Radovan Karadžić u Haagu!

Post Reply
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#151 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by popajic »

b@tto wrote:
dushmanka_sa wrote:Image

ja ovdje ne vidim suze
"covjek" ima velikosrpski konjuktivitis :evil:
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45836
Joined: 29/12/2005 01:20

#152 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by jeza u ledja »

Koja psihopatska njuska jebo mater ludjacku. :-x
User avatar
IBM
Posts: 877
Joined: 26/07/2007 14:01

#153 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by IBM »

Nevjerovatno.

Sad gledam Al Jazeeru i oni doveli nekog fasistu iz Londona Marko Gasic. Prica lik kako Karadzic nije htio podjele te kako je vlast u Sarajevu bila "islamic fundamentalist".

A i pored toga da li su dobre 2 minute o reakcijama Srba u Beogradu a majke Srebrenice pokazali samo 15 sec. Nemogu da vjerujem koliko mediji opcenito daju punoooo paznje Karadzicevoj odbrani i sve manje zlocinima koji su pocinjeni u Bosni. Mislim da je ovo dobro vrijeme dok je sve jos svjeze da strani mediji malo vise obavjestavaju svoje gledaoce o zlocinima(ne ssamo genocid u Srebrenici) a manje o tome kako je Karadzic nosio slusalice u Hagu :x

Sad sam im napisao email. Ucinite i vi to.
Mezzo-x
Posts: 581
Joined: 11/02/2008 11:18

#154 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by Mezzo-x »

8-)
Last edited by Mezzo-x on 27/01/2012 04:16, edited 1 time in total.
skydancer
Posts: 24
Joined: 08/01/2008 07:48
Location: outer space

#155 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by skydancer »

Jadovan se sav skupio nekako, ostario, ali oci ga odaju - oci psihopate. Fuj!
Last edited by skydancer on 01/08/2008 00:04, edited 1 time in total.
User avatar
sffovac
Posts: 922
Joined: 26/08/2004 23:08
Location: kad jednom odem, a poci cu

#156 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by sffovac »

Marmelan wrote:JA SAM
b@tto wrote:
dushmanka_sa wrote:Image
UBICA I MONSTRUM
jao bre unatoc godinama i svemu,i dalje veoma lep muskarac
:lol:
A progovori i o nevidljivi savetnik. Pa jeli on poludeo skroz? Sad ce sto odsto dovesti one satrapske Isterivace duhova pa bi i sveti Sava zajedno sa car Lazar mogli u haski kazamat. Kukuu.
:lol:

http://www.stickypond.com/krajina/viewt ... eedfa9350a
mIRCerka
Posts: 28084
Joined: 20/08/2004 15:21
Location: Bolje biti frustrirani mjesanac nego cistokrvni idiot.

#157 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by mIRCerka »

nemojte ljudi postirat na svakoj stranici slike ljubim vas...
SanYava
Posts: 248
Joined: 28/06/2008 17:06

#158 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by SanYava »

sunce100 wrote:Jao, ljudi vidjeste li gdje će Karadžić biti u Hagu?!
Učenje engleskog jezika, časovi slikanja i kiparstva, fitness drvorana s ličnim trenerom, kompjuter u ćeliji, sobe za meditaciju, molitvu, dvorane za tenis i trčanje, besplatan zubar i zdravstvena zaštita...?!
NE MOGU VJEROVATI!!! Pa 80 posto stanovništva u BiH živi u lošijim uslovima!!!
kad ga osude ide u zatvorsku ćeliju ko i sve ostale protuhe.
;-)
User avatar
Dr.Cuddy
Posts: 2532
Joined: 09/12/2006 22:48
Location: House's Office

#159 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by Dr.Cuddy »

mostarac wrote:
sheilak wrote:Holbrook je uvijek bio sumnjiv- cim je Dejton slozio.

Ozbiljno, ne bi me cudilo da je istina to sto Karadzic govori. Apsolutno je moguce.

i meni je ovo sasvim moguce uzevsi u obzir djelovanje americke administracije. ti se povuci i ne mjesaj se nigdje a mi cemo te pustiti na miru. Nije jedan koljac i satrap u svijetu na taj nacin i zaslugom amerike izbjegao ruci pravde.
Holbook je dio demokratske administracije Billa Clintona...ne bi me čudilo da si ovo posljednji trzaji Republikanaca da srozaju Demokrate prije predstojećih izbora u USA...kao kako se oni nagađaju sa zločincima! Već su to podvalil Baracku Obami...tako da me ne bi čudilo! :shock:
sajtion
Posts: 11
Joined: 16/05/2006 17:04

#160 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by sajtion »

ko ce mu sada svirati gusle u zatvoru. zlocinac izgleda pravo srusen i jadan. republika genocidna tvorevina nestaje uskoro
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#161 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by mostarac »

Moonlight & Magnolia wrote:
mostarac wrote:
sheilak wrote:Holbrook je uvijek bio sumnjiv- cim je Dejton slozio.

Ozbiljno, ne bi me cudilo da je istina to sto Karadzic govori. Apsolutno je moguce.

i meni je ovo sasvim moguce uzevsi u obzir djelovanje americke administracije. ti se povuci i ne mjesaj se nigdje a mi cemo te pustiti na miru. Nije jedan koljac i satrap u svijetu na taj nacin i zaslugom amerike izbjegao ruci pravde.
Holbook je dio demokratske administracije Billa Clintona...ne bi me čudilo da si ovo posljednji trzaji Republikanaca da srozaju Demokrate prije predstojećih izbora u USA...kao kako se oni nagađaju sa zločincima! Već su to podvalil Baracku Obami...tako da me ne bi čudilo! :shock:
ma nije neka velika razlika meni izmedju republikanaca i demokrata. U pet deka je meni to. Samo su republikanci malo gluplji od ovih. Tj. demokrate to kulturno upakuju u celofan, a republikanci stvari odradjuju onako chobanski. Al shvatanja su im tu negdje. Meni je ovo sto je danas Karadzic rekao sasvim moguce i od amerike me ne bi cudilo. Nase zrtve su njima ionako bile statistika i njih je samo zanimalo da se ovo sve predstavi kao uspjeh njihove diplomatije, a zrtve? Ma ko jos mari za neke bosance i hercegovce i njihovog dzelata u zemlji za koju 98% amerikanaca ne zna ni gdje je niti je ikad culo za nju. Na kraju krajeva protiv Karadzica je optuznica podignuta prije pregovora u Daytonu. Po meni ovo sto je rekao danas ovaj monstrum je najvjerovatnije i istina jer se jos odavno spekulise sa tim, a gdje ima dima ima i vatre.
Leonid Breznjev
Posts: 5302
Joined: 04/11/2006 03:32
Location: Kamenskoje

#162 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by Leonid Breznjev »

:lol: :lol: :lol: pici :thumbup:
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#163 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by amrica »

Procitala sam nesto malo na CNN, prije sam citala poruke koje je raja ovdje postirala, pa nisu bile otisle....
Zasto pisati jadovan, republika sumska,.... kad to razumije samo narod odavde?

Pici, bio i ostao kralj!
Mozes za prevodioca troglavog predsjednistva!
User avatar
Prozor
Posts: 4178
Joined: 23/05/2007 00:54

#164 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by Prozor »

dushmanka_sa wrote:Image
manji od misa
Mezzo-x
Posts: 581
Joined: 11/02/2008 11:18

#165 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by Mezzo-x »

8-)
Last edited by Mezzo-x on 27/01/2012 04:14, edited 1 time in total.
Benighted
Posts: 274
Joined: 16/02/2008 15:30

#166 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by Benighted »

Da ; i ja sam primjetio suzu... On nije sada RK kojeg znamo.

On ce se vremenom i tokom procesa sve vise i vise vracati na osobu koja je bila 91-96 ...
Pred kraj sudjenja tj. pred izricanje presude imat cete ponovo onog Karadzica koji je pucao po Sarajevu i naredio genocid.

On jos nije RK kojeg znamo i kojeg smo očekivali, proces ce mu ponovo sve evocirati , njegov način razmišljanja ,njegovu gestikulaciju ... On je po ličnosti fleksibilan,ali "dizelaš" - tj . polahko se uživljava u ulogu.Njegovi govori nisu bili toliko uvjerljivi kada je tek bio izabran za šefa SDS-a (nakon stranke zelenih - koje li fakin ironije) , pri tom je tek izašao iz identiteta Dabića ,što je popriličan šok,koliko god svjesno igrao ulogu ,sada se osjeća ogoljeno,vraćen je u realnost i suočen sa njom.
On je i danas pokušao da ostavi dojam osobe koja "drži stvar pod kontrolom" , bio je neuvjerljiv,ali on će zasigurno nastojati dominirati sudnicom po svaku cjenu.Ponovo je koristio stare taktike: preuveličano i epski plakao o ugroženosti,o strahu za život,o strahu za ravnopravnost, navodio teorije zavjere i relativizirao svoj udel u svemu - cime je zapravo i uspio probuditi najniže porive u običnim ljudima i srušiti im barijere u rasuđivanju dobra i zla ....i upravo to će mu biti "odbrana"
Snimat će ga kamera cjelo vrijeme i on će imati osjećaj da ga cjeli svijet gleda i sluša, što je zapravo njegov vlažni san,on će se pokušati predstaviti kao čovjek od kompromisa,čovjek mira,htjet će da se dopadne svima...
Onda pred kraj procesa iz njega će sve da izleti... kako vremenom se budu rušile barijere i ulazilo u dubinu zla koji je činio...

Njegov proces će biti zanimljiv jedino njegovim istomisljenicima ( a da se ne lažemo dosta ih je),većina ljudi se već u septembru neće ni osvrtat,a mene jedino raduje info da će valjda biti promjenjena optužnica a tačka koja optužuje za genocid će biti proširena sa Srebrenice na Prijedor,Zvornik,Višegrad i ostala mjesta...eh to je već nešto.
Sudija je dobar,ne znam da li će biti on tokom cjelog procesa, laiku možda izgledalo kako je sudija sa vremena na vrijeme popuštao, u stvari je tok držao pod kontrolom (sjetite se samo onog nesretnog Meya i Miloševića, ovaj je odličan)
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45836
Joined: 29/12/2005 01:20

#167 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by jeza u ledja »

Jedno je sigurno, za razliku od Milosevica mislim da ovaj duboko vjeruje u sve ono sto je predstavljala genocidna masinerija u ratu u BiH u svom najmracnijem obliku. RK je personifikacija srednjovjekovne mitoloske sludjenosti koja je harala dijelom srpskog naroda (a i danas je tako).
Ja sam ubjedjen da nije bilo njega i Milosevica onakvih kakvi su bili da bi rat u BiH isao potpuno drukcijim tokom i ne mislim da su oni 'samo pijuni' u rukama SANUa. Bilo je i bice SANUa i slicnih baljezgarija i u buducnosti, ali samo ovakav jedan monstrumski 'genije' je mogao to sprovesti u djelo. On, i SM naravno, svako na svoj nacin.
Mene ne zaprepascuje toliko sto su oni htjeli da se bune, da ratuju, da ispravljaju granice, mene (a i ostali svijet) vise zaprepascuje pravi razlog zbog kojeg su oni ratovali. Njima je CILJ bio genocid i etnicko ciscenje i stvaranje etnicki ciste teritorije, a rat samo sredstvo kojim su to prikrili. Na isti nacin kao sto je svojevremeno uradio Hitler.

Sjeme im se zatrlo...
mostarac
Posts: 8416
Joined: 03/03/2005 13:47

#168 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by mostarac »

jos jedna stvar po meni jako bitna a nisam siguran kako pravni sistemi stoje sa tim.
Ukoliko monstrum prezivi do presude da li je moguce da njegov grob kad krepa u zatvoru bude ostao tajna kako se od njegovog groba ne bi napravilo svetiliste za bolesne cetnicke umove? Da li je moguce npr. da ga se sahrani u krugu zatvora gdje je krepao ili da ga se kremira? Da li je moguce da stoji u presudi ako je doceka, obzirom da ce sasvim izvjesno biti proglasen krivim i najodgovornijim za genocid, da mjesto njegovog ukopa bude tajno?
Ja bi ga najradije bacio kerovima, al me strah da ne izazovem ekolosku katastrofu i da cuke ne krepaju ili dobiju bjesnilo.
tuzlak-x
Posts: 212
Joined: 04/05/2008 21:49

#169 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by tuzlak-x »

nash wrote:Je li "nevidljivi savjetnik" neko iz nebeskog naroda ili neki bog...?
radovan karadzic - jovanka orleanska.
ma tip je inteligentan vjerski fanatik.
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45839
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#170 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by Chmoljo »

i od mene je komentar ostavljen na CNN-u. valjda će ga odobriti...
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45839
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#171 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by Chmoljo »

mostarac wrote:jos jedna stvar po meni jako bitna a nisam siguran kako pravni sistemi stoje sa tim.
Ukoliko monstrum prezivi do presude da li je moguce da njegov grob kad krepa u zatvoru bude ostao tajna kako se od njegovog groba ne bi napravilo svetiliste za bolesne cetnicke umove? Da li je moguce npr. da ga se sahrani u krugu zatvora gdje je krepao ili da ga se kremira? Da li je moguce da stoji u presudi ako je doceka, obzirom da ce sasvim izvjesno biti proglasen krivim i najodgovornijim za genocid, da mjesto njegovog ukopa bude tajno?
Ja bi ga najradije bacio kerovima, al me strah da ne izazovem ekolosku katastrofu i da cuke ne krepaju ili dobiju bjesnilo.
ništa od toga. koliko znam kao budući pravnik aBd, kazna se, u suštini, odnosi samo na uskraćivanje nekih njegovih ljudskih (ko da je stoka čovjek... a vrijeđam i stoku, vala) prava. to je u stvari, smisao kazne. zato to o čemu govoriš ne dolazi u obzir, jer prestankom života on prestaje postojati kao pravni subjekt sa pravnom i poslovnom sposobnošću... nažalost...
Umjetnik a
Posts: 3078
Joined: 20/01/2007 10:26
Location: Sarajevo

#172 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by Umjetnik a »

baš me zanima kako će se priključiti u novo društvo, šešelj, krajišnik (koji je osuđen)... i s druge (hrvatske) strane gotovina, praljak i kompanija
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14893
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#173 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by DaysleepeR »

Umjetnik a wrote:baš me zanima kako će se priključiti u novo društvo, šešelj, krajišnik (koji je osuđen)... i s druge (hrvatske) strane gotovina, praljak i kompanija
ti još nisi skonto (od 92 do danas je prošlo 16 godina) da je narod glupi ratovao a oni se uvijek družili međusobno.
jOFLA
Posts: 2363
Joined: 11/06/2005 03:04

#174

Post by jOFLA »

.
Last edited by jOFLA on 08/07/2023 19:53, edited 2 times in total.
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14893
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#175 Re: Radovan Karadžić u Haagu!

Post by DaysleepeR »

mislim da će suđenje biti mučenje za sve, mislim da je tužilaštvo totalno nepripremljeno, čini mi se da su smatrali da ovaj nikad neće biti uhapšen.

Kada je tribunal osnovan, prva postava (tužitelji, sudije) je bila druga klasa po kvalitetu. Kako je broj uhapšenih rastao tribunal je dobio više para te je u tom vremenu u tribunalu radila prva postava, tj. krema međ. krivičnog prava. Nakon odlaska Carle del Ponte i ostalih, sada opet u Haagu imamo drugu postavu.

Ima jedna druga stvar koja mi je zanimljiva. Dodik je, kada je odlučio da dobije izbore, u sebi probudio duh Karadžića i izbore dobio sa istom retorikom. Svo vrijeme je glumio kao Karadžić surogat - u nedostatku originala, a narod na to reagovao više nego pozitivno.

Sada Dodo ima problem. Original je tu, svakodnevno će biti na televiziji i prosipati istu demagogiju. Šta će Dodo sad kada je svjestan da je mala maca za originala i kako će vratiti pažnju na sebe?

Očekujem mnogo bolji rezultat SDS-a na narednim izborima.
Post Reply