Filmovi (i knjige) Avde Huseinovića

Post Reply
User avatar
Doda37
Posts: 1699
Joined: 29/06/2007 23:11

#151 Re: DOKUMENTARNI FILM "KRVAVI PLES PO ŠEHERU"

Post by Doda37 »

Moze li mi neko reci u kojem se od ovih 12 dijelova govori o Vinku Samarlicu, samo mi taj treba da skinem
Last edited by Doda37 on 10/03/2010 21:04, edited 1 time in total.
User avatar
BHCluster
Posts: 23465
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#152 Re: DOKUMENTARNI FILM "KRVAVI PLES PO ŠEHERU"

Post by BHCluster »

Doda37 wrote:Moze li mi neko reci u kojem se od ovih 12 dijelova govori i Vinku Samarlicu, samo mi taj treba da skinem
Pogledaj sve neces se razocarati film je super uradjen, ja se nadam da oginal dolazi sa titlovima na engleskom.
User avatar
Doda37
Posts: 1699
Joined: 29/06/2007 23:11

#153 Re: DOKUMENTARNI FILM "KRVAVI PLES PO ŠEHERU"

Post by Doda37 »

BHCluster wrote:
Doda37 wrote:Moze li mi neko reci u kojem se od ovih 12 dijelova govori i Vinku Samarlicu, samo mi taj treba da skinem
Pogledaj sve neces se razocarati film je super uradjen, ja se nadam da oginal dolazi sa titlovima na engleskom.

Ma gledao sam ga na TV, ne treba mi citav da skidam, nego samo taj dio, pa ako neko zna...
User avatar
hakazvaka
Posts: 6315
Joined: 11/02/2008 09:27
Location: $_SESSION[]
Contact:

#154 Re: DOKUMENTARNI FILM "KRVAVI PLES PO ŠEHERU"

Post by hakazvaka »

evo torrent sada 100% radi
Image

nema na cemu, i drugi put :D
goropadnik
Posts: 58
Joined: 08/12/2003 00:00

#155 Re: DOKUMENTARNI FILM "KRVAVI PLES PO ŠEHERU"

Post by goropadnik »

vanzemaljci- pogledano
ples-pogledano
Dajte ljudi jos ovakvih filmova, po meni svaka porodica u ovom gradu i drzavi treba da ima sve ove dokumentarce koji opisuju odbranu bosne.
MOzda bi bilo interesantno da se otvori topic sa svim ratnim dokumentarcima kao i linkovima za download
User avatar
Brisbane
Posts: 742
Joined: 07/09/2007 04:03

#156 Re: DOKUMENTARNI FILM "KRVAVI PLES PO ŠEHERU"

Post by Brisbane »

Nako' vala !
Sve sam ovo prozivio i vidio masu snimaka uzeti bez reda i na pogresnom mjest.
ALi ljudi moji sta ce on Emir u dokumentarcu o ratu u Sarajevu :-)
User avatar
Karabaja
Posts: 2157
Joined: 18/04/2004 16:12
Location: Njemačka

#157 Re: DOKUMENTARNI FILM "KRVAVI PLES PO ŠEHERU"

Post by Karabaja »

Hadžihafizbegoviću, može li sad jedan dokumentarac o poslijeratnom Sarajevu gdje se isto tako detaljno prikazuje ko iz tvojih stranačkih kolega je tačno šta opljačkao, kako su milioni donacija nestajali, kako je stagnirala infrastruktura, zdravstvo, ekonomija, kako je narod tjeran sve više u siromaštvo.. ukratko sve ono što četnici nisu dovršili a vama je pošlo za rukom? Ili čekaš da se nakupi još materijala?
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14893
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#158 Re: DOKUMENTARNI FILM "KRVAVI PLES PO ŠEHERU"

Post by DaysleepeR »

dobar film, prvenstveno radi autentičnih snimaka i svjedočenja direktnih učesnika događaja, može se zažmiriti na par propagandnih momenata bar ja mogu

ono što je mene malo strah je da tamo neko u Beogradu sjedi i pregledava ovakve filmove samo bilježi imena ovih heroja iz rata pa priprema kojekakve optužnice...
User avatar
Brisbane
Posts: 742
Joined: 07/09/2007 04:03

#159 Re: DOKUMENTARNI FILM "KRVAVI PLES PO ŠEHERU"

Post by Brisbane »

DaysleepeR wrote:dobar film, prvenstveno radi autentičnih snimaka i svjedočenja direktnih učesnika događaja, može se zažmiriti na par propagandnih momenata bar ja mogu

ono što je mene malo strah je da tamo neko u Beogradu sjedi i pregledava ovakve filmove samo bilježi imena ovih heroja iz rata pa priprema kojekakve optužnice...
Pa nasi kreteni iz BHA jos uvode linije za BG samo da ih isporuce.
zagonetka
Posts: 46
Joined: 26/11/2008 00:03

#160 Re: DOKUMENTARNI FILM "KRVAVI PLES PO ŠEHERU"

Post by zagonetka »

Dabogda da vama Bošnjacima iko ugodi, j... snimak koji se koristi kao insertovanje. Četnici koriste tramvaje koji gore u Sarajevu kad su pobjeni u napadu na predsjedništvo a pričaju o Dobrovoljačkoj, puste snimak iz Zvornika a pričaju o pokolju u Kravici nad srbima. Njima sve dobro,vama nevalja ništa.Evo sad gledam na Nacionalnoj dokumentarac o Hitleru, ide priča o Staljingradu, a njegovi snimci iz Berlina, snimci švaba iz Poljske, Holandije,Njemačke.......
Pa bolje da je Emir ko ministar sporta pričo o Šamarliću kao olimpijcu, nego da je o patnjama za rodnim gradom pričo Zdravko Čolić koji je godinama kućni prijatelj s Mladićem i još se javno u TV Novostima hvalio tim
podrinjskivuk
Posts: 93
Joined: 26/04/2009 10:14

#161 Re: DOKUMENTARNI FILM "KRVAVI PLES PO ŠEHERU"

Post by podrinjskivuk »

DOBRI MOJI BOŠNJANI-JESTEL SPREMNI ZA NOVI GENOCID, DOK VI PALAMUDITE ŠTA VALJA, A ŠTA NE VLAJA U FILMU KOJI JE REMEK DJELO JER JE NAŠ BOŠNJAČKI PRAVI, NA DESETINE ZLOČINACA JE PUŠTENO IZ ZATVORA, ONI ĆE SUTRA BITI JOŠ GORI, A TO ĆE MOJA I VAŠA DJECA OSJETITI NA SVOJOJ KOŽI, SAMO SPAVAJ BOŠNJO, SAMO SE PREPIRI DAL NA FLAŠI VALJA ĆEP, DA LI JE ONA MAHALA IMALA VIŠE BORACA I TAKO REDOM, A KRVNICI VEĆ PRAVE PLAN. SRETAN VAM IZLAZAK NA SLOBODU MONSTRUMA IZ VIŠEGRADA.


MITAR VASILJEVIĆ NA SLOBODI
HAG/DEN HAAG, 12.03.2010.





Prvi od trojice osuđenika za zločine nad Muslimanima u Višegradu, bivši konobar Mitar Vasiljević, je odlukom predsednika Tribunala pušten na prevremenu slobodu nakon izdržanih 10 godina zatvora. Uvaženo Vasiljevićevo dobro vladanje u zatvoru kao i "značajna saradnja" sa tužilaštvom Tribunala

Predsednik Tribunala Patrik/Patrick Robinson je odobrio zahtev Mitra Vasiljevića bude prevremeno oslobođen nakon izdržane dve trećine zatvorske kazne koja mu je izrečena.

Predsednikova poverljiva odluka je doneta još 12. februara, ali je njeno izvršenje, na zahtev austrijskih vlasti, odloženo za četiri sedmice kako bi se obavile sve pripreme za oslobađanje zatvorenika.

U danas objavljenoj redigovanoj verziji te odluke se navodi da su austrijske vlasti prošle godine obavestile predsednika Tribunala da će Vasiljević 25. januara ove godine ispuniti uslove za prevremeno oslobađanje po austrijskim zakonima, te da direktor zatvora u kojem je osuđenik izdržavao kaznu preporučuje njegovo oslobađanje. Vasiljević je od dolaska u austrijski zakon, kako se navodi, vredno radio u kuhinji i dobro se ponašao "tokom najvećeg dela služenja kazne". Načinio je, naime, samo dva prekršaja za koje je kažnjen: prvi put globom od 25 eura a drugi put ukorom.

Predsednik se zatim konsultovao sa sudijama koje su učestvovale u odmeravanju kazne Vasiljeviću, kao i sa tužiocem u pogledu njegove saradnje. Sudije nisu imale primedbi na njegovo prevremeno oslobađanje, a tužilaštvo je dostavilo informacije na osnovu kojih je predsednik ocenio da je Vasiljević "u značajnoj meri" sarađivao, ali su detalji te saradnje redigovani u danas objavljenoj javnoj verziji odluke.

Vasiljević, bivši konobar iz Višegrada, osuđen je 2004. godine na kaznu od 15 godina zatvora zbog učešća u streljanju sedmorice Muslimana na obali Drine 7. juna 1992. godine. Istovremeno Veće je prihvatilo njegovu odbranu alibijem i oslobodilo ga optužbi da je učestvovao u spaljivanju oko 60 žena, dece i staraca u kući u višegradskoj Pionirskoj ulici 14. juna 1992. godine. Optuženi je priznao da je tog dana bio u Pionirskoj ulici i razgovarao sa žrtvama, ali tvrdi da je nakon toga pao s konja i slomio nogu, pa je prebačen u užičku bolnicu. Za ubistvo u kojem je Vasiljević bio saučesnik i druge zločine nad višegradskim Muslimanima, Milan Lukić je prošle godine osuđen prvostepenom presudom na kaznu doživotnog zatvora, a njegov rođak Sredoje Lukić na 30 godina zatvora.
podrinjskivuk
Posts: 93
Joined: 26/04/2009 10:14

#162 Re: DOKUMENTARNI FILM "KRVAVI PLES PO ŠEHERU"

Post by podrinjskivuk »

jOŠ NEŠTO , NAKON OVOG FILMA PADE BATKO A TO VJEROVATNO NEKIMA SMETA, DŽE ĆEŠ KOLJAČA LOVITI, TREBA KAZNITI OVE ŠTO SU FILM RADILI ZBOG TOGA ŠTO SU BLATILI BATKA.
podrinjskivuk
Posts: 93
Joined: 26/04/2009 10:14

#163 Re: DOKUMENTARNI FILM "KRVAVI PLES PO ŠEHERU"

Post by podrinjskivuk »

Slavlje u Višegradu
Užički trubači za srdačan doček Mitra Vasiljevića
Nekoliko stotina Višegrađana dočekalo je sinoć Mitra Vasiljevića kojeg je Haški tribunal pustio na slobodu nakon što je odslužio dvije trećine 15-godišnje zatvorske kazne, izvjestila je agencija Srna o narodnom veselju koje je priređeno ovom osuđenom ratnom zločincu. Kako je sve izgledalo sinoć u Višegradu, pogledajte na fotografijama koje su načinili novinari višegradskog portala visegrad24.info/img]
User avatar
Brisbane
Posts: 742
Joined: 07/09/2007 04:03

#164 Re: DOKUMENTARNI FILM "KRVAVI PLES PO ŠEHERU"

Post by Brisbane »

Majstore ovo je tema o dokumentarcu.
podrinjskivuk
Posts: 93
Joined: 26/04/2009 10:14

#165 Re: DOKUMENTARNI FILM "KRVAVI PLES PO ŠEHERU"

Post by podrinjskivuk »

Brisbane, ne znam da l imalo vidis preko brda pa da shvatiš šta hoću da poručim,oni svoje zločince slave a mi ako bilo ko šta pokuša da napravi odmah mu hiljadu i jednu zamjerku nadjemo, izgleda da nama odlično odgovaraju filmovi tipa NAFAKE gdjje nam unproforci razvališe žene od one stvari ili onaj film o pederima u ratu. Vjerovatno sam ja zalutao i imam neko pogrešno shvatanja ali znam da se meni nikad više neće desiti da budem uspavan i iznenadjen.
Zato i nemamo nijednog heroja poslije rata, ko god je nešto valj'o i bio heroj,"naši KOSOVCI iz JNA" su ga roknuli ili ako im to nije uspjelo optužili da je kriminalac ili nešto treće. Kod četnika je parola što više laži i podvala to je remek djelo, kod nas sve nevalja.Kako ćeš Srbima objasniti da nije pobijeno 5000 Srba u Sarajevu kad oni imaju film o tome u kojem su "sve dokazali", a svi znamo da nije ubijeno ni 500, osim onih kojesu pobile njihove granate s brda,
ili su poginuli ko borci armije bih.
User avatar
dr.gog
Posts: 4947
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#166 Re: DOKUMENTARNI FILM "KRVAVI PLES PO ŠEHERU"

Post by dr.gog »

Ok, ali drži se konkretne teme na kojoj pišeš :) , jer je šteta da gubiš postove zato jer ne pripadaju određenoj temi.To je stvar reda i funkcionisanja foruma, ne jer je neko slijep i gluh za ono što si napisao.

hvala na pažnji :)
User avatar
karanana
Posts: 47554
Joined: 26/02/2004 00:00

#167 Re: DOKUMENTARNI FILM "KRVAVI PLES PO ŠEHERU"

Post by karanana »

gazija88 wrote:film je beton!
samo me bune neke stvari. npr, cesto se ovdje spominje, zbog nepoznatih razloga napad je kasnio, zbog nepoznatih razloga doslo je do povlacenja, zbog nepoznatih razloga ovo, zbog nepoznatih razloga ono. :?
pa tako ti je bilo pocetkom rata kada se ko i moglo nesto odraditi jer ni chetnici, iako opremljeni i naoruzani, nisu bili skroz poslozeni ni utvrdjeni.
ali kos je odradio svoje kada su dojucerasnji agresori i pripadnici jna odjednom postali oficiri to-a i armije i svaku uspjesnu akciju pocetkom rata neutralizirali naredjenjima za povlacenje, i zlatiste i grbavicu 2, spominjali smo i faletice pa eto i ozrensku.... i onda se na kraju ne zna ko je to naredio. samo se kaze doslo je od vrha.
User avatar
Lekler
Posts: 311
Joined: 13/05/2009 14:01
Location: Memli strana

#168 Re: DOKUMENTARNI FILM "KRVAVI PLES PO ŠEHERU"

Post by Lekler »

Ovaj film ali i "vanzemaljci" trebaju biti sastavni dio nastave u osnovnim skolama u KS!

Nikome se ne ponovilo...
User avatar
k3ngur
Posts: 1947
Joined: 21/05/2008 13:58
Location: Land Down Under

#169 Re: DOKUMENTARNI FILM "KRVAVI PLES PO ŠEHERU"

Post by k3ngur »

Zna li neko sta je sa tim vojvodom Aleksicem sa grbavice, da li je u hagu, ili je krepo il je negdje u misju rupu?

I da li neko ima video da postavi o 2. maju bitka za predsjednistvo, sjecam za vrijeme rata bila je vidoe kaseta u vezi tog dana, gdje pokazuje snimke o borbama po ulicama kod predsjednistva, onda telefonski razgovori sa Alijom i na kraju dobrovoljacka ulica sa Jovanom Divjakom. Trajala je emisija vise od sat vremena. Evo dugo vremena trazim ali nista, pa ako neko ima to na vhs da stavi na kompjuter?
User avatar
karanana
Posts: 47554
Joined: 26/02/2004 00:00

#170 Re: DOKUMENTARNI FILM "KRVAVI PLES PO ŠEHERU"

Post by karanana »

vojvoda aleksic zivi u nevesinju.
zagonetka
Posts: 46
Joined: 26/11/2008 00:03

#171 Re: DOKUMENTARNI FILM "KRVAVI PLES PO ŠEHERU"

Post by zagonetka »

Pored dosta razgovora presretnutih koji odavaju anmjeru agresora,meni je jako bitna poruka na kraju filma akademila
Matije Bečkovića "Ćeraćemo se još, jednako ćerati, nemojte misliti da nećemo stati na ovome". Hvala mu što je javno objavio u toj pjesmi sve ono što većina četnika i danas misli.
stari_sarajevski_gospodin
Posts: 332
Joined: 09/12/2007 23:29

#172 Re: DOKUMENTARNI FILM "KRVAVI PLES PO ŠEHERU"

Post by stari_sarajevski_gospodin »

karanana wrote:vojvoda aleksic zivi u nevesinju.
nebi me cudilo...
User avatar
karanana
Posts: 47554
Joined: 26/02/2004 00:00

#173 Re: DOKUMENTARNI FILM "KRVAVI PLES PO ŠEHERU"

Post by karanana »

stari_sarajevski_gospodin wrote:
karanana wrote:vojvoda aleksic zivi u nevesinju.
nebi me cudilo...
ne nagadjam, ovo je zaista istina. on se ne skriva, ima na youtubu spot i pjesma o njemu koja zavrsava sa njegovim novijim slikama i sa rijecima da trenutno zivi u nevesinju. iako je naravno vojvoda otvoreno cetnik, ne postoje nikakvi dokazi da su on ili njegova jedinica radili ikakve zlocine. ja nisam cuo niti jedno svjedocenje muslimana ili hrvata protiv njega. cak je seselj na svom sudjenju rekao da je vojvoda branio muslimane od nekakvih paravojnih milicija i individualaca.
zagonetka
Posts: 46
Joined: 26/11/2008 00:03

#174 Re: DOKUMENTARNI FILM "KRVAVI PLES PO ŠEHERU"

Post by zagonetka »

Tomas, ja mislim da nisi film dobro pogledao ne kaže nigdje da su to bili Niški specijalci na "11 plavih", tamo kaže da je bio 65.Zaštitni puk iz Han pijeska, a ima i spisak imena poginulih na 11.plavih pa možeš vidjeti ko su, taj spisak postoji u Udruženju boraca Istočno Novo Sarajevo, a mislim da negdje i kod Mašovića postoje podaci jer su tijela njihova mijenjana za civile sa Grbavice.Za Vinka ne znam kako je poginuo jer taj dan sam išao na Trebević ali vidim da niko nije demantovao one speciajlce što pričaju kako je poginuo i što su bili s njim. Bio bi red da se neko javi i kaže da oni specijalci koji su bili sa njim "lažu" i da je ubijen ovako kako ti govoriš.
Čuo sam ja čak i da ga je neka baba ubila,mada to sve liči na lovačke, najbolje znaju oni što su bili na par metara od njega a dosta sam puta čuo priče o pogibiji nekih ljudi čije sam smrti lično gledao.Previše mi u Sarajevu prepričavamo šta smo čuli, valjda nam to u genima da volimo lagati i sebe u ulogu svjedoka stavljati.
User avatar
Brisbane
Posts: 742
Joined: 07/09/2007 04:03

#175 Re: DOKUMENTARNI FILM "KRVAVI PLES PO ŠEHERU"

Post by Brisbane »

Hajde ljepa ideja da se snimi film.
Ali, stvarno mi nije jasno ubacivati detalje koji nemaju veze sa dogadajima o kojima govori.
Ne znam sta je autor mislio da niko nece primjetiti, mislim s ovim je izgubio kredibilitet iole ozbiljnog filmadzije.
Na koncu, pokazuje de nije imao kreativnosti ispuniti temtiku s onim sto ima.
S tim se rodis ili ne rodis...
Post Reply