SA 071 wrote:madner wrote:Imam druge cifre, no nema veze. Postati druga stranka u fbih nije loš rezultat. Kada vidiš svoju prognozu, biće jasno koliko te osjećaju protiv komsica vode.
Ja njegovim ciframa više vjerujem, dosada su se pokazale prilično tačnim.
Corto daj nam ba još kakvih rezultata državni nivo, FBiH, kantonalni?
Ugrubo, na velikom uzorku, SDA na državnom i federalnom nivou ima više od trećine glasova iz federacije, što je više ili jednako koliko zajedno imaju SBB i DF.
Za formiranje vlasti im u Federaciji treba samo Hrvatski partner (ili dva).
Na državnom nivou se formira nacionalno trojstvo kao i poslije rata.
Ako je takav ishod DF-u, koji stavlja državu ispred partije, pobjeda, ko sam ja da protuvriječim?
Ovo što imam po kantonima je premalen uzorak da bi bio vrijedan objavljivanja. S tim da su trendovi isti. Kanton Sarajevo kao preslikan sa federalnog nivoa. Ali, kao što rekoh, još su mali uzorci u pitanju, pa neka to prenoći.