Pink Floyd

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
fatamorgana
Posts: 26860
Joined: 16/02/2010 22:35
Location: došao je tiho i ušao u .... banoviće

#151 Re: Pink Floyd

Post by fatamorgana »

Better Man wrote:Kompletna ekipa iz Pink Floyda je bila genijalna! Onakav bend se nece vise nikad ponoviti! Ne znam da li ste imali priliku da gledate DVD Remember The Night od Davida Gilmoura? Rijec je o kopletnoj snimci koncerta iz odrzanog u Royall Albert Hallu. David Gilmour sa svojim bandom. Band cine: pokojni Richard Wrighht, Phil Manzanera, Jon Carin, Guy Pratt, Steve DiStanislao and Dick Parryy.Gosti su mi bili David Crosby i Graham Nash kao prateci vokali na par pjesama, Robert Wyatt svirao trubu na Then I Close My Eyes. David Bowie otpjevao Arnold Layne i Confortably Numb! Koncert je cisto savrsenstvo i nakon sto pregledate pitate se da li postoji ista bolje od ovog, odnosno konstatujete da nema nista savrsenije od ovog. Preporuka da obavezno nabavite.
MRAAAAK!
User avatar
sarajlija_ba
Posts: 8802
Joined: 27/05/2008 22:04
Location: rodom iz Čuništa a živim u Gaćicama

#152 Re: Pink Floyd

Post by sarajlija_ba »

Da pojačamo doživljaj :D

User avatar
rossoner
Posts: 499
Joined: 12/12/2004 01:29
Location: Država Željo

#153 Re: Pink Floyd

Post by rossoner »

Jedini koncert do sada u mom životu za koji mi je stvarno neizmjerno žao što nisam mogao ići...

Jednostavno savrseno. Opcenito Pink Floyd je vrhunac. Da njih gledam u punom sastavu (naravno bez preminulog Wrighta) ne bih zalio 300 KM dati...
User avatar
metar_drva
Posts: 1202
Joined: 26/08/2009 18:51

#154 Re: Pink Floyd

Post by metar_drva »

bio sam u ZG na koncertu i sve što mogu reći je da nisam nikad vidio boji koncert. falio je gilmour doduše (čisto zbog kompletnijeg ugođaja :) ), ali i ovako je bilo pre, pre, predobro.
User avatar
prilagodjena
Posts: 8080
Joined: 17/09/2010 08:19

#155 Re: Pink Floyd

Post by prilagodjena »

neprevaziđena..
User avatar
smurf
Posts: 70214
Joined: 01/08/2008 10:53
Location: vjerna ŽEKIPA

#156 Re: Pink Floyd

Post by smurf »

Moje godine, kolekcija i poznavanje muzike mi ne dozvoljavaju da neku njihovu stvar dizem ili spustam... Sve vezano za Pink Floyd je svemirsko, posebna kategorija...

shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#157 Re: Pink Floyd

Post by shin »

Pink Floyd bez Watersa nije nesta, Division Bell i Momentary Lapse of Reason su bez veze mada ih imam na telefonu :D



Meni se najvise svidjaju pjesme gdje je Richard Wright vokal :D
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#158 Re: Pink Floyd

Post by vox-populi »

Koncert bio odlican. Samo cini mi se da je dobar dio odradjen na playback. Ali hajde, bolje i to nego nista.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55921
Joined: 15/12/2008 16:53

#159 Re: Pink Floyd

Post by ultima_palabra »

vox-populi wrote:Koncert bio odlican. Samo cini mi se da je dobar dio odradjen na playback. Ali hajde, bolje i to nego nista.
Jeste, ja sam mislio da će ona djeca pjevati Another Brick, a oni su samo statirali. Roger nije nigdje pjevao na playback koliko sam skontao... osim Mother gdje je pjevao u duetu sa samim sobom iz 1980 :D
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#160 Re: Pink Floyd

Post by vox-populi »

ultima_palabra wrote:
vox-populi wrote:Koncert bio odlican. Samo cini mi se da je dobar dio odradjen na playback. Ali hajde, bolje i to nego nista.
Jeste, ja sam mislio da će ona djeca pjevati Another Brick, a oni su samo statirali. Roger nije nigdje pjevao na playback koliko sam skontao... osim Mother gdje je pjevao u duetu sa samim sobom iz 1980 :D
Drug meni se cinilo da tu ima malo vise playbacka. Roger je zvucao kao iz najboljih dana, a ako uzmes Live 8 i poslusas kako on danas ustvari zvuci, stvori ti se jedan veliki upitnik iznad glave. Ali dobro, nek sam i to dozivio da naprave i sruse zid ispred mene, playback ili ne.
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55921
Joined: 15/12/2008 16:53

#161 Re: Pink Floyd

Post by ultima_palabra »

vox-populi wrote:
ultima_palabra wrote:
vox-populi wrote:Koncert bio odlican. Samo cini mi se da je dobar dio odradjen na playback. Ali hajde, bolje i to nego nista.
Jeste, ja sam mislio da će ona djeca pjevati Another Brick, a oni su samo statirali. Roger nije nigdje pjevao na playback koliko sam skontao... osim Mother gdje je pjevao u duetu sa samim sobom iz 1980 :D
Drug meni se cinilo da tu ima malo vise playbacka. Roger je zvucao kao iz najboljih dana, a ako uzmes Live 8 i poslusas kako on danas ustvari zvuci, stvori ti se jedan veliki upitnik iznad glave. Ali dobro, nek sam i to dozivio da naprave i sruse zid ispred mene, playback ili ne.
U nekim pjesmama sam primijetio to, a u nekim je zvučao staro... ne znam šta bih rekao, ovaj album baš i ne zahtjeva prevelike glasovne sposobnosti.
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#162 Re: Pink Floyd

Post by vox-populi »

shin wrote:Pink Floyd bez Watersa nije nesta, Division Bell i Momentary Lapse of Reason su bez veze mada ih imam na telefonu :D



Meni se najvise svidjaju pjesme gdje je Richard Wright vokal :D
Znas da je upravo na ovoj pjesmi Mason ostvario svoj jedini vokalni izlet u cijeloj PF karijeri?
One of these days I'm gonna cut you into little pieces je sve sto je ikada "otpjevao" :).
User avatar
vox-populi
Posts: 3131
Joined: 03/04/2008 21:51
Location: Sarajevo-x Liberation Front

#163 Re: Pink Floyd

Post by vox-populi »

Poredjenja radi:


Plus: poslusaj samo kako Roger ovde zvuci, iako nije njegov vokal u originalu...

Johnny_x
Posts: 1358
Joined: 23/10/2010 16:21

#164 Re: Pink Floyd

Post by Johnny_x »

Another brick in the wall

Sve ono što te nije ubilo. Zid raste i jača, hteo ti ili ne, i bitno je jedno - da posluži kao odbrana i zaklon za naredne dane. Ne kao ograda od sveta i drugih. Odbrana od loših vremena i okolnosti, obesti u ljudima i svega onog što ti isti ljudi u časovima dokolice, slabosti i bezobzira umeju da prirede. Ko vas jebe, može se bez vas.

Zid je dobar. Služi kao opomena, da svojom težinom može pasti na vas ako dopustite previše. Svaka cigla je šarolikost za sebe, a smisao za celinu, bila manja ili veća. O svaku si se manje ili više opekao, neku su tu ubacili prijatelji, poneku porodica, nastavnici, devojke, poslodavci..Ovi i oni. Neku si oprostio, neku ne, ali ni jedna se ne zaboravlja. One su tvoje iskustvo, bolno ali dobro - da ne ispadneš naivan i glup u nekim drugim prilikama.

Zato nemoj da se sekiraš odviše.
- Posao koji mrziš, šef izrabljivač? Goni ih u kurac, preživećeš i bez njih. Nećeš umreti od gladi.
- Devojka koja je postala navika, ugušila se lepota i radost zajedničkih trenutaka? Nisi v iše siguran? Odjebi to. Zar da gradiš porodicu sa nekim ko ti jede džigericu? Ma.
- Nervozne komšije? Računi? Vesti, politika? Dodju. Odu. Cigla u zidu. Šarena slova na ekranu, neslane šale i neosetljivost? Čemu. Cigla, ništa drugo. Svaka zadebljala koža na obrazu - odjebi to.

I kada se odmakneš od svog zida i pogledaš ga izdalja, primetićeš koliko su delovi koji ga čine mali. I vremenom, bivaju sve mnji, poneki toliko sitni, da se na kraju i nasmeješ. Nije vredelo gubiti previše živaca oko toga, zar ne? All in all..Another brick in the wall.
User avatar
Point.
Posts: 27990
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#165 Re: Pink Floyd

Post by Point. »

shin wrote:Pink Floyd bez Watersa nije nesta, Division Bell i Momentary Lapse of Reason su bez veze mada ih imam na telefonu :D



Meni se najvise svidjaju pjesme gdje je Richard Wright vokal :D
Meni se upravo ova dva albuma jako svidjaju, posebno Division Bell. Ima tu dobrih stvari, Marooned, Sorrow, Keep Talking, What do you want from me, Yet Another Movie/Round and Around, High Hopes.........

Ova dva albuma imaju neki smek osamdesetih sto plavo gotivim. :thumbup:
Johnny_x
Posts: 1358
Joined: 23/10/2010 16:21

#166 Re: Pink Floyd

Post by Johnny_x »

Na youtube se moze naci snimak cijelog koncerta iz Zagraba.
Al ova stvar mi je odlicno uradjena, rijetki su oni cije se pjesme izvode u filharmoniji.
User avatar
smurf
Posts: 70214
Joined: 01/08/2008 10:53
Location: vjerna ŽEKIPA

#167 Re: Pink Floyd

Post by smurf »

Ne znam jeste li upratili ali 12/05 na koncertu u Londonu Gilmour izadje na scenu i zagrli se sa Watersom :kravata:
Mozda ipak nesto bude od mahalske da bi mogli zatamburati skupa ;-)
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55921
Joined: 15/12/2008 16:53

#168 Re: Pink Floyd

Post by ultima_palabra »

smurf wrote:Ne znam jeste li upratili ali 12/05 na koncertu u Londonu Gilmour izadje na scenu i zagrli se sa Watersom :kravata:
Mozda ipak nesto bude od mahalske da bi mogli zatamburati skupa ;-)
Neko mi reče da su skupa svirali Comfortably Numb, a da je bio i Mason...
User avatar
Better Man
Posts: 16817
Joined: 01/10/2006 20:10

#169 Re: Pink Floyd

Post by Better Man »

ultima_palabra wrote:
smurf wrote:Ne znam jeste li upratili ali 12/05 na koncertu u Londonu Gilmour izadje na scenu i zagrli se sa Watersom :kravata:
Mozda ipak nesto bude od mahalske da bi mogli zatamburati skupa ;-)
Neko mi reče da su skupa svirali Comfortably Numb, a da je bio i Mason...
Da sva trojica članova legendarnog Pink Floyda su na koncertu Watersa 12.05.2011. godine u O2 areni u Londonu posljednji put zajedno zasvirali. Izašli su na scenu tokom izvedbe pjesme Outside The Wall.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7521
Joined: 16/01/2007 23:38

#170 Re: Pink Floyd

Post by banjaluka078 »





:) :) :) :) :) :) :) :) :)
chino
Posts: 689
Joined: 21/11/2002 00:00

#171 Re: Pink Floyd

Post by chino »

Nisam znao za ovaj zadnji "ulet" David-a u O2 areni :)
Kako je samo lijepo vidjeti ih opet zajedno.. :thumbup: :thumbup:
User avatar
allan
Posts: 316
Joined: 10/06/2011 22:30

#172 Re: Pink Floyd

Post by allan »

romanovero
Posts: 395
Joined: 08/09/2010 01:55

#173 Re: Pink Floyd

Post by romanovero »

User avatar
allan
Posts: 316
Joined: 10/06/2011 22:30

#174 Re: Pink Floyd

Post by allan »


Image
steven8
Posts: 158
Joined: 14/11/2011 01:29

#175 Re: Pink Floyd

Post by steven8 »

Post Reply