Demokratska fronta Željko Komšić
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#14976 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Suljagic je podbacio, to treba uvažiti.
- -LIBERO-
- Čiča Gliša
- Posts: 15604
- Joined: 11/02/2008 01:27
- Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.
#14977 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Bolje da ostanu u opoziciji nego koalicija sa SDA. Jer to bi im bili prvi i posljednji izbori. Poslije tesko da bi presli i cenzus, a ne nesto vise. Valjda su svjesni toga.
-
VjecitiStudent
- Posts: 18920
- Joined: 14/08/2008 13:42
- Location: Životinjska farma
#14978 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Pobjeće upravni odbor, štela za posao, ...?pinkman wrote: Pa šta bi trebao uraditi? S nekim se mora u koaliciju...
- Maystor
- Posts: 5598
- Joined: 16/07/2007 22:59
- Location: Unknown
#14979 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Boli me q šta će reći HDZ. Samo nek ne idu u koaliciju sa SDA. Po meni, najbolja opcija bi bila da DF bude lider opozicije.pinkman wrote:Vidjet ćemo šta će reći HDZ. Bez njih ništa neće moći.
Potom, možda bih mogao progutati koaliciju sa SBB-om na nekim nekim nivoima vlasti. Sa SDA - nikad i nigdje.
- Corto Maltese
- Posts: 7180
- Joined: 15/11/2005 08:47
- Location: Sarajevo
- Contact:
#14980 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Upravo to.VjecitiStudent wrote:Pobjeće upravni odbor, štela za posao, ...?pinkman wrote: Pa šta bi trebao uraditi? S nekim se mora u koaliciju...
Ukoliko uđu u tal sa SDA gube glasače.
Ukoliko ne uđu, gube neudomljeno rukovodstvo.
- -LIBERO-
- Čiča Gliša
- Posts: 15604
- Joined: 11/02/2008 01:27
- Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.
#14981 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Fahro je u izrazito, bas izrazito, dobrim odnosima sa Covicem. Ako bi on uspio'pomiriti' stavove Komsic-Covic, sve je moguce.pinkman wrote:Vidjet ćemo šta će reći HDZ. Bez njih ništa neće moći.__Phoenix__ wrote:Ako u DF-u ima pameti, ovo je dobra prilika.-LIBERO- wrote:Fahro, skoro pa otvoreno, na pressu pozvao DF u koaliciju kontra SDA-SDP.
- madner
- Posts: 57524
- Joined: 09/08/2004 16:35
#14982 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Test zrelosti.
- Maystor
- Posts: 5598
- Joined: 16/07/2007 22:59
- Location: Unknown
#14983 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Bingo!Corto Maltese wrote:Upravo to.VjecitiStudent wrote:Pobjeće upravni odbor, štela za posao, ...?pinkman wrote: Pa šta bi trebao uraditi? S nekim se mora u koaliciju...
Ukoliko uđu u tal sa SDA gube glasače.
Ukoliko ne uđu, gube neudomljeno rukovodstvo.
6315 postova ti je trebalo da napišeš jedan koji ima smisla! Nadam se da sljedeći nećemo morati čekati do cifre 12630.
-
de balzac
- Posts: 1298
- Joined: 15/10/2012 14:47
#14984 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Žao mi Reufa
Izjalovi se mjesto ambasadora u Vašingtonu
Možda mu Emir sredi neko mjesto u Eresu 
-
sanjin_1
- Posts: 1430
- Joined: 09/02/2014 14:44
#14985 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
oo hebem ti zrelost..jel se to još neki forumši lože na "veĆeru2 Komšića i Čovića negdje na Širokom Brigu?
I onda kolutate oćima kad vas SDA pomete ? ..
I onda kolutate oćima kad vas SDA pomete ? ..
- rossoner
- Posts: 499
- Joined: 12/12/2004 01:29
- Location: Država Željo
#14986 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
samo ne sa SDA-LIBERO- wrote:Bolje da ostanu u opoziciji nego koalicija sa SDA. Jer to bi im bili prvi i posljednji izbori. Poslije tesko da bi presli i cenzus, a ne nesto vise. Valjda su svjesni toga.
- Maystor
- Posts: 5598
- Joined: 16/07/2007 22:59
- Location: Unknown
#14987 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Večeras, na TV 1, u plejadi "eksperata" našla se, naravno, i režimska kučka Sanja Vlaisavljević. Ničim izazvana, oplela otrovnu retoriku po DF-u (argument joj što je mali Challenger sin neke uposlenice USAID-a), pa onda sasula brutalne laži o februarskim protestima, koje je, po njoj, CIA organizovala na isti način na koji je plaćala kampanju "glasaj ili trpi" 
...
a onda joj Žarko Papić objasni da su protesti rezultat opravdanog nezadovoljastva naroda, a da su piromani ubačeni od strane režima da iste miniraju
...
a onda joj Žarko Papić objasni da su protesti rezultat opravdanog nezadovoljastva naroda, a da su piromani ubačeni od strane režima da iste miniraju
Last edited by Maystor on 13/10/2014 01:33, edited 1 time in total.
- Maystor
- Posts: 5598
- Joined: 16/07/2007 22:59
- Location: Unknown
#14988 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
+1rossoner wrote:samo ne sa SDA-LIBERO- wrote:Bolje da ostanu u opoziciji nego koalicija sa SDA. Jer to bi im bili prvi i posljednji izbori. Poslije tesko da bi presli i cenzus, a ne nesto vise. Valjda su svjesni toga.
- Corto Maltese
- Posts: 7180
- Joined: 15/11/2005 08:47
- Location: Sarajevo
- Contact:
#14989 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Mi se ovdje zajebavamo, a nekim ljudima se valja vraćati na biro rada.
Ili u volontere.
Ili u volontere.
-
pinkman
- Posts: 3090
- Joined: 07/09/2013 18:57
#14990 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Nešto su pisali da je bio 'tajni' sastanak Komšić - Čović, tako da nije nemoguće i to. Ako se dobro dogovore.-LIBERO- wrote: Fahro je u izrazito, bas izrazito, dobrim odnosima sa Covicem. Ako bi on uspio'pomiriti' stavove Komsic-Covic, sve je moguce.
Neće pobjeći, ali opet biti dobro plasiran i ne ući u vlast i pokušati nešto mijenjati djeluje veoma neodgovorno prema glasačima.VjecitiStudent wrote: Pobjeće upravni odbor, štela za posao, ...?
Oni su standardni, bez njih ništa. Ali sve u svemu, bitno je kakvo će biti stanje sa delegatima u Domu naroda koji se pune iz kantona. Sasvim je sigurno da će Hrvate dati HDZ, a većinu Bošnjaka SDA što će možda dovesti u situaciju da SDA bude nezaobilazan faktor, odnosno da ne važi ono što je Radončić indirektno najavio (DF-SBB koalicija za vlast).Maystor wrote: Boli me q šta će reći HDZ. Samo nek ne idu u koaliciju sa SDA. Po meni, najbolja opcija bi bila da DF bude lider opozicije.
Potom, možda bih mogao progutati koaliciju sa SBB-om na nekim nekim nivoima vlasti. Sa SDA - nikad i nigdje.
Sve u svemu, biće trgovine i svega u narednim mjesecima. Moje očekivanje je formiranje vlasti u martu mjesecu.
- Maystor
- Posts: 5598
- Joined: 16/07/2007 22:59
- Location: Unknown
#14991 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Ukoliko DF i SBB formiraju koaliciju, sasvim je sigurno da mogu zajedničikm nastupom u skupštinama kantona izglasati pola bošnjačkih i trećinu srpskih delegata za dom narodapinkman wrote:Nešto su pisali da je bio 'tajni' sastanak Komšić - Čović, tako da nije nemoguće i to. Ako se dobro dogovore.-LIBERO- wrote: Fahro je u izrazito, bas izrazito, dobrim odnosima sa Covicem. Ako bi on uspio'pomiriti' stavove Komsic-Covic, sve je moguce.![]()
Neće pobjeći, ali opet biti dobro plasiran i ne ući u vlast i pokušati nešto mijenjati djeluje veoma neodgovorno prema glasačima.VjecitiStudent wrote: Pobjeće upravni odbor, štela za posao, ...?
Oni su standardni, bez njih ništa. Ali sve u svemu, bitno je kakvo će biti stanje sa delegatima u Domu naroda koji se pune iz kantona. Sasvim je sigurno da će Hrvate dati HDZ, a većinu Bošnjaka SDA što će možda dovesti u situaciju da SDA bude nezaobilazan faktor, odnosno da ne važi ono što je Radončić indirektno najavio (DF-SBB koalicija za vlast).Maystor wrote: Boli me q šta će reći HDZ. Samo nek ne idu u koaliciju sa SDA. Po meni, najbolja opcija bi bila da DF bude lider opozicije.
Potom, možda bih mogao progutati koaliciju sa SBB-om na nekim nekim nivoima vlasti. Sa SDA - nikad i nigdje.
Sve u svemu, biće trgovine i svega u narednim mjesecima. Moje očekivanje je formiranje vlasti u martu mjesecu.
-
pinkman
- Posts: 3090
- Joined: 07/09/2013 18:57
#14992 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Nešto sumnjam u to.. ali vidjet ćemo sutra u 14hMaystor wrote:Ukoliko DF i SBB formiraju koaliciju, sasvim je sigurno da mogu zajedničikm nastupom u skupštinama kantona izglasati pola bošnjačkih i trećinu srpskih delegata za dom naroda
- Corto Maltese
- Posts: 7180
- Joined: 15/11/2005 08:47
- Location: Sarajevo
- Contact:
#14993 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Bio je sastanak, ne osobito tajan.pinkman wrote:Nešto su pisali da je bio 'tajni' sastanak Komšić - Čović, tako da nije nemoguće i to. Ako se dobro dogovore.![]()
Koji je održan pod dojmom fantomske "NDI" ankete, po kojoj je DF lopatom uzimao bošnjačke djelove FBiH.
Jučerašnja anketa CIK-a, poznata i kao "Opšti izbori", je promijenila specifičnu težinu učesnika.
-
sanjin_1
- Posts: 1430
- Joined: 09/02/2014 14:44
#14994 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
aha a ti si ustvari prvi putnik na Mjesec a ni u kom sličaju anonimac kojeg je SDP nabila nogom u guzicu nakon prošlih izbora..Corto Maltese wrote:Bio je sastanak, ne osobito tajan.pinkman wrote:Nešto su pisali da je bio 'tajni' sastanak Komšić - Čović, tako da nije nemoguće i to. Ako se dobro dogovore.![]()
LaHko ćemo za DF i "Komšića". Oni ipak imaju kakvu-takvu alternativu..vego, šta je sa Nićijom Strankom (NS-som)? Kako ide koalicija sa "narodnim predstavnikom" iz "srbinja"? Nešto im zapelo
- Maystor
- Posts: 5598
- Joined: 16/07/2007 22:59
- Location: Unknown
#14995 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Najvažnije od svega je da se na takvim sastancima ne trguje interesima države. Komšić je obećao Čoviću da neće kandidovati samo hrvatskog kandidata za Predsjedništvo, već i bošnjačkog, čime je Čoviću pao kamen sa srca. Da je DF imao samo hrvatskog kandidata za člana Predsjeništva, kristalno je jasno da bi on i pobijedio. Ja sam uvjeren da je Komšićeva odluka ispravna, jer je i EU dobrim dijelom prihvatila Čovićevu argumentaciju. Komšić je postupio u interesu države BiH, a protiv interesa sopstvene stranke (mogli su imati člana P. a sad ga nemaju).Corto Maltese wrote:Bio je sastanak, ne osobito tajan.pinkman wrote:Nešto su pisali da je bio 'tajni' sastanak Komšić - Čović, tako da nije nemoguće i to. Ako se dobro dogovore.![]()
Koji je održan pod dojmom fantomske "NDI" ankete, po kojoj je DF lopatom uzimao bošnjačke djelove FBiH.
Jučerašnja anketa CIK-a, poznata i kao "Opšti izbori", je promijenila specifičnu težinu učesnika.
- Corto Maltese
- Posts: 7180
- Joined: 15/11/2005 08:47
- Location: Sarajevo
- Contact:
#14996 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Od "ubjedljive pobjede na osnovu predviđanja ankete NDI", do "...šta hoćeš, šta je NS uradila prije 4 godine?" je zaista kratak put.sanjin_1 wrote:aha a ti si ustvari prvi putnik na Mjesec a ni u kom sličaju anonimac kojeg je SDP nabila nogom u guzicu nakon prošlih izbora....Ikada ćuo prićicu o "istrošenom kurtonu" i NS-u ?
LaHko ćemo za DF i "Komšića". Oni ipak imaju kakvu-takvu alternativu..vego, šta je sa Nićijom Strankom (NS-som)? Kako ide koalicija sa "narodnim predstavnikom" iz "srbinja"? Nešto im zapelo
I bolan
-
sanjin_1
- Posts: 1430
- Joined: 09/02/2014 14:44
#14997 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
A od SDP-ove prejanice za kantonalno ministarstvo do forumskog klovna, put je još kraći, zar ne bolaCorto Maltese wrote:Od "ubjedljive pobjede na osnovu predviđanja ankete NDI", do "...šta hoćeš, šta je NS uradila prije 4 godine?" je zaista kratak put.sanjin_1 wrote:aha a ti si ustvari prvi putnik na Mjesec a ni u kom sličaju anonimac kojeg je SDP nabila nogom u guzicu nakon prošlih izbora....Ikada ćuo prićicu o "istrošenom kurtonu" i NS-u ?
LaHko ćemo za DF i "Komšića". Oni ipak imaju kakvu-takvu alternativu..vego, šta je sa Nićijom Strankom (NS-som)? Kako ide koalicija sa "narodnim predstavnikom" iz "srbinja"? Nešto im zapelo
I bolan
Šta mai kod Krsmanovića? "Kote" li se balijetine po "cvetoj cpckoj" zemlji?
- plavipatriota
- Posts: 65
- Joined: 06/02/2014 16:02
#14998 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
ovaj corto il je dobar plaćenik, il mrzi sebe što voli narandžasto...
znači čovjek ne može pročitati 2 % normalnih stvari samo zato što ovaj se bavi ismijavanjem.. ko da kompleks ima..
znači čovjek ne može pročitati 2 % normalnih stvari samo zato što ovaj se bavi ismijavanjem.. ko da kompleks ima..
-
rajvosa1
- Posts: 787
- Joined: 02/06/2008 02:04
#14999 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Da li je Suljagić izmlatio ženu od huje kad je shvatio da mu je Bakir isprašio stražnjicu?
- ilkbahar
- Posts: 1108
- Joined: 19/01/2014 21:36
#15000 Re: Demokratska fronta Željko Komšić
Cija je stranka imena nesto sa Demokratski front? Znam masu glsaca DF.-a koji su zabunom glasali za taj front, koji je po svemu sudeci, neka fiktivna stranka, nelojalna konkurencija DF-u????
Pobjeda nam je bukvalno izbjegla za dlaku. O opcini centar Suljagic je cak bio i vodeci. Nijanse su odlucile, ali bukvalno.
Ono sto je zacudjujuce da ni biracki odbor akreditovan od strane SDA nije bio odusevljen ovom pobjedom. Nekako su se svi nadali nekoj velikoj promjeni...
Pobjeda nam je bukvalno izbjegla za dlaku. O opcini centar Suljagic je cak bio i vodeci. Nijanse su odlucile, ali bukvalno.
Ono sto je zacudjujuce da ni biracki odbor akreditovan od strane SDA nije bio odusevljen ovom pobjedom. Nekako su se svi nadali nekoj velikoj promjeni...
