Kako ja razumijem Ejupa Ganića, inače svog sunarodnjaka Jugoslavenagereb_stari wrote:Neum i Neumska luka je Bosanski nacionalni prioritet nr1. Evo sta kaze Ejup Ganic:
Peljeski most zele graditi!
- cyprus
- Posts: 39746
- Joined: 21/03/2007 22:00
- Location: Σαράγεβο / Saraybosna
#151 Re: Peljeski most zele graditi!
-
gereb_stari
- Posts: 144
- Joined: 26/04/2013 19:16
#152 Re: Peljeski most zele graditi!
cyprus wrote:Kako ja razumijem Ejupa Ganića, inače svog sunarodnjaka Jugoslavena, on ovdje govori kako nije problem dati različite dijelove teritorije 'Bobanu i Karadžiću', ali jeste problem dati Neum? Da li sam ga dobro razumio?gereb_stari wrote:Neum i Neumska luka je Bosanski nacionalni prioritet nr1. Evo sta kaze Ejup Ganic:
Dobro si ga razumio. To je bilo u periodu prije nego sto je SAD poceo bombardovati srbe na veliko. Tada Tudjman jos uvijek nije bio prisiljen od strane Holbrooka da saradjuje sa ARBIH i u tim okolnostima je se trebalo dogovoriti sta se smije dati a sta se u svakom slucaju nesmije dati.
Znaci cak kad je ARBIH bila totalno inferiorna u odnosu na RS i kada je sarajevo obilo opkoljeno a ljudi u Bosni masovno umirali od gladi; ni tad se nije tek tako zelijelo da se da Neum zbog mogucnost izgradnje luke bez cega je samostalni opstanak Bosnjaka nemoguc.
-
gereb_stari
- Posts: 144
- Joined: 26/04/2013 19:16
#153 Re: Peljeski most zele graditi!
Na kraju ovog filma ima impresija toga kako bi most izgledao kada bi se omogucilo brodovima da prolaze.
-
nemoguce vruce
- Posts: 748
- Joined: 13/03/2012 15:41
#154 Re: Peljeski most zele graditi!
@frttrtmrt...
koji ti je ovo nick po redu, sabaneeee...
Posjecem ti mamu po guzovima...
koji ti je ovo nick po redu, sabaneeee...
Posjecem ti mamu po guzovima...
-
Canton
- Posts: 2356
- Joined: 26/01/2012 23:06
#155 Re: Peljeski most zele graditi!
Po stoti put...Alfons Kauders wrote:
Dakle po tebi je u interesu BiH da ulupa makar jedan godisnji budzet u izgradnju luke, zeljeznice i autoputa do Neuma.
Ja nemam nista protiv - ako ce se graditi iz tvog dzepa, kako ti kazes za 5, 10 ili 100 godina.
Dakle kraj prazne luke Ploce, zeljeznice koja nema sta prevoziti do Ploca, i od Ploca... Ti bi radije napravio betonski spomenik na Kleku, sjebo lokalni turizam, sjebo okolis u malostonskom kanalu, koji je jebeni park prirode... Jer nam luka vise treba od autoputa, novih blokova u Tuzli i Kaknju, vjetroelektrana u Hercegovini, razvijanja hidro potencijala i slicnih sitnica.
Majko mila...![]()
Hrvatima treba reci da grade jebeni most i traziti koncesije na drugim poljima, necemu od cega cemo imati koristi, tipa dugorocnog rjesenja za Ploce, rjesenja spornih pitanja oko imovine BiH u Hrvatskoj itd. Al jok - ti mislis da je bolje kuhati s Hrvatskom i natjerati ih da prave duplo veci most cisto iz obijesti, da ulupaju par stotina miliona vise u betonsku grdosiju, umjesto da nam ucine neke usluge od kojih bi i mi imali koristi? Bolje je skrsiti te milione na beton, iz inata... Patriotizam na balkanski nacin, nema sta.
Nije samo u pitanju luka nego i sam projekat Klek. Zasto bi mi inace tek tako dopustali da se nesto gradi sto MOZE ali ne MORA danas-sutra ugroziti nase interese. Eto danas nemamo niti novca niti stranih investitora za ova dva projekta ali mozda bude sutra? Odrekli smo se BokeKotorske za nista, odrekli smo se Sutorine, pa onda ona budala sto je prodala Peljesac dubrovacima za dukate itd...
Dugorocno rjesenje za Ploce?
Pa koliko mi puta trebamo platiti te Ploce? Ploce su davno trebale biti rijese, bas kao i Sipadova luka u Sibeniku. Ne mozemo mi vlastitu imovinu placati po nekoliko pita.
Dokle cemo praviti takve greske?
-
gereb_stari
- Posts: 144
- Joined: 26/04/2013 19:16
#156 Re: Peljeski most zele graditi!
Eh kad Srbin pocne da prica o sijeci. Pa pitaj baku kakvu vam je sijecu ovaj ciko organizovao bio i dali ste prije 60 godina bili vecina u Bosni a danas Bosnjaci cine nekih 56% a u glavnom gradu BiH vas treba mikroskopom traziti.fgrt7u5rr wrote: osta vam rezervat oko saHrajeva dosta vam do iduće sječe![]()
![]()
![]()
![]()

Last edited by gereb_stari on 03/05/2013 17:12, edited 2 times in total.
-
gereb_stari
- Posts: 144
- Joined: 26/04/2013 19:16
#157 Re: Peljeski most zele graditi!
fgrt7u5rr wrote:sarajevo ispod trebevića bit ćeš opet ante pavelićagereb_stari wrote:Eh kad Srbin pocne da prica o sijeci. Pa pitaj baku kakvu vam je sijecu ovaj ciko organizovao bio i dali ste prije 60 godina bili vecina u Bosni a danas Bosnjaci cine nekih 56% a u glavnom gradu BiH vas treba mikroskopom traziti.fgrt7u5rr wrote: osta vam rezervat oko saHrajeva dosta vam do iduće sječe![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
- PerverzMusharaf
- Posts: 461
- Joined: 24/03/2013 15:28
#158 Re: Peljeski most zele graditi!
cyprus wrote:Ne bih se baš složio, iako je tačno da gotovo svi BH Hrvati zdušno podržavaju gradnju mosta... Što je meni posebno čudno, posebno kada se radi o Neumljanima... Ovo će im vjerovatno dovesti grad u izolaciju i kakva im korist od toga?palermo wrote:Ono što je najtužnije u svemu je da je i unutar ovoga foruma, jedina odrednica po kojoj se dijele podržavači i nepodržavači gradnje mosta, zapravo nacionalnost.
ne samo u izolaciju. pogled ce im biti kao da su u san francisku.
-
muzicar_iz_parka
- Posts: 3949
- Joined: 02/06/2012 18:59
#159 Re: Peljeski most zele graditi!
Vidis bice atrakcija za turiste u Neumu.
- exliberal-ex
- Posts: 7707
- Joined: 11/04/2013 00:01
#160 Re: Peljeski most zele graditi!
Nekontam ovu raspravu....rekao bi covjek kad cita ove rasprave da je bosna ko drzava sredjena , da sve funkcionise ....a ovamo rupa bez dna...
Hrvatska ima pravo da napravi most isto kosto I bosna ima trazi nesmatan prolaz. .....ali sa obe strane treba fino sjesti I reci ajde ralno sta odgovara I jednima I drugima...uopste netreba dizat ovu nepotrebnu frku ko da je ovo smak svijeta.
Samo spominjanje neke gradnje komercijalne luke Neum u sadasnjoj ekonomskoj situacij(a bogami ni buducnost neizgleda ruzicasto) nema ama bas nikakvog smisla.
Kao sto je rekao Alfons...daj da se naprave putevi , nek se popravi zeljeznica...ima luka pun k...c u komsiluku mnogo jeftinije bi bilo koristit te luke nego pravit svoju....zasto neum nebi bio striktno turisticka, ekoloski zasticena luka...to bi privuklo mnogo vise I mnogo brze neke investicije nego ovo trabunjanje o megalomanskim prijektima....
Uostalom ako Eu kaze hrvatima pravite most , ostavite neki normalan prolaz sta moze Bosna.....samo da se poklopi po usima I suti
Hrvatska ima pravo da napravi most isto kosto I bosna ima trazi nesmatan prolaz. .....ali sa obe strane treba fino sjesti I reci ajde ralno sta odgovara I jednima I drugima...uopste netreba dizat ovu nepotrebnu frku ko da je ovo smak svijeta.
Samo spominjanje neke gradnje komercijalne luke Neum u sadasnjoj ekonomskoj situacij(a bogami ni buducnost neizgleda ruzicasto) nema ama bas nikakvog smisla.
Kao sto je rekao Alfons...daj da se naprave putevi , nek se popravi zeljeznica...ima luka pun k...c u komsiluku mnogo jeftinije bi bilo koristit te luke nego pravit svoju....zasto neum nebi bio striktno turisticka, ekoloski zasticena luka...to bi privuklo mnogo vise I mnogo brze neke investicije nego ovo trabunjanje o megalomanskim prijektima....
Uostalom ako Eu kaze hrvatima pravite most , ostavite neki normalan prolaz sta moze Bosna.....samo da se poklopi po usima I suti
-
Krushna mrva
- Posts: 1525
- Joined: 28/03/2013 14:43
#161 Re: Peljeski most zele graditi!
NEMA tog prava Hrvatske koje se ovdje podmuklo podmece
-
Canton
- Posts: 2356
- Joined: 26/01/2012 23:06
#162 Re: Peljeski most zele graditi!
Ne radi se samo o mogucem gradnju luke, nego i o drugim projektima koje sam vec naveo ovdje. Da u sadasnjoj ekonomskoj situaciju od toga nema nista, sto ne znaci da nekad nece biti nesto. Ne trebamo sami sebi skakati u stomak.exliberal-ex wrote:Nekontam ovu raspravu....rekao bi covjek kad cita ove rasprave da je bosna ko drzava sredjena , da sve funkcionise ....a ovamo rupa bez dna...
Hrvatska ima pravo da napravi most isto kosto I bosna ima trazi nesmatan prolaz. .....ali sa obe strane treba fino sjesti I reci ajde ralno sta odgovara I jednima I drugima...uopste netreba dizat ovu nepotrebnu frku ko da je ovo smak svijeta.
Samo spominjanje neke gradnje komercijalne luke Neum u sadasnjoj ekonomskoj situacij(a bogami ni buducnost neizgleda ruzicasto) nema ama bas nikakvog smisla.
Kao sto je rekao Alfons...daj da se naprave putevi , nek se popravi zeljeznica...ima luka pun k...c u komsiluku mnogo jeftinije bi bilo koristit te luke nego pravit svoju....zasto neum nebi bio striktno turisticka, ekoloski zasticena luka...to bi privuklo mnogo vise I mnogo brze neke investicije nego ovo trabunjanje o megalomanskim prijektima....
Uostalom ako Eu kaze hrvatima pravite most , ostavite neki normalan prolaz sta moze Bosna.....samo da se poklopi po usima I suti
Dakle ako su nasi preci od Ostoje do Pucara grijesili, ne moramo i ne smijemo mi.
- exliberal-ex
- Posts: 7707
- Joined: 11/04/2013 00:01
#163 Re: Peljeski most zele graditi!
Canton ok ti mislis da se moze desit da Bosna izgubi nesto u budicnosti izgradnjom tog mosta...ali sta tim protivljenjem radis na trenutnom ekonomskom oporavku/izgradji drzave. Digne se frka hrvati se povuku I nenaprave taj most, napravi se nekakva brza cesta kojom se kompletno izoluje Neum...itd.....zamislimo sutra dodje do nekog razvoja industrije u Bosni...I naravno potrebno je dostavit rude/izvest gotove proizvode I ajmo preko ploca, druge luke nemamo...hrvati nam onda pocnu vracat milo za drago..I gdje smo zavrsili...da mi pricamo o nekoj teritorij prema kojoj brodovi imaju lagani pristup, gdje postoji izgradjena infrastruktura...nista nema canton....nista...Canton wrote:Ne radi se samo o mogucem gradnju luke, nego i o drugim projektima koje sam vec naveo ovdje. Da u sadasnjoj ekonomskoj situaciju od toga nema nista, sto ne znaci da nekad nece biti nesto. Ne trebamo sami sebi skakati u stomak.exliberal-ex wrote:Nekontam ovu raspravu....rekao bi covjek kad cita ove rasprave da je bosna ko drzava sredjena , da sve funkcionise ....a ovamo rupa bez dna...
Hrvatska ima pravo da napravi most isto kosto I bosna ima trazi nesmatan prolaz. .....ali sa obe strane treba fino sjesti I reci ajde ralno sta odgovara I jednima I drugima...uopste netreba dizat ovu nepotrebnu frku ko da je ovo smak svijeta.
Samo spominjanje neke gradnje komercijalne luke Neum u sadasnjoj ekonomskoj situacij(a bogami ni buducnost neizgleda ruzicasto) nema ama bas nikakvog smisla.
Kao sto je rekao Alfons...daj da se naprave putevi , nek se popravi zeljeznica...ima luka pun k...c u komsiluku mnogo jeftinije bi bilo koristit te luke nego pravit svoju....zasto neum nebi bio striktno turisticka, ekoloski zasticena luka...to bi privuklo mnogo vise I mnogo brze neke investicije nego ovo trabunjanje o megalomanskim prijektima....
Uostalom ako Eu kaze hrvatima pravite most , ostavite neki normalan prolaz sta moze Bosna.....samo da se poklopi po usima I suti
Dakle ako su nasi preci od Ostoje do Pucara grijesili, ne moramo i ne smijemo mi.
I jos nesto sutra ili prekosutra Bosna ce biti progutana( primljena ) U EU...znaci nema granica , nema ogranicavanja prolaza ljudi I robe...zakoji k...c ce onda luka u Neumu kad imas vec izgradjenu u Plocama...kad se moze lako napravit pruga prema Baru koja je jos veca luka....Ti pricas o nekoj svjetlijoj buducnosti dok u isto vrijeme bosna ne da tone neko se urusava ko crna rupa.
Fakat me skoro pa fascinira ovaj Bosanski sistem razmisljanja, gdje se raspravlja svjetska politika, gdje se prave planovi o buducnosti minimalno 50 godina unaprijed dok u isto vrijeme sve se oko vas rusi I propada....podsjecate me na one kockare koji znaju da su im sanse za dobitak nikakve ali I dalj kupuju tikete nadajuci se glavnom pogotku
- Skijaš
- Posts: 13882
- Joined: 15/06/2011 09:56
- Location: na terenu
#164 Re: Peljeski most zele graditi!
Neka grade most ako imaju para za to. Nas u BiH se to tice po dva osnova, jedan je utjecaj na lokalnu zajednicu (a Neumljanima most ocigledno ne smeta) i izlazak na otvoreno more (a i to se moze rijesiti razumno visokim lukom).
- webby-x
- Posts: 2343
- Joined: 18/12/2011 12:38
#165 Re: Peljeski most zele graditi!
O kakvom luku govoriš?Skijaš wrote:a i to se moze rijesiti razumno visokim lukom
Pa ne prave ćupriju.
-
gereb_stari
- Posts: 144
- Joined: 26/04/2013 19:16
#166 Re: Peljeski most zele graditi!
Kako se moze napraviti brza cesta bez odobrenja BiH? BiH ima pravo da dodje do otvorenog mora iz Neuma. Bez obzira da li ce se luka napraviti sutra, za 5 godina ili 50 godina.exliberal-ex wrote:
Canton ok ti mislis da se moze desit da Bosna izgubi nesto u budicnosti izgradnjom tog mosta...ali sta tim protivljenjem radis na trenutnom ekonomskom oporavku/izgradji drzave. Digne se frka hrvati se povuku I nenaprave taj most, napravi se nekakva brza cesta kojom se kompletno izoluje Neum...itd..
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#167 Re: Peljeski most zele graditi!
U sadasnjoj ekonomskoj situaciji?Canton wrote:Ne radi se samo o mogucem gradnju luke, nego i o drugim projektima koje sam vec naveo ovdje. Da u sadasnjoj ekonomskoj situaciju od toga nema nista, sto ne znaci da nekad nece biti nesto. Ne trebamo sami sebi skakati u stomak.exliberal-ex wrote:Nekontam ovu raspravu....rekao bi covjek kad cita ove rasprave da je bosna ko drzava sredjena , da sve funkcionise ....a ovamo rupa bez dna...
Hrvatska ima pravo da napravi most isto kosto I bosna ima trazi nesmatan prolaz. .....ali sa obe strane treba fino sjesti I reci ajde ralno sta odgovara I jednima I drugima...uopste netreba dizat ovu nepotrebnu frku ko da je ovo smak svijeta.
Samo spominjanje neke gradnje komercijalne luke Neum u sadasnjoj ekonomskoj situacij(a bogami ni buducnost neizgleda ruzicasto) nema ama bas nikakvog smisla.
Kao sto je rekao Alfons...daj da se naprave putevi , nek se popravi zeljeznica...ima luka pun k...c u komsiluku mnogo jeftinije bi bilo koristit te luke nego pravit svoju....zasto neum nebi bio striktno turisticka, ekoloski zasticena luka...to bi privuklo mnogo vise I mnogo brze neke investicije nego ovo trabunjanje o megalomanskim prijektima....
Uostalom ako Eu kaze hrvatima pravite most , ostavite neki normalan prolaz sta moze Bosna.....samo da se poklopi po usima I suti
Dakle ako su nasi preci od Ostoje do Pucara grijesili, ne moramo i ne smijemo mi.
Koliko bi nasa privreda trebala narasti da se isplati izgradnja luke, autoputa i pruge do iste, i jos pride nekog mega projekta na Kleku? To je problem, i meni bi bilo drago da mi imamo rast od 7-8 posto pa da se mozemo kurcit ko npr. Turska, koja gradi kanal zapadno od Bosfora...
Fino Hrvatima kulturno zavrnut ruku, izganjat koncesije za pristup Plocama i jos neke sitnice i tacka. Nista vise i ne mozemo... Kamo srece da fakat postoji neki realistican plan za razvoj Neuma i Kleka, da postoji ekonomska racunica da dole neko investira milijarde, ali jednostavno ne postoji. Pa mi ne mozemo naci investitore za nove termoelektrane, koje su isplative, i autoput, koji je barem djelimicno isplativ. Kako se onda nadati da cemo ubosti 3-5 milijardi za Klek i luku?
Pobogu zasto bi neko ulagao milijarde u Klek kraj pustog Peljesca, u deset puta sredjenijoj drzavi koja ulazi u EU za par mjeseci... Da ne govorimo o ostatku jadranske obale, ukljucujuci Albaniju i CG.
-
gereb_stari
- Posts: 144
- Joined: 26/04/2013 19:16
#168 Re: Peljeski most zele graditi!
Alfons Kauders wrote:U sadasnjoj ekonomskoj situaciji?Canton wrote:Ne radi se samo o mogucem gradnju luke, nego i o drugim projektima koje sam vec naveo ovdje. Da u sadasnjoj ekonomskoj situaciju od toga nema nista, sto ne znaci da nekad nece biti nesto. Ne trebamo sami sebi skakati u stomak.exliberal-ex wrote:Nekontam ovu raspravu....rekao bi covjek kad cita ove rasprave da je bosna ko drzava sredjena , da sve funkcionise ....a ovamo rupa bez dna...
Hrvatska ima pravo da napravi most isto kosto I bosna ima trazi nesmatan prolaz. .....ali sa obe strane treba fino sjesti I reci ajde ralno sta odgovara I jednima I drugima...uopste netreba dizat ovu nepotrebnu frku ko da je ovo smak svijeta.
Samo spominjanje neke gradnje komercijalne luke Neum u sadasnjoj ekonomskoj situacij(a bogami ni buducnost neizgleda ruzicasto) nema ama bas nikakvog smisla.
Kao sto je rekao Alfons...daj da se naprave putevi , nek se popravi zeljeznica...ima luka pun k...c u komsiluku mnogo jeftinije bi bilo koristit te luke nego pravit svoju....zasto neum nebi bio striktno turisticka, ekoloski zasticena luka...to bi privuklo mnogo vise I mnogo brze neke investicije nego ovo trabunjanje o megalomanskim prijektima....
Uostalom ako Eu kaze hrvatima pravite most , ostavite neki normalan prolaz sta moze Bosna.....samo da se poklopi po usima I suti
Dakle ako su nasi preci od Ostoje do Pucara grijesili, ne moramo i ne smijemo mi.
Koliko bi nasa privreda trebala narasti da se isplati izgradnja luke, autoputa i pruge do iste, i jos pride nekog mega projekta na Kleku? To je problem, i meni bi bilo drago da mi imamo rast od 7-8 posto pa da se mozemo kurcit ko npr. Turska, koja gradi kanal zapadno od Bosfora...
Fino Hrvatima kulturno zavrnut ruku, izganjat koncesije za pristup Plocama i jos neke sitnice i tacka. Nista vise i ne mozemo... Kamo srece da fakat postoji neki realistican plan za razvoj Neuma i Kleka, da postoji ekonomska racunica da dole neko investira milijarde, ali jednostavno ne postoji. Pa mi ne mozemo naci investitore za nove termoelektrane, koje su isplative, i autoput, koji je barem djelimicno isplativ. Kako se onda nadati da cemo ubosti 3-5 milijardi za Klek i luku?
Pobogu zasto bi neko ulagao milijarde u Klek kraj pustog Peljesca, u deset puta sredjenijoj drzavi koja ulazi u EU za par mjeseci... Da ne govorimo o ostatku jadranske obale, ukljucujuci Albaniju i CG.
Pa kakvoj sadasnjoj? A sta ces za 15 godina ili 20? Prosli put kada ste govorili "help baznia now" Turci su vam mudili da posalju brodove sa naoruzanjem ali niste imali luke. Jeli tebi ovo jasno? Ako ti nije jasno vidi sta govori Ejup Ganic u ovom govoru iz 1993.
Dakle ako opet ikada bude "help baznia now" onda cete prvo pitati neke zemlje da vam pomognu. Turska je recimo najveca pomosrska sila evrope sa 270 ratnih brodova i nekih 50 podmornica. Oni vam mogu pomoci kako god zelis u logistickom smislu. Ali nemogu ako nemas luke.
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#169 Re: Peljeski most zele graditi!
Jao matero...gereb_stari wrote:
Pa kakvoj sadasnjoj? A sta ces za 15 godina ili 20? Prosli put kada ste govorili "help baznia now" Turci su vam mudili da posalju brodove sa naoruzanjem ali niste imali luke. Jeli tebi ovo jasno? Ako ti nije jasno vidi sta govori Ejup Ganic u ovom govoru iz 1993.
Dakle ako opet ikada bude "help baznia now" onda cete prvo pitati neke zemlje da vam pomognu. Turska je recimo najveca pomosrska sila evrope sa 270 ratnih brodova i nekih 50 podmornica. Oni vam mogu pomoci kako god zelis u logistickom smislu. Ali nemogu ako nemas luke.
-
gereb_stari
- Posts: 144
- Joined: 26/04/2013 19:16
#170 Re: Peljeski most zele graditi!
Sta ti nije jasno? To ti ne govorim ja matero vec je to govorio Ejup Ganic:Alfons Kauders wrote:Jao matero...gereb_stari wrote:
Pa kakvoj sadasnjoj? A sta ces za 15 godina ili 20? Prosli put kada ste govorili "help baznia now" Turci su vam mudili da posalju brodove sa naoruzanjem ali niste imali luke. Jeli tebi ovo jasno? Ako ti nije jasno vidi sta govori Ejup Ganic u ovom govoru iz 1993.
Dakle ako opet ikada bude "help baznia now" onda cete prvo pitati neke zemlje da vam pomognu. Turska je recimo najveca pomosrska sila evrope sa 270 ratnih brodova i nekih 50 podmornica. Oni vam mogu pomoci kako god zelis u logistickom smislu. Ali nemogu ako nemas luke.
Profesor sa sarajevskog gradjevinskog fakulteta :"Luka u Neumu je najvazniji Bosanski prioritet tamo treba usmjeriti sve puteve, telekomunikaciju itd.."
- kockica_kockica
- Posts: 4654
- Joined: 04/07/2008 20:06
- Location: Iza ormara skupljam prasinu
#171 Re: Peljeski most zele graditi!
Umjesto da razmisljamo kako mozemo iskoristiti gradnju mosta, za nase interese, mi se toliko upiremo naci razloge protiv gradnje mosta... Ali takav smo mi narod... Sto bi oni imali most ... Gledamo uvijek onu negativnu stranu svega... I uvijek kritikujemo sve ono sto nije izmisljeno u nasim glavama... Cak i kada je nesto dobro, ako nije poteklo od "nas" onda ne valja... KAko ce valjati nesto sto nismo smislili mi... 
- Alfons Kauders
- Posts: 37198
- Joined: 24/09/2004 13:39
- Location: Glavni Stan NVZ
- Contact:
#172 Re: Peljeski most zele graditi!
gereb_stari wrote:Sta ti nije jasno? To ti ne govorim ja matero vec je to govorio Ejup Ganic:Alfons Kauders wrote:Jao matero...gereb_stari wrote:
Pa kakvoj sadasnjoj? A sta ces za 15 godina ili 20? Prosli put kada ste govorili "help baznia now" Turci su vam mudili da posalju brodove sa naoruzanjem ali niste imali luke. Jeli tebi ovo jasno? Ako ti nije jasno vidi sta govori Ejup Ganic u ovom govoru iz 1993.
Dakle ako opet ikada bude "help baznia now" onda cete prvo pitati neke zemlje da vam pomognu. Turska je recimo najveca pomosrska sila evrope sa 270 ratnih brodova i nekih 50 podmornica. Oni vam mogu pomoci kako god zelis u logistickom smislu. Ali nemogu ako nemas luke.
Profesor sa sarajevskog gradjevinskog fakulteta :"Luka u Neumu je najvazniji Bosanski prioritet tamo treba usmjeriti sve puteve, telekomunikaciju itd.."
Ok, svi se trebamo klanjati Ganicu i profi?
Jos nesto?
- Paranoid
- Posts: 3788
- Joined: 21/12/2011 11:14
- Location: Život uz granicu je opasan i tvrd...
#173 Re: Peljeski most zele graditi!
Sad bi trebali da pravimo luku zbog "pomoći"... Glupostima nikad kraja...
-
gereb_stari
- Posts: 144
- Joined: 26/04/2013 19:16
#174 Re: Peljeski most zele graditi!
Sta ti nije jasno? To ti ne govorim ja matero vec je to govorio Ejup Ganic:Alfons Kauders wrote:
Jao matero...
Profesor sa sarajevskog gradjevinskog fakulteta :"Luka u Neumu je najvazniji Bosanski prioritet tamo treba usmjeriti sve puteve, telekomunikaciju itd.."
[/quote]
Ok, svi se trebamo klanjati Ganicu i profi?
Jos nesto?[/quote]
Ko ti jos treba shefe? Najveci strucnjak za gradjevinu iz BiH i jedan od najistaknutijih politicara BiH? Jeli trebao Aljo reci nesto za luku pa bi onda bilo okej?
I ako nije tajna, dali si ti Hrvat? Sve mi se cini da jesi.
-
Soniboy
- Posts: 11
- Joined: 27/04/2013 19:30
#175 Re: Peljeski most zele graditi!
E šta nećeš još pročitatigereb_stari wrote: Pa kakvoj sadasnjoj? A sta ces za 15 godina ili 20? Prosli put kada ste govorili "help baznia now" Turci su vam mudili da posalju brodove sa naoruzanjem ali niste imali luke. Jeli tebi ovo jasno? Ako ti nije jasno vidi sta govori Ejup Ganic u ovom govoru iz 1993.
Dakle ako opet ikada bude "help baznia now" onda cete prvo pitati neke zemlje da vam pomognu. Turska je recimo najveca pomosrska sila evrope sa 270 ratnih brodova i nekih 50 podmornica. Oni vam mogu pomoci kako god zelis u logistickom smislu. Ali nemogu ako nemas luke.
