Demokratska fronta Željko Komšić

Post Reply
krusko1975
Posts: 39
Joined: 24/09/2013 11:37

#14926 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by krusko1975 »

Corto Maltese wrote:
krusko1975 wrote:
Corto Maltese wrote:
Povelikom. Za parlament FBiH je još veća prednost SDA.
Ma ovo nema veze s realnoscu. Ni poredak ti ne valja. Sda jeste prva, ali da je ovo tacno onda bi bakir imao preko 400k glasova, ima 250k plafon.
Image
Ok je ovo, ali ti fale glasovi iz velikih mjesta. Tipa Sarajevo, Tuzla itd.
Dodaj na ovo 220k glasova za hrvatskog clana, pa ce grohnut procenat.
Haj provjeri pa se javi.
Last edited by krusko1975 on 13/10/2014 00:33, edited 1 time in total.
SA 071
Posts: 3265
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#14927 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by SA 071 »

madner wrote:Imam druge cifre, no nema veze. Postati druga stranka u fbih nije loš rezultat. Kada vidiš svoju prognozu, biće jasno koliko te osjećaju protiv komsica vode.
Ja njegovim ciframa više vjerujem, dosada su se pokazale prilično tačnim.

Corto daj nam ba još kakvih rezultata državni nivo, FBiH, kantonalni?
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#14928 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by -LIBERO- »

Fahro, skoro pa otvoreno, na pressu pozvao DF u koaliciju kontra SDA-SDP.
__Phoenix__
Posts: 2758
Joined: 25/10/2013 20:44

#14929 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by __Phoenix__ »

-LIBERO- wrote:Fahro, skoro pa otvoreno, na pressu pozvao DF u koaliciju kontra SDA-SDP.
Ako u DF-u ima pameti, ovo je dobra prilika.
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#14930 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

CIK tvrdi da je obradio tek 2%, tako da to mogu biti samo cifre od neke stranke.
po mojim, Df i Sbb mogu formirati vlade bez SDA.
The BEN10
Posts: 7674
Joined: 19/09/2011 09:03

#14931 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by The BEN10 »

-LIBERO- wrote:Fahro, skoro pa otvoreno, na pressu pozvao DF u koaliciju kontra SDA-SDP.
Hahaha, pa 'ta će jadnici - zajedno će jedva imati glasova SDA. :-D
__Phoenix__
Posts: 2758
Joined: 25/10/2013 20:44

#14932 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by __Phoenix__ »

The BEN10 wrote:
-LIBERO- wrote:Fahro, skoro pa otvoreno, na pressu pozvao DF u koaliciju kontra SDA-SDP.
Hahaha, pa 'ta će jadnici - zajedno će jedva imati glasova SDA. :-D
Po nekim mojim kalkulacijama, 40% SDA, ukoliko DF-SBB sakupe toliko zajedno, vlade se formiraju uz HDZ i manje stranke.
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#14933 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Maystor »

Maystor wrote:
The BEN10 wrote:
Adriatic wrote:A ako ovako nastavite, nećete preći ni cenzus.
A to je Corto predvidio još kad je osnovan DF. Dakle, tad se još ni Fahri nije priklonio, niti su otkrivene neke druge karte...
Ja ću ovu stranicu dodati u bookmark. Nadam se da ćete sva trojica imati mrvu obraza da se pojavite kada rezultati izbora budu dostupni.
Corto, BEN10, Adriatic,

šta bi s tim cenzusom?
User avatar
-LIBERO-
Čiča Gliša
Posts: 15604
Joined: 11/02/2008 01:27
Location: Vedran Puljic R.I.P- Istina za Vedrana!-Nepravda bilo gdje, prijetnja je pravdi svugdje-M.L.King.

#14934 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by -LIBERO- »

madner wrote:CIK tvrdi da je obradio tek 2%, tako da to mogu biti samo cifre od neke stranke.
po mojim, Df i Sbb mogu formirati vlade bez SDA.
Ima raznih info, sa svih strana...ali djeluje da ce biti jako blizu SDA-SDP i DF-SBB. Pitanje je koji od HDZ-ova ce upasti gdje i sa kim :D

Bice interesantno vidjeti rezultate i po kantonima. Pravo me interesuje KS. Tu kontam da se moze dosta lakse bez SDA-SDP.
sanjin_1
Posts: 1430
Joined: 09/02/2014 14:44

#14935 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by sanjin_1 »

madner wrote:CIK tvrdi da je obradio tek 2%, tako da to mogu biti samo cifre od neke stranke.
po mojim, Df i Sbb mogu formirati vlade bez SDA.
eh madnere zaboravi...to ti je haveru naućna fantastika..

SDA je bukvalno "razvalio" na ovim izborima

"neki" forumaši su na takav scenarij odavno ukazivali... ;-)
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120394
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#14936 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by MOSALJOZE »

Koliko je vjerovati Komšiću kada kaze da u KS ubjedljivo vodi??
Ja samo pitam,ne morate me odma razapeti
SA 071
Posts: 3265
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#14937 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by SA 071 »

madner wrote:CIK tvrdi da je obradio tek 2%, tako da to mogu biti samo cifre od neke stranke.
po mojim, Df i Sbb mogu formirati vlade bez SDA.
E to vidiš ne bi bilo dobro, jer bi opet bilo mala bara a puno krokodila. Nestabilna koalicija (a ova bi to sigurno bila) može samo probleme donijeti. :-)
User avatar
biske
Posts: 1925
Joined: 25/06/2009 03:35
Location: teren

#14938 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by biske »

__Phoenix__ wrote:
The BEN10 wrote:
-LIBERO- wrote:Fahro, skoro pa otvoreno, na pressu pozvao DF u koaliciju kontra SDA-SDP.
Hahaha, pa 'ta će jadnici - zajedno će jedva imati glasova SDA. :-D
Po nekim mojim kalkulacijama, 40% SDA, ukoliko DF-SBB sakupe toliko zajedno, vlade se formiraju uz HDZ i manje stranke.
vladu uvijek, čak i kod nas, prvo pokušava formirati vodeća stranka. uostalom, koju vladu? tri nivoa vlasti i 13 njih je u igri.
User avatar
Corto Maltese
Posts: 7180
Joined: 15/11/2005 08:47
Location: Sarajevo
Contact:

#14939 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Corto Maltese »

SA 071 wrote:
madner wrote:Imam druge cifre, no nema veze. Postati druga stranka u fbih nije loš rezultat. Kada vidiš svoju prognozu, biće jasno koliko te osjećaju protiv komsica vode.
Ja njegovim ciframa više vjerujem, dosada su se pokazale prilično tačnim.

Corto daj nam ba još kakvih rezultata državni nivo, FBiH, kantonalni?
Ugrubo, na velikom uzorku, SDA na državnom i federalnom nivou ima više od trećine glasova iz federacije, što je više ili jednako koliko zajedno imaju SBB i DF.
Za formiranje vlasti im u Federaciji treba samo Hrvatski partner (ili dva).
Na državnom nivou se formira nacionalno trojstvo kao i poslije rata.
Ako je takav ishod DF-u, koji stavlja državu ispred partije, pobjeda, ko sam ja da protuvriječim?

Ovo što imam po kantonima je premalen uzorak da bi bio vrijedan objavljivanja. S tim da su trendovi isti. Kanton Sarajevo kao preslikan sa federalnog nivoa. Ali, kao što rekoh, još su mali uzorci u pitanju, pa neka to prenoći.
Last edited by Corto Maltese on 13/10/2014 00:44, edited 1 time in total.
SA 071
Posts: 3265
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#14940 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by SA 071 »

MOSALJOZE wrote:Koliko je vjerovati Komšiću kada kaze da u KS ubjedljivo vodi??
Ja samo pitam,ne morate me odma razapeti
Pa i Tornjak i Željko rekoše da gotovo sigurno mogu reći da su druga stranka u FBiH. Ja koliko znam brojati ima 1 ima 2 ima 3... Ne zanam da imaju dvije dvice... :-D
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#14941 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

sanjin_1 wrote:
madner wrote:CIK tvrdi da je obradio tek 2%, tako da to mogu biti samo cifre od neke stranke.
po mojim, Df i Sbb mogu formirati vlade bez SDA.
eh madnere zaboravi...to ti je haveru naućna fantastika..

SDA je bukvalno "razvalio" na ovim izborima

"neki" forumaši su na takav scenarij odavno ukazivali... ;-)
Moći i biti dobra opcija su različite stvari.

SDA treba jednog partnera, no ne voli ih niko previše.
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#14942 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Maystor »

__Phoenix__ wrote:
-LIBERO- wrote:Fahro, skoro pa otvoreno, na pressu pozvao DF u koaliciju kontra SDA-SDP.
Ako u DF-u ima pameti, ovo je dobra prilika.
Meni je neprihvatljiva bilo kakva koalicija sa SDA. O svemu ostalom se može razgovarati.
Lično mislim da bi za DF bilo najbolje da u ovom mandatu budu lideri opozicije.
VjecitiStudent
Posts: 18920
Joined: 14/08/2008 13:42
Location: Životinjska farma

#14943 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by VjecitiStudent »

Jel Berilo već prešao u DF?
SA 071
Posts: 3265
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#14944 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by SA 071 »

Corto Maltese wrote:
SA 071 wrote:
madner wrote:Imam druge cifre, no nema veze. Postati druga stranka u fbih nije loš rezultat. Kada vidiš svoju prognozu, biće jasno koliko te osjećaju protiv komsica vode.
Ja njegovim ciframa više vjerujem, dosada su se pokazale prilično tačnim.

Corto daj nam ba još kakvih rezultata državni nivo, FBiH, kantonalni?
Ugrubo, na velikom uzorku, SDA na državnom i federalnom nivou ima više od trećine glasova iz federacije, što je više ili jednako koliko zajedno imaju SBB i DF.
Za formiranje vlasti im u Federaciji treba samo Hrvatski partner (ili dva).
Na državnom nivou se formira nacionalno trojstvo kao i poslije rata.
Ako je takav ishod DF-u, koji stavlja državu ispred partije, pobjeda, ko sam ja da protuvriječim?

Ovo što imam po kantonima je premalen uzorak da bi bio vrijedan objavljivanja. S tim da su trendovi isti. Kanton Sarajevo kao preslikan sa federalnog nivoa. Ali, kao što rekoh, još su mali uzorci u pitanju, pa neka to prenoći.
Svaka čast na informacijama.
User avatar
Goldenhand
Posts: 2507
Joined: 10/07/2013 05:30
Location: Casterly Rock

#14945 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Goldenhand »

Hvala Željku što je prodao državu radi ličnog interesa. :kiss:
SA 071
Posts: 3265
Joined: 10/11/2006 09:55
Location: Sarajevo

#14946 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by SA 071 »

Maystor wrote:
__Phoenix__ wrote:
-LIBERO- wrote:Fahro, skoro pa otvoreno, na pressu pozvao DF u koaliciju kontra SDA-SDP.
Ako u DF-u ima pameti, ovo je dobra prilika.
Meni je neprihvatljiva bilo kakva koalicija sa SDA. O svemu ostalom se može razgovarati.
Lično mislim da bi za DF bilo najbolje da u ovom mandatu budu lideri opozicije.
Pa DF je u KS u koaliciji sa SDA. Meni je problematičnije ako fakat Željko uđe sa Fahrom u koaliciju. U tom slučaju svi gube...
User avatar
Maystor
Posts: 5598
Joined: 16/07/2007 22:59
Location: Unknown

#14947 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by Maystor »

SA 071 wrote:
Corto Maltese wrote:Ugrubo, na velikom uzorku, SDA na državnom i federalnom nivou ima više od trećine glasova iz federacije, što je više ili jednako koliko zajedno imaju SBB i DF.
Za formiranje vlasti im u Federaciji treba samo Hrvatski partner (ili dva).
Na državnom nivou se formira nacionalno trojstvo kao i poslije rata.
Ako je takav ishod DF-u, koji stavlja državu ispred partije, pobjeda, ko sam ja da protuvriječim?

Ovo što imam po kantonima je premalen uzorak da bi bio vrijedan objavljivanja. S tim da su trendovi isti. Kanton Sarajevo kao preslikan sa federalnog nivoa. Ali, kao što rekoh, još su mali uzorci u pitanju, pa neka to prenoći.
Svaka čast na informacijama.
Informacije su netačne, kao i sve drugo što je ovaj "anonimni forumaš" navodio proteklih godina :D
User avatar
madner
Posts: 57524
Joined: 09/08/2004 16:35

#14948 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by madner »

Rekoh prije izbora da je za DF najbolje biti opozicija. Koalicija sa SDA samouništenje, vlada sa SBB loša jer SDA je prva.
__Phoenix__
Posts: 2758
Joined: 25/10/2013 20:44

#14949 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by __Phoenix__ »

biske wrote:
__Phoenix__ wrote: Po nekim mojim kalkulacijama, 40% SDA, ukoliko DF-SBB sakupe toliko zajedno, vlade se formiraju uz HDZ i manje stranke.
vladu uvijek, čak i kod nas, prvo pokušava formirati vodeća stranka. uostalom, koju vladu? tri nivoa vlasti i 13 njih je u igri.
Mogu oni pokušavati ali znaju da ključ nosi HDZ.
megaman4
Posts: 4956
Joined: 08/08/2011 23:59

#14950 Re: Demokratska fronta Željko Komšić

Post by megaman4 »

Goldenhand wrote:Hvala Željku što je prodao državu radi ličnog interesa. :kiss:
država ne postoji od 1995. kada nam je qurva MZ suspendovala ustav SRBiH/RBiH, i zato jedino njoj možemo zahvaliti na ovakvom političkom uređenju, ali i još smješnijim izborima... :evil:
Post Reply