Demokratska fronta Željko Komšić

Post Reply
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#14976 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Suljagic je podbacio, to treba uvažiti.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#14977 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by -LIBERO- »

Bolje da ostanu u opoziciji nego koalicija sa SDA. Jer to bi im bili prvi i posljednji izbori. Poslije tesko da bi presli i cenzus, a ne nesto vise. Valjda su svjesni toga.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#14978 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by VjecitiStudent »

pinkman wrote: Pa šta bi trebao uraditi? S nekim se mora u koaliciju...
Pobjeće upravni odbor, štela za posao, ...?
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#14979 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Maystor »

pinkman wrote:Vidjet ćemo šta će reći HDZ. Bez njih ništa neće moći. :-)
Boli me q šta će reći HDZ. Samo nek ne idu u koaliciju sa SDA. Po meni, najbolja opcija bi bila da DF bude lider opozicije.
Potom, možda bih mogao progutati koaliciju sa SBB-om na nekim nekim nivoima vlasti. Sa SDA - nikad i nigdje.
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#14980 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

VjecitiStudent wrote:
pinkman wrote: Pa šta bi trebao uraditi? S nekim se mora u koaliciju...
Pobjeće upravni odbor, štela za posao, ...?
Upravo to.
Ukoliko uđu u tal sa SDA gube glasače.
Ukoliko ne uđu, gube neudomljeno rukovodstvo.
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#14981 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by -LIBERO- »

pinkman wrote:
__Phoenix__ wrote:
-LIBERO- wrote:Fahro, skoro pa otvoreno, na pressu pozvao DF u koaliciju kontra SDA-SDP.
Ako u DF-u ima pameti, ovo je dobra prilika.
Vidjet ćemo šta će reći HDZ. Bez njih ništa neće moći. :-)
Fahro je u izrazito, bas izrazito, dobrim odnosima sa Covicem. Ako bi on uspio'pomiriti' stavove Komsic-Covic, sve je moguce.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#14982 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Test zrelosti.
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#14983 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Maystor »

Corto Maltese wrote:
VjecitiStudent wrote:
pinkman wrote: Pa šta bi trebao uraditi? S nekim se mora u koaliciju...
Pobjeće upravni odbor, štela za posao, ...?
Upravo to.
Ukoliko uđu u tal sa SDA gube glasače.
Ukoliko ne uđu, gube neudomljeno rukovodstvo.
Bingo!

6315 postova ti je trebalo da napišeš jedan koji ima smisla! Nadam se da sljedeći nećemo morati čekati do cifre 12630.
de balzac
Posts: 1298
Joined: 15/10/2012 14:47

#14984 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by de balzac »

Žao mi Reufa :D Izjalovi se mjesto ambasadora u Vašingtonu :D Možda mu Emir sredi neko mjesto u Eresu :D
sanjin_1
Posts: 1430
Joined: 09/02/2014 14:44

#14985 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sanjin_1 »

oo hebem ti zrelost..jel se to još neki forumši lože na "veĆeru2 Komšića i Čovića negdje na Širokom Brigu? :-D

I onda kolutate oćima kad vas SDA pomete ? .. :skoljka:
User avatar
rossoner
Posts: 499
Joined: 12/12/2004 01:29
Location: Država Željo

#14986 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by rossoner »

-LIBERO- wrote:Bolje da ostanu u opoziciji nego koalicija sa SDA. Jer to bi im bili prvi i posljednji izbori. Poslije tesko da bi presli i cenzus, a ne nesto vise. Valjda su svjesni toga.
samo ne sa SDA :thumbup:
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#14987 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Maystor »

Večeras, na TV 1, u plejadi "eksperata" našla se, naravno, i režimska kučka Sanja Vlaisavljević. Ničim izazvana, oplela otrovnu retoriku po DF-u (argument joj što je mali Challenger sin neke uposlenice USAID-a), pa onda sasula brutalne laži o februarskim protestima, koje je, po njoj, CIA organizovala na isti način na koji je plaćala kampanju "glasaj ili trpi" :lol:
...
a onda joj Žarko Papić objasni da su protesti rezultat opravdanog nezadovoljastva naroda, a da su piromani ubačeni od strane režima da iste miniraju :thumbup:
Last edited by Maystor on 13/10/2014 01:33, edited 1 time in total.
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#14988 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Maystor »

rossoner wrote:
-LIBERO- wrote:Bolje da ostanu u opoziciji nego koalicija sa SDA. Jer to bi im bili prvi i posljednji izbori. Poslije tesko da bi presli i cenzus, a ne nesto vise. Valjda su svjesni toga.
samo ne sa SDA :thumbup:
+1
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#14989 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

Mi se ovdje zajebavamo, a nekim ljudima se valja vraćati na biro rada.
Ili u volontere.
pinkman
Posts: 3090
Joined: 07/09/2013 18:57

#14990 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pinkman »

-LIBERO- wrote: Fahro je u izrazito, bas izrazito, dobrim odnosima sa Covicem. Ako bi on uspio'pomiriti' stavove Komsic-Covic, sve je moguce.
Nešto su pisali da je bio 'tajni' sastanak Komšić - Čović, tako da nije nemoguće i to. Ako se dobro dogovore. :D
VjecitiStudent wrote: Pobjeće upravni odbor, štela za posao, ...?
Neće pobjeći, ali opet biti dobro plasiran i ne ući u vlast i pokušati nešto mijenjati djeluje veoma neodgovorno prema glasačima.
Maystor wrote: Boli me q šta će reći HDZ. Samo nek ne idu u koaliciju sa SDA. Po meni, najbolja opcija bi bila da DF bude lider opozicije.
Potom, možda bih mogao progutati koaliciju sa SBB-om na nekim nekim nivoima vlasti. Sa SDA - nikad i nigdje.
Oni su standardni, bez njih ništa. Ali sve u svemu, bitno je kakvo će biti stanje sa delegatima u Domu naroda koji se pune iz kantona. Sasvim je sigurno da će Hrvate dati HDZ, a većinu Bošnjaka SDA što će možda dovesti u situaciju da SDA bude nezaobilazan faktor, odnosno da ne važi ono što je Radončić indirektno najavio (DF-SBB koalicija za vlast).

Sve u svemu, biće trgovine i svega u narednim mjesecima. Moje očekivanje je formiranje vlasti u martu mjesecu. :D
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#14991 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Maystor »

pinkman wrote:
-LIBERO- wrote: Fahro je u izrazito, bas izrazito, dobrim odnosima sa Covicem. Ako bi on uspio'pomiriti' stavove Komsic-Covic, sve je moguce.
Nešto su pisali da je bio 'tajni' sastanak Komšić - Čović, tako da nije nemoguće i to. Ako se dobro dogovore. :D
VjecitiStudent wrote: Pobjeće upravni odbor, štela za posao, ...?
Neće pobjeći, ali opet biti dobro plasiran i ne ući u vlast i pokušati nešto mijenjati djeluje veoma neodgovorno prema glasačima.
Maystor wrote: Boli me q šta će reći HDZ. Samo nek ne idu u koaliciju sa SDA. Po meni, najbolja opcija bi bila da DF bude lider opozicije.
Potom, možda bih mogao progutati koaliciju sa SBB-om na nekim nekim nivoima vlasti. Sa SDA - nikad i nigdje.
Oni su standardni, bez njih ništa. Ali sve u svemu, bitno je kakvo će biti stanje sa delegatima u Domu naroda koji se pune iz kantona. Sasvim je sigurno da će Hrvate dati HDZ, a većinu Bošnjaka SDA što će možda dovesti u situaciju da SDA bude nezaobilazan faktor, odnosno da ne važi ono što je Radončić indirektno najavio (DF-SBB koalicija za vlast).

Sve u svemu, biće trgovine i svega u narednim mjesecima. Moje očekivanje je formiranje vlasti u martu mjesecu. :D
Ukoliko DF i SBB formiraju koaliciju, sasvim je sigurno da mogu zajedničikm nastupom u skupštinama kantona izglasati pola bošnjačkih i trećinu srpskih delegata za dom naroda :wink:
pinkman
Posts: 3090
Joined: 07/09/2013 18:57

#14992 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by pinkman »

Maystor wrote:Ukoliko DF i SBB formiraju koaliciju, sasvim je sigurno da mogu zajedničikm nastupom u skupštinama kantona izglasati pola bošnjačkih i trećinu srpskih delegata za dom naroda :wink:
Nešto sumnjam u to.. ali vidjet ćemo sutra u 14h :)
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#14993 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

pinkman wrote:Nešto su pisali da je bio 'tajni' sastanak Komšić - Čović, tako da nije nemoguće i to. Ako se dobro dogovore. :D
Bio je sastanak, ne osobito tajan.
Koji je održan pod dojmom fantomske "NDI" ankete, po kojoj je DF lopatom uzimao bošnjačke djelove FBiH.
Jučerašnja anketa CIK-a, poznata i kao "Opšti izbori", je promijenila specifičnu težinu učesnika.
sanjin_1
Posts: 1430
Joined: 09/02/2014 14:44

#14994 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sanjin_1 »

Corto Maltese wrote:
pinkman wrote:Nešto su pisali da je bio 'tajni' sastanak Komšić - Čović, tako da nije nemoguće i to. Ako se dobro dogovore. :D
Bio je sastanak, ne osobito tajan.
aha a ti si ustvari prvi putnik na Mjesec a ni u kom sličaju anonimac kojeg je SDP nabila nogom u guzicu nakon prošlih izbora..:-) ..Ikada ćuo prićicu o "istrošenom kurtonu" i NS-u ?

LaHko ćemo za DF i "Komšića". Oni ipak imaju kakvu-takvu alternativu..vego, šta je sa Nićijom Strankom (NS-som)? Kako ide koalicija sa "narodnim predstavnikom" iz "srbinja"? Nešto im zapelo :-D
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#14995 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Maystor »

Corto Maltese wrote:
pinkman wrote:Nešto su pisali da je bio 'tajni' sastanak Komšić - Čović, tako da nije nemoguće i to. Ako se dobro dogovore. :D
Bio je sastanak, ne osobito tajan.
Koji je održan pod dojmom fantomske "NDI" ankete, po kojoj je DF lopatom uzimao bošnjačke djelove FBiH.
Jučerašnja anketa CIK-a, poznata i kao "Opšti izbori", je promijenila specifičnu težinu učesnika.
Najvažnije od svega je da se na takvim sastancima ne trguje interesima države. Komšić je obećao Čoviću da neće kandidovati samo hrvatskog kandidata za Predsjedništvo, već i bošnjačkog, čime je Čoviću pao kamen sa srca. Da je DF imao samo hrvatskog kandidata za člana Predsjeništva, kristalno je jasno da bi on i pobijedio. Ja sam uvjeren da je Komšićeva odluka ispravna, jer je i EU dobrim dijelom prihvatila Čovićevu argumentaciju. Komšić je postupio u interesu države BiH, a protiv interesa sopstvene stranke (mogli su imati člana P. a sad ga nemaju).
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#14996 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

sanjin_1 wrote:aha a ti si ustvari prvi putnik na Mjesec a ni u kom sličaju anonimac kojeg je SDP nabila nogom u guzicu nakon prošlih izbora..:-) ..Ikada ćuo prićicu o "istrošenom kurtonu" i NS-u ?

LaHko ćemo za DF i "Komšića". Oni ipak imaju kakvu-takvu alternativu..vego, šta je sa Nićijom Strankom (NS-som)? Kako ide koalicija sa "narodnim predstavnikom" iz "srbinja"? Nešto im zapelo :-D
Od "ubjedljive pobjede na osnovu predviđanja ankete NDI", do "...šta hoćeš, šta je NS uradila prije 4 godine?" je zaista kratak put.
I bolan :D
sanjin_1
Posts: 1430
Joined: 09/02/2014 14:44

#14997 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sanjin_1 »

Corto Maltese wrote:
sanjin_1 wrote:aha a ti si ustvari prvi putnik na Mjesec a ni u kom sličaju anonimac kojeg je SDP nabila nogom u guzicu nakon prošlih izbora..:-) ..Ikada ćuo prićicu o "istrošenom kurtonu" i NS-u ?

LaHko ćemo za DF i "Komšića". Oni ipak imaju kakvu-takvu alternativu..vego, šta je sa Nićijom Strankom (NS-som)? Kako ide koalicija sa "narodnim predstavnikom" iz "srbinja"? Nešto im zapelo :-D
Od "ubjedljive pobjede na osnovu predviđanja ankete NDI", do "...šta hoćeš, šta je NS uradila prije 4 godine?" je zaista kratak put.
I bolan :D
A od SDP-ove prejanice za kantonalno ministarstvo do forumskog klovna, put je još kraći, zar ne bola :mrgreen: ?

Šta mai kod Krsmanovića? "Kote" li se balijetine po "cvetoj cpckoj" zemlji?
User avatar
plavipatriota
Posts: 65
Joined: 06/02/2014 16:02

#14998 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by plavipatriota »

ovaj corto il je dobar plaćenik, il mrzi sebe što voli narandžasto...
znači čovjek ne može pročitati 2 % normalnih stvari samo zato što ovaj se bavi ismijavanjem.. ko da kompleks ima..
rajvosa1
Posts: 787
Joined: 02/06/2008 02:04

#14999 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by rajvosa1 »

Da li je Suljagić izmlatio ženu od huje kad je shvatio da mu je Bakir isprašio stražnjicu?
User avatar
ilkbahar
Posts: 1108
Joined: 19/01/2014 21:36

#15000 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by ilkbahar »

Cija je stranka imena nesto sa Demokratski front? Znam masu glsaca DF.-a koji su zabunom glasali za taj front, koji je po svemu sudeci, neka fiktivna stranka, nelojalna konkurencija DF-u????
Pobjeda nam je bukvalno izbjegla za dlaku. O opcini centar Suljagic je cak bio i vodeci. Nijanse su odlucile, ali bukvalno.

Ono sto je zacudjujuce da ni biracki odbor akreditovan od strane SDA nije bio odusevljen ovom pobjedom. Nekako su se svi nadali nekoj velikoj promjeni...
Post Reply