Prevaranti na PIK-u

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#151 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by vjesticanametli »

pa herr fliČe :D ti znas da su tamo varalice
User avatar
Herr Flick
Posts: 8964
Joined: 02/04/2012 13:00

#152 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Herr Flick »

nenadjebivi_2 wrote:Hajd neka mi neko objasni ako mu nije mrsko.Kakva je procedura slanja preko ove obicne poste.Javi mi se lik iz Bihaca i kaze da mu posaljem postom.Kako ide tu preuzimanje i placanje..Jel iko radio razmjrnu preko obicne poste.

Sent from my GT-I9300
Pa odes u postu i kazes hocu poslat,pouzecem i to je to :D :D
nenadjebivi_2
Posts: 156
Joined: 03/01/2013 16:56

#153 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by nenadjebivi_2 »

Herr Flick wrote:
nenadjebivi_2 wrote:Hajd neka mi neko objasni ako mu nije mrsko.Kakva je procedura slanja preko ove obicne poste.Javi mi se lik iz Bihaca i kaze da mu posaljem postom.Kako ide tu preuzimanje i placanje..Jel iko radio razmjrnu preko obicne poste.

Sent from my GT-I9300
Pa odes u postu i kazes hocu poslat,pouzecem i to je to :D :D
:D ma nisam nikad slao preko tih posta...Pa zato pitam..Hvala..:D

Sent from my GT-I9300
User avatar
mrtva kokoš
Posts: 12219
Joined: 13/01/2009 19:46
Location: komuna

#154 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by mrtva kokoš »

Image
otpjeva mu je dragisa ko u kafani :-) :lol:
User avatar
awaken
Posts: 1588
Joined: 10/05/2011 23:28

#155 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by awaken »

Black swan wrote:nije mi jasno evo sad baš gledam
otkud feluge majke vam :lol: :lol: :lol:
Imaš feluge / felme / felne....samo ne pravilno :D Meni su "felme" najgore, odakle ono "M" izvuče? :roll:

Eto pogledaj, najmanje oglasa ćeš naći kad tražiš "felge" :roll:

Inače, na PIK-u su najskuplje felge u EU, srećom našao sam u Cazinu, stigle u Mostar za 24h, prezadovoljan sam :-D
User avatar
anonimnaosoba
Posts: 2015
Joined: 05/01/2012 00:01
Location: JOSIP KVESIĆ 3 !!!
Contact:

#156 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by anonimnaosoba »

joj Dragiše :lol: :lol: :lol: :lol: al' što reče @ Ričard, kakav on i saradnja...
User avatar
awaken
Posts: 1588
Joined: 10/05/2011 23:28

#157 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by awaken »

anonimnaosoba wrote:joj Dragiše :lol: :lol: :lol: :lol: al' što reče @ Ričard, kakav on i saradnja...
Šta kakav on i saradnja? Sad ga treba izbjegavati jer je balavcu pokazao da mu njegov negativan dojam ništa ne znači? Pametan čovjek, kao da je toliko teško ostaviti prazno kad se ne obavi transakcija ali NE, bitno je nekome pokvariti povjerenje jer nisi dobio toliko željenu igračku s ebaya ili strip (dobro, oni sa stripovima su posebna priča :D ). Ako ovdje ima neko ko nije za saradnju, onda je to ovaj klinjo što je Dragiši ostavio dojam. ;-)
User avatar
anonimnaosoba
Posts: 2015
Joined: 05/01/2012 00:01
Location: JOSIP KVESIĆ 3 !!!
Contact:

#158 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by anonimnaosoba »

ma nijedan nije čim tu dojmove moraju ostavljati, na kraju krajeva, šta mu taj dojam znači kad može našteliti bezbroj pozitivnih dojmova i napraviti bezbroj novih profila ? al' opet neko ovakvo spuštanje mi nikako ne može ići s nekim ko je ozbiljan u prodaji bilo kakve robe...
roll_over
Posts: 77
Joined: 27/09/2011 16:21

#159 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by roll_over »

hehe,a sta sad,covjeku doslo i dobar fol od dragiše :D

sigurno ima i druga strana price,covjeku se jednostavno nije dalo raspravljati preko pik-a...
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#160 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by strong69 »

Black swan wrote:nije mi jasno evo sad baš gledam
otkud feluge majke vam :lol: :lol: :lol:
Ja sam vec bio pomislio da veci dio svog zivota pogresno govorim "felge". Cuj feluge... :smile:

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2
User avatar
Neradnik
Posts: 6743
Joined: 14/11/2012 22:50
Location: na forumu

#161 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Neradnik »

mrtva kokoš wrote:Image
otpjeva mu je dragisa ko u kafani :-) :lol:
cuj fukara :lol: :lol: :lol:
User avatar
anonimnaosoba
Posts: 2015
Joined: 05/01/2012 00:01
Location: JOSIP KVESIĆ 3 !!!
Contact:

#162 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by anonimnaosoba »

Ričard wrote:
anonimnaosoba wrote:ma nijedan nije čim tu dojmove moraju ostavljati, na kraju krajeva, šta mu taj dojam znači kad može našteliti bezbroj pozitivnih dojmova i napraviti bezbroj novih profila ? al' opet neko ovakvo spuštanje mi nikako ne može ići s nekim ko je ozbiljan u prodaji bilo kakve robe...
Jeste. Ali ja takve kontakte izbjegavam. KAd ti vidis da ima mnogo transakcija, verifikovao email, telefon, adresu to nije laznjak. Taman ce ti laznjaci nesto verifikovati (ko da imaju toliko telefona i adresa :D, hajd email moze) :)

Treba znati prepoznati, pogledati sa kim je saradjivao. Vrlo lako se mogu provaliti laznjaci, a i oni posteni. :)

Uplacivao sam 2-3x unaprijed (ne neke velike sume do 50KM), imao sam povjerenja jer sam zakljucio iz svega toga da su OK, i niko me jos na PIKu nije izradio :zoka:

A u pravu je neko kad stavi aukciju, ti pobjedis i odustanes tj.ne javljas se. Naravno da zasluzujes negativan dojam,bilo da je kupac ili prodavac u pitanju samo ukoliko odustane.
naravno :thumbup: kad je sve verifikovano, normalno da je druga priča, al' u drugim situacijama opet nije to to... mada se sa čitavim postom slažem, moradoh to dodati :D
User avatar
Truba
Posts: 82856
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#163 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Truba »

http://www.p i k. ba/artikal/4832607/stripovi-stari-novogodislja-akcija-zagor-10-komada-izvanredne-kopije/
prodaje pirate :-)
roll_over
Posts: 77
Joined: 27/09/2011 16:21

#164 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by roll_over »

I opet mi danas nesto treba i opet 167 artikala označeni kao "novo" a kad pogledas u detaljno pise "kratko koristeni ali u mint stanju", "bez packe" :dance:

Ali definitivno najjaci argument ovdasnjih pikedžija kada te žele uvjeriti u vjerodostojnost artikla je "da je folija jos uvijek neodljepljena" :lol:
User avatar
burekodsira
Posts: 3537
Joined: 09/07/2006 00:23

#165 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by burekodsira »

gledajte "majstora" iz PIKove podrske kakve savjete daju narodu :-) :lol:

Image
User avatar
awaken
Posts: 1588
Joined: 10/05/2011 23:28

#166 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by awaken »

burekodsira wrote:gledajte "majstora" iz PIKove podrske kakve savjete daju narodu :-) :lol:
:roll:

Izmjeni taj post i ne brukaj se, uradio sam bezbroj takvih transakcija preko CityEX brze pošte, u kontaktu si s kurirom cijelo vrijeme, sve se unaprijed dogovoriš i to je najnormalnija stvar, a to što ti nemaš iskustva s tim stvarima, već samo hoćeš da budeš cool i pokupiš koji "lajk" istomišljenika je drugo. :wink:
User avatar
Sanchez22
Posts: 1254
Joined: 23/08/2012 16:02

#167 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Sanchez22 »

roll_over wrote:I opet mi danas nesto treba i opet 167 artikala označeni kao "novo" a kad pogledas u detaljno pise "kratko koristeni ali u mint stanju", "bez packe" :dance:

Ali definitivno najjaci argument ovdasnjih pikedžija kada te žele uvjeriti u vjerodostojnost artikla je "da je folija jos uvijek neodljepljena" :lol:
Ali kada kazu "bez packe" gasim racunar odmah :run: :run:
User avatar
strong69
Posts: 6972
Joined: 11/03/2005 20:02
Location: Beneath the Remains

#168 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by strong69 »

roll_over wrote:I opet mi danas nesto treba i opet 167 artikala označeni kao "novo" a kad pogledas u detaljno pise "kratko koristeni ali u mint stanju", "bez packe" :dance:

Ali definitivno najjaci argument ovdasnjih pikedžija kada te žele uvjeriti u vjerodostojnost artikla je "da je folija jos uvijek neodljepljena" :lol:
Vec sam o tome pisao. Prosto je nemoguce na PIK-u naci nov uredaj. Ljudi oglasavaju proizvod kupljen prije 4 mjeseca i koristen kao NOV. Kupovao sam nekoliko artikala ali uvijek naglasim da JA zelim biti prvi koji ce otvoriti kutiju i da kutija mora da ima zig ili naljepnicu koja potvrduje da je neotvoreno. Ako nije tako odmah se zahvalim, okrenem i odem. Imao sam slucaj da tip prodaje "nov" tablet i kada sam pregledao vidim da je doooobro koristen i da cak nije stigao ni da ga formatira. Jos kazu da nisu oni krivi sto sam sitnicav i gledam sve. Svega ima. Ali od sada gledam da kupujem samo u radnjama ili od ljudi koje daju racune i garanciju.

Sto se telefona tice, moram pohvaliti momka koji ima radnju Kam Connecting. Kupio sam nekoliko puta uredaje kod njega i svaki put u foliji ili sa zigom i naljepnicom.
User avatar
burekodsira
Posts: 3537
Joined: 09/07/2006 00:23

#169 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by burekodsira »

awaken wrote:
burekodsira wrote:gledajte "majstora" iz PIKove podrske kakve savjete daju narodu :-) :lol:
:roll:

Izmjeni taj post i ne brukaj se, uradio sam bezbroj takvih transakcija preko CityEX brze pošte, u kontaktu si s kurirom cijelo vrijeme, sve se unaprijed dogovoriš i to je najnormalnija stvar, a to što ti nemaš iskustva s tim stvarima, već samo hoćeš da budeš cool i pokupiš koji "lajk" istomišljenika je drugo. :wink:
ne brukaj se ti... kasnije ce taj dostavljac tebi na milost ili nemilost ako ti ne bude po cejfu njegova procjena, radi pisljivih par markica
roll_over
Posts: 77
Joined: 27/09/2011 16:21

#170 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by roll_over »

hehe,on preferira telefone na tać :lol:

Image
roll_over
Posts: 77
Joined: 27/09/2011 16:21

#171 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by roll_over »

ja se izvinjavam ako je offtopic,ali neke konverzacije na koje slucajno nabasam jednostavno moram podijeliti sa vama :lol:

Image

bosnian grammar at its finest :bih:
User avatar
Entropio
Posts: 7853
Joined: 21/11/2010 21:49

#172 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Entropio »

roll_over wrote:hehe,on preferira telefone na tać :lol:

Image
:lol:
User avatar
chengaba
Posts: 1870
Joined: 08/10/2003 00:00

#173 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by chengaba »

roll_over wrote:ja se izvinjavam ako je offtopic,ali neke konverzacije na koje slucajno nabasam jednostavno moram podijeliti sa vama :lol:

bosnian grammar at its finest :bih:
Samo rokaj :D
User avatar
Neradnik
Posts: 6743
Joined: 14/11/2012 22:50
Location: na forumu

#174 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Neradnik »

don džonson wrote:jbt ne kontam šta uradit da uvjerim ljude da me ne zanima nikakva zamjena, poludjeću :x prodajem telefon i maloprije retard pita možel zamjena za pištolj :S još jasno naznačio da me ne zanimaju nikakve zamjene... i aj da je samo on problem, nego svakih sat vremena dobijem neku ponudu takvu :x
ko ih jebe nek pitaju ne odgovaras i vozdra.
User avatar
Hemera
Posts: 3659
Joined: 08/08/2010 01:22

#175 Re: Prevaranti na PIK-u

Post by Hemera »

Herr Flick wrote:
nenadjebivi_2 wrote:Hajd neka mi neko objasni ako mu nije mrsko.Kakva je procedura slanja preko ove obicne poste.Javi mi se lik iz Bihaca i kaze da mu posaljem postom.Kako ide tu preuzimanje i placanje..Jel iko radio razmjrnu preko obicne poste.

Sent from my GT-I9300
Pa odes u postu i kazes hocu poslat,pouzecem i to je to :D :D

može li malo detalja ako znaš za ovaj metod?
znači spremim paket i odem na poštu i kažem gdje trebam poslati,a da prodavac uruči pare poštaru?
jel on daje pare poštaru direktno ili u koverti?
da li poštar to provjerava?
da li ja ispunim neki papir kao dokaz da iščćem pare,a kupac to potpiše i dadne?
i na kraju kako meni to poštar dostavi?
hvaaallla

i najvažnije kupac plaća poštarinu!
Post Reply