su Srbi u prošlom ratu prevashodno bili zainteresovani za uzgajanje krompira i svoju politiku temeljili u tom pravcu.
User avatar
cogni
Posts: 1479
Joined: 01/09/2007 12:17

#173 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by cogni »

nokia6170 wrote:
pa u biti ti cogni samo branis rezultate sile i da ponovo sila stupi na snagu ti bi opet branio trenutno stanje koje sila napravi.

pragmaticno-realisticni oportunista koliko mogu da primijetim.

Ma daj, zar treba da se zalazem za oslobadjanje RSK ili Kosova silom da ne bi bio pragmaticno-realisticni oportunista?

Neka hvala, radije cu nositi etiketu, stavishe to je jedna od boljih koje sam dobio. :)
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#174 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by seln »

cogni wrote:
nokia6170 wrote:
pa u biti ti cogni samo branis rezultate sile i da ponovo sila stupi na snagu ti bi opet branio trenutno stanje koje sila napravi.

pragmaticno-realisticni oportunista koliko mogu da primijetim.

Ma daj, zar treba da se zalazem za oslobadjanje RSK ili Kosova silom da ne bi bio pragmaticno-realisticni oportunista?

Neka hvala, radije cu nositi etiketu, stavishe to je jedna od boljih koje sam dobio. :)
Dobro je da smo skinuli maske. 8-)
Samo, ono sto sa silom dodje, obicno sa silom i ode....
User avatar
cogni
Posts: 1479
Joined: 01/09/2007 12:17

#175 Re: 9. januar-Dan Zla (Fasizma)

Post by cogni »

seln wrote: Dobro je da smo skinuli maske. 8-)
Samo, ono sto sa silom dodje, obicno sa silom i ode....

Kakve maske? Ja nikada nisam tvrdio da sam sasvim nerazuman, niti cu.
Post Reply